Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • CommentAuthorMargot_fi
    • CommentTimeJan 3rd 2008
     permalink
    Jeśli zaczynamy dzisiaj brać tabletki antykoncepcyjne to kiedy (po ilu dniach) możemy zacząć się kochać bez innych zabezpieczeń?
    •  
      CommentAuthorManaLoa
    • CommentTimeJan 3rd 2008
     permalink
    Teoretycznie tabletki działają od pierwszego dnia, kiedy się je bierze (powinno być napisane w ulotce), więc od pierwszego dnia brania można już nie stosować innych zabezpieczeń. Tabletki zaczyna się brać pierwszego dnia @, więc jest mało prawdopodobne, aby doszło wtedy do zapłodnienia. Myślę, że już dzisiaj nie musicie stosować żadnych dodatkowych zabezpieczeń...
    --
    •  
      CommentAuthorFiufiu
    • CommentTimeJan 3rd 2008 zmieniony
     permalink
    Margot, przeczytałam Twój opis na 28dni, fajnie, że chcesz się tu dokształcić :bigsmile:. Zasadniczo większość użytkowniczek aplikacji próbuje poznać własną płodność stosując jedną z wielu naturalnych metod planowania rodziny, część się stara, część odkłada. Wiele z nas brało pigułki, część bierze - np. po porodzie. Trzeba jasno powiedzieć jedną rzecz: oprócz powstrzymania się od współżycia nie istnieje stuprocentowo pewna metoda antykoncepcyjna.

    Napisz jeśli chcesz, jakie tabletki przepisał Ci lekarz i przede wszystkim jakie wykonał przed ich przepisaniem badania.
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeJan 3rd 2008
     permalink
    Margot_fi, rozejrzyj się wokół siebie. Po co komu jakiekolwiek zabezpieczenia do planowania rodziny?
    --
    • CommentAuthorMargot_fi
    • CommentTimeJan 3rd 2008
     permalink
    dziekuje za jakiekolwiek kometnarze.
    Fiufiu najlepsze jest to że lekarz przed wypisaniem recepty na leki hormonalne nie zrobił żadnych badań :|
    a tabletki te to NOVYNETTE kosztują około 30zł
    wiem ze sa tez takie za 5zł ale jeszcze teraz obawiałabym sie je brać bo chyba jednak cena tez coś mowi?
    czy drogie panie jest inaczej?
    a biorę dopiero drugie opakowanie wyżej wspomnianych tabletek
    • CommentAuthorMargot_fi
    • CommentTimeJan 3rd 2008
     permalink
    Amazonka no masz racje :)
    Rodzina fajna rzecz dziecko najfajniejsza i uwazam to za iwleki cud az łzy w oczach staja ze szczescia ale dla mnei to jeszcze nie jest odpowiedni moment na rodzine.
    Tym bardziej ze juz zdarzylam sie dowiedziec zcegos nowego z tego portalu ze mozna sie troszke przyczynic do tego jakiej płci bedzie dziecko.
    Jak bedzie odpowiedni moment bede 'strzelala' (przepraszam za to slowo) w chlopczyka :)
    •  
      CommentAuthorFiufiu
    • CommentTimeJan 3rd 2008 zmieniony
     permalink
    Margot, jako długoletnia użytkowniczka hormonów (nigdy więcej) mówię Ci z serca: zmień lekarza. NIE WOLNO przepisywać tabletek antykoncepcyjnych bez zrobienia badań na krzepliwość krwi i prób wątrobowych!

    Cena nie mówi wiele. Musisz zdawać sobie sprawę z ryzyka zakrzepicy. Była tu kiedyś użytkowniczka, którą lekarze "załatwili" pigułkami, ignorując objawy. Nie mogę w tej chwili znaleźć jej wypowiedzi, może Amazonka jeszcze pamięta, kiedy to było?

    Które opakowanie bierzesz nie ma również znaczenia. Możesz mieć szczęście i nie mieć żadnych objawów ubocznych przez objawy mniej uporczywe po groźne dla zdrowia i życia. Ja odstawieniu hormonów "odżyłam". O skutkach ubocznych i w ogóle mechanizmie działania pigułek (niektóre, zwłaszcza te nowszej generacji, mają działanie wczesnoporonne, o czym niechętnie się wspomina) było już tu wiele wypowiedzi.

    Zasadniczo to Twoje zdrowie i Twoja decyzja. Ja tylko radzę Ci zrobić te badania, żeby sobie potem nie pluć w brodę. Aha, próby wątrobowe trzeba regularnie powtarzać. Ja po porodzie zamierzam pozostać przy NPRze, nauczyć się porządnie metody niemieckiej i w ten sposób odkładać.

    PS Powodzenia w strzelaniu, niestety, wiele zależy też od innych czynników :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeJan 3rd 2008
     permalink
    Margot, dla pozostałych odkładających tu też obecny moment nie jest odpowiedni na ciążę. Dlatego prowadzą samoobserwację.

    Zakrzepica po 3 cyklach nowoczesnych tabletek
    Ta sama użytkowniczka opisuje, jak doszło do wypisania tabletek bez badań

    Historia tej użytkowniczki na Kafeterii opisana ku przestrodze: asiaUSA - parę postów na tej stronie i dalej
    --
    • CommentAuthorjenniwoj
    • CommentTimeJan 3rd 2008
     permalink
    Mam problem....
    mam przyjaciolke ktora zamartwia sie ze ma bardzo maly biust.
    I przez to ona bardzo wierzy w to ze jak wezmie hormony to one jej pomoga w wiekszym rozwinienciu piersi...
    czy harmonet pomoze jej wtym...? bo jak bedzie brac hormony to wtedy jest szansa ze wogole dzieci niebedzie miala w przyszlosci...!
    prosze mi pomoc szybko..... !!!
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeJan 3rd 2008
     permalink
    Margot_fi: Jak bedzie odpowiedni moment bede 'strzelala' (przepraszam za to slowo) w chlopczyka :)
    Margot przepraszam ze to powiem ale może Wam się nie udać to "strzelanie" przez długieee miesiące czy lata i będziesz się modlić o "jakiekolwiek" dziecko.
    Penicylina jest podawana po dokładnym wywiadzie, antybiotyki po antybiogramie - tylko antykoncepcja ot tak, od ręki ...
    --
    •  
      CommentAuthordorah
    • CommentTimeJan 4th 2008
     permalink
    Może warto się zastanowić czym w ogóle są hormony i jaka pełnią rolę w organizmie?
    Dlaczego innych hormonów (ja np. jestem dość niska i miałam z tego powodu różne problemy w życiu, ale nie było wskazań do brania hormonów) nie przepisuje się na życzenie pacjentki.
    Proponuje zapoznanie się z artykułem "Przemiany hormonalne w cyklu", na naszej aplikacji (po lewej stronie w artykułach). Tam są kwestie podstawowe, ale dają jakieś pojęcie o złożoności tych procesów.
    Hormony to nie cukierki.
    -- chętnie pomogę w interpretacji
    •  
      CommentAuthordorah
    • CommentTimeJan 4th 2008
     permalink
    Z ulotek tabletek antykoncepcyjnych
    -- chętnie pomogę w interpretacji
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeJan 4th 2008
     permalink
    A najbardziej daje do myślenia jedno zdanie - jeżeli lekarz przepisuje Ci pigułkę po porodzie, zastanów się po co Twojemu dziecku potrzebna jest ta pigułka!
    --
    • CommentAuthorMargot_fi
    • CommentTimeJan 5th 2008
     permalink
    Drogie Panie macie 100% rację. Teraz trzeba tylko jak najszybciej znalezc dobrego lekarza zrobić badania.. a przede wszystkim obserwowac swoj organizm.
    Wszytskie te informacje linki rady itd dużo mi już na obecna chwile dały i naprawde czuję się troszeczke mądrzejsza zanim tutaj zawitałam.
    Pozdrawiam! :)
    •  
      CommentAuthorFiufiu
    • CommentTimeJan 5th 2008
     permalink
    My też pozdrawiamy :wink: I nie daj się zbyć lekarzowi jeśli się będzie wzbraniał przed daniem Ci skierowania.
    --
    •  
      CommentAuthorapt1977
    • CommentTimeJan 6th 2008
     permalink
    ŻADNE TABLETKI, A JUŻ NA PEWNO ANTYKONCEPCYJNE NIE WPŁYNĄŁ NA POWIĘKSZENIE PIERSI.
    JEDYNĄ SKUTECZNĄ METODĄ JEST ZABIEG OPERACYJNY.





    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeJan 7th 2008
     permalink
    • CommentAuthors_biela
    • CommentTimeJan 7th 2008
     permalink
    apt1977 polemizowałabym z Twoją wypowiedzią, zwłaszcza, że tabletki antykoncepcyjne zawierają gestageny. Fakty są jednak takie, że nie na każdą dziewczynę to musi zadziałać, a nawet jeśli to wyłącznie na czas łykania tych tabletek. Efekt jest podobny do powiększenia się piersi tuż przed okresem, więc chyva raczej nie warto...:confused:
    -- "kicham na to, czy mój sąsiad czyta o moich cyklach" ngl
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeJan 7th 2008
     permalink
    s_biela, może raczej to efekt zbliżony do powiększania w czasie ciąży? Przecież to ta sama zasada działania - wieloletnia III faza.
    --
    •  
      CommentAuthordorah
    • CommentTimeJan 7th 2008
     permalink
    W każdym razie nie jest to zdrowe, co wskazują statystyki raka piersi po antykach.
    -- chętnie pomogę w interpretacji
    •  
      CommentAuthorniunia21
    • CommentTimeMar 1st 2008
     permalink
    Też nie polecam tabletek,jak byłam młodsza to je brałam.Również lekarz mi nie zrobił żadnych badań ani nic.Przytyłam przez nie i mam problemy z cyklami.Przed ich braniem było wszystko ok :confused:
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeMar 1st 2008
     permalink
    A miało być tak różowo jak w reklamie...
    --
    • CommentAuthorszechera
    • CommentTimeMar 4th 2008 zmieniony
     permalink
    Dziewczyny, podpowiedzcie mi coś, proszę..
    Kilka dni temu odbyłam swój pierwszy raz. Zabezpieczam się tabletkami + była prezerwatywa. Byliśmy ostrożni. To było 5-ego dnia po wystąpieniu krawanienia (tego dnia już nie krwawiłam), wg kalendarzy dni niepłodne, wzięłam tego dnia 2-gą tabletkę antykoncepcyjną z nowego opakowania. Czy istnieje jakieś prawdopodobieństwo zajścia w ciążę? Chciałabym wiedzieć.. bo jakiś czas temu zakończyłam kurację lekami, które uszkadzają płód. Czy mogłoby w takim przypadku dojść do zapłodnienia?
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeMar 5th 2008
     permalink
    Amazonko mam prośbę ... ja wiem że Ty dysponujesz linkiem bądź tekstem z UCZCIWYMI statystykami zawodności metod anty - w tym NPR-u ... Wiem że gdzieś tu czytałam ale teraz za cholerę nie mogę tego znaleźć :(
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeMar 5th 2008
     permalink
    Zobacz na Wiki: Linkownia/O anty - może tam coś się znajdzie? Jest link do WHO - metody anty są pewnie prawdziwe, ale wskaźnik Pearla metod naturalnych jest wzięty z lat 60. może.
    --
    •  
      CommentAuthorLily
    • CommentTimeMar 5th 2008
     permalink
    szechera - na 28dni promujemy naturalne metody rozpoznawania płodności a dokładna obserwacja cyklu pozwala na odrzucenie tabletek anty, prezerwatyw i obliczeń...
    - jeżeli jeszcze nie zaczęłaś samoobserwacji to bardzo do tego zachęcam, nie będziesz musiała martwić się o swoje zdrowie czy nieplanowane poczęcia
    - na dzień dzisiejszy jeżeli brałaś tabletki anty to teoretycznie nie powinno dojść do ciąży ale chyba Twój niepokój świadczy sam za siebie że nie ufasz nawet łaczonym metodom czyli tabletka + prezerwatywa...może NPR to cos dla ciebie?
    •  
      CommentAuthorIrjanka
    • CommentTimeMar 5th 2008
     permalink
    Poza tym, co powinno być oczywiste - na tabletkach NIE stosujemy żadnych metod "graniczących" z naturalnymi, bo wtedy nie masz prawdziwych cykli menstruacyjnych. Życzę powodzenia w rozwijaniu biedy i zdecydowaniu się na to, co będzie dla Ciebie najlepsze.

    Jeżeli czytałaś o pigułkach, to wiesz, że teoretycznie od pierwszej tabletki powinnaś być już "zabezpieczona".

    Szkoda życia na "ostrożność", seks nie jest od tego ;)
    -- Irja
    •  
      CommentAuthorKonwalijka
    • CommentTimeMar 5th 2008
     permalink
    Szechera, to i ja dorzuce swoje 5 groszy. Z Twojego postu bije tragiczny dramatyczny i gigantyczny strach przed ciaza. Pigulka + gumka + kalendarzyk (ktory jak juz pisala wlodeczek mozesz sobie wsadzic miedzy bajki przy pigulce, wtedy nie masz cykli miesiaczkowych ani miesiaczek, ale krwawienia z odstawienia) i na dokladke 'bylismy ostrozni' (czyzby stosunek przerywany?). Musisz sie zdecydowac na metode, ktorej ufasz. Poczytaj (ale w dobrych zrodlach, nie w kolorowej prasie kobiecej), popytaj, dowiedz sie i zadecyduj co jest dla Ciebie najlepsze.
    A tak od serca Ci dodam, ze jako starsza juz kobietka (bo na pewno jestem starsza od Ciebie) z wlasnego zycia polecam zasade: 0 seksu jesli dziecko w tym momencie zycia badz z tym facetem jest dla Ciebie absolutna tragedia. Co to za przyjemnosc w takim stresie? ZADNA metoda nie daje 100% pewnosci. Wiadomo, ze nieplanowane dziecko zawsze jest szokiem i poczatkowo klopotem, ktory moze sie jednak ostatecznie okazac cudowna niespodzianka. Ale jesli w Twoim zyciu jest az taka panika (nie bedziesz miala wsparcia ani pomocy ze strony partnera?) to moze jeszcze zwyczajnie nie czas...
    •  
      CommentAuthordorah
    • CommentTimeMar 7th 2008
     permalink
    ANDzajrzyj tu
    -- chętnie pomogę w interpretacji
    •  
      CommentAuthordorah
    • CommentTimeMar 7th 2008
     permalink
    Oczywiście pod okresową abstynencją jest rozumiany głównie kalendarzyk.
    Bo prawdziwe są tu.
    -- chętnie pomogę w interpretacji
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeMar 7th 2008
     permalink
    Dorotko dziękuję bardzo :)
    --
    • CommentAuthoranlulla
    • CommentTimeMar 7th 2008
     permalink
    Witam
    Mam pytanie jaką antykoncepcje mam stosowac jezeli jestem w grupie ryzyka ? Tabletek ani plastrów nie mogę.
    •  
      CommentAuthorIrjanka
    • CommentTimeMar 7th 2008
     permalink
    Tez nie powinnam nigdy byla ich stosowac.

    To jest forum o samoobserwacji - moze zainteresuj sie metodami, nie mamy juz niestety e-booka, ale duzo rzeczy i tak mozesz sie tu dowiedziec. Wbrew pozorom metody naturalne sa naprawde pewne.

    Moze niemiecka?
    -- Irja
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeMar 8th 2008
     permalink
    Całe szczęście, że jesteś świadoma przeciwskazań zawczasu!
    Jeśli chcesz odłożyć poczęcie, nie potrzebujesz żadnej antykoncepcji.

    Naucz się rozpoznawać swoją płodność, a skutecznie odłożysz poczęcie z taką samą pewnością jak stosując ryzykowne i niepotrzebne środki farmakologiczne.

    Dobrze trafiłaś - tu nauczysz się wszystkiego, co trzeba do odłożenia poczęcia oraz nawiążesz kontakt z osobami, którym udaje się to od wielu lat, a które nie stosują antykoncepcji wcale i są płodne.
    --
    •  
      CommentAuthordorah
    • CommentTimeMar 8th 2008
     permalink
    Witaj Anlulla
    zapraszamy do zaprzyjaźnienia się ze swoim ciałem i okrywania jego fascynującej tajemnicy płodności
    -- chętnie pomogę w interpretacji
    • CommentAuthoranlulla
    • CommentTimeMar 11th 2008
     permalink
    dholubecka: Witaj Anlullazapraszamy do zaprzyjaźnienia się ze swoim ciałem i okrywania jego fascynującej tajemnicy płodności--

    Witam
    Szczerze mówiąc to nie mam czasu na takie ''fascynujące'' rzeczy i nie takiej oczekiwałam odpowiedzi.
    •  
      CommentAuthorKonwalijka
    • CommentTimeMar 11th 2008
     permalink
    Anlulla, a jakiej wlasciwie? I co masz na mysli z grupa ryzyka?
    •  
      CommentAuthormahabi
    • CommentTimeMar 12th 2008
     permalink
    wiecie co ja juz nigdy nie wezme do ust tabletek!!ale dzialaja od 1 macie racje!!od 1 dnia miesiaczki!!
    • CommentAuthortom_lukowski
    • CommentTimeMar 14th 2008 zmieniony
     permalink
    Czesto podkreslalismy i tu nie ma sporu ze pigulki hormonalne bardzo silnie oddzialuja na organizm kobiety od pierwszego dnia ich przyjmowania i to dzialaja praktycznie a nie teoretcznie. Moim zdaniem ten wlasnie fakt oznacza jednak ze trzeba sie zabezpieczac, ze kobieta przyjmujaca tabletki powinna sie zabezpieczac -oczywiscie przed tymi tabletkami i tym ich dzialaniem :-(
    • CommentAuthors_biela
    • CommentTimeMar 25th 2008
     permalink
    wnioskuję żeby zaknąć ten wątek, żeby uniknąć dublowania i przenieść się tutaj
    -- "kicham na to, czy mój sąsiad czyta o moich cyklach" ngl
    •  
      CommentAuthorIrjanka
    • CommentTimeMar 25th 2008
     permalink
    hmm chyba te wątki mają inne cele :/
    -- Irja
  1.  permalink
    jak biore tabletki jedno fazowe po miesiaczce cztry dni czy zajde w ciaze
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJan 23rd 2011
     permalink
    przeczytaj ulotke, powinno tam chyba byc napisane ile trzeba przyjmowac pigulki zeby zaczely byc skuteczne
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeJan 28th 2011
     permalink
    Mimo prawidłowego stosowania poczęcie jest możliwe - sprawdź na ulotce.
    --
  2.  permalink
    Witam dziewczyny. Powiedzcie mi co sądzicie o tabletkach anty mercilon? Dzisiaj kupiłam swoje pierwsze opakowanie i niedługo mam zamiar zacząć je brać. Przy okazji kwestia ceny. Ja zapłaciłam 25 zł w aptece za grosze w płocku na królewieckiej. Powiedzcie mi czy to dużo? Wydaje mi się, że nie ale nie chciałabym przepłacać. Pozdrawiam kinga
    •  
      CommentAuthorSułka
    • CommentTimeFeb 5th 2011 zmieniony
     permalink
    Może będę wredna ale naprawdę nie rozumiem po co takie pytania na forum, które z założenia jest anty - anty. Tzn. wiem, że wiele z nas stosowało antyki (ja sama kiedyś też) ale to chyba portal poswięcony naturalnemu planowaniu rodziny. Nie obraź się ale nie rozumiem po co wstawiłaś tutaj swój post.

    Ja z doświadczenia mogę stwierdzić, że antyki to nic dobrego. Cena? 25 zł to według mnie niedużo w porównaniu z cenami takich specyfików (yasminelle np. kosztuje ok 40 zł) ale porównując z kosztem npr jest to kwota wysoka.
    --
    •  
      CommentAuthormartitap
    • CommentTimeFeb 5th 2011
     permalink
    Dobrosulka: Ja z doświadczenia mogę stwierdzić, że antyki to nic dobrego

    nie do końca, przy PCOS mają też plusy.
    --
    •  
      CommentAuthorTamara74
    • CommentTimeFeb 5th 2011
     permalink
    Bo lekarze idą na łatwiznę. PCO = antki. A duże znaczenie ma dieta, która np przy moim pco zdziałała cuda. Antki tak naprawdę nic nie zrobiły dobrego. Teraz wiem, że gdybym od początku zaburzeń poszła do dietetyczki, nie miałabym tyle problemów z PCO. Dieta plus psycholog, bo pco to też wpływ stresu.
    •  
      CommentAuthormartitap
    • CommentTimeFeb 5th 2011
     permalink
    Nie do końca mogę się zgodzić... Stosowałam antyki przez 5,5 roku nie wiedząc o PCOS. Dopiero po odstawieniu, kiedy zaczęliśmy się starać o dzidzisia, dowiedziałam się o problemach jajnikowych. Tak więc być może microgynon pozwolił mi w jakimś sensie zajść w ciążę:)
    --
    •  
      CommentAuthorTamara74
    • CommentTimeFeb 5th 2011 zmieniony
     permalink
    To znaczy jak ? Bo nie bardzo rozumiem, ale może to wina dzisiejszej wichury?:)
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.