Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • CommentAuthorsaska25
    • CommentTimeNov 20th 2007
     permalink
    Mnie też się strasznie dłuży......... Już sama nie wiem co mam robić,
    wymyślne obiadki gotuję, piekę ciasteczka:)) i sprzątam i nadal nic
    to czekanie zaczyna być męczące:confused:
    Macie jakieś sposoby na to jak spędzić te ostatnie wolne chwile przed porodem???
    --
    •  
      CommentAuthorFiufiu
    • CommentTimeNov 20th 2007
     permalink
    Kumpela poszła z babcią na zakupy. Po zakupach wanna, po wannie szpital, bezpośrednio na porodówkę, po 30 minutach był syn.
    --
    •  
      CommentAuthoredma
    • CommentTimeNov 20th 2007
     permalink
    Ciacho, gratulacje!!! zuch dziewczyna i Piotruś tez!:swingin:
    --
    •  
      CommentAuthorLily
    • CommentTimeNov 20th 2007
     permalink
    dziewczyny pewnie to już było ale jakie macie sposoby na mdłości?
    •  
      CommentAuthorMilena
    • CommentTimeNov 20th 2007 zmieniony
     permalink
    CIASTECZKO, gratuluję! A byłam pewna, że to VALL poleci pierwsza z Was...

    Ja, podobnie jak SKARBIE, czuję się wyśmienicie - żadnych przykrych dolegliwości! Czy tak już zostanie? ;)

    Lilypie Expecting a baby Ticker
    -- FRANEK, ZOSIA i ...
    • CommentAuthorkaczka
    • CommentTimeNov 20th 2007
     permalink
    Lily woda gazowana i krakersy zanim sie wstanie rano z lozka
    --
    •  
      CommentAuthorLily
    • CommentTimeNov 20th 2007
     permalink
    ale ja mam mdlosci caly czas :confused:
    • CommentAuthorkaczka
    • CommentTimeNov 20th 2007
     permalink
    biedactwo, mnie tez meczylo raczej cale dnie i ta woda gazowana chyba mi troche pomagala ale najgorzej to wstac o pustym zoladku potem nie mozna sie pozbierac :( a ktory to tydzien?
    --
    •  
      CommentAuthorLily
    • CommentTimeNov 20th 2007
     permalink
    6 sobie leci
    • CommentAuthor_Magda_
    • CommentTimeNov 20th 2007
     permalink
    MNie na mdłości nic nie pomagało prócz owoców i izolacji od wszelkich zapachów. Najgorzej znosiłam zapach pieczeni bleeee. Ale męczuyły mnie od 7 tygodnia do ok 10 tygodnia także szybko przyszło szybko poszło.
    Chociaż w 12 tygodniu wymiotowałam 2 razy, co mi się wcześniej nie zdarzało, ale jak sie później okazało to była grypa żołądkowa, bo zachorowaliśmy wszyscy w rodzinie.
    --
    •  
      CommentAuthormarta50000
    • CommentTimeNov 20th 2007
     permalink
    Czesc dziewczyny.Dawno mnie tu nie było!!Gratulacje dla cisteczka,buziaki dla piotrusia.
    Ja tez musialam zmienic login bo na stary nie dalam rady sie zalogowac teraz zamiast marta500 to jest marta50000.Tez chcialabym byc juz po bo strasznie mi dokucza!!Najbardziej boli kregosłup, poza tym wszystko dobrze!!Dzidzia zdrowa!!Do lekarza ide 3 grudnia wiec wkleje nowe fotki.Miłego wieczorku dla wszystkich mamus!!:bigsmile:
    • CommentAuthorskarbie
    • CommentTimeNov 20th 2007
     permalink
    Ciasteczko!
    :cheer::cheer::cheer::cheer::cheer:
    Val, AgnieszkaC Nie idzcie jeszcze od nas, nie zostawiajcie nas :wink:
    Wybieram sie dzis na fitball - troche sie musze poruszac, bo sobie nieopatrznie wage kupilam :confused: Glupi to byl pomysl :sad:
    --
    •  
      CommentAuthorJusta42
    • CommentTimeNov 20th 2007
     permalink
    Saska moja koleżanka na 10 piętro wchodziła po schodach i ciągle myła okna w połączeniu z pastowaniem podłóg. Jednak synkowi zachciało się wyjść jak zajadała się mięskiem z grilla. :bigsmile:
    Skarbie, żebyś ty się za bardzo nie rozruszała. A co do wagi to faktycznie nienajlepszy pomysł jeśli zbyt często będziesz na nią stawała :bigsmile:
    A moje maleńtwo właśnie włączyło zielone światełko i lata jak opentane.
    --
    •  
      CommentAuthorJusta42
    • CommentTimeNov 20th 2007
     permalink
    A na mdłości i bóle żołądka- polecam migdały i dużo małych i lekkich posiłków.
    --
  1.  permalink
    witam dziewczyny...pamieta mnie tu jeszcze ktosik??? jakos tak malo czasu mam na siedzenie przy kompie...dalej pracuje od rana do nocy...ale jeszcze tylko do swiat....:)
    gratulacje dla ciasteczka...boze jak ten czas leci..ani sie obejrze a i ja na porodowce wyladuje....
    --
  2.  permalink
    hmm a gdzie moj suwaczek??? buuuuu
    --
    • CommentAuthorfmartunia
    • CommentTimeNov 20th 2007
     permalink
    melduje sie po powrocie od rodzicow.
    Wizyta u ginekologa poszla dobrze.Wszystko w porzadku, serduszko ladnie bilo.

    Mama z tata poili mnie burakami i sokami z marchewek. Masakra...

    Poza tym wszystko okej.Nareszcie w domku :D wszedzie dobrze ale wiadomo ze to dom to dom
    --
    •  
      CommentAuthormyszorka
    • CommentTimeNov 21st 2007
     permalink
    AgnieszkaC ja byłam po terminie 5 dni, a 2 dni wczesniej było przytulanko i chodzenie po schodach. Mycie i sprzątanie mieszkania nic mi nie dało.A i tak od momentu odejścia wód do porodu minęło trochę czasu (18 godzin i cesarka). życzę szybkiego porodu.
    --
    • CommentAuthor_Magda_
    • CommentTimeNov 21st 2007
     permalink
    Wypowiedzcie sie dziewczyny jak to jest, jedni mówią żeby spać w staniku (w ciąży) bo wiotczeją piersi, z drugiej strony słyszłam druga wersję że odwrotnie. Co wy na to, bo ja zgodnie z zaleceniami mamy i szwagierki śpie teraz w staniku, nawet mi wygodniej.
    --
    •  
      CommentAuthorMilena
    • CommentTimeNov 21st 2007
     permalink
    Ja śpię nago, więc głupio będzie spać tylko w staniku... niewygodnie mi spać w bieliźnie, więc ze stanika w nocy zrezygnuję, ale... to już muszą się wypowiedzieć bardziej doświadczone koleżanki...

    Lilypie Expecting a baby Ticker
    -- FRANEK, ZOSIA i ...
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeNov 21st 2007
     permalink
    ani w 1 ani w 2 ciazy nie spalam w staniku, ogolnie to ja rzadko nosilam i nosze stanik a nie zauwazylam zeby mi cos obwislo :wink:
    •  
      CommentAuthorzuza
    • CommentTimeNov 21st 2007
     permalink
    dla mnie to dziwne spać w staniku podobnie jak spanie w majtkach, ja w ogóle nie lubie staników i w domu zawsze chodzę bez, trzymając sie zasady najlepszym stanikiem jest skóra :wink:
    --
    • CommentAuthor_Magda_
    • CommentTimeNov 21st 2007
     permalink
    AniaM
    A jaki nosisz rozmiar?
    Bo ja miałam przed ciąża duże C a teraz to napewno D. Boje się o swój biust, codziennie go smaruje specyfikami przeciw rozstępom bo łatwo u nie nowe powstają.
    Przed ciąża nie spałam w staniku, ale moja mama mi tak zaleciła i szwagierka która niedawno była w ciąży. I teraz nie wiem kto ma rację? Żebym sobie nie zaszkodziła powiedcie co myślicie.
    --
    •  
      CommentAuthorzuza
    • CommentTimeNov 21st 2007
     permalink
    Ja osobiscie na noc bym nie zakladała, przeciez w nocy leżysz i one nie ciągną w doł jak to się dzieje przy staniu czy chodzeniu
    --
    • CommentAuthorsaska25
    • CommentTimeNov 21st 2007
     permalink
    Ja pierwszy raz słyszę że piersi wiotczeją w czasie ciąży i nie jestem zwolennikiem stanika na noc, całą ciąże spałam bez.
    Za to po ciąży na pewno warto nosić biustonosz nawet w nocy, ale bez fiszbin!!! tak też zalecała położna w szkole rodzenia.
    --
    • CommentAuthor_Magda_
    • CommentTimeNov 21st 2007
     permalink
    Sasko to dobrze wiedzieć, od dzisiaj chyba wek ze stanikiem, dla męża to i lepiej bo on nie jak mu cos przeszkadza :tooth:
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeNov 21st 2007
     permalink
    Madamagda ja przed 1 ciaza mialam B pozniej zostaly mi C, w drugiej ciazy skoczyly na D a w tej chwili to sa wielkie E :) dla zobrazowania przed 2 ciaza mialam w biuscie 101 w ciazy 108 a teraz jak karmie 117 :shocked:
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeNov 21st 2007
     permalink
    Saska ja bym nie mogla spac w staniku, dla mnie to wykanczajace a przy karmieniu odpinanie czy odciaganie to jzu w ogole. spie w koszuli z duzym dekoltem i przystawienie malego to sprawa sekundowa. jesli idzie o fiszbiny to przy karmieniu nie powinno sie nosic stanikow z fiszbinami bo moga zaburzac laktacje, podobnie jak cyckonosze ktore maja wyciete okienko - najlepsze sa takie calkowicie z przodu odpinane ze nie zostaje obudowa na piersi
    •  
      CommentAuthorBeata_
    • CommentTimeNov 21st 2007 zmieniony
     permalink
    trochę mnie nie było (problemy z netem) a tu tyle sie wydarzyło:bigsmile:

    OGROMNIASTE GRATULACJE CIASTECZKO:clap::cheer::clap::cheer::clap::cheer:

    gratuluje Milena i życzę wszystkiego dobrego:))

    zmarzłam dzisiaj strasznie, brrr, zmykam do domu się ogrzać, żeby się nie przeziębić:angry:

    pozdrawiam serdecznie i życzę miłego dnia:wink:
    • CommentAuthorsaska25
    • CommentTimeNov 21st 2007
     permalink
    Agnieszka C jeśli jeszcze nie pojechałaś rodzić to napisz jak się dziś czujesz??
    --
    •  
      CommentAuthorjem
    • CommentTimeNov 21st 2007 zmieniony
     permalink
    piersi wiotczeją najbardziej przez ciązę niż karmienie i lepiej spać w staniku: rozleniwione mięśnie się wyćwiczy a rozciagniętej skóry już nie ...

    teraz, karmiąc, na noc obowiązkowo stanik + wkładki laktacyjne - inaczej po prostu by mnie zalało, próbowałam z pieluchą ale jakos sie zawsze przekręcała ...
    • CommentAuthor_Magda_
    • CommentTimeNov 21st 2007
     permalink
    Jemma
    A ty spałas w staniku podczas ciąż, bo jak widzsz są rózne opinie i już sama nie wiem co robić.
    --
    •  
      CommentAuthorjem
    • CommentTimeNov 21st 2007 zmieniony
     permalink
    nie spałam bo było mi niewygodnie :bigsmile: ale myslę, że jeśli ci to nie przeszkadza to warto i warto jeszcze stosowac na piersi naprzemienne (ciepły-zimny) prysznice albo chociaż zimny po kapieli - niestety taki szybki wzrost wielkości piersi musi mieć swoje konsekwencje (które widać dopiero po ich powrocie do poprzedniego rozmiaru)

    teraz moje piersi nie są jeszcze obwisłe ale jak sa opróznione przez Maksia to niestety nie są juz takie sprężyste, zobaczymy co będzie jak przestanę karmić

    Zobacz jeszcze tutaj i tutaj : duzo na temat pielegnacji piersi
    •  
      CommentAuthorJusta42
    • CommentTimeNov 21st 2007
     permalink
    Uważam, że Jemma ma rację. Skóra potrafi okropnie się rozciagnąć i wtedy to już...blada.
    Ja osobiście nie śpię w staniku bo wiem, że byłoby mi strasznie niewygodnie. Ale w ciągu dnia nie wyobrażam sobie żeby chodzić bez ( mialam rozmiar 75 B teraz małe C). Dodatkowo ja noszę jeszcze usztywniane biustonosze. Piersi lepiej leżą. W czasie karmienia pewnie będę robiłą tak jak Jemma. Mnie właśnie bolą jak nie noszę biustonosza.
    No ale jak widać są różne zdania. Każda z nas musi podpasować pod siebie.
    Koleżanka miała rozmiar 80 C. Po porodzie i karmieniu jej piersi są okropne. Skóra niesamowicie wstrętnie rozciągnięta i okropnie pomarszczona. (cały czas chodziła bez stanika bo tak jej było wygodnie.) Oczywiście nie każdą z nas musi to spotkać. No ale ja dmucham na zimne...
    --
    • CommentAuthor_Magda_
    • CommentTimeNov 21st 2007
     permalink
    Wiecie co a mi najwygodniej teraz spac w staniku, bo jak sie kłade na boku to moje piersi zlewają sie na jedną strone i zaczynają potem boleć. Teraz mam rozmiar D, a wcześniej miałam duże C.
    --
    •  
      CommentAuthorMilena
    • CommentTimeNov 21st 2007 zmieniony
     permalink
    Dzięki BEATA.

    SASKA, a Ty jeszcze nie w szpitalu? ;) Jak się czujesz?

    Lilypie Expecting a baby Ticker
    -- FRANEK, ZOSIA i ...
    •  
      CommentAuthorharpijka
    • CommentTimeNov 21st 2007
     permalink
    a jest jeszcze jedna kwestia, jest szkoła, że chodzenie bez stanika i ocieranie się brodawek o materiał to bardzo dobra metoda hartowania brodawek. Dodam, że położna na szkole rodzenia u mnie mówiła, że to stara szkoła i zgodnie z nowymi trendami i badaniami hartowanie piersi może więcej złego zrobić niż dobrego - stwardnienie i brak sprężystości brodawki.
    Mnie piersi bardzo nie urosły w ciąży - jak dotąd, ale na tyle ile urosły, to nie obwisły ;))) miałam B, teraz noszę C, ale często mi niewygodnie w biustonoszu - ciśnie mnie pod biustem i wtedy go ściągam precz, śpię bez biustonosza
    --
    •  
      CommentAuthorjem
    • CommentTimeNov 21st 2007
     permalink
    harpijka bo jak są powiększone to nie obwisna - dopiero jak wracają do pierwotnej wielkości to są flaczki :wink:
    • CommentAuthorsaska25
    • CommentTimeNov 21st 2007
     permalink
    Milena no niestety jeszcze nic się nie dzieje, pozostało cierpliwe czekanie!
    Od wczoraj mam takie dziwne odczucie jakby cała macica obsuwała się coraz niżej, czuje nawet lekki ból bioder i silne ruchu dzidziusia:)
    --
    •  
      CommentAuthorMilena
    • CommentTimeNov 21st 2007
     permalink
    No to pewnie Maluszek się szykuje do spotkania z Tobą. Trzymam kciuki!

    Lilypie Expecting a baby Ticker
    -- FRANEK, ZOSIA i ...
    •  
      CommentAuthorJusta42
    • CommentTimeNov 21st 2007
     permalink
    No właśnie to jest minus noszenia biustonosza w ciąży. Przynajmniej przeze mnie. Tak jak pisze Harpijka ciśnie pod biustem :angry: Jak stoję czy leżę to nie, ale jak siedzę no to daje się we znaki.
    --
    • CommentAuthorkaczka
    • CommentTimeNov 21st 2007
     permalink
    ojej mnie tez cisnie strasznie biustonosz a prace mam siedzaca wiec tym bardziej, jak wracam do domu to marze o tym zeby sciagnac biustonosz i rzucic w kat!!! nie wyobrazam sobie spac w staniku chyba bym oszalala - ale tez slyszalam ze to dobry sposob aby zapobiec obwisaniu piersi. Moze nie powinnam tak mowic ale ja juz czasami nie moge patrzec na te moje cyce - zawsze mialam duze C a teraz D a co bedzie przy karmieniu???:shocked: dodam ze jestem raczej drobnej budowy ciala (nie jestem chuda ale raczej szczupla). Ciezkie jest zycie kobiety ;-)))
    --
    • CommentAuthorfmartunia
    • CommentTimeNov 21st 2007
     permalink
    ja tez chodze w staniku za dnia, ale w domu najbardziej lubie bez
    ciezka decyzja.Ja sobie zakupilam biustonosz taki na 9 mscy co niby rosnie razem z mama.
    spie bez, ale moze trzeba by to jakos przemyslec...sama nie wiem.
    dzis bylam u kolezanki z dzidziusiem,ale fajny, ma 8 mscy i caly czas skacze w lozeczku.non stop stoi na nogach i patrzy ci w oczy.Sama slodycz
    jutro wycieczka do drugiej kolezanki, dla odmiany z 3 miesieczna dzidzia.
    Aha, kolezanka rodzial w marcu zeszlego roku, teraz synek ma 8 mscy tak jak pisalam, i powiem Wam, ze jezdzac w wozku trzyfunkcyjnym Implast Volant, czyli odpowiednik dzisiejszego drivera (tak mniej wiecej rozmiarowo ), to w spacerowce ledwo sie miescil, a nie jest duzym dzieckiem.Tzn byl taki upchniety.
    Wiec ja chyba zostane przy peg perego.
    I na pewno nie kupie uzywanego-zobaczylam jak kolezanka go znosi...nie polecam:(
    TYm czasem uciekam do meza.
    Pozdrowionka
    --
    • CommentAuthorsaska25
    • CommentTimeNov 21st 2007
     permalink
    Czy ktoś wie co u Agnieszki C ??? Czyżby już pojechała rodzić???
    --
    •  
      CommentAuthorVall
    • CommentTimeNov 21st 2007
     permalink
    no dzis jej chyba nie było :shocked::wink:
    --
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeNov 21st 2007
     permalink
    VALL jak się czujesz kobieto ??
    •  
      CommentAuthorAgnieszkaC
    • CommentTimeNov 21st 2007
     permalink
    jestem, jestem tylko komputer mi nawalił :)))) a czuję się świetnie :)))
    --
    •  
      CommentAuthorharpijka
    • CommentTimeNov 21st 2007
     permalink
    Agnieszka, Saska - wy koniecznie dajcie komuś do siebie nr telefonu, albo raczej weźcie od kogoś, żeby na pewno dała nam znać któraś kobitka tutaj. W razie co służę swoim :)))
    --
    •  
      CommentAuthorjem
    • CommentTimeNov 21st 2007
     permalink
    no to dziewczyny która pierwsza na porodówkę ? jak obstawiacie?
    •  
      CommentAuthorVall
    • CommentTimeNov 22nd 2007
     permalink
    Izunia... ja czuje sie w kratke -dzien super, drugi gorzej..i tak jakos leci :confused:
    Wczoraj na wizycie w sumei nic nowego -rozwarcie 1,5 palucha, poskracane wsio, czopa brak... ale skurczy takze....
    Maksio wazy ok 3200.....
    Teraz zostało czekac..albo na skurcze, albo na wody........... i tyle :wink:
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.