Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorsardynka85
    • CommentTimeAug 1st 2014
     permalink
    MrsHyde: Sardynko to ile wy macie pkt oswietlwniowych w domu??? u nas salon nieduzy (ok28m) i jest zwis nad stolem i kolo kanapy plus lampa stojaca w kacie. w kuchni jeden zwis na srodku plus na listwie nad roboczym 3 szt punktowo


    No właśnie dużo :/ Bo miały być te oczka ledowe w suficie...a poza tym mój mąż miał jakąś fazę, że będzie mu za ciemno :cool:
    Także mamy 7 pkt w suficie w salonie plus 2 kinkiety, 2 docelowe zwisy nad stołem w części jadalnej, 2 pkt w suficie w kuchni plus 4 lampy (te już mamy zawieszone) ball'e nad blatem...do tego jeszcze 3 pkt w suficie przedpokoju i nadal brak lampy w naszej sypialni :devil:
    --
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeAug 1st 2014
     permalink
    Merylove Hihihi miało być do Marianny :))) to tak jak przeczytałam na szybciutko jak zwykle:bigsmile:
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeAug 1st 2014
     permalink
    ja to w sumie zaluje ze zrobilismy lampe nad stolem (mamy taka)

    dsf

    ale urzekly mnie te pojedyncze lampki i widzialam ze to jest TO ;)
    dfs

    w kazdym badz razie na codzien stol stoi blisko sciany i mozna go doswietlic jak przyjdzie z 2-3 osoby tyle ze te lampki na krotsza mete nie starczaja i zapalamy te lampe ktora linkowala Lady.
    No i niestety jak robimy impreze to stol przestawimy na srodek salonu i wtedy ten zwis nadstolowy jest raz ze niebezpieczny bo mozna glowa przywalic (i w taki oto sposob mamy pekniety jeden klosz i sklejony na kropelke) a dwa ni chu chu juz nie doswietla stolu i wyglada glupkowato.
    •  
      CommentAuthormangaa
    • CommentTimeAug 1st 2014
     permalink
    U nas chyba wielkie, niespodziewane zmiany planów...
    Prawie na 100% do września się przeprowadzimy do nowego domu, a tam taki rozpiździel...

    Teraz zaczynam gorączkowo szukać AGD i innego potrzebnego wyposażenia.
    --
    •  
      CommentAuthoreveke
    • CommentTimeAug 1st 2014
     permalink
    Dziewczyny znacie jakieś fajne kanapy, wygodne z dużą powierzchnią spania , nadające się do codziennego użytku?
    Czyli do spania/ rozkładania codziennego?
    --
    •  
      CommentAuthorakirka
    • CommentTimeAug 1st 2014 zmieniony
     permalink
    Ev, ja miałam swego czasu kanapę z Abry, pow. spania ponad 140cm. Teraz kanapa ma 5 lat i stoi u teściów. Nic się z nią nie dzieje, nie skrzypi, nie piszczy, nie jest wygnieciona. A spało się bardzo wygodnie, bo jest dość twarda.

    Coś w tym stylu.
    --
    •  
      CommentAuthorczerwinka
    • CommentTimeAug 1st 2014
     permalink
    Evke my mamy ikea berlinge chyba tak sie to pisze ;) zmienne pokrycie, materac normalny sypialniany. Na noc zdejmuje pokrycie. Piore w pralce i jest jak nowe ;) przy psie i dzieciach ideal.
    --
    •  
      CommentAuthoreveke
    • CommentTimeAug 1st 2014 zmieniony
     permalink
    Czerwinko nie mogę nic takiego znalezc

    mogla bys podlinkowac jakby udalo Ci sie znalezc?

    Akirciu fajna i cena jeszcze lepsza tylko powierzchnia spania ciut za mała jeśli chodzi o długośc...
    Niestety mój małżonek ma prawie 200cm :)

    Wiecie ja znalazłam sofę prawe idealną... bo jest stworzona z myślą o codziennym spaniu właśnie...
    tylko cena jak dla mnie zaporowa , bo od około 7 tysięcy....
    --
    •  
      CommentAuthorakirka
    • CommentTimeAug 1st 2014
     permalink
    Ev, zobacz narożniki, jeśli Ci odpowiadają, bo są dłuższe.
    --
    •  
      CommentAuthoreveke
    • CommentTimeAug 1st 2014
     permalink
    edit znalazłam :D beddinge

    Treść doklejona: 01.08.14 19:36
    Akirciu narożnik mamy obecnie, ale on się nie nadaje do codziennego spania...
    --
    •  
      CommentAuthorYPolly
    • CommentTimeAug 1st 2014
     permalink
    Beddinge nie polecam, rozwalila sie chyba po 3-4 latach a i wczesniej nie wygladala za dobrze, bo te pokrycie caly czas sciagalo sie w dol i brzydko to wygladalo. Poza tym te dodatkowe podlokietniki to potencjalne zrodlo upadkow dzieci a bez nich sofa wyglada niedokonczona i brak czegos pod glowe.
    --
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeAug 1st 2014
     permalink
    Hyde dlatego nad stołem chce coś o dużym świetle i nie kiniecznie zwisajace a nad rogowa chciałabym plafon....
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeAug 2nd 2014
     permalink
    no kto co lubi. ja plafonow nie lubie a kinkiety toleruje tylko przy lustrze w lazienkach ;) tak samo plafon w gornym holu mam ale troche tez musi z niego zwisac na jakies 20cm bo wiecej sie przy obnizonych sufitach nie bardzo by dalo ;)
    •  
      CommentAuthorczerwinka
    • CommentTimeAug 2nd 2014
     permalink
    My ja mamy 4 lata tesciowie 7 nic sie z nia nie dzieje. Ja ja bardzo polecam. Wygodnie sie śpi i wielki plus za wymienne pokrycia: )
    --
    •  
      CommentAuthorKarolyn
    • CommentTimeAug 2nd 2014
     permalink
    My mamy dość sporą kanapę tej firmy klik rzadko na niej śpimy, bo mamy łóżko ale jest bardzo wygodna i duża, wykończona fajnie.
    Mają do wyboru dość dużo sof.
    -- Syn 1 ~ 2012 & Syn 2 ~ 2017
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeAug 3rd 2014
     permalink
    Hyde podwieszalas sufity?
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeAug 3rd 2014
     permalink
    no dla mnie sufity na poddaszu to juz sa podwieszane/obnizone sufity bo na stelazach ida ;)
    nie obnizalam bardziej jesli ci o to chodzi ale na dole mamy triche wyzej niz na gorze

    Treść doklejona: 06.08.14 09:50
    nie wiem czy slyszalyscie ale maja wejsc zmiany dzieki ktorym bedzie latwiej wybudowac dom
    •  
      CommentAuthormangaa
    • CommentTimeAug 8th 2014 zmieniony
     permalink
    Dziewczyny mam problem bo, chcę powiększyć naszą sypialnię...
    Okazało się, że nasze łóżko nam się nie zmieści. :tooth: No maleństwo, a jakoś nie pomyśleliśmy by to pomierzyć.
    W sumie jest rozwiązanie by zrezygnować z małej garderoby, zlikwidować ścianę, tylko jest jedno "ale", do tej ściany między innymi przymocowany jest stelaż sufitu.
    No kminię... Jak myślicie? Co można zrobić?
    Czy któraś z Was robiła coś podobnego?
    Tak to wygląda.
    --
    •  
      CommentAuthormarylove
    • CommentTimeAug 16th 2014
     permalink
    Manga powiem szczerze że zupełnie nie wiem co Ci doradzić, nie wiem na ile te konstrukcję można by naruszyć... chyba z budowlańcami trzeba pogadać. A jakie macie łoże, 200? w żaden sposób się nie mieści?
    Ja znowu z pytaniem przychodzę: na jakie drzwi się zdecydowałyście/decydujecie: drewno czy mdf? skłaniam się ku drewnu (a Przemek innych nie bierze pod uwagę) ale może tu jest jakiś haczyk i te z płyty maja jakieś superplusy w stosunku do drzwi drewnianych?
    I powiedzcie mi jeszcze jedno: czy biała ale to całkiem biała podłoga to zabójstwo?? panele które upatrzyłam w internecie okazały się za szare na żywo... i zakochaliśmy się w całkiem białych o takich...
    --
    •  
      CommentAuthorsardynka85
    • CommentTimeAug 16th 2014
     permalink
    marylove zależy gdzie chcecie je położyć...jeśli np. w sypialniach to myślę, że spokojnie....natomiast jeśli w salonie/ przedpokoju itp. to ja osobiście bym się nie zdecydowała (ale ja fanką mycia podłóg 24h/ dobę nie jestem :wink:)...obecnie z niczego tak się nie cieszę jak z tego, że mamy gres w kolorze "brudu" hahaha :devil:
    --
    •  
      CommentAuthormarylove
    • CommentTimeAug 16th 2014
     permalink
    Alez oczywiście że w salonie, tym samym z którego jest wyjście na taras, i w korytarzu :tongue:
    --
    •  
      CommentAuthorsardynka85
    • CommentTimeAug 16th 2014
     permalink
    marylove: Alez oczywiście że w salonie, tym samym z którego jest wyjście na taras, i w korytarzu


    No to już pozostaje jedynie kwestia tego jak bardzo przyjaźnisz się z mopem :devil:
    --
    •  
      CommentAuthormangaa
    • CommentTimeAug 16th 2014 zmieniony
     permalink
    marylove: A jakie macie łoże, 200? w żaden sposób się nie mieści?

    Tak, 200. Na upartego się mieści, ale za tym kominem, mamy półokrągłą ścianę i jeśli nie zlikwidujemy tej ścianki do garderoby to za łóżkiem będzie wielka dziura, a z kolei łóżko kończy się tak, że skosy będą nam przeszkadzać we wstawaniu z niego.

    No nasz pan od robótek ostatnio stał się bardzo nieuchwytny... :confused:
    Tym sposobem mamy mnóstwo niedoróbek, które nie wiem kiedy zostaną zakończone. On miał się zająć równiez tym sypialnianym problemem. Patrzył wstępnie i mówił, że będzie problem bo sufit jest zamontowany do tej ścianki.

    Mary co do płytek to my mamy takie coś ala drewno bielone, ale one są szarawe... I zgadzam się z Sardynką, już teraz się cieszę, że nie są białe (co równiez braliśmy pod uwagę).
    Co do drzwi to my postawiliśmy na drewno, bo wydają mi się wytrzymalsze. Z tym, że z MDFu mamy w obecnym domu, nic się z nimi nie dzieje, oprócz jednej dziury którą wybił mój M pięścią gdy się wkurzył :wink:. A tak to są ok.
    --
    •  
      CommentAuthorLily
    • CommentTimeAug 16th 2014
     permalink
    a nie da rady przesunąć wejścia do garderoby?
    •  
      CommentAuthormangaa
    • CommentTimeAug 16th 2014
     permalink
    W sensie, że wejście całkiem na prawo, a łóżko na tej ścianie gdzie drzwi balkonowe?
    To jest jakieś rozwiązanie. Ale jest inny problem, Mój m nie chce mieć skosu jak wstaje, a on by tam spał pod ścianą pewnie. :tooth: Teraz mamy wielgachny skos nad łóżkiem i M. nie chce nawet o tm słyszeć.

    Chyba będzie trza będzie się nastawić na zrywanie sufitu i ponowna instalacja, przynajmniej częściowo.
    --
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeAug 18th 2014
     permalink
    Nasze nowe "wyposazenie" domku
    •  
      CommentAuthorLily
    • CommentTimeAug 19th 2014
     permalink
    myszołapki:)
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeAug 19th 2014
     permalink
    Oryginalne Warmiaki

    Treść doklejona: 21.08.14 09:14
    Dziewczyny powiedzcie mi ile na domkach płacicie za wodę i ścieki i o ile to nie tajemnica ile zużywacie?

    U mnie 9m3 = 190 zlotych
  1.  permalink
    Witajcie
    Kiedyś się tam odzywałam, bo też remontujemy domek... nie wiem, czy któraś mnie pamięta :tongue:
    Marylove - ja bym się nie zdecydowała na białe płytki w salonie. Tu gdzie teraz mieszkam mam jasne (nie całkiem białe, bo z szarymi "plamami") w kuchni i powiem, że to tragedia... Nawet po umyciu przejdziesz się raz i już znów widać jak coś na nich leży... Nie polecałam bym. Ale wybór należy do Ciebie.
    Ladybird - narazie nie pomogę, bo teraz mieszkam w dużym, dwupiętrowym domu, w dodatku jest nas tu sporo (4 osoby dorosłe + 2 dzieci) więc nie wymierne to będzie.
    My planowaliśmy przeprowadzkę pod koniec sierpnia, ale już wiem, że się to nie uda. Zbyt dużo jeszcze zostało. Obecnie robi kilka ekip na raz, glazurnik robi dolną łazienkę (górna już praktycznie zrobiona, tylko sufit i fugi zostały), do tego kuchnia i gresy na dole. Inna ekipa maluje nam górę (2 pokoje dla dzieci + korytarz). Też już kończą :bigsmile: Na dole inna ekipa dociera ściany po gładziach i będą też niedługo malować, tapety itp. Jak na górze skończą malowanie to położą panele. W międzyczasie spotkałam się z projektantem, który będzie nam robił meble (w większości będą na zamówienie), u dzieci w pokojach są skosy, więc inaczej się nie da, a u nas w sypialni chcemy dużą szafę na całą ścianę). Do tego szafa w wiatrołapie i szafki w dolnej łazience chyba (chcieliśmy pierw gotowe kupić, ale jakich nie liczyliśmy, to zostawała luka 10-20cm, stąd pomysł aby ładnie zrobić po całej ścianie na zamówienie - ale z tym się zastanowimy jeszcze w zależności od ceny, jaką zaproponują.
    Dziewczyny, a jak robicie sufity? Zawsze są białe? Myślę o zrobieniu sufitu w salonie w kolorze beżowym lub kawa z mlekiem lub coś podobnego. Ogólnie salon mam jasny i mogę z kolorami pokombinować, bo za bielą nie przepadam. Chciałam połączyć beż lub kawę z mlekiem + bordo. Salon jest połączony z taką częścią jadalnianą. Na sufitach w obu częściach mam podwieszane figury, tzn w salonie jest ośmiokąt taki duży, a w części jadalnianej nad stołem jest duży prostokąt. I nie wiem teraz czy wyróżnić te figury jakoś innym kolorem? Chciałam pomalować sufity na beż lub kawę z mlekiem (tak samo jak 2 dłuższe ściany) a te figury na bordo (tak jak 2 krótsze ściany). Co o tym myślicie? Czy zostawić białe i biały sufit?
    Ale się rozpisałam...
    •  
      CommentAuthormarylove
    • CommentTimeAug 21st 2014
     permalink
    Marylove - ja bym się nie zdecydowała na białe płytki w salonie. Tu gdzie teraz mieszkam mam jasne (nie całkiem białe, bo z szarymi "plamami") w kuchni i powiem, że to tragedia... Nawet po umyciu przejdziesz się raz i już znów widać jak coś na nich leży... Nie polecałam bym. Ale wybór należy do Ciebie.

    A ja się zakochałam ślepo w tej mojej wymarzonej białej podłodze i chyba wszelkie argumenty przestają do mnie docierać, i co gorsza, mąż ma to samo:) ale jak Wam za jakiś czas będę płakać że nie nadążam ze sprzątaniem to mnie nie pogonicie? :wink:
    --
    •  
      CommentAuthormadzinka83
    • CommentTimeAug 21st 2014
     permalink
    Mary no jak się zakochaliście, to dawaj. Jak nie jesteś pedantką, to może wytrzymasz ;). Moja przyjaciółka ma białą podłogę w łazience i przeklina strasznie.
    Ja znalazłam szary piękny gres i się zakochałam absolutnie.
    PatiiiK: I nie wiem teraz czy wyróżnić te figury jakoś innym kolorem? Chciałam pomalować sufity na beż lub kawę z mlekiem (tak samo jak 2 dłuższe ściany) a te figury na bordo (tak jak 2 krótsze ściany). Co o tym myślicie? Czy zostawić białe i biały sufit?

    Ja bym zostawiła biały kolor, ale u mnie będą ściany szare i białe, nie lubię beżu.
    -- [url=http://lilypie.com][/url
    •  
      CommentAuthormangaa
    • CommentTimeAug 21st 2014
     permalink
    A będziecie oglądać te płytki "na żywo"? Jak tak to cyknij fotę i tu wrzuć.
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeAug 22nd 2014
     permalink
    Ladybird76: Dziewczyny powiedzcie mi ile na domkach płacicie za wodę i ścieki i o ile to nie tajemnica ile zużywacie?
    U mnie 9m3 = 190 zlotych


    u nas w tym miesiacu rachunek 120zl a zuzycie to 10m3 + jeszcze kolejne 10m3 do podlewania ogrodka czyli bez sciekow
    z reguly zuzywamy wlasnie tak 8-10m3 (nie liczac wody do podlewania)
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeAug 22nd 2014
     permalink
    Hyde to macie mało za ścieki w takim razie. Teściowa za 24m3 dostała rachunek niecale 500 i o ile za np wodę jest 120 to ścieki juz 200 plus stałe oplaty. Na ogród u nas bardzo mało idzie wody.... mamy założony pidlucznik ale jak na razie nie został zgłoszony. Musze zapytać się u nas jakie są koszty miesięczne stałe za wodę na cele ogrodu...

    27.08 będą u mnie montowane drzwi wewnętrzne. Dzisiaj może uda nam się odebrać rogówke dla mamy a Nasza jeszcze nie zamówiona ehhh. Nie mam też stołu, lamp. .. o mojej kuchni to już nie wspomnę. Na dniach sprzęty będę kupowała.... Pewnie wprowadzimy się na wariackich papierach.
    W terenie powoli robimy skarpe przy tarasie ... chcemy ją obsiac trawa ale tylko w miejscu zejścia ze schodow. Sama skarpa będzie zagospodarowana dla roślinek. Potem to albo rekultywator albo koparka do terenu.
  2.  permalink
    madzinka83: Ja bym zostawiła biały kolor

    właśnie chyba na tym stanie, że będzie biały. Dużo osób mi tak doradza, aby z sufitem nie kombinować...

    Marylove - no jak się zakochałaś to bierz. Przecież to dla Ciebie :bigsmile:

    Ladybird - wychodzi, że bardzo dużo płacicie. Popatrzyłam nawet u mnie ostatni rachunek (4 osoby dorosłe + 2 dzieci) - zużycie wody 28m3 i zużycie ścieków też 28m3 - rachunek niecałe 250zł. Nawet jakby przyjąć połowę mniejsze zużycie to wyjdzie za 14m3 125zł, więc u Ciebie za 10m3 to sporo
    A z przeprowadzką to chyba mniej więcej na takim etapie jak u mnie jesteś :bigsmile: u nas też drzwi będą montowane wewnętrzne niedługo, ale póki co podłogi na górze (panele), malowanie na dole, łazienka na dole (płytki), w kuchni płytki i położenie gresu oraz paneli na dole i będzie w miarę. Gorzej na podwórku, tam to sajgon straszny :devil:
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeAug 22nd 2014
     permalink
    U mnie jasniutkie płytki i tez jestem w nich zakochana... i chyba bym w ciemne nie poszła. Teściowa ma szare matowe tylko w kuchni i koszmar z nimi jest jakiś. Widać każdy okruszek, plamke.

    Treść doklejona: 22.08.14 09:30
    Jeśli chodzi o malowanie ścian farbami to polecam magnata. Nie trzeba tak jak duluxem podwójnie malowac. Farba niewiele droższa a bardziej opłacalna.
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeAug 22nd 2014
     permalink
    Lady no to musicie miec jakies stawki bardzo wysokie
    wlasnie wzielam rachunek i tak
    dostawa wody 2,64/m3
    scieki 4,71zl/m3
    oplata abonamentowa 5zl / miesiac
    do tego trzeba doliczyc 8% vat
  3.  permalink
    u nas metr ścieków 11,30zł
    ale to i tak wychodzi sporo taniej niz szambo- ja za 10m płacę 180 zł :/Co 3 tyg:devil:
    •  
      CommentAuthormadzinka83
    • CommentTimeAug 22nd 2014
     permalink
    Hyde na Śląsku mamy masakrycznie wysokie stawki niestety.
    -- [url=http://lilypie.com][/url
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeAug 22nd 2014
     permalink
    chociaz to mamy taniej :D
    u nas za to tylko 1 dostawca pradu - PGE no i stawki z tego co czytalam na forach dosc duze, podobnie z gazem, malo kto sie decyduje bo ceny przy ogrzewaniu domu powalajace (moja koleznaka dzisiaj mi wlasnie mowila ze podliczyla zime i kosztowala ja ponad 5tys a przeciez srogiej zimy w tym roku nie mielismy)
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeAug 23rd 2014
     permalink
    Hyde wszystko tez zależy od tego jaki piec, jakie ogrzewanie, jaką lubi temp. w pomieszczeniu. Dla mnie np. 22 i wiecej to już zle samopoczucie...
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeAug 23rd 2014
     permalink
    o jaaa, dla mnie 22 to tylko na noc w sypialni
    ja musze miec taka temp zeby zima smigac na bosaka i w krotkim rekawku wiec takie 24 to jest ok :)
  4.  permalink
    O Hyde to tak jak ja :) W lecie jak były te upały, to mąż się nie przykrywał wcale, a ja zawsze muszę mieć ciepełko i choć cienką kołderką muszę się przykryć. W zimie to też tak 24 stopnie jest akurat :)
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeAug 23rd 2014
     permalink
    Patiik ja to wcale nie cienka letnia tylko normalna ;) moge spac nago ale koldra musi byc :D


    wlasnie zamowilismy ekogroszek na zime, wzielismy 2 tony bo mamy jeszcze zapas i z zeszlgo roku i tego co kupowalismy do grzania wody na lato; niestety strasznie droga przesylka jest bo 120zl od tony i z 1800zl az 240zl to na kuriera idzie
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeAug 23rd 2014
     permalink
    24 to ukrop dla Nas. U mnie jedynie starsza Ada zmarzluch. 21 to idealna temp. 18-19 stopni w sypialni :)
    •  
      CommentAuthormangaa
    • CommentTimeAug 23rd 2014 zmieniony
     permalink
    Mamy identycznie. :D
    Mojemu Mężowi wiecznie gorąco.. A Milka ma to samo co on.
    --
    • CommentAuthorGosia8510
    • CommentTimeAug 23rd 2014
     permalink
    To co powiecie na 26 stopni u moich teściów i znajomych?:-) Wtedy jestem przeszczęśliwa jak od nich wychodzę, bo taka temperatura powoduje, że zamiast rozmawiać to ja usypiam:-)
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeAug 23rd 2014
     permalink
    U nas zima caly czas sa okna pootwierane wiec nie ma walacego po lbie zaduchu ale np sasiedzi ktorxy ogrzewali dom olejem mieli rzadko kiedy okna pootwierane zeby chociaz domu nie wychlodzic
    Lubie cieplo ale tym samym musze miec duzo swiezego powietrza i np zima zdarza mi sie sypialnie do tych 18 wychlodzic ale wtedy trzese sie z zimna
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeAug 23rd 2014
     permalink
    Gosia mam tez taka znajoma co lubi mieć bardzo gorąco w mieszkaniu. Dla mnie to tam brakuje powietrza...

    Hyde to znajoma popełnia wielki błąd jak nie wietrzy mieszkania, nie wprowadza cyrkukacji bo źle jej się będzie zagrzewało.
  5.  permalink
    To ja też wietrzę w zimie, u mnie to normalka :) Ba, potrafię nawet w zimie, przy mrozach myć okna :bigsmile:
    ale temperatura 18 stopni w środku to dla mnie ziąb. Mogę wietrzyć w dzień, ale do spania już muszę mieć nagrzane, bo inaczej nie usnę
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.