Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorAksa78
    • CommentTimeFeb 6th 2008
     permalink
    Od 16 dnia cyklu przyjmuję Luteinę, dziś mam 33 dzień cyklu, temperaturę 37,1 i brak miesiączki. testy z moczu i krwi - negatywne. Czy ktoś miał podobną sytuację? Z tego co wiem, to jeżeli nie byłabym w ciąży powinnam dostać @ po 10-12 dniach stosowania luteiny, a tu nic.
    --
    •  
      CommentAuthorAtam
    • CommentTimeFeb 6th 2008
     permalink
    Aksa, a z jakiego powodu bierzesz luteinę?
    -- Za mężczyzn, którzy nas zdobyli. Za dupków, którzy nas stracili. Za farciarzy, którzy nas poznają!
    •  
      CommentAuthor100krocia
    • CommentTimeFeb 6th 2008 zmieniony
     permalink
    Wejdź tu:
    Duphaston czy pomógł
    Ile dni brałaś luteinę? 10?Może za szybko zrobiłaś test? Luteina podnośi tempkę, ale po odstawieniu powinna spaść.
    --
    •  
      CommentAuthorAksa78
    • CommentTimeFeb 6th 2008
     permalink
    Biorę luteinę nadal, bo taki miałam przykaz, żeby przestać jak dostanę @. Luteinę biorę, bo mam progesteron niski.
    --
    •  
      CommentAuthorAtam
    • CommentTimeFeb 6th 2008
     permalink
    To w takim razie bierz dalej. Ale to że nie dostałas okresu nic nie znaczy. Dziewczyny różnie reagują na luteinę.
    -- Za mężczyzn, którzy nas zdobyli. Za dupków, którzy nas stracili. Za farciarzy, którzy nas poznają!
    •  
      CommentAuthorLily
    • CommentTimeFeb 6th 2008
     permalink
    Aksa - bierzesz luteinę pierwszy raz? Ja brałam 4 tab na noc dopochwowo po owulacji od 3 dnia wyższych temperatur, staralismy się o dziecko więc też miałam przykaz robić testy i nie odstwiac do @
    Pierwszy cykl z luteiną był dłuższy niż zwykle przez te tabletki
    •  
      CommentAuthorAksa78
    • CommentTimeFeb 6th 2008
     permalink
    Ja biorę 1 na noc P.O. ale wyglada na to, że przed owulacją zaczynam.
    --
    •  
      CommentAuthorpokrzywa
    • CommentTimeFeb 29th 2008
     permalink
    hej dziewczyny.... ja mam takie pytanie...być może z innej beczki...w stylu "ile cukru w cukrze"....
    Przez przypadek zwróciłam uwagę na preparaty witaminowe z luteiną "na oczy". Czy ta luteina w tych preparatach to ta sama luteina ?
    Kapsułki z luteiną "Doppelherz Aktiv Na oczy" zawierają jej 6 mg. Ile luteiny zawiera luteina którą wy bierzecie? Bo tak sobie wyknułam, że jeśli to ta sama luteina to może warto by było brać takie tabletki "na oczy" ;) w drugiej części cyklu.
    :tooth:
    •  
      CommentAuthorAksa78
    • CommentTimeMar 1st 2008
     permalink
    Ale przecież nasza Luteina to progesteron a nie prawdziwa luteina :smile:
    --
    •  
      CommentAuthorLily
    • CommentTimeMar 1st 2008
     permalink
    pokrzywo - to są zupełnie inne leki
    •  
      CommentAuthorpokrzywa
    • CommentTimeMar 1st 2008
     permalink
    dzięki za wyjasnienia ;)... ...znaczy sie luteina luteinie nie równa :tooth: .. w sumie to takiej odpowiedzi sie spodziewalam , bo wydawalo mi sie to malo prawdopodobne, ze chodzi o to samo.
  1.  permalink
    Mam pytanie do dziewczyn, ktore stosuja luteine dopochwowo. Ja po niej plyne, doslownie leje sie ze mnie, nie wiem czy to sluz czy woda i czy ktos inny tez ma takie doswiadczenie z tym lekiem? Mam mokro 24 h i ciagle wymieniam wkladke. Ja stosuje 2 x 2 tabletki dziennie.
    •  
      CommentAuthorLily
    • CommentTimeApr 14th 2008
     permalink
    u mnie też tak było - brałam luteine na noc a potem musiała wypłynąc sobie
    •  
      CommentAuthorIrjanka
    • CommentTimeApr 14th 2008
     permalink
    Mam doświadczenie z różnymi lekami dopochwowymi i jeszcze nie zdarzyło się tak, żebym po jakimś nie płynęła.
    -- Irja
    •  
      CommentAuthorsylwunia
    • CommentTimeMay 14th 2008
     permalink
    Ja nie płynełam, ale po 3 dnach stosowania poczułam potworne swędzenie i przestałam zażywać, Czy ktoś miał podobnie?
    --
    •  
      CommentAuthorLily
    • CommentTimeMay 15th 2008
     permalink
    to raczej nie była przyczyna tkwiąca w luteinie a jakas infekcja ci się przyplatała pewnie. Nie wiem jak stosowałaś luteine ale przy braniu tabletek dopochwowych trzeba bardzo dbać o higiene bo łatwo o infekcje.
    •  
      CommentAuthorAsiula20
    • CommentTimeMay 20th 2008
     permalink
    Cześć dziewczyny. Wiecie może czy luteina może utrudnić zajście w ciążę?? Biorę ją od 17dc przez 10dni ale skok miałam dopiero w 19dc. Wiem już z doświadczenia, że luteina nie podwyższa temperatury. Ona idzie do góry tylko wtedy kiedy jest owulka, czyli wiem, że w tym cyklu była u mnie owulka, ale boję się, że mimo, że luteina pomaga w zaniegżdżeniu to za wcześnie wzięta może przeszkodzić. Jak sądzicie?
    •  
      CommentAuthorLily
    • CommentTimeMay 20th 2008
     permalink
    luteina ma działanie podwyzszające temperaturę - poczytaj na ulotce. Skoro masz wątpliwości to po co bierzesz ją w okreslonym dniu cyklu a nie po owulacji??? Uważam że branie luteiny w jakimś tam dniu cyklu ma sens tylko kiedy chodzi o wywołanie miesiączki, kiedy się starasz o dziecko powinno się ją brać po owulce - po co nam progesteron w organiźmie przed owulacją? To przecież nienaturalne....
    •  
      CommentAuthorAsiula20
    • CommentTimeMay 20th 2008
     permalink
    Ja miałam cykle bezowulacyjne i lekarz przepisał mi na 3 cykle Clostilbegyt od 5-9dnia cyklu i Luteinę od 17-26 dnia cyklu. Więc brałam wg jego wskazań. U mnie luteina nie podwyższa temperatury. Przekonałam się o tym w drugim cyklu jej stosowania, więc to sprawa indywidualna.
    •  
      CommentAuthorLily
    • CommentTimeMay 20th 2008
     permalink
    a na jakiej podstawie ustalono że miałaś cykle bezowulacyjne? Miałaś jakieś badania? monitoring cyklu?
    •  
      CommentAuthorISABELKA
    • CommentTimeMay 20th 2008
     permalink
    to ja rowniez dopisze sie do luteinowek ;)
    ja biore 2x3tab,dwa pierwsze dni to byl koszmar,ciagle cos sie saczylo cos wyplywalo,ciagle latalam do Wc,teraz jest juz lepiej
    tez niezauwazam u siebie zbytnio wzrostu tempki,ale to moj pierwszy cykl z luteina wiec zobaczymy jak bedzie ;)
    pozdrawiam
    -- http://tickers.baby-gaga.com/p/dev052pr___.png
    •  
      CommentAuthorAsiula20
    • CommentTimeMay 20th 2008
     permalink
    Ja miałam baaaardzo rzadko okres, wręcz mogę powiedzieć, że prawie go nie było (raz na kilka miesięcy), miałam robione badania hormonalne i raczej wyszły dobrze. Później gin robił mi usg dopochwowe, na którym wyszło, że mam pęcherzyki ale jeszcze nie kwalifikuję się na PCO i tak naprawdę to chyba tylko po tym USG i po braku miesiączki stwierdził, że mam cykle bezowulacyjne. Jestem w 3 cyklu brania ClO a dopiero w czwartym będę miała monitoring.
    •  
      CommentAuthorlarkaa
    • CommentTimeMay 20th 2008
     permalink
    ja też się dopisuje, cykle bezowulacjne :)
    w tamtym cyklu brałam luteine i pojwił mi się skok, ale tak defakto nie wiem po co lekarz mi ją przepisał, skoro problem tkwi w braku owulacji,a nie w niedoborze progesteronu przy prawidłowej owulacji :)
    no nic jest mi smutno, ale leczenie clo zaczynam za 3 miesiące.

    kto wie, może zdarzy się cud i organizm sam zaskoczy?
    --
    •  
      CommentAuthorISABELKA
    • CommentTimeMay 20th 2008
     permalink
    Asiula20,bierzesz clo i nie masz monitoringu?
    trzeba sprawdzac co sie dzieje z jajeczkami,czy rosna czy pekaja,a nie tak na oslep
    -- http://tickers.baby-gaga.com/p/dev052pr___.png
    •  
      CommentAuthorAsiula20
    • CommentTimeMay 21st 2008
     permalink
    Tak biorę CLO i nie mam monitoringu.. ale co zrobić. Mój lekarz, do którego chodzę cieszy się bardzo dobrą opinią, więc myślałam, że wie co robi, mimo, że dla mnie to bardzo dziwne postępowanie. Ważne, że następny cykl będzie już z monitoringiem. Larkaa a dlaczego dopiero za 3 miesiące zaczynasz kurację Clo?
    •  
      CommentAuthorlarkaa
    • CommentTimeMay 22nd 2008
     permalink
    Bo za 2 misiące biorę ślub, a wiadomo, że każdy człowiek na hormony reaguje inaczej. Nie chciałabym np przytyć gdy suknia już gotowa.
    Mam pytanie, jak ty się czujesz po clo?
    --
    •  
      CommentAuthorAsiula20
    • CommentTimeMay 22nd 2008
     permalink
    acha to oto chodzi. Ja się czuję bardzo dobrze. Oprócz złego nastroju, trochę mam tak jak przed okresem, czyli ni stąd ni zowąd na coś wkurzę (na coś bezsensownego) i powoduje u mnie zaburzenia widzenia, ale mija drugiego dnia od odstawienia. Jeśli chodzi o wagę, to schudłam. Z tym mam chociaż dobrze :) Od przyszłego cyklu będę brała po 2 tabletki więc ciekawe jak mój organizm będzie reagował
    •  
      CommentAuthorPeaberry
    • CommentTimeMay 23rd 2008
     permalink
    Larkaa ale clostilbegyt to nie jest hormon. Klomifen oszukuje podwzgórze aby pod wpływem twoich własnych estrogenów nie dochodziło do przejścia zbyt szybko w fazę lutealną. Pozwala to dojrzeć pęcherzykowi i uwolnić dojrzałe jajeczko. Przy clo zawsze jest konieczny monitoring, bo on nie leczy każdego rodzaju cykli bezowulacyjnych i trzeba sprawdzać, czy wogóle ma sens jego podawanie.
    Luteina zasze będzie podwyższac tempkę, bo to progesteron.
    -- Wszystko o kawie - najnowsze forum o kawie. Miejsce dla ludzi z pasją!
    •  
      CommentAuthorAsiula20
    • CommentTimeMay 23rd 2008
     permalink
    Luteina nie zawsze podwyższa tempkę, bo mi w drugim cyklu nic nie zdziałała
    •  
      CommentAuthorlarkaa
    • CommentTimeMay 25th 2008
     permalink
    nie wiedziałam, że to nie hormon, ale wyczytałam, że różne kobiety roznie po nim sie czują
    a z tym że nie każdy rodzaj cykli bezowulacyjnych clo leczy to sie przeraziłam...bo póki co byłam optymistycznie nastawiona na to, że prędzej czy później uda mi się zajść w ciąże...
    --
    •  
      CommentAuthorDagii
    • CommentTimeMay 28th 2008
     permalink
    Dziewczyny mam pytanie prawdopodobnie jestem w ciązy, 2 testy wyszły pozytywnie, w dniu spodziewanej miesiączki miałam palnienia. Lekarz przepisał mi Lubeine 3 razy dziennie ale martwi mnie spadek temperatury bo z 37,2 spadła na 36,8... Czy ten spadek może byc przez luteine??
    •  
      CommentAuthorlarkaa
    • CommentTimeMay 28th 2008
     permalink
    trudno powiedzieć, ja jak brałam luteine to miałam skok temperatury
    --
    •  
      CommentAuthorLily
    • CommentTimeMay 28th 2008
     permalink
    Dagii - spadek napewno nie jest wywołany luteiną bo ona podnosi tempke - mierzyłaś tempke w tym cyklu ciążowym? Najważnijsze żeby nie spadła poniżej lini niższych
    •  
      CommentAuthorDagii
    • CommentTimeMay 28th 2008
     permalink
    Lily poziom miższych temperatur zaczyna się od 36,7 z tym że nie mierzyłam temperatury regularnie
    •  
      CommentAuthorLily
    • CommentTimeMay 28th 2008
     permalink
    sorki nie mam dostepu do twojego wykresu poziom niższych nie ma zakresu "od-do" zaznaczasz go po ustaleniu pierwszej wyższej tempki po szczycie sluzu
    •  
      CommentAuthorKasik_Kg
    • CommentTimeJun 8th 2008
     permalink
    Dziewczyny mam dylemat w sprawie luteiny. Lekarz zalecił brać 1x1 dziennie pod język od 19-25dc na podtrzymanie ewentualnej ciązy. Doczytałam się, że odstawienie luteiny może spowodować poronienie i powinno się ją brać do momentu wystapienia miesięczki albo testu negatywnego a w przypadku poztywnego nie odstawiać. I teraz nie wiem co robić bo wątpię, żeby był już pozytywny test w 25dc. Kurcze mam dylemat…:sad:
    •  
      CommentAuthorDagii
    • CommentTimeJun 12th 2008
     permalink
    Kasik ja brałam luteine na podtrzymanie ciązy ale niestety nastąpiło samoistne poronienie. Lekarz kazał mi brać Luteine przez następne 5 dni mimo miesiączki .... więc pewnie nic się nie stanie jak bedziesz ją brała do wystąpienia miesiączki dla pewności skontaktuj się ze swoim lekarzem.
    •  
      CommentAuthorLily
    • CommentTimeJun 12th 2008
     permalink
    kasik - a dlaczego wybrał akorat te dni cyklu? widział Twoje wykresy ? czy 19dc jesteś zawsze już po owulacji? Miałaś badany poziom progesteronu?
    •  
      CommentAuthormonawmona
    • CommentTimeJun 14th 2008
     permalink
    Witam . ja dostałam recepte na luteine 1g , mam brac podjezykowo 2 X2 dziennie . Miał ktoś taką dużą dawkę ?
    ostatnio przez 6 miesięcy mi sie strasznie cykle rozregulowały 21-32 dni , a miałam przedtem regularnie co 28 dni. Poza tym juz nei bolą mnie piersi od połowy cyklu , tak jak to kiedyś bywało . I zawsze w badaniach wychodziło , ze mam mało progesteronu w ostatniej fazie , teraz chyba jest go coraz mniej :( . Byłam u ginka w 12 dc i stwierdziła , po badaniu gin. ze mam owulacje ( przecież to niemozliwe żeby palpacyjnie wyczuła ) miałam wtedy ostre bóle jajników , teraz nadal bolą ale mniej . Luteinę mam brac od 15-25 dc . Co o tym sadzicie , bo jestem zdezorientowana.
    -- gg 6155390
    •  
      CommentAuthorLily
    • CommentTimeJun 14th 2008
     permalink
    mona - jeżeli się starasz to powinnaś brać luteine po owulacji , a jeżeli tylko po to aby cykle stały się bardziej regularne to może być. 2x2 to wcale nie jest taka duża dawka wszystko zalezy od tego jaki jest Twój poziom progesteronu.
    •  
      CommentAuthormonawmona
    • CommentTimeJun 14th 2008
     permalink
    Lily- staram sie . Tylko dziwi mnie ta dawka , spotkałam sie z Luteina 50 mg , ale 1 g nie , no i to ze kazala mi brać tylko przez 10 dni a nie do ewentualnej @ . No nic ,z robię tak jak zaleciła i zobaczymy co bedzie . Dziekuje za szybką odpowiedź .
    -- gg 6155390
    •  
      CommentAuthorLily
    • CommentTimeJun 14th 2008
     permalink
    jeżeli się staracie to rzeczywiście taką dawke powinnaś brać zdecydowanie po owulacji (orientacyjnie 3 dnia wyższej tempki ) wcześniej taka dawka progesteronu nie jest do niczego potrzebna ...nie jestem lekarzem ale bałabym się zakłócen w wystapieniu owulacji przy braniu progesteronu jeszcze przed jej wystapieniem - to nienaturalne...
    •  
      CommentAuthormonawmona
    • CommentTimeJun 17th 2008
     permalink
    Widzisz ponoć lekarka stwierdziła ze owulke miałam 12 dc , ale mam teraz problem bo kręci mi się w głowie po tej luteinie ? miała któras z Was takie objawy uboczne?
    -- gg 6155390
    •  
      CommentAuthormonawmona
    • CommentTimeJun 19th 2008 zmieniony
     permalink
    Zmniejszyłam dawke z 4 tabletek do 3 na dobe , poniewaz zawroty sugerowały przedawkowanie . Znalazłam fajną odpowiedź , przydatną zapewnie nie tylko dla mnie . odnosi się do tematu hamowania owu przez przedwczesne branie Luteiny . Daje tu odpowiedź specjalisty , znaleziony w necie .

    Luteina czy też inny lek zawierający syntetyczny progesteron może blokować owulację jeśli zostanie podany zbyt wcześnie (np na tydzień przed owulacją).
    Przyjęty jednak w okolicy owulacji- na 1,2 dni przed naturalnym pęknięciem pęcherzyka nie powinien zablokować uwalniania komórki jajowej, gdyż nawet w naturalnym cyklu w okresie około-owulacyjnym poziom progesteronu lekko się podnosi.

    Najczęściej jednak zaleca się przyjmowanie tabletek typu Luteina, czy Duphaston w drugiej połowie cyklu (po owulacji), dla wzmocnienia czynności ciałka żółtego.

    Pozdrawiam serdecznie
    Magdalena Likas-położna, doradca laktacyjny
    -- gg 6155390
  2.  permalink
    Zgadzam sie z opinia cytowanej przez mone pani Magdaleny. Progrsteron czesto rosnie krotko przed owulacja co zwiazane jest z poczatkami rozwoju cialka zoltego jeszcze przed peknieciem pecherzyka. W zaleznosci od poziomu progesteronu i od wrazliwosci osrodka termoregulacji moze dochodzic do przedowulacyjnego wzrostu temperatury a wtedy owulacja ma miejsce po skoku. W zasadzie przyjmuje sie ze uwulacja moze sie odbyc nawet w drugim dniu fazy wyzszych temperatur.
    Tym nie mniej ze wzgledu na znany mechanizm blokowania owulacji przez progesteron i wplywania na zdecydowane pogorszenie sie jakosci sluzu ja takze jestem zwolennikiem przyjmowania preparatow progesteronowych szczegolnie w sporych dawkach od 2 czy 3 dnia fazy wyzszych temperatur i to wylacznie wtedy kiedy dobry lekarz na postawie kilkukrotnych badan w fazie lutealnej potwierdzi taka potrzebe.
  3.  permalink
    Mam pytanie, po ilu dniach od odstawienia luteiny dostałyście @???
    Zazwyczaj miałam już po 2 dniach @ od odstawienia luteiny, a teraz dostałam po tygodniu, wcześniej miałam plamienie.
  4.  permalink
    Asiu to moze byc bardzo roznie bo zalezy nie tylko od dawki luteiny ale oczywiscie od tego ile progesteronu produkuje w danym cyklu twoje cialko zolte, czy i kiedy doszlo do owulacji i od ze tak powiem innych cech osobniczych :-)
    Jesli w ostatnim twoim cyklu temperatury w 12- 14 dc to nie byly zwiazane z owulacja a sluz pokazuje ze to mozliwe, i jesli do owulacji doszlo w rejonie powiedzmy 17 dc to miesiaczka przyszla w zasadzie w fizjologicznym terminie czyli wtedy gdy twoje cialko zolte przestalo produkowac progesteron.
    •  
      CommentAuthormonawmona
    • CommentTimeJun 20th 2008
     permalink
    A ja mam pytanie odnośnie przerwania brania luteiny , czy jezeli biorę od 15 dc , a powiedzmy ze średnia długość cyklów w ostatnich 7 miesiącach była 26 dni ( 24,21,28,25,32,24,29 ) , to przy braniu luteiny w celu podtrzymania ewentualnej ciaży mam ją przerwac brać po 10 dniach , czy brac dalej i w 28 dniu zrobić test a jeśli się okaze negatywny to wtedy przestac ? oczywiscie z uwzględnieniem ze miesiączka nie pojawi się w trakcie brania luteiny. Będę bardzo wdzieczna za odpowiedź .
    -- gg 6155390
    •  
      CommentAuthormonawmona
    • CommentTimeJun 29th 2008 zmieniony
     permalink
    No i zrobiłam test , oczywiscie ujemny , bo u mnie cuda sie nie zdarzaja , i pojawiły się upławy o zabarwieniu bardzo jasnym kremowo- capuccino . Odstawic te lutke czy nie ? Jestem w kropce . :shamed:Nie ma teraz upławów , to było jednorazowe plamienie , i co teraz ? :cry:
    -- gg 6155390
    •  
      CommentAuthorAloAlo1977
    • CommentTimeJul 3rd 2008
     permalink
    Biorę luteinę 3 x 50 dziennie. Przez 5 dni, po to by wywołać miesiączkę. Do tygodnia powinna się pojawić. Jak widać na moim wykresie temperatura spada. Czy to normalne przy luteinie?
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.