Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorLa_Liszka
    • CommentTimeSep 18th 2011
     permalink
    Z tego co mi wiadomo dziewczyny przerywały kurację po pozytywnym teście. Zapytaj lekarza.
    -- „Milcz - wydarła ze spienionych warg hrabina - jeśli nie chcesz, bym wyszła wobec ciebie ze złoconych ram mego dobrego wychowania! ”
    •  
      CommentAuthoresteban
    • CommentTimeSep 18th 2011
     permalink
    Zapytam choć wiem, że nie popiera ziółek ;)
    •  
      CommentAuthorkarolajnas
    • CommentTimeSep 18th 2011
     permalink
    esteban w mojej ulotce Castagnusa jest napisane, że nie należy przyjmować tabletek podczas ciąży. Znalazłam też ulotkę "online", gdzie napisane jest dokładnie to samo.
    --
    •  
      CommentAuthoresteban
    • CommentTimeSep 18th 2011
     permalink
    No właśnie problem jest w tym, że na ulotce nie ma w ogóle informacji o zażywaniu podczas starania się o dziecko :/
    •  
      CommentAuthorkarolajnas
    • CommentTimeSep 18th 2011 zmieniony
     permalink
    Tak jak pisała Kaonashi, wiem, że sporo Dziewczyn przerywało w momencie ujrzenia pozytywnego wyniku testu. W sumie jest on ujęty jako jeden z tych specyfików, które mają ułatwić zajście w ciążę, więc ja na Twoim miejscu chyba brałabym bez przerwy, aż do momentu zajścia w ciążę. Ale chyba zawsze lepiej to skonsultować z lekarzem, albo chociaż farmaceutą. (zabrzmiało jak w reklamie :))
    --
    •  
      CommentAuthoresteban
    • CommentTimeSep 18th 2011
     permalink
    Na szczęście wizytę mam przed owulacją (biorę clo w tym cyklu) więc nie muszę się martwić na zapas :) Po prostu dopytam u mojego guru ;)
    •  
      CommentAuthorkarolajnas
    • CommentTimeSep 18th 2011
     permalink
    Tak będzie najlepiej :)
    --
    •  
      CommentAuthorMinia85
    • CommentTimeSep 18th 2011
     permalink
    esteban ja przyjmowałam w czasie starań, po konsultacji z ginekologiem. Zalecenie było takie, żeby przyjmować do pozytywnego testu. Z ciążą było wszystko ok. Oczywiście skonsultuj to ze swoim lekarzem, ale wiele dziewczyn tak robi
    --
    •  
      CommentAuthorBlanka81
    • CommentTimeSep 18th 2011
     permalink
    Jestem w połowie drugiego cyklu z Castagnusem. Jak dotąd zauważyłam znaczną poprawę samopoczucia przed miesiączką, tempki w drugiej fazie są znacznie wyższe niż wcześniej, poprawa jakości i ilości śluzu płodnego, zmniejszenie (już w pierwszym cyklu brania) plamień przez miesiączką, zanikło mleko w piersiach, które po 10 miesiącach po zakończeniu karmienia, nadal było w piersiach po ich naciśnięciu. Dla mnie Castagnus jest super!!!
    -- [*]
    •  
      CommentAuthorsalinos
    • CommentTimeOct 2nd 2011
     permalink
    moje doświadczenia z castagnusem to takie, że w trakcie jego brania cykle mi się wydłużyły z 28 do 38, kolejny 32 i następny 30. Czułam delikatną poprawę samopoczucia tuż przed miesiączką. W ciążę nie udało mi się zajśc do tej pory. Dodatkowo dowiedziałam się o nadczynności tarczycy, hiperprolaktynemii czynnościowej i endometriozie. Obecnie jestem po laparoskopii. pozdrawiam ciepło
    -- [url=https://www.suwaczki.com/][/u
    •  
      CommentAuthork4rolci42
    • CommentTimeOct 6th 2011
     permalink
    Mam pytanie do dziewczyn które stosowały castagnus.
    Biorę go od początku cyklu dziś jest 18 dzień a od trzech dni bardzo bolą mnie sutki i w około czy któraś z was
    tez tak miała?
    •  
      CommentAuthoresteban
    • CommentTimeOct 6th 2011
     permalink
    Zerknij na notatki pod moim wykresem. Rzeczywiście przed bólem piersi pojawił się ból samych sutków. Też brałam pierwszy raz w tym cyklu.
    •  
      CommentAuthork4rolci42
    • CommentTimeOct 6th 2011
     permalink
    No to mamy podobnie ciekaw co z tego wyniknie :)
    •  
      CommentAuthork4rolci42
    • CommentTimeOct 6th 2011
     permalink
    Próbowałam znaleźć w internecie coś na ten temat,ale przeważnie dziewczyny twierdziły że biorą castagnus na PMS i między innymi
    na bóle piersi-sutków i niby przestawały je boleć
  1.  permalink
    a mnie nic nie przestało boleć brałam 2 miesiące a nawet ból piersi się zwiększył i żyłam nadzieją że może się udało i to dlatego ale oczywiście @ przyszła...
    •  
      CommentAuthork4rolci42
    • CommentTimeOct 6th 2011
     permalink
    A co z tymi które nie miały wcześniej takich bóli i nagle sie pojawiły.
    Pewnie niedługo się dowiemy z esteban :)
    •  
      CommentAuthork4rolci42
    • CommentTimeOct 7th 2011
     permalink
    i nikt więcej nie miał takich skutków ubocznych?
    •  
      CommentAuthorPuzzle
    • CommentTimeOct 7th 2011
     permalink
    Esteban z castagnusem jest tak samo jak z bromergonem, bromorconem, perlodelem, dostinexem bierzesz cały czas do pozytywnego testu dopiero wtedy odstawiasz jedyny wyjątek, że leki na receptę bierzesz cały czas aż się uda lub dopóki lekarz nie zmieni tego a castagnus tylko 90 dni
  2.  permalink
    Proszę o odpowiedz,mój mąż ma prolaktynę 23 przy normie 15,2 poczytałam sporo o castagnusie i sie tak zastanawiam czy mogła bym mu to podawać na obniżenie czy to działa tylko u kobiet?Mąż ma słabe parametry nasienia a my staramy się o dziecko.
    •  
      CommentAuthorEfiaa
    • CommentTimeNov 27th 2011
     permalink
    Hej, znacie przypadek, że Castagnus komuś unormował prolaktynę??
    •  
      CommentAuthoralialo
    • CommentTimeJan 3rd 2012
     permalink
    czy ktos z was biorac castagnusa mial problemy ze spaniem jako skutek uboczny? tak sie zastanawiam... dzisiaj dopiero 4 tabletka i 3 noce nieprzespane tzn. rzucam sie jak ryba w sieci cala noc, tak miedzy snem i jawa. moze to przypadek albo nadmiar kawy i noworocznych emocji? zobaczymy jak to bedzie dalej w kazdym badz razie bralam castagnusa 1,5 roku temu na napiecie przedmiesiaczkowe i nie mialam zadnych problemow, PMS zniknelo calkowicie a temperaturka byla z ladnym skokiem. 6 miesiecy temu mialam prolaktyne 22.2 ng/mL (norma 3-26 ng/mL) ale gin mowi ze jest ok. natomiast 3 miesiace temu poronilam w 10 tygodniu naszego maluszka i od tej pory PMS mi daje w kosc tak jak nigdy...myslalam ze to tarczyca tak szaleje ale usg i badania krwi sa w porzadku... nastepne starania rozpoczniemy za 3-4 miesiace wiec pomyslalam zeby sobie zrobic 90 dniowa kuracje castagnusowa...moze mi pomoze przygotowac sie do nastepnej ciazy?
    •  
      CommentAuthorfifi007
    • CommentTimeJan 11th 2012
     permalink
    Witajcie, po odstawieniu tbl. czekam na @. to 95 dzien cyklu... Łykam bromergon już miesiąc i nic... (chociaz moja prolaktyna nie jest znacznie podwyzszona). Kolezanka namawia mnie na powolne odstawienie bromka i przejscie na castagnusa. Jej sie udało po miesiacu brania C. Próbuje sie obserwowac, ale nic z tego nie wychodzi help.:sad:
    •  
      CommentAuthorkarolajnas
    • CommentTimeJan 11th 2012
     permalink
    Pisałam to już wcześniej, ale powtórzę, moja rada jest taka, aby mimo wszystko każdą kwestię zmiany leku, czy włączenia nowego, nawet ziołowego, omówić z lekarzem. Każdy organizm jest inny, to co jednym pomaga, niestety może drugim szkodzić. Mimo wszystko, jest sporo dziewczyn na 28dni, których lekarze są przeciwni Castagnusowi. Mój również do nich należy.
    --
    •  
      CommentAuthorPuzzle
    • CommentTimeJan 11th 2012
     permalink
    Moja lekarka mówiła, że on jest niby nieszkodliwy, ale mi zdrowo rozregulował cykle więc ja jestem jego wielkim przeciwnikiem i mój obecny gin i endo także
    •  
      CommentAuthorkarolajnas
    • CommentTimeJan 11th 2012
     permalink
    Mam to samo, co abortaW. Cykle mi się na maksa rozregulowały, zawsze miałam 28dniowe, natomiast odkąd zaczęłam sobie łykać Castagnus, raz 24 dni, raz 27, raz 29, niby niewielka różnica, ale jednak w moim przypadku było to dość znaczące. Dlatego mam od lekarza zakaz brania czegokolwiek na własną rękę :)
    --
    •  
      CommentAuthorPuzzle
    • CommentTimeJan 11th 2012
     permalink
    no mi rozregulowały do 70-90 dni
    •  
      CommentAuthorkarolajnas
    • CommentTimeJan 11th 2012
     permalink
    uuuuuuu :confused: no to ładnie ...
    --
    •  
      CommentAuthorsushka
    • CommentTimeJan 11th 2012
     permalink
    Mnie też castagnus sporo namieszał. Cykle wydłużyły się do 50-60 dni , dopiero po kilku miesiącach od zakończenia brania zaczęły się normować.
    --
    •  
      CommentAuthorfifi007
    • CommentTimeJan 11th 2012
     permalink
    bardzo dziekuje za podpowiedzi, czekam na dalsze komentarze;) pozdrawiam Was wszystkie!
    •  
      CommentAuthorEfiaa
    • CommentTimeJan 11th 2012
     permalink
    Hej, ja kiedyś go brałam i wszystko w normie. Teraz muszę znów spróbować zamiast Bormergonu, bo mam po nim ekstremalne zaparcia :(
    •  
      CommentAuthorkolonialka
    • CommentTimeJan 14th 2012
     permalink
    Hej dziewczyny możecie polecić jakieś suplementy diety lub zioła dla mężczyzny.
    Moja znajoma stara się z mężem o drugie dziecko, ona miała robione badania, nawet udrożnienie jajowodów i nadal nic, więc upatrują przyczyny w mężu. Ma stresującą pracę, spędza po kilka godzin w samochodzie, non stop na telefonie i laptopie.
    -- [url
    •  
      CommentAuthormooniia
    • CommentTimeJan 14th 2012
     permalink
    to maz zamiast cos łykac w ciemno niech zrobi badanie nasienia
    -- mama piątki :)
    •  
      CommentAuthoralialo
    • CommentTimeJan 19th 2012
     permalink
    ja na razie jestem zadowolona z castagnusa (problemy ze snem to byl przypadek) w tym miesiacu mialam piekny sluzik przez kilka dni (ostatnio to byla rzadkosc) i piekny skok temperatury(ostatnie miesiace rosla powoli) z owulacja w 18 dniu tzn. tak jak zwykle. za pare dni zobaczymy jak bedzie z napieciem przedmiesiaczkowym i z plamieniem.

    ja mysle ze kazda osoba reaguje inaczej na lekarstwa i na ziola wiec nalezy niestety troche eksperymentowac zeby znalezc to wlasciwe.tak naprawde to nawet lekarz nie jest w stanie przewidziec jak zareagujemy. powiem wam ze ja mam problem z zaufaniem do lekarzy... otoz od 2 lat mam problemy z lekkim plamieniem w okresie 5-12 dni po owulacji (praktycznie caly tydzien! ) ale zaden z 3 ginekologow nie znalazl przyczyne (nie jest to ani nadzerka,ani brak progesteronu,hormony w noemie itd) i mi powiedzieli za taka moja uroda :shocked: czwarty ginekolog stwierdzil ze moze to jest efekt zaburzen hormonalnych w pierwszej fazie cyklu co daje efekt plamienia w drugiej fazie cyklu ale zaden z nich nie przepisal mi zadnego leku. stwierdzilam wiec ze sama sie bede leczyc bo gorzej juz byc nie moze!:devil:
    •  
      CommentAuthoralialo
    • CommentTimeJan 19th 2012
     permalink
    [quote=karinazosia][/quote]
    ja tez poradzilabym temu panu zrobic badanie nasienia! nawet jesli juz maja 1 dziecko to jednak u mezczyzn nawet zwykly antybiotyk moze pogorszyc jakosc nasienia na pare tygodni! moj maz tez ma stresujaca prace i na siedzaco ale wyniki ma bardzo dobre. bal sie tego badania strasznie i przed zrobieniem go przez 3 miesiace bral zwykly multicentrum, basen 3 x w tygodniu i 3x w tygodniu 10 km biegiem dookola domu. bal sie ze grzejac stolek w pracy rozgrzewaja sie tez jadra i pogarsza sie stan spermy. moze to byl zbieg okolicznosci ale wlasnie miesiac po spermiogramie zaszlam w ciaze (po 7 miesiacach staran z temperaturka ale wczesniej byly jeszcze 3 miesiace strzalow na slepo) jak skoncze kuracje castagnusem to wygonie go znowu na basen:bigsmile:
    •  
      CommentAuthorwiolettala
    • CommentTimeJan 19th 2012
     permalink
    Dla facetow polecam Wellman Conception (zalecane tutaj gdzie mieszkam), kupuje to w Iralndii po €15 za 30 tabletek, trzeba wybrac 3 paczki, widzialam to tez na polskim allegro ale znacznie drozsze.

    Co do Castagnusa zaczelam brac 3 tyg temu i jak narazie zero PMSu, cykl mi skrocil z 35 dniowych do 30. Zamierzam wybrac zalecana dawke 3 opakowan. Zaczelam brac bo dokuczaly mi kilkudniowe plamienia przed @.
    •  
      CommentAuthorkolonialka
    • CommentTimeJan 19th 2012
     permalink
    Tylko to nie jest takie proste - on się zwierzył mojemu mężowi, bo to najlepsi przyjaciele. Nie mogę więc mu nic powiedzieć, chciałam żeby mój mąż zasugerował mu jakieś zioła - wiecie przecież , że to dla nich wstydliwe tematy
    -- [url
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeJan 19th 2012
     permalink
    Karina - no to własnie sprawa ułatwiona, naprawdę! Mój mąż też namawiał swojego kolegę do przebadania się :) Faceci to większe plociuchy niż my...
    --
    •  
      CommentAuthoralialo
    • CommentTimeFeb 7th 2012
     permalink
    ciag dalszy castagnusa..... jestem juz po pierwszym opakowaniu! zadowolona! plamienia nie bylo i napiecia przedmiesiaczkowego tez nie! :bigsmile: ale za to cykl troche dziwny bo faza lutealna mi sie skrocila z 16 dni do 12 dni ca co za tym idzie to i cykl krotszy z 34 na 30 dni ale miesiaczka byla ladna,konkretna i niezbyt bolesna. od tygodnia biore drugie opakowanie
    •  
      CommentAuthorBlanka81
    • CommentTimeFeb 7th 2012
     permalink
    Też zadowolona jestem :) Czuję się o niebo lepiej, śluz mam świetny:bigsmile:
    Zastanawia mnie dlaczego można go brać tylko 90 dni...
    -- [*]
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeFeb 8th 2012
     permalink
    Potem trzeba zrobić 30 dni przerwy i można brać znowu, o ile jest taka potrzeba.
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorShese
    • CommentTimeFeb 9th 2012
     permalink
    Od dziś biorę Castagnus... i tak na "tym moim zadupiu" póki co innego rozwiązania nie ma...
    •  
      CommentAuthorEfiaa
    • CommentTimeFeb 9th 2012
     permalink
    Ja też zamierzam brać Castagnus, bo endokrynolog kazał mi odstawić Bormergon, a ziółkiem mogę sobie tylko pomóc.
    •  
      CommentAuthoresteban
    • CommentTimeFeb 9th 2012
     permalink
    Dziewczyny nie wiem czy to zasługa Castagnusa ale u mnie wyniki po 2 miesiącach brania zaskakujące.
    Rok temu ok 30, pół roku temu 40 a teraz 10 przy normie od 2 do 25...
    •  
      CommentAuthorShese
    • CommentTimeFeb 10th 2012
     permalink
    Esteban...to wspaniałe wiadomosci!!!!

    Ja nawet nie znam mojego wyniku prolaktyny.... Nie mam skierowania poki co...ale po niedzieli chce isc zrobic prywatnie.. do tego czasu wezmę z 7 tabletek castangusa.. I zastanawiam sie..czy one beda mialy juz jakikolwiek wpływ na wyniki prolaktyny?
    Nieststy nie mam pojecia...a szkoda mi cyklu i dlatego zaczelam brac teraz..dodatkowo mam plamienia na które dostałam... Progesteron 200mg...ktory nic nie pomógł bo plamienie było juz od 22dc.

    Do czego to doszlo...zeby dostawac hormon bez badan hormonow...
    •  
      CommentAuthornikola_
    • CommentTimeFeb 10th 2012
     permalink
    Stężenia hormonów się zmieniają, dlatego najlepiej zbadać ich poziom i dopiero wtedy dobrać odpowiednią dawkę leku, często lekarze kierują się starymi wynikami badań, które nie odzwierciedlają aktualnego stanu ale żeby dawać lek bez zbadania na bierząco poziomu hormonu to jeszcze się nie spotałam. Jak bym się natknęła na takiego lekarza, to od razu bym go zmieniła na innego, bo niewłaściwym leczenie można zaburzyć równowagę i innych hormonów.
    •  
      CommentAuthoresteban
    • CommentTimeFeb 10th 2012
     permalink
    Shese zapomniałam Ci napisać. Te kilka tabletek nie powinno mieć wpływu na wynik badania. To są zioła i mogą lekko obniżyć prolaktynę ale po 3 miesiącach brania.
    Ja spadek prolaktyny zrzucam głównie na barki 2 mcy wolnego i braku stresów w pracy!
    •  
      CommentAuthorigisowa
    • CommentTimeFeb 10th 2012
     permalink
    Mi castagnus tez bardzo ładnie wyrównał temperatury i w 1 i 2 fazie cyklu, zniwelował plamienia i przedłużył lekko lutealną (do 14 dni), jednocześnie skrócił 1 fazę- za co jestem mega wdzięczna :)
    --
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeFeb 10th 2012
     permalink
    Hej,

    Ja bralam kiedys Castagnus, przez 3 miesiace. Prolaktyna spadla z 29 na 18 ng, ale za to cykle z 35 dni wydluzyly sie do 48 dni.. i juz takie dlugie mam (bez lekow na stymulacje oczywiscie). Wiec nie wiem, czy bym chciala znowu brac.
    Castagnus moze pomoc, ale moze tez namieszac w cyklach.
    --
    •  
      CommentAuthorShese
    • CommentTimeFeb 10th 2012
     permalink
    Ja mam cykle średnio 23-24 dni..to chętnie je wydłużę :) i te plamienia... i prolaktyna zapewne jest ponad normę...
    ESTEBAN dziękuję jeszcze raz za informację... spokojnie pójdę badać tą prolaktynę..rozumiem że ok 8dc można iść? i rano na czczo? :)

    Mam taki pokręcony cykl i zdaje się nie miewam owulacji (być może przez prolaktynę) ze już mi wszystko jedno... nawet tu nie mam lekarza normalnego...
    A badania muszę oczywiście...zrobić prywatnie...
    • CommentAuthorzozolek
    • CommentTimeFeb 12th 2012
     permalink
    Biorę castagnusa 1,5 miesiąca i poprawa jak dla mnie ogromna.Ból piersi zredukowany,samopoczucie o niebo lepsze,a tak sie męczyłam wczesniej.Pani ginekolog kiedy zapytałam czy zna lek o nazwie ,,castagnus,, dziwnie na mnie popatrzyła i zleciła badanie hormonów,tu sie z nia zgadzam, tylko ze mieszkam za granicą i nie miałam czasu na badania w polsce. Jestem zwolenniczką ziół i dlatego moja decyzjia o przyjmowaniu castagnusa,lek bez recepty tym bardziej plus jak dla mnie.Rozumiem opinie negatywne jesli komus nie pomógł lub pogorszył sytuacjie, ale jesli z góry słysze opinie ze ,,lekarze są przeciwni przyjmowaniu castagnusa przez kobiety,,bo ? i dalej nie wiem dlaczego hihi... to juz absurd jak dla mnie. Mieszkam w norwegii i oczywiscie znalazłam opis ,,agnus castagnus,,na 1,5 duzej strony dokładny opis na jakie dolegliwosci pomaga,polecany dla panów jak najbardziej też.Zastosowanie leku na polskiej ulotce to tylko ,,ziarenko,, tego co wyczytałam w norweskiej wersjii, jakie ten lek ma ZBAWIENNE działanie na organizm kobiet ale takze panów,dla mnie rewelacjia.Juz doszukałam sie w norwegii apteki internetowej ,która dysponowała tym lekiem,odrazu zamawiam.
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.