Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthor_Isia_
    • CommentTimeFeb 26th 2018
     permalink
    Ja też mam jaśminową fugę w łazience i w toalecie. W połączeniu z płytkami kremowymi i brązowymi. Na ścianie wygląda dobrze i nic się z nią nie dzieje. Niestety na podłodze brudzi się bardzo.
    Warto się majstra poradzić które fugi są dobre. My kupiliśmy jakiś tam rodzaj i majster nam odradził. Kazał kupić innej marki bo lepsze.
    • CommentAuthora_net_a
    • CommentTimeFeb 26th 2018
     permalink
    To na pewno, będziemy się radzić, ale jakiś tam plan trzeba mieć :)
    --
    •  
      CommentAuthormazda__
    • CommentTimeMar 8th 2018
     permalink
    No ja też w mieszkaniu miałam jaśminową fugę... Powiem szczerzę, że teraz, przy budowie domu zdecydowałam się na ciemną...
    Fachowiec mówił, że jasna to jasna i nie koniecznie ma to znaczenie jakiej firmy... To znaczy, nie koniecznie ma to znaczenie w przypadku brudzenia, bo fugi się brudzą po prostu.
    •  
      CommentAuthorjakaka
    • CommentTimeMar 8th 2018
     permalink
    Ok, ja w sumie na podłodze nie mam ani jasno szarych ani jasminowych fug, tylko właśnie zdecydowanie ciemniejsze więc póki co problemu nie mam. Co do ścian, to mam je w obecnym mieszkaniu i miałam we wcześniejszym plus siostra ma w swoim domu, w którym mieszka od 10 lat (to mnie przekonało :)) i fugi jakie były takie są, wiadomo, pod prysznicem są nieco pokryte osadem, ale trzeba się wpatrzeć.
    Dla mnie większym problem jest np. silikon między brodzikiem a płytkami, który już teraz, a mieszkamy dopiero 11 miesięcy, jest przebarwiony.
    •  
      CommentAuthortrzepidlak
    • CommentTimeMar 8th 2018
     permalink
    u nas właśnie panowie skończyli kłaść kafelki w łazience - turkusowe i białe, na podłodze białe w delikatne czarne fale - i oni od razu powiedzieli, że oni nawet białych fug nie położą :D zarekomendowali jasno szare i takie położyli. i te fugi wyglądają świetnie, zarówno do białych jak i tych turkusowych kafli :)
    --
    •  
      CommentAuthorFrances
    • CommentTimeMar 8th 2018
     permalink
    trzepidlak, jak możesz to pokaż proszę. Turkus :heartbounce:
    --
    •  
      CommentAuthorAga19782
    • CommentTimeMar 9th 2018
     permalink
    Mialam biale fugi w łazience. I powiem ze owszem brudzily sie ale byly zabezpieczone takim przezroczystym czyms ( nie pamietam nazwy) i czyscily sie szybko. Szare czy inne brudza sie tak samo przeciez tylko tego brudu nie widać. Czyli teoretycznie użytkuje sie brudna łazienkę bo ,,nie widac,,.Wiadomo ze kazdy sprzata po prostu te fugi sa de facto nie doczyszczone tak jak bylyby w przypadku bialych.
    --
    •  
      CommentAuthormazda__
    • CommentTimeMar 9th 2018
     permalink
    Każdy robi jak lubi :-)
    Ja powiedziałam sobie nigdy więcej białych fug na podłodze.
    Miałam po prostu dość szorowania ich w kółko. Poza tym, kiedy je wyczyściłam wcale nie wydawało mi się, że są takie białe, jak być powinny...
    Mało tego, zrezygnowałam też z jasnych, tj. białych i jaśminowych fug na ścianie. Po prostu może zrobiłam się wygodna :-)))
    .
    W kuchni też mam fugę szarą - cementowoszary.
    • CommentAuthora_net_a
    • CommentTimeMar 9th 2018
     permalink
    Ja też wolę mieć niedoczyszczone i święty spokój :tooth:
    --
    •  
      CommentAuthorAga19782
    • CommentTimeMar 9th 2018
     permalink
    :tooth:
    --
    •  
      CommentAuthortrzepidlak
    • CommentTimeMar 9th 2018 zmieniony
     permalink
    Frances https://www.obi.pl/plytki-scienne/ceramika-color-glazura-project-turquise-25-cm-x-40-cm-polysk/p/2520427
    takie to są płytki. białe i turkusowe. niestety nie ma do nich podłogi turkusowej, co uważam za nietakt ze strony producenta :D
    jak będę "na remoncie" to zrobię zdjęcie :)
    --
    •  
      CommentAuthoracia20
    • CommentTimeMay 3rd 2018
     permalink
    Jak sobie zorganizowałyście miejsce w kuchni na trzymanie warzyw i owoców?
    --
  1.  permalink
    Jako że jesteśmy świeżo po ślubie, rozpoczynamy działania w kierunku budowy :)
    W tym roku wyrównanie terenu, załatwianie formalności i lekkie dostosowanie projektu. Projekt wybrany - leśny koncert z muratora. Zmiany to: prawdopodobnie wydłużenie garażu o 1m, połączenie pomieszczeń 8 i 9 na parterze. Pozbycie się rogowych okien, w zamian większe normalne. Pozbycie się okien dachowych w sypialniach - w zamian w każdej dwuskrzydłowe "balkonowe". Podniesienie poddasza o 1 pustak (zmiana kąta nachylenia dachu), obniżenie pomieszczeń na poddaszu (jeszcze nie wiemy o ile - do około 2,6m) i zyskanie tym samym powierzchni w szczycie - takiego a'la strychu). Usunięcie łazienki numer 17 na poddaszu.
    Moje pierwsze podstawowe pytanie - czy któraś z Was ma obliczone ile kosztuje wybudowanie 1m2 domu "pod klucz". Ja wiem, że każdy wg siebie, zależy od materiałów itd, ale orientacyjnie chcielibyśmy wiedzieć - obecnie analizujemy kredyty i nie do końca wiemy, ile możemy potrzebować.
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeMay 25th 2018
     permalink
    A czemu rezygnujecie z tych okien narożnych? Fajnie wyglądają.
    I jak zamiast okien dachowych wstawicie 2-skrzydłowe drzwi balkonowe?

    Co do kosztów - internety mówią, iż:
    Koszt budowy 1m2 domu w stanie pod klucz wynosi ok 3.200 zł. Cena dotyczy budowy domu o prostej bryle i dwuspadowym dachu. Średni koszt budowy 1m2 domu o bardziej skomplikowanej bryle oraz o niestandardowym dachu wielospadowym to wydatek rzędu 4.500 zł.

    Kalkulator budowy domu
    •  
      CommentAuthor°Agata°
    • CommentTimeMay 25th 2018
     permalink
    Marion ja też u nas w projekcie z nich zrezygnowałam. Dosyć drogie jest ich wstawianie bo trzeba dodatkowe belki zastosować i dużo betonu wylać. Mnie się one nie podobają że względów estetycznych bo takie to dziwne, firanki jakoś mi nie pasują do tego, rolety już tym bardziej.
    .
    Prawda jest taka że nie da się na oko policzyć ile wyniesie budowa. Bardzo duże znaczenie ma miejsce w którym się budujecie. Pod Warszawą, Krakowem ceny są kosmiczne. W mniejszych miejscowościach i dalej od miasta ceny są dużo niższe. Ekipa budowlana też ma swój cennik. Ja buduje się w małej miejscowości i koszt będzie niewielki ale też mamy swoją działkę.
    -- [url=https://www.suwaczki.com/][
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeMay 25th 2018 zmieniony
     permalink
    °Agata°: Marion ja też u nas w projekcie z nich zrezygnowałam. Dosyć drogie jest ich wstawianie bo trzeba dodatkowe belki zastosować i dużo betonu wylać.

    Rozumiem.
    Nie miałam pojęcia o trudnościach technicznych.

    Tak - cena jest mocno uzależniona od miejsca budowy i cennika (materiały budowalne, specjaliści itp.)
    •  
      CommentAuthor_Asiula
    • CommentTimeMay 25th 2018
     permalink
    I standardu wykończenia.
    Ja wychodziłam z założenia ze robię raz a dobrze, inni robią na chwile, byle było.
    Bardzo dużo zależy od podejścia.
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeMay 25th 2018 zmieniony
     permalink
    _Asiula: Bardzo dużo zależy od podejścia.

    Podejście jest raczej jedno - każdy chce mieć ładnie (stylowo) urządzone mieszkanie/dom, ale nie każdego stać na materiały i wyposażenie z górnej półki cenowej.
    Chcieć a móc, to jednak różnica. Jedni więc mają meble Kler, a drudzy Bodzio.
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeMay 25th 2018
     permalink
    jest takie powiedzenie. biednego nie stać na oszczędzanie. :wink:
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorkarakal
    • CommentTimeMay 25th 2018
     permalink
    prawda elfika :) ja mam przykład ze swojego remontu. Pod prysznicem mam Grohe. w umywalce miałam no name chiński. zakładane w tym samycm czasie. Grohe działa do dziś bez żadnego uszczerbku wciąż piękny, młody i błyszczący. chińczyk się rozpadł, został zamieniony na Polaka, Polak nadal działam ale już nie jest piękny i błyszczący. generalnie te dwie baterie kosztowały mnie tyle co bym zapłaciła natenczas za Grohe czy Kludi. a i dizajnowo byłoby ładniej.
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeMay 25th 2018
     permalink
    dlatego jak będę robić u siebie generalkę to nie będę się szczypać. wystarczy, że się szczypałam jak wchodziłam do mojego mieszkania po mojej babce [skomplikowane].
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthor°Agata°
    • CommentTimeMay 25th 2018
     permalink
    No bo oszczędny płaci dwa razy. Czasem faktycznie lepiej dołożyć i mieć sprzęt na dłużej. To się sprawdza w każdej dziedzinie życia. To jak z ubraniami z pepco, może i ładne ale po praniu szmata więc lepiej dołożyć i kupić w lepszym sklepie. Chyba że ciuch ma służyć do zabawy w piaskownicy ale w przypadku budowy domu nie ma co szukać po taniości.
    -- [url=https://www.suwaczki.com/][
    •  
      CommentAuthorCaffe_latte
    • CommentTimeMay 25th 2018 zmieniony
     permalink
    Marion - rezygnujemy, bo wolimy doświetlić salon nieco większymi normalnymi oknami, poza tym rogowe okno dość komplikuje sytuację jeśli chodzi o ustawność i finansowo kiepsko. Z dachowych rezygnujemy bo po pierwsze wychodzą drożej niż dwuskrzydłowe, a normalne dwuskrzydłowe spokojnie zmieszczą się w tym projekcie w sypialniach (zresztą widzieliśmy ten dom na żywo z właśnie taką przeróbką), poza tym chcemy uniknąć ewentualnych problemów z dachem (im więcej otworów tym większa "szansa" na np nieszczelność).
    Po taniości budować nie będziemy, ale super drogo też nie. Materiały pewnie ze średniej półki cenowej. zakładamy 3500 zł za m2, ale czy to rzeczywiście się sprawdzi - zobaczymy, stąd miałam nadzieję na Wasze sugestie. Budujemy się na Śląsku.
    •  
      CommentAuthorAga19782
    • CommentTimeMay 25th 2018 zmieniony
     permalink
    Trzeba liczyć 3-4 tysiące za metr budowy.
    My kupiliśmy dom i bedaiemy remontować. Sama jestem ciekawa ile nas to wyniesie. Na razie kupilismy część materiałów i nawet kosztowo niezle jest:-)
    --
  2.  permalink
    To powodzenia Aga :-) aby wszystko szło po Waszej myśli ;-)
    Ja już się nie mogę doczekać rozpoczęcia budowy :-) a tu jeszcze tyle rzeczy przed do załatwienia. My nawet nie braliśmy pod uwagę domu do remontu, bo mamy działkę budowlaną, w sumie nawet więcej niż jedną, ale w docelowej lokalizacji jedna, więc szkoda byłoby nie skorzystać.
    •  
      CommentAuthorAga19782
    • CommentTimeMay 26th 2018 zmieniony
     permalink
    Dzieki :-)
    Ja juz budowe domu mam za sobą:-)
    Etapy od poziomu minus jeden pod strych.
    A drugi z przyjemnością wyromontuje w skandynawskim stylu :bigsmile:
    --
  3.  permalink
    Dziewczyny czy któraś z Was ma łóżko kontynentalne? Jakieś opinie? Firmy?
    --
    •  
      CommentAuthortrzepidlak
    • CommentTimeMay 29th 2018
     permalink
    u nas remont domu kostki z lat 70tych - na samo "sprzątanie" poszło 20 tysięcy! robiliśmy od nowa podłogi - zrywanie starych podłóg, skuwanie posadzek, wygrzebywanie tego co było między stropem a posadzką. do tego zrywanie boazerii, wywalanie drzwi i ościeżnic. wywoziliśmy to w zamówionych kontenerach. każdy jeden kontener to około 700zł. do tego trzeba było zapłacić robotnikom. na samo to sprzątanie poszło 20 tysięcy...
    potem elektryk 8 tysięcy za całkowicie nowe instalacje. nie liczę instalacji wodno-saniatarnej+podłogówka w całym domu bo to robił mój mąż, więc tu zaoszczędziliśmy na samej robociźnie kilka(naście) tysięcy (+materiały duuuużo taniej).
    około 30 tysięcy zapłaciliśmy panom, którzy robili ściany = łatanie dziur + gładzie + sufity + szpachlowanie + malowanie + kafle w dwóch łazienkach + cała podłoga w kaflach.
    także już około 60+ tysięcy poszło.
    a to jeszcze nie koniec... ;)
    --
  4.  permalink
    Dziewczyny czy któraś z Was ma łóżko kontynentalne? Jakieś opinie? Firmy?

    Ja się rozglądam. Bardzo bym chciała kontynentalne, chociaz ich cena zabija. Takie, które podobało mi sie najbardziej kosztowało 35 tys :/
    •  
      CommentAuthorAga19782
    • CommentTimeMay 29th 2018
     permalink
    *trzepidlak* my na szczescie kupiliśmy dom w dobrym stanie gdzie mieszkaja ludzie i jest zadbany. Ponadto tu gdzie mieszkam nie ma mowy o kupieniu domu bez raportu budowlanego wiec kupujesz dom w takim stanie jak masz w papierach. Jesli cos ,,wyjdzie,, co nie bylo wyszczegolnione( np grzyb) masz piec lat okresu gwarancji.Rbimy go pod siebie po prostu teraz :-)
    --
    •  
      CommentAuthortrzepidlak
    • CommentTimeMay 29th 2018
     permalink
    my też kupiliśmy dom zadbany, gdzie stale mieszkali ludzie. oni po prostu mieli inne standardy niż my i nie remontowali tego domu od wybudowania. więc my robimy remont generalny. nie kupiliśmy walącej się rudery, kupiliśmy dom do 45cio letni dom bez wcześniejszego remontu. i robimy go pod siebie. gdybyśmy nie robili podłogówki, to pewnie odpadłoby zrywanie podłóg i nowe wylewki. ale inne instalacje pewnie i tak byśmy wymienili :)
    w naszym domu nie ma grzyba ani wilgoci. to był po prostu dom, gdzie mieszkali starsi ludzie i nie potrzebowali robić remontu. a my robimy go dla siebie, żeby móc przez następne 45 lat nie robić remontu :D
    --
    •  
      CommentAuthorAga19782
    • CommentTimeMay 29th 2018
     permalink
    Dobrze ze nie musze kuc betonu,strop jest po remoncie i nowy dach także dożywotni. No i podlogowka tez jest. Sporo pracy i kasy zostanie :smile:
    --
    •  
      CommentAuthortrzepidlak
    • CommentTimeMay 29th 2018
     permalink
    no właśnie my chcieliśmy mieć podłogówkę w całym domu. a tam był piec na węgiel. więc konieczne było to wszystko :)
    --
    •  
      CommentAuthorAga19782
    • CommentTimeMay 29th 2018
     permalink
    Pewnie ze trzeba robić pod siebie:-)
    --
    •  
      CommentAuthormazda__
    • CommentTimeJun 5th 2018
     permalink
    Dziewczyny czy któraś z Was miała styczność lub może ma u sebie takie markizy zewnętrzne na okna pionowe - Markiza pionowa screen FAKRO VMZ elektryczna na przycisk - http://www.fakro.pl/innoview/markizy-do-okien-pionowych/vmz/???
    Musimy coś zamontować na górze, bo wszystko się bardzo nagrzewa... i jakoś tak, to wpadło mi w oko ;-)
    •  
      CommentAuthorMalisiek
    • CommentTimeJul 7th 2018
     permalink
    Indukcja czy płyta gazowa, co lepsze? Jakoś ciągnie mnie do indukcji na 6 palników, bo tu cholery dostaje, jak mi te gary jeżdżą na kuchni gazowej i sie nie mieszcza. Co macie? Co polecacie?
    --
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeJul 7th 2018
     permalink
    gazówka. indukcja jest niezdrowa. no i szlag trafia gotowanie gdy wyłączają prąd- a to się niestety zdarza.
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthor°Agata°
    • CommentTimeJul 7th 2018
     permalink
    Też mam ten problem. Z tym ze przy gazie syf się osadza na meblach.
    -- [url=https://www.suwaczki.com/][
    •  
      CommentAuthorMalisiek
    • CommentTimeJul 7th 2018
     permalink
    Serio jest niezdrowa? Kurde.
    A jeszcze przy okazji zapytam, jakie patelnie i gary są najlepsze i najzdrowsze. Do tej pory jechałam na tefalu, ale Teflon to podobno dziadostwo trujace i chce kupić coś innego. Tylko co?
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJul 8th 2018
     permalink
    Elfiko a na jakiej podstawie twierdzisz ze indukcja jest niezdrowa? Pierwsze slysze
    •  
      CommentAuthorTomira
    • CommentTimeJul 8th 2018
     permalink
    Ja mam indukcję, a najpierw mieli moi rodzice. I (nie wiem, czy jest, czy nie jest niezdrowa) nie zamieniłabym się na gazówkę ani ceramiczną. Wg nas to jest cudo wynalazek. Wszystko (jeśli się chce) można ugotować szybciej niż na gazie. Np wodę na makaron, ziemniaki. Ma zabezpieczenie przed przegrzaniem, przed zapomnieniem (wyłącza się sama po jakimś czasie jeśli się jej nie dotyka), ma timer, czyszczenie to jest bajka, nic się nie przypala. Można wytrzeć od razu i się nie poparzyć (ale bezpośrednio ręką bym nie próbowała dotykać, nie wydziela tlenku i dwutlenku węgla, nie wydziela pary. Nie ma lepkiego osadu na meblach.
    Używana już prawie dziesięć lat u moich rodziców, a wyglada jak nowa i działa jak nowa.
    Mama ją bardzo lubi, ja też.
    Jak gdzieś jedziemy na wakacje i nie ma indukcji, to jesteśmy rozczarowani i wkurzeni, bo z dzieckiem wiadomo, jak dotknie, poparzenie gotowe, a w indukcji nie ma takiej możliwości.
    Ja mogę jedynie polecić.
    -- Gniewuś 10.08.2015
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeJul 8th 2018
     permalink
    Malisiek: A jeszcze przy okazji zapytam, jakie patelnie i gary są najlepsze i najzdrowsze. Do tej pory jechałam na tefalu, ale Teflon to podobno dziadostwo trujace i chce kupić coś innego. Tylko co?

    niezdrowy dlatego ja w tym roku zrobiłam porządek w garach. po długim męczeniu tematu poszłam w stal nierdzewną plus ceramika plus żeliwo. i zostawiłam sobie stare emaliowane dwie sztuki po babci kiedy ta emalia nie była robiona w chinach.
    najzdrowsze są garnki szklane ale szkło to niestety nie moja bajka.


    MrsHyde: Elfiko a na jakiej podstawie twierdzisz ze indukcja jest niezdrowa? Pierwsze slysze

    jak coś co wpływa na rozrusznik serca może być zdrowe i bez wpływu na żywność?
    z resztą podobnie jest z mikrofalą. ta jest jeszcze gorsza niż indukcja.
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorcasiee
    • CommentTimeJul 9th 2018 zmieniony
     permalink
    Mam takei samo zdanie jak Tomira, szybkie i wygodsne gotowanie... nawet jak cos wykipi... czy cos za dlugo trzymasz w garnku, to rzadko się przypali...
    Garnki do indukcji są tez zdrowsze niz te emaliowane...
    Tez polecam.. :)
    Na początku mysalalm że bede płacic fortune za prad... ale przeliczyłam sie, nie odczułam za bardzo zeby cos dużo więcej płacic.. w koncu gaz tez nie jest darmo ;)
    A w kuchni o wiele czysciej i przyjemniej :)
    A to o tym rozruszniku to pewnie dlatego, że indukcja to nic innego jak pole elektromagnetyczne.... wiec moze cos tam zaburzyć prace tego urządzenia... ale czytalam, ze to jakeis tez mity... podobno jest bezpieczna nawet dla tych osob... ogolnie i telefony komórkowe są niezdrowe.. tak wiec teraz to niewiadomo jak życ... :)
    z tym brakiem pradu tylko racja, czasem mozna zostać bez kawy i obiadu.. no ale teraz takie czasy, że awarie prądu szybko naprwiaja :P
    choc mamy zamiar zaopatrzyc się w podręczną kuchenkę gazową... na wszelki wypadek.. bo jednak dwa trzy razy w roku prądu brakło :P :P
    --
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeJul 9th 2018
     permalink
    My mamy indukcje i jest srednia. Wolno sie nagrzewa, w czyszczeniu koszmar. I nasza sie mozna poparzyc. Normalnie sie nagrzewa i tyle. Raz zostawilam patelnie na wlaczonym i wyszlam na spacer, dobrze, ze blisko i na 1h tylko. Bo patelnia sie odksztalcila. I podczas uzytku mojej tak jak przy innych kuchenkach mam lepki osad nad inkucja na scianie (tam jest taka plyta) - i musza je zawsze czyscic. To samo na okapie u gory wyciaganym nam sie osiada tluszcz glownie.

    Tomira - jaka masz indukcje, bo az mnie zaciekawilo, ze takie fajne sa, co nie parza, latwo sie czyszcza itd? Brzmi jak totalne przeciwienstwo mojej.

    Treść doklejona: 09.07.18 13:58
    Malisek - ja odkrylam w TK Maxxie garnki i patelnie Ballarini i jestem zadowolona bardzo, mamy dwie patelnie, patelnie do nalsnikow i jeden garnek ;) Tu jest LINK do polskiej strony.
    Do tych patelni z granitowa powloka to nic mi sie nie przykleja :)
    --
    •  
      CommentAuthorAga19782
    • CommentTimeJul 9th 2018
     permalink
    Indukcja niezdrowa???Kurcze to u mnie w Finlandii wszyscy gotuja niezdrowo bo gazu nie ma.:cool:
    Z garnkow to polecam gary korkmaz. Mam juz kilkanascie lat i wygladaja jak nowe i super sie w nich gotuje.Trzeba byc naprawde zdolnym aby cos w nich przypalic :wink:
    --
    •  
      CommentAuthortrzepidlak
    • CommentTimeJul 11th 2018
     permalink
    ja mam obecnie kuchenkę ceramiczną, ma chyba z 15 lat, po poprzednich właścicielach. to jest dopiero masakra! jak wlewam wrzątek z czajnika elektrycznego do garnka to znów muszę czekać kilka minut aż mi się ta woda ponownie zagotuje!!!
    a co do gotowania na gazie i tłustego osadu - ja też mam tłusty osad na okapie i szafkach obok. bo ten tłusty osad się robi z pary uchodzącej z garnków a nie z gazu...
    ale na szczęście już za chwilę, wraz z przeprowadzką przesiadam się na indukcję ;)
    --
    •  
      CommentAuthoracia20
    • CommentTimeJul 11th 2018
     permalink
    My mamy kuchnie indukcyjna i nie wyobrażam sobie innej. Dla mnie ważne w niej jest to, że już wiem na jaką cyfrę mam sobie nastawić daną potrawę na ile minut ustawić czas. Mogę spokojnie zostawić gotuje się rzeczy na kuchence i zająć się innymi rzeczami i dziećmi.
    A kuchenka sama w odpowiednim czasie się wyłączy i nic nie wykipi.
    --
    •  
      CommentAuthorkarolajnas
    • CommentTimeJul 12th 2018
     permalink
    My również mamy kuchenkę indukcyjną - z konieczności, nie z wyboru, gdyż w dzielnicy gdzie się wybudowaliśmy nie ma podciągniętego gazu. I jestem zachwycona !
    1. Estetyka - wygląd płyty jest super, jest niewidoczna, łatwa do utrzymania w czystości.
    2. Szybko się nagrzewa - 5 l garnek w wodą gotuję około 6 minut.
    3. Nie można się oparzyć - miejsca grzania są ciepłe, ale nie da rady się oparzyć. Dodatkowo są nagrzane do około 5 minut po skończonym gotowaniu i grzeją tylko i wyłącznie te "kółka", cała pozostała część płyty jest chłodna.
    4. Zabezpieczenie rodzicielskie - Junior nie ma zapędów do gotowania, ale strzeżonego Pan Bóg strzeże. U rodziców już się przekonał co znaczy włożyć paluszek blisko palącego się miejsca na gazowej kuchence.
    5. Na indukcji nie nagrzewają się uszy garnka ! To dla mnie opcja idealna, bo wiele razy poparzyłam się o rozgrzane do czerwoności uszy garnków na kuchence gazowej.
    6. Na indukcji jeszcze nic mi nie wykipiało (poza mlekiem i wodą na makaron, czy ziemniaki), a nawet jeśli to kuchenka automatycznie się wyłącza. Na gazie ? No cóż ... Palnik zgaśnie, ale gaz nadal się ulatnia. Chociaż wiem, że są takie kuchenki gazowe, które mają zabezpiecznie odcięcia gazu w takim przypadku.

    Myślę, że można by było tu jeszcze coś dopisać, ale zdecydowanie ja polecam indukcję :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthor_hydro_
    • CommentTimeJul 12th 2018
     permalink
    karolajnas: Na gazie ? No cóż ... Palnik zgaśnie, ale gaz nadal się ulatnia. Chociaż wiem, że są takie kuchenki gazowe, które mają zabezpiecznie odcięcia gazu w takim przypadku.


    Bez przesady - od lat nie ma w sprzedaży kuchenek bez zabezpieczeń przeciwwypływowych.
    •  
      CommentAuthoracia20
    • CommentTimeJul 13th 2018
     permalink
    Hejka. Macie może doświadczenie z długimi wąskimi salonami. Jedna ściana około 8 m a druga około 3 m.
    Jakrozaplanować oświetlenie takiego pokoju/ salonu.
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.