Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthortuli_pani
    • CommentTimeJun 11th 2012
     permalink
    tego się spodziewałam he he :devil:
    widzisz Amazonko, ja nie informuję innych, że jest taki spis i że do użytkowniczek należy jego aktualizacja :devil:
    --
    •  
      CommentAuthorFiufiu
    • CommentTimeJun 11th 2012
     permalink
    Ta tabela to w ogóle mocno nieaktualna jest i w sumie nie wiem, w jakim celu w ogóle istnieje.
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeJun 11th 2012
     permalink
    Istnieje dla odkładających.
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorMrsCreme
    • CommentTimeJun 11th 2012
     permalink
    Przy takiej instrukcji obsługi zdecydowanie nie będzie ona używana :P
    --
    •  
      CommentAuthorPeaberry
    • CommentTimeJun 11th 2012
     permalink
    Fiufiu: w sumie nie wiem, w jakim celu w ogóle istnieje


    Może po to by niektóre użytkowniczki miały zajęcie?
    Przepraszam, ironia aż ciśnie się na usta... :shamed:
    -- Wszystko o kawie - najnowsze forum o kawie. Miejsce dla ludzi z pasją!
    •  
      CommentAuthorbea86
    • CommentTimeJun 19th 2013
     permalink
    Witam,

    ja też jestem odkładająca, mam 27 lat, nie mam dzieci, jestem mężatką od prawie 2 lat i na razie odkładam, nie wiem na jak długo.

    Któraś z dziewczyn napisała, że nie wie po co wątek istnieje i że tylko do "zameldowania się". A ja chciałabym poczytać o doświadczeniach innych w stosowaniu NPR w odkładaniu poczęcia. Ja zdecydowałam się na metodę Rotznera, obserwuję się dopiero od 3 cykli. Do tej pory stosowaliśmy antykoncepcję. Trochę się obawiam, czy 3 faza (lutealna) będzie rzeczywiście bezpłodną i czy seks w tym czasie nie zakończy się jednak poczęciem.

    Opiszcie proszę swoje doświadczenia z NPR przy odkładaniu.
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeJun 20th 2013 zmieniony
     permalink
    Bezpłodną nie będzie, bo to jest stan zdrowia i stan przejściowy. ;-) Będzie 100% niepłodna, jeśli ją prawidłowo wyznaczysz. Bezpłodność to stan nieodwracalny.
    Masz w domu podręcznik? Skąd uczysz się Rotzera?
    -- [/url]
    • CommentAuthoragn03
    • CommentTimeJun 27th 2013
     permalink
    melduję się :)choć tak naprawde jestem w kategorii: zakończyłam prokreacje.
    B_ewa, ja też miałam takie obawy. Myślę, że to normalne. Ale to minęło. Cieszę się, że się odważyłam.
  1.  permalink
    Ja również melduję się w tym wątku.
    Odkładam drugi cykl, wcześniej "nie starałam się" - w dni płodne używaliśmy prezerwatyw.
    Na jak długo? - Wstępnie na około dziesięć lat (podejrzewam że życie może zmienić tą decyzję, dużo zależy od finansów)
  2.  permalink
    Witam postanowiłam i Ja tu zagościć:)

    Dominika/23/córcia 3,5 miesiąca/odkładam na czas nieokreślony:)

    I oto moje pytanie:
    Nigdy nie prowadziłam wykresu powiedźcie jak to jest z tą temperaturą?Jak ją mierzyć???Mam termometr elekt. i chcę mierzyć w ustach no i w jakich godzinach powinnam to robić?O stałych porach???
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJul 10th 2013
     permalink
    Dominiczko - temperature mierzysz o stalej porze, musisz wybrac ktora godzina Ci najlepiej pasuje tak zebys wczesniej przez 3 godz nie wstawala, acha dodatkowo powinnas obserwowac zmiany sluzu/szyjki
    no i moim zdaniem NAJWAZNIEJSZE, jesli chcesz odkladac powinnas zapoznac sie z jakas metoda i jej zasad przestrzegac

    Treść doklejona: 10.07.13 08:55
    z przydatnych linkow na poczatek

    ABC temperatury
    obserwacja szyjki
    obserwacja sluzu
  3.  permalink
    MrsHyde dziękuję zanurzam się w lekturze:bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthormonano
    • CommentTimeJul 13th 2013
     permalink
    Witam, mam na imię Monika, lat 30, odkładam na jakieś 2-3 lata. Mam jedno dziecko.
    • CommentAuthorAnuska127
    • CommentTimeJul 14th 2013 zmieniony
     permalink
    Witam, mam na imię Ania, mam 23 lata i narazie odkładam poczęcie dzidziusia, choć kto wie co będzie za parę miesięcy, czy za rok :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorbea86
    • CommentTimeJul 15th 2013
     permalink
    Pierwszy cykl z serduchowaniem w fazie niepłodnej za nami. Moje obawy się już prawie rozwiały, ciąży nie ma. Poza tym 4 dni temu przeszłam zabieg histeroskopii operacyjnej - miałam usuwanego polipa macicy, widzę po temperaturze, że w tym cyklu faza płodna nieco się przesunęła.

    Amazonka - oczywiście masz rację co do użycia terminów :) Na naukach dostaliśmy krótką książeczkę opisującą zasady tej metody, znalazłam w sieci także PDFa, w którym jakieś małżeństwo dzieli się swoimi doświadczeniami. Staram się także zerkać na wykresy innych użytkowniczek 28d.
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeJul 17th 2013
     permalink
    Zwróć uwagę na wybór wykresów do nauki. Niektóre mogą wprowadzić Cię w błąd.
    -- [/url]
    • CommentAuthorbaasia89
    • CommentTimeJan 12th 2015
     permalink
    Hej :) Jestem tu nowa. Z bólem na razie odkładamy poczęcie dzidzi.
    Mam na imię Basia, mam 25 lat, odkładam na max 1 rok (tak bym chciała, nie dłużej..), nie mamy jeszcze dziecka.

    NPR stosujemy od 4 cykli (od początku małżeństwa), wcześniej prowadziłam obserwacje. Mam dosyć regularne cykle, więc nie mam problemu z określeniem okresu płodności.

    Pozdrawiam Was ciepło :)
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeJan 13th 2015
     permalink
    Spokojnie, regularne cykle to nie jest żadna konieczność w określaniu płodności i niepłodności.
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorsucharek83
    • CommentTimeJan 13th 2015
     permalink
    Również do Was dołaczę jeśli pozwolicie,nie mam sił po wczorajszej wizycie juz w ogóle mi sie odechciało no i przez mojego partnera też :
    zajscie w ciaze jest minimalne gdyż jak to Pani dr powiedziała szyjka „kikut” jest zdeformowany i nie przepuszcza plemników,badania nie maja sensu gdyz T nie chce sie zbadać i dalsze moje leczenie jest bez sensu.
    Pozdrawiam
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeJan 13th 2015
     permalink
    Kikut szyjki działa jak kapturek anty?
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorKarolyn
    • CommentTimeJan 13th 2015
     permalink
    Sucharek nigdy nie słyszałam o takiej przypadłości, może udaj się do innego ginekologa? brzmi to dosyć dziwnie:(


    Ja mogę się zameldować na wątku :) podobnie jak Basia, z bólem serca;)
    -- Syn 1 ~ 2012 & Syn 2 ~ 2017
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeJan 13th 2015
     permalink
    hopelight: Sucharek nigdy nie słyszałam o takiej przypadłości,

    z tego, co pamiętam Sucharek jest po niefajnych przejściach zdrowotnych, stąd ten kikut pewnie. Więc u niej to raczej konsekwencja wcześniejszych zdarzeń.
    --
    •  
      CommentAuthorkkasia4
    • CommentTimeJan 13th 2015
     permalink
    Hej melduje sie :)
    •  
      CommentAuthorsucharek83
    • CommentTimeJan 13th 2015
     permalink
    katka_81: hopelight: Sucharek nigdy nie słyszałam o takiej przypadłości,


    z tego, co pamiętam Sucharek jest po niefajnych przejściach zdrowotnych, stąd ten kikut pewnie. Więc u niej to raczej konsekwencja wcześniejszych zdarzeń.


    Dobrze pamietasz,jestem po amputacji szyjki macicy z powodu zmian nowotworowych,nie była to zwykła konizacja szyjki,tylko całkowita amputacja,wiec "szyjka" jest zdeformowana tzn ten kikut,wszystko jest zależne jak było szyte,a z tego co widać nie jest dobrze
    •  
      CommentAuthorMrsCreme
    • CommentTimeJan 15th 2015
     permalink
    Sucharku, ale Ty się do wątku odkładam nie nadajesz właściwie, bo... nie odkładasz. Trzymam kciuki, żeby udało się wystarać o potomka i wszystko się poukłada :)
    --
    • CommentAuthorbaasia89
    • CommentTimeJan 16th 2015
     permalink
    Amazonko, wiem, że regularne cykle nie są konieczne do skutecznego stosowania NPR :) Jednak jestem początkująca w użytkowaniu metody i regularność ułatwia mi sprawę :)
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeJan 16th 2015
     permalink
    To dzielisz ze wszystkimi, każdy był kiedyś początkujący.
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorsucharek83
    • CommentTimeJan 16th 2015
     permalink
    MrsCreme: Sucharku, ale Ty się do wątku odkładam nie nadajesz właściwie, bo... nie odkładasz. Trzymam kciuki, żeby udało się wystarać o potomka i wszystko się poukłada :)

    Masz rację w 100% gdyz kiedy chciałam odłożyć zobaczyłam 2 kreski :shocked:
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeJan 16th 2015
     permalink
    Zanim zaczęłaś odkładać. Nie kiwnęłaś palcem, aby odkładać.
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorsucharek83
    • CommentTimeJan 17th 2015
     permalink
    Amazonka jak Ty mnie denerwujesz to przechodzi ludzkie pojecie,siedzisz tu 24 h? weż Ty sie zajmij sobą a nie innym zycie trujesz,wszystko negujesz wcinasz się jak majtki w du....
    •  
      CommentAuthorczajnik
    • CommentTimeJan 21st 2015
     permalink
    Witajcie, nie odkładamy jakoś mocno restrykcyjnie, jednak z pewnością bliżej mi do odkładających niż do "staraczek". Więc pozwolę sobie dołączyć. :-)

    Sucharek, spokojnie, nie denerwuj się dodatkowo. Przecież to bardzo dobrze, że nie musisz zaczynać odkładać ...
    --
    •  
      CommentAuthorAnula85
    • CommentTimeMay 4th 2015
     permalink
    Melduje się odkładająć ciążę nr 2 nie wiem na jak długo.
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.