Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • CommentAuthorkarolciat
    • CommentTimeJun 26th 2017
     permalink
    Poleciłabym Hiszpanię, ale tam teraz zbyt ogniście :sad:
    --
    •  
      CommentAuthormadzinka83
    • CommentTimeJun 27th 2017
     permalink
    Greckie wyspy są cudne. Polecam Korfu, Thassos (mała i urokliwa, bez wielkich resortów), Kretę. Teraz Gosia wróciła z Zakyntos z dziadkami. 2 godzinki lotu i jesteś na miejscu. Do Bułgarii też blisko i taniej. Znajomi ostatnio polecali Albanię.
    -- [url=http://lilypie.com][/url
    •  
      CommentAuthorElyanna
    • CommentTimeJun 28th 2017
     permalink
    mi szkoda starszej córki... co chwilę pyta kiedy jedziemy nad morze, bo koleżanki już o tym w przedszkolu rozmawiają, a my nigdzie w tym roku, zepsuło się kilka sprzętów domowych i trzeba było kilka tysięcy na raz wywalić. Poza tym z niemowlakiem nie chcę nigdzie wyjeżdżać, za rok będzie miała półtora roku to już lepiej. Póki co podróże dłuższe niż godzina to armagedon, jojczenie, płacze, histerie... Zamówiliśmy fajną piaskownicę, wstawimy na działkę, jak cieplej to i basenik jakiś i będzie miała stacjonarne wakacje :P

    Byliśmy ze starszą jak miała niecałe 3 lata na Korfu i rok później w Chorwacji - raj dla dzieci, super :)
    --
    •  
      CommentAuthorserratia
    • CommentTimeJun 28th 2017
     permalink
    ja zrezygnowałam z wyjazdu do Chorwacji w tym roku - ze względu na odległość - może w przyszły roku...
    A teraz zastanawiam się czy ogarniemy z mężem wyjazd pod żagle z dziewczynami - czy to nie za duże wyzwanie. Raczej żeglowanie odpada, bujalibyśmy się tylko stacjonarnie. Raczej spróbujemy - łódka w porcie, zawsze można tylko spać, a robić autem wycieczki po okolicy.
    --
    •  
      CommentAuthorŚroda
    • CommentTimeJun 28th 2017
     permalink
    Agnieszka, my jedziemy do Karpacza.

    Drugi raz w życiu., byliśmy z Kalą jak.miała niecałe dwa latka i było super.

    Uwielbiamy góry., nie dla nas leżenie na plaży.
    --
  1.  permalink
    Elyanna: Poza tym z niemowlakiem nie chcę nigdzie wyjeżdżać, za rok będzie miała półtora roku to już lepiej.
    - chyba droga bo same wakacje watpie hi hi. Te bieganie non stop.. och :P
    --
    •  
      CommentAuthorElyanna
    • CommentTimeJun 28th 2017
     permalink
    chyba droga bo same wakacje watpie hi hi. Te bieganie non stop.. och :P


    głównie o drogę chodzi, ale też żeby trochę się "spionizowała", bo póki co każdy spacer kończymy na rękach, w wózek pchany nogą, bo krzyk przeraźliwy, a wyjmę - uśmiech od ucha do ucha :P

    Bieganie? o nie! :P zapnę ją w wózku pasami i zwiedzać! nie biegać! :P
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeJun 28th 2017
     permalink
    A chusta?
    --
    •  
      CommentAuthorElyanna
    • CommentTimeJun 28th 2017
     permalink
    chusty nie dla mnie, czekam aż podrośnie do Tuli ;)
    --
    • CommentAuthora_net_a
    • CommentTimeJun 28th 2017
     permalink
    Dla mnie wakacje z półroczniakiem były o niebo łatwiejsze niż z o rok starszym odpowiednikiem :D

    Dziewczyny a macie jakieś fajne knajpy z dobrym, najlepiej w miarę domowym jeśli chodzi o styl jedzeniem, tak żeby za obiad na 7 osób nie zbankrutować - we Władysławowie?
    --
    •  
      CommentAuthorAgnieszka79r
    • CommentTimeJun 28th 2017 zmieniony
     permalink
    Środa my całe dorosłe życie razem nad morze, kilka late temu wreszcie w góry pojechaliśmy i się zakochaliśmy.My jeździmy koło Szklarskiej mała miejscowość nad jeziorem.
    W zeszłym roku byliśmy w Międzygórzu, przepięknie, polecam.

    Treść doklejona: 28.06.17 14:21
    Dla mnie wakacje z półroczniakiem były o niebo łatwiejsze niż z o rok starszym odpowiednikiem tak jest jest łatwiej
    -- ❤️Martusia2004 Aniulka2011 Dorotka2013 Marcinek2017❤️
    •  
      CommentAuthorElyanna
    • CommentTimeJun 28th 2017
     permalink
    wiecie, wszystko zależy jaki ten półroczniak jest ;) z moim byście nie chciały jechać :P
    --
  2.  permalink
    Elyanna: wiecie, wszystko zależy jaki ten półroczniak jest ;) z moim byście nie chciały jechać :P
    - no ja z moim starszym w kazdym wieku, nawet na 2,5 nie bylo za wesolo. Fajnie to bylo rok temu bo juz fajny wiek. Z Blazejem lecimy samolotem we wrzesniu i sie zobaczy bo to ciekawski typ ;)

    Elyanna: bo póki co każdy spacer kończymy na rękach, w wózek pchany nogą, bo krzyk przeraźliwy, a wyjmę - uśmiech od ucha do ucha :P
    - no u nas z tym luuz poki wozek jedzie...
    --
    •  
      CommentAuthorŚroda
    • CommentTimeJun 28th 2017
     permalink
    My nad morzem byliśmy w zeszłym roku, pierwszy raz w zyciu razem i od razu z dziećmi i mnie nie urzekło w ogóle...
    Tłum, woda jak lód i rocznik jedzący na śniadanie piach, na obiad piach i na kolację piach :devil:
    Poza tym, że plaża jak dla nas to nuda, tak jak dzień spedzalismy na wycieczkach to już było o niebo lepiej.

    My jedziemy z moją siostrą i jej mężem do Karpacza, a mój brat z żoną, synami i ich znajomi z dziećmi (których dobrze znamy) jadą w tym samym czasie do Szklarskiej, wiec będzie wesoło.
    Juz się chłopy na małe co nieco umawiają :wink:
    --
    • CommentAuthorkarolciat
    • CommentTimeJun 28th 2017
     permalink
    aneta, ja mogę polecić Falę przy ul. Harcerskiej. Smażalnia ryb, domowe zupy- moim dzieciakom smakowały. Tam wracaliśmy- poza tym albo gotowaliśmy sami albo jadaliśmy tam, gdzie akurat byliśmy.
    --
    • CommentAuthorJustyna+
    • CommentTimeJun 28th 2017
     permalink
    Ja rok temu byłam we Władysławowie i nie udało mi się znaleźć domowego jedzenia. Wszędzie było okropne. Żałowałam bardzo, bo mieliśmy apartament bez możliwości gotowania. Co prawda było to w maju, może w sezonie jest lepiej.
    • CommentAuthora_net_a
    • CommentTimeJun 28th 2017
     permalink
    My mamy kuchnię, ale wolałabym uniknąć gotowania. Będą z nami moi rodzice i teściowa, chciałabym żeby wszyscy naprawdę odpoczęli, bez żadnego zmywania garów itd. Będziemy szukać :D Karolcia dzięki za namiar :)
    --
    •  
      CommentAuthorSabakuma
    • CommentTimeJun 29th 2017
     permalink
    Co do Grecji polecam Thassos lub Kos, ale tak jak dziewczyny wspominały Bułgaria również cieszy się ogromnym powodzeniem a znacznie tańsza . Ciekaw jestem Teo co wybierzesz .
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeJun 29th 2017
     permalink
    Ja też jestem bardzo ciekawa, co mój mąż wymyśli :rolling:
    Wczoraj rzucił propozycje, że na Maltę.
    Dziś coś wspominał rano o Andaluzji :shocked:
    Strach się bać na czym ostatecznie stanie :tooth:
    --
    •  
      CommentAuthorSabakuma
    • CommentTimeJun 29th 2017
     permalink
    Właśnie taką Cię zapamiętałam z tego forum strach się bać co wymyślicie. Ja marzę by kiedyś polecieć na Bali i może zacznę odkładać bo marzenia są by je spełniać.
    --
    •  
      CommentAuthorhanka242
    • CommentTimeJun 29th 2017
     permalink
    Ja też polecam wyspy greckie:bigsmile:
    Piękna pogoda, pyszne jedzenie , super widoki.A to wszystko całkiem niedaleko ( samolotem ) od nas. No i w porównaniu do hiszpańskich kierunków wychodzi fajnie cenowo . Ja byłam już 2x i pojechałabym 3x , 2,45 są do zniesienia myślę dla dziecka w każdym wieku.
    •  
      CommentAuthormadziik1983
    • CommentTimeJul 20th 2017 zmieniony
     permalink
    Czy ktoras zostawiala auto na parkingu pod lotniskiem na okres wyjazdu wakacyjnego?? Na stronce internetowej wyszlo mi jakies 50 zl na tydzien. To w sumie nie drogo chyba liczac, ze ktos nas musi tam zawiesc a potem po nas przyjechac co nie? Chyba ze sa jakies koszty ukryte...
    --
    •  
      CommentAuthorFrances
    • CommentTimeJul 20th 2017
     permalink
    Madzik, my zawsze zostawiamy, ale nas to zawsze ok 130'zl za tydzien wynosi, z tego co pamietam. Bez dodatkowych kosztow. Zawoza busem.na lotnisko, potem dzwonisz i odbieraja:wink:
    --
  3.  permalink
    ja tez zostawiam auto na takim parkingu. Ostatnio płaciliśmy za tydzień 60 zł( warszawa)
    Dla mnie najwygodniejsze wyjscie
    •  
      CommentAuthorFrances
    • CommentTimeJul 20th 2017
     permalink
    A no wlasnie, pewnie tez od miasta zalezy. My-Poznan.
    --
  4.  permalink
    No tez mi sie to najwygodniejsze wydaje, nikogo sie prosic nie trzeba ;)
    --
  5.  permalink
    Pod Poznaniem pełno tych parkingów ,pełne są.
    -- ❤️Martusia2004 Aniulka2011 Dorotka2013 Marcinek2017❤️
  6.  permalink
    No ja akurat Katowice.
    --
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeJul 21st 2017
     permalink
    Ja też zostawiłam,pyrzowice
    -- ;
  7.  permalink
    Czy któraś z Was była może na Węgrzech, możecie polecić miejscowości albo kwatery?
    -- ❤️Martusia2004 Aniulka2011 Dorotka2013 Marcinek2017❤️
    •  
      CommentAuthorNicto
    • CommentTimeJul 21st 2017
     permalink
    Agnieszka
    koniecznie zobaczcie Budapeszt - jest naprawdę piękny.
    My byliśmy bardzo zadowoleni z tego apartamentu:
    http://cathedral-corner-apartment.go-budapest-hotels.com/pl/
    Idealna lokalizacja w centrum, bardzo obszerny, z osobną dziecięcą sypialnia i 2 łazienkami, przemili właściciele - wiedząc że przyjeżdżamy z dzieckiem zadbali nawet o mleko w lodówce i płatki (poza standardowym 'pakietem' piw w lodowce, kawy, herbaty ..) Mały gest ale bardzo miły.
    --
    •  
      CommentAuthor_MIA_
    • CommentTimeJul 21st 2017
     permalink
    Teorka, my w tym roku jedziemy do Andaluzji. Dokładnie w okolice Malagii, Torremolinos. Z tego co wiem to jest to dobre miejsce na wakacje z dziećmi. Pełno atrakcji typu aquaparki, delfinarium, parki motyli krokodyli i ptaków, wyciągi . Jedziemy autem, ale od nas to dużo bliżej ;) Ale są niedrogie loty do Malagii. My wyjezdzamy w przyszłą niedzielę . Jedziemy na 10 dni.
    --
    •  
      CommentAuthorSabakuma
    • CommentTimeJul 24th 2017
     permalink
    [quote=Agnieszka79r][/quote]
    Agnieszka ja właśnie wróciłam z Węgier okolice Egeru. Mała wieś pod Egerem 15 km z basenami . Jeśli chcesz jakieś namiary to mogę podesłać na priv. Ja rezerwowałam przez booking ale pani mi dała do siebie kontakt już bezpośredni. Ceny wstępu na basen około 70zł osoba. Dzieci do lat 4 za darmo.
    --
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeJul 24th 2017
     permalink
    czy macie może jakąś sprawdzoną kwaterę/hotel w Mikołajkach?
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeJul 25th 2017
     permalink
    Dziewczyny, gdzie polecacie wakacje w Europie - z plaza piaszczysta w sierpniu?
    Chemy kupic cos last minute, miala byc Fuerta po raz 3ci, ale zaczelam czytac, ze tam w sierpniu nieciekawie - jest tzw. calma i piach unosi sie w powietrzu i stoi cieple powietrze.
    I teraz nie mam pomyslu gdzie poleciec, w Portugalii bylismy rok temu. Menorca, Majorka tez juz bylismy. W Grecji sa plaze kamieniste, Wlochy odradza mi kolezanka, ktora tam mieszka, bo pelno uchodzcow.

    Moze ktos cos? A moze ktoras z Was byla na Fuercie w sierpniu? My bylismy w kwietniu - bylo ok, i w lipcu - wtedy juz piach byl wszedzie. Obawiam sie tez mocnego slonca.
    Chcielismy leciec zanim syn 6 wrzesnia zacznie szkole.
    --
  8.  permalink
    A Kreta? Okolice Chanii? Ja bylam zachwycona
    •  
      CommentAuthorrumba
    • CommentTimeJul 25th 2017
     permalink
    A może nadal Kanary tylko lećcie dla odmiany na inną wyspę? Grand Canaria, Teneryfa?
    --
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeJul 25th 2017 zmieniony
     permalink
    Rumba - na Tenerife bylismy I za duzo zakretow jak na synka chorobe lokomocyjna, to samo Gran Canaria I La Gomera - zostaja na czas jak mu przejdzie ( oby jak najpredzej). Na lanzarote bylismy 2 lata temu - tam w miare plasko a na Fuercie synek byl w brzuchu - wiec to bylby jego pierwszy raz po urodzeniu. Tylko te wiatry mnie zaniepokoily ( sierpniowa calma). I teraz gdybam I szukam czegos innego co by mi wpadlo w oko. Ma byc plasko w miare, plaza z drobnym piaskiem ( nie grubym jak w Portugalii) I Europa. Planujemy jechac na 11-13 dni.

    Treść doklejona: 25.07.17 12:23
    Szczypta- a tam nie na teraz uchodzcow duzo na Krecie? Sprawdze :) Dzieki. Glownie temp, bo na morzu srodziemnym zazwyczaj jest cieplej. Choc na Kanarach nizej I mocne slonce.

    Rumba, Tobie tez dziekuje. Sprawdze Gran Canarie I moze cos znajde przy Maspalomas z dobrym dojazdem z lotniska. Poczytam czy tam tej Calmy tez nie ma. Najwyzej na Fuerte polecimy pozniej.
    --
    •  
      CommentAuthorczerwinka
    • CommentTimeJul 25th 2017
     permalink
    Elfika w Mikołajkach: byłam w apartamentach nad Jeziorem i w Gołębiu ;) ale poza sezonem, Prohibicja a koleżanka poleca http://www.hotelsantamonica.pl/
    --
    •  
      CommentAuthoriris30
    • CommentTimeJul 25th 2017
     permalink
    Dziewczyny, a do Grecji to z jakim biurem jeździcie? czy same wszystko organizujecie?
    My z Monią byliśmy w Chorwacji jak nie miala jeszcze roku. Po drodze zatrzymywaliśmy się na nocleg w Wiedniu i nie mieliśmy problemu ze zbytnim marudzeniem po drodze. Teraz tez mamy zarezerwowana Chorwację, ale zastanawiam się nad zmianą destynacji na Grecję.
    --
    •  
      CommentAuthorserratia
    • CommentTimeJul 25th 2017
     permalink
    iris - ja teraz zmieniłam plany z Chorwacji we wrześniu z dojazdem samochodem, na Grecję w II połowie sierpnia. Wszystko same z koleżanką wyszukiwałyśmy - ona loty, ja apartament. Wybór był uzależniony od taniego lotu, akurat były na Korfu, więc szukałam tam apartamentu. Szukam przez booking.com lub airbnb. Jeszcze nigdy nie byłam na wyjeździe z biura, zawsze sama wyszukuję. Teraz za tydzień: loty i apartament wyszło nam na 4 osoby poniżej 3 tys. Apartament mamy z kuchnią, zmywarką, wyżywienie sami sobie organizujemy, ale mi to pasuje akurat.
    --
  9.  permalink
    madziauk: Szczypta- a tam nie na teraz uchodzcow duzo na Krecie? Sprawdze :)

    Nieee.... Uchodzcom nie po drodze na Kretę ;)
    Ja byłam w lipcu zeszłego roku. Fajny hotel, ciepłe morze, widok na wyspę Theodoroi, piaszczyste plaże, pyszne jedzenie :)
    Iris- ja z Itaką
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeJul 25th 2017
     permalink
    Szczypta - dzieki, obczaje i poczytam wieczorem. Bo teraz na obiad wpadlismy, i dalej z synem idziemy na plac zabaw (jestem z doskoku).

    Treść doklejona: 25.07.17 16:01
    Moj Maz wlasnie czytal, ze Niemcy na Krete wysylaja 3000 uchodzcow os siebie, niby przejsciowo. To nie kierunek dla nas. Albo zostaje Corfu, albo te kanary. Szukam informacji wiecej na temat pogody w sierpniu i ciezko z tymi komentarzami. Na stronach biur podrozy jest oczywiscie pieknie ladnie ;) ale oni zarabiaja na tym, nie?
    --
  10.  permalink
    Przeciez to info z zeszlego roku :) takie byly plany ale nic mi nie wiadomo, zeby cokolwiek z nich wyszlo. Poszukaj na turystycznych forach info od ludzi, którzy byli w tym roku na wakacjach. Wg mnie to nieprawdziwa informacja
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeJul 25th 2017
     permalink
    Poszukam. Wieczorem, bo teraz dopiero wrocilismy do domu a ja jeszcze musze na zakupy spozywcze wyskoczyc ;)
    --
    •  
      CommentAuthoracia20
    • CommentTimeMar 25th 2018
     permalink
    Hejka. 27.07 ma się urodzić maluch cc. Myślę czy w drugim lub trzecim tygodniu sierpnia nie zabrać rodziny nad polskie morze (z Warszawy).
    Tylko nie wiem czy to nie za wcześnie na wyjazdy dla malucha.
    --
    •  
      CommentAuthor_Asiula
    • CommentTimeMar 25th 2018
     permalink
    Acia wszystko zależy od Waszego nastawienia myśle :)
    Z moich doświadczeń - chociaż mamy tylko 1 dziecko to takiemu maluchowi to nie robi dużej różnicy.
    Oczywiscie jakiś postój po drodze na karmienie itp ale nie powinno być problemu :)
    Ja urodziłam 20.9, 27.9 wyszłam ze szpitala a za 3 dni byliśmy u tesciow nad morzem a tez mamy ponad 130km.
    Mały nawet nie kwęknął w podróży :)
    -- [/url]
    • CommentAuthorEstera881
    • CommentTimeJun 30th 2018
     permalink
    Jeśli chodzi o Trójmiasto, to ja polecam ten hotel w samym sercu Gdańska :)
    •  
      CommentAuthorkadzek
    • CommentTimeSep 3rd 2018 zmieniony
     permalink
    W Trójmieście polecam bardziej zarezerwować sobie coś w Sopocie. O wiele bardziej wolę ten kurort niż Gdańsk. Poza tym całe Trójmiasto ma bardzo wygodne połączenia z Gdynią i Gdańskiem tak wiec bez problemu mozna dotrzeć w dowolne miejsce :)

    Dwie mniejsze miejscowości jakie warto jest wziąć pod uwagę to
    Gdynia
    Jurata
    Sa piękne plaze i noclegi są tańsze

    Noclegów polecam szukać tutaj <a href="https://www.sunandsnow.pl">https://www.sunandsnow.pl</a>
    •  
      CommentAuthorjakaka
    • CommentTimeSep 3rd 2018
     permalink
    W juracie noclegi sa tansze? Haha nie wiem o jakim standardzie mowisz...ale jurata na pewno do tanszych nie nalezy
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.