Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

  1.  permalink
    Hyde, ja słyszałam o opcji podłączenia z wodociągów takze ciepłej wody, ale to marginalne przypadki. Ale byc moze tam gdzie Elfika mieszka jest taka mozliwosc
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeNov 27th 2014
     permalink
    Elfiko my tez mieszkamy w miescie ale takiej opcji w domach jednorodzinnych nie ma, baaa moja kuzynka ma dom w samym centrum miasta przy glownym deptaku prawie no i nie ma takiej mozliwosci.Byc moze u was sie da. Tylko nie wiem czy warto, koszty podgrzania wody sa b.wysokie jednak
    U nas za to jest ciekawe obostrzenie na scisle centrum miasta - trzeba korzystac z ciepla dostarczanego przez cieplownie miejska przez co woda tylko z bojlera moze byc.
  2.  permalink
    bo masz mini kuchnię z kominkiem za plecami,
    kominek jest w przejsciu, ( jak go zabezpieczysz gdy bedziesz miała raczkujące dziecko?)
    salon jest malenki ( nie porównuj do mieszkania w bloku- tak sie nia da)
    nie masz gdzie postawić stołu dla 4 osób ( narysuj sobie na podwórku kwadrat 4 x 4 - dorysuj w nim kanapę i fotel, a potem stoł i krzesła odsunoięte od niego. I zobacz jaka powierzchnia Ci zostanie)
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeNov 27th 2014
     permalink
    elfika: A czemu czesc dzienna jest niefunkcjonalna?

    moim zdaniem salon jest nieustawny a kominek na przejsciu to coz, dla mnie przede wszystkim duze ryzyko ze wzgledu na dzieci (no i psa) a przeciez u was tam caly czas sie bedzie palilo; poza tym kwestia donoszenia opalu za kazdym razem bo nie widze tu mozliwosci skladowania
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeNov 27th 2014
     permalink
    Elfiko nikt ci nie mowi ze wszystko jest na nie; kazda z nas stala przed trudnymi wyborami i teraz jest o ten jeden dom madrzejsza.
    Gdybym nie naczytala sie forum muratora mojego ulubionego tematu o bledach budowlanych to mysle ze popelnilabym znacznie wiecej bledow.
    Pamietam tez jeden z moich pomyslow i nie popelnilam bledu dzieki temu ze Szczypta wlasnie zwrocila mi uwage na odleglosci miedzy "wezlami" kiblowo-kuchennymi. Sa rzeczy ktore warto podpatrzyc u innych, zmienic itp a nie sie ciskac
    wzgledy bezpieczenstwa i funkcjonalnosc powinny byc ponad wzgledami finansowymi u kazdego planujacego budowe, ot takie moje zdanie
  3.  permalink
    :shocked:

    była dyskusja, wiec odpowiedziałam. Ja wolę jak ktos mi zwraca uwagę i moge jakiegos błedu uniknać.
    ale spoko
    piękniusi projekt ;)
    tak lepiej? ;)

    Treść doklejona: 27.11.14 22:20
    aha- w moim domu tez widzę blędy projektowe. I załuję,ze nie miał mi kiedys kto sensownie doradzic
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeNov 27th 2014
     permalink
    a ja zaluje ze chcialam byc madrzejsza od architekta twierdzac ze duuuzy taras jest mi niezbedny :shamed:
    nie dosc ze pociagnal za soba full kasy (kwestia izolacji zeby nie przeciekalo) to jeszcze gdyby nie moj upor to mialabym i spora sypialnie i fajny gabinet
    •  
      CommentAuthor_Asiula
    • CommentTimeNov 28th 2014 zmieniony
     permalink
    Elfika, a moze dlatego by się nikt nie czepiał, bo jednak tam nie masz zbytnio dużego pola do manewru a wybierając projekt domu, gdzie jest ich od.....i ciut ciut, zawsze lepiej sie zastanowić i wybrać coś funkcjonalnego. Po za tym w mojej opinii to mieszkanie bynajmniej u nas jest etapem przejściowym, bo wiemy że kiedyś chcemy postawić dom. Już teraz widzę jakie błęduy porobiliśmy tu nie czepiając sie dewelopera, by poustawiał np. toaletę po naszemu i teraz będziemy kuć, bo moim zdaniem jest beznadziejnie ustawiona :P
    Mądry Polak po szkodzie :P:cool:
    Myślę, że dziewczyny na pewno nie mają złych intencji, ba! nawet jestem tego pewna, myślę że Ty też.
    Ja też bym wybrała jakiś projeky z większym salonem, kuchnią, gdzie de facto toczy się życie rodzinne :P
    Ale jak już napisałaś, to będzie Twój dom i to Ci ma pasić :D

    A jeszcze moze tylko napisze do kominka, to u mnie w domu rodzice, mają i palą raczej rekreacyjnie, po pierwsze nie nawidzę zanim się to wszystko rozpali.. chodzi o zapach głownie, po za tym jest wtedy rzeczywiscie mega gorąco w salonie a rodzice mają ok.40m2. i czuć to nawet na kanapie będącej w drugim prawie końcu pokoju. A tak jak dziewczyny piszą o bezpieczeństwie. To rzeczywiście może być ciężko np. z roczniakiem. Bo o ile Adaś nie chodzący nie interesował sie kominkiem, tak teraz?! Nauczył się go otwierać, interesuje go ta póleczka na popiół wysuwana.. no masakra.. A jednak mimo tłumaczenia taki roczniak nie dużo rozumie co nie?
    My po prostu jak przyjeżdzamy to rodzice albo nie rozpalali, albo robili to jak wyszliszmy na spacer, ale zeby tak codziennie to byłoby to trochę irytujące moim zdaniem.
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthor_Asiula
    • CommentTimeNov 28th 2014
     permalink
    No i fajnie, to Wy macie być zadowoleni.
    Nas na budowę domu teraz nie było stać, więc wybraliśmy mieszkanie.
    Inne możliwości kupienia, to raczej nie ma-tzn jest rynek wtorny, a w sumie to moim zdaniem to samo. Nigdy nic nie bedzie w 100% w mieszkaniu pod Ciebie.
    A wynajem przez jakiś dłuższy czas to nieporozumienie. Zmarnowaliśmy już i tak 4 lata studiów, czyli jakieś 60.000 min...
    U nas ułożenie i rozkład pomieszczeń jest bardzo po naszemu, prócz łazienki.. Nie wyobrażałam sobie tego, do czasu gdzie nie weszłam do nie i miałam narysować prysznic, wc, pralkę, zlew, szafki. i okazało się, ze miejsca brak :D szybciej nawet bym nie pomyślała, ze będzie ciężko mi poustawiać tam rzeczy....
    Wizja jest, ale trzeba co nie co przestawiać.. i się wkurzać :devil:
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeNov 28th 2014 zmieniony
     permalink
    Elfiko a skoro macie dobudowywac garaz i tam robic gabinet moze lepiej poszukac projektu z garazem od razu i tylko go adaptowac? w sumie metraz wam sie zmieni i nie bedzie to dom 80m2 tylko jakies 80+25, mysle ze domow ok 110m2 jest wiekszy wybor

    pomyslalam jeszcze o kwestii tego codziennego palenia, jesli wyjedziecie to co wtedy? macie kogos kto przyjdzie i zima codiznenie rozpali? no i tez kwestia waszej nieobecnosci w domu a mala wraca ze szkoly - wraca do zimnego mieszkania czy bedziecie zostawiali palacy sie kominek pod wasza nieobecnosc??
    kolega przetrwal 2 zimy na paleniu w kominku, mieszka z tesciami to jeszcze mial pomoc w tym jak on to nazywal sam 'procederze'; gorzej bylo jak tescie wyjechali na ferie a przyszly duze mrozy; wylatywal z pracy zeby corkom rozpalic i zeby im zimno nie bylo
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeNov 28th 2014
     permalink
    pomieszczenie gospodarcze mamy malenkie, stoi tam tylko piec, jest zasobnik na wode (150 czy 160l) i umywalka; trzymamy tez tam szczote taka gospodarcza i lopaty do sniegu
    niestety problem z paliwem stalym jest taki ze trzeba miec gdzie ten opal skladowac, u nas padlo na garaz bo dzialka za mala zeby jakas dobudowke w tym celu postawic (przypomne nasza dzialka ma 459m z czego tylko 12,6 szerokosci) nam ogrzewanie domu ekogroszkiem wychodzi stosunkowo tanioo, ok 2,5tys za rok z czgo zima mamy bardzo cieplo a latem caly czas woda sie grzeje, piec dizala 24/7
    no i przelicz jeszcze koszty, nie wiem jaki jest koszt porzadnego kominka z plaszczem i wszystkich przygwizdow, na dobry piec z podajnikiem trzeba liczysc ok 10-12tys
    drewno wcale nie jest tanie, moj brat ma 2 piece, jeden na drewno a drugi na ekogroszek, pali eko bo przy duzych mrozach drewno nie spelnialo zadania i caly czas trzeba bylo dorzucac. Poza tym warto sie podpytac ile m3 drewna trzeba na zime na tej wielkosci dom. nie wiem jak u was ale tu grabina koszuje ok 180-200zl, brzoza ok 150; ceny debiny nie pamietam. musielibyscie kupiowac juz teraz zeby ja przezimowac (przesuszyc) bo ianczej bedzie caly dom zakopcony

    a ten projekt z garazem to TEN ?
    •  
      CommentAuthorbrombap
    • CommentTimeNov 28th 2014
     permalink
    Elfiko, no ale na wycięcie brzozy trzeba mieć zezwolenie - chyba, że coś się w tym zakresie zmieniło.
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeNov 28th 2014
     permalink
    fajnie ze dostala pozwolenie bo u nas bylo wyraznie zaznaczone jaki % dzialki dom moze zajac plus to ze dzialka dluga jak wagonik i nie bylo zbyt wielkiego pola manewru - od jednych sasiadow jestesmy 1,5m odsunieci, a od drugich 4,30

    nasze pomieszczenie gospodarcze ma chyba cos ok 5m2
    •  
      CommentAuthorbrombap
    • CommentTimeNov 28th 2014
     permalink
    A co z różnica? Drzewo to drzewo. Z mojej wiedzy zezwolenie uzyskuje się na wycięcie drzewa, a nie drzewa posadzonego przez kogoś obcego/naturę.A za wycinkę bez zezwolenia są kary - i to znaczne.
    W necie znajdziesz dokładne info
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeNov 28th 2014
     permalink
    elfika: a drewno w razie czego mamy swoje. jest jedna gigantyczna dzialka zabrzozowana

    na wycinke trzzeba miec zgode, dwa sama brzoza to moim zdaniem za malo, ona jest dobra do ROZPALENIA a nie do trzymania ciepla i palenia
    poza tym brzoza kopci wiec szyba kominka bedzie wiecznie uwalona, chociaz ponoc przy obraniu brzozy z tej bialej skorki to nie ma tak zle
    •  
      CommentAuthorbrombap
    • CommentTimeNov 28th 2014
     permalink
    O tu dokładniej - ale to dość stare, więc trzeba by sprawdzić aktualność. A najlepiej w swojej gminie.
    http://www.dziennikzachodni.pl/artykul/388733,jak-wycinac-drzewa-i-krzewy-by-nie-popasc-w-konflikt-z-prawem,id,t.html?cookie=1
    --
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeNov 28th 2014
     permalink
    Elfika gazu się nie bój a jeśli chodzi o kominek to tylko do rekreacji.
    U mnie kominek to widzimisie mojego męża. Fajny jest ok. 16 kW chyba ma, więc grzeje mocno pomieszczenia o łącznej wielkości prawie 40 m2 (salon 27m2, 8m2 kuchnia, 4,5 m2 hol), poza tym ciepło idzie do góry.... Osobiście raz w nim udało mi się rozpalić. Nie wyobrażam sobie jednak robić to codziennie - porażka. ...

    Elfika no i jakby nie bylo to pralnia obowiązkowa. Cenie sobie to, że u mnie kotłownia to jednocześnie pralnia :)

    Hyde oddam Ci jedno moje pomieszczenie bo mam za duzo:)
    •  
      CommentAuthorMyAngel
    • CommentTimeNov 28th 2014
     permalink
    elfika: mnie troche przeraza, ze jest tych dzialek tyle+ ta naktorej tesciu mieszka i ta ze starym domem bo to my sie bedziemy musieli tym zajac w niedalekiej przyszlosci:confused:

    Elfika, ja mogę od Was przyjąć nadmiar :devil: Żałujemy z M., że nie pochodzimy z rodziny typowo wiejskiej, żadne z nas nie ma rodzicó, dziadków, pociotków z ziemią, którą mogliby nas obdarować. Gdyby tak było, gdybyśmy mieli dostać kawałek działki w prezencie, to pewnie już byśmy mieli wymarzony domek. A tak, działka + budowa domu = zajebiste pieniądze :sad:
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeNov 28th 2014
     permalink
    kuzyni maja wlasny las i tam deby, ale rok temu musieli pisac do gminy o zgode mimo ze wycinaja od siebie i na wlasne potrzeby a nie na sprzedaz
    sasiedzi wycinali swierki na wlasnej dzialce bo zagrazaly i ich i naszemu domowi i tez musieli dostac zgode (czekali na nia prawie 1,5roku) i potem musieli zasadzic inne drzewa w to miejsce; kary za wyciecie sa takie ze mozna by auto kupic :/

    tutaj do poczytania sierpniowe postanowienia trybunalu z tego roku o zmianach ktore maja wejsc
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeNov 28th 2014
     permalink
    Elfika ja miałam mieć pralkę docelowo w łazience i mam w niej też pociągniete przyłącza ale też zrobiłam sobie w kotłowni przyłącza no i tam stanęła pralka. Kotłownia u mnie ciągle jest ciepła wiec pranie ładnie schnie. Poza tym nie mam w łazience koszy na pranie, łazienki są czysciutkie.
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeNov 28th 2014
     permalink
    Myśmy dostali 1890m2 działki. ... jest co robić ale i ta wielkość jest suuuper... 2 mieszkania plus kredyt na 30 lat dało nam możliwość postawienia domu.
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeNov 28th 2014
     permalink
    elfika: ona miala to szczescie, ze dzialka jest koncowa i tylko jedna sciana przylegaja do jednego domu. z pozostalych stron 2 ulice i jakis teren miasta.
    to macie 2 m wiecej tego pomieszczenia


    Elfiko ale nasz dom jest WOLNOSTOJACY takze to tez inna bajka, przy blizniaku bysmy mogli miec spokojnie 200metrowy ale ja w blizniaka bym wejsc nie chciala

    Ladybird76: no i jakby nie bylo to pralnia obowiązkowa. Cenie sobie to, że u mnie kotłownia to jednocześnie pralnia :)

    my nie mamy pralni i zaluje, w sumie pralka w gornej lazience i pranie tez w lazience czy jak dwie suszarki stoja to juz na korytarzyku zostawiam 1 na noc, tyle ze dzieki podlogowce pranie rozwieszone wieczorem rano jest suche i podobnie z praniem rozwieszonym rano - wiieczorem do zebrania


    lady a juz macie pierwsze rachunki za gaz czy jakie rozliczenie kilkumiesieczne bedzie?
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeNov 28th 2014
     permalink
    Elfika niecałe 8m2
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeNov 28th 2014
     permalink
    Elfiko a nie myslisz o projekcie indywidualnym? wtedy bys miala wszystko pod siebie zrobione
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeNov 28th 2014
     permalink
    Elfika warto aby architekt troszkę ci pokazał na kompie co takie zmiany wniosą na korzyść lub nie....
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeNov 28th 2014
     permalink
    Ladybird76: niecałe 8m2

    a masz zasobnik na wode duzy? no i piec przy ogrzewaniu gazowym jest jednak malenki w porownaniu z takim z podajniekime
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeNov 28th 2014
     permalink
    Elfika a ile musisz mieć pokoi? Te trzy to muszą być?

    Treść doklejona: 28.11.14 11:24
    Hyde zasobnik cos jak u ciebie 150 lub 160....

    Treść doklejona: 28.11.14 11:24
    Hyde piec wisi na ścianie. ...
    •  
      CommentAuthorMyAngel
    • CommentTimeNov 28th 2014 zmieniony
     permalink
    Ladybird76: Myśmy dostali 1890m2 działki. ... jest co robić ale i ta wielkość jest suuuper... 2 mieszkania plus kredyt na 30 lat dało nam możliwość postawienia domu.
    --

    Fajnie masz :wink:
    Ja bym chciała chociaż 1000m2 i takie działki u nas oferują, ale kurka 70000tyś. I to poza miastem. Wiem, że gdzie indziej są droższe, no ale dla mnie to i tak kosmiczna suma.
    A marzy mi się taka stodółka :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorMyAngel
    • CommentTimeNov 28th 2014
     permalink
    elfika: ladny i drogi :cool:

    Drogi, ale moje marzenia i tak juz zeszły poziom niżej, bo kiedyś marzył mi się dom z dachem wielospadzistym, a wiem że takie dachy są o niebo droższe.
    --
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeNov 28th 2014
     permalink
    Moim zdaniem dachy dwuspadowe o niebo ładniejsze. ... :)
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeNov 28th 2014
     permalink
    MyAngel: Drogi, ale moje marzenia i tak juz zeszły poziom niżej, bo kiedyś marzył mi się dom z dachem wielospadzistym, a wiem że takie dachy są o niebo droższe.

    MyAngel fajny domek, wcale nie stodolka, zgrabny (no dobra poza rozwiazaniem kuchni)
    tylko ta ilosc szyb to niezly koszt zeby pojsc w porzadne okna no i ten taras nad garazem moze neizle szarpnac po kieszeni, niestety

    Treść doklejona: 28.11.14 11:36
    Elfiko jak chcesz to moge Ci dac namiary na mojego architekta, w prawdzie jakis czas temu znajomi projekt u niego robili ale zaplacili ok 5tys
    no i uwierz mi - sprzatanie wiekszych powierzchni JEST latwiejsze niz malych!! wszystko ma swoje miejsce, szafy, garderoby i wieksza przestrzen ktora sprzatasz ciut nie jednym machnieciem reki; ja tez z tych co sprzatac nie lubia i powiem szczerze ze gorzej mi sie w bloku te nasze 44m sprzatalo niz ponad stowe tutaj
    •  
      CommentAuthorMyAngel
    • CommentTimeNov 28th 2014
     permalink
    MrsHyde: tylko ta ilosc szyb to niezly koszt zeby pojsc w porzadne okna no i ten taras nad garazem moze neizle szarpnac po kieszeni, niestety

    Okna tarasowe dałabym tylko w salonie, resztę wymieniłabym na zwyczajne, wiem, że takie okna = uciekające ciepło. Zresztą nei chciałabym by zewsząd widzieli mnie od stóp do głów, a bunkra też nie chcę zrobić izolując się roletami.
    MrsHyde: wcale nie stodolka, zgrabny

    Taka zgrabna stodółka :wink: W juchni też bym coś przerobiła, np. kosztem tego okna (gdybym wstawiła normalne to i blaty z szafkami wejdą pod okno) lub spiżarni i garderoby przy wiatrołapie.
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeNov 28th 2014
     permalink
    moj dom to dopiero jest wagonik - 7m szeroki a 16m dlugi :D
    •  
      CommentAuthorMyAngel
    • CommentTimeNov 28th 2014
     permalink
    Jestem po budowlance, więc projektowanie to mój konik :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorMyAngel
    • CommentTimeNov 28th 2014
     permalink
    elfika: zobaczcie jakie fajne kominki :wink:
    --

    Ja wolę bardziej klasyczne.
    --
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeNov 28th 2014 zmieniony
     permalink
    My Angel przemys czy tarasowe wymieniać na normalne... myśmy z normalnych poszli w tarasowe... :) biorąc od uwagę, że od południa je mamy w chwili kiedy świeci słońce dogrzewaja przez szybę pomieszczenia...
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeNov 28th 2014
     permalink
    Elfiko i jeszcze fajniejsze ceny :)
    ten kominek ktory mi sie baaaardzo podobal kosztowal ok 10tys sam wklad, potem znalazlam kolejny fajny za cos 5-6 a ostatecznie stwierdzajac ze bedzemy palic rekreacyjnie wzielismy taki za 1300 :D baaardzo sie upodobania w trakcie budowy sprawdzaja, baaardzo
    •  
      CommentAuthorKlNGA
    • CommentTimeNov 28th 2014
     permalink
    Podpowiedzcie mi Dziewczyny jak rozwiązać sprawę oświetlenia w salonie w naszym przypadku...
    Według projektu wygląda to tak:

    Ale my robimy tak, że zamieniamy miejscami stół z narożnikiem. W związku z tym nie wiem, co z lampami. W tej chwili są poprowadzone dwa wypusty, jeden nad stołem, drugi symetrycznie na przeciwko. No a nasz stół będzie stał z boku, więc ta lampa nie byłaby nad nim. I nie wiem czy przesuwać lampę nad stół (ale czy wtedy nie będzie głupio, że niesymetrycznie?) czy zostawić tak jak jest? Dodam, że w salonie naokoło będzie kawałek podwieszonego sufitu z paskiem ledowym.
    --
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeNov 28th 2014
     permalink
    Stol bym zostawiła i narożnik tez ale pozbyłam się okna jednego na części wypoczynkowej
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeNov 28th 2014
     permalink
    ja tez bym zostawila naroznik, jakos kominek przed stolem niekoniecznie mi "lezy"
    •  
      CommentAuthorKlNGA
    • CommentTimeNov 28th 2014
     permalink
    Ale my nie zastanawiamy się czy zamienić stół i narożnik, bo to już postanowione, problem jest w oświetleniu. Jest zamurowane okno, które znajduje się na dole tego rysunku, tam będzie wisiał telewizor dlatego narożnik na przeciwko, a stół z boku.
    --
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeNov 28th 2014
     permalink
    _K_i_n_g_a_: Ale my robimy tak, że zamieniamy miejscami stół z narożnikiem.


    No to nie wiem o co chodzi w tym o napisałaś. ...
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeNov 28th 2014
     permalink
    a masz juz upatrzona lampe? bo niektore sa na dlugich listwach i po postu bokiem to puscic mozna, ewentualnie po prostu trzeba wkuc i przedluzyc
    •  
      CommentAuthorKlNGA
    • CommentTimeNov 28th 2014
     permalink
    MrsHyde: kominek przed stolem niekoniecznie mi "lezy"

    No mi też niekoniecznie, ale z racji, że telewizor będzie na innej ścianie niż w projekcie, to i reszta musi być zmieniona.
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeNov 28th 2014
     permalink
    baliscie sie go kolo kominka zostawic czy kable macie inaczej wyprowadzone? u nas tv jest na tej scianie co kominek, w niczym to nie koliduje
    •  
      CommentAuthorKlNGA
    • CommentTimeNov 28th 2014
     permalink
    Ladybird76: No to nie wiem o co chodzi w tym o napisałaś.

    O to, że chciałabym mieć lampę nad stołem, ale ponieważ stół będzie stał z boku pod oknem dolnym lewym, to ta lampa też musiałaby być przesunięta w stronę tego okna, więc będzie krzywo w stosunku do tej znad narożnika. I boję się, że to będzie głupio wyglądać. Tzn. nie wiem co będzie mniejszym złem - lampy niesymetrycznie czy lampa z boku stołu zamiast nad.

    Treść doklejona: 28.11.14 12:06
    MrsHyde: baliscie sie go kolo kominka zostawic czy kable macie inaczej wyprowadzone?

    Inaczej mamy kable wyprowadzone, ale to na własne życzenie, bo raz, że mamy duży telewizor, więc musi być duży odstęp od kanapy, dwa, że szafka RTV się nie zmieści na tej ścianie z kominkiem, a trzy, że chcę mieć telewizor na widoku z kuchni coby sobie zerkać podczas pichcenia :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeNov 28th 2014
     permalink
    teraz pytanie czy ten stol bedzie tam raz i na zawsze czy na jakies okazje bedziecie go przestawiac
    u nas lampa jest nad stolem na codzien ale jak przychodzi impreza to lampa wisi sobie nad pustym miejscem bo stol stoi zupelnie inaczej
    •  
      CommentAuthorKlNGA
    • CommentTimeNov 28th 2014
     permalink
    Będziemy go rozkładać, ale lampa nadal byłaby nad nim.
    --
  4.  permalink
    Wg mnie nie musi być zachowana symetryczność lamp i lepiej,zeby była nad stołem. To też zalezy od rodzaju oświetlenia- jezeli planujesz np halogenowe mozna zrobić 2 obwody i włączac ten, który akurat jest potrzebny.

    Treść doklejona: 28.11.14 12:59
    Sa tez takie systemy w Ikei, tzn jakby szyny , w które mozesz wpiśc lampę tam gdzie Ci to pasuje. Ja mam to w kuchni, w salonie raczej bym nie chciała, ale moze inne firmy mają coś bardziej przyjaznego dla oka ;)
    •  
      CommentAuthorbladykot
    • CommentTimeNov 28th 2014
     permalink
    szczypta_chilli: Sa tez takie systemy w Ikei, tzn jakby szyny , w które mozesz wpiśc lampę tam gdzie Ci to pasuje

    Dobrze, ze o tym napisałaś bo coś takiego szukam do naszego pokoju z aneksem kuchennym. lampa jest na środku i przez to ciemno jest w pokoju oraz w kuchni.
    Nie chcę kuć sufitu by pociągnąć kable.
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.