Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • CommentAuthormembrana1
    • CommentTimeJun 18th 2013
     permalink
    Witajcie. Zaczynam się zastanawiać nad naprotechnologią. Choć to narazie czarna magia dla mnie. Napiszczie proszę, czy dużo się robi dodatkowych badań, czy są drogie? Czy to typowe badania hormonalne jak u każdego gina i endo, czy robi się coś nietypowego?
    Dlaczego koniecznie ten Craighton model? NIe można korzystać z własnych wykresów?
    •  
      CommentAuthorleoncja
    • CommentTimeJun 18th 2013
     permalink
    Witaj membrana1.
    CM to standaryzowane wytyczne, co do obserwacji śluzu, których uczysz się z instruktorką.
    Zakładasz specjalną kartę obserwacji i zaznaczasz cechy tego śluzu specjalnymi symbolami przyjętymi w książce CM.
    Jeśli chodzi o napro, to z pewnością nie jest ona tania, bo w zależności, jak wyglądać będa Twoje cykle wykonuje się stopniowe różne badania.
    Napro traktuje człeka bardzo indywidualnie i holistycznie ujmuje jako całość. Stopniowo dochodzi się do tego, co jest nie tak i w zależności od tego, przyjmuje leki, robi badania.
    Na pewno jednym z droższych badań, które zalecają naproginekolodzy jest wykonanie badań na nietolerancję pokarmową (pełen pakiet 1700 zł), to tego hormony, wit. D3, witaminy, drożnośc, laparoskopie itd.....
    specjalistyczne badania nasienia po jakimś czasie starań itd.
    Ja obserwuję się CM 3 cykl i np. wskutek nadprodukcji śluzu okazało się, że trzeba u mnie jednak usunąć nadżerkę. W ubiegłym tygodniu miałam krioterapię nadżerki.
    Własne wykresy (w moim wypadku Retzer) pomógł poprzez mierzenie tempki w wyznaczaniu dnia Peak.
    Pozdrawiam.
    • CommentAuthormembrana1
    • CommentTimeJun 24th 2013
     permalink
    No to troche mnie załamałaś tymi cenami. Na nfz kiepsko, wszyscy odsyłają do klinik leczenia niepłodności. Okazuje się że napro też drogie. NIe wiem już co robić.
    •  
      CommentAuthorEfiaa
    • CommentTimeJun 24th 2013 zmieniony
     permalink
    Odkładać fundusze na napro. Jedna z moich znajomych wzięła kredyt na leczenie. Ale opłacało się, dziś tuli cudnego synka. Nie łam się. Wizyty są raz na 3 miesiące, więc 100 zł wychodzi miesięcznie. Leki może będziesz miała tanie, ja tanich np. Bromergonu na prolaktynę nie mogę, muszę brać drogi Dostinex.
  1.  permalink
    Witajcie, ja też się zaczynam zastanawiać nad naprotechologią. Byłam w zwykłej klinice leczenia niepłodności, ale pierwsza wizyta skutecznie mnie zniechęciła. Narazie się odchudzam, jak mi zaleciła lekarka i myślę, że od września lub października zgłosimy się do poradni napro. Ceny fakt, że wysokie, mnie na przykład nie stać na kredyt na leczenie, ale cóż, trzeba zacząć działać konkretnie.
    •  
      CommentAuthorbladykot
    • CommentTimeJun 30th 2013
     permalink
    •  
      CommentAuthorEfiaa
    • CommentTimeJun 30th 2013
     permalink
    Popieram. Lublin jest bardzo drogi, ale słyszałam, że w Warszawie wizyty są tańsze.
  2.  permalink
    Dziewczyny czy któraś z Was leczy się u dr Wasilewskiego w Białymstoku? Miałabym kilka pytań :)
    • CommentAuthoramcm
    • CommentTimeJul 20th 2013
     permalink
    U Wasilewskiego leczy się Mary, możesz do niej napisać priv.
  3.  permalink
    Dzięki :)
    •  
      CommentAuthorStokotka
    • CommentTimeDec 9th 2014
     permalink
    Temat troszkę przygasł ale odświeżam sama zaczynam obserwację za kilka dni jak przyjdzie @ :) jestem bardzo ciekawa :)
    --
  4.  permalink
    Dziewczyny czy któraś z was korzysta z Creighton model? i mogłaby mi to wytłumaczyć???
    Niestety nie rozumiem oznaczeń, które występują, np w obserwacji śluzu (Przykład: 10SL x2, 8CLY x2), nie rozumiem też funkcji: ’’naklejek’’ i ’’bobas’’….Czy jest gdzieś wyjaśnienie tej metody i skrótów?
    Będę wdzięczna za pomoc:wink:
    --
    • CommentAuthorkajtek87
    • CommentTimeOct 5th 2015
     permalink
    Ja korzystam, od prawie roku. Nie masz swojego instruktora, który objaśnia wszystkie symbole?
    •  
      CommentAuthorwhitney
    • CommentTimeOct 11th 2015 zmieniony
     permalink
    Ja zaczęłam z pomocą instruktora
    :rolling:
    -- Wierzę i ufam ;)
    • CommentAuthorkajtek87
    • CommentTimeOct 13th 2015
     permalink
    Jak Ci idzie, jakie wrażenia? Świetny instruktor to połowa sukcesu :)
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeOct 20th 2015
     permalink
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.