Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorAguśka90
    • CommentTimeNov 29th 2015
     permalink
    Witam dziewczyny. Dołączam się do wątku. My z mężem jak na razie remontujemy nasze małe mieszkanko ok. 45 m2;/ dzieciątka jeszcze nie ma, ale nawet jak będzie to spokojnie miejsce będzie. Marzy nam się taki domek własny, ale wiadomo jak to jest. W planach oczywiście mamy kiedyś kupno lub budowę. Dobrze, że mąż robi m.in w branży budowlanej to wszystkie remonty robi sam. Specjalizuje się przede wszystkim w remoncie łazienek. Jak coś to polecam :) Wałbrzych i okolice
    -- 8tc puste jajo płodowe :( choć nawet Cię nie widziałam, nie usłyszałam bicia serduszka to i tak tęsknię mój Aniołku [*]
    •  
      CommentAuthor_azja_
    • CommentTimeDec 10th 2015
     permalink
    Temat DYWANY - zakochałam się w dywanie, a moze nawet dwoch lub trzech:) nie wiem czg to praktyczne przy dwojce malych dzieci, ale juz mam tak zdrowo dosc maty puzzlowej ktora od 3 lat lezy w salonie, ze marzę o czyms cieplejszym, milszym, na czym mozna polozyc poduszki i wygrzewac stopy przed kominkiem.
    I tak - Jeden dywan jest z wiskozy, drugi z polipropylenu heat set frise, bo trzeci z wełny chyba sobie odpuszczę.
    Jak sadzicie - ktore tworzywo jest lepsze przy dzieciach, latwiejsze w utzymaniu czystosci, czyszczeniu, bo po samym wygladzie to raczej wiskoza chyba bardziej mi sie podoba (dywan z wiskozy jest tez niestety duzo drozszy)...
    --
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeDec 10th 2015
     permalink
    ja mam w dzieciecym pokoju taki
    polipropylen. gruby, cieply, super sie odkurza, latwo sie czysci (czyscilam na mokro proszkiem do prania, vanishem), ja jestem bardzo zadowolona.
    -- ;
    •  
      CommentAuthor_azja_
    • CommentTimeDec 10th 2015 zmieniony
     permalink
    Czytam, ze wiskozy nie mozna traktować wodą - oj boli mnie to trochę, bo jak przy dzieciach:( czesto musialby byc zwijany a i tak by sie predzej czy pozniej zniszczyl... :cry:
    --
  1.  permalink
    Dziewczyny mam prośbę możecie w wątku agd wypowiedzieć się odnośnie piekarnika i zmywarki do zabudowy? Muszę kupić przed świętami a jakoś totalnie nic mi nie pasuje
    •  
      CommentAuthorAga19782
    • CommentTimeDec 15th 2015
     permalink
    Zmywarka whirlpool piekarniku bosch.Dziala ją bez zarzutu kilka lat.
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeDec 18th 2015 zmieniony
     permalink
    Awaryjny przybornik na ścianę do łazienki
    Nagle zostałam pozbawiona wiszącej szafki w łazience - groziła oderwaniem się. Były tam wszystkie zapasy kosmetyków, środki higieniczne. Obawiam się, że w dostrzegalnej perspektywie nowej nie będzie.
    Co może być w zamian, prowizorycznie, aby graty się nie walały?

    Jakiś wiszący przybornik? Plastik? Materiał?
    --
    •  
      CommentAuthorMagdalena
    • CommentTimeDec 21st 2015
     permalink
    Ama, my dla dzieci mamy taki przybornik przyklejany na taśmę. W sumie odpadła dopiero po prawie roku, wić daje radę :wink:
    Moze jest cos podobnego dla dorosłych?
    Chyba, ze moze byc żaba ;)
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeDec 22nd 2015
     permalink
    Możesz wrzucić linka, jak to wygląda? To jest Skip Hop?
    --
    •  
      CommentAuthorMagdalena
    • CommentTimeDec 22nd 2015
     permalink
    My mamy TAKI. Jest ekstra. Porzadny plastik, zaden badziew. Te plecki sie zdejmuje, wiec mozna dziecku cale wlozyc do wanny. Za glową jest mce na szampony, za lapki wsadzamy gąbki.
    Sa tez tansze wersje na all, nie w ksztalcie zaby.
    No tylko tak jak mowie, to typowo dla dzieci b
    •  
      CommentAuthor_MIA_
    • CommentTimeDec 22nd 2015
     permalink
    Ja jako przybornika używałam przez jakiś czas takiego na buty , z materialu , z kieszonkami , przyczepiany na ścianę.
    Sprawdził się idealnie.
    --
    •  
      CommentAuthorbladykot
    • CommentTimeDec 23rd 2015
     permalink
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeJan 8th 2016 zmieniony
     permalink
    Nie wiem jak u Was ale moje miasto zmienia stawki opłat za grunty skarbu państwa. Moja teściowa juz dostała pismo zmkany i jak do tej pory płaciła za 280 m2 66 złotych to przyszło jej do płacenia obecnie 800 zlotych:( PORAZKA!
    Moja działka tez jest skarbu państwa i jak Wyliczyłam to u mnie wyjdzie 4500 na rok przy obecnych 800 złotych :( Mamy ręce związane. Jestem załamana. Mam ochotę sprzedać dom :(

    Musimy z teściowa jechać do urzędu i zobaczyć oparty i na jakiej podstawie rzeczoznawca wycenił grunty :(
  2.  permalink
    Jak to prywatna działka skarbu panstwa??

    Treść doklejona: 08.01.16 15:33
    Mówidsz o opłacie za uzytkowanie wieczyste?
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeJan 13th 2016
     permalink
    Szczypta moja działka i jedna z działek tesciowej są w użytkowaniu wieczystym ze skarbu państwa. Niestety nie zostały wykupione. Nigdzie nie piszę, ze jest prywatną.

    Moja opłata roczna wynosiła 422 złote za 1890m2 a tesciowej 66zl za 285m2. U mnie wysokość mojej wynikała z faktu, że płaciłam 3% z watysci dzialki bo dzialka miala status: inne nieruchomosci gruntowe a nie 1% jak nieruchomości gruntowe oddane na cele mieszkaniowe. W tym roku jestem juz na 1% bo zostało to przekształcone.

    2 tygodnie temu do tesciowej przyszło pismo, że wypowiadają jej stare warunki umowy dzierżawy jej opłata roczna w przeciągu 3 lat wzrośnie do 850 złotych. W urzędzie miasta dowiedziałam się, że wszystkie działki ponownie wyceniają i do końca marca kazdy otrzyma nowa stawkę. Wyliczyłam swoją działkę i wychodzi, że jak mi dźwigną to przyjdzie mi płacić do końca marca 4500:(
    Wykup nie wchodzi w grę. .. nie stać nas :( sprzedaż części działki tj ok 600 m2 tez nie bo nie ma dojazdu... Cała moja działka ma wartość ok 300tys. Wg operatu rzeczoznawcy co jak wiadomo jest mocno zawyzone....
  3.  permalink
    Blok w którym mamy mieszkanie także stoi na gruncie, za który opłacamy użytkowanie wieczyste.
    RoK temu dostaliśmy gigantyczną podwyżkę- z 3 zł do 3 tys( doceolwo po 3 latach od decyzji)
    Operat szacunkowy rzeczoznawy nie uzwględniał niektórych uwarunkowan i w naszej ocenie został zawyżony. Jako wspólnota oddaliśmy sprawę do sądu, wykonaliśmy operat u innego rzeczoznawcy. Jedna sprawa juz sie odbyła, ale sąd dalej bada. Jestesmy jednak dobrej mysli
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeJan 14th 2016 zmieniony
     permalink
    Szczypta :( to jest jakiś koszmar....

    Wczoraj rozmawiałam ze znajomym. Jest radnym od wielu lat w urzędzie. Ma nieruchomość postawiona niedaleko mnie, wrecz w samym centrum miasta i tez na gruncie skarbu Państwa. Powiedziałam mu o tym, że nasza gmina wzięłam się za wycenę gruntów SP. Poleciał do urzedu i jego ta podwyżka nie objęła-tak mnie poinformowal i ma nawet mniej niż za zeszły rok. Ciekawe jest to, że urzędniczka powiedziała mi, że wszystkie działki przeliczają i każdego dotkną zmiany hmmm on ma działkę większą od mojej i do płacenia ma 285, a moja teściowa 850. Ciekawe co Ja będę miała :(

    O co więc chodzi?
  4.  permalink
    Dziewczyny! Przymierzamy się do wyposażenia sypialni. Niestety jest maleńka. Skomponowalismy łóżko z popularnej serii Malm,do tego szafa pax narozna.

    Jaki kolor ścian do białych mebli? Podloge mamy ciemną.
    -- [/url[/url]
    •  
      CommentAuthorZebra82
    • CommentTimeJan 15th 2016
     permalink
    Do białych mebli to niemal każdy kolor pasuje, ale najlepiej prezentuje się szary, fiolet lub wrzos, może jakieś cappuccino... W poprzednim mieszkaniu mieliśmy niebieski, mieszkanie wynajęte, więc nie bardzo chcieliśmy coś zmieniać. Białe meble świetnie wyglądały z tym niebieskim.
    Teraz już wyposażamy swoje. Białe meble zostały, jasna podłoga, jasna szafa wnękowa i wszystkie ściany białe :wink: Mąż był przerażony, ale mu się spodobało. Aha, za łóżkiem ma być biała cegła. Jak się nam znudzi to może pokolorujemy jakąś ścianę :wink:
    -- ;
  5.  permalink
    Zebra dzięki za odpowiedź. Za łóżkiem właśnie mam cegłę. Moj mąż kategorycznie przeciwny białym ścianom. Nie zna się a rządzi :-).

    Zaraz jadę wybrać farby. Ehhh...jutro malowanie.
    -- [/url[/url]
    •  
      CommentAuthorZebra82
    • CommentTimeJan 15th 2016
     permalink
    Anairda pochwal się co wybrałaś :smile: Twój mąż nie lubi białych ścian, a ja nie toleruję zielonych. Każdy ma jakieś zboczenia :wink:
    -- ;
  6.  permalink
    Zebra padniesz jak ci napisze :-)

    Farba Śnieżka satynowa mietowe.orzezwienie a na drugiej ścianie senne marzenia :-).

    Mnie nie było bo Filip zagilany więc konsultowalismy się przez telefon:-)
    -- [/url[/url]
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJan 16th 2016
     permalink
    mam nadzieje ze teraz sniezka jest lepsza niz kilka lat temu, niby sie dobrze malowalo ale pozniej tragedia.kazda plame znac bylo i nijak nie szlo zetrzec (dekoral fashion podobny szajs)
  7.  permalink
    Mrs hyde malowalismy Śnieżka salon kilka miesięcy temu. Jasny kolor. Ładnie pokryła ciemne ściany.

    Zobaczymy jak będzie tym razem. Póki co pilnuje bardzo by łapami nie dotykać.
    -- [/url[/url]
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeJan 16th 2016
     permalink
    ja w tamtym roku malowalam decoralem chyba, albo duluxem, nie pamietam. wszystko szmata mokra schodzi. tzn farba zostaje, schodza nawet mazaki.
    -- ;
    •  
      CommentAuthorZebra82
    • CommentTimeJan 16th 2016
     permalink
    :rolling: Anairda no to poszaleliście. Mamy z Twoim mężem całkiem odmienny gust :wink:
    -- ;
    •  
      CommentAuthorKarolyn
    • CommentTimeJan 17th 2016
     permalink
    Szukam fajnych gatunkowo narzut/ kap na łóżko małżeńskie ;) nie mam czasu szukać w sklepach, a w internecie wiadomo....
    Może któraś z Was może coś polecić? np. sprzedawcę na all czy też konkretne narzuty.
    -- Syn 1 ~ 2012 & Syn 2 ~ 2017
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeJan 18th 2016
     permalink
    Home and you... tam są ładne i wiele szukać nie trzeba ale sklep stacjonarny
    •  
      CommentAuthor_Isia_
    • CommentTimeJan 18th 2016
     permalink
    Home&you ma także sklep internetowy. Korzystałam i ze stacjonarnego i z internetowego. Narzuty mają rzeczywiście bardzo ładne i dobrej jakości. Podobnie jak ozdobne poduchy i koce.
    •  
      CommentAuthorKlNGA
    • CommentTimeJan 18th 2016
     permalink
    Chyba, że chcesz coś w stylu nowoczesnym to Eurofirany. Choć te zwykłe też mają fajne.
    --
  8.  permalink
    Ja tez polecam home &you. Jestem bardzo zadowolona
    •  
      CommentAuthorKarolyn
    • CommentTimeJan 18th 2016
     permalink
    Dzięki za opinie:) zdażyłam już kupić. Zaryzykowałam na allegro, mam nadzieję, że się nie zawiodę, bo bardzo mi się podoba na zdjęciu.
    -- Syn 1 ~ 2012 & Syn 2 ~ 2017
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeJan 19th 2016
     permalink
    Narzuty mają ładne choć sama nie mam ale poduchy i koce tylko od nich bo są super...
    •  
      CommentAuthorbrombap
    • CommentTimeJan 21st 2016
     permalink
    Dziewczyny - jak Wam się wydaje - ładniej, gdy zasłona dotyka podłogi, czy gdy jest jakiś dystans. Nie mogę się zdecydować
    --
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeJan 21st 2016
     permalink
    brombap: Dziewczyny - jak Wam się wydaje - ładniej, gdy zasłona dotyka podłogi, czy gdy jest jakiś dystans. Nie mogę się zdecydować


    dla mnie zdecydowanie ładniej kiedy dotyka podłogi. ale, jak sobie pomyślę o kurzu uczepionym do tejże firanki, to przestaje być fajnie :wink:
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeJan 21st 2016
     permalink
    dla mnie tez ladniej jak dotyka podlogi
    -- ;
    •  
      CommentAuthorMagdalena
    • CommentTimeJan 26th 2016 zmieniony
     permalink
    Brom, ja mam to rozwiązane tak, ze jest dosłownie 1cm nad podłoga. Dzięki temu swobodnie zwisa, a z pozycji stojącej tego dystansu nie widac.
    Kotów musiałoby byc naprawde full, zeby sie uczepily :wink:

    Treść doklejona: 26.01.16 09:50
    Dziewczny, a mam taka rozkminkę. Rozważam pewien lokal do zasiedlenia :wink: i kurde pasowałoby mi przeńiesc kuchnie w inny kąt niz jest w planie, bo aktualnie wyglądałoby to tak, ze z drzwi wejściowych korytarz wiedzie wprost na kuchnie, a wolałabym, by tam stały sofy, a kuchnia była za rogiem. No ale w tym rogu, w ktorym bym chciała, nie ma okien. Sa na lrzeciwleglej ścianie, ktora jest w odległości 5,5m.
    Nie za bardzo, nie? Nie dośc, ze tyłem do okna, to jeszcze nie wywietrze jak sie bedzie parowalo przy gotowaniu? Tam jest komin z kratka wentylacyjna zaplanowany, ale wydaje mi sie, ze to jednak za dalego od okna.
    •  
      CommentAuthorBasita
    • CommentTimeJan 26th 2016
     permalink
    Dziewczyny, potrzebuje pomocy na już.
    Chcemy sobie w kuchni pod szafkami założyć szkło z jakimś zdjęciem, ale nie wiemy na co się zdecydować :confused:
    ja myślałam aby iść w kolor zieleni soczystej, jak mam trzepaczkę i szczypce (na zdjęciu), albo w czerwień.
    Bądź delikatnie jakiś storczyk, dmuchawce...
    Jutra facet przyjeżdża pomierzyć wsio....
    Dodam ze szkło ze zdjęciem chcemy tylko tam gdzie kuchenka jest, a po drugiej stronie mleczna, bez motywu. (podobnie jak ma MyAngel). Pomóżcie, plizzzzz

    h

    h
    -- Dziecko to niepowtarzalny dar.. dar życia.. wyjątkowy...
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJan 26th 2016
     permalink
    ja jestem zwolenniczka ze im mniej tym lepiej; kuchnia jest ladna sama w sobie wiec bym na bank nie "upstrzyla" jej obrazkami
    zreszta moja koleznaka ktora ma limonke i cytryny zaluje wyboru bo po 2 latach jej sie znudzily i juz mysli jak to zmienic
    •  
      CommentAuthorKarolyn
    • CommentTimeJan 26th 2016
     permalink
    Mam podobne zdanie:) sama poszłam tylko w kolor i nie żałuję.
    -- Syn 1 ~ 2012 & Syn 2 ~ 2017
    •  
      CommentAuthorsardynka85
    • CommentTimeJan 26th 2016
     permalink
    My mamy wszędzie tylko biel i też nie żałuję wyboru :)
    --
    •  
      CommentAuthorBasita
    • CommentTimeJan 26th 2016
     permalink
    No i mam dylemat teraz :/
    Boję się właśnie, że nam się opatrzy po jakimś czasie i będzie klops, bo przecież zmieniać nie będę załóżmy za dwa lata:/
    -- Dziecko to niepowtarzalny dar.. dar życia.. wyjątkowy...
    •  
      CommentAuthorJaheira
    • CommentTimeJan 26th 2016
     permalink
    Ja jestem zdania,że nie ma co na siłę iść w aktualne trendy... Macie bardzo ładną kuchnię i moim zdaniem pstrokata szyba będzie jak kwiatek do kożucha.
    --
    •  
      CommentAuthoreveke
    • CommentTimeJan 26th 2016
     permalink
    Jahe a co mają trendy do tego?
    Basia chyba chce szybe bo nie ma tam kafli ani nic. Wiec jak bedzie dbala o czystość tej ściany?
    Ja sobie nie wyobrażam.

    Treść doklejona: 26.01.16 21:00
    Basia gdybym chciala motyw , cos z zielenia to bym zrobila właśnie po drugiej strony z motywem ziół w doniczkach.
    w kuchni będzie jakby zawsze na czasie :)
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJan 26th 2016
     permalink
    ja nie mam plytek/kafelkow ani szkla; na scianie jest to samo co na blatach czyli blat egger
    •  
      CommentAuthoreveke
    • CommentTimeJan 26th 2016
     permalink
    Hyde ale ja chyba nie o tym :)
    --
    •  
      CommentAuthorJaheira
    • CommentTimeJan 26th 2016
     permalink
    Eveke, trendy czyli, że teraz na topie jest jakaś wyrazista fotoszyba w kuchni. Żeby nie było, ja nie uważam,że to jest coś złego czy brzydkiego, o ile będzie się wpisywało w klimat ogólnego wystroju.
    W tej konkretnej kuchni uważam,że jakakolwiek pstrokacizna zepsuje to, co jest, a jest naprawdę super. Jeśli już chodzi o dbanie o czystość i już miałaby być szyba to z jakims bardzo delikatnym wzorem i kolorem
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJan 26th 2016
     permalink
    Eveke no przeciez napisalas
    eveke: Basia chyba chce szybe bo nie ma tam kafli ani nic. Wiec jak bedzie dbala o czystość tej ściany?
    Ja sobie nie wyobrażam.

    wiec sie zwyczajnie odnioslam
    •  
      CommentAuthorakirka
    • CommentTimeJan 26th 2016
     permalink
    anairda - malowaliście juz tą śnieżką miętowe orzeźwienie? My malowaliśmy u Marcelinki i kolor zdecydowanie wpada w niebieski/błękitny a nie zielony. Teraz każdy nam się pyta czemu pomalowaliśmy dziewczynce pokój na niebiesko;)
    --
    •  
      CommentAuthoreveke
    • CommentTimeJan 26th 2016
     permalink
    Jahe ja zrozumialam ze sugerujesz iz w ogole szyba bedzie zła (a nie ze wzór na niej).
    fakt kuchnia Basi ładna ale goła sniana pokryta tylko farba ... to raczej sie nie sprawdzi przecież wiemy

    hyde w porządku, ale co ma goła sciana do blatu, który masz na scianie i mozesz bez problemu z niego brud zetrzec?
    Nigdzie wyżej nie napisalas Basi ze proponujesz blat zamiast szyby stąd nie zrozumialam Twojej riposty
    :wink:

    pomijam fakt , ze Basia nie radzi sie co położyć na sciane, bo to juz wybrała. Pytanie dotyczy wzoru bądź jego braku :bigsmile:
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.