Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorKasiaMW
    • CommentTimeApr 18th 2014
     permalink
    Kakai: Witamy w kolejnym tygodniu:swingin:

    ale Ci dobrze że jesteś już tak daleko... ;) jeszcze 3-5tyg i Wojtuś będzie z wami:)
    --
    •  
      CommentAuthorbiri
    • CommentTimeApr 18th 2014
     permalink
    Dzien dobry wszystkim
    I u nas dzis wskoczył kolejny tydzien ;):bigsmile:
    --
    • CommentAuthorKatiziie
    • CommentTimeApr 18th 2014
     permalink
    U nas tez jest nowy tydzien... moja Maja dzis przylozyla ucho do brzucha a tam nagle kopniak jaka miala radoche mowi ze dzidzi nie nyny dzidzi bum bum robi heheheh.
    -- [url=https://www.suwaczki.com/][/url
    • CommentAuthorMagdzikk10
    • CommentTimeApr 18th 2014 zmieniony
     permalink
    I u nas się zaczął 23tydz dziś :) idziemy do lekarza dziś bo strasznie mnie bolą pachwiny nogi... ale to tak że wieczorem już nie mogę chodzić..


    Dziewczyny mam takie pytanie.... pracuje od 5 lutego (czyli byłam już w ciąży) umowa pierwsza chyba do końca kwietnia, wcześniej byłam zapisana w urzędzie pracy chyba od końca tamtego roku. Powiedzcie mi jak to jest w końcu z tym l4 i urlopem macierzyńskim... czy ja już mogę iść na l4 i będę mieć płatny urlop?? czy jest jakaś określona ilość dni które muszę przepracować? o co w tym chodzi?? :( pomoże mi któraś??
    •  
      CommentAuthorKasiaMW
    • CommentTimeApr 18th 2014 zmieniony
     permalink
    Magdzikk10: pomoże mi któraś??

    wiesz co ja z Milką jak byłam w ciąży to akurat zaczynałam pracę i od czerwca byłam już na zwolnieniu bo miałam plamienie.. pierwszy miesiąc L4 płaci pracodawca a później już zus macierzyński należy się normalnie
    jeżeli się mylę poprawce
    aha i jest wątek odpowiedni
    --
    •  
      CommentAuthorbiri
    • CommentTimeApr 18th 2014
     permalink
    Magdzikk10 mozesz isc na l4 i bedzie platne 100% przywilej ciezarowek, a jak urodzisz to nalezy sie macierzynski w takiej wersji jaka sobie wybierzesz ;)
    Ja tez bylam na l4 to tez wiem z doswiadczenia
    --
    •  
      CommentAuthorsardynka85
    • CommentTimeApr 18th 2014 zmieniony
     permalink
    Magdzikk10: Dziewczyny mam takie pytanie.... pracuje od 5 lutego (czyli byłam już w ciąży) umowa pierwsza chyba do końca kwietnia, wcześniej byłam zapisana w urzędzie pracy chyba od końca tamtego roku. Powiedzcie mi jak to jest w końcu z tym l4 i urlopem macierzyńskim... czy ja już mogę iść na l4 i będę mieć płatny urlop?? czy jest jakaś określona ilość dni które muszę przepracować? o co w tym chodzi?? :( pomoże mi któraś??


    chyba jednak musiałabyś poczekać na przedłużenie umowy, bo gdy umowa wygasa przed skończonym 3 miesiącem ciąży to zasiłek nie przysługuje...tzn. wtedy miałabyś płatne l4 do końca obecnej umowy czyli do kwietnia...
    Edit. Doczytałam, że to już 23 tc...teoretycznie więc powinna Ci się przedłużyć umowa do.dnia porodu, ale zadzwon najlepiej do zus, bo mi np. Ostatnio babka powiedziała, że pracodawca musi taką umowę przedłużyć a jak nie przedłuży to zasiłku nie będzie (dla odmiany mojemu mężowi powiedziano w zus co innego :wink:)
    --
    •  
      CommentAuthorKarolyn
    • CommentTimeApr 18th 2014
     permalink
    Azniee nie wiem, nie znam się ;) wierzę, że personel wiedział co robi:wink:
    -- Syn 1 ~ 2012 & Syn 2 ~ 2017
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeApr 18th 2014
     permalink
    A my zaczęliśmy 3 trymestr... Ale zasuwa ten czas...:confused:
    --
    •  
      CommentAuthorKakai
    • CommentTimeApr 18th 2014
     permalink
    kasiakuzniki: ale Ci dobrze że jesteś już tak daleko... ;) jeszcze 3-5tyg i Wojtuś będzie z wami:)

    oo tak, teraz co prawda najgorszy czas no ale przetrwam!!:bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorazniee
    • CommentTimeApr 18th 2014
     permalink
    wierzę, że personel wiedział co robi

    niestety w wielu wypadkach personel robi...co chce :tongue:
    --
    •  
      CommentAuthoreja86
    • CommentTimeApr 18th 2014
     permalink
    Haniyah urodziła sie dziś o 13.58 :-) waga 2830g :-)
    -- [url=http://www.suwaczki.com/][img]http://www.suwaczki.com/tickers/klz98u697yycoenz.png[/img
    •  
      CommentAuthorEwa1406
    • CommentTimeApr 18th 2014 zmieniony
     permalink
    Kakai, ja z lekkim niepokojem patrzę jak kolejne tygodnie wskakują na suwaczku.
    Nie wierzę, że to już niedługo :D

    A 5 maja prawdopodobnie bedę miała sesję brzuszkowo-rodzinną. Tylko w plenerze, bo mi jakoś nie podobają się fotki brzucha przepasanego wstążką czy z napisem imienia, itp. Chcę zdjęć ze smakiem, na których jest "brzuch w roli głównej", ale nie w sposób opisany powyżej. Zdjęcia chyba będziemy robili na plaży. Jako, że to moja ostatnia ciąża, to postanowiłam, że chcę mieć taką pamiątkę :)
    Po sesji już mogę rodzić :D

    Eja, gratulacje serdeczne!
    (oznacza to, ze jestem piąta na liście...)
    --
    •  
      CommentAuthorannie128
    • CommentTimeApr 18th 2014
     permalink
    Dziewczyny, macie jakieś wieści od Lesławy?
    --
    •  
      CommentAuthorAriella
    • CommentTimeApr 18th 2014
     permalink
    Eja super wiadomosci! Gratulacje!!!
    •  
      CommentAuthorEwa1406
    • CommentTimeApr 18th 2014
     permalink
    Ja kilka dni temu z Leslawa pisałam i jeszcze była w dwupaku w szpitalu, ale maleństwo chyba nie rosło za bardzo i możliwe, ze jest już po CC.
    --
    • CommentAuthorKatiziie
    • CommentTimeApr 19th 2014
     permalink
    Eja gratulacje:) zdrowka dla was;)
    Ewa ja tez mialam sesje brzuszkowa na plazy jak bylam z Maja w ciazy;) moze kiedys tam wstawie zdjecie na brzuszki:P
    -- [url=https://www.suwaczki.com/][/url
    •  
      CommentAuthordagus84
    • CommentTimeApr 19th 2014
     permalink
    Eja gratulacje.
    A ja się witam w połowie drogi :)))
    --
    • CommentAuthorMagdzikk10
    • CommentTimeApr 19th 2014
     permalink
    Byłam wczoraj u lekarza mały rośnie jak na drożdżach ale za to dowiedziałam się ze mam dwa łożyska ! Muszę o tym pamiętać i mieć zaświadczenie przy sobie, bo jak dojdzie do porodu to mogę dostać ponoć krwotoku po urodzeniu tylko jednego :( ponoć tak jest jak podejrzewa się ciążę mnoga na początku ciąży ale u mnie od początku było jedno maleństwo więc kurczę nie wiem co to moze oznaczać. Trochę się boję no ale jakoś trzeba przeżyć
    • CommentAuthorKatiziie
    • CommentTimeApr 19th 2014
     permalink
    w ogole to przegapilam moja 100dniowke chyba...:P ale co tam moge swietowac 98 dniowke:P
    -- [url=https://www.suwaczki.com/][/url
    •  
      CommentAuthordagus84
    • CommentTimeApr 19th 2014 zmieniony
     permalink
    Madzia, nie wiedziałam że można mieć dwa łożyska przy jednym maluchu. Mam nadzieje ze przy porodzie będzie wszystko dobrze.
    --
    •  
      CommentAuthorAnka80
    • CommentTimeApr 19th 2014
     permalink
    Magdzikk10 może masz taką sytuację jak ja? W sensie mam dwa płaty łożyska, jedno główne z przodu i drugi mniejszy płat z tyłu. Też się przestraszyłam, ale lekarz mnie uspokoił, że to nic takiego....
    Teraz ja się zaczęłam martwić, bo mnie nikt nie mówił, że trzeba uważać przy porodzie i że powinnam mieć jakieś zaświadczenie.... :-(
    ----
    Przez jakiś czas się nie odzywałam, bo miałam trudne chwile, leżałam w szpitalu po wypadku samochodowym, ale na szczęście wszystko dobrze i Mała się dobrze rozwija, ze mną też ok. Też przegapiłam swoją "studniówkę" (w szpitalu).
    Widziałam, że przybyło trochę nowych mamusiek - trzymajcie się dzielnie, bądźcie spokojne :-)
    Pojawiły się też informacje, że kilka dziewczyn z czołówki już tuli swoje dzieciaczki - ogromne Gratulacje dla Was!!! :-) (przepraszam, że nie każdej oddzielnie)
    ----
    A przede wszystkich Wesołych, Spokojnych, Rodzinnych Świąt Wam życzę!
    --
  1.  permalink
    A my z naszym synusiem życzymy Wam Radosnej Wielkanocy :winkkiss:
    A tak w ogole to jestem zmartwiona bo Oli coś leniwy od wczoraj :neutral:
    --
    • CommentAuthorMagdzikk10
    • CommentTimeApr 19th 2014
     permalink
    Też nie wiedziałam o takim czym, czytałam ze mogła to być ciążą blizniacza ale słabsze samo obumarlo we wczesnej ciąży, a plamilam na początku przecież... Nie wiem. Może samo się jakoś podzielilo i jedno jest większe drugie mniejsze ale po co? I pisali ze zazwyczaj kończy się to większym krwawieniem niz przy urodzeniu jednego łożyska.... Może cc wtedy powinni zrobić.... Hmmm no dowiem się dopiero w dniu porodu
    •  
      CommentAuthorKasiaMW
    • CommentTimeApr 19th 2014
     permalink
    Magdzikk10: czytałam ze mogła to być ciążą blizniacza ale słabsze samo obumarlo we wczesnej ciąży, a plamilam na początku przecież..

    i najprawdopodobniej tak było ważne że lekarz to wychwycił że wiesz więc poród będzie bezpieczniejszy:)
    -
    i ja wam chciałam życzyć wszystkiego co najlepsze na święta:)
    --
    • CommentAuthorendzi91
    • CommentTimeApr 19th 2014
     permalink
    hej dziewczyny czuje ze zrobi mi sie zimno na ustach wiem ze to niebespieczne jak moge temu zapobiec macie jakies sposoby?
    -- p:
    •  
      CommentAuthorbiri
    • CommentTimeApr 19th 2014
     permalink
    Sprobuj perfumami jakimis ktore maja najwiecej alkoholu w sobie... posmaruj usta i moze zasuszy, albo spirytus.
    Innych sposobow nie znam
    -
    Wesolych Swiat Wielkanocnych
    --
    •  
      CommentAuthormontever
    • CommentTimeApr 19th 2014
     permalink
    Pasta do zębów - u mnie nie działała, sprawdzał się za to świeży aloes - plasterek często przykładany, pocieranie chorego miejsca. Albo propolis na spirytusie, tylko ciężki do zdobycia.
    --
    •  
      CommentAuthorOsinek
    • CommentTimeApr 19th 2014 zmieniony
     permalink
    endzi - Też kiedyś jak miałam smarowalam pastą do zębów. Podobno wysusza.

    Dziewczyny Kochane - wesołych świąt ! Dużo zdrowia dla mam, ciężarówek, maluszkow tych na świecie jak i w brzuszkach :)
    --
    • CommentAuthorKatiziie
    • CommentTimeApr 19th 2014
     permalink
    Wesołych Świat mamusie :)
    własnie wkroczyłam w 3 trymestr... :D
    -- [url=https://www.suwaczki.com/][/url
    •  
      CommentAuthorKakai
    • CommentTimeApr 19th 2014
     permalink
    Ewa ja to samo!!
    --
    •  
      CommentAuthorsardynka85
    • CommentTimeApr 19th 2014
     permalink
    Zimno można smarować normalnie maścią typu hascovir itd. Ja miałam w ciąży z Miśkiem dwukrotnie i gin kazał traktować tak jak zawsze ;)
    --
    •  
      CommentAuthorPENNY
    • CommentTimeApr 19th 2014
     permalink
    Ja również miałam w poprzedniej ciąży zimno i po konsultacji z dwoma lekarzami ze spokojem używałam Hascoviru :)
    -- Zapraszam na mój blog Powrot do jaskini
    • CommentAuthorendzi91
    • CommentTimeApr 19th 2014
     permalink
    wiecie co to chyba zajad bo w konciku ust posmarowalam narazie pasta do zebow:)
    -- p:
    •  
      CommentAuthorEwa1406
    • CommentTimeApr 20th 2014
     permalink
    Na pewno można smarować maścią erazban. W aptece mi to Pani poleciła.
    --
    •  
      CommentAuthorKasiaMW
    • CommentTimeApr 20th 2014
     permalink
    a ja jestem wykończona!! cierpię na bezsenność to samo miałam przy Milce tyle że jak nie spałam od 24 do 6 to potem zasypiałam choć na 2h a teraz pomimo braku snu muszę funkcjonować bo Milka się budzi i nie ma czasu na odpoczynek:( w dzień kompletnie nie umiem spać tzn może i bym zasnęła ale Milka śpi od 40min do h a zanim ja zasnę to już po ptakach i koło się zamyka ze zmęczenia nie umiem się uspokoić żeby zasnąć....
    a można w ciąży meliskę pić...? może ona mi pomoże
    --
    •  
      CommentAuthorSzpilka27
    • CommentTimeApr 20th 2014
     permalink
    Dziewczyny proszę o trzymanie kciuków i modlitwę bo od wczoraj jestem z krwawieniem w szpitalu. Na razie się uspokoił i jest ok, oby tak zostało bo jak nie to cc
    --
    •  
      CommentAuthoreveke
    • CommentTimeApr 20th 2014
     permalink
    Szpilko kciuki za Was.
    --
    •  
      CommentAuthorPENNY
    • CommentTimeApr 20th 2014
     permalink
    Szpilko trzymam mocno kciuki za Was oboje. Kurcze żeby już wszystko dobrze było, żebyście do tego chociaż 36/7 tygodnia posiedzieli w ddwupaku. A wiadomo skąd to krwawienie się pojawiło ? Trzymaj się dzielnie :hugging:
    -- Zapraszam na mój blog Powrot do jaskini
    •  
      CommentAuthordagus84
    • CommentTimeApr 20th 2014
     permalink
    Szpileczko, jestem z tobą.
    --
    •  
      CommentAuthorKakai
    • CommentTimeApr 20th 2014
     permalink
    Szpilka trzymamy kciuki!!
    --
    •  
      CommentAuthorOsinek
    • CommentTimeApr 20th 2014
     permalink
    Szpilka, mocno zaciskamy za Was kciuki!
    --
    •  
      CommentAuthorSzpilka27
    • CommentTimeApr 20th 2014 zmieniony
     permalink
    Znowu z patologii na porodowke wróciłam bo chcą mieć mię pod ręką jak coś. Personel bardzo sympatyczny i dodający otuchy ale niestety skrzep znowu mi wyleciał. Jak zacznę krwawic to cc na cito a na razie czekamy by lek na płuca zaczął działać tzn obie dawki.okazało się ze naczynia przednie łożyska pękająale trzyma ono swoją funkcję a Klara szaleje jakby nic.
    --
    •  
      CommentAuthorsardynka85
    • CommentTimeApr 20th 2014
     permalink
    Szpilka trzymam kciuki aby jak najdłużej udało się utrzymać Was w dwupaku
    --
    •  
      CommentAuthorKakai
    • CommentTimeApr 20th 2014
     permalink
    Szpilko trzymaj sie dzielnie!!
    --
    •  
      CommentAuthorWredi_
    • CommentTimeApr 20th 2014
     permalink
    czesc moge dolaczyc?:D
    • CommentAuthorKatiziie
    • CommentTimeApr 20th 2014
     permalink
    Szpilka trzymaj sie;)
    Wredi zapraszamy
    -- [url=https://www.suwaczki.com/][/url
    •  
      CommentAuthorEwa1406
    • CommentTimeApr 21st 2014
     permalink
    Szpilka, oby bobas jeszcze chwile posiedzial w brzuszku.

    A ja kończę 35tc. Aaaaa!:shocked:
    --
    •  
      CommentAuthorKakai
    • CommentTimeApr 21st 2014 zmieniony
     permalink
    O raju Ewa nie strasz mnie!!:updown:
    --
    •  
      CommentAuthorSzpilka27
    • CommentTimeApr 21st 2014
     permalink
    Jeszcze w dwupaku, mam jeszcze delikatne brudzenia ale aż boję się kupy zrobić..
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.