Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorKarolyn
    • CommentTimeFeb 25th 2015
     permalink
    Lady, domek jest śliczny! :)
    -- Syn 1 ~ 2012 & Syn 2 ~ 2017
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeFeb 25th 2015
     permalink
    Miło, że Wam się podoba.... teraz dużo pracy czeka nas na działce. .. Troszkę tez żałuję, że o 5 metrów nie przesunęłam go w prawo tam gdzie te miejsce ma być na auta...
    •  
      CommentAuthorKarolyn
    • CommentTimeFeb 25th 2015 zmieniony
     permalink
    Może Wy mi doradzicie;) będę miała bardzo małą kuchnie, ale to bardzo małą. Będą w niej białe meble kuchenne i jest w niej fajne duże okno prawie na całą ścianę. Mam problem z kolorem. Z początku chciałam białą ale pomyślałam, że będzie nudno (?) potem pomyślałam nad oliwką (coś jak Ypolly tylko ciut jasniejsza) w kuchni. Tyle, że boję się, że właśnie ta Oliwka mi kurcze zrobi dziuple z tej kuchni. Może dwie ściany takie, dwie takie? sama nie wiem już....błahy problem wiem ale co kilka głów to nie jedna:wink: jest od pólnocy niestety...
    -- Syn 1 ~ 2012 & Syn 2 ~ 2017
    • CommentAuthorigni
    • CommentTimeFeb 25th 2015
     permalink
    Lady ladny dom i bardzoadna kuchnia. My wybralismy mieszkanie, napalilismy sie strasznie i dwa dni przed podpisaniem umowy wlasciciel sie rozmyslil :devil:
    •  
      CommentAuthorKarolyn
    • CommentTimeFeb 25th 2015
     permalink
    Igni ale czego się rozmyślił wow:O
    -- Syn 1 ~ 2012 & Syn 2 ~ 2017
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeFeb 25th 2015
     permalink
    Ingi no to nie zazdroszczę. ... ehhh

    Treść doklejona: 25.02.15 14:09
    Hope.... dobierz tak kolor aby pasował ci do wszystkiego oraz jasniutki.... Żadne ciężkie kolory. Możesz uzupełnić kolorystykę dodatkami... a może delikatna Lawenda?
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeFeb 25th 2015
     permalink
    Hope jesli kuchnia od polnocy to zdecydowanie jak najjasniejszy kolor
    u nas jest szary i obstawiam ze jak bedziemy malowac to wezme jeszcze jasniejszy bo niestety przy kuchni od polnocy ciagle jest polmrok
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeFeb 25th 2015
     permalink
    Ladybird76: a może delikatna Lawenda?

    ładnie pewnie by wyglądało.
    Hope wpisz w google w grafikę "kuchnia z białymi mebalami" i wyskoczy Ci trochę przykładowych.
    --
    •  
      CommentAuthorYPolly
    • CommentTimeFeb 25th 2015
     permalink
    Hope, my mamy taki maly ciemny pokoik od strony wschodniej. Byl wczesniej niby bialy, ale przez brak slonca wydawal sie ponury i do tego sufit niski, tak ze nadaje sie tylko na pokoj dla dziecka.

    Poglowkowalam i pomalowalam go na bialo-slonecznie zolto, biel do gory, zolty na dole. Jest teraz fajny cieply, a przez to, ze gora jasniejsza wydaje sie tez ciut wyzszy. Planuje jeszcze dodac naklejki zielone, ale brak mi inspiracji, co konkretnie.

    Na kuchnie to bym wybrala jakis jasny neutralny kolor, ale nie bialy, moze np pastelowa zielen, lub jasna oliwka i jaskrawozolte dodatki rozswietlajace (typu jakas waza, albo obraz ze slonecznikiem, reczniki zolte, czy jakis maly obrusik). Albo na odwrot, zolty na sciany, dodatki zielone. Choc moze to juz by bylo za duzo dobrego, bo zolty kolor jest dosc dominujacy.

    Albo np. bezowy neutralny do bialej kuchni i dodatki ciemnoczerwone lub/i ciemnozielone - choc tu juz bedzie ciut ciemniej, ale elegancko. Ten bezowy nie musialby byc zbyt jasny, bo sama kuchnia rozswietli swoja biela.

    My poszlismy wszedzie (kuchnia i salon) w zielony oliwkowy, z bordowa bordiurka, sprzety powoli wymieniam na czerwone w kuchni. W tej chwili mam glownie czerwone dodatki, ale na Wielkanoc mam tez zolte i to swietnie wiosennie sie komponuje i rozswietla.
    --
    •  
      CommentAuthorKarolyn
    • CommentTimeFeb 26th 2015 zmieniony
     permalink
    Lawenda i szary odpadają.
    katka_81: Hope wpisz w google w grafikę "kuchnia z białymi mebalami" i wyskoczy Ci trochę przykładowych.


    Wpisywałam nawet ze słowem "mała" ale niestety bardzo mało było tych bardzo małych. Zwykle łączą teraz z szarościami, a ja nie chcę tzn nie żeby mi się nie podobało ale akurat tej kuchni w szarościach nie widzę.

    YPolly: Na kuchnie to bym wybrala jakis jasny neutralny kolor, ale nie bialy, moze np pastelowa zielen, lub jasna oliwka i jaskrawozolte dodatki rozswietlajace (typu jakas waza, albo obraz ze slonecznikiem, reczniki zolte, czy jakis maly obrusik)



    OOOO to jest pomysł :)))))))))) ! fajnie ożywi to małą, ponurą kuchnie :wink: dzięki ypolly!

    Dziś odbieramy klucze do mieszkania :cheer:
    -- Syn 1 ~ 2012 & Syn 2 ~ 2017
    •  
      CommentAuthorYPolly
    • CommentTimeFeb 26th 2015 zmieniony
     permalink
    Polecam sie na przyszlosc ;)

    Tu jeszcze pare inspiracji:

    http://pinhouse.pl/mag/wp-content/uploads/2013/03/biale-meble-zielone-sciany.jpg

    http://pytanieomieszkanie.pl/wp-content/uploads/2009/08/DekoralZieloneWzgorze.jpg

    http://insp.hplx.pl/aranzacje/wnetrza/kuchnia_klasyczny_brazowy_zielony_6564847.jpg

    I tu kuchnie jedna znalazlam: http://cdn32.udim.smcloud.net/t/photos/t/1708/farby_do_kuchni_kolory_cian_60815.jpg

    Troche inny odcien, ale fajnie sie komponuje z bialymi meblami tez:
    http://www.alpina-farben.de/typo3temp/pics/AF011116_gruene_Poesie_Bluetentanz_milieu_1_1jpg_535x345_eb7f1dae38.jpg

    Gratulacje kluczy i powodzenia!
    --
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeFeb 26th 2015
     permalink
    Na starym mieszkaniu miałam kuchnie ok 6 m2 i była pomalowana szaroscią bo kolor wchodził w przedpokoju ale ożywił Ja kolor zieleni
    Tak jak na zdjęciu (kolor scian)

    Treść doklejona: 26.02.15 10:55
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeFeb 26th 2015 zmieniony
     permalink
    Hope - a moze kuchnia z jasnym fornirem na dole, a gora biale szafki na polysk :) Do tego szary blat. Pozniej odpowiednimi dodatkami mozna zmieniac wystroj :)
    Mi sie taka bardzo podoba LINK

    Treść doklejona: 26.02.15 11:12
    Albo taka biala + troszke czerni ;)
    LINK

    Treść doklejona: 26.02.15 11:16
    Polaczenie bieli, i takiego koloru drewna/forniru jasnego : LINK

    Treść doklejona: 26.02.15 11:17
    Tu tez fajna kuchnia LINK
    --
    •  
      CommentAuthorKlNGA
    • CommentTimeFeb 26th 2015
     permalink
    Podpowiedzcie jeszcze jak to jest z kolejnością schody-panele. Co najpierw? Czy to prawda, że muszą być schody przed panelami?
    --
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeFeb 26th 2015
     permalink
    Kinga u mnie musiały być panele bo schody i ich wykończenie przykrywało je...
    •  
      CommentAuthormarylove
    • CommentTimeFeb 26th 2015
     permalink
    U mnie panele już leżą, stolarz ze schodmi wchodzi w przyszłym tygodniu :wink:
    --
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeFeb 26th 2015
     permalink
    U nas tez schody byly juz na zrobiona podloge :)
    --
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeFeb 26th 2015
     permalink
    Schody i ich wykończenia pokrywają wszelkie nierówności np z paneli... stolarz powinien to powiedzieć. ...
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeFeb 28th 2015
     permalink
    tak rozkladana kanape moglabym miec :)

    ds
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeMar 3rd 2015
     permalink
    czy ktoras z was ma moze doswiadczenie z lustrami przyklejanymi do drzwi?
    w sypialni brakuje mi lustra i tak myslalam zeby kupic takie co to mozna przykleic do drzwi od garderoby. teraz tylko pytanie czy warto czy jednak to bubel
    czy tego typu lustra mozna kupic w ikei czy zostaje tylko zamawianie na wymiar?
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeMar 3rd 2015
     permalink
    Jak masz nierówność to daje takie wkurzające wrażenie nierówności, krzywizny. Powierzchnia musi być gładka.
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeMar 3rd 2015
     permalink
    Elfika na szkle to ok....ale Hyde ma z tego co pamietam waskie szybki i chyba okleina ryflowana w przewadze....
    •  
      CommentAuthorYPolly
    • CommentTimeMar 4th 2015
     permalink
    Marylove - fajne i w moim stylu! Moje staruszki podobne, tyle ze zabejcowane na ciemno drewno.

    A my wlasnie dzis zaczelismy wielki remont.

    Moje dzisiejsze widoki z okna: :crazy::crazy::crazy:

    --
    •  
      CommentAuthorKarolyn
    • CommentTimeMar 4th 2015
     permalink
    My zaczynamy jutro generalny remont. Myślałam, że wszystko mam już wybrane i ustalone ale teraz wiem, że nic nie wiem:confused:
    -- Syn 1 ~ 2012 & Syn 2 ~ 2017
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeMar 4th 2015
     permalink
    Ladybird76: ale Hyde ma z tego co pamietam waskie szybki i chyba okleina ryflowana w przewadze....

    no to zle pamietasz :P
    do garderoby i spizarki mamy drzwi gladkie/pelne

    Ypolly - powodzenia!! oby nie bylo zadnych nieprzewidzianych wydatkow
    •  
      CommentAuthorBasita
    • CommentTimeMar 4th 2015
     permalink
    U nas dzisiaj montowały się drzwi wew na dole, a wczoraj skończona nam ogrodzenie - tył, boki:) na przód brak funduszy:(
    I zanabyliśmy stół do części jadalnianej z dziesięcioma krzesłami:)

    Dziewczyny powodzenia z remontami,oby poszło gładko ;)
    -- Dziecko to niepowtarzalny dar.. dar życia.. wyjątkowy...
    •  
      CommentAuthorakirka
    • CommentTimeMar 4th 2015
     permalink
    Basita pochwal się drzwiami, bo ja właśnie wybieram i nie mogę nic wybrać. już mi się śnią te drzwi;)
    --
    •  
      CommentAuthorBasita
    • CommentTimeMar 4th 2015
     permalink
    Jak tylko będę miała zdjęcie,to wstawię (my nie na miejscu). Ale wybraliśmy Porta Twist w kolorze dąb malibu. Nic mi się nie podobało z kolorów, ani nie pasowało. Myślałam nad białymi, ale nijak ich nie widziałam w łazience. A że pojechaliśmy z dzieckiem drzwi zamawiać, to sobie wyobraźcie jak to wyglądało. Szukałam jakiegoś innego ciekawego modelu,ale aby był kolor złoty dąb(takie mamy okna), nic mi jednak nie wpadło w oko. Damy jeszcze takie same listwy przypodłogowe w korytarzu i myślę,że będzie dobrze wyglądać.
    -- Dziecko to niepowtarzalny dar.. dar życia.. wyjątkowy...
    •  
      CommentAuthormadzinka83
    • CommentTimeMar 4th 2015
     permalink
    U nas już dom wykaflekowany, jestem bardzo zadowolona.Drzwi zewnętrzne też już zamontowane. Gładzie się robią, parapety zamówione, powoli brniemy do przodu i mam nadzieję, że w wakacje się wprowadzimy.
    Nie wiem, czy pisałam, że kupiliśmy lampę industrialną, pofabryczną nad stół w salonie. W przyszłym tygodniu przyjedzie i jestem ciekawa, czy damy radę ją odnowić, aby fajnie wyglądała.
    -- [url=http://lilypie.com][/url
    • CommentAuthorigni
    • CommentTimeMar 4th 2015
     permalink
    Hope zazdroszcze tego odbioru.
    U nas sprawa skomplikowana. Właściciel duzo serca wsadził w projekt mieszkania i całego budynku i chociaz nigdy tam nie zamieszkal nie moze przebolec sprzedazy.
    Dalej szukamy, ale tamto mieszkanie bardzo nam sie podobało no i trudno nam teraz cos znaleźć
    •  
      CommentAuthorBasita
    • CommentTimeMar 4th 2015 zmieniony
     permalink
    Pochwalę się stołem i krzesłami
    stół
    stół2
    akirka i dla Ciebie zdjęcia drzwi. Jedne są z przeszkleniami (do pokoju), drugie gładkie do spiżarki.
    1
    4

    Sorry za jakoś i wielkość zdjęć,ale były robione chyba raz tel a raz aparatem przez chyba mojego tatę.
    -- Dziecko to niepowtarzalny dar.. dar życia.. wyjątkowy...
    •  
      CommentAuthorakirka
    • CommentTimeMar 5th 2015
     permalink
    Basita, dzięki! Ładny kolor - jaki to? Ja na początku brałam pod uwagę tylko drewnianą okleinę jesion lub dąb bielony, a wczoraj stwierdziłam, że może jednak białe będą najlepsze. Tylko podłodze mam jasny parkiet i nie wiem czy białe listwy będą pasować?
    --
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeMar 5th 2015
     permalink
    Basita ślicznie to wygląda..... kuchnia albo m się zdaje albo też MALUTKA? :bigsmile:
    •  
      CommentAuthorBasita
    • CommentTimeMar 5th 2015
     permalink
    akirka tak jak pisałam to dąb malibu.
    Myślę,że powinno pasować do siebie, ale u mnie kiepsko z estetyką, nie mam zdolności dekoracyjnych, urządzania wnętrz. Może sprawdź sobie w jakimś programie...

    Lady dzięki. Ano kuchenka nie jest jakaś mega wielka 9,5m2. Początkowo byłam przerażona,że taka mała,ale w sumie podoba mi się. U mnie w mieszkaniu rodzinnym jest spora kuchnia, około 16m2 i cały czas porównywałam z nią. Teraz jednak nie żałuję. Mamy schowanko,więc chyba pomieścimy się ze wszystkim ;)

    Nie mam jeszcze oświetlenia górnego w kuchni,bo sama nie wiem co bym tam widziała... może coś doradzicie? Kuchnia jest nowoczesna. poszukam jakiegoś poglądowego zdjęcia i wstawię.
    -- Dziecko to niepowtarzalny dar.. dar życia.. wyjątkowy...
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeMar 6th 2015
     permalink
    Basita Ja mam kuchnię 8 m2 i też uważam, że jest super. Mogłam mieć 10 m2 tak jak mi tutaj radzono ale wolałam mieć spiżarnie i to była trafiona decyzja . Jest praktyczna, a kosza koszt jej postawienia nie sądzę aby był wyższy od lakierowanych frontów albo całej zabudowy . Wg mnie każda gospodyni powinna na domku mieć spiżavkę

    U mnie halogeny 5 sztuk i nie zamieniłabym go na inne.
    •  
      CommentAuthorBasita
    • CommentTimeMar 6th 2015
     permalink
    Szukając projektu zwracałam właśnie uwagę na obecność spiżarki, bo wiadomo,zawsze takie miejsce jest potrzebne.Chyba,że ktoś ma piwnicę...
    Najważniejsze,żeby dobrze się czuć w swojej kuchni ;)
    Na razie korzystam z oświetlenia pod szafkowego,ale coś na sufit też musimy zakupić,bo jednak na dłuższą metę, takie oświetlenie jest niewytaczające. Do grudnia mam czas,bo dopiero wtedy będziemy w domku.

    Lady, a Ty masz projekt gotowy czy indywidualny, jeśli mogę zapytać?
    -- Dziecko to niepowtarzalny dar.. dar życia.. wyjątkowy...
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeMar 6th 2015
     permalink
    Indywidualny.... ale miałam na wzór trzy inne i z każdego nam coś zaczerpnięte. ..

    Jakie masz światło podszafkowe? Też muszę coś kupić. ..
    •  
      CommentAuthorBasita
    • CommentTimeMar 6th 2015
     permalink
    Mamy ledy, takie taśmy.
    -- Dziecko to niepowtarzalny dar.. dar życia.. wyjątkowy...
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeMar 7th 2015
     permalink
    Ale macie w osłonach czy tylko gole ledy? Też o led ach myślę ale musiałabym je podzielić na 3 bo chciałabym aby każdy był zapalny pod szafka niezależnie. ... no i nie wiem czy białe zimne czy ciepłe świat. ...


    U mnie dzisiaj ostatni dzień układania obrzezy. Syf na całego bleee.... a czeka mnie jeszcze grabienie, no i potem zabawa z kamieniem, którego szukam...

    Może któraś z Was ma zamiast kostki kamień wysypany np tluczen, kliniec, margiel. ... Podoba mi się tluczen granitowy, jest świetny ale cena powala. ...
    •  
      CommentAuthorsardynka85
    • CommentTimeMar 7th 2015 zmieniony
     permalink
    Lady sąsiedzi mają kliniec. Ponoć sprawuje się ok ale mi osobiście bardziej podoba się kostka (której swoją drogą u nas nadal brak co daje się niestety we znaki, zwłaszcza przy spacerach z wózkiem...dobrze że chociaż wiatrołap mamy to cały syf tam zostaje
    --
    •  
      CommentAuthorKlNGA
    • CommentTimeMar 7th 2015
     permalink
    Kurde, czy Wam też te kolory z Beckersa wyszły takie intensywne??? No nijak to się ma do opakowania.

    pokój Synka, niby błękitny



    pokój młodszego dziecka - cytrynowy



    i nasza niby lawendowa sypialnia...



    będziemy rozjaśniać mocno.
    --
    •  
      CommentAuthorBasita
    • CommentTimeMar 7th 2015
     permalink
    Listwa led w osłonach.Maż mówi,ze nie muszą być w osłonach, ale łatwiej się czyści,kiedy są w osłonkach. My mamy białe zimne.
    .
    Kostka dla nas to odległy temat, niestety. Na szczęście nie mamy błota na działce,więc luzik,nie musimy się śpieszyć.
    -- Dziecko to niepowtarzalny dar.. dar życia.. wyjątkowy...
    • CommentAuthorAnecia84
    • CommentTimeMar 7th 2015
     permalink
    Mam pytanie, czy któraś z was myślała nad budową domu drewnianego w technologii szkieletowej?? Może któraś buduje bądź już mieszka w takim domu?? Bo bardzo spodobał mi się taki dom i myślę nad tym, by zamiast dużego mieszkania wybudować się.
    -- ;;;;
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeMar 7th 2015
     permalink
    Anecia moj kolega stawia takie domy i domy z bala i powiem ci ze moj wujek ma dom z bala. Zupelnie inaczej sie u niego oddycha. Chociaz ja bym sie w takim drewnianym klimacie jednak nie odnalazla


    Kinga u nas zaraz 3lata jak malowalismy beckersem ale lawendowy zdecydowanie jasniejszy nam wyszedl
    •  
      CommentAuthorKasiek1234
    • CommentTimeMar 7th 2015
     permalink
    KlNGA: Kurde, czy Wam też te kolory z Beckersa wyszły takie intensywne??? No nijak to się ma do opakowania.

    Tak! Też malowaliśmy lawendą, właśnie dwa tygodnie temu pokoik Zuzi. Miał być delikatny, lekki fiolecik, a wyszedł zależy pod jakim światłem- nawet niebieski.
    --
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeMar 7th 2015
     permalink
    Basita musze kupić na dniach oświetlenie ale nie wiem jaka barwa bo praktycznie wszędzie mam raczej ciepłe...

    Jeśli chodzi o farby to Ja jestem za magnatem jako sprawdzona farba.

    Kolejne roletki mamy dzisiaj założone, krawezniki położone a teraz ruszamy w teren przygotowywać podłoże pod kamień, który będzie służył zamiast kostki i na sianie trawy...
    • CommentAuthormamakasi
    • CommentTimeMar 7th 2015
     permalink
    Ja kupiłam w końcu magnata, ale bardzo polecam kupowanie próbek. Z beckersa i właśnie magnata można kupić próbki i zobaczyć jak wychodzi. Ja tak zrobiłam i jestem b.zadowolona bo na oko chciałam wziąść inny kolor i był by za ciemny.
    --
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeMar 7th 2015 zmieniony
     permalink
    Mamakasi ostatecznie w sklepie mogą Ci otworzyć pudełko z farba i możesz realnie zobaczyć jak wygląda plus ton, dwa ciemniejsza.....
    •  
      CommentAuthorsardynka85
    • CommentTimeMar 7th 2015
     permalink
    Lady w pudełku moim zdaniem średnio widać. My w poprzednim mieszkaniu mieliśmy kilka ścian malowanych fluggerem z mieszalnika i facet jak mieszał 3 razy się pytał czy na pewno chcemy taki kolor- w każdym bądź razie w pudełku wyglądał jak fluorestencyjny a na ścianie już zupełnie inaczej (tak jak na próbniku kolorów)
    --
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeMar 7th 2015
     permalink
    Sardynko każdy kolor do tej pory widziany w pudełku z magnata różnił się tylko tym, że był ton ciemniejszy na ścianie. ...
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.