Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorkachaw
    • CommentTimeDec 26th 2013
     permalink
    Kachaw, dlaczego uważasz, że 1,5h w chuście to przesada? Pomysl, jak noszą indianki czy kobiety afrykańskie.

    nana mi nie chodzi o zdrowie dziecka tylko chodziło że tyle nosiłam młodego i się upocił, więc albo moja szmatka za gruba, choć to czysta bawełna, albo u mnie w domu ciepło choć co wyłączone, nie wiem, ale dostał potówek
    Uśku jesteś szczupła, przytyłaś pewnie niecałe 10 kg, które już po porodzie straciłaś, więc jesteś szczuplutka jak przed ciążą
    --
    •  
      CommentAuthor
    • CommentTimeDec 26th 2013
     permalink
    Kasiu racja-6kg i już ich nie mam.ale brzuchol został ;-) ale pal sześć-zakryje go chusta hahaha

    Treść doklejona: 28.12.13 20:32
    A jak ubrać dziecko na dwór?
    tesciowa wkońcu niebawem nas zostawia,będę miała na glowie spacer z psem.jedno szybkie wyjście na 10min podczas gdy eN będzie w pracy.chciałabym zapiac sie z małą w futerkowa bluzę.czy powinnam odjąć małej tylko jedną warstwę? Jak z czapką?
    --
    •  
      CommentAuthorEmi_787
    • CommentTimeDec 28th 2013
     permalink
    Synka do chusty ubrałam następująco: (1) bawełniany pajac, (2) welurowy kombinezon + bawełniana czapeczka + bawełniane niedrapki, (3) chusta jako kolejna warstwa, (4) moja kurtka zimowa. Temperatura na zewnątrz wynosiła nieco ponad 3'C. Młody ma teraz 5 tygodni, a spacer (tylko na dworze byliśmy) trwał godzinę. Jak wróciliśmy to sprawdziłam rączki, stópki i główkę - były ciepłe, więc uznaję, że nie było mu zimno :)
    •  
      CommentAuthordoti_p
    • CommentTimeDec 28th 2013
     permalink
    Ja bym jeszcze skarpetki dołożyła - już kiedyś była tu dyskusja że stópki najbardziej w chuście marzną więc lepiej je dodatkowookryć :)
    •  
      CommentAuthor
    • CommentTimeDec 29th 2013
     permalink
    Dziękuję Wam za pomoc :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorEmi_787
    • CommentTimeDec 30th 2013
     permalink
    Uś, a nie wygodniej byłoby Ci kupić Tulę z wkładką dla noworodka? Na szybkie wyjście na 10 minut to byłoby najszybsze rozwiązanie, a na dłuższe spacery - chusta.
    •  
      CommentAuthor_hydro_
    • CommentTimeDec 30th 2013
     permalink
    Emi_787: a nie wygodniej byłoby Ci kupić Tulę z wkładką dla noworodka?


    Emi, nosiłaś w tym noworodka? Bo ja próbowałam i szczerze odradzam. Wkładka do Tuli z całą pewnością nie zapewnia właściwego podparcia dla takiego maluszka.
    •  
      CommentAuthorEmi_787
    • CommentTimeDec 30th 2013
     permalink
    Nie, nie nosiłam. Do czasu jak moje dziecko nie będzie siedzieć będę go nosić tylko w chuście, na nosidełko przeniesiemy się później. Nie wiedziałam, że ta wkładka jest taka kiepska, kojarzyłam zdjęcia ze strony producenta. Sama nie mam zamiaru jej kupić, bo jak wychodzimy na spacery to już takie dłuższe, więc wtedy motam synka w chustę, ale wydała mi się to fajna alternatywa na szybkie wyjście z domu na spacer z psem.
    A co powiesz o Marsupi? Podobno można nosić w tym noworodka?
    •  
      CommentAuthorkachaw
    • CommentTimeDec 30th 2013
     permalink
    tylko problem w tym że te nosidła są drogie, a dzieć szybko z niego wyrośnie, ja planuję nosić na dworze wiosną w chuście a w akację kupię jakieś mei tai
    --
    •  
      CommentAuthor
    • CommentTimeDec 30th 2013
     permalink
    Szkoda mi topić kase skoro chustę juz mam.choc jest to moze lepsze rozwiązanie
    --
    •  
      CommentAuthormarylove
    • CommentTimeJan 2nd 2014
     permalink
    chusta to jest najlepsze rozwiązanie. Mówię to ja, nosząca najpierw w chuście, potem w marsupi, sporo w bondolino a teraz nawrócona totalnie na chustę aż z lekkim fiołem na tym punkcie;) w każdym razie - chusta jest uniwersalna, dla noworodka i roczniaka. (I starsze też of kors :wink:)
    --
    •  
      CommentAuthormagda19800
    • CommentTimeJan 10th 2014
     permalink
    na bazarku wystawiłam kilka chust :) zapraszam
    --
    •  
      CommentAuthoraaggaattaa
    • CommentTimeFeb 18th 2014
     permalink
    Dziewczyny co sądzicie o nosidełkach NubiGo?
    • CommentAuthormoly123
    • CommentTimeFeb 19th 2014
     permalink
    Przymierzam sie do zakupu chusty. Moja mala wazy obecnie 6 kg. Jaka chuste polecacie? Do ilu kg tak mniej wiecej wygodnie jest nosic dziecko w elastycznej? Nie ukrywam ze latwiej by bylo najpierw chuste zawiazac a dopiero potem wsadzic mala..Ale poniewaz chusta to nie maly wydatek, a my dopiero sie zdecydowalismy to zastanawiam sie czy taka elastyczna dlugo posluzy. Czy jest sens ja kupowac? ? Moze lepiej zebym odrazu kupila tkana?
    No i moze ktoras z was ma zamiar sprzedawac jakas chuste? Moze bedzie mi sie podobac :-D
    --
    •  
      CommentAuthorEmi_787
    • CommentTimeFeb 19th 2014
     permalink
    Raczej nie ma sensu, bo elastyczna to tylko dla noworodków. Zależy jaka firma, każda w specyfikacji zaznacza do ilu kilogramów można w niej dziecko nosić, ale na pewno na długo Wam nie posłuży.
    Kup chustę tkaną, najlepiej używaną, ważne żeby była "złamana", a nie sztywna, bo będzie Ci się ciężko dociągać i będziesz musiała dużo nad chustą pracować - pleść warkocze, siadać i spać na niej, żeby nieco zmiękła. Dobre i całkiem przystępne cenowo są chusty firm Little Frog, Lenny Lamb, Natibaby. Na początek przygody z chustami na pewno będzie ok :) Warto też zerkać na stronę chusty.info , tam można znaleźć bardzo fajne oferty sprzedaży, ale też można założyć własny wątek w dziale "Kupię" jak już wiemy, czego szukamy.
    Agata - NubiGo kojarzę, wyglądają bardzo porządnie, na wspomnianym forum na pewno są jakieś opinie użytkowniczek, poszukaj w wolnej chwili.
    •  
      CommentAuthoraaggaattaa
    • CommentTimeFeb 20th 2014 zmieniony
     permalink
    Emi dzięki, popatrzę. Jestem bardzo chętna do zakupu właśnie NubiGo, albo Tuli. Mam tylko jedną wątpliwość. Mateusz jest bardzo ruchliwym i ciekawym świata dzieckiem. Boję się, że nie wysiedzi mi w tym nosidełku i będzie chciał cały czas wyjść z niego.
    Macie może jakieś doświadczenia w tej kwestii?
    •  
      CommentAuthor
    • CommentTimeMar 18th 2014
     permalink
    Proszę o wytkanie błędów :cool:
    --
    • CommentAuthorcestmoi89
    • CommentTimeMar 18th 2014
     permalink
    Widzę jeden, podstawowy: wytkaną to Ty masz chustę, błędy Ci mogę wytknąć :devil:

    A poza tym, to Kamilka jest na biodrze, tak? Bo taka perspektywa dziwna jakaś :tongue:
    Ja bym na pleckach bardziej rozprostowała materiał i skrzydełko "głębiej" zrobiła, ale to ja ;) w ogóle wygodnie Wam tak było?

    Treść doklejona: 18.03.14 22:49
    A pod kolankami nie przechodzi dodatkowy pas materiału?
    --
    •  
      CommentAuthor
    • CommentTimeMar 18th 2014
     permalink
    Tak tak,na biodrze.mi bardzo wygodnie,nie wiem jak Kamili :cool:
    faktycznie skrzdełko może być głębiej.ale ułożenie nóżek ok?nie siedzi dupka za płytko?
    właśnie pod nóżkami nie przechodzi,dodatkowe wiązanie idzie na ramionach małej.z tyłu węzeł przesuwny.
    motałam wg instrukcji Natibaby-siodełko

    Treść doklejona: 18.03.14 23:18
    ps.perspektywa dziwna bo z poziomu siedmiolatka hahaaahhaha
    --
    • CommentAuthorcestmoi89
    • CommentTimeMar 19th 2014
     permalink
    Ułożenie, myślę, ok, tylko bałabym się, że mi się wysunie, skoro nie ma nic dodatkowo pod nóżkami :wink: ja na biodrze wiążę tak, tylko nie robię węzła pod pupą, tylko prowadzę dalej poły i wiążę na drugim boku, czyli krzyżuję pod nogami, mniej więcej jak w kieszonce.
    --
    •  
      CommentAuthormarylove
    • CommentTimeMar 19th 2014
     permalink
    Uś powiem Ci szczerze że nie wiązałam siodełka ale ta pozwijana chusta na plackach małej, no coś mi tu bardzo nie leży....
    --
    •  
      CommentAuthor
    • CommentTimeMar 19th 2014
     permalink
    cestmoi89: ja na biodrze wiążę tak, tylko nie robię węzła pod pupą, tylko prowadzę dalej poły i wiążę na drugim boku, czyli krzyżuję pod nogami, mniej więcej jak w kieszonce.
    oooo moze i wygodniej!spróbuję jutro,dzięki
    marylove: ale ta pozwijana chusta na plackach małej, no coś mi tu bardzo nie leży....
    no kurka tak w instrukcji było...chodzi o podtrzymanie barków.no ale faktycznie jak pójdzie ten fragment pod nóżki to będzie chyba lepiej
    --
    •  
      CommentAuthormyszaasia
    • CommentTimeMar 26th 2014
     permalink
    dziewczyny co sądzicie o chuście kółkowej ? czy mogę w niej nosić sześciotygodniowe maleństwo?
    • CommentAuthorcestmoi89
    • CommentTimeMar 26th 2014
     permalink
    Tylko w pozycji fasolki się da chyba, a później to i na biodrze można w takiej. Bardziej przydatna przy większym maluchu.
    --
    • CommentAuthormoly123
    • CommentTimeApr 4th 2014
     permalink
    Dziewczyny mozecie mi polecic jakies czapki dla malucha w chuscie- jakie macie ?
    --
    •  
      CommentAuthorKasiaTasia
    • CommentTimeApr 4th 2014
     permalink
    myszaasia: dziewczyny co sądzicie o chuście kółkowej ? czy mogę w niej nosić sześciotygodniowe maleństwo?

    poszukaj informacji o pozycji brzuszek do brzuszka i o odwracaniu krawędzi w chuście kółkowej

    moly123: Dziewczyny mozecie mi polecic jakies czapki dla malucha w chuscie- jakie macie ?

    ja na lato używałam zwykłego kapelusika, takiego z H&M za 15 zł, teraz na czas wiosenny bluza z kapturem najlepiej mi się sprawdza
    -- 6.X.2012 Tadziulek 4.VIII.2014 Zygmuś
    •  
      CommentAuthorDorit
    • CommentTimeApr 4th 2014
     permalink
    Ja tez uzywam bawełnianej, jak wieje to grubszej, teraz jak słonce to wyciagnełam z daszkiem :)
    --
    •  
      CommentAuthornana81
    • CommentTimeApr 5th 2014
     permalink
    W kółkowej można nosić od pierwszych dni. Tak, jak pisała Kasia, z odwróconą krawędzią. Mam gazetę, w której jest cały artykuł wraz z fotkami, o noszeniu wcześniaków przez pielęgniarki w kółkowej własnie na oddziale ITN. Mikołaj noszony w kółkowej od 3mz.
    --
    •  
      CommentAuthorzanettt86
    • CommentTimeApr 21st 2014
     permalink
    Jakiej firmy polecacie dziewczyny chustę,na allegro taki wybór:shocked:
    --
    •  
      CommentAuthor
    • CommentTimeApr 21st 2014
     permalink
    ja` mam Natibaby.tkaną
    --
    •  
      CommentAuthorzanettt86
    • CommentTimeApr 22nd 2014
     permalink
    Kurcze droga ona trochę boję się że kupię i będzie leżeć bo młoda nie będzie chciała w tym siedzieć
    --
    •  
      CommentAuthorkarolajnas
    • CommentTimeApr 22nd 2014 zmieniony
     permalink
    U nas rewelacyjnie sprawdza się tkanka chusta z firmy Hoppediz. Miękka, pięknie się układa, łatwo wiąże i ma niesamowite kolory :-) To nasza pierwsza przygoda z chustą i bałam się, że będzie mi trudno, ale bez problemu nauczyłam się wiązania wg instrukcji (jednego z wielu) dołączonej do chusty i Bruno jest zachwycony.
    --
    •  
      CommentAuthorzanettt86
    • CommentTimeApr 23rd 2014
     permalink
    Kupiłam lamb... Udali mi się kupić tanio bo za 120zl nową,Dzisiaj byłam u rehabilitantki z mała i ona mi powiedziała że nie powinno się nosić w chuście tak malego dziecka bo kręgosłup nie jest jeszcze gotowy do pionizacji i nóżki robią się często koślawe :|
    --
    •  
      CommentAuthorbananowiec
    • CommentTimeApr 24th 2014
     permalink
    Witam się w chustowym wątku :tooth: ...aj zajęło mi tu dotarcie...ale ponieważ muszę poczekać aż Ola będzie siadać z zakupem nosidła zdecydowałam się zainwestować w chustę bo mam dziecko ciekawe świata i to koniecznie w pionie :wink::wink: No, a wolne ręce + przytulona córeczka to szczęśliwa JA :tooth:

    Kompletnie się nie orientuję w "firmach" i rodzajach ale zależy mi na: super cienkiej chuście bo lato idzie, raczej nie najdłuższej bo nie chcę zamiatać ziemi w czasie motania-póki co wychodzę z założenia, że chusta ma mi posłużyć dopóki nie przesiądziemy się na nosidło...polecicie coś? :shades:
    --
    •  
      CommentAuthorKasiaTasia
    • CommentTimeApr 24th 2014 zmieniony
     permalink
    zanettt86: Dzisiaj byłam u rehabilitantki z mała i ona mi powiedziała że nie powinno się nosić w chuście tak malego dziecka bo kręgosłup nie jest jeszcze gotowy do pionizacji i nóżki robią się często koślawe :|

    tylko, że przy dobrze zawiązanej i dociągniętej chuście, dzieć nie jest pionowo, tylko kręgosłup ma ułożony w literke C tzw. kifoza, i jest to bardzo naturalna pozycja

    bananowiec: Kompletnie się nie orientuję w "firmach" i rodzajach ale zależy mi na: super cienkiej chuście bo lato idzie, raczej nie najdłuższej bo nie chcę zamiatać ziemi w czasie motania-póki co wychodzę z założenia, że chusta ma mi posłużyć dopóki nie przesiądziemy się na nosidło...polecicie coś? :shades:

    różne są opinie o chustach na lato, jednym pasuje bawełna, są takie z domieszką lnu, bambusa, konopi, jedwabiu, które mają podnieść komfort noszenia w lecie, ale jeśli chcesz mieć chustę jako etap przejściowy, to wg. mnie wystarczy Ci po prostu bawełniana.
    Długość to znów kwestia wyboru wiązania, krótkie 3,6m nadają się do zamotania kangurka (z przodu) albo wrzucenia dziecka na plecy w plecaku prostym, z dłuższej zawiążesz tzw. kieszonkę (z przodu)
    -- 6.X.2012 Tadziulek 4.VIII.2014 Zygmuś
    •  
      CommentAuthorbananowiec
    • CommentTimeApr 26th 2014
     permalink
    karolajnas: bez problemu nauczyłam się wiązania wg instrukcji


    Mówisz, że da się samemu nauczyć? Już zaczęłam myśleć o jakimś kursie..:tooth:
    --
    •  
      CommentAuthorkarolajnas
    • CommentTimeApr 26th 2014
     permalink
    Bananowcu, no powiem szczerze, że z podwójnym X i z kieszonką radzę sobie całkiem sprawnie :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorramatha
    • CommentTimeApr 26th 2014 zmieniony
     permalink
    a ja mimo wszystko polecalabym kurs.
    U nas np polecali nieco inne dociaganie czy ułozenie chusty niz w instrukcji. My mamy Natibaby ze wzgledu na jakosc materailu - polecam.
    Ja w kazdym razie kurs sobie chwale i chociaz napewno mozna nauczyc sie od kogos , albo samemu,t o polecalabym kurs. JA za 2 osoby zaplacilam 70 zł (Wroclaw) i nie zaluje. Teraz przed porodem znow sie do nich wybierzemy zeby sobie wszystko przypomniec. Z samym zawiazaniem nie ma problemu, ale jednak z prawidlowym dociagnieciem jest czesto niezbyt fajnie. A przeciez chodzi o to zeby i nam i dziecku bylo wygodnie, ale tez o to by nie krzywic maluszkowi kregoslupa. My nosilismy od 4 dnia zycia, to bylo moje pierwsze dziecko, mialabym stres bez kursu. Pieluszki jeszcze dobrze nie umialam zmienic, a co dopiero w chuste zawiazac :P.
    Ale jak masz w otoczeniu kogos kto nosi i moze spojrzec na Ciebie i popatrzec, poprawic podstawowe błedy, to faktycznie mozna i bez kursu.
    ...
    Co do odpowiedniej na lato - to kupujac zwroc uwage na to ze czym wiecej kolorowych paseczkow tym grubsza jest chusta. Jednobarwna bedzie ciensza od mojej ktora jest cała z przeplatanych szaro-czarnych paseczkow. Nam to odpowiadalo bo mielismy opozno-jesienne dzieciatko.
    nasza chusta
    --
    •  
      CommentAuthorbananowiec
    • CommentTimeApr 27th 2014
     permalink
    ramatha: czym wiecej kolorowych paseczkow tym grubsza jest chusta.
    O! I to jest ciekawostka-nie wiedziałam :wink::wink:

    Wstępnie jestem zdecydowana na hoppediz light cairo....no i na kurs namawiam męża co byśmy się oboje "naumieli' u mnie taki kurs dla pary to 90zł, a jednak nie ma to tamto jak ktoś profesjonalnym okiem rzuci na ułożenie dziecka i wiązanie :wink::wink:
    --
    •  
      CommentAuthorramatha
    • CommentTimeApr 28th 2014
     permalink
    Tym bardziej ze idziesz na kurs z dzieckiem. U nas bylo tak ze najpierw wiazalo sie takie lalki, wielkosci i wagi niemowlaka a potem swoje dzieci. We dwojke napewno jest latwiej sie przelamac i latwiej zapamietac szczegoly.
    My chodzilismy z brzuchem, wiec ja nawet nie moglam porzadnie tej lalki zawiazac. Wiazalam tylko misie a maz lalki.
    Przy okazji mozna tez bylo zobaczyc i przymierzyc dziecko do roznych ergonomicznych nosidel i kupic chuste. No wlasnie na Twoim miejscu kupowalabym chuste po kursie. Ja wprawdzie mialam wcześniej ale na kursie byl wiekszy wybor i troche mi bylo szkoda. Poza tym zawsze mozna cos dopytac, moze Ci coś podpowiedza.
    --
    •  
      CommentAuthorannie128
    • CommentTimeApr 28th 2014
     permalink
    ramatha: JA za 2 osoby zaplacilam 70 zł (Wroclaw)


    Ramatha, u kogo się kursowałaś?
    --
    •  
      CommentAuthor
    • CommentTimeApr 28th 2014
     permalink
    zanettt86: droga ona trochę boję się że kupię i będzie leżeć bo młoda nie będzie chciała w tym siedzieć
    za moją Natibaby zapłaciłam 100zł :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorramatha
    • CommentTimeApr 29th 2014
     permalink
    annie128: Ramatha, u kogo się kursowałaś?

    Ja byłam tu w szkole przywiazania : link
    Konkretnie u Ani Zin , ale potem bylam tez u kogos innego (bylismy na konsultacjach wybierac i przymierzac nosidła ergonomiczne.
    --
    •  
      CommentAuthorbrombap
    • CommentTimeMay 25th 2014
     permalink
    We wczorajszych Wysokich Obcasach położna ciekawie mówi o wpływie chustowania dziecka z przodu na problemy z trzymaniem moczu u kobiet. Warto zerknąć
    --
    •  
      CommentAuthornana81
    • CommentTimeMay 29th 2014
     permalink
    Dlatego trzeba szybko przesiadać sie na plecy :)
    --
    •  
      CommentAuthormilka1984
    • CommentTimeJun 28th 2014
     permalink
    witam,
    za pare miesiecy zostane drugi raz mama i mam takie pytanie. Zamierzam nosic dziecko od poczatku w chuscie i to wiele godzin dziennie i chcialabym zebyscie polecily mi chuste taka do powiedzmy 4 m. zycia w ktorej glownie dziecko bedzie moglo byc noszone na lezaco i w takiej pozycji np jadlo z piersi. Kompletnie nie wiem co kupic bo z 1 dzieckiem nosilam glownie w nosidle po 4mz. ale teraz chcialabym miec cos co nadaje sie do noszenia na lezaco noworodka.Chce sprobowac zeby pierwsze miesiace dziecka byly w moich ramionach i potrzebuje dobra chuste.
    Do tego mam pytanie czy ma moze ktoras z was do sprzedania polar albo bezrekawnik dla dwoje?
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthor
    • CommentTimeJun 28th 2014
     permalink
    brombap: położna ciekawie mówi o wpływie chustowania dziecka z przodu na problemy z trzymaniem moczu u kobiet. Warto zerknąć
    może ktoś streścić?albo wrzucić jakieś źródło?
    --
    •  
      CommentAuthorKasiaTasia
    • CommentTimeJul 5th 2014
     permalink

    http://www.wysokieobcasy.pl/wysokie-obcasy/1,127763,16013644,Urodzilas__odpocznij.html
    możesz tez poczytać wątek z innego foruma, dziewczyny ciekawie polemizują z tym artykułem
    http://www.chusty.info/forum/showthread.php/112857-Chustowanie-po-porodzie-w-Wysokich-Obcasach

    milka
    dla ciebie mam też coś
    http://www.chusty.info/forum/showthread.php/114254-Czy-jest-mozliwe-karmienie-w-chu%C5%9Bcie-tkanej-czy-tylko-k%C3%B3%C5%82kowe-tutaj-s%C4%85-rozwi%C4%85zaniem-Prosze-o-jakie%C5%9B-wskaz%C3%B3wki-bo-jestem-na-etapie-wyboru-chusty
    -- 6.X.2012 Tadziulek 4.VIII.2014 Zygmuś
    •  
      CommentAuthornana81
    • CommentTimeJul 7th 2014 zmieniony
     permalink
    Milka, odradza się karmienie w chuscie. Gdyby coś się działo ciężko jest dziecię szybko wyciągnąć.
    Pozycja leżąca, zwykle na boku w kołysce nie jest zdrowa do noszenia ciągłego i długiego. Nie sprzyja dobremu rozwojowi bioderek. Poza tym wygodne to to średnio. Czytalas o przypadkach śmierci tak moszonuvh dzieci w tzw. torbach na dzieci?
    Kup tkana, jeśli chcesz nosić. Starczy na od urodzenia do końca okresu noszenia. Możesz zamotac w plecak i ogarnąć spokojnie starsze dzieci mając noworodka przy sobie.
    --
    •  
      CommentAuthor
    • CommentTimeJul 7th 2014
     permalink
    o raju,a ja myślałam że to ma wpływ na dziecko w dorosłości .o ja głupia! :cool:
    a tu o nasz pęcherz chodzi hahahahahaha
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.