Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthoralar
    • CommentTimeJun 8th 2010
     permalink
    Witaj Amazonko,

    jeszcze nie. Instruktorka NPRu, która jest jednocześnie lekarzem, mówiła o przypadku, kiedy kobieta brała (bierze?) cały czas Castagnus, gdyż nie ma szans na wyregulowanie. Wezmę chyba jeszcze ten cykl i później odstawię. Zobaczymy...Ale intereswoało mnie, czy któraś z Was "cały czas" bierze.

    pozdrawiam serdecznie
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeJun 8th 2010
     permalink
    Postępowałam zgodnie z ulotką.
    -- [/url]
  1.  permalink
    heej dodam tylko od siebie, ze u mnie cast pomogl tylko w drugim z trzech cykli brania go. mysle, ze na niedomoge lutealna nie jest on zbyt skutecznym rozwiazaniem, na pms pomogl tylko w czasie 3 miesiecy brania. aktualnie chcialabym sprobowac przez kilka tyg. terapii z lukrecja, ale po kazdym lyku mam ochote wszystko zwrocic:( moze chociaz na zoladek pomoze...oby. czy ktos moze sie lukrecja juz delektowal (chodzi o wyregulowanie poziomu testosteronu)?
    --
    •  
      CommentAuthorsalinos
    • CommentTimeFeb 1st 2011
     permalink
    hej od 12 dni biorę castagnus -wg zaleceń lekarza 2tab rano na czczo, no i zawsze miałam cykle 28 dniowe, dzisiaj jestem w 21dc i temperatura spadła mi strasznie w dół, jakby zapowiadała nadejście @, czy to możliwe, że castagnus tak skrócił mi cykl... i drugie pytanie to jak to jest możliwe, skoro miał mi wydłużyć fazę lutealną???? proszę o szybką odpowiedź, bo jestem z tych niecierpliwych:)
    -- [url=https://www.suwaczki.com/][/u
  2.  permalink
    bo teoretycznie castagnus powinien wyregulowac cykl i ten za dlugi i ten za krotki.mnie tez chodzilo o wydluzenie luetealnej, ale rowniez o skrocenie cyklu.niestety cast nie pomogl w zadnym z tych wypadkow.mysle, ze jednak lepsza lueteina jesli hormony calkiem powariowaly, ale kazdy przypadek jest inny.na temp. z ta temp. nie wiem co ci poradzic, u mnie cast wprowadzil zamieszanie, bo w jednym z 3 cykli brania temp. spadla pod koniec cyklu do poziomu nizszych(bylam pewna, ze to @), a pozniej wysoko odbila(myslalam, ze moze ciaza), aby nastepnego dnia znow spasc i dopiero wtedy po 1 lub 2 dniach dostalam @.
    --
    •  
      CommentAuthorsalinos
    • CommentTimeFeb 2nd 2011
     permalink
    maczycielko7 - dziękuję za odzew;) no mi właśnie temperatura zwariowała totalnie, dzisiaj 22 dc i temp 36,1, podczas gdy powinnam mieć 36,8... nie wiem co mam o tym myśleć.. raczej ciąży z tego nie będzie..a paskudna małpa jeszcze nie przyszła...jak możesz marzycielko to zerknij w wolnej chwili na mój wykresik.. ta temperatura jest najniższa jaką w tym cyklu miałam.. nawet niższa od fazy niskich temperatur, bo tamta miała 36,3...:(:(
    -- [url=https://www.suwaczki.com/][/u
  3.  permalink
    chetnie bym zajrzala mimo, ze swoje wykresy (prowadzone gdzie indziej) interpretuje raczej pobieznie tak plus minus, ale nie mam do nich dostepu, udostepniasz tylko przyjaciolkom;)
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeFeb 2nd 2011
     permalink
    Marzycielko nie chcesz wrzucic swoich wykresow na 28dni? masz przeciez mozliwosc kilka kolejnych 'wklepac', moze akurat bysmy Ci z interpretacja pomogly :)
  4.  permalink
    wiesz AniuM szczerze nie chce mi sie wklepywac w szczegolnosci ze w ostatnich miesiacach odpuscilam temp.kompletnie..i moje cykle sa baaaardzo dziurawe jesli chodzi o sluz czy szyjke.ale obiecuje, ze jak tylko @przyjdzie zaczne tutaj prowadzic wykres.a interpretacji troszke poduczylam sie od was podgladajac ogolnie dostepne cykle;)dziekuje za chec pomocy:)
    --
    •  
      CommentAuthorsalinos
    • CommentTimeFeb 2nd 2011
     permalink
    marzycielko7, zaprosiłam Ciebie, bo to jedyna możliwość, żebyś zerknęła na moje wykresy.. nie chcę ich "upubliczniać", mam nadzieję, że zrozumiesz.. pozdrawiam i czekam na odzew:)
    -- [url=https://www.suwaczki.com/][/u
    •  
      CommentAuthorsalinos
    • CommentTimeFeb 3rd 2011 zmieniony
     permalink
    no mi dzisiaj temp odbiła o 0,4.. także przypuszczam, że mam takie samo zamieszanie jak Ty marzycielko7... a starałaś się wtedy o dzidziusia??? bo niektóre dziewczyny piszą, że castagnus i w tym jest pomocny,ale z tego co rozumiem Tobie nie pomógł...więc skoro na mnie działa jak na Ciebie to i mnie nie pomoże:(:(
    -- [url=https://www.suwaczki.com/][/u
  5.  permalink
    Od 6 miesięcy staram się zajść w ciążę jednak bez rezultatu...w ostatnim cyklu połykałam oeparol (wiesiołek).czytałam wiele postów na ten temat i wiem że może być skuteczny choć nie zawsze...Podzielcie się własnymi doświadczeniami, której z was pomógł, a może zaszkodził....:)
  6.  permalink
    Mam jeszcze jedno pytanie chodzi o .... mam dość regularne cykle 30,31 dniowe więcy czy castangus nie skróci cykli, fazę lutealną mam zwykle13-14 dniową??
  7.  permalink
    gdzieś wyczytałam opinie że castagnus może wydłużyć cykl. Nie zawsze się to sprawdza, ja raczej sklaniała bym się to tezy iż to inne czynniki to powodują a kobiety które połykają cast. winą obarczają właśnie ten lek ziołowy. Strasznie raczej nie zaszkodzi. Ja osobiście od około półtora miesiąca (mam bardzo dlugie cykle ok około 5 miesięcy, wydłużały się i wydłużały i ostatnie dwa miałam 42 dniowe)pije Agnus Castus, to troszkę inna forma, taki w płynie i co mogę powiedzieć to,że na twarzy wyleciało mi trochę okropniaków. Czy to wina cast? ponoc pomaga w zajściu w ciążę i regulacji cykli.
    Ja jeszcze pożeram Dong Quai i chwalę sobie działanie oczyszczające, bo o efekcie na mój cykl jeszcze za wcześnie mówić. Z tym trzeba jednak uważać i zażywać zgodnie z dawką bo może być niebezpieczny dla kobiet w ciąży (nie zaleca się spożwania) a za duża dawka może przyczynić się do poronienia. także jak ktoś zacznie i zauważy dwie kreseczki- od razu odstawka.
    •  
      CommentAuthorsalinos
    • CommentTimeFeb 15th 2011
     permalink
    Rozkosznica!!!! źle piszesz --- castagnus naprawdę wydłuża cykl..jeżeli nie łykałaś castagnusa to nie neguj tego co piszą dziewczyny z doświadczeniem... a wiem co mówię, bo jestem świeża po castagnusie, otóż dopiero pierwszy cykl go biorę i już mam pełno do powiedzenia... dotąd miałam regularne cykle jak w zegarku co 28 dni, castagnus wydłużył mi do 35 dni cykl, owulacja przesunęła się o tydzień, ponadto jeszcze @ nie przyszła, a dzisiaj jest 35 dc i 2 dzień plamień... początkowo myślałam, że jestem w ciąży, ale po zrobieniu testu i spadku temperatury w 35 dc ciążę wykluczyłam... jestem po 4 cyklach z duphastonem, teraz lekarz zalecił mi castagnus na wydłużenie fazy lutealnej... mam nadzieję, że wszystko się ureguluje i że wreszcie @ przyjdzie, bo już mam dosyć tego cyklu..p.s. najbardziej nie lubię jak ktoś się wypowiada o leku, którego nigdy nie zastosował!!!!!:devil:
    -- [url=https://www.suwaczki.com/][/u
  8.  permalink
    Salinos, toż to napisałam przecież
    Rozkosznica: gdzieś wyczytałam opinie że castagnus może wydłużyć cykl.

    czyli ze sa opinie ze tak faktycznie może wydłużać cykl
    może się nie zrozumiałyśmy...
    i nie neguje absolutnie niczyjego doświadczenia,poza tym szanuje że
    salinos: p.s. najbardziej nie lubię jak ktoś się wypowiada o leku, którego nigdy nie zastosował!!!!!
    z tym że ja taki oto lek z tym że o innej nazwie właśnie stosuje. teraz nie wiem, gdzie przyczyna nieporozumienia; w tym że niedoczytałaś co dokładnie napisałam czy może ja się źle wyraziłam. tak czy siak pozdrawiam i nie ma o co się tak na innych złościć. TO też nie pomaga w regulacji cykli :devil:
    •  
      CommentAuthorsalinos
    • CommentTimeFeb 16th 2011
     permalink
    Rozkosznico mam PMS :) tym bardziej się zdenerwowałam, mam nadzieję, że zrozumiesz.. dzisiaj mam 36 dc a @ ni widu ni słychu.. podczas gdy zawsze miałam 28 dniowe cykle.. napisałaś również:

    "*a kobiety które połykają cast. winą obarczają właśnie ten lek ziołowy*" --> to zdanie było powodem mojej mega złości :) pozdrawiam Ciebie również:) castagnus a agnus castus to jest jednak różnica:):tongue:
    -- [url=https://www.suwaczki.com/][/u
  9.  permalink
    czesc dziewczyny, wyczytalam wczoraj i zamowilam femifertil, ponoc dziwczyny zachodzily nawet juz w pierwszym cylku. dodam ze staram sie z mezem o drugie malenstwo.
  10.  permalink
    hejka salinos ;0
    luzik, uno problemo, też tak mam i moje PSM odbija sie na wszystkich. Rozumiem Cie salinos bo mi dwa ostatnie zeswidrowaly na 42 dni. A moze fasolka?
    WIĘC TO JEST TAK Z TYMI RÓŻNICAMI ŻE ICH NIE MA ;) castagnus zawiera np 45 mg suchego ekstraktu z niepokalanka mnisiego,(BO SĄ INNE DAWKI) zas ten co ja spożywam agnus castus (vitex) to nic innego jak po łacinie niepokalanek mnisi (pospolity), czyli to co wy kobitki łykacie, ma tylko inną nazwę rynkową, MÓJ SPECYFIK JEST POPROSTU NAZWĄ ŁACIŃSKA PRODUKTU no i ja to łykam w płynie 1 ml na troszkę letniej wody. pONOĆ SZYBCIEJ SIĘ WCHŁANIA CHOĆ BYĆ MOŻE TO NIE MA WIĘKSZEGO ZNACZENIA.
    :bigsmile::bigsmile:
  11.  permalink
    slyszalyscie o femifertil ???? stosowala go ktoras ??
    •  
      CommentAuthorsalinos
    • CommentTimeFeb 17th 2011
     permalink
    Rozkosznico dzisiaj 37 dc i @ nadal nie ma... miałam 2 dni temu miałam 2 dni plamienia a teraz śluz żółty.. staramy się o fasolkę ale testy wychodziły mi negatywnie, więc wykluczam.. no i te plamienia to już w ogóle... dzisiaj wybieram się do lekarza bo coś jest na pewno nie tak ze mną.. zawsze miałam piękne 28 dniowe cykle...dzisiaj miałam straszne skurcze macicy jak na @, wzięłam 2 nospy forte i już jest ok... zobaczymy co lekarz powie...


    smieska1986 nie słyszałam o Femifertil, więc Ci niestety nie pomogę...
    -- [url=https://www.suwaczki.com/][/u
    •  
      CommentAuthorbeliar_xl
    • CommentTimeFeb 17th 2011
     permalink
    a ja nie mam @ dzis powinnam dostać... hm... wczoraj i dzis test na owulacje pozytywny nie wiem o co chodzi;/
    •  
      CommentAuthorsalinos
    • CommentTimeFeb 17th 2011
     permalink
    niektórym dziewczynom wychodzi owulacyjny jak są w ciąży... może zamiast owulacyjnych zrób ciążowy i wszystko będzie jasne, pozdrawiam:)
    -- [url=https://www.suwaczki.com/][/u
    • CommentAuthorLambada
    • CommentTimeFeb 18th 2011
     permalink
    Witam!
    Jestem tu nowa i dopiero się uczę dlatego wybaczcie jeśli to pytanie gdzieś padło a ja nie potrafię odnaleźć odpowiedzi.
    Od 3 cykli staramy się z mężem o dziecko. Niestety efektów brak. Właśnie rozpoczął się 4 cykl. Od początku 3 cyklu włączyłam castagnus, wiesiołek w pierwszej fazie i witaminy ( magnez, b6, wit e, kwas foliowy)
    Wg wykresu owulacja była, więc ok. Jednak w 5 dfl zauważyłam brązowe plamienie, umówiłam się do gina bo myślałam, ze to nadżerka się odezwała. W 10 dfl miałam badanie i moja gin stwierdziła, że nadżerka jest, ale ona nie krwawi, na usg nie ma żadnych zmian, obraz prawidłowy. Uznała, że to niedomoga lutealna( zawsze przed okresem mam takie plamienia ale trwa max 3 dni- a teraz trwało 8) i dostałam duphaston 2x1 od skoku. No i zapomniałam zapytać czy mogę połączyć castagnus z duphastonem czy castagnus mam odstawić. Może wy mi pomożecie?
    No i jeszcze jedno czy może być tak, ze to castagnus spowodował te plamienia tak wcześnie? Zastanawiam się co robić, zostały mi 3 tabletki castagnusa z pierwszego opakowania i nie wiem czy kupić następne i brać czy może odstawić.
    • CommentAuthorLambada
    • CommentTimeFeb 18th 2011
     permalink
    Zapomniałam jeszcze dodać, że cykl z castagnusem był też moim pierwszym cyklem z npr i po raz pierwszy wyraźnie czułam pracę jajników co mnie bardzo cieszyło, w 14 i 15 dc miałam okropne skurcze prawego jajnika i przypisywałam to właśnie castowi...Żałuję, że wcześniej nie zdecydowałam się na npr, bo nie wiem czy we wcześniejszych cyklach miałam owu.
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeFeb 18th 2011
     permalink
    Dodatkowe objawy płodności nie są dowodem owulacji. ;-) Główne są dużo ważniejsze.
    Castagnus
    -- [/url]
    • CommentAuthorLambada
    • CommentTimeFeb 18th 2011
     permalink
    Wiem Amazonko, że nie jest to dowodem owulacji, ale ucieszyło mnie bardzo, że poczułam pracę jajników bo nigdy wcześniej tego nie doświadczyłam ( albo może nie zwracałam na to uwagi bo mi nie zależało :P) A , że śluzu u mnie tyle co kot napłakał to każdy dodatkowy objaw jest dla mnie na wagę złota :)
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeFeb 18th 2011
     permalink
    Może nie zwracałaś uwagi, a wszystko było na swoim miejscu? Dopiero teraz się przekonasz.
    Mnie Castagnus pomógł na PMS.
    -- [/url]
    • CommentAuthorLambada
    • CommentTimeFeb 18th 2011
     permalink
    Mam nadzieję, że właśnie tak było :) Jeśli chodzi o PMS to też zauważyłam zminimalizowanie objawów, niestety tylko niektórych, brak cierpliwości przed @ i wybuchy złości pozostały- może w mniejszym stopniu, ale jednak :P Na więcej pewnie musiałabym zaczekać do zakończenia kuracji.
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeFeb 18th 2011
     permalink
    Spokojnie, jesteś na dobrej drodze. Skończysz kurację, to ocenisz działanie.
    -- [/url]
    • CommentAuthorLambada
    • CommentTimeFeb 18th 2011
     permalink
    Czyli radzisz brać dalej i łączyć z duphastonem ?:)
    •  
      CommentAuthorsalinos
    • CommentTimeFeb 19th 2011 zmieniony
     permalink
    finał mojego pierwszego castagnusowego cyklu jest taki, że w 39 dc dostałam miesiączkę, czyli opóźnił mi @ aż o 12 dni.. amenos:) a i co najważniejsze wydłużył mi fazę lutealną z 12 do 16 dni, i opóźnił skok o tydzień..
    -- [url=https://www.suwaczki.com/][/u
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeFeb 19th 2011
     permalink
    Lutealna miała 24 dni?
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorsalinos
    • CommentTimeFeb 19th 2011
     permalink
    nie Amazonko, lutealna miała 16... skok nastąpił dopiero w 23 dc.
    -- [url=https://www.suwaczki.com/][/u
    •  
      CommentAuthorsalinos
    • CommentTimeFeb 19th 2011 zmieniony
     permalink
    dodam tylko, że przeszłam przez istne piekło, gdyż staramy się z mężem o potomka już sporo czasu i ten cykl nie dość, że był bardzo długi to były 2 skoki temperatury, początkowo pierwszy uznałam za ten właściwy i w wyniku tego wcześniej zaznaczyłam bieg fl, w 18 fl zrobiłam test ciążowy i ujrzałam bladą kreskę, za 2 dni czyli w 20 dniu fl powtórzyłam test i wyszedł negatywny... były emocje, płacz, depresja, upadek psychiczny... ale podniosłam się z tego i póki co jest ok...po właściwym zaznaczeniu początku biegu fl czyli od 23 dc zorientowałam się, że skok powinien być tym właściwym... w 13 dniu fl ( już właściwie zaznaczonej dostałam plamień 2 dniowych, następnie przez 2 dni cisza.. no i w 39 dc czyli dzisiaj przyszła miesiączka, z czego się cieszę, bo już nie mogłam się jej doczekać.. nie życzę absolutnie nikomu, nawet największemu wrogowi, aby przeszedł przez to co ja w tym długim cyklu i radzę wstrzymać się z robieniem testów i czekać spokojnie na rozwój wydarzeń.. co ma być to i tak będzie bez względu na to czy tego chcemy czy nie.. pozdrawiam:)
    -- [url=https://www.suwaczki.com/][/u
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeFeb 19th 2011
     permalink
    Mam za sobą cykle 49- i 51-dniowe ze skokiem w 40dc, zatem skok w 23dc nie jest czymś wyjątkowym. Możesz je obejrzeć.
    Skok jest zawsze tylko jeden. Może były jakieś zakłócenia i dlatego się pomyliłaś? Jeśli masz jakiekolwiek trudności z interpretacją wykresu, spytaj eksperta.
    Zrobiłaś test zgodnie z ulotką?
    -- [/url]
  12.  permalink
    Salinos bidulko:sad:
    Dobrze że przyszła ta wyczekiwana przez Ciebie @. I dobrze rozumiem frustrację związaną z długaśnym cyklem, sama przez to przechodzę. Teraz jestem w 18dc i zero jakichkolwiek oznak zbliżającej się owu, więc pewnie będzie jak w pozostałych ok 30 dc lub nawet później, a jeszcze czeka mnie lot 13 marca także oby się nic dodatkowo nie poknociło w związku z podróżą itd.
    Przychylam się do Amazonki co do zakłóceń. Trzymam kciuki za następny Twój cykl, oby nie był tak stresujący i daj Boziu zakończył się zafasolkowaniem :-)
    Kto wie, niezbadane są wyroki ...3 maj się ciepło
    :winkkiss:
    •  
      CommentAuthorsalinos
    • CommentTimeFeb 20th 2011
     permalink
    dzięki za wsparcie.. a co do testu to odczytałam go później niż powinnam, bo po ok 3 h... także sama jestem sobie winna..ale nigdy wcześniej nie zdarzyło mi się, żeby kreska taka bladziuteńka pojawiła się nawet po 3 h... sądziłam, że z niczego się tam nie wzięła...oby ten cykl był krótszy.. Rozkocznico - Tobie także życzę krótszego cyklu:)

    Amazonko, jakby nie patrzeć miałam 2 skoki, ale była 1 owulka...wejdź i sama zobacz:) Rozkosznico, Ciebie również zapraszam do zerknięcia na mój cykl:) pozdrawiam!
    -- [url=https://www.suwaczki.com/][/u
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeFeb 20th 2011
     permalink
    Obserwacja śluzu wykluczyłaby Twoje wątpliwości. Skok był jeden.
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorsalinos
    • CommentTimeFeb 20th 2011
     permalink
    Może i masz rację Amazonko, ale ja na razie obserwuje tylko i wyłącznie temperaturę... choć obserwacja śluzu też zaburzona.. bo w tym cyklu miałam stale mokro a śluz przez cały czas był biały i rozciągliwy... rzuciło mi się w oczy..
    -- [url=https://www.suwaczki.com/][/u
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeFeb 20th 2011
     permalink
    Znasz zasady metody termicznej? Tylko taką możesz stosować.
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorFrances
    • CommentTimeFeb 25th 2011
     permalink
    Dziewczyny, a a propos tego Castangnusa...to czy skoro obniża on prolaktynę to podwyższa jednocześnie progesteron? Bo mam strasznie długie cykle i plamienia przed @ i tak gdzieś wyczytałam, że może to być właśnie niedobór progesteronu. Dodam, że jeszcze nie robiłam żadnych badań. Kiedyś z 10 lat temu (miałam wówczas 18 lat i nie współżyłam) mama była ze mną u ginka, żeby ten cykl wyrównać i pamiętam, że robiłam wtedy badania hormonów i faktycznie przepisała mi progesteron na drugą fazę cyklu, ale jako że wtedy nie mogłyśmy ustalić kiedy jest ta druga faza cyklu (miesiączka była co 40 - 75 dni!)więc zaniechałam tego (zwłaszcza, że dużo było skutków ubocznych i stwierdziłyśmy, że tak młody organizm może się jeszcze ureguluje - zwłaszcza, że nie współżyłam i nie planowałam ciąży). Wiem, że napiszecie żeby przede wszystkim zrobić badania. Wiem, wkrótce zrobię, ale ciągle mi czasu brakuję. Na początku roku odstawiłam anty, więc na razie chcę spróbować tak naturalnie wyregulować organizm (tak ok do końca lipca daję mu czas;), więc może ten Castangnus by pomógł, ale z drugiej strony zastanawiam się czy dobrze główkuję (tzn spadek prolaktyny = wzrost progesteronu?) czy może jest wręcz przeciwnie. Może nie warto ryzykować. No i proszę wytłumaczcie mi jak z tym olejkiem z wiesiołka tzn kiedy go brać. Tylko na początku cyklu czy przez cały? Magnez +B6 biorę już od jakiś dwóch lat (bo byłam wiecznie zmęczona) i biorę go stale. Może tez lepiej brać tylko w wybranym okresie cyklu? W tym cyklu będę obserwować śluz, a w przyszłym dołączę tempkę:) Jeśli któraś wie coś na ten temat to proszę napiszcie. Dziękuję i miłego dnia życzę:)
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeFeb 25th 2011
     permalink
    Gin nie potrafił Ci wyjaśnić, kiedy jest druga faza długiego cyklu??? Wrrr...
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorFrances
    • CommentTimeFeb 25th 2011
     permalink
    To było z dziesięć lat temu. Przyznam się, że myślałam wtedy, że @ powinna się pojawiać co 28 dni i chyba ona mi kazała brać właśnie na te 10 ostatnich dni. Wiem, że to teraz bez sensu, bo na pewno nie kazała mi mierzyć temp i patrzeć na śluz. Dobra, już do niej nie chodzę - pal sześć! Ale jak myślisz Amazonko? Zaryzykować z tym Castagnusem? Ja teraz i tak w ciążę nie zajdę ( z powodu wyjazdu małżonka) tylko, żeby mi nie zrobił jeszcze większych szkód ten Castagnus...hmmm....no i czy dobrze kombinuję? spadek prolaktyny = wzrost progesteronu?
    --
  13.  permalink
    Hanny,


    Hanny: o i proszę wytłumaczcie mi jak z tym olejkiem z wiesiołka tzn kiedy go brać. Tylko na początku cyklu czy przez cały?

    Olej z wiesiołka generalnie powinno się przyjmować w fazie folikularnej aż do wystapienia owu. W drugiej fazie w przypadku gdybyś zaszła w ciążę olej z wiesiołka mógłby wywoływać skurcze macicy i wtedy nie byloby wesoło. U Ciebie będzie więc problem z określeniem dnia owu skoro masz tak długie cykle. I pytanie zasadnicze czy już się starasz, czy odkładasz? od tego zależy jak restrykcyjnie musisz ten preparat ziołowy łykać. Myślę że powinnaś prowadzić samoobserwację i po jakimś czasie będziesz w stanie wiele kwestii wyłapać i zaobserwować,miejmy nadzieję łącznie z owu. Olej z wiesiołka jest żródłem kwasu GLA , w organiźmie GLA przekształcany jest w prostaglandyny, które mają wiele właściwości m.in poprawiają ilość i jakość płodnego śluzu szyjkowego. Jak szybko to myślę indywidualna sprawa każdej z nas. Efekty średnio widac golym okiem po jakichś 2- 3 mies. Pzdr i może choc troszkę pomogłam. P.S Co do castagnusa to nie jestem expertką bo sa tutaj bardziej doświadczone dziewczyny vide; Amazonka i inne, ale z tego co wiem Castagnusa rolą jest wprowadzenie równowagi hormonalnej i wydłużenie fazy lutealnej zakładając że jest zbyt krótka. Jak się mylę proszę mnie skorygować.:tooth:
    •  
      CommentAuthorFrances
    • CommentTimeFeb 25th 2011
     permalink
    Dziękuję bardzo Rozkosznico:) Generalnie podjeliśmy decyzję, że będziemy się starać jak mąż wróci z morza (wyjezdża na koniec marca wraca na koniec lipca...wrrr), ale ja wcześniej byłam na anty z 8 lati te pół roku chciałam właśnie wszystko wyregulować. Śluz też chcę mieć ładny:) No i hormonki oczywiście. Myślę, że wiesiołek będę na razie łykać - wszak on jest ogólnie zdrowy i kwas foliowy zacznę:) A co do Castangnusa to poczekam co powiedzą inne dziewczyny;) dziękuję bardzo:) No i czy ten Castangnus lepiej brać z 3 miesiące przed starankami (bo mi to wypadnie właśnie w trakcie wyjazdu męzulka ( ale skończę wszystkie 90 tabletek do jego powrotu), czy może zacząć dopiero jak przyjedzie?
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeFeb 25th 2011
     permalink
    Czemu sądzisz, że Castagnus może Ci zaszkodzić? Czytałaś ulotkę? Jego działanie nie jest aż tak silne i wszechstronne jak anty, a nie miałaś obaw, aby ją brać taki kawał czasu.
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorFrances
    • CommentTimeFeb 25th 2011
     permalink
    Wiem , wiem ale w tamtym okresie bardziej niż moje zdrowi interesowało mnie to, żeby nie zajść w ciążę. Teraz z kolei chcę uwić jak najlepsze gniazdko dla przyszłego potomka;P Amazonko droga, dobrze kombinuję spadek prolaktyny = wzrost progesteronu? no i ogólnie czy próbowała byś na moim miejscu? No i czy (jeśli tak) zacząć go brać od przyszłego cyklu czy dopiero po powrocie męża?
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeFeb 25th 2011
     permalink
    Castgnusa bierz od jutra zgodnie z ulotką. Na co czekać?
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorFrances
    • CommentTimeFeb 25th 2011
     permalink
    No dobra, właśnie tak teraz przeczytałam jeszcze raz ulotkę i co mi szkodzi. Masz rację zioła nie mają tak inwazyjnego wpływu jak anty. Nie zaszkodzi, a pomóc może:) Przeskakuję na wątek badania szyki macicy, bo to już dla mnie kompletna magia!!! Mam nadzieję, że i tam Cię spotkam Amazonko:)
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.