Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorMalisiek
    • CommentTimeNov 26th 2013
     permalink
    My we wrześniu lecieliśmy z Luton, ale nie wiem, czy można gdzieś kupić owocki. Ja zabierałam je ze sobą ww podróż, tak samo jak picie i krem do pupy. Zapytali mnie tylko, czy to jedzienie dla dziecka i puścili. Jedynie eM musiał próbować wody Majki przy kontroli bagażu.
    Tak, bagaż 32kg.
    --
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeDec 29th 2013
     permalink
    My juz po podrozy. Napisze swoje uwagi.

    Po pierwsze upewnilam sie, w tym, ze nie lubie lotniska Luton : jest one zatloczone i obsluga na lotnisku nie jest profesjonalna. Sa bardzo dlugie kolejki, zaznaczam, ze lecielismy pod koniec listopada (dokladnie 28) takze nie byl to okres tzw. peak'u. Dojazd z centrum Londynu z tego co pamietam (jak lecialam kilka lat temu z tego lotniska) pociagiem byl ok. Ale dojazd samochodem ( w naszym wypadku taxi) trwa o 30min dluzej niz na Stansted.

    Teraz napisze o Wizzair. Zazwyczaj latamy Ryanair ze Stansted. I tam wiadomo bagaz jest mniejszy (ten glowny 15kg, za doplata mozna miec 20kg). Skusilo nas w Wizzair to, ze bagaz ten glowny moze miec do 32/33kg (nie pamietam dokladnie ile). Kupilismy bilety wlasnie dlatego, plus byly ciut tansze, ale dluzsza trasa dojazdu taxi wyrowanala ta roznice w cenie. Niestety na lotnisku czekala nas niemila niespodzianka, otoz w Wizzair bagaz podreczny - ten kupiony online, jest wielkosci polowy normalnego bagazu podrecznego (linie Ryanair, BA, EasyJet, ThomasCook, ThomsonFly itd). Na stronie kupujac bilety nie bylo zadnej czytelnej dla nas informacji, ze bagaz jest taki maly. I ze wielkosc bagazu ulegla zmianie (nie wiem kiedy, bo jak pisalam Wizzair lecialam conajmiej kilka lat temu). Na lotnisku za jeden bagaz podreczny, ktory byl torba podreczna normalnej wielkosci (taka na kolkach) musielismy doplacic 35funciakow ( w jedna strone). Przy odprawie po miesiacu czasu - na powrot do Londynu - doplacajac online to byl koszt bodajze 13 funciakow. Jednak warto na to zwrocic uwage.
    Poza tym siedzenia w Wizzair nie rozkladaja sie podczas lotu. W Ryanair tak, przynajmiej w tych samoalotach, ktorymi my lecielismy. A to, przy malym dziecku moim zdaniem wielki plus, bo jak mi Karolek zasypia na kolanach, to jest wygodniej + mamy wiecej miejsca.

    Takze ja wole latac Ryanair ze Stansted, bo blizej lotnisko Stansted, latwiejszy dojazd, mniejsze kolejki, profesjonaln obsluga na lotnisku. Juz ten bagaz nie jest taki wazny dla mnie, bo przy limicie do 30tu kilku kilo i tak wyszlo nam, ze mamy 23 ;) Wiec w Ryananie dokupujac extra 5kg bez problemu w 20kg na wyjazd miesieczny sie zmiescimy. No i te bagaze podreczne sa normalnej wielosci (czytaj mozna zabrac torbe podreczna na kolkach bez dodatkowych oplat). :)
    --
  1.  permalink
    Madzia

    Informacje na temet wielkosci bagazu sa dostepne na stronie. Kupujac bilet sama wybierasz jaki chcesz bagaz podreczny wiec chcac niechcac musialas kliknac ze chcesz ten mniejszy. I wcale nie jest in o polowe mniejszy bo moze byc takich rozmiarow 42x32x25cm.

    Co do rozkladanych foteli to chyba zalezy od samolotu, bo ja latajac regularnie (z heniem juz 5 razy bylismy w PL), 4 razy mialam mozliwosc opuszczenia fotela w wizzair a raz nie.

    Ty wolisz ryanair, a ja zdecydowanie wizzair. Wynika to z tego ze glownie latam z synem sama. Maz nas odwozi na lotnisko, oddajemy wielki bagaz ( nigdy nie udalo mi sie doladowac go do 31 kg, max 26 mi wyszlo) i wozek. Mlody w manduce a ja tylko z torebka.
    --
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeDec 29th 2013
     permalink
    Ja tez wole Wizzair. Zreszta latalam z Luton wizzairem kilkadziesiąt razy,nigdy nie było problemu z bagażem podręcznym,obsluga tez super. Zawsze wchodziłam z pierwszeństwem na pokład,bo obsluga dbala o to ,aby kobiety z dziecmi wchodzily jako pierwsze (nie wykupywałam priorytetu na wejście).

    I powiem szczerze,ze chyba nigdy nie zmiescilam się w 20kg,wiec dla mnie 32kg na osobe to wcale nie za dużo :wink:
    W ciągu 5 lat latania opóźnienie zdarzylo się max 2 razy ( raz 3 godzinne,awaria jakas była) i raz pol godzinne ,które nadrobiliśmy w powietrzu.
    Mój szwagier latał ryanair i zawsze gdy odlatywal z 'Bydgoszczy było opóźnienie. Teraz z reguly wybiera wizzair.
    •  
      CommentAuthorakirka
    • CommentTimeDec 29th 2013 zmieniony
     permalink
    Ja latalam parę razy British Airways z Warszawy i Wizzairem z Poznania. Mimo, że BA to nie tanie linie, to kupując bilet odpowiednio wcześniej ceny sa porównywalne. Co do obsługi, to jednak widać różnicę.
    Za jakiś czas czeka nas pierwszy lot i tak jak zawsze lubiłam latać, tak z dzieckiem się boję.
    --
    • CommentAuthora_net_a
    • CommentTimeDec 29th 2013
     permalink
    Madziauk, nie dalej jak 2 dni temu kupowałam bilety w Wizzair i według mnie kwestia bagażu jest tam akurat bardzo czytelnie wyjaśniona, jedyne czego trzeba to pamiętać (albo sprawdzić) wymiary. Nie będą przecież pisać "uwaga, ten bagaż jest mniejszy niż w Ryanair"

    Ja się cieszę, że teraz czeka nas podróż Wizzem, bo w Ryanair jest ciaśniej i z dziećmi nie ma bezpłatnego priorytetu. :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorPeppermill
    • CommentTimeDec 29th 2013
     permalink
    Ode mnie Wizzair nie lata, ale w listopadzie leciałam nim z Glasgow do Warszawy i muszę powiedzieć, że byłam bardzo mile zaskoczona. O wielkości podręcznego uprzedzili mnie wcześniej znajomi, więc nie było zaskoczenia. Natomiast bardzo mi się spodobało, że nie tylko puszczają z dziećmi bez kolejki, to jeszcze ktoś z obsługi bez gadania złożył mi wózek i zaniósł pod samolot! Podczas gdy w Ryanairze, kiedy zapyatałam, czy moge prosić o pomoc( latam sama z dwójką dzieci), to usłyszałam: Możesz poprosić. Najlepiej kogoś z pasażerów.
    --
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeDec 29th 2013 zmieniony
     permalink
    a_net_a: Madziauk, nie dalej jak 2 dni temu kupowałam bilety w Wizzair i według mnie kwestia bagażu jest tam akurat bardzo czytelnie wyjaśniona, jedyne czego trzeba to pamiętać (albo sprawdzić) wymiary. Nie będą przecież pisać "uwaga, ten bagaż jest mniejszy niż w Ryanair"


    W Wizzair tez nie ma bezplatnego priorytetu lecac z dzieckiem, widzialam osoby z malymi dziecmi w zwyklej kolejce. Wiec jakby byl to pewnie by tam nie stali, no chyba, ze znowu jest kwestia braku informacji (np. przy wybieraniu infant - dodanie, ze priorytet dla wszystkich pasazerow jest gratis - taka mala rzecz, a jaka wielka roznica, nie?).
    Mi chodzi o to, ze lecac te kilka lat temu Wizzair mialam normalny bagaz podreczny (bez doplaty), lecac po kilku latach okazalo sie, ze ten bagaz jest mniejszy. Nie bylo to wystarczajaco jasno wyjasnione, ze wielkosc bagazu ulegla zmianie - a powinno byc moim zdaniem. Bo to chyba jedyne linie lotnicze, ktore wprowadzily takie restrykcje. Ja kupujac bilet z bagazem duzym i podrecznym myslalam, ze jest tak jak wszedzie - bagaz podreczny to pagaz podreczny. A widac, ze wizzair dorabia sobie dodatkowo na niewiedzy klientow. Do tej pory ludzie narzekali tylko na Ryanair.

    Ja nie lubie tego lotniska Luton. Glownie przez kolejki - kolosalne w porownaniu do innych lotnisk - czytaj Stansted, Gatwick bad Heatrow. Ostatnio kierowca taksowki powiedzial, ze czytal jakis ranking najgorszych lotnisk w UK i Luton bylo w czolowce.

    Treść doklejona: 29.12.13 23:40
    a_net_a: bo w Ryanair jest ciaśniej i z dziećmi nie ma bezpłatnego priorytetu. :wink:

    Ja latam kilka razy w roku conajmiej Ryanair i miejsca jest tyle samo, i wlasnie zdziwiona bylam, ze fotele w Wizzair sie nie rozkladaja. Probowalam w strone PL swoj rokladac, bezskutecznie. Pani z zalogi powiedziala, ze u nich fotele sie nie rozkladaja. W drodze powrotnej mialam to samo. :devil: Wiec lecac z dzieckiem na kolanach, miejsca mielismy o wiele mniej. :devil:

    Treść doklejona: 29.12.13 23:43
    I dodam na koniec, ze nie jestem fanka Ryanair. Bo nie lubie ich tych glupich reklam, upselingu i fanfarow po wyladowaniu. Jednak wygodniej mi sie podrozuje z rozlozonym siedzeniem ;) No i Luton - lotnisko - dla mnie za tloczne i brak tam organizacji.
    --
  2.  permalink
    Wizzair ma darmowy priorytet dla dzieci do dwoch lat. Za kazdym razem przy wywolywaniu ludzi do samolotu jest o tym mowa.

    Co do bagazu, to tak jak pisalam. Jesli sa jakies dwie opcje, a wczesniej byla tylko jedna i ty jako klient musisz sie na jakas zdecydowac to juz z marszu widac ze cos sie zmienilo. Mozesz nie wiedziec jeszcze co, ale widac ze cos. Reszta to juz kwestia tego czy sprawdzisz i poszukasz informacji czy nie. Dodam ze wybierajac duzy badz maly bagaz automatycznie wyskakuje okienko z informacja i wymiarami. Nie jest ono coprawda krzykliwe, mrugajace i odblaskowe, ale jest.
    --
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeDec 29th 2013 zmieniony
     permalink
    Matylda1982: Za kazdym razem przy wywolywaniu ludzi do samolotu jest o tym mowa.

    Jak my teraz lecielismy to nie wywolywali ludzi do samolotu. W ogole. Najpierw wpuszczali priorytet, a pozniej cala reszte. Nawet jak wracalismy z Wrocka z synkiem w Manduce - priorytet juz wszedl i wpuszczali zwykla kolejne. Podeszlismy przez kolejke z priorytetem (mielismy wykupiony) i Pan zapytal, a "priorytet jest?" Nie wiem czy we Wrocku maja inne zasady, czy Panu sie pomylilo, czy Wizzair zmienil swoje (skoro mial prorytet dla dzieci do 2 lat za free). Lecialam wczoraj, wiec pamiec mnie nie zawodzi ;)

    Treść doklejona: 29.12.13 23:57
    Matylda1982: Co do bagazu, to tak jak pisalam. Jesli sa jakies dwie opcje, a wczesniej byla tylko jedna i ty jako klient musisz sie na jakas zdecydowac to juz z marszu widac ze cos sie zmienilo. Mozesz nie wiedziec jeszcze co, ale widac ze cos. Reszta to juz kwestia tego czy sprawdzisz i poszukasz informacji czy nie. Dodam ze wybierajac duzy badz maly bagaz automatycznie wyskakuje okienko z informacja i wymiarami. Nie jest ono coprawda krzykliwe, mrugajace i odblaskowe, ale jest.

    A ten wybor malego bagazu nie jest czasem automatyczny? Pytam, bo wydaje mi sie, ze tak i nic z tym nie zienialismy. Tylko byl bagaz podreczny i wsio. Moze sie myle, bo bilety akurat kupowalismy dawno ;) Choc i tak mysle, ze mogliby o tym poinformowac przyszlych pasazerow, bo pewnie nie jeden sie "nacial" i kupil bagaz podreczny jaki mu "wyskoczyl", bo nawet nie pomyslal, ze moze byc jakis podzial ;) A wiadomo, ze linie lotnicze zarabiaja na takich praktykach. ;)

    Mysle, ze nie ma co dalej o tym dyskutowac, z jakiego powodu tak jest - wazne, by inne dziewczyny wiedzialy, ze trzeba wybrac pomiedzy wielkoscia bagazow ( a sa dwie do podrecznego).
    Przed wylotem z Wizzair/Luton pytalam tu o wskazowki, niestety zadna z uzytkowniczek forum o tym nie napisala. A warto wiedziec o tym bagazu podrecznym, bo nie spotkalam sie z takimi praktykami nigdy wczesniej. A latamy dosc sporo, i nie tylko z Ryanair ;)
    --
    •  
      CommentAuthorMatylda1982
    • CommentTimeDec 29th 2013 zmieniony
     permalink
    Jak nie wywolywali? Podeszla pani i bez slowa ludzie zaczeli wchodzic? Nie uwierze w to. Latam czesto i za kazdym razem maja ta swoja nieszczesna formulke ktora musza wyrecytowac. Ja lecialam ostatnio 3 tyg temu z Poznania. Pani wyraznie powiedziala ze pierwsi na poklad wchodza ludzie z priorytetem oraz rodzice z dziecmi do lat 2. Co do pana to zakladam jedynie ze nie musi sie orientowac jakich rozmiarow jest dwuletnie dziecko :P


    A co do tej informacji o bagazu. Sprawdzialm. Musisz dokonac wyboru. Nie ma nic automatycznie.Jak juz wybierze sie ten maly to po nacisnieciu opcji "dalej" wyskakuje wielki rozowy komunikat brzmiacy tak:

    Are you sure that you are travelling without a large cabin bag?
    You haven’t selected large cabin bag for your departure flight!
    WHY ADD A LARGE CABIN BAG ONLINE NOW?

    Your baggage will be checked at the airport before departure.
    You can save 50% or more by purchasing your large cabin bag online compared to the airport.
    You will also save time by not having to queue at the sales desk to pay for your baggage.
    Add for only:
    £9.00
    for 1 passenger(s)

    ADD
    BACK TO BAGGAGE SELECTION CONTINUE WITHOUT LARGE CABIN BAG

    Treść doklejona: 30.12.13 00:11
    26.11 jak pytalas bylam wlasnie w Polsce. Pewnie bym odpowiedziala jakbym siedziala w domu w Londynie :D
    Gdzies czytalam ze Ryanair teraz tez jakies zmiany wprowadza tylko kurcze nie moge sobie przypomniec jakie :/
    --
    • CommentAuthora_net_a
    • CommentTimeDec 30th 2013
     permalink
    A widzisz Madzia, to chyba kwestia wrażenia ta ilość miejsca, bo ile razy leciałam to zawsze wydawało mi się, że w Wizzair jest więcej miejsca :wink: oni zresztą mają bodajże 9 miejsc mniej na pokładzie niż Ryanair. Z drugiej strony jednak nie wiem, czy Airbusy są identyczne jak Boeingi jeśli chodzi o wymiary. A foteli nigdy nie rozkładałam to się nie wypowiadam, jakoś zawsze mi głupio względem tych, co siedzą za mną.
    Co do priorytetu na pokład to jednakowoż Twoi współpasażerowie musieli mieć pecha że nie zostali wywołani z małymi dziećmi, bo będąc ostatnio na lotnisku siedziałam obok bramki dla Wizzair właśnie i pasażerowie z dziećmi do lat 2 byli wywoływani razem z tymi, którzy mieli wykupowany priorytet. Ja leciałam Ryanair i musiałam stać w ogonku :wink: mało tego, nawet co niektórzy się przede mnie wpychali :cool:
    --
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeDec 30th 2013 zmieniony
     permalink
    Matylda1982: Jak nie wywolywali? Podeszla pani i bez slowa ludzie zaczeli wchodzic? Nie uwierze w to. Latam czesto i za kazdym razem maja ta swoja nieszczesna formulke ktora musza wyrecytowac.

    Z Luton jak lecielismy do Wrocka, to powiedzieli tylko, ze zaczynaja odprawe i priorytet pierwszy wchodzi - nic wiecej.
    Nic o pierwszenstwie wejscia na poklad itd. A wywolywanie skojarzylo mi sie z wywolywaniem po nazwisku (przeciez wiedza, ze leci sie z dzieckiem do 2 lat, nie? Maja dane ;)). A taki ogolny komunikat to zawsze jest - moim zdaniem nie jest to wywolywanie ;) Przynajmiej ja inaczej pojmuje tego slowa znaczenie.

    Z bookowaniem to nie pamietam jak bylo, moze rzeczywiscie tak jest. Ale dalej dziwi mnie to, ze maja dwie wielkosci bagazu podrecznego, bo o tym nigdy nie slyszalam (inne linie takich zasad nie maja).

    Co do miejsca na pokladzie to ja nie zauwazylam by go bylo wiecej, no i nierozkladane siedzenia przy podrozy z dzieckiem sa niewygodne. Choc moze my trafilismy akurat na takiego airbusa w dwie strony, w ktorym sie nie rozkladaly.


    Najlepiej lecialo nam sie ostatnio z BA do Rzymu. Tam jest wiecej miejsca na pokladzie. Bo Wizzair i Ryanair dla mnie wyglada bardzo podobnie - a czy tyle samo miejsca, nie mierzylam ;) Wiec wiadomo ;)

    Treść doklejona: 30.12.13 10:27
    Matylda1982: Gdzies czytalam ze Ryanair teraz tez jakies zmiany wprowadza tylko kurcze nie moge sobie przypomniec jakie :/
    --


    Mam nadzieje, ze nie oplate za toalete - jak kiedys plotka glosila 1GBP ;)

    Matylda1982: Co do pana to zakladam jedynie ze nie musi sie orientowac jakich rozmiarow jest dwuletnie dziecko :P


    Hehe, no nasz synek jest wysoki. Ale az tak duzym dzieckiem nie jest ;) No i nie chodzi jeszcze ;) Ale byl w nosidle, wiec Pan mogl zle oszacowac wiek dziecka ;)
    --
    •  
      CommentAuthorakirka
    • CommentTimeJan 21st 2014
     permalink
    Dziewczyny czy niemowlę może podróżować samolotem jedynie na dowód osobisty czy konieczne jest wyrobienie paszportu? Lot ma być do UK.
    --
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeJan 21st 2014
     permalink
    Akirka,chyba może na dowod także (choć my zawsze na paszport latalysmy). Zadzwon na lotnisko, z którego będziecie leciec,tam Ci odpowiedza.
    •  
      CommentAuthorPeppermill
    • CommentTimeJan 22nd 2014
     permalink
    może na dowód
    --
    •  
      CommentAuthorakirka
    • CommentTimeApr 23rd 2014
     permalink
    Dziewczyny, za tydzień lecimy na lotnisko Stansted i mam pytanie czy brać nosidełko do przeniesienia M z samolotu do samochodu? Nie bierzemy wózka, a na Stansted nie leciałam nigdy i nie wiem jakie są odległości.
    Przeczytałam wątek i rozumiem, że np. wodę można brać dla dziecka, ale czy to musi być jakaś mała pojemność? Czy jeszcze jakieś niezbędne rzeczy trzeba mieć dla malucha? Lot mamy ok. 21 więc mam nadzieję, że M prześpi.
    Czy orientujecie się czy Ryanair ma priorytet dla dzieci? I jakie miejsce najlepiej zająć w samolocie? (pod względem wygody oraz szybkiego wychodzenia, to wydaje mi się, że raczej na przedzie, ale czy się nie mylę?)
    --
  3.  permalink
    Ja bym zabrala nosidelko. Odleglosc nigdy nie jest pewna bo to zalezy w ktorej "bramce" samolot wyladuje.
    Woda, mleko i jedzenie dla dziecka nie musi sie miescic w przepisowych 100ml.
    Co do priorytetow to pojecia nie mam, latam wizzair. Lot to w sumie tylko 2 godziny. Moze nie wydarzyc sie nic, a moze wydarzyc sie wszytsko. Ze spaniem to bym podchodzila do tego sceptycznie bo ciszy w samolocie niewiele mozna uswiadczyc. W kolko komunikaty o sprzedazy kanapek, kosmetykow, kart do telefonu, biletow na pociag itp itd. Lepiej miec z zapasie jakies przekaski, nowa ksiazeczke, aplikacje w telefonie czy cos co te dwie godziny pozwoli zapelnic.
    --
  4.  permalink
    Nas jutro czeka lot linią Ryanair, mam nadzieję że mały dobrze zniesie podróż.
    My siedzimy od okna i tak mniej więcej po środku,z tym że wykupiliśmy sobie miejsca.
    -- ,
  5.  permalink
    Im mniejsze dziecko tym lepiej znosi :)
    Ja lece w sobote i juz na sama mysl o ilosci prowiantu ktory musze zabrac by umilic Heniowi czas mnie glowa boli :)
    --
  6.  permalink
    Też mi się właśnie wydaje że im mniejsze dziecko tym lepiej to wszystko znosi, bo wiadomo większemu trzeba jakoś czas umilić bo zaraz się nudzi :)
    Ale przeraża mnie trochę lot z dzieckiem :/
    -- ,
  7.  permalink
    Jak Henio mial 3 miesiace to chyba sie nawet nie zorientowal ze cos "innego " sie dzieje. Dostal cyca na starcie. Zasnal na godzine z kawalkiem. Jak sie obudzil to juz podchodzilismy do ladowania to znow mu wpakowalam cyca i tak sie zakonczyla podroz :)
    --
    •  
      CommentAuthorbiedronka28
    • CommentTimeApr 23rd 2014 zmieniony
     permalink
    Mnie jedynie to wszystko przeraża dlatego że podróż długa.
    Stąd wyjeżdzamy o 8.30 autobusem na lotnisko, potem samolot dopiero o 14.20 i lądowanie o 18.30. Cały dzień w podróży jakby nie patrzeć.
    A jeszcze pytanko mam do was: Czy jadąc autobusem trzeba mieć jakieś pasy żeby dziecko przypiąć do siebie? Pytam bo pierwszy raz pojedziemy z małym autobusem i nie mam zielonego pojęcia co i jak.
    -- ,
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeApr 23rd 2014
     permalink
    W Ryanairze nie maja priorytetow dla dzieci. My zawsze wykupujemy. Czesto latamy ze Stansted. Tez polecam nosidelko jak macie. Daleko bardzo nie jest, ale czasem jest dluga kolejka przy odprawie paszportowej i nawet 20min mozna stac. Takze lepiej cos miec ze soba. Co do napoji to nam pozwalali zabrac ze soba do 100ml i polowe conajmiej musialam probowac (napoji, owockow w papce) na lotnisku.

    Treść doklejona: 23.04.14 16:27
    Biedronka co do autobusu to nie pomoge, my tylko raz jechalismy - jak podrozowalismy pociagiem i naprawiali tory to kawalek nas przewiezli. Ale Karolek mial juz 15 miesiecy i siedzial mi na kolanach, ja sie przypielam pasem.

    Treść doklejona: 23.04.14 16:30
    akirka: Czy orientujecie się czy Ryanair ma priorytet dla dzieci? I jakie miejsce najlepiej zająć w samolocie? (pod względem wygody oraz szybkiego wychodzenia, to wydaje mi się, że raczej na przedzie, ale czy się nie mylę?
    Co do miejsca, to my roznie siadalismy i zawsze bylo tak samo. Takze jak dla mnie nie robi to duzej roznicy co i jak. Wyjscia zazwyczaj sa z przodu i z tylu samolotu, tak jak i toalety. Ja akurat nie lubie zbyt blisko toalet siedziec. Z reszta zawsze jak my sie zbierzemy to juz wszyscy prawie z samolotu wyjda (bo zazwyczaj sie ludziom spieszy, nie wiem czemu ;)). Takze my wtedy spokojnie sobie wychodzimy jako jedni z ostatnich :)
    --
  8.  permalink
    Madzia co do tych napoi, to wieksze musialas zostawiac?
    Ja zawsze mam wiecej niz 100ml kazdy i nigdy nie zostawialam. Faktycznie probowac trzeba (wiec soczek ze slomka to kiepski pomysl) ale nigdy sie nie zdazylo zebym musiala zostawic.
    No ale to jest niezalezne od lini lotnicZych.
    --
    •  
      CommentAuthorakirka
    • CommentTimeApr 23rd 2014
     permalink
    Ja na start i lądowanie mam opcję cyca, więc jestem w miarę spokojna o to. Do jedzenia to chyba tylko chrupki wezmę, a w drugą stronę mus owocowy.
    Najgorzej tylko jak M będzie zmęczona mocno i zacznie płakać, bo strasznie nie lubię jak dzieci płaczą w samolotach. Niepokój taki to wzbudza.
    Nosidełko też wezmę.
    --
    •  
      CommentAuthorIzUK
    • CommentTimeApr 23rd 2014 zmieniony
     permalink
    My lecielismy z Luton i mialam 3butelki z woda i mleko proszkowe.
    Kazali mi albo wylac albo zrobic 3 mleka od razu.
    Teoretycznie wiedzialam ze moge wejsc z ta woda, a praktycznie nie chcialo mi sie klucic ze starszym Panem.
    Jedno mleko zrobilam bo mala miala zaraz pore karmienia, a reszte wylalam i za bramka poszlam do restauracji i tam napelnili mi butelki, albo mozna kupic butelkowa.
    My lecimy za miesiac.
    Tez uwazam im mniejsze tym mniejszy klopot , teraz kiedy Lili ciezko usiedziec w miejscu 2 h w samolocie to bedzie wiecznosc :P
    Napewno bajki nagrane na telefony i tablety, plus jakas nowa zabawka i cos do przegryzienia.

    p.s. pierwszy raz lecielismy jak Liliana miala niespelna 3 miesiace , padlismy cala trojka i obudzilismy sie ladujac.
    Szum samolotu bardzo ja usypial... ale to bylo dawno :wink:
    Wtedy tez usiedlismy i zajelismy 3 miejsca a ze w samolocie bylo duzo wolnych to mala w czasie lotu spokojnie spala miedzy nami.
    --
    •  
      CommentAuthorakirka
    • CommentTimeApr 23rd 2014
     permalink
    Podejrzewam, że nasz samolot będzie zapchany, bo akurat weekend majowy się zacznie.
    --
    •  
      CommentAuthor_azja_
    • CommentTimeApr 23rd 2014
     permalink
    Akirka, nosidlo na lotniskach bardzo się przydaje. Miejsce chyba nie ma znaczenia, wlasciwie wszystko juz powiedzialy dziewczyny. Dawno nie lecialam Ryanairem, ale pamiętam, że mają tak upchane fotele, że bardzo malo jest miejsca na nogi, przez to będziesz musiala byc bardzo scisnięta z dzieckiem na kolanach. Leonowi zawsze udaje się zasnąć jak ma akurat ochotę, jemu nigdy halas nie przeszkadzal w drzemkach. I nie ma co się martwic bolem uszu - mojego nigdy uszy nie zabolaly, a latal sporo.
    Jedyny problem jaki mamy w samolocie, to zmiana pieluszki, bo mały bardzo panikuje, kiedy zamykam się z nim w malym pomieszczeniu, tylko wtedy placze, ale na krotkich trasach to się praktycznie nie zdarzalo. No i na to raczej nic nie mozna poradzic.
    Chyba najbardziej wkurza w podrozowaniu z dzieckiem podejscie wspolpasazerow typu: "o maaatko, chodz sie gdzies przesiadziemy, bo tu jest dziecko i bedzie wrzeszczec". Jakos wcale nie widuje tych wrzeszczacych dzieci w samolotach, dzieci na ogol bardzo dobrze znoszą latanie, choc pewnie są wyjątki.
    --
    •  
      CommentAuthorAlinka
    • CommentTimeApr 23rd 2014
     permalink
    Pierwszy raz widze ten wątek :D
    Podziele się szybko swoim doswiadczeniem. Jako bezdzietni ludzie, latalismy głównie ryanairem, mimo iz mnie wkurzały na maksa te linie lotnicze to jakos to szło przezyc. Odkad mam dzieci to juz nigdy bym nie chciala z nimi leciec !!! My mamy na szczescie do wyboru prawie wszystkie lotniska w londynie i linie, gdyz latamy do krakowa. Poki co najlepszym rozwiazaniem dla mnie jest lot Easyjet z lotniska Gatwick. Bagaz podreczny jest wiekszy i nie ma ograniczenia wagowego. Automatycznie dostajesz z dziecmi SA, special Assistance, czyli wchodzisz do samolotu zaraz za tymi ludzmi co maja wykupine pierszenstwo wejscia. Wogole to mam w dupie ktora wejde do samolotu bo przy odprawie online dostaje automatycznie swoje miejsce w samolocie. Mozesz nawet nadac do luku bagazowego wiekszosc bagazy podrecznych i zostawic sobie jedna torbe z rzeczami dla dziecka, dobra opcja jesli sie leci z mezem i dwojka dzieci, nie trzeba wszystkich bagazy podrecznych tachac ze soba !!
    Z jedzeniam dla dzieci jest tez fajnie bo ja biore sobie tylko jedna butle z mlekiem, a reszte kupuje w Bootsie w strefie bezclowiej, nie musze wiec niczego otwierac czy probowac !!
    --
    •  
      CommentAuthoryolka32
    • CommentTimeApr 23rd 2014
     permalink
    azja_4: Chyba najbardziej wkurza w podrozowaniu z dzieckiem podejscie wspolpasazerow typu: "o maaatko, chodz sie gdzies przesiadziemy, bo tu jest dziecko i bedzie wrzeszczec".



    ja lecialam pierwszy raz z Adasiem jak mial jakies 5 miesiecy.
    Wtedy w Ryanairze nie bylo numerowynych miejsc wiec usiadlam do rzedu w ktorym pod oknem siedzial jakis facet.
    Usiadlam z Adasiem, zaczynam zdejmowac dziecku i sobie kurtke a ten do mnie :

    "Masz zamiar tu siedziec z tym dzieckiem? Bo ja chcialem sie zdrzemnac"

    Wstal i poszedl usiasc gdzies dalej !!

    Mam cicha nadzieje ze tam gdzie sie pzresiadl naokolo niego siedzialo 5 rozwrzeszczanych niemowlakow ktore kazde plakalo mu do ucha ze wszystkich stron :devil::devil::devil:
    --
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeApr 23rd 2014
     permalink
    Matylda1982: Madzia co do tych napoi, to wieksze musialas zostawiac?

    Ja bralam male, plus mleko w proszku. Wode kupowalam na lotnisku i zawsze w kawiarni prosilam o wrzatek. Raz zdarzylo mi sie, ze zapomnialam wylac wrzatku z termosu we Wrocku jak lecielismy do Londynu, to Pan powiedzial bym sprobowala ;) Oszalal ;)
    Ogolnie z tego co widzialam, to duzo zalezy od obslugi. Na kogo sie trafi, choc jak sie leci z malym dzieckiem to nie robia problemow ;)

    Treść doklejona: 23.04.14 22:21
    Alinka - Ty tez z Londynu? Do Wrocka nie lata niestety Easy, a tez kiedys lecielismy - jeszcze we dwojke i "niebo a ziemia" ;)

    Treść doklejona: 23.04.14 22:25
    Dziewczyny i ja mam pytanie. Leciala ktoras z Was ostatnio z Ryanair? Pytam, bo bilety kupowalismy w lutym, w tym priorytet. A teraz sie pozmienialo z tymi miejscami i nie wiem jak to wyglada? Bo priorytet zlikwidowali bodajze i mozna wykupic miejsca. Chyba bede musiala przedzwonic na infolinie i zapytac.
    --
    •  
      CommentAuthorPeppermill
    • CommentTimeApr 23rd 2014
     permalink
    Madzia ja leciałam tydzień temu:) Ja nie kupowałam priorytetu/ nie wybierałam miejsc, ale dla wszystkich są teraz przydzielane miejscówki (losowo). I to duży plus, bo przynajmniej część pasażerów przestała się pchać jak bydło...byle szybciej do środka.
    --
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeApr 23rd 2014 zmieniony
     permalink
    Peppermill: Madzia ja leciałam tydzień temu:) Ja nie kupowałam priorytetu/ nie wybierałam miejsc, ale dla wszystkich są teraz przydzielane miejscówki (losowo). I to duży plus, bo przynajmniej część pasażerów przestała się pchać jak bydło...byle szybciej do środka.

    Dzieki. A losowo, tzn jak lece z Mezem to raczej nas kolo siebie posadza, nie? Tak jak to jest w innych liniach lotniczych jak sie gdzies leci, przy oddaniu bagazu podaja numer siedzenia. Choc my bedziemy miec same podreczne. Hmm. A co z priorytetami? Dalej na nie ludzie wchodza z pierwszenstwem? My odkad mamy dziecko latalismy zawsze z priorytetem, by uniknac tej przepychanki.
    --
    •  
      CommentAuthorPeppermill
    • CommentTimeApr 23rd 2014
     permalink
    Priorytety dalej wchodzą jako pierwsi. A numery siedzeń masz na kartach pokładowych wydrukowane. Rodziny z tego co zaobserwowałam razem siedziały, tak że luz.

    <span style="font-size:11px;color#333;">Treść doklejona: 23.04.14 23:25</span>
    Ja teraz w ogóle leciałam na innych zasadach, bo zgłosiłam na lotnisku, że Luśka jest niepełnosprawna (nie chodzi) i dostałam assistance, więc wsiadałam z dziewczynkami jako pierwsza, zanim jeszcze odprawa się zaczęła.
    --
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeApr 23rd 2014
     permalink
    Peppermill: Priorytety dalej wchodzą jako pierwsi. A numery siedzeń masz na kartach pokładowych wydrukowane. Rodziny z tego co zaobserwowałam razem siedziały, tak że luz.

    Dzieki wielkie :)

    Peppermill: Ja teraz w ogóle leciałam na innych zasadach, bo zgłosiłam na lotnisku, że Luśka jest niepełnosprawna (nie chodzi) i dostałam assistance, więc wsiadałam z dziewczynkami jako pierwsza, zanim jeszcze odprawa się zaczęła.

    Super :) Fajnie, ze jest taka pomoc.

    Teraz musze wykombinowac jaka by tu torebke zabrac ze soba, bo tez mozna w Ryanair teraz wnosic druga, mala w okreslonych wymiarach. My wprawdzie tylko na weekend do PL lecimy, ale zawsze wiecej mozna zabrac ze soba ;)
    --
    •  
      CommentAuthorAlinka
    • CommentTimeApr 24th 2014
     permalink
    madziauk: Alinka - Ty tez z Londynu? Do Wrocka nie lata niestety Easy, a tez kiedys lecielismy - jeszcze we dwojke i "niebo a ziemia" ;)

    Ja mieszkam w Maidstone wiec musimy dojechac, ale wlasnie przez to mozemy jechac praktycznie na kazde bo nie ma duzej różnicy. Za miesiac lece z Southend, nowe male lotnisko :D Mam nadzieje ze bedzie fajnie :D

    Peppermill: Madzia ja leciałam tydzień temu:) Ja nie kupowałam priorytetu/ nie wybierałam miejsc, ale dla wszystkich są teraz przydzielane miejscówki (losowo). I to duży plus, bo przynajmniej część pasażerów przestała się pchać jak bydło...byle szybciej do środka.

    No wlasnie tak zrobili w easyjet jakis czas temu i sie juz buraki nie pchaja jakby mialo im miejsca zabraknac ;/;/
    Jak masz rezerwacje wspolnie z mezem i dziecmi to zawsze dostajecie miejsca kolo siebie. Jak rezerwacje sa osobne to juz wtedy siedzi sie osobno.
    --
    •  
      CommentAuthorakirka
    • CommentTimeApr 24th 2014
     permalink
    madziauk: Dzieki. A losowo, tzn jak lece z Mezem to raczej nas kolo siebie posadza, nie?


    Ja się właśnie odprawiłam on-line - miejsca mamy koło siebie. Można też wybrać miejsca za dodatkową opłatą 5 lub 10Ł.

    Treść doklejona: 24.04.14 12:05
    Madzia, ta druga torebka może mieć wymiary 35x20x20 i właśnie się zastanawiam czy będę mogła moją torbę dla dziecka wziąć jako drugą, bo też nie nadajemy bagażu. Idę obmierzyć ;)
    --
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeApr 24th 2014
     permalink
    akirka: Ja się właśnie odprawiłam on-line - miejsca mamy koło siebie. Można też wybrać miejsca za dodatkową opłatą 5 lub 10Ł.


    Ja wlasnie dostalam miejsca, i jako, ze wykupilismy priorytet, to mozemy sobie wybrac gdzie chcemy siedziec. :)

    akirka: Madzia, ta druga torebka może mieć wymiary 35x20x20 i właśnie się zastanawiam czy będę mogła moją torbę dla dziecka wziąć jako drugą, bo też nie nadajemy bagażu. Idę obmierzyć ;)

    Ja tez wlasnie patrzylam, ale nie mam takiej torebki. I chyba kupie jakas tania, bo wtedy wiecej mozna zabrac ze soba na poklad. A Wy do Londynu lecicie? Na dlugo? :)
    --
    --
    •  
      CommentAuthorakirka
    • CommentTimeApr 24th 2014
     permalink
    Moja torba jako tako pasuje, tylko jest trochę wyższa, bo ma 25cm, ale mam nadzieję, że przejdę z nią, jako że będę tam mieć tylko rzeczy dla dziecka.
    Docelowo jedziemy do Maidenhead, także bardziej by nam pasowało lecieć na Heathrow, ale z kolei z mojego miasta tylko na Stansted są loty. Wracamy 5 maja, także na przedłużony weekend majowy jedziemy.
    --
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeApr 24th 2014
     permalink
    Dziewczyny, czy wiecie moze czy jak mam zabookowany lot razem z Mezem, a chcialabym poleciec jednak wczesniej sama z synkiem, a Maz pozniej doleci to czy da sie rozdzielic loty w Ryanair?
    Online nie ma takiej mozliwosci, sprawdzalam. A infolinia zamknieta. Chcialabym poleciec juz w ta Niedziele/Pon/Wt jak sie da ;)

    Treść doklejona: 24.04.14 20:37
    akirka: Docelowo jedziemy do Maidenhead, także bardziej by nam pasowało lecieć na Heathrow, ale z kolei z mojego miasta tylko na Stansted są loty. Wracamy 5 maja, także na przedłużony weekend majowy jedziemy.

    Fajnie :) Udanego weekendu zatem.
    --
  9.  permalink
    Madzia

    Nawet jak by sie dalo rozdzielic w co watpie to i tak musialabys zaplacic za zmiane daty odlotu (od £30 do £60 za osobe za lot) i jeszcze doplacic roznice w cenie. Wiec czesto gesto oplaca sie barcziej kupic nowy bilet. Na Niedziel masz juz bilet za £80 (bez bagazu glownego )
    --
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeApr 24th 2014 zmieniony
     permalink
    Matylda. W sumie racja.
    Ty latalas sama, tak? Ja pierwszy raz z Karolem bede leciala. Chcialabym zabrac parasolke, bez nosidla. Kupilismy dzis, ma pasek na ramie. Zastanawiam sie czy dam rade. Plus bagaz podreczny i ta torbe dozwolona. Podreczny bym chciala dac z duzymi bagazami (tak na stronie jest napisane, ze odkad wprowadzili te male torby dozwolone, to czesc idzie z duzymi bagazami - ciekawe czy moglabym akurat moj tam wsadzic). No i jak z parasolka? Jak odprawie sie online to wtedy i tak musze podejsc do okienka po oznaczenie wozka, tak? Sama nie wiem jak sie zorganizowac tak na szybko. Chcialabym sie w podreczny z Karolem spakowac (w worki prozniowe). A na lotnisko/do samolotu zabrac torebke na ramie 31cmx20cmx15cm - tam bym miala rzeczy dla Karolka,bilety, dokumenty, portfel i telefon. Da sie? Czy lepiej zabrac duzy bagaz? Ale znowu placic i wozic. Ciuchy zawsze mozna kupic w PL ;) jak czegos mi braknie.
    --
    •  
      CommentAuthorMatylda1982
    • CommentTimeApr 24th 2014 zmieniony
     permalink
    Madzia ja prawie zawsze latam sama. Maz nas tylko na lotnisko,odwozi. Teraz tez lece. Nie zabiream nosidla bo juz go na brzuchu ńie dopne :) zabieram wozek i smycz :) mysle ze ńie ma co kupowac duzej walizki. Maz za dni pare dowiezie co trzeba. W polsce cieplo teraz to spokojnie sie zapakujecie. Co do wozka to Tak, do okienka podchodzi sie po naklejke. I bez paniki, dacie rade :)
    --
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeApr 24th 2014
     permalink
    Dzieki Matylda za rady. Uspokoilas mnie :) Chyba we wtorek wybiore lot i kupie nowy. Bo bede miala czas by sie tu ogarnac/rozplanowac sobie. Ja tez mam smycz dla Karolka, z plecakiem. Za nic nie chce jej ubrac, jak ubieram to jest placz. Moze dlatego, ze mamy z dinozaurem i sie prawdopodobnie go boi. Choc on z tych co nie lubi jak sie przy nim cokolwiek robi. Na spacerach wyciagam go z wozka i idzie sam. No ale to tylko na placu zabaw, badz w parku. Daleko od drogi i samochodow. Moze sie do niej kiedys przekona. Do Polski raczej nie bede tego plecaczka brala.

    Treść doklejona: 24.04.14 22:04
    ps. jak sobie radzisz jak w samolocie chcialabyc pojsc do toalety? :) Ja rzadko chodze, ale chcialam zapytac. Bo z dziekiem to nie ma chyba jak. Moze kogos z obslugi poprosze w razie w, by potrzymal synka.

    Musze jakies male ksiazeczki nowe kupic. Bo Karol ostatnio glownie ksiazeczkami sie bawi - i o wszystko pyta " a to to". Albo sam pokazuje co gdzie jest.
    --
  10.  permalink
    Mi sie jeszcze nie zdarzylo isc w samolocie. Ogolnie nie lubie bo malo miejsca. Zawsze ide z Heniem przed lotem do takiej dla matki z dzieckiem. Chociaz teraz jak mi bedzie siedzial na kolanach i dusil to pewnie mi sie bedzie chciec. Najwyzej go z kims zostawie :) on raczej z tych nieplaczacych i niebojacych. Dzis jak go moj maz na sekunde puscil za reke w TKmaxxie to uciekl miedzy wieszaki i go musielismy szukac. Normalnie jakby sie ulotnil.
    --
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeApr 24th 2014 zmieniony
     permalink
    Matylda1982: on raczej z tych nieplaczacych i niebojacych. Dzis jak go moj maz na sekunde puscil za reke w TKmaxxie to uciekl miedzy wieszaki i go musielismy szukac. Normalnie jakby sie ulotnil.

    Hehe :) tez tak po Tesco musialam ganiac za Karolkiem ;)

    Treść doklejona: 25.04.14 15:35
    Udalo sie nam bez problemu rozdzielic loty na infolinii. No i przebookowac date wylotu dla mnie i synka na Wtorek 29 :) Takze lecimy niedlugo. :) Doplacilismy tylko polowe ceny normalnego biletu, wiec jest ok :)
    --
    •  
      CommentAuthorpoziomkaUK
    • CommentTimeApr 30th 2014
     permalink
    Hej dziewczyny, lecimy w czerwcu do Pl ze Stansted liniami Ryanair. Jak to jest z wozkiem z nosidelkiem?? Jest on dwuczesciowy i sie zastanawiam czy za fotelik bede musiala doplacac?
    I jak to jest z tym bagazem dla dziecka? Normalnie moze miec podreczny tak jak dorosly?
    -- moje najwieksze zyciowe osiagniecia: WIKTORIA 06.02.2014 DOMINIK 01.04.2016
  11.  permalink
    Dziecku do lat dwoch nie przysluguje bagaz podreczny.
    Co do wozka to chodzi ci o to ze chcesz zabrac sama rame i fotelik bez siedziska? Wtedy nie bedziesz musiala doplacac. Jednak jakbys chciala zabrac i siedzisko i fotelik to mozesz to zrobic ale musisz doplacic.
    Wszelkie dokldane informcje na ten temet lacznie z oplatami do z alezienia na stronie przewoznika.
    --
    •  
      CommentAuthorpoziomkaUK
    • CommentTimeApr 30th 2014
     permalink
    Nie no mam na mysli fotelik samochodowy plus rama.
    To wszystkie rzeczy dla malej musze zmiescic w swojej torbie podrecznej?
    -- moje najwieksze zyciowe osiagniecia: WIKTORIA 06.02.2014 DOMINIK 01.04.2016
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.