Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthoriris30
    • CommentTimeMar 22nd 2017
     permalink
    A nad morzem CollinsBeach w Sianożętach polecam :) tylko nie wiem czy maja jeszcze cokolwiek wolnego. Tylko basenu krytego nie mają, za to pkac zabaw genialny i tuz nad samym morzem :) mieli otwierac kolejny ośrodek z basenem, ale jeszcze tam nie byliśmy . A tak poza tym super, domki z wlasnym grodzonym ogrodkiem z widokiem na plac zabaw :) opalasz się, pijesz kawę w ogrodku i pilnujesz dzieci :)))
    --
    •  
      CommentAuthorbonim
    • CommentTimeMar 22nd 2017 zmieniony
     permalink
    Iris30 my tam jeździmy co roku. Jest cudownie
    O miejsca bardzo trudno dlatego trzeba kilka mies wstecz rezerwować. Chyba ze akurat się zwolni miejsce..
    •  
      CommentAuthoriris30
    • CommentTimeMar 23rd 2017
     permalink
    To prawda, my rwzerwujeny juz zimą :) w tym roku niestety nie jedziemy, bo planujemy dłuższą podróż zagraniczną. Jakie kierunki polecacie? Morze srodziemne czy lepiej poszalec i wybrac się do Australii lub Stanów?
    --
    •  
      CommentAuthorFrances
    • CommentTimeMar 26th 2017
     permalink
    Ja jeszcze o tych Familijnych dopytam, bo jednak basen kryty musi być:wink:. Ktoś był? Który ośrodek lepszy? Dziwnówek czy Pogorzelica? Albo który byście wybrały? I dlaczego? :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeApr 2nd 2017
     permalink
    A ja mam pytanie o Wrocław...
    Znacie jakieś noclegi blisko ZOO????
    Kusi nas jechać, a że mamy kawałek, to musielibyśmy się gdzieś zatrzymać.
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeApr 18th 2017 zmieniony
     permalink
    Dziewczyny czy jadąc do Chorwacji trzeba mieć dla dzieci paszport czy wystarczy dowód osobisty plus akt urodzenia?
    --
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeApr 18th 2017
     permalink
    Z tego co kojarze dowód dla dziecka wystarczy
    -- ;
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeApr 18th 2017
     permalink
    Chorwacja jest UE, wystarczy dowód osobisty.
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeApr 18th 2017
     permalink
    Ok super.
    A drugie pytanie, czy to prawda że tam można jechać w ciemno i zawsze się znajdzie dobrą miejscówke?
    --
    •  
      CommentAuthoriris30
    • CommentTimeApr 18th 2017 zmieniony
     permalink
    My nigdy w ciemno nie jechaliśmy. Zwlaszcza w wakacje nie warto ryzykować. Pokój bez klimy dla nas odpada. Zawsze korzystamy z hoteli z sieci valamar.
    --
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeApr 18th 2017
     permalink
    tak było a czy dalej jest to nie wiem. ale raczej tak.
    -- [/url]
  1.  permalink
    Else- we Wrocławiu polecam absynthotel. Mają i pokoje hostelowe i apartamenty wiec na kazda kieszen. Są blisko Rynku. Wg mnie to fajniejsza opcja na nocleg, bo do zoo mozna raz podjechać, a co z resztą pobytu ? :)Ja korzystalam z ich uslug wielkokrotnie, w wakacje mam zamiar pokazac Hani Wroclaw i tez sie u nich zatrzymamy
    Teorka- wg mnie bez sensu jest jechac w ciemno i po takiej dlugiej podrozy jeszcze szukac noclegu... teraz jest tyle ofert i grup wakacyjnych na FB ze lepiej cos sobie klepnac przed wyjazdem. Chociaz wg mnie juz trochę pozno na szukanie.
    •  
      CommentAuthorElyanna
    • CommentTimeApr 19th 2017
     permalink
    szczypta - nie jest za późno, my rok temu bylismy wlasnie w Chorwacji z 3latką, ja w 20tyg ciąży. Na bookingu znalezlismy apartament 1,5 m-ca przed wyjazdem. Bylismy we wrzesniu, ale pod koniec - nie polecam, bylo juz za chlodno, ale moze tak trafilismy, przed dziećmi jezdzilismy w ciemno, na poczatku wrzesnia, ale szkoda czasu i nerwów moim zdaniem na szukanie w ciemno.
    --
    •  
      CommentAuthormazda__
    • CommentTimeApr 19th 2017 zmieniony
     permalink
    TEORKA: Dziewczyny czy jadąc do Chorwacji trzeba mieć dla dzieci paszport czy wystarczy dowód osobisty plus akt urodzenia?
    --

    My zawsze mięliśmy paszporty dla dziewczynek, choćby dlatego, że jak już chcieliśmy się wybrać np. do Dubrovnika, to trzeba przejechać przez Bośnie i tam właśnie mogą się przydać te paszporty...

    TEORKA: A drugie pytanie, czy to prawda że tam można jechać w ciemno i zawsze się znajdzie dobrą miejscówke?

    Co do jazdy w ciemno, to w tym roku, z przyczyn chorobowych musieliśmy odwołać naszą rezerwację, tzn. sprzedaliśmy ją; a sami, z braku czasu pojechaliśmy w późniejszym terminie w "ciemno". Choć to i tak był tzw. sezon, bo to było w połowie sierpnia. Pierwszy raz "w ciemno", bo do tej pory zawsze jeździliśmy na wcześniej zarezerwowane kwatery... I o dziwo, jakie było moje zaskoczenie, kiedy znaleźliśmy super miejscówkę w cenie niższej niż przy wcześniejszej rezerwacji... a ceny znaliśmy doskonale, bo mój M. już od zimy szukał :-) Oczywiście byliśmy z dziećmi.
    Szukanie trochę trwało, ale i tak uważam, że nie było to wcale uciążliwe. Poza tym, możliwość negocjacji ceny była naprawdę dużo większa niż przez internet ;-)
    Chociaż nie powiem, wcześniejsza rezerwacja zawsze dawała komfort tego, że po długiej podróży przyjeżdżało się zawsze do celu :-) I może rzeczywiście szkoda czasu na szukanie kwatery skoro można zarezerwować przez neta... Taka opcja jest na pewno dużo wygodniejsza.
  2.  permalink
    Elyanna- wg mnie przy rezerwacjach w styczniu/ lutym jest duzo większy wybór i wieksza mozliwosc negocjacji ceny. Mówię oczywiście o rezerwacjach wakacyjnych, koniec wrzesnia to juz praktycznie po sezonie, więc i o noclegi łatwiej

    Treść doklejona: 19.04.17 08:38
    Ale oczywiscie zalezy kto jak lubi planowac :) Ja rok temu zarezerwowałam Grecję w styczniu. Mogłam to oczywiście zrobic tez w czerwcu- tyle,że cena za 3 os była wyższa o 1200 zł , więc jak dla mnie sporo .
    Teraz tez juz mam rozplanowane wakacje, mam nawet rezerwację na weekend sierpniowy, co niektórym moim znajomym wydaje sie dziwne :) No ale ja juz tak mam :)
    • CommentAuthorkarolciat
    • CommentTimeApr 19th 2017
     permalink
    szczypta, ja też takie rzeczy wolałabym zarezerwować wcześniej. Ale zwykle się nie udaje. Poza tym my nie jeździmy na zagraniczne wakacje.
    Ale w zeszłym roku znajomi zarezerwowali sobie Turcję, z dużym wyprzedzeniem, żeby było taniej. A potem Bum! Zamach i się wycieczki posypały. Ceny zleciały o połowę. Dużo ludzi porezygnowało. a mąż koleżanki sobie w brodę pluł...
    Ale takich rzeczy przewidzieć się nie da...
    --
  3.  permalink
    No jasne,że sie nie da. Tak samo jak nie przewidzimy czy np u nas nie będzie zamachu.Chociaz akurat z Turcją to się nie zgodze, bo MSZ od 2 lat ostrzega,zeby tam w ogóle nie jechać- nawet na zorganizowane wyjazdy.
    W kraju tez co fajniejsze oferty rozchodza się szybko. Mój ulubiony ośrodek na Mazurach zazwyczaj w lutym ma juz 100% rezerwacji na terminy wakacyjne.
    •  
      CommentAuthorAlly1381
    • CommentTimeApr 19th 2017
     permalink
    na nas trafiło z tym zamachem :/ w dzień naszego wylotu do Polski. mieliśmy duże opóźnienie, 11 godzin na lotnisku, bo nie latały wycieczki do Turcji.
    ubiegaliśmy się o odszkodowanie, oczywiście figa :confused:
    --
  4.  permalink
    Ally- no coś Ty? Dlaczegho nie dostaliście odszkodowania?
    Nawet dziś o tym czytałam
    http://krytykakulinarna.com/odszkodowanie-opozniony-lot/
    •  
      CommentAuthormazda__
    • CommentTimeApr 19th 2017
     permalink
    W zeszłym roku moi sąsiedzi dostali też odszkodowanie z powodu opóźnionego lotu do Bułgarii. spóźnienie powyżej 6 godzin... kasa była naprawdę duża...
    • CommentAuthorGabcia_I
    • CommentTimeApr 19th 2017
     permalink
    W sierpniu trzeba uważać z Chorwacja bo Włosi maja wolne/urlopy i może być problem z miejscem. Kiedyś jeździliśmy w ciemno do Chorwacji a ostatnio dwa razy straciliśmy cały dzień na szukanie, zła i zmęczona byłam masakrycznie i powiedziałam sobie NIGDY WIECEJ. Teraz Booking jest fajnym rozwiązaniem
    --
    •  
      CommentAuthorAlly1381
    • CommentTimeApr 19th 2017
     permalink
    dostaliśmy odpowiedź, że to z przyczyn niezależnych od nich, mieliśmy się odwoływać, ale jakoś zapomnieliśmy całkiem już o tym .
    biuro podróży Itaka całkiem się wypięło.
    składaliśmy do linii lotniczych.
    --
  5.  permalink
    Hmm- trzeba by było przeczytać dokładnie regulaminy...
    Ale polecieliście w końcu? Czy odwołano wycieczkę?
    •  
      CommentAuthorAlly1381
    • CommentTimeApr 19th 2017
     permalink
    nie, my już po wycieczce,czekaliśmy na wylot do PL>
    tylko z Polski ludzie nie mogli tu dolecieć, więc my nie mieliśmy samolotu.
    nie chcieli przylecieć pustym samolotem, nie opłacało im się
    :devil:
    w końcu z Pragi czeskiej dali.
    --
  6.  permalink
    rzeczywiście, jakoś przeczytałam bez zrozumienia. Sorki :)
    •  
      CommentAuthoragat233
    • CommentTimeApr 19th 2017
     permalink
    Teorka moi znajomi czesto jezdza do Chorwacji i jeszcze nigdy nie rezerwowali nic wczesniej. Zawsze znajdowali cos fajnego w cenach nizszych niz te z internetu. Szczegolnie jak ktos potrafi negocjowac. I dla nich bylo wazne zeby ogladnoc miejscowke , miejsce. Tylko ze oni bez dzieci jezdzili wiec mogli spokojnie szukac bo nikt nie marudzil. Z tego co mowili w miejscowasciach turystycznych sa takie punkty informacyjne w ktorych mozna dostac namiary na apatamenty.
    --
    •  
      CommentAuthorbilia
    • CommentTimeApr 19th 2017
     permalink
    Moja sis w ubiegłym roku była w Chorwacji na przełomie lipca i sierpnia.
    Ręce do niebios składała że miała wcześniejszą rezerwację bo w pełni sezonu była tam ponoć masakra jeśli chodzi o wolne miejsca.
    Mówiła że musieliby się ostro najeździć i naszukać czegoś wolnego.
    Tak wiec ja bym chyba z dziećmi nie ryzykowała (chyba że jechać tak maj, początek czerwca, ewentualnie wrzesień).
    --
    •  
      CommentAuthorFrances
    • CommentTimeApr 19th 2017
     permalink
    Teo, ale jak bedziecie chcieli jechac do Dubrovnika (a przeciez to obowiazkowo) to przejezdzacue przez Bosnie, a ta juz w UE nie jest. Takze paszport bym zrobila. Nie zapomnijcie tez o Plitvickich. Kurcze, nam w tym roku znowu Chorwacja odpadnie niestety. Aha, my zawsze w ciemno jezdzilismy i nie zapomnijcie sie targowac o ceny niclegow:wink:
    --
    •  
      CommentAuthorserratia
    • CommentTimeApr 19th 2017
     permalink
    Ja zrobiłam rezerwację przez booking.com na wrzesień do Chorwacji na apartament, ale tylko dlatego, że można odwołać za darmo do końca sierpnia. Wolałabym domek.. a to już za późno. W ciemno też byliśmy z mężem parę lat temu i trafiliśmy super miejscówkę w Krk. Właśnie w punkcie informacji nam kobitka poleciła apartament.
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeApr 23rd 2017
     permalink
    Dzięki za wszystkie podpowiedzi dziewczyny.
    Prawdopodobnie problem się sam rozwiązal bo dołączyła się do nas jeszcze czwórka znajomych, którzy jeżdżą tam rok w rok i mają pewne miejscówki, więc ten.
    No i termin chyba się na początek września przesunął.
    Albo przesunie bo z tym moim chlopem siedem światów.
    Turbo combo biznesmen i wszystko musi być skrupulatnie pod pracę obmyslone :tongue: - dlatego właśnie ciężko nam coś zabukowac bo on nie wie kiedy co jak i dlaczego.
    --
    •  
      CommentAuthorFrances
    • CommentTimeApr 23rd 2017
     permalink
    Tei, ale to dla Was nawet lepiej. Nadal bedzie zajebista pogoda, ale juz nie skwar plus Wlosi juz maja rok szkolny to o 1/3 turystow mniej. Chorwacja to nawet lepiej we wrzesniu moim zdaniem.
    --
    •  
      CommentAuthoriris30
    • CommentTimeApr 24th 2017
     permalink
    Teo, my też jedziemy we wrześniu :) na Rab . Mniej turystów i trochę mniejszy upał :) dla dla dziecka to zawsze lepiej :)
    --
    •  
      CommentAuthorElyanna
    • CommentTimeApr 24th 2017
     permalink
    iris, my w zeszlym roku bylismy na Rab ;) miasteczko przecudne! moglabym tam mieszkac :P
    --
    •  
      CommentAuthoriris30
    • CommentTimeApr 24th 2017
     permalink
    To super :) juz się nie mogę doczekać :)
    --
    • CommentAuthorskapula
    • CommentTimeJun 18th 2017
     permalink
    Dziewczyny, polećcie proszę jakieś miejsca W Świnoujściu, z dobrym jedzeniem.
    -- [/url][/url]
    •  
      CommentAuthorMrsCreme
    • CommentTimeJun 19th 2017
     permalink
    jeśli pytasz się o hotel to nie pomogę, ale opinia z pierwszej ręki- niebo w gębie w Restauracji Neptun :)
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeJun 19th 2017
     permalink
    Dziewczyny a macie jakieś namiary na fajne miejscówki w Chorwacji ?
    I czy to prawda, że w stosunku do poprzedniego roku ceny poszły w górę 3 krotnie ?
    --
    •  
      CommentAuthorŚroda
    • CommentTimeJun 22nd 2017
     permalink
    Asia, jedziecie we wrześniu?


    A Ninka nie idzie do "zerowki" od września?
    --
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeJun 22nd 2017
     permalink
    środa, nawet jesli idzie, to nic... Ma prawo do absencji do 49%.

    My w październiku na turnus rehabilitacyjny jedziemy. Zapytam o materiał, który mamy opracować i tyle ;). O zaległości się nie martwię, bo on już i tak jest dość daleko do przodu... Także tylko wezmę ten podręcznik co tam im kupią.
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeJun 22nd 2017
     permalink
    Jedziemy jednak na początku sierpnia.
    Jeśli oczywiście coś znajdziemy :tongue:

    A Ninka zostaje w przedszkolu dalej.
    Będzie w zerówce, ale w przedszkolu, nie w szkole.
    Nie mam pojęcia jak wtedy jest z absencją, ale wątpię, żeby już w zerówce takie cuda były....
    --
    •  
      CommentAuthorAga19782
    • CommentTimeJun 22nd 2017
     permalink
    Teo jedziemy na przelomie lipca sierpnia i nie zauwazylam aby ceny poszly w gore. Moze teraz my rezerwowalismy w styczniu.
    --
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeJun 22nd 2017
     permalink
    Teo w zerówce dziecko nie może być w przedszkolu mniej niż 50%. To już obowiązek szkolny się zaczyna.

    Mój własnie dlatego na indywidualny tok idzie, bo mój jeszcze nigdy nie był 50% w przedszkolu... Ale Wam nie grozi taka frekwencja niska :P.
    --
    •  
      CommentAuthorŚroda
    • CommentTimeJun 23rd 2017
     permalink
    Else, pytałam z ciekawości.


    Kala idzie do oddziału przedszkolnego w szkole.
    Jak Ninka zostaje w tym samym miejscu to spoko, żaden problem z wakacjami we wrześniu :wink:
    Kala idzie do nowego miejsca i chcemy,żeby poszła równo ze wszystkimi,dlatego w tym roku wczasy koniec lipca :smile:

    Mt w tym roku w góry ruszamy (W KOŃCU!!!) I ciekawi jesteśmy jak Kala po górach łazić da sobie radę.
    Kupiliśmy jej mega drogie i porządne do tego buty,wiec powinna mieć wygodnie.
    --
    •  
      CommentAuthorSabakuma
    • CommentTimeJun 23rd 2017
     permalink
    Teo ceny na Chorwacji tak jak w zeszłym roku znajomi są właśnie ja się zastanawiałam ale wybrałam Węgry z uwagi na krótszą trasę tym bardziej że powróciłam właśnie z wakacji znad naszego Bałtyku i jazda z Olgierdem 6 h było nie lada wyczynem bo ostatnie 2 h były mega wku..m jego. A co do cen Bałtyk w tym roku jest mega drogi jak dla mnie.
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeJun 26th 2017
     permalink
    Dobra dziewczyny, bo chyba jednak Chorwacja odpada. Raz, że nie idzie nic znaleźć na tyle osób, dwa - jednak faktycznie Hug chyba za mały na 16-scie godzin jazdy.

    Postanowiliśmy złapać jakieś last minute i polecieć z dzieciakami samolotem.
    Macie coś godnego polecenia?
    I żeby ten lot trwał możliwie jak najkrócej.

    Oczywiście Egipty i inne afrykańskie kraje odpadają.
    --
  7.  permalink
    Środa gdzie jedziecie w góry?
    -- ❤️Martusia2004 Aniulka2011 Dorotka2013 Marcinek2017❤️
    • CommentAuthorskapula
    • CommentTimeJun 26th 2017
     permalink
    Teo, moi znajomi zachwalaj bardzo Bułgarię, my tez rozważamy tam wyjazd, ale pewnie już nie w tym roku.
    -- [/url][/url]
  8.  permalink
    Czy do samolotu wchodzi kazda skladana spacerowka czy tylko taka "laska"?? Lecimy Wizzarem ;)
    --
    •  
      CommentAuthorElyanna
    • CommentTimeJun 26th 2017
     permalink
    chyba kazda, ja leciałam z joie.
    --
    • CommentAuthorkaamii
    • CommentTimeJun 26th 2017
     permalink
    My w maju bylismy w grecji na kos. Spokojna, mala wyspa.
    Lot 2h40m. Mielismy dwie spacerowki. Ludzie nawet wozki takie duze 2w1 mieli i nikt nic nie mowil.
    Tez myslalam zeby do chorwacji albo na lazurowe jeszcze we wrzesniu pojechac autem, ale chyba to męczarnia dla dzieciakow tyle godzin przesiedziec.
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.