Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorbonim
    • CommentTimeJun 28th 2012 zmieniony
     permalink
    Witam, a moze ktos wie cos na temat luteiny dopochwowej? oczywiscie staram sie o dziecko, od wczoraj biore luteine zauwazylam przy badaniu szyjki,ze mam rozpulchnioną pochwe i szyjke,czy ktoras tak miala po luteince?

    Treść doklejona: 29.06.12 09:49
    hallo,nikt nic nie wie?
    • CommentAuthorMartyna83
    • CommentTimeJul 2nd 2012
     permalink
    Pepiszcze - pominięcie jednej tabletki nie powinno jakoś bardzo wpłynąć na cały cykl. A po tej co zapomniałaś brałaś już normalnie ? Jaką dawkę Ci lekarz przypiasał ?

    Bonim - ja biorę doustną więc nie wiem jak to przy dopochwowej, ale wydaje mi się że objawy powinny byc takie same. Ja mam rozpulchnioną szyjkę tuz przed miesiączką... ale jest to też oznaka ciązy podobno...
    •  
      CommentAuthorbonim
    • CommentTimeJul 2nd 2012
     permalink
    martyna dziekuje za odp :) szkoda ze masz doustna bo jednak moze byc różnica w odczuciach w szyjce,no chyba ze w koncu zaciązyłam
    •  
      CommentAuthormooniia
    • CommentTimeJul 2nd 2012
     permalink
    bonim, ja biore tez doustna i zawsze pochwa była przy niej normalna przy badaniu. Natomiast teraz w cyklu ciazowym kilka dni po owu zrobiła sie rozpulchniona i ciasna.
    -- mama piątki :)
    •  
      CommentAuthorbonim
    • CommentTimeJul 2nd 2012
     permalink
    no ja tak własnie mam ,tyle ze ta różnica podania lutki,niestety mało odp.mam na to pytanie,pozostaje cierpliwie czekac a na wykresie opisac finał z lutka dop. moze komus sie przyda
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeJul 2nd 2012
     permalink
    Będąc w ciaży brałam dopochwową i doustną i nie było różnicy typu że po 1 czy 2 szyjka czy pochwa były inne
    --
    •  
      CommentAuthorbonim
    • CommentTimeJul 2nd 2012
     permalink
    aha,czyli nadzieja jest,bo szyjke mam rozpulchnioną
    • CommentAuthorMaleńkaa
    • CommentTimeJul 3rd 2012
     permalink
    Cześć dziewczyny. Ginekolg przepisał mi luteinę żeby pomóc zarodkowi się zagnieździć, jeśli doszloby do zaplodniena.
    I miałam ją brać od 16 dc do 25 dc. Tylko, że naczytalam się tutaj, że branie luteiny przed owulacją może ją zablokować.
    I czy dawka 1x1 była w stanie zablokować owulację?
    •  
      CommentAuthorbonim
    • CommentTimeJul 5th 2012
     permalink
    nie wiem czy ja zablokuje,podobno lepiej brac w 3 dniu wyzszej tempki,ja tak bralam
    •  
      CommentAuthormooniia
    • CommentTimeJul 5th 2012
     permalink
    ja brałam wieksza i nigdy mi owu nie zablokowała (monitorowane na usg) przeciez pecherzyk przed peknieciem juz ulega lekkiej luteinizacji wiec sam z siebie produkuje progesteron.
    -- mama piątki :)
    •  
      CommentAuthorPeaberry
    • CommentTimeJul 5th 2012
     permalink
    Moonia, ale czasem 16dc wypada na długo przed dojrzewaniem pęcherzyka, więc jesli miałaś monitoring to tym bardziej wiedziałaś kiedy możesz brać lutkę. Progesteron blokuje owulację podany zbyt wcześnie. Poza tym samam napisałas, że to "lekka" luteinizacja a luteina t progesteron w dawce znacznie przekraczającej stężenia w "lekkiej luteinizacji".
    -- Wszystko o kawie - najnowsze forum o kawie. Miejsce dla ludzi z pasją!
    • CommentAuthorMartyna83
    • CommentTimeJul 5th 2012
     permalink
    No niestety to prawda że blokuje - ja brałam kilka cykli od 16 dc a okazało się że poprostu mam długie cykle i owu powinna być póxniej sporo ale przez luteinę jej wogóle nie miałam :/
    •  
      CommentAuthormooniia
    • CommentTimeJul 5th 2012
     permalink
    nie no ok jesli masz owu w granicach 20 i wiecej to ten 16 dc bedzie za wczesny, ja miałam zawzse w granicach 18 dc.

    Treść doklejona: 05.07.12 17:24
    z tym, ze ja brałam lutke własnie po to aby nie miec tak długich cykli jakie przy pco sa. i tez od razu nie miałam owu ona pojawiała sie po kilku m-cach stosowania luteiny od 16dc
    -- mama piątki :)
    • CommentAuthorKlaaarra
    • CommentTimeJul 5th 2012
     permalink
    mooniia: z tym, ze ja brałam lutke własnie po to aby nie miec tak długich cykli jakie przy pco sa. i tez od razu nie miałam owu ona pojawiała sie po kilku m-cach stosowania luteiny od 16dc


    ufff... czyli jest i dla mnie nadzieja...
    • CommentAuthorMaleńkaa
    • CommentTimeJul 5th 2012
     permalink
    Dzięki za odpowiedź, a podczas brania tej luteiny raz dziennie może spać normalnie temperatura przed okresem? Czy dopiero jak się ją odstawi?
    • CommentAuthorMartyna83
    • CommentTimeJul 6th 2012
     permalink
    Raczej dopiero po odstawieniu...
    •  
      CommentAuthorpoziomkaUK
    • CommentTimeJul 19th 2012
     permalink
    dziewczyny mam pytanie,lekarz mi przypisal luteine pod jezyk od polowy cyklu przez 10 dni i pozniej powinna wystapic @ no i w zwiazku z tym mam 2 pytania: na ulotce jest napisane,ze powinnam brac 2-3razy dziennie przez 10 dni na wywolanie okresu, a mi zalecil 1tabletke-czy ona wywola okres? a co jesli po 10 dniu okresu nie dostane? powinnam je brac poki @ wystapi? czy przestac na 10 dniu? prosze pomozcie
    -- moje najwieksze zyciowe osiagniecia: WIKTORIA 06.02.2014 DOMINIK 01.04.2016
    • CommentAuthorMartyna83
    • CommentTimeJul 19th 2012
     permalink
    ja wprawdzie biorę 3x dziennie ale wiem że niektórzy lekarze zalecają mniej. Może uzależniają to od wyników badań. Myślę że skoro lekarz wyraźnie zalecił 1x to powinnaś tak brać - może nie chce niepotrzebnie faszerować tabletkami. Jeśłi chodzi o odstawienie, to ja po odstawieniu po jakiś 2-3 dniach dostaję @ więc bierz przez 10 dni a potem za kilka dni powinnaś dostać @. Chociaz raz lekarz mi powiedział że nawet do 10 dni można na @ czekać po odstawieniu luteiny.
    •  
      CommentAuthorpoziomkaUK
    • CommentTimeJul 19th 2012
     permalink
    on akurat mi przypisal bez widzenia moich wynikow badan-napisal mi w mailu zebym brala 1 dziennie przez 10 dni od polowy cyklu i tak sie zastanawiam czy ona wystarczy zeby @ wywolac?
    -- moje najwieksze zyciowe osiagniecia: WIKTORIA 06.02.2014 DOMINIK 01.04.2016
    • CommentAuthorMartyna83
    • CommentTimeJul 19th 2012
     permalink
    Aha... jestm daleka od tego żeby podważać zdanie lekarza, ale sama czasem czułam się tak aniedoinformowana że poprostu ni eufałam lekarzom i szukałam informacji w innych źródłach. I pewnie na Twoim miejscu też bym się zastanawiaął co zrobić. Może bierz poprotu 2x1 - skoro tak w ulotce pisze to powinno być ok. Luteina akurat jest chyba najmniej "inwazyjnym" lekiem z tych wszystkich clo itp i nie powinna zaszkodzić.
    •  
      CommentAuthorpoziomkaUK
    • CommentTimeJul 19th 2012
     permalink
    No chyba tak wlasnie zrobie, z tym gin niechce sie kontaktowac, a w UK luteiny nie ma:/
    Bede brala codziennie 2tabletki pod jezyk I zobacze co mi wyjdzie.
    -- moje najwieksze zyciowe osiagniecia: WIKTORIA 06.02.2014 DOMINIK 01.04.2016
    •  
      CommentAuthorbonim
    • CommentTimeJul 19th 2012
     permalink
    ja brałam 2 x 1 do testu ciązowego ,jak minus to odstawilam i dostalam @
    •  
      CommentAuthorlilia86
    • CommentTimeJul 19th 2012
     permalink
    Hej dziewczyny mam problem staramy sie o dziecko juz długo i nadal nic sie nie udaje ostatnio gin zalecił mi stosowanie luteiny dopochwowej od 10-24dc ???po 2 tabl dziennie a ja sama nie wiem co o tym mysłec zaczełam tak własnie ja brac ale nie wiem czy to ma jakis sens czy ona zablokowała mi owulacje ?juz sama nie wiem co mam robic czy nadal brac czy odstawic został mi jeszcze tydzien do konca zawsze miałam cylke 28dniowe poradzcie cos
    •  
      CommentAuthormooniia
    • CommentTimeJul 20th 2012
     permalink
    ja brałam luteine do małpy i tempka zawsze spadała przed @ mimo luteiny
    lilia86 nie pomoge Ci nie wiem czemu 10-24 dzien , zapytaj lekarza czemu tak wczesnie, na pewno miał jakis cel.
    -- mama piątki :)
    •  
      CommentAuthorpoziomkaUK
    • CommentTimeJul 20th 2012
     permalink
    Lilia: z tego co ja wiem, to nie powinno sie brac luteiny przed 13dc (tym bardziej jesli masz 28dniowe) najlepiej spytaj gin dlaczego tak wczesnie.:)

    Treść doklejona: 20.07.12 19:00
    hej, mam bol jajnika – tego gdzie pecherzyk mial 13mm wczoraj, sluz tez jakby owulacyjny, ale tempka nie skoczyla no i zaczelam wczoraj brac luteine, ale sie boje ze moge miec owulacje a luteina mi ja wyhamuje, no i nie wiem- przestac ja brac na pare dni??
    -- moje najwieksze zyciowe osiagniecia: WIKTORIA 06.02.2014 DOMINIK 01.04.2016
    •  
      CommentAuthormooniia
    • CommentTimeJul 20th 2012
     permalink
    poziomka a ile bierzesz tej luteiny? niewielke ilosci nie powinny
    -- mama piątki :)
    •  
      CommentAuthorpoziomkaUK
    • CommentTimeJul 20th 2012
     permalink
    wczoraj 2 tabletki pod jezyk, dzisiaj tylko jedna no i nie wiem czy brac dalej, a moze po 1 tylko?
    -- moje najwieksze zyciowe osiagniecia: WIKTORIA 06.02.2014 DOMINIK 01.04.2016
    •  
      CommentAuthormooniia
    • CommentTimeJul 20th 2012
     permalink
    ja brałam kiedys 2x1 i ona absolutnie owu mi nie blokowała, zaczynałam brac 16 dnia a owu miałam zawsze w granicach 18-19
    -- mama piątki :)
    •  
      CommentAuthorpoziomkaUK
    • CommentTimeJul 20th 2012
     permalink
    aha to super, dzieki

    Treść doklejona: 01.08.12 15:06
    hej, ile dni po odstawieniu luteiny powinien przyjsc @?
    -- moje najwieksze zyciowe osiagniecia: WIKTORIA 06.02.2014 DOMINIK 01.04.2016
    •  
      CommentAuthorwiolettala
    • CommentTimeAug 5th 2012
     permalink
    W tym cyklu biore dopochwowo luteine 3 x dziennie. Czy ktoras miala tak ze ona wyplywa na zewnatrz? Jest mi bardzo ciezko zaobserwowac jaki mam wlasciwie sluz w FL...
    Do tego czasami chcac zaaplikowac sobie tabletke w porze obiadowej wciaz czuje ze ta z rana jeszcze sie dobrze nie rozpuscila, martwi mnie to troche czy jest wtedy dobrze uwalniana do organizmu.
  1.  permalink
    A czy u którejś z Was było tak, że po wzięciu wieczorem lutki na drugi dzień tempka spadała? Bo u mnie tak dzisiaj jest. Z wczorajszej 37 spadło na 36,7 ...
    •  
      CommentAuthorpoziomkaUK
    • CommentTimeAug 6th 2012
     permalink
    Z tego co wiem, to luteina podnosi temperature, a nie powoduje jej obnizenie.
    A czy ktoras z Was miala, ze po luteinie nie dostala @???
    -- moje najwieksze zyciowe osiagniecia: WIKTORIA 06.02.2014 DOMINIK 01.04.2016
  2.  permalink
    no właśnie ja wiem że niby podnosi :) Ale ja jakaś inna jestem widocznie hehe :)
    •  
      CommentAuthorpoziomkaUK
    • CommentTimeAug 6th 2012
     permalink
    Hehe no ja chyba tez, bo ja w ogole nie dostalam:confused:
    -- moje najwieksze zyciowe osiagniecia: WIKTORIA 06.02.2014 DOMINIK 01.04.2016
    •  
      CommentAuthorMotylekJ
    • CommentTimeAug 16th 2012
     permalink
    Dziewczyny to moj 2 cykl z luteina po poronieniu i nie wiem czemu dzis w 26dn dostalam brazowe plamienie. Zazwyczaj okres pojawial sie dopiero po 3 dniach od odsatwienia.A n teraz wlasciwie kilka godzin od bo wieczorem jeszzcze bralam 2 tab.
    Przed poronieniem rowniez bralam luteine. Teraz Lekarz zalecil mi brac od 15-25Dc. Czy to mozliwe ze luteinami rozregulowala cykl, czy moze cos dziwnego sie dzieje?
    •  
      CommentAuthorwiolettala
    • CommentTimeAug 16th 2012
     permalink
    Mysle ze to moga byc poczatki okresu, piszesz ze "zazwyczaj" a to dopiero Twoj drugi cykl z luteina wiec tym razem moze @ przyjdzie wczesniej.
    Sama teraz czekam na @ po odstawieniu luteiny i licze ze przyjdzie szybciej niz za 3 doby...
    •  
      CommentAuthorMotylekJ
    • CommentTimeAug 16th 2012 zmieniony
     permalink
    Bralam luteina tez wczesniej przed poronieniem i okres zjawial sie 3 dni pozniej, wiec dlatego sie dziwie ze to juz:(
    • CommentAuthorrenatozd
    • CommentTimeAug 24th 2012
     permalink
    Witajcie,
    po owulacji zaczelam brac luteine 2x1. teraz dzień po terminie @ temeperaturka nadal jest wysoka 37 stopni, test negatywny, ale dostałam plamienia. luteiny nie odstawiam poki co. czy jest to normalne, ze temperatura nie spadła, a cały czas trwa na wysokim poziomie 2 fazy a ja dostalam plamień jak na @? pomóżcie!
    •  
      CommentAuthoreveke
    • CommentTimeAug 24th 2012
     permalink
    tak, nie spadła bo nadal bierzesz luteinę czyli nadal dostarczasz progesteron , który jest termogenny, a dostałaś plamienia , bo widocznie organizm juz sam sie przygotowuje do @ ciałko pewnie zanikło
    --
    • CommentAuthorrenatozd
    • CommentTimeAug 24th 2012
     permalink
    Pierwszy raz jak biore tą luteinkę, nie wiem jak powinnam reagować - stad pytania. Myslałam jednak, że pomimo termogennej luteiny, pojawienie się początków @ mimo wszystko obniży temperature. U mnie wg moich wykresów @ powinnam mieć wczoraj i wczoraj mialam jeszcze 36,9, tak jak przez ostatnie 6 dni. a dzis plamienie i 37 - czyli wyzej. Dzisiejszy ranny test - dzień po terminie @ był negatywny. Gdyby ciąża miała być to chyba by już wyszedł? lekarza mam dopiero na 12.09 :( nie mam kogo spytac :(
    •  
      CommentAuthoreveke
    • CommentTimeAug 24th 2012
     permalink
    jesli jest dzień po terminie @ i negatyw plus plamienie to chyba nic z tego
    nie masz wykresu na 28dni?
    --
    • CommentAuthorrenatozd
    • CommentTimeAug 24th 2012
     permalink
    :( nie mam, ale postaram sie reaktywować konto.

    Treść doklejona: 24.08.12 22:43
    eveke - powinnas widziec moj wykres. Luteine biore 2x1 od 16dc
    •  
      CommentAuthoreveke
    • CommentTimeAug 24th 2012
     permalink
    ciezko coś powiedziec bo nie ma żadnych innych obserwacji ani notatek...
    --
    •  
      CommentAuthorpoziomkaUK
    • CommentTimeAug 25th 2012
     permalink
    Ja po luteinie tez mialam wysoka tempke, nawet podczas @i po nim mialam 36,9-37,06 takze to Chyba normalne
    -- moje najwieksze zyciowe osiagniecia: WIKTORIA 06.02.2014 DOMINIK 01.04.2016
    •  
      CommentAuthorwiolettala
    • CommentTimeAug 25th 2012
     permalink
    Mi po luteinie w 28 dc spadla tempka i przyszla @ bez opoznienia
    wiec kazda reaguje inaczej
    • CommentAuthorKlaaarra
    • CommentTimeAug 25th 2012
     permalink
    wiolettala: wiec kazda reaguje inaczej


    Dokładnie. Ja miałam kiedyś cykle 40-sto, 50-ciodniowe, a teraz @ przychodzi w 25 dniu i to jeszcze przed odstawieniem luteiny. Powinnam brać ją przez 11 dni a w praktyce wychodzi 8, 9... Ostatnia @ mnie przeraziła. Trwała 4 dni, była bardzo skąpa i bardzo bolesna. W tym cyklu temperatury mam strasznie niskie - nawet 35,90, skoku brak. Ale w poniedziałek wizyta u gina.
    • CommentAuthorrenatozd
    • CommentTimeAug 26th 2012 zmieniony
     permalink
    niestety plamienie w kolejny dzień przeszło w regularny @ więc odstawiłam luteinę. Nie mierzyłam juz temp, ale przestałam czuć wysoką temperaturę. Podsumowując - @ można powiedzieć, ze przyszedł "planowo", noooo, dzień później, temp mi spadła dopiero po odstawieniu luteiny.
    • CommentAuthorKlaaarra
    • CommentTimeAug 26th 2012
     permalink
    Po 5-ciu m-cach przyjmowania luteiny 1x1 przez 8 dni cyklu przytyłam 3 kg (z 68 na 71). Niby nie dużo, ale nie mieszczę się w większość ubrań. Czy któraś z Was też zareagowała na luteinę w taki sposób, czy tylko u mnie wystąpił ten skutek uboczny?
    •  
      CommentAuthorpoziomkaUK
    • CommentTimeAug 27th 2012
     permalink
    Mam pytanie, jak zaczne brac jutro luteine to czy jak pojde na badanie progesteronu w czwartek to nie bedzie on zaklocony przez luteine? Martwie sie, ze moze dac bledny wynik.
    -- moje najwieksze zyciowe osiagniecia: WIKTORIA 06.02.2014 DOMINIK 01.04.2016
    •  
      CommentAuthorkarolajnas
    • CommentTimeAug 27th 2012 zmieniony
     permalink
    Klaaarra mój niedobór progesteronu w drugiej fazie cyklu leczony był początkowo przez 3 miesiące Duphastonem, następnie 3 miesiące Luteiną pod język, w tym czasie nie zaobserwowałam żadnych problemów z wagą. Nie do końca jestem przekonana, czy to może być u Ciebie właśnie skutek uboczny Luteiny. Być może zmieniłaś dietę, zmniejszyłaś aktywność fizyczną, czy może przyjmujesz inne leki ? Na mojej ulotce, którą właśnie czytam, nie ma informacji na temat wpływu leku na wahania wagi.

    Poziomko Luteina w przeciwieństwie do Duphastonu jest wykrywana we krwi, tzn. jej stosowanie będzie miało przełożenie na wynik. Ja również w najbliższych dniach wybieram się na badanie progesteronu, ale lekarz kazał mi nie odstawiać leku pomimo tego. Kiedy stosowałam Duphaston, badanie progesteronu miałam wykonane w dwóch cyklach i faktycznie nie było zmiany w stosunku do tych przed włączeniem leku.
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.