Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorQuelle
    • CommentTimeJan 6th 2012
     permalink
    martitap ja byłam dwa tygodnie po samoistnym poronieniu
    w trzecim cyklu po zaszłam w ciąże
    choć bardzo się boję muszę wierzyć że będzie dobrze
    -- http://wwwsuwaczki.com/tickers/p655ybbha8ok1b4a.png[/img][/url]
  1.  permalink
    Martitap- ja przez tydzień musiałam robić betę (sprawdzać jak spada). Od momentu stwierdzenia poronienia miałam 3 kontrole jakoś co 3 dni (środa, piątek,poniedziałek), potem po tygodniu, a potem ostatecznie jak beta spadła prawie do zera. U mnie beta długo spadała, było podejrzenie ciąży pozamacicznej
    --
    •  
      CommentAuthorQuelle
    • CommentTimeJan 6th 2012
     permalink
    ja betę miałam robioną dzień po tym jak macica się wyczyściła
    a następną miesiąc po
    ale to pewnie zależy od kraju i lekarza
    -- http://wwwsuwaczki.com/tickers/p655ybbha8ok1b4a.png[/img][/url]
  2.  permalink
    Marta Najlepiej bedzie jak zapytasz o to swojego gina....


    Co do pochowku to gdybym znala wczesniej swoje prawa napewno zadecydowalabym o pogrzebie.Do tej pory nie moge sobie wybaczyc ze zostawilam swoje dziecko w szpitalu bo dla mnie to zawsze bedzie dziecko niezalezenie w ktorym tygodniu ciazy bylam.Mi osobiscie miejsce pochowku przyniosloby wielka ulge dlatego,ze moglabym przychodzic tam zawsze kiedy tylko zatesknie i wiedzialabym ze jestem blisko i chociaz zapalajac lampke czulabym sie o wiele lepiej,no coz to kwestia indywidualna i kazda kobieta podchodzi do tego inaczej.Najbardziej z tego wszystkiego sumienie nie daje mi spokoju,nie wiem od czego to zalezy...Napisalam pozegnalny list jednak jeszcze czuje sie niespokojnie...Poprostu musze z tym jakos zyc...
    --
    •  
      CommentAuthormartitap
    • CommentTimeJan 6th 2012
     permalink
    Gin nic mi nie mówił, co w przypadku samoistnego poronienia, a nie chce dzisiaj do niego dzwonić. No nic. Poczekam do jutra albo pojadę do szpitala.
    --
  3.  permalink
    martitap: Gin nic mi nie mówił, co w przypadku samoistnego poronienia, a nie chce dzisiaj do niego dzwonić. No nic. Poczekam do jutra albo pojadę do szpitala.
    --


    Sory Marta ale o to chyba nie powinnas nas pytac....Nie jestem lekarzem,jakiej odpowiedzi oczekujesz....
    --
    •  
      CommentAuthorakirka
    • CommentTimeJan 6th 2012
     permalink
    martitap ja byłam u lekarza 2 tyg po. Ale wcześniej sprawdzałam betę, bo miałam przyjść aż spadnie do zera. Tyle, że u mnie od samego początku była niziutka.
    --
    •  
      CommentAuthormooniia
    • CommentTimeJan 6th 2012
     permalink
    martitap ja po samoistnym po zaprzestaniu krawwienia byłam na usg sprawdzic jak wyglada macica i potem badałam bete jak spada (spadła w 2 tygodnie ale była na poziomie ok 4 tys. teraz po czyszczeniu miałam niemal 13 tys a po niemal 3 tyg. 4,85.

    ja rozumiem potrzeba posiadania grobu - nie zrobiłam tego bo zarodek był malenki ale gdyby to był 13-15 tydz z dzieciatkiem 5-6 cm to na pewno bym sie zdecydowała, własnie po to aby nie dac sobie wmówic ze tego dziecka nie było, ze nie ma po czym płakac i nad czym sie rozczulac dzis po swoich aniolkach mam miejsce na cmentarzu na symbolicznym pomniczku dzieci nienarodzonych i ma to dla mnie osobiscie wielkie znaczenie

    jesli lubicie czytac polecam ksiazke -" niebo istnieje naprawde" piekna wzruszajaca historia ale bardzo podnoszaca na duchu
    -- mama piątki :)
    •  
      CommentAuthormartitap
    • CommentTimeJan 6th 2012
     permalink
    Cobraczek, pytam np po to, żeby wiedzieć, czy muszę już pędzić do szpitala czy mogę poczekać do jutra... Ok?
    --
    •  
      CommentAuthormooniia
    • CommentTimeJan 6th 2012
     permalink
    jak nic złego sie nie dzieje nie masz krwotoku, goraczki silnych bóli to spokonie nie musisz leciec juz teraz zaraz,ale gdyby cos Cie niepokoiło to zawzse dla pewnosci lepiej podjechac niech zobacza co sie dzieje
    -- mama piątki :)
    •  
      CommentAuthorQuelle
    • CommentTimeJan 6th 2012
     permalink
    martitap ja do szpitala pojechałam na drugi dzień jak wszystko ze mnie wypłynęło
    to było straszne i ten ból
    lekarka powiedziała,że macica jest pusta i pochwaliła że nie przyszłam na zabieg
    krwawiłam a raczej plamiłam jeszcze kilka dni
    Myślę że jeśli wiesz że pęcherzyk się usunął to lepiej żeby lekarz zobaczył czy macica jest czysta żeby nie doszło do zakażenia
    -- http://wwwsuwaczki.com/tickers/p655ybbha8ok1b4a.png[/img][/url]
    •  
      CommentAuthormartitap
    • CommentTimeJan 6th 2012
     permalink
    Widziałam dzisiaj pęcherzyk... Trauma na całe życie :cry: jutro do południa pojadę do szpitala, żeby sprawdzić, czy wszystko jest ok...
    Gina, a jak u Ciebie z dalszymi staraniami?
    --
    •  
      CommentAuthorQuelle
    • CommentTimeJan 6th 2012
     permalink
    wiem co czujesz bo sama to przechodziłam 1 września
    pierwszy cykl po nie staraliśmy się
    dostałam Duphaston 2*2 po owulacji przez 12 dni i heparynę w zastrzykach bo mam przeciwciała ANA
    drugi cykl się przedłużył 34d,a w trzecim ujrzałam plusa
    bardzo się boję bo mam krwiaka i muszę dużo odpoczywac
    16.1 mam kolejną wizytę i to będzie 9 tydzień,ciągle mam złe myśli i jestem pełna obaw
    -- http://wwwsuwaczki.com/tickers/p655ybbha8ok1b4a.png[/img][/url]
    •  
      CommentAuthormartitap
    • CommentTimeJan 6th 2012
     permalink
    W którym tc byłaś wtedy?
    Super, że się szybciutko udało. Trzymam kciuki, żeby było w porządku. MUSI!!! Moja znajoma też miała krwiaczka, a teraz ma prawie 3-letnią córkę.
    --
    •  
      CommentAuthorAlly1381
    • CommentTimeJan 6th 2012
     permalink
    a mi się ciągnie ten cykl, 26dzien czały czas niskie temp, ale nic nie mówili o braniu progesteronu.
    Gina gratulacje!!!! życzę spokojnych miesięcy ciąży!!! A w ciąży bierzesz też heparynę?
    oby u mnie poszło z tym plusem tak szybko jak u Ciebie.
    --
    •  
      CommentAuthorAlly1381
    • CommentTimeJan 6th 2012
     permalink
    Marti mocno krwawisz? koniecznie jutro jedz na usg.
    --
    •  
      CommentAuthorQuelle
    • CommentTimeJan 6th 2012
     permalink
    zarodek przestał się rozwijac i serduszko przestało bić w 7 tygodniu ciąży
    obecnie piję utrogestan 3*3 i heparynę 40mg
    -- http://wwwsuwaczki.com/tickers/p655ybbha8ok1b4a.png[/img][/url]
    •  
      CommentAuthormartitap
    • CommentTimeJan 6th 2012
     permalink
    U mnie jak na razie nie było mocnego krwawienia. Póki co to dzisiaj przed południem było takie w miarę, z pęcherzykiem... Teraz raczej mocne plamienia. Brzuch lekko pobolewa. Mam nadzieję, że czyszczenie nie będzie potrzebne...
    --
    •  
      CommentAuthorQuelle
    • CommentTimeJan 6th 2012
     permalink
    moja gin mówiła że po poronieniu mogą być puste cykle lub wydłużone
    organizm musi się zregenerować
    przeciwciała miałam już przed pierwszą ciążą ale mój stary ginekolog nic z tego nie robił
    obecnie mam nowego lekarza,od razu przepisała mi dupka i heparynę
    -- http://wwwsuwaczki.com/tickers/p655ybbha8ok1b4a.png[/img][/url]
    •  
      CommentAuthorQuelle
    • CommentTimeJan 6th 2012 zmieniony
     permalink
    martitap u mnie bóle i krwawienie ustało zaraz po tym jak usunął się pęcherzyk
    na drugi dzień lekarka powiedziała,że macica jest czysta i nie ma już krwi
    -- http://wwwsuwaczki.com/tickers/p655ybbha8ok1b4a.png[/img][/url]
    •  
      CommentAuthorAlly1381
    • CommentTimeJan 6th 2012
     permalink
    Ilan mi też nie mówili o moich prawach, sama była taka mądra, z forum się dowiedziałam.
    a co do omdleń to ja kilkakrotnie zemdlałam, nawet leżąc w łóżku, myślałam, że nocy nie przetrzymam, rano dostałam kroplówkę. i jż było lepiej.
    --
    •  
      CommentAuthorAlly1381
    • CommentTimeJan 6th 2012 zmieniony
     permalink
    gina to dupek czy utrogestan zażywasz?? ten drugi chyba trudny do dostania w Pl?
    --
    •  
      CommentAuthorQuelle
    • CommentTimeJan 6th 2012
     permalink
    ally do dnia w którym test był pozytywny piłam duphaston
    potem zadzwoniłam do mojej gin i zmieniła mi na utrogestan,bo powiedziała że nie powinno się pić dupka w ciąży
    mieszkam w Austrii i tutaj 30 tabletek kosztuje 5.30 euro,w Pl go nie ma
    -- http://wwwsuwaczki.com/tickers/p655ybbha8ok1b4a.png[/img][/url]
    •  
      CommentAuthorAlly1381
    • CommentTimeJan 6th 2012
     permalink
    no właśnie! wiem, że go nie ma. to wyjaśnia sprawę, dzięki.
    --
    •  
      CommentAuthormartitap
    • CommentTimeJan 6th 2012
     permalink
    Ja w ogóle nie miałam jakichś silnych bóli. Od wtorku brzuch mnie pobolewa i trochę w krzyżu.
    --
  4.  permalink
    gina1511: potem zadzwoniłam do mojej gin i zmieniła mi na utrogestan,bo powiedziała że nie powinno się pić dupka w ciąży


    :shocked:O matko...Od kiedy nie mozna brac Duphastonu w ciazy....?:devil:Chyba tylko w przypadku uczulenia na ten lek....
    --
    •  
      CommentAuthorQuelle
    • CommentTimeJan 6th 2012
     permalink
    Cobraczek: :shocked:O matko...Od kiedy nie mozna brac Duphastonu w ciazy....?





    tutaj w Austrii lekarze uważają że jest szkodliwy w ciąży i przepisują naturalny progesteron
    -- http://wwwsuwaczki.com/tickers/p655ybbha8ok1b4a.png[/img][/url]
  5.  permalink
    gina1511: tutaj w Austrii lekarze uważają że jest szkodliwy w ciąży i przepisują naturalny progesteron


    Dziwne,ale nie wnikam...
    --
    •  
      CommentAuthormooniia
    • CommentTimeJan 6th 2012
     permalink
    co kraj to obyczaj, moze chodzi o to ze duphaston to dydrogesteron a luteina czy utragestan to czysty progesteron wiec na pewno w ciazy lepszy
    choc na polskiej ulotce jest napisane ze w ciazy mozna :)
    -- mama piątki :)
    •  
      CommentAuthorQuelle
    • CommentTimeJan 6th 2012
     permalink
    mooniia: [/quote][quote=mooniia]co kraj to obyczaj, moze chodzi o to ze duphaston to dydrogesteron a luteina czy utragestan to czysty progesteron wiec na pewno w ciazy lepszy
    choc na polskiej ulotce jest napisane ze w ciazy mozna :)





    dzięki mooniia wyjełaś mi to z ust
    -- http://wwwsuwaczki.com/tickers/p655ybbha8ok1b4a.png[/img][/url]
    •  
      CommentAuthormooniia
    • CommentTimeJan 6th 2012
     permalink
    moja gin tez nie lubi dupka raz ze własnie jest to srodek progestagenny a nie progesteron dwa ze o małym natezeniu tak naprawde choc jak był kaprogest jeszcze dostepny to oprócz luteiny leciałam na nim całe ciaze ( z tym ze kaprogest to był bardzo silny srodek) teraz zeby uzyskac to samo miałam suplementacje taka jak mi zalecano po ICSI czyli 2 luteiny co 4 godz, cały dzien ja miałam pod jezykiem bo na dowcipna jestem uczulona
    -- mama piątki :)
    •  
      CommentAuthorTilly75
    • CommentTimeJan 6th 2012
     permalink
    W Angli i Stanach duphaston jest też zabroniony w ciazy.
    --
    •  
      CommentAuthorQuelle
    • CommentTimeJan 6th 2012
     permalink
    na święta jak plamiłam brudną krwią i poszłam w Polsce do lekarza to kazała pic 3*3 dupka i na noc utrogestan
    kilka dni póżniej poszłam na wizytę do swojej gin w Austrii i kazała brać utrogestan 3*3
    szkoda że wcześniej mi o tym nie mówiła bo kupiłam niepotrzebnie duphaston w Polsce i teraz lerzy w domu
    -- http://wwwsuwaczki.com/tickers/p655ybbha8ok1b4a.png[/img][/url]
    •  
      CommentAuthorserratia
    • CommentTimeJan 6th 2012
     permalink
    Ja się cały czas zastanawiam jaki wpływ miała luteina na podtrzymanie obumarłego zarodka - chodziłam tak prawie 2 tygodnie..
    Może gdybym nie brała luteiny nastąpiłoby samoistne poronienie?
    --
    •  
      CommentAuthormartitap
    • CommentTimeJan 6th 2012
     permalink
    serratia, pewnie tak. Gin mi mówił, że możemy jeszcze spróbować podtrzymać ciążę luteiną, ale to i tak nic nie da...
    --
    •  
      CommentAuthorAlly1381
    • CommentTimeJan 6th 2012
     permalink
    a ja mam pytanie czy luteinę podjęzykową któraś z was łykałą po prostu, mój gin na początku ciąży zalecił 2x1 luteinę, jak powiedziałam, że to okropne w smaku, to mówił, że mam łykać. no i tu mam zagwozdkę, chyba było mniejsze wchłanianie?
    --
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeJan 6th 2012
     permalink
    Cobraczek: Od kiedy nie mozna brac Duphastonu w ciazy....?


    Cobraczek, niektórzy w Polsce też tak uważają - ja zamiast dupka dostałam luteinę jak zaszłam, lekarz był na "nie" jeśli chodzi o duphaston.
    --
    •  
      CommentAuthorPuzzle
    • CommentTimeJan 6th 2012
     permalink
    Moja polska ginekolog też nie zapisuje dupka w ciąży tylko od razu luteinę lub utrogestan a utrogestan można zamówić w aptece jako import zagraniczny na zamówienie ale taniej się opłaca jak ma się znajomych w czechach lub niemczech i stamtąd brać
    •  
      CommentAuthormartitap
    • CommentTimeJan 6th 2012
     permalink
    Podobno pod język trzeba luteinę brać, bo przy połykaniu nie spełnia swojej funkcji.
    --
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeJan 6th 2012
     permalink
    Ally, podjęzykową kazał mi brać tylko podjęzykowo. Jakby nie smakowała to miałam opcję dopochwowej.
    --
    •  
      CommentAuthorAlly1381
    • CommentTimeJan 6th 2012
     permalink
    no tak niby ginekolog położnik, z praktyką szpitalną, a na minę mnie wpuścił. podobno też tą podjęzykową aplikują sobie dopochwowo, gdzieś wyczytałam.
    --
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeJan 6th 2012
     permalink
    Hmm, o tym nie słyszałam prawdę mówiąc - w aptece zadawali mi za każdym razem pytanie, czy ma być dopochwowa, czy podjęzykowa, więc chyba różnica jest...
    --
  6.  permalink
    Dokladnie tez nie wiem po co takie motanie.Po to sa dwa rodzaje zeby moc brac jak komu wygodniej...Mi doustna niepasowala,obrzydliwy smak.
    --
    •  
      CommentAuthorAlly1381
    • CommentTimeJan 6th 2012
     permalink
    na pewno dopochwowej nie używa sie doustnie, bo to globulka;)
    a ta malutka podj. wchłania się przez błony śluzowe, więc to mogłoby się zgadzać.
    --
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeJan 6th 2012
     permalink
    Podjęzykową można dopochwowo i nie jest to żadna "mina" ;) odwrotnie nie wskazane choć są tacy co pozwalają
    --
    •  
      CommentAuthortechniczne
    • CommentTimeJan 6th 2012
     permalink
    Ja poroniłam w listopadzie, ciąża się zatrzymała w 6-7 tygodniu , dobrze że łyżeczkowania nie miałam , samo sie oczyściło,
    •  
      CommentAuthorAlly1381
    • CommentTimeJan 6th 2012
     permalink
    mina to łykanie podjęzykowej!
    --
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeJan 6th 2012
     permalink
    ally1381: mina to łykanie podjęzykowej!
    a to tak bez wątpienia :) nie wchłania się
    --
  7.  permalink
    [/quote]
    ally1381: na pewno dopochwowej nie używa sie doustnie, bo to globulka;)a ta malutka podj. wchłania się przez błony śluzowe, więc to mogłoby się zgadzać.


    Ja z dopochwowymi to spotkalam sie z tabletkami nie globulkami...
    --
    •  
      CommentAuthorAlly1381
    • CommentTimeJan 6th 2012
     permalink
    nie jasno sie wyraziłam, tabletki dopochwowe zwane popularnie są globulkami. chodzi mi o skład tabl dopochwowej: talk, masło kakakowe itd nie wyobrażam sobie tego w buzi.
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.