Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorOlenka01
    • CommentTimeNov 4th 2014
     permalink
    nadziewane papryki, a dla meża dodatkowo barszcz ukraiński. Deser - szarlotka:)
    -- []
    •  
      CommentAuthorElyanna
    • CommentTimeNov 5th 2014
     permalink
    kurczak!! no, nie wierzę, że ktoś robi co dzień dwudaniowy obiad i jeszcze deserem opatrza :shocked: U mnie zawsze 1 danie, baaardzo rzadko 2, a ciasto ewentualnie w weekend. Jak wy macie na to czas? przeciez pół dnia w kuchni by człowiek musial siedziec, a gdzie inne sprawy... Moze jestem malo zorganizowana, ale nie wyobrazam sobie tego! Oj, pora mi do pracy :P

    U mnie dziś krem z brokułów i zostały 2 naleśniki z pieczarkami z wczoraj to małż dostanie :D
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeNov 5th 2014
     permalink
    u nas praktycznie zawsze obiad 2 daniowy, ale desery to w weekendy tylko
    zupa przeciez gotuje sie sama a nastawienie jej to kwestia 5minut
    •  
      CommentAuthordżasti
    • CommentTimeNov 5th 2014
     permalink
    Nie no ja tak nie rozpieszczam rodziny i u nas obiad 1 daniowy. A zupa to taka z miechem zawsze, co by sie czlowiek nasycil. Za to deserki a i owszem codziennie, ale ja kocham piec, czy robic slodkosci, wiec to rozrywka dla mnie:tooth:
    U nas dzisiaj maslana potrawka z piersi indyczej duszonej z markewka i ryzem a na deser pieczone jablka pod platkami owsianymi:)
    -- ,
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeNov 5th 2014
     permalink
    Jak robisz taka potarwke i dlaczego maslana?
    •  
      CommentAuthorladybird27
    • CommentTimeNov 5th 2014
     permalink
    Grochowka i kluski leniwe :)
    •  
      CommentAuthorAga19782
    • CommentTimeNov 5th 2014
     permalink
    Mielone z pieczarkami kasza jęczmienia z sosem pieczarkowym i buraczki.
    --
    •  
      CommentAuthormangaa
    • CommentTimeNov 5th 2014
     permalink
    U mnie codziennie zupa/krem + II danie, bo moje Dziecię mało pije i wykorzystuję każdą okazję do tego by dostała płynów (zupa/kremy/koktajle).
    Tylko czasami jak zrobię więcej to jest na drugi dzień dla Małej i już później dla nas nie chce mi się gotować.

    I dziś mamy ogórkową na własnych, ukiszonych ogórkach - mniam.
    Schabowy + ziemniaczki + ulubiona surówka kalafiorowo-brokułowa.
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeNov 5th 2014
     permalink
    mangaa u mnie obiad praktycznie taki sam tyle ze surowka marchewka+jablko :)
    •  
      CommentAuthordżasti
    • CommentTimeNov 5th 2014
     permalink
    Hyde- maslana, bo z maselkiem:) dzis zrobilam na szybko, piers indyka pokrojona w kawalkach wrzucilam do garnka, dodalam sporo marchwi pokrojonej w duza kostke, zalalam bulionem warzywnym (mroze jak mam nadmiar z zupy warzywnej), do tego lisc i ziele i 1/4 kostki masla. to dusilam na malym ogniu pol godziny, dorzucilam ryz i dusilam jeszcze 15 minut. Na koniec dosypalam ciut bulki tartej, zeby troche gestszy byl sosik. Nie dodaje juz bulki jak wczesniej obsmazam indyka w mace. Ale dzis nie obsmazalam. A jak robie wieksza ilosc na dwa dni, to mniej bulionu daje i ryz oddzielnie gotuje.
    -- ,
    •  
      CommentAuthorOlenka01
    • CommentTimeNov 5th 2014
     permalink
    U mnie tez się obiadu z dwoch dań nie uraczy raczej. Teraz byl wyjątek bo zupa gotowana dzień wcześniej a nie zawekowałam całej. A papryki były bardziej dla mnie. Deser... z lenistwa wole cukierka wciągnąć, ale co zrobić jak cora sie domaga z brzusia i krzyczy że chce jablecznik... Przecież nie odmówie:tongue::wink:
    -- []
    •  
      CommentAuthorAga19782
    • CommentTimeNov 5th 2014
     permalink
    U mnie dwa danie tylko w niedziele.Zwykle jedno wystarcza tym bardziej ze dzieci obiady jedzą w szkołach:-)
    --
    •  
      CommentAuthorElyanna
    • CommentTimeNov 5th 2014
     permalink
    A ja muszę jeszcze raz wątek przejrzeć, nabrać pomysłów, bo moja lista obiadowa, mimo, iż niekrótka to już tak mi się przejadła, że muszę parę pozycji dodać, najważniejsze: dania muszą być szybkie, bo jak wrócę do pracy to gotować będę późnymi wieczorami albo na szybko, po odebraniu małej ze żłobka.
    --
    •  
      CommentAuthorjeżynka
    • CommentTimeNov 7th 2014
     permalink
    A ja wczoraj zaszalałam i stałam 4h przy kuchni: naleśniki z jabłek i bananów z cynamonem, mielone z buraczkami, zupa z klopsikami. Dziś już pomysłów mi brak i sił.
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorKarolyn
    • CommentTimeNov 7th 2014 zmieniony
     permalink
    Zapiekanka makaronowa z tunczykiem :) pierwszy raz ...podobno przepyszna:wink:
    (farsz - tunczyk, cebulka, kukurydza, papryka, oliwki).
    -- Syn 1 ~ 2012 & Syn 2 ~ 2017
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeNov 7th 2014 zmieniony
     permalink
    hopelight: podobno przepyszna:wink:


    Ja często robię i jest rzeczywiście pyszna :wink:
    Ja do farszu jeszcze pomidory z puszki dodaję i śmietankę 30 % i nie daję oliwek, bo nie lubimy :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorKarolyn
    • CommentTimeNov 7th 2014
     permalink
    a tu idzie beszamel :)
    -- Syn 1 ~ 2012 & Syn 2 ~ 2017
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeNov 8th 2014
     permalink
    u nas dzisiaj byly placuszki szpinakowe z obiadoteki
    troche przepis zmodyfikowalam bo pomidorow nie przesmazalam wczesniej tylko dodalam juz po wymieszaniu z maka, mysle ze nastepnym razem sprobuje zrobic z ugotowana jaglanka (ktorej nie lubie ale ze zdrowa to czasami jadam)
    •  
      CommentAuthorkachaw
    • CommentTimeNov 8th 2014
     permalink
    Hyde podejrzewam że były pyszne ale nie wyglądają na zdjęciu zbyt ciekawie, moje dziecko podziękowało by za sam wygląd
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeNov 8th 2014
     permalink
    moj mlody nie jada takich rzeczy, a corka tak jak ja jest fanka szpinaku wiec akurat prblemu nie bylo ;)
    no i moje byly mniej zjarane
    •  
      CommentAuthorMyAngel
    • CommentTimeNov 8th 2014 zmieniony
     permalink
    Te placuszki podobne (ale tylko z wyglądu) do tych, które ja robię, ale bez szpinaku.
    Pewnie znacie takie: piersi kurczaka w kostkę wymieszane z podsmażonymi pieczarkami i cebulką, zieloną pietruszką i ciastem (1 jajko na 1 łyżkę mąki), smaży sie je do zrumienienia z obu stron. Są mega pyszne!
    --
    •  
      CommentAuthorkachaw
    • CommentTimeNov 8th 2014
     permalink
    MyAngel rozumiem, że mięso surowe ?? a można to zgrilować na patelni grilowej czy ciasto będzie surowe ??, bo chciałabym uniknąć smażenia na oleju
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeNov 8th 2014
     permalink
    Kacha ja mam patelnie z lidla takie o spodzie jak plaster miodu i spokojnie kotlety roozne robie na niej bez oleju
    te dzisiejsze mialam na oleju ryzowym ale doslownie kapke rozsmarowalam pedzelkiem
    •  
      CommentAuthorkachaw
    • CommentTimeNov 8th 2014
     permalink
    No ja mam też taką dużą o spodzie jak plaster miodu, ale ta jest akurat fatalna, może jakąś kiepską firmę mam, bo wszystko się łapie, mam małą i ta jest lepsza właśnie jakaś z biedronki, muszę spróbować takich kotletów.
    --
    •  
      CommentAuthorMyAngel
    • CommentTimeNov 8th 2014
     permalink
    kachaw: MyAngel rozumiem, że mięso surowe ??

    Tak, mięso surowe. Pokrojone w grubszą kostkę, ze wszystkim doprawione. Nigdy nie robiłam na grillowej, ale jestem pewna, tak jak MrsHyde mówi, że na dobrej patelni obejdzie się bez tłuszczu. A jak nie, to może chociaż nasmarować jak do naleśników?

    Treść doklejona: 08.11.14 23:12
    Aaaa, tego ciasta to trochę więcej się robi, wyżej podałam proporcje. Na jedną pierś i dodatki (można dać podsmażoną paprykę czy co kto lubi) około 3 jaj i 3 łyżek mąki - dobrze wymieszać by nie było grudek i wlać do składników.
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeNov 8th 2014
     permalink
    grubsza kostka to tak 1x1cm?
    przesmazy sie? bo to w sumie chwila moment i placek gotowy
    •  
      CommentAuthorMyAngel
    • CommentTimeNov 8th 2014
     permalink
    A nawet 2x2 :wink: Mi zawsze się przesmażało, nigdy nie miałam surowego mięska. W sumie pierś szybko dochodzi.

    Treść doklejona: 08.11.14 23:28
    Coś jak tutaj na zdjęciu.
    --
    •  
      CommentAuthorkachaw
    • CommentTimeNov 8th 2014 zmieniony
     permalink
    Fajnie wygląda zrobię na pewno, dzięki za cynk, można chyba też sera żółtego dodać, czy to byłaby przesada ??
    --
    •  
      CommentAuthorMyAngel
    • CommentTimeNov 9th 2014
     permalink
    Ja nie dawałam, mi najbardziej smakują w tej podstawowej wersji. Po drugie jak dasz ser i będziesz smażyć bez tłuszczu, to może się przypalać, tak mi się wydaje.
    --
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeNov 9th 2014
     permalink
    u nas dzis zupa krem brokulowa, na drugie kotlety mielone z kasza jaglana (w kotletach), pietruszka, cebula, czosnek. mizeria z ogorkow.
    kompot - troche jablek, gruszek i suszu.
    na deser ciasto drozdzowe ze sliwkami i kruszonka.
    -- ;
    •  
      CommentAuthorAlly1381
    • CommentTimeNov 9th 2014
     permalink
    królik marynowany w ziołach, pieczony w rękawie z marchewką, cebulą, pietruszką, do tego kasza jęczmienna, buraczki ze słoika,
    a na deser szarlotka sypana :)
    --
    •  
      CommentAuthorkachaw
    • CommentTimeNov 9th 2014
     permalink
    Dziewczyny zrobię we wtorek te placuszki z piersią kurczaka i pieczarkami co Ally linkowała, ale do tego chcę zrobić kaszę gryczaną i teraz moje pytanie by nie była taka seute z wody a sosu nie chce mi się robić a z torebki nie uznaję jak robicie kaszę czy ryż by nie były takie suche, zawsze mogę podsmayć trochę włoszczyzny w woku i do tego dorzucić kaszę lub ryż macie jakieś własne sposoby ??
    --
    •  
      CommentAuthorMalisiek
    • CommentTimeNov 9th 2014
     permalink
    Co do placuszków z piersi z kurczaka, to babcia mojego męża robi wersje z serem i majonezem. Z mama dodawałyśmy dodatkowo pieczarki i cebule. Ja je najpierw podsmażałam na patelni grillowej, delikatnie posmarowanej olejem, a potem wkładałam na chwilę do piekarnika, żeby doszły:wink:
    --
    •  
      CommentAuthorkachaw
    • CommentTimeNov 11th 2014 zmieniony
     permalink
    Ally1381 mam jeszcze pytanie odnośnie tych placuszków z kurczakiem i pieczarkami ma być mąka zwykła pszenna czy ziemniaczana, i na dwie piersi pojedyncze to ile dać jajek i mąki 2x2 wystarczy ??
    --
    •  
      CommentAuthorAlly1381
    • CommentTimeNov 11th 2014
     permalink
    hm to nie ja linkowałam, chyba że jest jakaś druga Ally :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorkachaw
    • CommentTimeNov 11th 2014
     permalink
    Oj Ally sorki pomerdałam miałam napisać do My Angel
    MyAngel do ciebie kieruję to pytanie do tych placuszków z kurczaka jaka mąka i jak proporcja ciasta ?? 2 jajka a 2 łyżki mąki ??
    --
    •  
      CommentAuthorMyAngel
    • CommentTimeNov 11th 2014
     permalink
    Tak zwykła mąka pszenna, proporcje 1 jajko/1 łyżkę, 2 jajka/ 2 łyżki itd. Na jedną podwójną pierś robię ciasto z 3 jaj i 3 łyżek mąki.
    --
    •  
      CommentAuthorMalisiek
    • CommentTimeNov 11th 2014
     permalink
    U nas dzisiaj na obiad cannelloni, zostało z wczoraj. Pierdzielenia z tym dużo, ale potem spokój na drugi dzień. No i jest pyyycha. Można przemycić sporo warzyw ;D
    --
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeNov 11th 2014
     permalink
    U nas schabowe,frytki z blachy i surówka z marchwi z jabłkiem.nie chce mi się dziś wymyślać
    -- ;
    •  
      CommentAuthorMyAngel
    • CommentTimeNov 11th 2014
     permalink
    U nas pulpety z farszem ze szpinaku i mozzarelli w sosie śmietanowym (słynne na forum), dziewczyny - niebo w gębie! Nie pamiętam czy w przepisie był czosnek i cebulka w farszu, ale u mnie obowiązkowo. Pychota! Dzięki za przepis! Mimo iż M. nie jest wybredny w jedzeniu, to dziś na maxa zachwycony :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeNov 11th 2014
     permalink
    ciesze sie ze tak wam posmakowaly pulpety, u mnie faza szpinakowa trwa dalej chociaz przebija ja faza dyniowa - w tym sezonie jak nic ze 100kg dyni przerobilam na ciasta, muffiny, zupy, marynaty a ostatnio wyprobowalam 2 przepisy obiadowe
    kotlety dyniowe oraz kotlety dyniowe z kasza jaglana
    no i nie wiem czy po prostu bardziej mi smakowaly smazone (niestety bez tluszczu sie nie dalo) czy jednak az tak nie przepadam za jaglanka ze te drugie jadlam na zasadzie bo wyrzucic szkoda, szalu nie ma
    • CommentAuthortamaja
    • CommentTimeNov 11th 2014 zmieniony
     permalink
    •  
      CommentAuthorAga19782
    • CommentTimeNov 13th 2014
     permalink
    U mnie dziś byla lasange:-) Poszła cala blacha hehe
    Na jutro planuje kopytka z sosem szpinakowym i rybka:-)
    --
    •  
      CommentAuthorMyAngel
    • CommentTimeNov 13th 2014
     permalink
    U nas placki ziemniaczane, chyba pierwszy raz wżyciu wyszły mi tak chrupiące. Pierwszy raz starłam na drobnych oczkach, może w tym tkwi tajemnica albo w ziemniakach.
    --
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeNov 14th 2014
     permalink
    u mnie dzisbarszcz czerwony, zapiekane ziemniaczki z tymiankiem, kotlet z piersi kurczaka panierowany na masle smazony i ogorek kiszony.
    a na weekend zamierzam zrobic: pieczonki(duszonki) i zurek z kielbasa. bedzie na dwa dni.
    -- ;
    •  
      CommentAuthorMalisiek
    • CommentTimeNov 14th 2014
     permalink
    A u nas dzisiaj kotlety z kurczaka, ziemniaki, buraki i brukselka. Nie chce mi się nic więcej kombinować:tongue:
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeNov 14th 2014
     permalink
    U nas krem z dyni a na drugie ziemniaki, ryba i ogórki.
    Taki piątkowy standardzik :wink:
    --
  1.  permalink
    a co to są pieczonki/duszonki?
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeNov 14th 2014
     permalink
    pieczonki
    ja robie tak, ze to wszystko ukladam w garnku warstwami, nakladam talerz a na to stawiam garnek z woda, i to sie na wolnym ogniu robi godzinke, na parze jakby.
    smakuje i pachnie oblednie.
    -- ;
  2.  permalink
    fajne :)
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.