Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorFiufiu
    • CommentTimeAug 16th 2012
     permalink
    30-40 dni to nie jest źle, gorzej z tym, co zaniknął. Co do luteiny, to nie wiesz, czy brałaś ją przed, czy po skoku. Może po prostu brałaś przed skokiem, odstawiłaś, pojawiła się owulacja i przepisowo po ok. 14 dniach okres. Mierz teraz spokojnie i powinnaś móc wszystko wyjaśnić.
    --
    • CommentAuthormarzena37
    • CommentTimeAug 20th 2012
     permalink
    Czy po nocnych dyżurach muszę korygować temperaturę? Zazwyczaj śpię od 8 do 11 i o 11 mierze temperaturę. ostatnio po nocce rano o godz 5 miałam 36,8 a jak zmierzyłam o godz 11 to było 37.14
  1.  permalink
    http://28dni.pl/cycles/190848 możecie spojrzeć na mój wykres jak myslicie zbliża mi się miesiączka?
    •  
      CommentAuthormartuś86
    • CommentTimeSep 15th 2012
     permalink
    czy ból lewego jajnika w ciązy jes groźny ? ciąza początek 5tydz
    •  
      CommentAuthorFiufiu
    • CommentTimeSep 15th 2012
     permalink
    Jesteś pewna, że to jajnik? Może po prostu macica się rozciąga? Kłucie w podbrzuszu jest na tym etapie normalne.
    --
  2.  permalink
    Witam serdecznie,

    jestem w 16 tygodniu ciąży i właściwie od samego początku bardzo źle ją znoszę. 6-10 tydzień - uporczywe mdłości, a od ok. 12 tygodnia zaczęły się silne odruchy wymiotne co chwila. Ginekolog stwierdził znaczący spadek wagi (do 50 z 56 kg) i odesłał mnie do szpitala. Tam zrobiono mi badania TSH i jej wartość wyszła 0,10. Zatem wezwano endokrynologa i on zrobil dokladniejsze badania łącznie z USG tarczycy. Anty - TG i anty - TPO wyszły odpowiednio <10,00 oraz 7,93. Endokrynolog stwierdzil, że jest to fizjologia ciąży niewymagająca leczenia. Przepisano mi na te odruchy wymiotne diphergan oraz lignokainę oraz wypisano do domu. Co prawda odruch wymiotny ustąpił ale wciąż mnie ciągnie na wymioty całymi dniami. Powtórzyłam TSH i wyszło 0,15 czyli lekka poprawa, jednak mam puls na poziomie od 95 do 110 uderzeń na minutę i ciśnienie na poziomie 100-110. Rejestruję także brak przyrostu masy ciała (obecnie 52,5 kg) mimo, że odzyskałam apetyt. Czy mam powody do niepokoju czy rzeczywiscie jest to "urok ciąży" jak twierdzą lekarze. I najważniejsze pytanie - jeśli to fizjologia to czy ustąpi i kiedy mogę spodziewać się poprawy, gdyż nie ukrywam, że nie mogę normalnie funkcjonować jak mnie ciagle ciagnie na wymioty. Rowniez osłabiła mi się psychika i bardzo ciężko to znoszę. Proszę o pomoc.
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorPeaberry
    • CommentTimeOct 3rd 2012
     permalink
    Rozumiem, że jesteś zaniepokojona a Twoja sytuacja jest faktycznie trudna. Myślę, że powinnaś skonsultować się ponownie może z innymi lekarzami. Tutaj nie ma lekarzy, którzy udzielą Ci informacji, zwłaszcza przez internet. Wątek jest stworzony do próśb o pomoc ekspertów od metod rozpoznawania płodności, którzy niestety nie są ginekologami położnikami.
    -- Wszystko o kawie - najnowsze forum o kawie. Miejsce dla ludzi z pasją!
    • CommentAuthorkafffka
    • CommentTimeOct 19th 2012
     permalink
    wiTAM!

    czy ktoś może powiedzieć mi, czy oddanie krwi może wpłynąć na przesunięcie owulacji?

    Zaszła taka sytuacja - oddałam krew 7 pażdziernika, czyli 18 dc. kilka dni wczesniej miałam wszystkie objawy płodności - sluzy piekne rozciągliwe i bolący jajnik. dzień po oddaniu krwi pojawił sie znowu sluz jak białko jaja, ale potem zmienił sie w wodnisty, kolejnego dnia lepki. 23 dc współżyłam z mężem, wierzac ze juz po dniach płodnych, bo sucho u mnie było i spokojnie :) gdy tu nagle niespodziewanie 25 dc poźnym wieczorem zaczyna bolec mnie ten sam jajnik co wczesniej i na nowo pojawia się sluz płodny trwający do 27 dc.
    moje cykle to pewaznie 30-34 dni. teraz zauwazam jedynie lepki sluz bezbarwny, może lekko mleczny. rano temperatura 36,48; 36, 47; 36, 58.. czy cała ta "akcja" może miec zwiazek z oddaniem krwi i czy jest duze prawdopodobieństwo ze jestem w ciazy?
    dzis mija 30 dc. rano robiłam test - negatywny. za wczesnie za pewne.
    bede wdzieczna za odpowiedz.
    •  
      CommentAuthorFruzik
    • CommentTimeOct 23rd 2012
     permalink
    Cześć, Mam pytanie odnośnie badania szyki macicy. W jakiej części dnia najlepiej ją badać? Nie wiem które pomiary zapisywać ponieważ z rana np jest nisko a wieczorem wysoko :( czym sie kierować przy obserwacji położenia szyjki? Czy wystarczy badać ja o jednej porze i na inne nie zwracać uwagi?
  3.  permalink
    Witajcie,
    Dopiero od niedawna jestem na Forum, trochę się dokształcałam z niego jeszcze przed rejestracją. Teraz poszukuję odpowiedzi :shamed:
    Zawsze miałam cykle ok. 28-31 -dniowe, jednak od jakiś 6-ciu cykli ich długość wzrosła do 39-42 dni! Czy świadczy to o jakimś stanie chorobowym? O jakiś problemach? Dodam, że dzięki pomiarom temperatury (skok wyraźny całe szczęście) wiem, że III faza ma zawsze 12 dni.
    Kolejnym problemem jest zanik objawu śluzu (tzn. czasem jakiś jest, ale mało, nie ma już rozciągliwego i w ogóle występuje jak chce) od może 3 cykli, więc nie jestem w stanie oddzielić fazy I od II :(

    Bardzo Was proszę o jakieś sugestie, o czym to może świadczyć, co powinnam zrobić?

    Treść doklejona: 01.11.12 10:54
    Pomoże ktoś, bardzo proszę...
    •  
      CommentAuthorFiufiu
    • CommentTimeNov 5th 2012
     permalink
    Ja z tych długodystansowych. Jeśli martwi Cię długa faza folikularna, możesz zrobić badania hormonalne i sprawdzić, czy coś tam niedomaga. Inna rzecz, że jedyną formą terapii będzie przyjmowanie leków (nieważne, czy ziołowych, czy nie), które po zaprzestaniu brania nie będą działać.
    Śluz możesz sobie poprawić wiesiołkiem na przykład.
    --
  4.  permalink
    Dziękuję CI za odpowiedź.
    Olej z wiesiołka? Czy on nie poprawia jakości śluzu? Nie planuję ciąży, nie chcę zwiększać prawdopodobieństwa zajścia (chyba, ze mylę się co do działania specyfiku).
    Martwi mnie najbardziej to, że ta faza jest taka długa dopiero od 6-ciu cykli, wcześniej była znacznie krótsza.
    • CommentAuthorpapuszka
    • CommentTimeNov 13th 2012
     permalink
    wyniki mojego męża proszę o interpretacje wyniku bo dopiero po niedzieli ide z wynikami do lekarza.

    upłynienie <60min
    objętość 4
    pH 8
    barwa szaromleczna
    lepkość -prawidłowa
    aglutynacja-brak
    koncentracja plemników 111mln/ml
    całkowita liczba plemników w ejakulacie 444mnl
    ruch postępowy 67%
    ruch całkowity 69%
    brak ruchu 31%
    żywotność 59%
    plemnik o prawidłowej budowie 8%
    koncentracja komórek okrągłych <5mln/ml
    koncentracja leukocytów dodatnich <1mln/ml
    uwagi;obecne agregaty,nieliczne leukocyty i komórki okrągłe
    •  
      CommentAuthorSony85
    • CommentTimeDec 25th 2012 zmieniony
     permalink
    Witam. Prosze o zerkniecie na mój wykres i podpowiedz który dzień cyklu mam zaznaczyć jako 1dfl. 18 dc czy 20 dc ?
    --
    • CommentAuthorNemeziss
    • CommentTimeFeb 2nd 2013
     permalink
    Witam, Jestem tu nowa, więc z góry przepraszam jeśli takie pytanie już było, co jest bardziej wskazane podczas starań o dziecko, sam kawas foliowy czy femibion? Opinie są różne, jedni mówią, że lepiej brać femibion ze względu na lepszą przyswajalność kwasu foliowego inni natomiast, że bez potrzeby nie ma co przyjmować innych witamin niż folik... więc już sama nie wiem jaka decyzja jest dobra.
    •  
      CommentAuthorMinia85
    • CommentTimeFeb 3rd 2013
     permalink
    Nemeziss a co zalecił lekarz? Najczęściej preparaty witaminowe zalecane są od II trymestru ciąży, chociaż niektóre kobiety przyjmują wcześniej, ale to indywidualne zalecenia lekarza.
    Nie słyszałam, żeby w czasie starań zalecano coś poza kwasem foliowym.
    --
    • CommentAuthorann222425
    • CommentTimeFeb 5th 2013
     permalink
    mam pytanie a ja wczoraj byłam na monitoringu17 dzień cyklu end 9,5 ciałko zółte dosc duze płyn w zatoce i pozostałości pecherzyka czyli co owulacja chyba była:)a na wykresie cisza zero wzrostu temp?
    --
    •  
      CommentAuthorKaroolka
    • CommentTimeFeb 6th 2013
     permalink
    ja mam bardzo podobna sytuację do ann222425, owulacja potwierdzona usg 17 dc, do tej pory brak skoku temperatury, dziś 3 dzień po owulacji. jakie mogą być tego przyczyny?
    --
    • CommentAuthorann222425
    • CommentTimeFeb 17th 2013
     permalink
    ja mam kolejne pytanie dzisiaj odnotowałąm 2 kreseczki na teście ciazowym ale cały czas pobolewa mnie podbrzusze tak jak na @ i do tego ból piersi czy to normalne?
    --
    • CommentAuthornati1591
    • CommentTimeFeb 24th 2013
     permalink
    Hej mam pytanie ... trzy miesiące temu odstawiłam tabletki anty.... pierwsze krwawienie po odstawieniu było jak w zegarku.. drugi okres przyszedł po 36 dziań...dzisiaj mam 46 dzień cyklu i nadal nic... w ciąży nie jestem test negatywny ,temperatura niska :( z mężem staramy się o dzidziusia... moje pytanie: Czy już iśc do gina po tabletki na wywołanie @ czy jeszcze trochę poczekac ?? z góry dzięki za odpowiedź:smile:
    •  
      CommentAuthorFiufiu
    • CommentTimeMar 11th 2013
     permalink
    Ja bym poczekała, daj organizmowi szansę na powrót do normy. Jakie miałaś długości cykli przed anty?
    --
    • CommentAuthorisska82
    • CommentTimeApr 27th 2013
     permalink
    Witam. Mam pytanie. Jestem w 31dniu cyklu. Zwykle cylle mam 28-29dni.
    Przez tydzień co drugi dzień po owulacji mialam zastrzyki z pregnylu 2500jm. Ostatni zastrzyk
    Dostalam w poniedziałek. Od 19dc bralam tez duphaston pol tabletki dziennie.
    Zrobilam sobie dzisiaj test i wyszly dwie kreski ale nie wiem czy to
    Wiarygodny wynik. Poprosze o opinie ;-). Dodam ze wczoraj rano mialam na papierze
    Toaletowym plame krwi wielkości orzecha wloskiego i tylko raz.. Potem tylko jasmiutkie poplamianie i tak dzis tez
    Mam malutkie plamienie. Dzis sobota wiec żaden lekarz mi nie odpowie a boję się że jeśli doszlo do zagmiezdzenia
    Zarodka to przez moj spadajacy progesteron nic z tego nie będzie.
    Chyba ze duphaston brany wcześniej zapewnil mi zapas progesteronu. Sos!!! :-)
    •  
      CommentAuthorSzpilka27
    • CommentTimeMay 3rd 2013 zmieniony
     permalink
    Ja ekspertem nie jestem ale jeżeli minęły dopiero 4 dni od ostataniego zatrzyku z pregnylu to moim zdaniem możesz mieć wynik fałszywie dodatni niestety.
    --
    • CommentAuthormaeren
    • CommentTimeMay 8th 2013
     permalink
    Witam,
    jestem początkująca na forum, ale widzę że często udzielacie tutaj cennych informacji. Przeszukiwałam internet żeby się czegoś dowiedzieć, ale przyznam, ze czuję się tylko bardziej skołowana.
    Ostatni okres miałam 31.03, gdy powinien przyjść kolejny zauważyłam że temperatura wcale nie spada, więc założyłam , że to może być ciąża. Pierwsze testy wypadły negatywnie poczekałam trochę i w piątek 3.05 zrobiłam kolejny, tym razem pozytywny. We wtorek miałam umówioną już wcześniej wizytę u ginekologa, ale na badaniu okazało się, że nic nie widać ( a powinien to być 6 tydzień). Piersi są drażliwe, ale innych objawów nie mam. Wyniki z dzisiejszego beta hcg to 455 i nie wiem czy to nie za mało. Czy to możliwe, że to jedynie biochemiczna? Czy bez drugiego wyniku nie można niczego potwierdzić lub wykluczyć? Planuję powtórzyć badanie w piątek, bo rozumiem że po 24 godzinach to za mała przerwa. Proszę o rady:)
    •  
      CommentAuthorMsKoko
    • CommentTimeMay 14th 2013
     permalink
    Witam serdecznie.Od ponad tygodnia dokucza mi bolesność i tkliwość piersi. Dzisiaj wypada 27 dc ale nigdy nie bolały mnie aż tak długo a ni nigdy przed krwawieniem. Wykonałam test ciążowy jednak wynik okazał się wątpliwy ( brak kreseczek). Jak myślicie co na to poradzić ?
    •  
      CommentAuthorWinni
    • CommentTimeMay 16th 2013
     permalink
    MsKoko: Jak myślicie co na to poradzić ?

    Zrobić kolejny test :wink:
    --
    • CommentAuthorilikepeter
    • CommentTimeMay 27th 2013
     permalink
    Witam
    Mam pytanie dotyczące owulacji.
    Podczas owulacji dokucza mi silny ból jajników, czasem ten sam dwa trzy miesiące pod rząd czasem na zmianę raz lewy raz prawy.
    Ból zaczyna się dosyć lekko boli jajnik i troche cały brzuch i tak przez kilka godzin aż nagle zaczyna się naprawdę ostry ból promieniujący jakby szpilkami do pośladków, do brzucha, trwa ok 10 min i wszystko znika nie boli juz nic. Ginekolog powiedział mi że to normalne że pęka torebka jajnika i stąd ten ból. Moje pytanie brzmi: kiedy dokładnie dochodzi do owulacji, czy właśnie ten ostry krótki ból jest objawem wydostania się jajeczka i czy właśnie od tej pory jajeczko sobie wędruje i jest szansa na zapłodnienie. Czy dziei temu bólowi mam szanse określić z dużą dokładnością kiedy mam owulacje? Czy może jajeczko wychodzi wcześniej a ból jest objawem jego przemieszczania się (słyszałam też taką teorię)
    Z góry dziękuje za odpowiedź.
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeMay 28th 2013
     permalink
    Ból owulacyjny jest dodatkowym objawem płodności i niczym więcej. Dodatkowe objawy płodności nie występują u wszystkich kobiet ani we wszystkich cyklach. Mogą wystąpić przed, w trakcie lub po owulacji.
    Znacznie ważniejsze są główne objawy płodności: śluz szyjkowy, szyjka macicy i PTC. One pozwalają wykryć cały okres płodny i niepłodny.

    Artykuł eksperta o dodatkowych objawach płodności i ich znaczeniu
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorsushka
    • CommentTimeJun 4th 2013
     permalink
    Jestem trzy miesiące po porodzie. Od dwóch biorę Azalię, którą chciałabym jednak odstawić. Mam zatem pytanie- jak powinnam teraz postępować? Jak po porodzie czy jak po odstawieniu pigułek?Kontynuować cykl czy założyć nowy?
    --
  5.  permalink
    Czy jest jakiś limit dni po szczycie śluzu, w ciągu których powinien nastąpić skok temperatury? Dziś trzeci dzień po szczycie śluzu, a skoku temperatury brak. Do tej pory skok był zazwyczaj dzień po szczycie śluzu, raz zdarzyło się że dwa dni (ponad dwadzieścia zaobserwowanych cykli). Temperaturę mierzę pomiędzy 5 a 6 rano, więc mieszczę się w limicie. Dzień po szczycie cieszyłam się że temp jeszcze nie skoczyła, bo dzięki temu mam sześć niższych. Natomiast teraz zastanawiam się czy przypadkiem mi się bezowulacyjny cykl nie szykuje.

    <span style="font-size:11px;color#333;">Treść doklejona: 05.06.13 10:23</span>
    Już sprawa się prawdopodobnie wyjaśniła - dziś skok;) mam nadzieję że kolejne temp to potwierdzą
    • CommentAuthorAnnna
    • CommentTimeJun 10th 2013
     permalink
    Mam pytanie ale najpierw....zbadałam progesteron w (moim zdaniem po bólu jajnika sądząc) 3 dniu po owulacji i wynosił 2,50ng/ml, powtórzyłam badanie w 6 dniu po owulacji i wynosił 5,80ng/m, i moje pytanie brzmi czy jest możliwie patrząc na te wyniki, że owulacji nie było? Czy to są za niskie wartości? Pytanie wynika stąd, że w 17dc miałam robione usg, gdzie pęcherzyk był 14x18 według pani ginekolog rósł powoli więc uznała, że z owulacji nic nie będzie toteż dalszego monitoringu nie robiła bo nie było sensu. Moim zdaniem owulacja była 18dc (ból jajników-tak samo było w cyklu poprzednim). Mam nadzieję, że nie zagmatwałam.
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeJun 11th 2013
     permalink
    Oceniasz, że owulacja była wyłącznie po bólu owulacyjnym?
    -- [/url]
    • CommentAuthorAnnna
    • CommentTimeJun 11th 2013
     permalink
    Napisałam...moim zdaniem po bólu owulacyjnym sądząc...., który w ostatnich trzech cyklach jest zawsze 18dc. Nie napisałam, ze owulacja była, tylko moim zdaniem, nie wiem czy była na pewno bo pani ginekolog w 17dc cyklu uznała, że nie ma już sensu dalej monitorować bo pęcherzyk mało przyrasta, może owulacji wcale nie było. Jeśli chodzi o inne objawy to ciężko mi cokolwiek zaobserwować bo jeśli chodzi o śluz to jedynie czuję, że jest go mało lub więcej, żadnych zewnętrznych objawów z serii rozciągliwy nie widać (może i śluzu płodnego nie ma-dawniej było oczywiste kiedy jest i jaki, teraz po odstawieniu prochów na razie nie potrafię nic zaobserwować). jeśli chodzi o skoki temp. był w 22dc ale moja fl w poprzednim cyklu to raptem 7dni w jeszcze wcześniejszym cyklu nawet skoku nie było za bardzo widać, w cyklu teraźniejszym skok był 22c ale już temp. spadła poniżej wyższych a to dopiero 4dc.
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeJun 13th 2013
     permalink
    Wykres wygląda normalnie, ale brakuje obserwacji śluzu. To utrudnia interpretację.
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorzanettt86
    • CommentTimeJun 14th 2013
     permalink
    Witam.Ja mam pytanie ponieważ kiedyś już mierzyłam sobie temperaturę i z tego co pamietam była ona trochę wyższa nawet na początku cyklu.Czym to może być spowodowane?dziekuje z góry za odpowiedź
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeJun 20th 2013
     permalink
    W bieżącym cyklu też tak było?
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorzanettt86
    • CommentTimeJun 21st 2013
     permalink
    Pierwszy miesiac mierze sobie tem po dlugiej przerwie
    --
  6.  permalink
    Witam, mam pytanie czy możliwe jest aby miesiączka wystapiła po około 4-5 dni od owulacji?Czy oznaczałoby to cykl bezowulacyjny?Czy po prostu problemy z hormonami? Bardzo proszę o odpowiedż.
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeJun 28th 2013
     permalink
    Po czym poznałaś, że owulacja się odbyła?
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthormigotynka
    • CommentTimeJul 4th 2013
     permalink
    Amazonko, może Ty rozwiejesz moje wątpliwości?

    Wg om termin porodu wychodził mi na 1 lipca, ale nadal w dwupaku jestem, może faktycznie owulacja była później niż zaznaczyłam? Mnie się wydaje, że 15 dc?
    Dziękuję za odp:)
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeJul 5th 2013
     permalink
    Nie masz szczytu śluzu?
    -- [/url]
  7.  permalink
    Amazonko, na podstawie testu owulacyjnego, który wskazywał na owulacje. Aczkolwiek badanie progesteronu po ok 7-8 dni od domniemanej owulacji wskazało, że raczej jej nie było :( dzieki
    •  
      CommentAuthoranabi
    • CommentTimeSep 1st 2013
     permalink
    Witam,jestem tu nowa i nie wiem czy w dobrym miejscu piszę,ale będę wdzięczna za odpowiedź,bądź przekierowanie :)
    A wiec staramy sie z partnerem o dziecko już od jakiegoś roku(06.2012-przestaliśmy sie zabezpieczać(prezerwatywa)a miesiaczki byly w miarę regularne ok 28 dc zdarzały sie wczesniejsze plamienia),ostatnio(06.2013) lekarz przepisał mi luteinę pod językowo 2xdziennie przez 7 dni od 18 dnia cyklu,nastepnie od 12 dnia cyklu współżyć,ale natknęłam się na farum,że zażywanie luteiny jest znaczniej skomplikowane,czyli zaczęcie zażywania od 3-4 dnia po skoku temp,a mi lekarz nie kazał mierzyc temp.W ciąży nie jestem a on powiezdiał ze widzimy sie we wrzesniu na potwierdzeniu,wiec nie wiem co mam robić :/ zmienic lekarza??
    • CommentAuthorateneaa8
    • CommentTimeSep 24th 2013
     permalink
    Witam serdecznie. Nie posiadam zbyt duzo doswiadczenia na temat obserwacji cyklu. Poniewaz staramy sie o dziecko, postanowilam baczniej sie temu przyjrzec. Mam pytanie dotyczace temperatury. Dzis jest 7 dzien cyklu, a temperatura utrzymuje mi sie na poziomie 37-37.1°C. Taka temperature mialam rowniez przed miesiaczka. Czy moge ja uznac za moja niska temperature, ktora powinna teraz miec miejsce? Z gory dziekuje za odpowiedz.
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeSep 25th 2013
     permalink
    Co lekarz widzi takiego szkodliwego w mierzeniu temp? Bez tego jest trudniej i strzelasz w ciemno.
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorKamisia_Le
    • CommentTimeOct 18th 2013
     permalink
    Witam,
    moje pytanko dotyczy badań hormonalnych - w których dniach cyklu powinno się zbadać hormowy tarczycy i które najlepiej?
    z góry dziękuję za odpowiedzi :)
    --
    • CommentAuthorNalvin
    • CommentTimeOct 22nd 2013
     permalink
    Bardzo duzo pisze sie ze wysilek fizyczny moze wplynac na temp. Jak wobec tego interpretowac cykle gdy wysilek fizyczny wystepuje regularnie codziennie/co 3 dni tp. A jak gdy wystepuje nieregularnie czy tez jednorazowo?? Bardzo prosze o pomoc :)
    •  
      CommentAuthormigg
    • CommentTimeOct 25th 2013
     permalink
    Zadam pytanie jeszcze tutaj - może więcej osób zagląda.

    Sytuację mam następującą - obserwuję właśnie 13 cykl po porodzie (Rotzer) i teoretycznie, jako obserwatorka "doświadczona" mogłabym wyznaczać dni niepłodności względnej na początku cyklu.
    Praktycznie sprawa wygląda tak, że nadal karmię piersią i moje cykle są niezbyt regularne (długość cyklu 29-39 dni, faza lutealna 7-12 dni) i w związku z tym zastanawiam się, czy zastosowanie zmodyfikowanej reguły Doringa (wychodzi do 13 dni niepłodności) albo reguły cykl-20 (9 dni) ma sens. Do tego dochodzi obserwacja śluzu o cechach płodnych, który potrafi pojawić się już 7 dnia cyklu (i "ciągnąć" się przez następne 2 tygodnie...).
    Dodam tylko ze korzystam z książki "Naturalna regulacja poczęć", która jest dość mocno broszurowa. Czy Rotzer gdzieś wspomina o wyznaczaniu niepłodności względnej w takich sytuacjach? Czy najwcześniejszy objaw "W" (wnikliwej obserwacji) w zaobserwowanych cyklach po porodzie może być miarodajny? Bo 13 dni mnie nie do końca przekonuje, a reguła: najdłuższy cykl-20 też nie do końca, bo ona chyba zakłada stałą fazę lutealną?
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeDec 17th 2013
     permalink
    Mam pytanie.

    Dopadł nas wirus, jelitówka jakaś.
    Wymioty, biegunka, temperatura (u dziecka, bo ja nie mam)
    Dzisiaj rano mierzyłam temp (waginalnie) i mi wychodziło -kilka razy - między 37,28 a 37,32.
    Pod językiem i na czole nie chce być inaczej jak 36,6 -36,7.

    Czy jeśli nie mam gorączki (i nie miałam też wczoraj) to ta zmierzona waginalnie niezakłócona ma być czy zakłócona (no bo mam wirusa jednak w sobie) ?
    --
    •  
      CommentAuthorPandora1
    • CommentTimeDec 19th 2013 zmieniony
     permalink
    Teorka jak nie masz gorączki to dla mnie niezakłócona.
    Migg na temat cykli poporodowych nie odpowiem, bo nie mam doświadczenia.
    Nalvin musisz u siebie zaobserwować czy wysiłek u Ciebie wpływa na temp. U mnie nie.
    Cosmo TSH bez względu na dzień cyklu.
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.