Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthormangaa
    • CommentTimeNov 17th 2011
     permalink
    Dziękuję za opinie, no chyba tak właśnie uczynię. Nie ma co ryzykować... a już się cieszyłam, że będzie może prezencik Bożonarodzeniowy :(
    Będę za 2 tygodnie robić hormony to i Toxo powtórzę...
    --
    •  
      CommentAuthorPuzzle
    • CommentTimeNov 17th 2011 zmieniony
     permalink
    JA bym powtórzyła za 4 tygodnie bo tak zalecają na oddziałach zakaźnych
    •  
      CommentAuthornibriana
    • CommentTimeMar 20th 2012
     permalink
    Dziewczyny niepokoi mnie temat toksoplazmozy. W pierwszej ciąży miałam igg i igm ujemne czyli nie choruję i nei chorowałam. Teraz mam iig dodatni 356,8 igm ujemy czyli nie choruję, ale chorowałam Tylko pytanie… kiedy? A jeśli niedawno? Jeśłi w ciąży? Lekarka nie zwróciła uwagi na to, a ja jej nie zapytałam. Na necie napisali, że igg>300 a mam 356,8 może swiadczyć o zakażeniu przebytym niedawno lub będącym w toku. A jeśłi nawet byłam chora niedawno to co teraz?! :confused:
    --
    •  
      CommentAuthorFiufiu
    • CommentTimeMar 20th 2012
     permalink
    Ja bym na Twoim miejscu uderzyła z tym jak najszybciej do lekarza.
    --
    •  
      CommentAuthormangaa
    • CommentTimeMar 20th 2012
     permalink
    O zakażeniu przebytym niedawno lub w toku świadczy IgM. IgG to przeciwciała które się długo utrzymują w organiźmie... Czasami na bardzo wysokim poziomie.
    Najlepiej będzie jak zrobisz jak najszybciej test na awidność toxo IgG -powie Ci jak dawno było zakażenie, czy powyżej 4 miesięcy i się uspokoisz zapewne... :))
    --
  1.  permalink
    nibriana ja obecnie choruje na toksoplazmoze.Koniecznie z wynikami jeszcze raz do lekarza i koniecznie musisz zrobic takie badanie jak awidnosc przeciwcial bo nie jestes w stanie przy takim wyniku stwierdzic kiedy chorowalas a najlepiej z wynikami do jakiejs poradni chorob zakaznych bo tu juz nie ma zartow.Jezeli lekarz stwierdzi zagrozenie niezbedne bedzie leczenie antybiotykiem.Teraz stosuje sie Rovamycine i lek jest stosowany u kobiet w ciazy i jest bezpieczny dla dziecka.
    --
    •  
      CommentAuthornibriana
    • CommentTimeMar 21st 2012 zmieniony
     permalink
    Dzięki dziewczyny.

    Czytam,że:
    IgG (+), IgM (-) – oznacza przebyte zarażenie, jeżeli IgG znacznie podwyższone, powtórzyć badanie po trzech tygodniach – jeżeli poziom jest taki sam, nie trzeba leczyć, ani dalej kontrolować, jeżeli następuje wzrost, należy rozpocząć leczenie.
    i jeszcze:
    Wynik powyżej 300 jednostek przeciwciał IgG może oznaczać niedawne lub trwające zakażenie.

    To zrobię jeszcze awidność i przeciwciała igg ponownie. Tak?
    --
    •  
      CommentAuthormangaa
    • CommentTimeMar 21st 2012 zmieniony
     permalink
    Tak :)
    Acha, ja bym i tak igM powtórzyła...
    --
  2.  permalink
    Moim zdaniem bez sensu jest powtarzac jeszcze raz igg i igm w tej chwili, przeciez dopiero je robilas,zrob tylko awidnosc bo to ona jest najwazniejsza i stwierdza ile organizm wytworzyl przeciwcial, a nie wiem czy sie orientujesz to badanie jest platne,przynajmniej w moim laboratorium tak jest,placilam 90 zl wiec zorientuj sie jak to jest u was...
    --
    •  
      CommentAuthornibriana
    • CommentTimeMar 21st 2012
     permalink
    awidność 20 z u nas.
    --
  3.  permalink
    nibriana: awidność 20 z u nas


    To naprawde tanio....jestem pod wrazeniem i zastanawiam sie skad biora sie takie rozbierznosci cen? Od laboratorium?
    --
    •  
      CommentAuthornibriana
    • CommentTimeMar 22nd 2012
     permalink
    Widać każde labolatorium ustala własne ceny, ale różnica jest ogromna...
    --
    •  
      CommentAuthorFiufiu
    • CommentTimeMar 22nd 2012
     permalink
    LaboRatorium, od laboRare, pracować. :cool:
    --
    • CommentAuthorNiezalogowana (nikitax12)
    • CommentTimeMar 23rd 2012
     permalink
    Witam moje wyniki taxo igg22.3 igm (-0.162)
    Awidność <4 IU/ml
    wynik ujemny <4 Na koniec napisane jest ze jestem seronegatywna w stosunku do Taxoplasma gondii. Czyli co jestem cora czy nie???
    •  
      CommentAuthorPENNY
    • CommentTimeMar 23rd 2012 zmieniony
     permalink
    Wystarczy wpisać w google i masz odpowiedź lub zapytać swojego lekarza.
    -- Zapraszam na mój blog Powrot do jaskini
    •  
      CommentAuthornibriana
    • CommentTimeMar 29th 2012
     permalink
    No i mam awidność - 61% czyli >60 czyli wysoka awidność czyli przetrwałe zakażenie. Ja rozumiem, że to dobrze, ale babka w laborze zaniepokojonym głosem powiedziąła, że muszę skonsultować z lekarzem, bo kiepski wynik... :confused:
    --
    •  
      CommentAuthormangaa
    • CommentTimeMar 29th 2012 zmieniony
     permalink
    No bo jest na granicy, jak jest na granicy to może być wątpliwy i trzeba powtórzyć przeciwciała w dwóch klasach (ja miałam taką sytuację).
    Dlatego pisałam byś od razu to zrobiła, toxo to nie przelewki i warto mieć pewność, że nie ma przeciwciał IgM... Poza tym zobaczysz czy to IgG spada czy wzrasta.
    --
    •  
      CommentAuthornibriana
    • CommentTimeMar 30th 2012
     permalink
    OK to po niedzieli idę na badania i zrobię tokso igm i igg.
    --
  4.  permalink
    nibriana: OK to po niedzieli idę na badania i zrobię tokso igm i igg.


    A awidnosc juz robilas??
    --
    •  
      CommentAuthormangaa
    • CommentTimeMar 30th 2012
     permalink
    nibriana: No i mam awidność - 61% czyli >60 czyli wysoka awidność czyli przetrwałe zakażenie. Ja rozumiem, że to dobrze, ale babka w laborze zaniepokojonym głosem powiedziąła, że muszę skonsultować z lekarzem, bo kiepski wynik... :confused:
    --
    •  
      CommentAuthorjudka25
    • CommentTimeMar 30th 2012
     permalink
    Dziewczyny a jak często w ciąży trzeba kontrolować toxo? Robiłam badania w skończonym 5 tyg i 16-tym, mam IgG ujemne i IgM ujemne. Jak wyczytałam w mojej książeczce ciąży, to dopiero po 32 tyg. kolejne badanie :confused: Myślałam, że zrobić na własną rękę (bez skierowania lekarza) po 26 tyg.
  5.  permalink
    mangaa: nibriana: No i mam awidność - 61% czyli >60 czyli wysoka awidność czyli przetrwałe zakażenie. Ja rozumiem, że to dobrze, ale babka w laborze zaniepokojonym głosem powiedziąła, że muszę skonsultować z lekarzem, bo kiepski wynik...


    To odrazu zamiast robic dodatkowe badania powinnas skonsultowac sie z lekarzem zakaznym a nie tracic czas na powtarzanie badan, to on Ci powie co masz zrobic i ewentualnie jakie leki masz brac.Wiec jak najszybciej zarejetruj sie do lekarza chorob zakaznych...


    judka25: Dziewczyny a jak często w ciąży trzeba kontrolować toxo? Robiłam badania w skończonym 5 tyg i 16-tym, mam IgG ujemne i IgM ujemne. Jak wyczytałam w mojej książeczce ciąży, to dopiero po 32 tyg. kolejne badanie Myślałam, że zrobić na własną rękę (bez skierowania lekarza) po 26 tyg.--


    Lekarz o tym powinien decydowac....Tak ja uwazam..
    --
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeMar 30th 2012
     permalink
    Ja robilam badanie na toxo w kazdym trymestrze jedno.
    •  
      CommentAuthormangaa
    • CommentTimeMar 30th 2012 zmieniony
     permalink
    Powtórzenie badań to nie żadna strata czasu, zwłaszcza, że ujemne IgM mogło być błędnie oznaczone np. (u mnie było najpierw wątpliwe, a po tygodniu już wyszło mocno dadatnie) i jest to ważne żeby mieć pewność że jest ujemne. Dodatkowo widać jaka jest tendencja przeciwciał IgG.
    A co do awidności to ja miałam dokładnie - awidność na poziomie 0,398 a wysoka jest od 0,4 i lek. specj. chorób zakaźnych skierowała mnie na powtórne badania IgG i IgM. w drugim badaniu IgM wyszło już mocno dodatnie jak pisałam i dostałam Rovamycyne.
    ~
    Natomiast oczywiście z wszystkimi wynikami trzeba iść jak najszybciej do lekarza :)
    --
  6.  permalink
    Mangaa a kiedy dowiedzialas sie,ze to toksoplazmoza? w ktorym tyg?
    --
    •  
      CommentAuthormangaa
    • CommentTimeMar 30th 2012
     permalink
    Cabraczku to nie było w ciąży a podczas starań. Dostałam antybiotyk bo nie było wiadomo czy czegoś nie ma i lekarka powiedziała, że muszę przynajmniej 1 cykl wziąć na wszelki wypadek.
    Tak w ogóle to podobno najnowsze zalecenia są takie aby w ogóle wstrzymać się ze staraniami 3-6m-cy od pozytywnych przeciwciał IgM :(
    Wcześniej była mowa o tym, że gdy są już przeciwciała IgG to już starania są bezpieczne.
    --
  7.  permalink
    mangaa: Cabraczku to nie było w ciąży a podczas starań. Dostałam antybiotyk bo nie było wiadomo czy czegoś nie ma i lekarka powiedziała, że muszę przynajmniej 1 cykl wziąć na wszelki wypadek.Tak w ogóle to podobno najnowsze zalecenia są takie aby w ogóle wstrzymać się ze staraniami 3-6m-cy od pozytywnych przeciwciał IgM :( Wcześniej była mowa o tym, że gdy są już przeciwciała IgG to już starania są bezpieczne.


    A to nie musisz sie przejmowac....Z tego co czytalam i dowiadywalam sie od ginekologow i lekarza zakaznego to zarazenie sie w ostatnim trymestrze niesie najwieksze ryzyko powaznego uszkodzenia plodu. A jak zachorujesz przec ciaza to zagrozenie jest znikome bo zdazysz nabrac przeciwcial....
    --
    •  
      CommentAuthormangaa
    • CommentTimeMar 30th 2012
     permalink
    Dokładnie tak to u mnie wyglądało. Przy prawie wysokiej awidności przeciwciała IgM mi wzrastały...

    15/11/11
    Toxoplazma gondi IgM 7,0 AU/ml – wynik wątpliwy od 8 jest dodatni
    Toxoplazma gondi IgG 164 IU/ml – >8,8 – wynik dodatni !!!
    24/11/11
    Toxoplazma gondi IgM 12,6 AU/ml – > 8,0 wynik dodatni
    Toxoplazma gondi IgG 163 IU/ml – > 8,8 – wynik dodatni
    02/12/11
    Awidność Toxoplazma Gondi IgG – 0,398- wątpliwa, >=0,4 jest wysoka
    09/01/12
    Toxoplasma gondi IgM – 11,3AU/ml N:<6 niestety wynik mam dodatni nadal…
    --
  8.  permalink
    mangaa: Toxoplasma gondi IgM – 11,3AU/ml N:<6 niestety wynik mam dodatni nadal…


    A bierzesz jeszcze Rovamycyne?

    Treść doklejona: 30.03.12 13:20
    U mnie tak to wygladalo :
    Toxoplazma IgG ilosciowo – 176 – IU/ml 0.0 8.0 H
    Toxoplazma IgM ilosciowo – 2.38- AU/ml 0 0.65 H

    Awidnosc toxoplazma (TOXO) IgG
    Indeks 0.117

    < 0.2 – niska awidnosc
    0.2 – 0.29 – graniczna awidnosc
    >= 0.3 – wysoka awidnosc

    Kolejne badanie mam powtorzyc pod koniec 2 trym i wtedy znowu wizyta u zakaznej...Antybiotyk biore ciagle i mam zapisane do konca ciazy...
    --
    •  
      CommentAuthormangaa
    • CommentTimeMar 30th 2012
     permalink
    O kurczę Ty masz deko inne normy dla IgM i awidności, no ale może inna technika badania.(?)
    Nie biorę już Rovamycyny, wzięłam tylko 1 turę czyli jakieś 3 tygodnie chyba (już nie pamiętam), ale planuję powtórzyć badania na toxo w najbliższym czasie, mam nadzieję, że tym razem IgM będą już ujemne.
    A kiedy te badania miałaś, w którym tygodniu?
    Przykro mi, że musisz brać antybiotyk cały czas bo to jednak nie cukierki, ale tez słyszałam wiele dobrego na temat tej Rovamycyny i na pewno jest bezpieczna.
    --
  9.  permalink
    mangaa: A kiedy te badania miałaś, w którym tygodniu?Przykro mi, że musisz brać antybiotyk cały czas bo to jednak nie cukierki, ale tez słyszałam wiele dobrego na temat tej Rovamycyny i na pewno jest bezpieczna.


    8-9 tydzien ciazy i odrazu powynikach antybiotyk...
    No cokierki to nie sa,ale zeby do dziecka sie nie przedostala infekcja musze je brac ciagle,chyba ze wyniki teraz wyjda dobre,ale to juz zakazna podejmie decyzje...

    mangaa: O kurczę Ty masz deko inne normy dla IgM i awidności, no ale może inna technika badania.(?)


    Co laboratorium to inaczej...
    --
    • CommentAuthoraneciaa25
    • CommentTimeMar 30th 2012
     permalink
    Staram się 1 cykl i chcialam się dowiedzieć gdzie i jakie badania mam zrobić?
  10.  permalink
    aneciaa25: Staram się 1 cykl i chcialam się dowiedzieć gdzie i jakie badania mam zrobić?


    Powinnas najpierw podstawowe badania zrobic,cytologie,toksoplazmoze,cytomelagie o reszte zapytaj gina.Tak na wszelki wypadek sprawdz sobie progesteron,tylko nie pamietam w jakim dniu cyklu sie robi to badanie ....

    Tu masz watek dla starajacych sie http://forum.28dni.pl/discussion/52/489/starajace-sie-o-dzidzie
    --
    • CommentAuthoraneciaa25
    • CommentTimeMar 30th 2012
     permalink
    Cobraczek: I o te badanka mam poprosić,czy lekarz sam mi je zleci?Ide do ginekologa we wtorek to mu powiem co i jak :)
  11.  permalink
    aneciaa25: Cobraczek: I o te badanka mam poprosić,czy lekarz sam mi je zleci?Ide do ginekologa we wtorek to mu powiem co i jak :)


    Cytologie Ci zrobi odrazu a reszte zleci jesli bedzie po wywiadzie uwazal to za konieczne :wink:
    --
    • CommentAuthoraneciaa25
    • CommentTimeMar 30th 2012
     permalink
    Cobraczek:Ok,dziękuje za pomoc:)
    •  
      CommentAuthorsstokrotkaa
    • CommentTimeApr 18th 2012 zmieniony
     permalink
    Witam dziewczyny, w internecie znalazłam taki wykaz badań, które trzeba zrobić przed planowaną ciążą, czy dorzucicie do tego coś jeszcze?
    -morfologia
    -OB
    -grupa krwi
    -mocz ogólne
    -Toxo IgM IgG
    -CMV IgG
    -CMV IgM
    -Różyczka (Rubella)
    -HIV
    -HBSAg
    -tarczyca (tsh)
    •  
      CommentAuthorbari_87
    • CommentTimeApr 18th 2012 zmieniony
     permalink
    Tarczyce możesz poszerzyć o ft3 i ft4, i przy takim komplecie możesz też cukier, vdrl i hcv:wink:
    --
    •  
      CommentAuthorsstokrotkaa
    • CommentTimeApr 18th 2012 zmieniony
     permalink
    dziękuję za odpowiedź;)
    jeśli mierzy się co jakiś czas cukier glukometrem to chyba nie trzeba już robić z krwi??
    jeszcze gdyby jakaś dobra dusza mogła mi powiedzieć czy ważne jest w którym dniu cyklu robi się te badania?
    •  
      CommentAuthorbari_87
    • CommentTimeApr 18th 2012
     permalink
    Nie, nie ma znaczenia dzień cyklu. Myślę, że jak sprawdzasz glukometrem to nie ma potrzeby sprawdzać z żyły jak nie dzieje się nic niepokojącego.
    Na część z tych badań musisz być nad czczo, co nie oznacza, że nie wolno pić wody- jest obojetna dla organizmu, a ułatwi pobranie krwi.
    --
  12.  permalink
    jeszcze raz dziękuję za konkretną odpowiedź;)
    •  
      CommentAuthorElyanna
    • CommentTimeFeb 26th 2013
     permalink
    Temat padł, ale może ktoś się zna i mi podpowie co to znaczy, czy to dobrze czy źle? :)

    Różyczka igG = 84,7
    interpretacja:
    <10 niereaktywne
    >10 reaktywne

    Toxo = ujemne (IgG = 0,13 i igM = 0,205)
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.