Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorkodama
    • CommentTimeJun 6th 2008
     permalink
    hihihi Ama - uwielbiam Cię z tymi chłodnymi dosadnymi komentarzami :))
    A pewnie, że do odkładających też, pytanie tylko na którym forum Ty będziesz wtedy urzędować :)
    Miłego dnia!
    -- ad. "piosenka na dziś" - LISTA TU: http://wiki.28dni.pl/forumowa_piosenka_na_dzis_-_lista
    •  
      CommentAuthorCzarnaKG
    • CommentTimeJun 6th 2008
     permalink
    Fakt i również do odkładających :peace:
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeJun 6th 2008
     permalink
    He he, nie wiem. Wszystko ma swój czas i miejsce.
    --
    •  
      CommentAuthorkodama
    • CommentTimeJun 6th 2008
     permalink
    tak tak :)
    znajdę Cię! hehehe
    -- ad. "piosenka na dziś" - LISTA TU: http://wiki.28dni.pl/forumowa_piosenka_na_dzis_-_lista
    •  
      CommentAuthorKarmelka
    • CommentTimeJun 6th 2008
     permalink
    witam dziewczynki!!
    Blanca serdecznie Ci gratuluje!!! nie zagladalam tu pare dni i ponad 200 postow mialam do nadrobienia:) a tu takie wiesci!! super ! bardzo sie ciesze!! udanego wyjazdu, we 4-ke :-)))
    A ja wlasnie do "odkładających" naleze- ale na szczescie jeszcze tylko 2 cykle:) Ale szczerze mowiac to ta kategoria wcale mi sie nie podoba i wymyslilam wlasna kategorie: "tymczasowo zawieszonych staraczek" ;)
    buziaki dla wszystkich "staraczek" :*:*:*
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeJun 6th 2008
     permalink
    Blanka od nas też GRATULACJE - zdrowej i bezproblemowej ciąży :flowers:
    •  
      CommentAuthorbetty173
    • CommentTimeJun 6th 2008
     permalink
    witam dziewczyny :)
    Jestem z Wami... życzę wszystkim awansu do zaciążonych :bigsmile:
    Dzięki Blanka za to, że rozjaśniłaś nam ten dzionek :wink:
    •  
      CommentAuthorEdka81
    • CommentTimeJun 6th 2008
     permalink
    ode mnei tez serdeczne gratulacje kobity tyle zaciazonych w tym cyklu ze szok ja tez chce !!!!!!!!!!!
    •  
      CommentAuthorCzarnaKG
    • CommentTimeJun 6th 2008
     permalink
    "Tymczasowo zawieszonych staraczek" dobra nazwa,adekwatniejsza od "odkładających" jak dla Nas :crazy: :peace:
    Witaj Betty173 wśród staraczek :cheer:
    •  
      CommentAuthorbetty173
    • CommentTimeJun 6th 2008
     permalink
    Dzięki! będę się starać... :wink:
    •  
      CommentAuthorKarmelka
    • CommentTimeJun 6th 2008
     permalink
    dobrej nocki Babeczki!! ja wypilam piwko z moim M i w pijackim nastroju idziemy do łoża, hehe;) (kurcze, ostatnio strasznie szybko sie upijam;-) ):wink:
    •  
      CommentAuthorlarkaa
    • CommentTimeJun 7th 2008
     permalink
    dla mnie wystarczy 0,3 piwa i już coś czuje, wstyd wyjść do ludzi :D
    --
    •  
      CommentAuthormoniqac
    • CommentTimeJun 7th 2008
     permalink
    rzeczywiście 'czekamy na ciebie' ten miesiac byl wyjatkowo obfity az wyc sie chce :cry:
    bez urazy ciezarowki
    •  
      CommentAuthorlarkaa
    • CommentTimeJun 8th 2008
     permalink
    monika ja cie rozumiem, ale życie od zawsze jest takie, ja też uważam, że to nie fer, bo wiem, że np Ty pragniesz dziecka całą duszą, a ja w tym miesicu powiedziałam sobie, że mam "to gdzieś, że sa ważniejsze sprawy" i zaszłam...oczywicie jestem przeszczęśliwa, tylko chodzi mi o los, że jest pod tym wzgledem niesprawiedliwy
    --
    •  
      CommentAuthoresia11
    • CommentTimeJun 8th 2008 zmieniony
     permalink
    A mi smutno jak patrzę na wykresy kolejnych, którym się udało. Ale tu nie chodzi o to, że mi smutno że im się udało, smutno, bo mnie się nie udało. Dlatego przestaję zaglądać tak często do ciężarówek - mam nadzieję że się nie pogniewają. Los nie jest sprawiedliwy, te które się starają to jedno, ale te które nie chcą mieć dziecka, a mają ? To dopiero jawna niesprawiedliwość.:shocked:
    •  
      CommentAuthorkodama
    • CommentTimeJun 8th 2008
     permalink
    No Kobitki... samo życie :(
    Czekajmy na naszą kolej, a napewno kiedyś przyjdzie :)

    Miłej niedzieli!
    -- ad. "piosenka na dziś" - LISTA TU: http://wiki.28dni.pl/forumowa_piosenka_na_dzis_-_lista
    •  
      CommentAuthoradaja78
    • CommentTimeJun 8th 2008
     permalink
    oj tak maj byl wyjatkowo obfity w fasolowanie
    --
    •  
      CommentAuthorKarmelka
    • CommentTimeJun 8th 2008
     permalink
    z moich psiapsiolek 5 przeszlo do "mamusiek" w ostatnich 2 miesiacach:)
    • CommentAuthorMonikaC
    • CommentTimeJun 8th 2008
     permalink
    u mnie to samo...ciągle czekam na swoją kolej...ale nic z tego nie wychodzi.....czasami się zastanawiam czy to szczęście wogóle mnie spotka....mam nadzieję ze mnie nie ominie:))
    -- Natalka urodzona 05.03.2009 Kocham ją ponad wszystko:))
    •  
      CommentAuthorslonced
    • CommentTimeJun 8th 2008
     permalink
    Kobietki postanowiłam w tym cyklu wyluzować z tempkami i ich nie mierzyć, robiłam testy owulkowe. Dziś powinna przyjść @ (28dc) i jej brak (od dwóch dni mam bardzo słabiutkie, doslownie śladowe plamienie i to widoczne tylko na wkładce i to nie przez cały dzień, papier toalet. jest bialutki) Cały czas delikatnie czuję podbrzusze i jajniki - normalnie jak na @, i jeszcze takie lekkie mrowienie w krzyżu. Czy można założyć, że tam gdzie pojawił się negatywny test owulkowy(oczywiście po wcześniejszym pozytywnym teście owulkowym), to tam mógł być skok? Zastanawiam się ktory dziś mogę mieć dzień lutealnej.
    •  
      CommentAuthorkodama
    • CommentTimeJun 8th 2008
     permalink
    Było mierzyc tempki? :))
    Niekoniecznie skok był tam gdzie minus po plusie, bo pik lh dający plusa na teście owu występuje o ile dobrze pamiętam nawet do 72 godzin przed owulką, a tempka może skoczyć nawet i trzeciego dnia po :/.
    Zresztą testom owulacyjnym bym do końca nie ufała.
    Możesz zmierzyć jutro temperaturę, jeśli mierzyłaś w poprzednich cyklach, a nie zmieniłaś termometru to raczej rozpoznasz czy należy ona jeszcze do fazy wyższych czy sygnalizuje nadchodzącą @.
    Powodzenia i zaciążenia :)
    -- ad. "piosenka na dziś" - LISTA TU: http://wiki.28dni.pl/forumowa_piosenka_na_dzis_-_lista
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeJun 8th 2008
     permalink
    No to to całe mierzenie jest przydatne czy nie?
    Najpierw "dobre" rady nie mierz, a gdy są owoce tych rad w postaci pustego wykresu, to działanie organizmu nagle robi się interesujące. Teraz gdybanie o ew. czasie skoku jest bezcelowe. Na dwoje babka wróżyła.
    --
    •  
      CommentAuthorslonced
    • CommentTimeJun 8th 2008
     permalink
    Powiem tak, jeśli udało się zafasolkować to napewno pomogło wyluzowanie, a wyluzowaniu pomogło bez tempkowe staranie. Ale z drógiej strony, jest tak jak pisałam wcześniej, że teraz to te tempki bardzo by sie przydały. I bądź tu człowieku mądry i dokonaj właściwego wyboru;)
    •  
      CommentAuthorkodama
    • CommentTimeJun 8th 2008
     permalink
    Może zbyt krótko się staram i obserwuję, ale powiem szczerze, że nie widzę nic stresującego w mierzeniu tempki i obserwacji, no chyba, że brak złudzeń jak zaczyna spadać, chociaż jestem na etapie niedowierzania zawsze i dla pewności robię test.
    Życzę Ci tego, żeby się opłaciło tak jak napisałaś :)
    -- ad. "piosenka na dziś" - LISTA TU: http://wiki.28dni.pl/forumowa_piosenka_na_dzis_-_lista
    •  
      CommentAuthorkaty222
    • CommentTimeJun 8th 2008
     permalink
    Nie chcę Wam psuć morali, ale opowiem Wam moją historię z "WOW JESTEM W CIążY!!" Otóż w moim przypadku zajść w ciążę jest bardzo prosto, problem polega na jej utrzymaniu. Kiedy pierwszy raz w życiu zobaczyłam u siebie na teście dwie krechy o mało nie padłam z wrażenia, pozytywnego oczywiście. Mimo, że była to już noc pognałam do dyżurującej apteki po kolejne dwa testy. Oba wyszły pozytywnie. Mój mąż szalał z radości nie mniej niż ja. Przez kolejnych kilka dni byliśmy na wizycie u gina, przestudiowaliśmy masę artykułów o ciąży. Rozmawiałam na ten temat z mamą i moją ciężarną przyjaciółką. Mama przeżyła mały szok, ale skwitowała mnie słowem "Nareszcie". Mój mąż bardzo się zaangażował. Kupował mi serki (zdrowe odżywianie jest bardzo ważne), nosił torebkę... Kiedy wyjechałam na szkolenie pisał mi smsy typu: "Nasze maleństwo ma dziś 4mm" , albo "Jutro zacznie tworzyć się kręgosłup" To były szczęśliwe chwile. Nie czułam się ani zmęczona, ani marudna. Rozpierała mnie energia. Aż do 35 dc. Stało się to pracy. Czerwona plama tak bardzo nie chciana pojawiła się na bieliźnie. Gin powiedział, że tak się zdarza, nie trzeba się przejmować tylko próbować następnym razem. To co przeżyliśmy jest nie do opisania. Ból, rozpacz, rozczarowanie. I trzeba było powiedzieć jeszcze o tym bliskim. Koszmar.No ale.. za radą lekarza zaczęliśmy starania od nowa. No i.. UDAłO SIę!!! HURA!! Dwie kreski. Dla pewności zrobiłam jeszcze Beta hcg. Znowu radość w rodzinie!!!
    Radość trwała "aż" do 37dc.
    Wtedy nastąpiła powtórka z zeszłego miesiąca.
    Czy będę próbować w tym miesiącu? Nie wiem. Włosy strasznie mi wypadają po tych ciążach. Jestem wyczerpana. Z drugiej strony, to ciekawe ile jeszcze człowiek może przyjąć na siebie tego typu strat i rozczarowań.
    -- mama dwóch łobuziaków :)
    •  
      CommentAuthoresia11
    • CommentTimeJun 8th 2008
     permalink
    katy bardzo ci współczuję, nie wiem co gorsze, niemożność zajścia w ciążę, czy zajście w ciążę, poczucie się matką i utrata dziecka. Mam nadzieję że wreszcie Wam się uda.
    •  
      CommentAuthorCzarnaKG
    • CommentTimeJun 8th 2008 zmieniony
     permalink
    Również trzymam kciuki Katy :peace: smutna historia:sad:
    •  
      CommentAuthorkaty222
    • CommentTimeJun 8th 2008
     permalink
    Esia jedno i drugie uczucie jest do bani.
    CzarnaKG historia smutna, bo prawdziwa.

    Dziewczyny prawdę mówiąc to podniosłam się już po tych stratach. I jestem niemal pewna, że w ty miesiącu też zaciążymy, tyle tylko, że nie wiem, czy będę miała odwagę się z tego cieszyć. I nie chcę więcej widzieć oczu męża, kiedy mówię mu "tym razem znów..."
    -- mama dwóch łobuziaków :)
    •  
      CommentAuthorkodama
    • CommentTimeJun 8th 2008
     permalink
    Przykra historia... wspólczuję i równiez życzę, żeby wreszcie się udało...
    -- ad. "piosenka na dziś" - LISTA TU: http://wiki.28dni.pl/forumowa_piosenka_na_dzis_-_lista
    •  
      CommentAuthoresia11
    • CommentTimeJun 9th 2008
     permalink
    katy, a lekarze znaleźli przyczynę czemu tak się dzieje? Może można zapobiec poronieniom? Miałam koleżankę która też za każdym razem roniła, i w końcu się udało, początek ciąży przeleżała, była na lekach, ale jest OK i niebawem rodzi.
    •  
      CommentAuthorIWA
    • CommentTimeJun 9th 2008
     permalink
    katy - 2 poronienie pod rząd?! Teraz lekarz powinien powiedzieć co jest przyczyną i tą przyczynę trzeba zwalczać, bo to nie jest normalne "tak się zdarza" nie jest już dobrą odpowiedzią zwłaszcza w ustach lekarza. Jest powód tego co się dzieje, coś jest nie tak, że organizm odrzuca maleństwo. Idź do dobrego specjalisty i nie daj się zbyć!:bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorlarkaa
    • CommentTimeJun 9th 2008
     permalink
    No ja też z opowiadan koleżanek wiem, że po 1 poronieniu przy kolejnych staraniach już lyka się luteine albo duphaston, że lulek nie uciekł.
    Katy współczuję Ci, obyś mogła spłodzić kolejnego potomka i urodzić je całe i zdrowe
    --
    •  
      CommentAuthorslonced
    • CommentTimeJun 9th 2008
     permalink
    Katy222 ciezkich przezyc doswiadczylas, ale moze rzeczywiscie zmien gina i wymus aby przy kolejnej ciazy dal Ci odpowiednie tabletki wspomagajace.
    •  
      CommentAuthorslonced
    • CommentTimeJun 9th 2008
     permalink
    U mnie testowanka dzisiaj nie bylo @ dopadla mnie w nocy. Umowilam sie na jutro do lekarza i nie wyjde od niego poki mi nie da skierowania na hormony, prolaktyne i TSH lub TPO(tarczyca). Jeszcze jakies badania powinno sie wykonac? Mialam robione tylko USG wewnetrzne.
    •  
      CommentAuthorMegB
    • CommentTimeJun 9th 2008 zmieniony
     permalink
    katy ja też podpisuję się pod dziewczynami. To co Was spotkało jest dramatem, którego nikt nie powinien doświadczać a już na pewno nie dwa razy. Mam nadzieję, że znowu się Wam uda, ale na całe 9 miesięcy. Dobry lekarz z pewnością wskazany. Dużo szczęścia Wam życzę :smile:
    -- Serce im przeszkód ma więcej Tym zawsze kocha goręcej :))
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeJun 9th 2008
     permalink
    •  
      CommentAuthorkaty222
    • CommentTimeJun 9th 2008
     permalink
    ok dziewczyny, zmobilizowałyście mnie. Dziś zapiszę się do kolejnego gina. Trzeciego już.
    -- mama dwóch łobuziaków :)
    •  
      CommentAuthoresia11
    • CommentTimeJun 9th 2008 zmieniony
     permalink
    O rany!! Czyli naprawdę nikt ci nie zrobił badań, nie zaproponował żadnych leków na drugą fazę cyklu? To jakaś masakra, ci lekarze. Jestem w szoku, naprawdę. Będę trzymać za Ciebie kciuki, i koniecznie zapisz się do jakiegoś kompetentnego lekarza.
    •  
      CommentAuthorCzarnaKG
    • CommentTimeJun 9th 2008
     permalink
    To jakiś "żart na białej sali".Chroń nas Panie od takich nie kompetentnych lekarzy.Żeby nie zbadać,postawić diagnoze,nie szukać przyczyny,to szok :devil: Jak tam można,człowiek z zaufaniem idzie,a tu na"od pindziel" robią :angry: Katy,popytaj w swoim środowisku,który jest dobry i sprawdzony lekarz i niech zrobi kompleks badań.Bo nie daj Boże będzie powtórka po raz trzeci,to i psychika tego może nie wytrzymać :cry: Trzymam kciuki,aby już od teraz było tylko dobrze i wszystko w porządku :wink:
    •  
      CommentAuthorLily
    • CommentTimeJun 9th 2008
     permalink
    w przypadku katy to bardzo wczesne poronienia - powinnaś zaraz po pozytywnym wyniku testu zbadać poziom progesteronu i odpowiednio dobrać dawke luteiny bądź duphastonu to jedyne wyjście
    •  
      CommentAuthorkaty222
    • CommentTimeJun 9th 2008
     permalink
    ok, i tak zrobię dziewczyny. Do ginów chodzę prywatnie, ale w mojej okolicy o jakimś wybitnym nie słyszałam. Po prostu pójdę do byle jakiego i powiem, że chcę skierowanie na badania o których mówiłyście. Oprócz tego zasugeruję duphaston. I nie wyjdę z gabinetu dopóki wszystkiego ię nie dowiem. Choćbym miała siedzieć tam dwie godziny.
    -- mama dwóch łobuziaków :)
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeJun 9th 2008
     permalink
    Weź też ze sobą wykresy - to podstawa.
    --
    •  
      CommentAuthorNives
    • CommentTimeJun 10th 2008
     permalink
    Out of topic:

    Jezuuu jak mnie dziś kot wkurza - łazi za mna jak opętana i uparła sie zeby na mnie leżeć :confused:
    Dobrze ze mi sie na twarzy nie kładzie:devil:
    --
    •  
      CommentAuthorkelly1981
    • CommentTimeJun 11th 2008
     permalink
    ZENAMSIEZWAMI:cry::cry::cry::cry:
    --
    •  
      CommentAuthorMegB
    • CommentTimeJun 11th 2008
     permalink
    kelly a dlaczego? Nie wrócisz już do nas jako szczęśliwa mężatka ?? :bigsmile:
    -- Serce im przeszkód ma więcej Tym zawsze kocha goręcej :))
    •  
      CommentAuthorkodama
    • CommentTimeJun 11th 2008
     permalink
    no właśnie? :)
    Miłego dnia!
    -- ad. "piosenka na dziś" - LISTA TU: http://wiki.28dni.pl/forumowa_piosenka_na_dzis_-_lista
    •  
      CommentAuthoranias-84
    • CommentTimeJun 11th 2008
     permalink
    Witajcie:))mam pytanko, szczególnie do tych kobitek z Warszawy i okolic, korzystających z usług centrum medycznego Enel - Med. czy mozecie polecieć jakiegoś dobrego gina pracujacego w tym centrum, po za Pania dr Ewa Juchnicką(ponieważ do niej zapisy sa z trzy mikesięcznym wyprzedzeniem). Chciałabym w końcu trafic do kogoś naprawdę dobrego, kto mnie wysłucha i postara się mi pomóc i nie bedzie ciagle powtarzał, żebym sie nie martwiła, bo jeszcze mam duzo czasu i trzeba próbować. Pozdrawiam Was bardzo serdecznie, buziaki:))))
    -- w końcu napewno wszystkim nam się uda
    •  
      CommentAuthoriwrowe
    • CommentTimeJun 11th 2008
     permalink
    hej witam serdecznie :)
    nie wiem czy można wkejać linki do artkułów np na onecie, ale musze poprostu musze (OBIECUJE, ŻE TO TEN JEDYNY RAZ - jeśli nie wolno)
    http://wiadomosci.onet.pl/1767144,11,item.html
    co o tym sądzicie, bo ja jestem nieźle wkurzona.....
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeJun 11th 2008
     permalink
    Iwrowe, WOLNO.
    --
    •  
      CommentAuthoresia11
    • CommentTimeJun 11th 2008 zmieniony
     permalink
    iwrowe, czym jesteś wkurzona?
    dla mnie to 'masakra' :confused:
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.