Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorAniaBB
    • CommentTimeAug 6th 2009
     permalink
    Komp z tradycyjnym ekranem wydziela nieco promieniowania, ale te nowe to już minimalnie. Laptop jest bezpieczny, bo to inna technologia całkiem. Ale i tak powinnaś robić krótkie przerwy i ruszać się nieco.
    A tak ogólnie, to będzie dobrze, ale żaden lekarz ci tego niestety nie obieca. Bądź dobrej myśli i tyle :D
    -- serce przestało bić.
    •  
      CommentAuthorFiufiu
    • CommentTimeAug 7th 2009 zmieniony
     permalink
    Więcej promieniowania mamy wkoło z naszych telewizorów. Chyba że monitor jakiś dwudziestoletni.

    Ja w poprzedniej ciąży po prostu co dwie godziny robiłam pięć minut przerwy żeby wstać sprzed ekranu, przejść się, przeciągnąć, popatrzeć na coś zielonego. Pracowałam do 34. tc.

    Życzę Ci spokojnej, niezgrożonej ciąży.
    --
    •  
      CommentAuthorAniaBB
    • CommentTimeAug 7th 2009
     permalink
    Fiufiu - masz rację, telewizor ma więcej niż nowy monitor CRT, ale bliżej jednak siedzisz monitora. A ogólnie to mamom przyszłym polecam ekranik LCD (w lapku lub do stacjonarnego) - totalnie bezpieczny z tego co wiem.
    -- serce przestało bić.
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeAug 7th 2009
     permalink
    Wczoraj podczas powrotu z pracy widziałam ciężarną młodą rowerzystkę. Wyglądało na to, że wracała z pracy.
    --
    •  
      CommentAuthorFiufiu
    • CommentTimeAug 7th 2009
     permalink
    Też jeżdżę i moje koleżanki też.

    LCD najlepszy, to fakt. I w wielu firmach już stanowi standard.
    --
    •  
      CommentAuthortygrysek28
    • CommentTimeAug 7th 2009
     permalink
    no to żeście mnie uspokoiły :)) aż mi lżej. Ale tak poważnie to sie przeraziłam jak przeczytałam w pzrepisach że kobieta w ciąży może siedziec w pracy tylko do 4 godzin przed komputerem!!!! Pracodawca albo musi mnie przeniesc do innej pracy albo zwolnić do domu (wtedy oczywiscie pzrysługuja mi dotychczasowe wynagrodzenie).
    Dla mnie problem z komputerem polega na tym że ma dużą wadę wzroku -7.5 dioptri i od pewnego czasu co jakis rok - półtora muszę wymieniać okulary na coraz mocniejsze, jestem tym przerażona, a z tego co czytałam to kobietom w ciąży może się pogorszyć wzrok. Przez ostatnie dwa lata pracowalam po 16-18 godz przy komputerze, bo 8 w pracy a reszta w domu, bo jednocześnie pracowałam i studiowałam, dlatego tak obawiam się o mój wzrok. Jęsli chodzi o kręgosłup to od około dwóch lat mam problem z odcinkiem szyjnym, jestem już po kilku badaniach m.in rezonansie manetycznym po którym dowiedziałam się od mojego lekarza że mam ucisk jakis tam nerwów i od tego drętwieje mi lewa strona ciała, tzn lewa ręka i lewa noga. Mam też częste bóle głowy, zawroty głowy, nudności, itd. Dla mnie siedzenie w pracy przed komputerem to udręka, ale co zrobić taka praca.... Dodam jeszce tylko że mam bardzo niskie cisnienie, moje najwyższe to 90/60 a tak normalnie to mam 70/50 a puls okolo 100.
    Co mi możecie doradzić ???
    Pozdrawiam :))
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthortygrysek28
    • CommentTimeAug 7th 2009
     permalink
    a no bo jeszce zapomniłabym dodać:shamed: byłam dziś u mojego lekarza i potwierdził ciążę!!!!! Jestem w 5 tygodniu!!!!! Zlecił wykonanie badań z krwi i moczu i kazał pokazać się za jakiś czas.
    :bigsmile::bigsmile::bigsmile::bigsmile::bigsmile:
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthortygrysek28
    • CommentTimeAug 7th 2009
     permalink
    będę tu jakiś czas jeszcze ale powoli zaczynam się przenosic na przyszłe mamusie :bigsmile::bigsmile::bigsmile:
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorFiufiu
    • CommentTimeAug 7th 2009
     permalink
    Strasznie masz wysoki ten puls, co na to lekarz? Czy wada wzroku jest z tych operowalnych? Moja koleżanka miała -8, po ciąży poszła na operację, teraz ma -3 i jest właśnie w drugiej ciąży, przeszczęśliwa.

    Gratulacje oficjalne raz jeszcze :)

    Przepisy o 4 h przed ekranem są z którego roku?
    --
    •  
      CommentAuthormuszka25
    • CommentTimeAug 8th 2009
     permalink
    Witam wszystkie forumowiczki. Jestem dopiero od 2 tygodni na 28dni, powiem szczerze, nigdy nie myślałam,że będę sobie mierzyć codziennie rano temperaturkę i stosować metody NPR. Od 9 miesięcy staramy się z mężem o dzidzię i niestety nie wychodzi. W grudniu tamtego roku przebadałam wszystkie hormonki i wszystko było ok, oprócz tego,że mam bardzo długie i nieregularne cykle. Gin przepisał mi wtedy duphaston na wyregulowanie i pomoc w zajściu w ciąże. Cykle owszem miałam regularnie przez 3 miesiące brania tabletek, dzidzi niestety nadal nie ma :sad: Po odstawieniu duphastonu cykle wróciły do długości z przed. W lipcu poszłam do innego lekarza, znowu zlecił badania, wszystko niby dobrze, ale prolaktyna wyszła lekko podwyższona 28,2. Dlatego gin przepisał mi bromergon na obniżenie bo być może dlatego te moje cykle są takie nieregularne. Już tyle się tych tablet najadłam,że nie wiem czy to coś pomoże :sad: Jednak czego się nie próbuje dla upragnionego maleństwa. Jestem dobrej myśli mimo wszystko :wink: Acha i zapomniałam dodać,że ten ostatni gin zalecił mi również obserwacje i dlatego też tu z Wami jestem :bigsmile: Życzę dużo szczęścia wszystkim starającym się o dzidzię :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorewelcia
    • CommentTimeAug 8th 2009 zmieniony
     permalink
    Hej dziewczyny, do Was mam pytanko bo pewnie wiecie już wszystko o ciąży. Szukałam wykresu cyklu z ciążą mnogą, ale nie znalazłam, wiecie może która jest taka szczęśliwa że ma dwa serduszka?? Pytanko nr 2 tak się zastanawiałam nad spadkiem bądź wzrostem tempki przy implantacji zarodka, jeśli byłby bliźniaki dwujajowe, to każde "implantuje" się osobno w swoim czasie?? Pytanie może głupie, ale wtedy skok bądź spadek wystąpił by dwa razy ?? co myślicie??
    --
    •  
      CommentAuthorPoli
    • CommentTimeAug 8th 2009
     permalink
    Tutaj masz link do forum szczęśliwych mamuś bliźniaków:

    http://forum.28dni.pl/discussion/598/18/mamusie-dubeltowe-nasze-po2jne-szczecie/#Item_24
    --
    •  
      CommentAuthortygrysek28
    • CommentTimeAug 8th 2009
     permalink
    Fiufu lekarz nawet nie pytał o moje ciśnienie i o puls też, sama w rozmowie powiedziałam mu że miałma bardzo niskie ciśnienie ale chyba to zbagatelizował :( w sumie to powiedział że wszystko jest ok, na razie nie zakładał karty ciąży, powiedział że zrobi tak jak wykonam te badania z krwi i moczu i zgłoszę się na przełomie sierpnia/ września. Ja ogólnie mam takie niskie ciśnienie ale zazwyczaj puls nie pzrekracza górnej granicy cisnienia, ale czsamia tak się zdarza że mam tak wysoki puls no i teraz jak podjerzewałam że jestem w ciąży to też taku wysoki miałam. Źle się czułam wtedy, byłam senna a zarazem rozdygotana w środku.
    Co do mojej wady wzroku to nigdy nie mysłałam żeby iść na operację oczu i nie wiem czy u mnie można ją zoperować, teraz to pewnie odpoda bo ciąża ale jak będzie mi się dalej pogarszać to b będę musiała o tym pomyśleć.
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthortygrysek28
    • CommentTimeAug 8th 2009
     permalink
    chciałam tu wkleić rozporządzenie które mówi o tym że kobiet w ciąży nie wolno pracowac przy obsłudze monitorów powyżej 4 godzin na dobę, ale nie wiem jak to zrobić
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthortygrysek28
    • CommentTimeAug 8th 2009
     permalink
    http://isap.sejm.gov.pl/DetailsServlet?id=WDU19961140545
    tu jest link do strony sejmu gdzie jest to rozporządzenie, w częsci IV jest mowa o tych 4 godzinach
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthortygrysek28
    • CommentTimeAug 8th 2009
     permalink
    http://isap.sejm.gov.pl/DetailsServlet?id=WDU20021271092+2002%2411%2411&min=1
    u tu jest rozporządzenie zmieniające w/w
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorFiufiu
    • CommentTimeAug 8th 2009
     permalink
    W 2002 LCD nie były standardem.
    --
    •  
      CommentAuthortinkerbell
    • CommentTimeAug 8th 2009
     permalink
    Tak sie zastanawiam czy sa jakies czytelne znaki na wykresie ze poziom prolaktyny jest za wysoki(jak wyglada taki wykres)? Moze ktoras z Was miala problem z prolaktyna i podzieli sie swoimi obserwacjami?
    •  
      CommentAuthormuszka25
    • CommentTimeAug 8th 2009
     permalink
    Ja mam prolaktynę 29,2, tak przynajmniej wynika z ostatnich badań. Mój wykres jest straszny, odbiega od wzorcowego i nie wiem jak mam to analizować. Możesz zobaczyć sama. W następnym cyklu mam zacząć brać bromergon na obniżenie prolaktyny i wtedy zobaczymy czy będzie jakaś różnica. Jednak nie wiem czy wahania temperatury wynikają z poziomu prolaktyny czy przyczyna jest inna.
    --
    •  
      CommentAuthorAniaBB
    • CommentTimeAug 9th 2009
     permalink
    Tygrysku - niskie ciśnienie nie jest wybitnie niebezpieczne, ale uciążliwe, szczególnie w okresie ciąży. Ale tętno masz stanowczo za wysokie i radzę ci dowiedzieć się, jaka jest tego przyczyna, chociaż może wynika ono z niskiego ciśnienia. Radzę skonsultować się z kardiologiem, bo często lekarze nie wykrywają podstawowych wad serca. Przy mnie dziewczyna 19 letnia została odesłana przez lekarza w PCK do kardiologa, bo przy zwykłym osłuchaniu usłyszał szmery w sercu - czyli niedomykające się zastawki. Taka wada może być związana właśnie z niskim ciśnieniem krwi, więc nie można bagatelizować zwykłego niskiego ciśnienia.
    -- serce przestało bić.
    •  
      CommentAuthortygrysek28
    • CommentTimeAug 9th 2009
     permalink
    AniuBB w zeszłym roku byłam kompleksowo przebadana przez kardiologa bo oprócz niskiego ciśnienia miałam też bóle w klatece piersiowej. Oczywiście przy następnej wizycie u gina powiem mu jescze raz o tym i mam nadzieję że mi coś poradzi, a jak nie to sama jeszcze raz wybiore się do kardiologa.
    Niestety odkąd pamiętam przy jakiejkolwiek wizycie u lekarza podstawowego byłam odsyłana w kwitkiem bo jestem za młoda, bo to może stres, bo tamto , bo tamto,bo niskiego ciśnienia się nie leczy. W końcu sama poszłam prywatnie do kardiologa który mnie przebadał i stwierdził że wszystko jest ok, że ludzie żyją z takim niskiem ciśnieniem i trzeba się do tego przyzwyczaić. I bądź tu mądry :)))
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeAug 10th 2009
     permalink
    Mam wyniki PRL i PRG... są... dziwne :(
    <strong>Prolaktyna – 466,3 mIU/l
    Progesteron – 0,78 nmol/l</strong>
    wartości ref :
    33,0-580,0
    0,6-4,2 mężczyźni
    1,21-2,98 kobiety faza folikularna
    <strong>24,0-85,0 kobiety faza lutealna</strong>
    0,6-1,6 kobiety menopauza
    39,0-256,0 – ciąża I trymestr
    62,0-245,0 – ciążą II trymestr
    200,0-782,0 – ciąża III trymestr
    --
    •  
      CommentAuthormarqotka
    • CommentTimeAug 11th 2009
     permalink
    PRL w normie Talku, oni zawsze podają wszystkie możliwe wartości tam :D Norma w większości laboratoriów to 40-530 mlU/l ;) Spokojnie
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeAug 11th 2009
     permalink
    poje*** sie w tych wynikach :D hehehe
    wg tych norm to PRL mam wart ref - 33,0-580,0 czyli w normie
    ale PRG za niski...
    --
    •  
      CommentAuthorAniaBB
    • CommentTimeAug 12th 2009
     permalink
    Tygrysku - skoro widział cię kardiolog, to na pewno jest w porządku. A co do zwiększenia ciśnienia, to skonsultuj się potem z ginem, oni też znają niekiedy metody, a często zalecają małą kawę :D
    Talinka - prl w normie, a progesteron - w jakim momencie robiłaś kłucie?
    Faktycznie niski, jeśli to folikularna, to ujdzie, jeśli lutealna, to stanowczo za nisko. Zbadaj resztę hormonów i konsultuj się z ginem.
    -- serce przestało bić.
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeAug 12th 2009 zmieniony
     permalink
    Lutealna.
    Do gina idę 24.08, bo muszę zrobić cytologię (teraz nie mogła, bo mam zapalenie... :confused:)
    resztę hormonów robiłam.. tzn. fsh,lh,tsh,estradiol...
    --
    • CommentAuthorżonka
    • CommentTimeAug 12th 2009
     permalink
    Dziewczynki, zerknijcie na moje ostatnie dwa wykresiki i zobaczcie czy dobrze zanalizowałam :shamed: i trzymajcie kciuki za plusika na końcu :wink:
    •  
      CommentAuthorAniaBB
    • CommentTimeAug 13th 2009
     permalink
    To stanowczo za nisko, musisz sprawdzić, czy w ogóle masz owulacje.
    -- serce przestało bić.
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeAug 13th 2009
     permalink
    powtórzyłam progesteron - 3,66 a wartości referencyjne od 24 :(((((( poprzednio robiłam w 4dfl - 19dc, a teraz w 9dfl - 24dc :(((((
    --
    •  
      CommentAuthorAniaBB
    • CommentTimeAug 15th 2009 zmieniony
     permalink
    Nie załamuj się, progesteron można dość łatwo suplementować, lekarz na pewno ci pomoże. Ale skonsultuj się z dobrym ginem, poszperaj za kimś polecanym.
    Zerknęłam do ciebie. Wydaje mi się, że powinnaś wziąć pod uwagę jeszcze jedną możliwość. Każda kobieta raz na jakiś czas ma cykle bezowulacyjne. Na innym temperatura wzrosła ci wyraźnie, w tym - spadła bardzo. Możliwe, że w innym cyklu sytuacja będzie inna. Pamiętaj, że progesteron produkuje ciałko żółtkowe, które może i zwykle nie powstaje bez owulacji.
    Póki co idź do dobrego gina, ale proszę, nie wpadaj w panikę, bo wyniki mogą być całkiem inne za miesiąc.
    -- serce przestało bić.
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeAug 16th 2009
     permalink
    Idę do gina, u ktorego byłam poprzednio. To będzie dopiero 2 wizyta w życiu, ale gin jest solidny ;)
    --
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeAug 18th 2009 zmieniony
     permalink
    Wiecie może czy niski progesteron wpływa jakoś na miesiączkę? Byłam pewna, że jak jest niski poziom tego hormonu, to miesiączkę dostanę za szybko, a jest już 14dfl i @ nie czuję nic a nic... zero bólu piersi, podbrzusza... ( a to były stałe zwiastuny...)
    Przecież przy tak niskim poziomie niemożliwe jest, żebym była w ciąży...
    --
    •  
      CommentAuthorAniaBB
    • CommentTimeAug 18th 2009
     permalink
    Talinka, nie ma rzeczy niemożliwych :)
    Ale tak - skoro dają progesteron na wywołanie miesiączki, to pewnie ma to związek.
    -- serce przestało bić.
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeAug 18th 2009
     permalink
    no i test owulacyjny na plus... czyli albo mam teraz owulację, albo testy zjeb****** :confused:
    --
    •  
      CommentAuthorAniaBB
    • CommentTimeAug 18th 2009 zmieniony
     permalink
    Oooo.
    Zrób test ciążowy. HCG często wychodzi na teście owulacyjnym, bo jest podobny do LH.
    Która kreska to testowa? Ta bliżej końca z czarnym nadrukiem? Jak tak, to wynik jest negatywny. Ale i tak zrób test ciążowy.
    -- serce przestało bić.
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeAug 18th 2009
     permalink
    Ta ciemniejsza.
    --
    •  
      CommentAuthorewelcia
    • CommentTimeAug 19th 2009
     permalink
    a może miałam przedwczesny skok, albo jak mówi mój brat drugie jajeczkowanie :)
    --
    •  
      CommentAuthorAine
    • CommentTimeAug 19th 2009
     permalink
    Ja tam bym zrobiła ciażowy jak owu wychodzi pozytyw - a nuż :D
    --
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeAug 19th 2009 zmieniony
     permalink
    zrobiłam i jest minus...a @ dalej nie ma.
    --
    •  
      CommentAuthorkodama
    • CommentTimeAug 19th 2009
     permalink
    Talka, zajrzałam do Ciebie. Po tym jakie wykresy miałaś dotąd , śmiem twierdzić, że trafił Ci się po prostu cykl bezowulacyjny. Niski progesteron, 3 temperatury na linii niższych. Wydaje mi się, że nie było podstaw do wyznaczenia lutealnej, ale może się nie znam. A może jesteś przed owulacją skoro test wyszedł dodatni? Wypatruj skoku, a jak nie będzie, to może idź do lekarza po duphaston lub luteinę na wywołanie miesiączki. Taki cykl bez owulacji to się może ciągnąć i ciągnąć. Powodzenia!
    -- ad. "piosenka na dziś" - LISTA TU: http://wiki.28dni.pl/forumowa_piosenka_na_dzis_-_lista
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeAug 19th 2009
     permalink
    wizytę mam 24.08, więc jeśli @ nie zawita to pewnie ginka mi coś da.
    --
    •  
      CommentAuthorkodama
    • CommentTimeAug 19th 2009
     permalink
    No tak, do tego czasu jeśli miałaby skok być (po teście) to pewnie będzie.
    -- ad. "piosenka na dziś" - LISTA TU: http://wiki.28dni.pl/forumowa_piosenka_na_dzis_-_lista
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeAug 19th 2009
     permalink
    albo @.
    nie wiem czemu, ale mam głupie "przekonanie", że to jest lutealna.
    --
    •  
      CommentAuthorkodama
    • CommentTimeAug 19th 2009
     permalink
    Może dlatego, że przywykłaś do ładnych cykli bez niespodzianek. Cyk bez owulacji zdarza się podobno raz na jakiś czas i w "najlepszej rodzinie" ;-). Choć nie można na 100% powiedzieć, że taki właśnie Ci się trafił.
    -- ad. "piosenka na dziś" - LISTA TU: http://wiki.28dni.pl/forumowa_piosenka_na_dzis_-_lista
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeAug 19th 2009
     permalink
    Właśnie. Cykl 15 z początku też wyglądał na bezowulacyjny, a jednak owulacja wystąpiła, jednak z opóźnieniem....
    myślę, że przez niski progesteron - skok nie jest po prostu wyraźny.
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeAug 19th 2009
     permalink
    Najważniejsze, aby spełniał warunek.
    --
    •  
      CommentAuthorkocurek83
    • CommentTimeAug 24th 2009
     permalink
    Dziewczyny, jestem uzytkowniczką 28 dni już od jakiegoś czasu, ale żadko wchodzę na forum. Dzisiaj skłonił mnie do tego "Artykuł" na Wirtualnej Polsce, który został napisany przez jakiegoś ignoranta/ignorantkę. Po prostu jedna wielka tragedia, zobaczcie same co ludzie potrzefią wymyśleć... :confused: : http://fitness.wp.pl/multimedia/galerie/go:1/art173.html

    :confused:
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeAug 24th 2009
     permalink
    Podałaś linka do galerii. Gdzie można przeczytać artykuł?

    Tutaj zbieramy artykuły o NPR Dodaj linka tam.
    --
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeAug 24th 2009
     permalink
    A ja dostałam luteinę na wywołanie okresu. Gin również podejrzewa bezowulacyjny u mnie. Mam się pojawić za 3ms, o ile nie zajdę wcześniej w ciążę.
    --
    •  
      CommentAuthornewstar
    • CommentTimeAug 25th 2009
     permalink
    czesc dziewczyny. ostatnie dwa dni spedzilam w szpitalu, bo przez 3 tygodnie zle sie czulam. zrobili mi usg, okazalo sie ze mam wiele malych cyst na jajnikach. juz wrocilam do domu i musze czekac na wiadomosci ze szpitala i umowiona wizyte u gina. czy wiecie cos na temat cyst? prosze o pomoc. dziekuje.
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.