Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeJul 6th 2014
     permalink
    Frag,moja mlodsza corka była szczepiona razem infanrixem 5w1 i prewenarem.
    •  
      CommentAuthoreveke
    • CommentTimeJul 6th 2014
     permalink
    Dziewczyny mam pytanko, bo już co chwilę ponaglają nas z przychodni... ja ciągle podaję datę kiedy przyjdę i ciągle coś i nie przychodzimy...
    wcześniej Ninka była zakatarzona, a to ostre ząbkowanie i tak jakoś...


    Lekko ponad tydzień temu skończyła leki w tym Bactrim... macie jakieś doświadczenia czy radzą coś odczekac czy można iśc...


    Chciałam już tą sprawę domkąc w nadchodzacym tygodniu , ale znowu dzis Ninka przeraźliwie wyła przez zęby- które wychodzą i wyjśc niestety nie mogą... do tego te potworne upały i ledwo co po tych lekach jest i tak myślę, że chyba znowu odpuszczę...
    --
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeJul 7th 2014
     permalink
    odpusc.niech dziecko bedzie calkowicie w formie
    -- ;
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeJul 7th 2014
     permalink
    Frag a Ty Krasnala szczepisz przy takiej jego turbo combo masakrze zębowej ?
    Ja bym się osobiście bała, z resztą nie szczepiłam Ninki jak mi wyła całymi dniami z powodu zębów, bo jakby potem coś to nie wiedziałabym czy to dalej zęby czy coś innego jeszcze.....
    Tzn wiem, że normalnie się dzieci ząbkujące szczepi, ale jednak Krasnal ząbkuje troszkę inaczej :wink:
    --
    •  
      CommentAuthoratomcia
    • CommentTimeJul 10th 2014 zmieniony
     permalink
    Nasza pediatra, szczepiąca bardzo ostrożnie, nie zaszczepi: bezpośrenio po powrocie z wakacji (zmiana klimatu, ewentualne przywleczenie infekcji z innych stron, lepiej oczekać tydzień); podczas upałów - optymalne są średnie temperatury, ok. 25 stopni; poleca rano, jak dziecko się lepiej czuje, zamiast po południu :))
    •  
      CommentAuthorDorit
    • CommentTimeJul 11th 2014
     permalink
    Warto wiedzieć atomciu,planowalam iść na szczepienie po powrocie jak tylko będą miejsca ale odczekam.:)
    --
    •  
      CommentAuthorLily
    • CommentTimeJul 17th 2014
     permalink
    2 sierpnia w godzinach 11:00 - 16:00
    Warsaw, Poland
    ZAPRASZAM NA SPOTKANIE Z PROF. M.D. MAJEWSKĄ

    PRZYJDŹ I DOWIEDZ SIĘ PRAWDY O SZCZEPIENIACH - UCHROŃ SWOJE DZIECKO PRZED DRAMATYCZNYMI POWIKŁANIAAMI POSZCZEPIENNYMI

    Gorąco zapraszam na spotkanie z prof. Marią Dorotą Majewską pt. "Szczepienia XXI wieku", najbardziej znanym i zarazem znienawidzonym przez koncerny farmaceutyczne naukowcem, zabierającym głos w niełatwej dyskusji na temat szczepień.
    Nieustająco słyszymy, że z jednej strony szczepienia są konieczne, bo chronią nasze dzieci i nas przed skutkami zachorowań, z drugiej jednak docierają do nas fakty świadczące o tym, że nie zawsze tzw. szczepienie ochronne chroni nas przed chorobą, a co więcej może zagrażać nam czy naszym pociechom, gdyż zawiera różne szkodliwe substancje, jak trującą rtęć, onkowirusy itd. Trudno w tym gąszczu sprzecznych informacji znaleźć właściwą odpowiedź: szczepić dziecko czy też nie. Jestem przekonana, że dzięki temu spotkaniu nabierzecie Państwo pewności siebie w podejmowaniu słusznych wyborów dotyczących szczepień oraz argumentowaniu swoich decyzji związanych ze szczepieniem dzieci, choć nie tylko dzieci. Szczegółowe informacje poniżej i na stronie www. fundacja-qlt.pl

    CO: Spotkanie z prof. dr hab. Marią Dorotą Czajkowską-Majewską na codzień mieszkającą i pracującą w USA, od lat zajmującą się sprawą szczepień: ich skutecznością versus szkodliwością.
    GDZIE: Domu Nauki, ul. Schroegera 82/84 w Warszawie (stacja metra Stare Bielany)
    KIEDY: 02.08.2014, sobota, godz 11-16
    ORGANIZATOR: Fundacja Wspierania Rozwoju Kultury i Społeczeństwa Obywatelskiego QLT - Lena Huppert - 502085840
    BILET WSTĘPU: 50 zł

    ZGŁOSZENIA NA ADRES: fundacja.qlt@wp.pl

    SZCZEGÓLNIE ZAPRASZAM NA SPOTKANIE PARY PLANUJĄCE DZIECI, MŁODYCH RODZICÓW ORAZ DZIADKÓW

    Treść doklejona: 17.07.14 13:07
    https://www.facebook.com/events/1523418304545265/?fref=ts
    •  
      CommentAuthorMónikha
    • CommentTimeJul 18th 2014
     permalink
    Lily: BILET WSTĘPU: 50 zł

    :shocked: Czyli tak bezinteresownie swoją wiedzą prof. Majewska się nie dzieli, hmmm. 50 zł to dużo, tym bardziej, że trochę w necie chyba można już poczytać o Jej poglądach. Nie wiem, jak z pracami naukowymi, fragmentami, ale chyba też są. Na takim spotkaniu niczego nowego raczej nie przedstawi. Więc 50 zł w tej sytuacji wydaje mi się wysoką kwotą.
    -- Mama M & N & W
    •  
      CommentAuthorLily
    • CommentTimeJul 18th 2014
     permalink
    Nie jestem organizatorem, tylko przekopiowałam z innej stronki info.
    Swoją drogą na wystawie "Zieleń to życie" ma być architekt zieleni z Anglii. Za wstęp na wykład bilet ponad 300 zł...warsztaty ponad 400...a też można go na youtobie pooglądać...także ten...
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeJul 22nd 2014 zmieniony
     permalink
    Dziewczyny, dziś mogłabym zaszczepić w końcu Michasię priorixem. Ostatnio przez ponad 2 tygodnie miała katar, taki wodnisty, przeźroczysty. Dopiero po 5 dniach inhalacji nebbudem zaczął zanikać. Ostatnia inhalacja była w sobotę, dziś już z noska nie cieknie ale w nocy i nad ranem tak jakby jej furczało gdzieś głębiej. Szczepić ją? Kurczę, w sobotę moczyła nóżki w basenie i boję się, by jakaś infekcja z tego furczenia nie wyszła.
    Ja za to mam leciuteńki ból gardła i dziś wstałam rano z jednym czopem ropnym w gardle... Ogólnie czuję się dobrze.
    --
    •  
      CommentAuthor_mag_
    • CommentTimeJul 22nd 2014
     permalink
    Jak ty masz anginę to nie szczepiłabym jej- bo ona jest mega zaraźliwa. A jak furczy to nawilżaj jej nosek solą morską, bo ma wysuszony i dlatego.
    --
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeJul 22nd 2014
     permalink
    _mag_: Jak ty masz anginę

    czy to angina? Od niedzieli leciuteńko czuję gardło po jednej stronie ale tylko nad ranem, później już nie. No i dziś ten czop. Czuję się normalnie w zasadzie...
    --
    •  
      CommentAuthoreveke
    • CommentTimeJul 22nd 2014
     permalink
    Katka jesli dodatkowo u Was tez sa teraz takue upaly to ja bym odpuscila.
    sama teraz trochę żałuję, bo mi Nina 2 dni po tej szczepionce goraczkowala a bylo to w zeszlym tygodniu.
    chociaz niby nie wiem czy bez upalow tez by tak jej nie przeszla...
    no i Misia starsza jednak...
    --
    •  
      CommentAuthor_mag_
    • CommentTimeJul 22nd 2014
     permalink
    Katka jesli masz naloty na migdałach to raczej angina. Ale najlepiej przejdź się do lekarza.
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeJul 22nd 2014
     permalink
    Kasia u nas panuje wirus zapalenia krtani i tchawicy [właśnie mnie chyba dopadł :neutral::neutral::neutral:], więc jak coś Cię bierze to ja bym chyba dla spokojności sumienia odpuściła.....
    --
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeJul 22nd 2014
     permalink
    eveke: Katka jesli dodatkowo u Was tez sa teraz takue upaly to ja bym odpuscila.

    a no są upały niemiłosierne. Najgorsze są te klimy w sklepach :/ Idzie się po tym skwarze i nagle bucha lodowate powietrze, kiedy się wchodzi do sklepu. Miśka dziś kichnęła parę razy i zakaszlała...
    TEORKA: Kasia u nas panuje wirus zapalenia krtani i tchawicy [właśnie mnie chyba dopadł :neutral::neutral::neutral:], więc jak coś Cię bierze to ja bym chyba dla spokojności sumienia odpuściła.....

    Misia właśnie ostatnio miała zapalenie krtani. Przeszło jakoś w zeszłą niedzielę. Może rzeczywiście lepiej odpuścić.
    --
    • CommentAuthorTomek28
    • CommentTimeJul 22nd 2014 zmieniony
     permalink
    Witam. Nie zawsze jest tak, że szczepienia wywołują niepożądane reakcje. Czasem jest tak, że na jedno szczepienie inaczej dzieci mogą zareagować. Moja znajoma zastanawiała się czy szczepić przeciwko półpaścu i stwierdziła, że zaszczepi bo w przeciwieństwie do ospy może się pojawić nie tylko raz. Pozdrawiam.

    [wpis zmieniony przez moderatora]
    •  
      CommentAuthorLily
    • CommentTimeJul 22nd 2014
     permalink
    a jest szczepionka na półpaśca???
    •  
      CommentAuthor_mag_
    • CommentTimeJul 22nd 2014
     permalink
    Lily: a jest szczepionka na półpaśca???


    Chyba jest to ta co na ospę, bo ten sam wirus wywołuje.
    --
    • CommentAuthorTomek28
    • CommentTimeJul 24th 2014
     permalink
    Dokładnie, szczepionka na półpaśca to ta samo co na ospę bo jest przeciwko temu samemu szczepowi wirusa czyli Herpesvirus Varicellae :) Ostatnio nawet słyszałam, że po przebytej ospie ten wirus zostaje w naszym organizmie i portem się uaktywnia jak jesteśmy bardzo osłabieni i właśnie wtedy chorujemy na półpasiec.
    •  
      CommentAuthorbananowiec
    • CommentTimeJul 24th 2014
     permalink
    Tomek28: słyszałam


    BTW to Ty jesteś Tomek czy Ona??
    --
    •  
      CommentAuthorZebra82
    • CommentTimeJul 25th 2014
     permalink
    A ja tylko wpadam podzielić się odczuciami po wizycie w Medicoverze. Szczepiliśmy 3. dawką Engerixu, córka szczepiona tylko na WZW póki co. No i jak nasza pediatra na NFZ rozumie moje podejście, nie robi problemów, tak tam już drugi raz (poprzednio wizyta nie dot. szczepienia) jak tylko zobaczą, że nie szczepimy wg. kalendarza to od razu zmiana frontu, z miłych lekarzy robią się strasznie oficjalni, ogólnie źle nastawieni do nas. Teraz się zastanawiam jak szczepić dalej, czy 5w1, czy wszystko pojedynczo i myślałam, że dziś porozmawiam, poznam zdanie kolejnego lekarza, ale wiecie co, po reakcji pana doktora odechciało mi się. Nawet robił problem z wystawieniem zaświadczenia, że mała była zaszczepiona (prosiła o nie pielęgniarka z naszej przychodni)... No niefajnie się tam czułam:sad:
    -- ;
    •  
      CommentAuthor_mag_
    • CommentTimeJul 25th 2014
     permalink
    Bąbelasek a nie możesz przenieść się do tamtej przychodni?
    --
    •  
      CommentAuthorJOBQWE86
    • CommentTimeJul 25th 2014
     permalink
    Ja zaszczepiłam swoją małą na wszytko co było możliwe i nie żałuje ponieważ muszę przyznać że mała łapie tylko jakieś niegroźne infekcje, a dzieci moich koleżanek które nie były szczepione łapią wszytko po kolei
    •  
      CommentAuthorbananowiec
    • CommentTimeJul 25th 2014
     permalink
    Babelasku normalnie mam identyczne odczucia co do pediatrów w medicover!! Z jakiego miasta nadajesz? :wink::bigsmile: zaświadczenie mi wydali bo w kartę szczepień oni się nie wpisują więc łaski nie robią :devil: na dodatek u nas w medicover zaszczepisz tylko skojarzonymi. Innych nie mają, a swojej szczepionki ze wzgl. bezpieczeństwa przynieść nie można.
    --
  1.  permalink
    JOBQWE86 a co takiego łapią dzieci Twoich koleżanek? Błonica, krztusiec, polio, żółtaczka, odra, różyczka, tężec, ? Wszystko po kolei?
    --
    •  
      CommentAuthorazniee
    • CommentTimeJul 25th 2014 zmieniony
     permalink
    jeszcze gruźlica :cool:
    --
    •  
      CommentAuthorZebra82
    • CommentTimeJul 26th 2014
     permalink
    _mag_ Łucja jest zapisana do tej przychodni, bo to jest przychodnia NFZ, tylko, że w Medicoverze nie płace za te szczepionki, za które bym płaciła na NFZ. Kurczę, no ja może za dużo sobie wyobraziłam, ale myślałam, że spotkam tam lekarzy, z którymi będę mogła jakoś normalnie porozmawiać... Może chodziło mi o podejście bardziej profesjonalne, z szacunkiem, a ja się poczułam jakby powiedzieli: jak nie szczepisz to nie możesz wymagać...

    bananowiec z Poznania.
    JOBQWE86: dzieci moich koleżanek które nie były szczepione łapią wszytko po kolei

    a moja nie łapie nic! Nawet kataru nie miała, a przeziębiona byłam i ja i mąż (on to nawet dwa razy):tongue:
    -- ;
    •  
      CommentAuthorLily
    • CommentTimeJul 26th 2014
     permalink
    Nie karmcie troolllaa - zero cykli, zero przyjaciółek...:devil:
    •  
      CommentAuthorczerwinka
    • CommentTimeJul 28th 2014
     permalink
    Dziewczyny, mam problem pytanie ... Manio dostał szczepienie w piątek błonica, tężec, krztusiec i w miejscu po chyba błonicy wokól tego miejsca pojawiła się wysypka/wybroczyny/czerwone kropki które pojawiają się w coraz większej średnicy od szczepienia. Skopałyście się z czymś takim ? Zgłaszać ? iść do lekarza ? w sobotę wyjeżdżam i niemiem co mam robić ...
    --
    •  
      CommentAuthorask28
    • CommentTimeJul 28th 2014
     permalink
    Czerwinka ja bym podeszła do lekarza, zwłaszcza że macie wyjeżdżać jak piszesz.
    Tak w razie W bo jak na wyjeździe się pogorszy?
    Może to możliwe po tym szczepieniu (nie znam się) albo lekarz zaleci chociaż jakąś maść, przemywanie.
    -- ,
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeJul 28th 2014
     permalink
    /czerwinka,koniecznie zglaszac! Czy to się rozsiewa, czy w jednym miejscu jest?
    Z wybroczynami,to bym nie bagatelizowala.bo to nawet o sepsie może swiadczyc.
    •  
      CommentAuthorczerwinka
    • CommentTimeJul 28th 2014 zmieniony
     permalink
    Nie zrobiłam mu dziś zdjecia żeby wam pokazać to wygląda tak : miejsce po wkuciu (dość widoczne ) pozostałe miejsca po wkuciu nie widoczne i wokół tego miejsca takie czerwone plamki wielkości max. główka od szpilki według mnie powiększający sie od miejsca w kłucia ... ta piguła dość mocno cisneła go za rękę w tym miejscu ...Bo cytuje "jak by mamuci kupiła szczepionkę 5in1 to juz by było po krzyku dawno a tak to muszę cię kuć " .... Lekarka z wielkim ale, wpisała moje zgłoszenie po reakcji na MMR wiec mogą mnie z tym wywalić ... ale podjadę z nim do przychodni...
    --
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeJul 28th 2014
     permalink
    A zrob zdjecie
    •  
      CommentAuthorczerwinka
    • CommentTimeJul 28th 2014
     permalink
    Zrobię mu jak przyjdę do domku po pracy i wstawię.
    --
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeJul 28th 2014
     permalink
    Czerwinko, oby to zeszło jak najszybciej.
    Ja jutro szczepię Michalinkę priorixem :/ Ależ mam stracha :(
    --
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeJul 28th 2014
     permalink
    ja bym przy takich upalach odpuscila szczepienie....
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeJul 28th 2014
     permalink
    ale że organizm gorzej znosi czy jak?
    --
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeJul 28th 2014
     permalink
    wg mnie zdecydowanie gorzej znosi obciazenie. zwlaszcza, ze musi sobie radzic z przegrzewniem
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeJul 28th 2014
     permalink
    Katka, tak gorzej znosi szczepienie. U mnie w przychodni w ogole nie szczepią jak sa upaly duże.
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeJul 28th 2014
     permalink
    Serio? Ile człowiek wie więcej, dzięki Wam, dziewczyny.
    Rozważę, dzięki.
    --
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeJul 28th 2014
     permalink
    polecam sie na przyszlosc :cool::wink:
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorczerwinka
    • CommentTimeJul 28th 2014 zmieniony
     permalink
    Teraz wygląda to zdecydowanie lepiej niż bylo rano czy wieczorem wczoraj.
    Ja długo odwlekałam szczepienie ale teraz juz musiałam ze względu na to, że wyjeżdzamy na Mazury i ten mały szogón mogłyby coś sobie zrobić tam i wole nie szcepic go na sam tężec w spitalu w dzikuskowie....
    --
    •  
      CommentAuthorLily
    • CommentTimeJul 28th 2014
     permalink
    ale jak sobie coś zrobi to i tak podadzą mu anatoksynę prawda? Czy jeśli było szczepienie w jakimś tam przedziale czasowym to odpuszczają?
    •  
      CommentAuthorczerwinka
    • CommentTimeJul 29th 2014
     permalink
    Jak bylo szczepienie to juz nie.
    --
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeJul 29th 2014
     permalink
    Teorka: Frag a Ty Krasnala szczepisz przy takiej jego turbo combo masakrze zębowej ?


    Dopiero doczytałam, nie co Ty, czekałam aż mu wyjdą dolne. Zaszczepiłam ostatnio jak chłodniej było i nawet nie było stanu podgorączkowego, także poszło ok :)))
    --
    •  
      CommentAuthorFrances
    • CommentTimeJul 29th 2014
     permalink
    Katka, czy Ty do tej samej przychodni nie nalezysz?:devil: my tez dzis.idziemy na priorix (plus z malym na hexe). Tez mam obawy, ale tak. Zima nie szczepic, bo choroby, wiosna i jesienia sezon grypowy. Latem upaly. Mialam ich w czerwcu zaszczepic i co i najpierw wyjazd, potem katar. No wiec chyba musze teraz, bo pozbiej pediatra na urlop idzie i tak sie moge bujac z tymi szczepieniami. Moim zdaniem dzieci duzo leppiej od nas znosza.upaly ( chociaz ja tez calkiem dobrze;). Mam nadzieje, ze bedzie dobrze.
    --
    •  
      CommentAuthorczerwinka
    • CommentTimeJul 29th 2014
     permalink
    Dziewczyny wstawiłam zdjęcie co o tym sądzicie ? Lekarka obśmiała mojego męża uznała że to potówki...
    --
    •  
      CommentAuthorQuelle
    • CommentTimeJul 29th 2014
     permalink
    Czerwinka mi to tez wyglada raczej jak potowki.Swedzi malego w tym miejscu ?
    -- http://wwwsuwaczki.com/tickers/p655ybbha8ok1b4a.png[/img][/url]
    •  
      CommentAuthorczerwinka
    • CommentTimeJul 29th 2014
     permalink
    Nie ... to jest tylko w tm miejscu i pojawiło się dobę po szczepieniu...
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.