Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorsucharek83
    • CommentTimeSep 29th 2017
     permalink
    Na razie,nie mam jak jechać na betę,jestem na wsi,bo kupa roboty.Wczoraj jeszcze ktoś otruł moją sunie,wiec cały dzien spędziłam u weta(walczyłam o jej życie).Do @ mam jeszcze 2 dni,tempka dziś spadła do 36.7,zobacze czy jutro podskoczy czy też nie.
    Co do testów,kreski pojawiły sie po paru godzinach,ale niegdyś jak robiłam testy(a było ich trochę)nigdy ale to nigdy nie pojawiła się druga kreska,test był zawsze czysty jak łza,prócz tego co zaszłam w ciążę 2 lata temu i miałam podobną sytuację,ale wtedy była mocno wyyraźna kreska(zdjecie dodałam wyżej),ta kreska również pojawiła się po kilku godzinach.
  1.  permalink
    Udostępnij wykres sucharku
    -- ❤️Martusia2004 Aniulka2011 Dorotka2013 Marcinek2017❤️
    •  
      CommentAuthorsucharek83
    • CommentTimeSep 29th 2017
     permalink
    Agnieszka79r: Udostępnij wykres sucharku

    nie prowadzę tu wykresu
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeSep 29th 2017
     permalink
    To spytaj tam, gdzie prowadzisz.
    --
    •  
      CommentAuthorMalisiek
    • CommentTimeSep 29th 2017
     permalink
    sucharek83: po kilku godzinach.


    Też miewałam kreski po kilku godzinach, a ciąży nie było. Testy negatywne najlepiej wywalać, bo później mogą zrobić złudną nadzieję.
    --
    •  
      CommentAuthorsucharek83
    • CommentTimeSep 29th 2017
     permalink
    Amazonka: To spytaj tam, gdzie prowadzisz.



    prowadzę sobie na telefonie,juz kiedyś też Cie prosiła bys w moim kierunku się nie wypowiadała.
    • CommentAuthorruda03
    • CommentTimeSep 29th 2017
     permalink
    hej...chyba dołączę do Was ...choć trochę się waham😊....trochę mnie mój wiek przeraża -39lat..mąż 45. Późno mieliśmy naszego pierworodnego (po 13latach ),potem doszły problemy zdrowotne i tak jakoś wyszło.W tym miesiącu startujemy...pozdrawiam 😊
    --
  2.  permalink
    ruda ja za chwilę rodzę 4 dzidziusia mam 38, mąż 43 :).
    -- ❤️Martusia2004 Aniulka2011 Dorotka2013 Marcinek2017❤️
    •  
      CommentAuthorsucharek83
    • CommentTimeSep 30th 2017
     permalink
    ruda03: ruda03



    Pamietaj,że wiek to tylko liczby:bigsmile:
  3.  permalink
    sucharek a co u Ciebie?Jak temp itd?
    -- ❤️Martusia2004 Aniulka2011 Dorotka2013 Marcinek2017❤️
    •  
      CommentAuthorsucharek83
    • CommentTimeOct 1st 2017
     permalink
    Agnieszka79r: sucharek a co u Ciebie?Jak temp itd?

    nadal 36.7,wczoraj 36.8
  4.  permalink
    A jakie masz temp w ciązy, bo ja kiedyś np miałam 36,8 ciążową a teraz 37 i wyżejw tej ciąży
    -- ❤️Martusia2004 Aniulka2011 Dorotka2013 Marcinek2017❤️
    •  
      CommentAuthorAnula85
    • CommentTimeOct 1st 2017
     permalink
    Ruda03 jeśli dobrze pamiętam to rodziłyśmy tego samego dnia 23.12.2012 . Ja też chcę tu dołączyć ,ale w przyszłym roku dopiero . Mam 32 lata , maz 39 myśle ,ze nie jest tak żle z tym wiekiem.
    --
    • CommentAuthorruda03
    • CommentTimeOct 2nd 2017
     permalink
    Anula-zgadza się-nasze chłopaki jednego dnia urodzone 😊. och-mieć te twoje 32 lata😀- to sobie jeszcze trochę możesz poodkładać decyzję o drugim dziecku .my popróbujemy parę miesiecy-jak się uda to super a jak nie ,to trudno -jakoś przeboleje .Kamilek strasznie marudzi ze chce siostrzyczke 😊i żal mi go, ze jak na razie jest jedynakiem.ale macie rację dziewczyny-wiek to tylko liczby😊.pozdrawiam
    --
    •  
      CommentAuthorsucharek83
    • CommentTimeOct 2nd 2017
     permalink
    no niestety tempka spadła do 36.4 :sad::sad:
    •  
      CommentAuthorŻabka221
    • CommentTimeOct 2nd 2017 zmieniony
     permalink
    Jak jest z duphastonem przy staraniach ? Biorę od 16-25 dc . Dzisiaj ostatnią tabletka mam tylko plAmienia (zresztą jak co miesiąc Ale słabsze) jutro normalnie odstawić i czekać na @ ? Czy lepiej zrobić test przed odstawieniem ?
    --
    •  
      CommentAuthorTomira
    • CommentTimeOct 2nd 2017 zmieniony
     permalink
    Ja bym zrobiła test. W zasadzie to ja tez w tym cyklu brałam luteinę na podtrzymanie ewentualnej ciąży i test zrobiłam. Niestety minus.
    -- Gniewuś 10.08.2015
    •  
      CommentAuthorjeżynka
    • CommentTimeOct 2nd 2017
     permalink
    Mi moja gin powiedziała, że jak chce odstawić to mogę, bo jak ciąża ma się utrzymać to się trzyma. Oczywiście nie przerwałam. :)
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorKaroolka
    • CommentTimeOct 2nd 2017
     permalink
    Ja z tego co pamiętam to w przypadku ciąży miałam nie odstawiać, bo dla organizmu to duży spadek progesteronu i może spowodować poronienie.
    --
    •  
      CommentAuthorŻabka221
    • CommentTimeOct 2nd 2017
     permalink
    Właśnie i to mi chodzi o ten spadek nagły . Chodź brzuch boli ,plAmienie jest i wszystkie objawy okresowe ale mimo wszystko ta nadzieja zostaje...
    --
    •  
      CommentAuthorjasmina6
    • CommentTimeOct 5th 2017
     permalink
    Z tą nadzieją już tak jest, ja w dniu @ robiłabym betę i wszystko jasne z lekami ;)
    Tak z innej beczki chyba mogę opuścić grono staraczek, dziś zaczynamy 13 tydzień i wg lekarza który robił prenatalne mamy dziewczynkę - Lilkę 😀😀
    --
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeOct 9th 2017
     permalink
    Dołączam do grona staraczek :) dziewczyny, co polecacie dla mezczyzny przy staraniach? W sensie jakieś wspomagacze?
    --
    •  
      CommentAuthor_Asiula
    • CommentTimeOct 9th 2017 zmieniony
     permalink
    Kasiu ja czytałam ze salfazin i maca. Od tego cyklu zaczynamy suplementację :)
    Ps. Nie wiadomo czy Wam się ta suplementacja przyda :D
    -- [/url]
  5.  permalink
    Cześć dziewczyny! Dołączam do staraczek :) Gratuluję tym, które już spodziewają się dzidziusia, mam nadzieję, że mnie też to niedługo spotka :) Póki co to próbuję ogarniać mojego faceta, bo on to tak chyba mniej zauważa problem i trochę go bagatelizuje...
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeOct 9th 2017 zmieniony
     permalink
    Kasia nam bardzo znany i szanowany androlog powiedział, że suplementy dla facetów zostały wymyślone tylko po to, żeby kobieta miała psychiczny komfort.
    W sensie że facet też coś łyka, co może pomóc zajsciu w ciążę.
    Nie tylko ze ona się faszeruje.
    Mówił też, że nie wymyślono jeszcze leków, które mógłby by poprawiać stan nasienia. Głównie jeśli nie domaga ruchliwosc czy (tak jak u nas) jakość.
    Opowiadał też dokładnie jak przebiega cykl spermogenezy. Ze ona się co 120 dni jakby wymienia dlatego często badania się trochę różnią i kobiety są przekonane, że nasienie poprawiło parametry bo partner stosował mace i inne witaminy.
    A to po prostu normalne, po przykładowo trzech miesięcach.


    Więc jak nie badaliscie stanu nasienia to ja bym sobie darowala cokolwiek i po prostu próbowała :wink:
    Na tak początkowym etapie starań nie ma chyba co zaczynać z jakąkolwiek pomocą farmaceutyczną bo to tylko stres wprowadza niepotrzebnie.
    Idźcie na żywioł, może się okazać że za pierwszym razem u Was zaskoczy :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorrumba
    • CommentTimeOct 9th 2017
     permalink
    Katka ponoć maca i salfazin.

    Ja swojego faceta wysłałam od strzału na badanie nasienia, w sumie teraz tak z perspektywy czasu to niepotrzebne było. Udało się przy Nataszce za 4 razem.

    Postarajcie się najpierw na spontanie, bez wyliczeń i wspomagaczy.
    Jak nie wyjdzie po kilku cyklach to wtedy pomyślcie, przebadajcie się.

    Powodzenia :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthor_Asiula
    • CommentTimeOct 9th 2017
     permalink
    Prettygirl a ile się staracie ?
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeOct 10th 2017 zmieniony
     permalink
    TEORKA: Opowiadał też dokładnie jak przebiega cykl spermogenezy.

    Dokładnie - pełna wymiana całej populacji plemników jest co 2,5-3 miesiące. Jeżeli badano nasienie, to kolejne przeprowadza się właśnie po minimum takim czasie, żeby stwierdzić poprawę lub pogorszenie.
    Jeżeli badań nasienia nie było, to nie warto facetowi podawać suplementów. No może jedynie kwas foliowy. Spróbować bez wspomagaczy - i dać sobie czas. Każda para w każdym cyklu ma 30-40 % szans na zaciążenie - czyli łatwiej nie zajść w ciążę niż zajść.
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeOct 10th 2017
     permalink
    TEO, masz rację. Nie ma co się stresować. Dzięki :)
    Rumba, tak zrobię :)
    --
    •  
      CommentAuthorŻabka221
    • CommentTimeOct 11th 2017
     permalink
    Katka powodzenia w staraniach :peace:
    --
  6.  permalink
    Dziewczyny jaki kwas foliowy oraz czy coś jeszcze (witaminy itp.) przyjmować przed ciążą i na ile wcześniej przed planowanym rozpoczęciem "starań"? Dopiero wdrażam się w temat (kiedyś się interesowałam, ale potem jakoś nie miałam potrzeby). Teraz mam zwykły folik od dłuższego czasu, ale przyznam się, że raz biorę, raz nie, bo też się mocno pilnujemy ze względu na ślub w maju. Natomiast po ślubie już "zwalamy" na los - jak będzie to będzie, a jak nie to póki co też źle nie będzie, ale jednak chcę zadbać o organizm od strony uzupełnienia potrzebnych składników. Czytałam, że zwykły folik może wcale się tak dobrze nie przyswajać, że lepsze są symfolic/inofolic. Pewnie macie lepsze rozeznanie w temacie, więc liczę na Wasze sugestie.
    •  
      CommentAuthor_Asiula
    • CommentTimeOct 11th 2017
     permalink
    Ja przyjmuje Femibion 1 :) najlepiej tak minimum 3 miesiące się suplementowac z tego co czytalam
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeOct 12th 2017 zmieniony
     permalink
    Ja femibion natal 0 :)
    Zabko, dziękuję :)
    --
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeOct 12th 2017
     permalink
    Femibion albo taki, które zawiera foliany.
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorbea86
    • CommentTimeOct 12th 2017
     permalink
    Dorzuć do tego witaminę D. W naszym klimacie wszyscy mają niedobory, a wit D od jakiegoś czasu nazywa się witaminą płodności. Możesz też na początku nowego roku zrobić badania krwi: morfologia, tsh, ft3, ft4.
    •  
      CommentAuthorKaroolka
    • CommentTimeOct 12th 2017
     permalink
    Ja biorę Prenatal Uno, niwa formuła z choliną.
    --
  7.  permalink
    Dzięki dziewczyny, w takim razie przerzucam się na femibion oraz zakupuję wit. D.
    bea86, badania planuję oczywiście zrobić, chyba dla pewności od razu cały pakiet dla planujących ciążę (widziałam ofertę w Diagnostyce), ale właśnie w okolicach marca/kwietnia.
    •  
      CommentAuthorŻabka221
    • CommentTimeOct 13th 2017
     permalink
    Czy któraś z Was bierze luteine /duphaston ? bo mam pytanie
    --
    •  
      CommentAuthorsalinos
    • CommentTimeOct 13th 2017
     permalink
    Biorę i luteine i duphaston :)
    -- [url=https://www.suwaczki.com/][/u
    •  
      CommentAuthorŻabka221
    • CommentTimeOct 14th 2017
     permalink
    U mnie sytuacja wygląda tak że 3x miałam sprawdzany prpgesteron i zawsze na poziomie 16-17 więc spoko. Ze względu na plAmienia lekarz kazał brać duphaston 1x1 i w tamtym cyklu plAmienia zmieniły sie w delikatne budzenie tylko. Chciałam sie poradzić czy może zwiększyć dawkę? Brać poprostu 2x1 żeby całkiem wyeliminować te budzenia teraz,Ale sama nie wiem .wizytę mam dopiero w grudniu
    --
  8.  permalink
    Żabka ale progesteron na poziomie 16-17 to szału nie ma, że tak powiem. Ja bym zwiększyła :-)
    --
    •  
      CommentAuthorsalinos
    • CommentTimeOct 14th 2017 zmieniony
     permalink
    Jak masz tyle tabletek to bym zwiększyła bez zastanawiania. Ja biorę 3x1 duphaston, a luteine 2 x 1 ( 100).
    Jeśli nie jesteś w ciąży to w cyklach starających duphaston dopiero od połowy cyklu do końca cyklu, a jak się okaże, że jest ciąża (potwierdzenie bety około 12 dnia lutealnej a nie sikańce ) to nie wolno odstawiać tylko dalej brać.
    -- [url=https://www.suwaczki.com/][/u
    •  
      CommentAuthorŻabka221
    • CommentTimeOct 14th 2017 zmieniony
     permalink
    Norma jest do 24 także myślałam że jest ok skoro lekarz tak mówił :wink: a ile dni po skoku zaczynacie brać? 2czy 3 ?
    Myślę że zwiększe do 2x1 .
    --
    •  
      CommentAuthorKasiek1234
    • CommentTimeOct 14th 2017
     permalink
    Kurcze dziewczyny tak czytam to o tej lutenie i duphaston i zaczęłam się denerwować. Bo ja sama na własną rękę zrobiłam progesteron teraz w ubiegły czwartek wyszedł 9,21 czy to nie za nisko, kiedy staram się o dziecko?
    --
    •  
      CommentAuthor_Asiula
    • CommentTimeOct 14th 2017
     permalink
    A w którym dniu badacie progesteron ?
    -- [/url]
    • CommentAuthorkarolciat
    • CommentTimeOct 14th 2017
     permalink
    7 dfl. Tak mi zawsze mówiono i tak badałam.
    --
  9.  permalink
    To za niski niestety masz progesteron :-( idź Karolciat na obserwacje cyklu, czy masz owulacje, czy pęcherzyk pęka czy nie robią się torbiele.
    --
    •  
      CommentAuthorjasmina6
    • CommentTimeOct 15th 2017 zmieniony
     permalink
    Kasiek nie jest za nisko, a może zaczniesz suplementować jak zajdziesz w ciąże więc spoko. Ja w tej ciąży w 15 dni po owu miałam 108 ale A. Była ciąża a B. Miałam luteiny 6 tab na dobę.

    Żabka 2-3 dni jak monitoringiem jest potwierdzona owu, patrząc na sam wykres poczekałabym tak do 5 dnia, na 4 wyższe temp.
    U mnie brudzenia nie były spowodowane niskim progesteronem a miałam w okolicy 8-10 a endometriozą.
    --
    •  
      CommentAuthorŻabka221
    • CommentTimeOct 15th 2017
     permalink
    Jeśli po duphastonie plAmienie nie zniknie to laparoskopia . U mnie te plAmienia +bolesne owu +bolesne miesiączki. Choć jestem zaskoczona bo po duphastonie 1x1 plAmienie praktycznie znikło a ból dużo mniejszy-taki "do życia " .
    --
    • CommentAuthorkarolciat
    • CommentTimeOct 15th 2017
     permalink
    Monisiunia, to chyba nie do mnie :-) Ja tylko odpowiadałam na pytanie o czas wykonania badania :-) A torbieli póki co nie mam na szczęście, choć cykl zwariowany
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.