Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorMartucha84
    • CommentTimeAug 18th 2014
     permalink
    Gratulacje Oleńka :clap:
    •  
      CommentAuthorsucharek83
    • CommentTimeAug 18th 2014
     permalink
    Dziewczyny mam paytanie,w czwartek miałam artroskopię i miałam zneczulenie w kregosłup,chodze o kulach i strasznie ale to STRASZNIE boli mnie odzinek lędźwiowy az mi promieniuje na posladek lewy,ból jak nie wiem co szyjny tak samo boli aż mnie głowa strasznie boli.
    Czy któras z was miała podobny przypadek?czy powinnam to zgłosić lekarzowi?
    Z góry dziękuję
    •  
      CommentAuthorczerwinka
    • CommentTimeAug 18th 2014
     permalink
    Sucharku jak dla mnie to zespól po punkcyjny ... zgłosiła bym ten fakt lekarzowi. Niesety jesli nie przechodzi po lekach to na 90 % to zespół.
    --
    •  
      CommentAuthorsucharek83
    • CommentTimeAug 18th 2014
     permalink
    czerwinka: Sucharku jak dla mnie to zespól po punkcyjny ... zgłosiła bym ten fakt lekarzowi. Niesety jesli nie przechodzi po lekach to na 90 % to zespół.



    Zgłoszę mu,ale tak cholernie boli że aż czasem łzy mi w oczach stają,po operacji 3 dni mnie głowa strasznie bolała i nie mogłam dotknąć kregosłupa ani szyjnego ani lędźwiowego :cry::cry::cry:
    • CommentAuthorbas28
    • CommentTimeAug 19th 2014
     permalink
    Sucharku ja mialam takie po znieczupeniu zewnatrzoponowym -okropny bol od pasa w gore I szyja dretwiejaca I bol glowy jskby rozrywalo.kazali mi jsk najwiecej lezec plasko na lpecach bez poduszki.wstawac tylko do wc, dWali silne leki przeciwbolowe. Nazwya sie to zespol popunkcyjny. Zle sie wkluli - nie znam terminow ale czytalam o tym ze jezeli cos tam przebija to wtedy ten zespol wystepuje.

    Treść doklejona: 19.08.14 23:35
    Olenka-super, trzymam kciuki

    Treść doklejona: 19.08.14 23:38
    Martucha-zgosc fizjo ze bol powrocil, moze warto zeby zmienili program? Ehhh z tymi naszymi bolami, nameczymy sie bardzo.

    Treść doklejona: 19.08.14 23:40
    Niasia-super ze czujesz sie tak dobrze (troszke zazdroszcze ;)).mam nadzieje ze blokada zadziala I uwolnie sie od tabsow I bolu.

    Treść doklejona: 19.08.14 23:44
    DZiewczyny-od jakichs 4 tygodni lapia mnie okropne skurcze lydek -tylko w nocy, taki bol ktory ustepuje po wyprostowaniu nogi I naciagnieciu stopy.. POdejrzewam ze to za malo Mg ale biore tablety I jem banany a skurcze nie ustepuja. Juz nie woem co mam robic-nie dosyc ze rwa kulszowa to jeszcze te skurcze nocne sie pojawily I nie chca ustapic. Mysle o braniu tranu ale czy to cos pomoze? Macie jakies inne pomysly?

    Treść doklejona: 19.08.14 23:47
    Olenka-mialas stracha jak robili ci wklucie? To wyglada tak samo jak zewnatrzoponowe? Ja mialam za lazdym razem, nawet do operacji robione na siedzaco. Boje sie ze im uciekne ze stolu.
    •  
      CommentAuthorsucharek83
    • CommentTimeAug 20th 2014
     permalink
    bas28: Sucharku ja mialam takie po znieczupeniu zewnatrzoponowym -okropny bol od pasa w gore I szyja dretwiejaca I bol glowy jskby rozrywalo.kazali mi jsk najwiecej lezec plasko na lpecach bez poduszki.wstawac tylko do wc, dWali silne leki przeciwbolowe. Nazwya sie to zespol popunkcyjny. Zle sie wkluli - nie znam terminow ale czytalam o tym ze jezeli cos tam przebija to wtedy ten zespol wystepuje.



    To gnojki !!!! oj chyba opierdziele mojego lekarza,co to za prywatna klinika!!!
    a dokładnie mam tak jak piszesz:cry:
    •  
      CommentAuthorOlenka01
    • CommentTimeAug 20th 2014
     permalink
    Bas, nie bałam się bo nie maiłam pojęcia jak to będzie. To byl mój pierwszy ever pobyt w szpitalu! Wcześniej to tylko w odwiedziny chodzilam:) Na szczęście był wyjatkowo krotki i udany. Wiec nie porównam Ci do niczego tego bólu, bo nie ukrywam, że cos tam czułam... Ale na moje warte było tego bólu skoro teraz juz tyle czasu spokoj mam.

    A co Mg, to moj brat jest Ratownikiem Medycznym w PL i pamiętam jak jego żona tak miala, to powiedział, że najlepszy sposob na to to dożylnie magnez podać... Jemu łatwo mówic bo jakoś tam sie wystarał i bratowa w domu pod kroplowkami se leżała... Ja jak mnie zaczynają bardziej skurcze łapać to kupuje sobie pare grejfrutow i wcinam przez pare dni, pomaga, ale też nie mialam skurczy ktore mnie w nocy budzily.
    -- []
    • CommentAuthorbas28
    • CommentTimeAug 20th 2014
     permalink
    Sucharku-dupa a nie anestozjolog, powinien wyczuc kiedy zle sie wkluwa I wycofac igle I jeszcze raz zrobic wklucie(to wyczytalam).Niestety teraz tylko musisz odpoczywac bo nic innego nie zrobisz. Mi przeszedl bol po tygodniu ale miejsce po wkluciu czulam jeszcze miesiac.

    Treść doklejona: 20.08.14 23:48
    Olenko-fajnie by bylo zeby nic nie bylo czuc, bolu sie nie boje tylko bardziej tego strachu przed, a tym bardziej ze bede musiala jeszcze godzine przed wkluciem lezec plasko - strach ma wielkie oczyba moje to chyba z orbit wyskocza ;)
    Niestety dostepu do dozlnego Mg nie mam, z owocow to:grejfruty wcinam codziennie, jeden banan, do tego jablka, I pomarancze I pomidory :) Mysle nad wlaczeniem warzyw: brokolowi i szpinaku. Nistety cos chyba wyplukuje mi ten Mg, albo sie nie wchlania hmmm. Zastanawiam czy to nie od tych silych przeciwbolowych lekow.
    Dzis w nocy znowu mnie wykrecilo, nie umialam naciagnac nogi z bolu I musialam obudzic meza.
    •  
      CommentAuthorsucharek83
    • CommentTimeAug 21st 2014
     permalink
    bas28: Sucharku-dupa a nie anestozjolog, powinien wyczuc kiedy zle sie wkluwa I wycofac igle I jeszcze raz zrobic wklucie(to wyczytalam).Niestety teraz tylko musisz odpoczywac bo nic innego nie zrobisz. Mi przeszedl bol po tygodniu ale miejsce po wkluciu czulam jeszcze miesiac.



    Dzisiaj idę do swojego lekarza,mnie aż tak po w kłuciu nie boli,boli mnie cała lewa strona a ból aż na posladek idzie,czasem mam takie wrażenie ze mi dretwieje cała pupka,lekarz mi na pisał własnie ze to ten zespół ale mimo wszystko mam sie u niego wstawić
    • CommentAuthorbas28
    • CommentTimeAug 22nd 2014
     permalink
    Sucharku I co lekarz powuedzial po wizycie?
    •  
      CommentAuthorsucharek83
    • CommentTimeAug 23rd 2014
     permalink
    Ze to jest ten zespół,ale mam sie udać do neurologa,strasznie mnie boli lewy posladek nawet dotknąć się nie moge:cry:
    •  
      CommentAuthorMartucha84
    • CommentTimeAug 23rd 2014
     permalink
    Właśnie dlatego nie ma mowy żebym się poddała tym zastrzykom :sad:
    Szczerze Wam współczuję dziewczyny...to jak z deszczu pod rynnę :cry:
    Ja przy okazji kręgosłupa wspomniałam o bolącym biodrze...zostałam wysłana na rtg i okazało się...zupełnie przypadkiem...że mam cystę w kości :cry: i to nie w tym biodrze które boli...i kolejna rzecz do biegania po lekarzach :angry:
    • CommentAuthorbas28
    • CommentTimeAug 23rd 2014
     permalink
    Sucharku-przejdze tylko teraz to potrwa, wpisz sobie haslo zespol popunkcyjny I poczytaj ale tylko artykuly. Przypomnialo mi sie ze jak leki przestawaly dzialac to bol tzn taki byl rwacy I sciskajacy, ze zginal mnie w pol. Teraz lez na plecach plasko tak dlugo jak kozesz, jak najkrocej w pozycji pionowej, tabletki z kodeina powinny pomoc no I woasnie sobie przypomnialam ze kazali mi pic duzo kawy (maz mi czarnuche parzyl I tylko to pilam).
    Chodzi o to by cisnienie plynu mozgowo-rdzeniowego sie "wyrownalo.
    A ja jeszcze jedno pytanie: czy w trakcie @ mozna taki zabieg przprowadzac? Jak mi sie @ przyspieszy to akurat trafi na zabieg :)

    Treść doklejona: 23.08.14 23:09
    Martucha-ja juz mam dosyc bolu I zarcia tabletek ktore niszcza moja watrobe I zoladek I chce sprobowac blokady, zreszta nic innego nie chca zrobic, najpierw to a jezeli nie zadziala to pojda dalej, takie tutaj maja procedury.

    Treść doklejona: 23.08.14 23:21
    Jupi(pomyslowy Dobromir)i przypomnialam sobie nazwe tej struktory ktora nie powinba byc przebita przy znieczuleniu-opona twarda, jak anestezjolog wywyczuje ja, bo stawia opor, to powinien wycofac igle I naklucie zrobic jeszcze raz.
    •  
      CommentAuthorMartucha84
    • CommentTimeAug 24th 2014
     permalink
    Nie no jasne...ja nie podważam Waszych wyborów...tylko widzisz człowiek się męczy, chce żeby się skończyło a czasem nieuważny lekarz i jest jeszcze gorzej :sad:. Mój mąż też miał to robione...i omęczył się okrutnie a potem jak chcieli mu jeszcze raz zrobić to się nie zgodził. I uważam że bardzo dobrze zrobił:smile: Tyle tylko że trafił do naprawdę dobrego lekarza w PL i ten go wyprowadził. Teraz jest naprawdę w świetnej formie. Ale uważać musi rzecz jasna:wink:
    •  
      CommentAuthorsucharek83
    • CommentTimeAug 24th 2014
     permalink
    bas28: A ja jeszcze jedno pytanie: czy w trakcie @ mozna taki zabieg przprowadzac? Jak mi sie @ przyspieszy to akurat trafi na zabieg :)



    Ja własnie miałam drugi dzień @ jak miałam zabieg,powiedzieli mi ze to nie ma nic do rzeczy
    • CommentAuthorbas28
    • CommentTimeAug 24th 2014
     permalink
    Uffff ulzylo mi.
    A co do kawy-teraz juz wiem dlaczego mi tak usilnie chca ja podac z ciachem po zabiegu I dlaczego ja pilam po cesarce. Czlowiek uczy sie cale zycie :)

    Treść doklejona: 24.08.14 18:22
    Martuszko-zabieg bedzie pod kontrola RTG wiec ryzyko mniejsze, bedzie widzial co robi :)
    •  
      CommentAuthorsucharek83
    • CommentTimeSep 1st 2014
     permalink
    Bas28 mam pytanie,niestety ból dalej nie przeszedł pośladek dalej boli,drętwieje,jak siadę czasem źle to jest taki ból ze aż łzy mi stają w oczach,do tego strasznie boli mnie szyjny i juz 3 dzien mecze sie z b,olami głowy aż mam mdłości,leki pomagają na chwilę potem ból powraca.
    Czy to znieczulenie mogło mi uszkodzić jakies nerwy?
    • CommentAuthorbas28
    • CommentTimeSep 1st 2014
     permalink
    Sucharku-mysle ze wklucie sie nie zagoilo I moze byc ze przez ten "otworek" saczyc sie moze plyn mozgowo-rdzeniowy. Za dlugo ten bol juz trwa, w takiej sytuacj (tzn dlugotwalego bolu) z tego co czytalam zalecaja w tym samym miejscu wklucia zrobienie "łaty z krwi wlasnej". Lec do lekarza u ktorego byl robiony zabieg I zazadaj tego. Doswiadczony lekarz powinien wiedziec co to jest. (Wstrzykuja ci w poprzednie miejsce twoja krew I krwinki czerwone "znajduja" przeciek I go zalepiaja.)
    J

    Treść doklejona: 01.09.14 23:37
    Postaraj sie tez pic kawe czarna parzona I do tego paracetamol. Jezeli to nie pomoze to popros o ketonal. W aptece mozesz kupic bez recepty ketonal w spray'u (masc sobie daruj bo nie dziala),kup I pryskaj posladek I miejsce bolace (sorki ale dopiero teraz mi sie przypomnialo ze pryskalam nim plecy jak bolalo). Po tym mi przechodzilo-czulam jakby mi lekko zamrazalo skore I byla zdretwiaoa ale wazne ze nie bolalo.
    •  
      CommentAuthorsucharek83
    • CommentTimeSep 2nd 2014
     permalink
    bas28: Sucharku-mysle ze wklucie sie nie zagoilo I moze byc ze przez ten "otworek" saczyc sie moze plyn mozgowo-rdzeniowy. Za dlugo ten bol juz trwa, w takiej sytuacj (tzn dlugotwalego bolu) z tego co czytalam zalecaja w tym samym miejscu wklucia zrobienie "łaty z krwi wlasnej". Lec do lekarza u ktorego byl robiony zabieg I zazadaj tego. Doswiadczony lekarz powinien wiedziec co to jest. (Wstrzykuja ci w poprzednie miejsce twoja krew I krwinki czerwone "znajduja" przeciek I go zalepiaja.)
    J

    Treść doklejona: 01.09.14 23:37
    Postaraj sie tez pic kawe czarna parzona I do tego paracetamol. Jezeli to nie pomoze to popros o ketonal. W aptece mozesz kupic bez recepty ketonal w spray'u (masc sobie daruj bo nie dziala),kup I pryskaj posladek I miejsce bolace (sorki ale dopiero teraz mi sie przypomnialo ze pryskalam nim plecy jak bolalo). Po tym mi przechodzilo-czulam jakby mi lekko zamrazalo skore I byla zdretwiaoa ale wazne ze nie bolalo.




    Wczoraj byłam u swojego lekarza co mnie operował,powiedział ze bedzie rozmawiał z anestezjolog,dał mi skierowanie na rezonans i ide do neurologa.Przyznam ze sie boje i z reszta on tez sie bardzo wystraszył z tym kręgosłupem.Jesli chodzi o leki mam ketonal 100 i mi pomaga ale na chwilę,bol wraca i do tego 4 dzień boli mnie głowa i to tak bardzo.Przyznam ze naprawde się boje a jesli mi coś uszkodzili ?
    • CommentAuthorbas28
    • CommentTimeSep 2nd 2014
     permalink
    Moze jeszcze wyjsc przepuklina, niekiedy ujawnia sie po wkluciu, ale to wtedy by cie bolaly nogi, chociaz bol posladkow na to wskazuje. Dobrze zrobia ci przeswietlenie, to wszystko wykarze.
    Co do lekow to jezzcze warto sprobowac tramalu ale to juz bardzo silny lek I oszalamia (jestem wyjatkiem) lub kodeiny.
    •  
      CommentAuthorsucharek83
    • CommentTimeSep 3rd 2014
     permalink
    Bas mam juz dośc leków,chodze jak bomba zegarowa bo mam dosć,wczoraj wieczorem znów ból głowy z mdłościami.
    A powiedz mi dlaczego powinno się pic kawę ?
    • CommentAuthorbas28
    • CommentTimeSep 3rd 2014
     permalink
    COFFECORN FORTE-kup w aptece I bierz zamiast kawy, zawiera kofeine. W kawie wystepuje kofeina ktora pomaga zmniejszyc bol glowy.Jestem teraz w pracy wiec odpisze Ci dlaczego kofeina.trzymaj sie dzielnie.Aaaa jeszcze jedno nie pochylaj glowy do przodu I nie zginaj sie-to poteguje bol.

    Treść doklejona: 03.09.14 23:17
    Co do kawy to jak pisalam chpdzi o kofeine-tak w skrocie, dziala blokujaco na bol. (Za duzo tlumaczenia ale jezeli chcesz to podesle Ci link do artykulu). Poza tym zalecaja tez nawadnianie-min 3 litry wody dziennie. Jezeli bol nie przechodzi lekarz powinien polozyc Cie plackiem w szpitalu I podac kroplowki nawadniajace oraz wyrownujace poziom elektrolitow w organizmie.(pomysl o tym). JA Taka kroplowe dostawalam 3 razy dziennie I dzieki temu bol przeszedl po 6 dniach.
    Jak jutro bede siedziala w domu po zabiegu to zajrze do papierow wypisu ze szpitala I napisze Ci co mi podawali.
    Aaaa w artykule bylo napisane ze taki bol moze trwac nawet 3 tygodnie, a jednak najlepszym rozwiazaniem jest ta lata z krwi wlasnej.
    •  
      CommentAuthorsucharek83
    • CommentTimeSep 4th 2014
     permalink
    9 mam rezonans 11 neurologa,kazał najpierw udać mi się tam.Moze on nie wie co robic?Pogubiłam się szczerze nie wiem co robić.Jeśli chodzi o link bede wdzieczna jak mi wyslesz:*
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeSep 4th 2014
     permalink
    dziewczyny czy ktoras z was odczuwa silne bole kregoslupa na tle nerwowym?
    ostatnio co raz czesciej mam akcje ze jak sie mocno czyms zdenerwuje to po chwili jakby mnie ktos pala w plery strzelil ze sie ruszyc nie moge
    neurolog jakos sprawe bagatelizowala przez caly czas
    • CommentAuthorbas28
    • CommentTimeSep 4th 2014
     permalink
    MrsHyde-czy kregoslup boli Cie w odcinku szyjnym? Jezeli tak to moze to byc na tle nerowym, nieswiadomie sie spinasz. Czy zauwazylasz tez ze zaciskasz szczeki?

    Treść doklejona: 04.09.14 13:13
    Sucharku-ja bym udala sie do innego lekarza na konsultacje.
    Ja juz jestem po-w nocy nie moglam spac z nerwow ale jak sie okazalo strach mial wielkie oczy. Bylam pierwsza do zabiegu :) bylam w szoku ze do zabiegu polozyli mnie na brzuchu. Lekarz byl super, cwany-zagadal mnie gdy sie wkluwal.raz tylko poczulam lrkki bol gdy wpuszczal steryd, ale od razu przeprosil I przestal na chwile. Obsluga bardzo mila I jestem zadowolona.
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeSep 4th 2014
     permalink
    u mnie to jest bol krzyzowy, bole glowy mam swoja droga
    •  
      CommentAuthorOlenka01
    • CommentTimeSep 4th 2014
     permalink
    Bas to mialaś szczęście, bo mnie bolało i znieczulenie jak dawal i jak zastrzyki robił. Mialam 3. Dwa z jednej strony i jeden po drogiej. I każdy jeden zaciskaalm zęby jak nie wiem z bolu. Nie pisalam wcześniej żeby Cie nie wystraszyć:) Ale może za mala dawkę znieczulenia miałam. A ja z regoły na bol jestem wytrzymała. żadko nawet po przeciwbolowe siegam jak mnie glowa boli.
    Ale ważne że mialam i że nadal działaja. To najwazniejsze!
    -- []
    • CommentAuthorbas28
    • CommentTimeSep 4th 2014
     permalink
    Sucharku poprosze o mail:)

    Treść doklejona: 04.09.14 21:32
    Olenko-hmmmm to jednak mnie pocieszylas, mnie bardziej bolalo zakladanie welflonu :) oby teraz blokada zadzialala-za 8 tygodnijezeli nic to to znowu nastepne wklucie.
    MrsHyde-hmmm a nie przeciazasz plecow? Mozliwe ze tak reagujesz na stres.w koncu nerwy sa w naszym cakym ciele I kazdy inaczej I inna czescia ciala reaguje na stres, nerwy.
    •  
      CommentAuthorOlenka01
    • CommentTimeSep 4th 2014
     permalink
    Serio? 8 tygodni tylko? Mi lekarz kazal czekać min 3 miesiące do pol roku zanim zacznę krzyczeć że nic nie dziala... Bo to niby w takim czasie zaczyna dzialać tak pożadnie
    -- []
    • CommentAuthorbas28
    • CommentTimeSep 4th 2014
     permalink
    Uhmuuu.:) mam juz nawet papiery ktore dali mojemu mezowo, mam je dopiero po tym czasie otworzyc, wypelnic I odeslac.
    A ja czytalam ze robia nawet po 2 tygodniach od zastrzyku.Co kraj to obyczaj.

    Treść doklejona: 04.09.14 23:16
    A zdrugiej strony sie nie dziwie-moja znajoma chciala antykoncepcje, jedna pielegniara nie chciala jej dac bo pali I jej zaszkodza, druga powiedziala jej ze palenie nie szkodzini jej przepisala. Chciala potem sobie podwiazac jajniki to jej powiedzialy ze nie robia tego w anglii (a angielki nagminnie sobie podwiazuja) a druga ze jej nie podwiaza bo jest za mloda I moze bedzie chcoala miec jeszcze dzieci -czyli jednak podwiazuja. Klamczuchy.
    •  
      CommentAuthorOlenka01
    • CommentTimeSep 5th 2014
     permalink
    A to że kręca to wiem, dlatego ja też się nauczylam kłamać:devil:
    Jak mi cos dolega a wiem, że może być za wcześnie i odeślą, albo byłam raz i zbyli to odczekuje chwile i ide raz jescze i kłamie troszke... Zawsze pomaga:devil:
    -- []
    • CommentAuthorbas28
    • CommentTimeSep 5th 2014
     permalink
    Sucharku doczytalam ze jednak przy punkcji moze dojsc do porazenia nerwow :( dobra wiadmosc ze objawy te ustepuja samoistnie po kilku tygodniach. Dawaj maila.
    •  
      CommentAuthorsucharek83
    • CommentTimeSep 5th 2014
     permalink
    Bas wysłałam Ci na pw.
    Mam nadzieje ze to przejdzie,wczoraj tak bolało ze masakra wrrrr
    Bas a Ty co za zabieg miałaś bo jakoś nie doczytalam :(
    • CommentAuthorbas28
    • CommentTimeSep 5th 2014
     permalink
    Mialam robiona sterydowa blokade kregoslupa pod kontrola rentgena-czyli cos takiego jak przy znieczuleniu zewnatrzoponowym tylko inny lek wstrzyoniety I nie na czuja

    Treść doklejona: 05.09.14 10:52
    Sucharku niestety nic nie przyszlo :(
    •  
      CommentAuthorniasia76
    • CommentTimeSep 5th 2014
     permalink
    Mam nadzieję bas,że blokada zadziała i ból minie:-)
    •  
      CommentAuthorOlenka01
    • CommentTimeSep 5th 2014
     permalink
    W Polsce te zastrzyki potocznie nazywa się blokadami, pewnie się spotkalyście z nazwą. Tyle, że lekarze w PL często nie wspominaja o sterydach, żeby nie budzić od razu paniki, bo to zawsze się źle kojarzy.
    -- []
    •  
      CommentAuthorsucharek83
    • CommentTimeSep 5th 2014
     permalink
    Bas masakra wrrr aż mi ciarki przeszły,dzis byłam na komisji i dekli nie rozumiem przytoczę o co chodzi,zasiłek chorobowy skonczył mi sie w maju bo żaden lekarz ani mój pracodawca nie poinformował mnie ze jest takie coś jak 182 zwolenienia,moja ksiegowa przypomniała sobie po czasie oczywiscie i teraz najlepsze
    Jest Pani niezdolna do pracy.
    W zwiazku z rokowaniem odzyskania zdolnosci do pracy,istnieja okolicznosci uzasadniajace ustalenie uprawnien do swiadczenia rehabilitacyjnego,na okres 4 miesiecy,od daty wyczerpania zasiłku chorobowego
    I nic nie rozumiem czy mam przyznany na 4 miesiace od dzisiaj czy jest cofniety do maja,powiedziała mi ze zasiłek jest przyznany na 4 miesiace.Powiedziałam o kregosłupie,miała to gdzieś.
    Ból nadal sie utrzymuje,zawroty głowy,ramiona tak mnie bolą jakbym wyciskała z 80 kilo.Mam serdecznie dość i lekarzy i wszystkiego :cry::cry::cry:
    • CommentAuthorbas28
    • CommentTimeSep 5th 2014 zmieniony
     permalink
    Oj tego tez nie kumam-musisz sie od nich konkretnie dowiedziec.
    Pijesz kawe? Nie schylasz sie do przodu I nie pochylasz glowy? Duzo lezysz na wznak? Jezeli tego nie bedziesz przestrzegac to dluzej wszystko bedzie trwalo. Plasko na podlodze, bez poduszki pod glowa. Jezeli nie lubisz kawy to polecam cukierki kopiko -ja je wlasnie sobie cyckam.

    Treść doklejona: 05.09.14 23:05
    Dzieki Niasia :)
    Juz dzis poczulam pierszwsze pozytywne dzialanie blokady-az jestem w szoku ze tak szybko: wrocilo mi czucie skory w lydce, dretwienie ustalo. :)
    Duzo odpoczywam, nie dzwigam ,wcinam kopiko, jak chodze to glowa w gorze I bardzo wyprostowana I sie nie schylam-tak zapobiegawczo zeby nie dostac ZP.

    Treść doklejona: 05.09.14 23:08
    Sucharku-jeszcze raz przeczytalam I tak na konski rozum to wydaje mi sie ze od daty kiedy skonczyl ci sie zasilek czyli od daty w maju (bo tak jest napisane w twoim poscie)

    Treść doklejona: 05.09.14 23:15
    Sucharku przeslij mi wiadomosc I w niej adres.

    Treść doklejona: 09.09.14 17:06
    Dziewczyny-u mnie lepiej, nogi juz tak nie bola, dretwienie nog ustepuje ale niestety w tym samym miejscu pojawil sie bol, kuleje bo trudno mi polozyc stope na ziemi, kregoslup swedzi i kluje, mam nadzieje ze I to przejdzie, w koncu kazali czekac na efekty do 8 tygodni. Na razie @ mi sie spoznia (5dni) I zastanawiam sie czy to od steroidu. (W ciazy na pewno nie jestem a od porodu pojawiala sie jak w zegarku)
    Cos cicho tutaj u nas :)

    Treść doklejona: 09.09.14 22:13
    MrsHyde-poczytalam sobie troszke o Twoim bolu. Krzyz I ledzwie czesto daja o sobie znac (bole, skurcze) podczas stresu-jest to odpowiedz organizmu na stresowy tryb zycia (nerwy, napiecia, bezsennosc).Czesto polaczony jest z bolami glowy lub uczuciem rozpierania w glowie, lub sztywnienie karku.
    •  
      CommentAuthorsucharek83
    • CommentTimeSep 10th 2014
     permalink
    Bas to ja mam to samo takie bóle i wiem tez ze szyjny mnie boli z napiecia,choc mam stwierdzoną lordozę zniesiona i anomalię klimmgerga,lekarze twierdzą ze moje zawroty głowy są od nerwicy,a ja czuje ze to kregosłup,jutro ide do neurologa i mam tez jutro rezonans
    • CommentAuthorbas28
    • CommentTimeSep 10th 2014
     permalink
    Sucharku to czekam na relacje z wizyty.
    A ja czuje sie jakbym menopauze przchodzila-@ dalej nic, uderzenia goraca naprzemiennie z zimnymi potami, oszalec mozna . Ale jazda. Jak do poniedzialku sie nic nie zmieni ide do gp.
    •  
      CommentAuthorsucharek83
    • CommentTimeSep 17th 2014
     permalink
    no to mam wynik MR
    Niewielka,lewostronna skolioza kregosłupa lędźwiow-krzyżowego oraz pogłebienie fizjologicznej lordozy tego odcinka.
    Niewielka,posrodkowo-lewoboczna wypuklina krążka m/kL5/S1,modelujaca worek oponowy,bez cech ucisków na korzenie nerwowe.
    Sygnał krążków m/k kregosłupa-krzyżowego prawidłowy.
    Stożek końcowy rdzenia kregowego bez zmian ogniskowych.
    W krzyzowym odcinku kanału kręgowego widoczne sa 2 torbiele oponowe wielkości 1,3 cm i 1,2 cm,na poziomie S2/S3.
    Nie stwierdza sie cech stenozy kanału kregowego ani otwartej.
    • CommentAuthorbas28
    • CommentTimeSep 19th 2014
     permalink
    Sucharku to moze te torbiele daja takie objawy u Ciebie, tylko ze z opisu widac ze nie ma jakiegokolwiek ucisku na korzenie nerwowe. A co powiedzial lekarz? Widzial juz opis?
    A u mnie miesiaczka wrocila-wczoraj, czyli dwa tygodnie obsowy :) blokada malo zadzialala bo bol powrocil -od srody znow na tej samej dawce lekow. Jedno tyle ze bol z lewej znow powrocil do prawej nogi (I chyba tak sobie bedzie rotowal-prawa lewa lewa prawa).Niestety musze czekac jeszcze 6 tygodni, potem wyslac papiery z opisem bolu, potem czekac na decyzje. Tutaj jednak wszystko maja inaczej -w pl. Po 2 tygodniach jezeli blokada nie zadziala robi sie kolejna, tutaj czrka sie 8 tygodni.
    •  
      CommentAuthorsucharek83
    • CommentTimeSep 20th 2014
     permalink
    Nie widział opisu,mam na 30 dopiero.
    Ja od kilku dni ledwo chodzę tak daje popalić +szyjny,zawroty głowy mam takie ze ledwo naczynia moge umyć !!!wczoraj przepłakałam pół dnia,bo naprawde mam dość
    •  
      CommentAuthorkaja_k
    • CommentTimeSep 29th 2014
     permalink
    Dziewczęta mam pytanie w temacie. Czy któraś z Was ma jakieś doświadczenie w ciąży z dyskopatią? Pytam, ponieważ doskwiera mi od 2 lat dyskopatia, którą leczyłam, ale aktualnie staramy się o dziecko i boję się, że pod ciężarem brzucha mogą wrócić dolegliwości kręgosłupa, a nie mogę sobie pozwolić na to, żeby całą ciążę leżeć… Poza tym brałam silne leki przeciwbólowe, których raczej nie będę mogła brać w ciąży. Czy któraś z Was ma doświadczenia z dyskopatią w trakcie ciąży?
    •  
      CommentAuthorOlenka01
    • CommentTimeSep 29th 2014
     permalink
    kaja ja ponad 2 lata temu miałam zrobione blokady, jestem wśród szczęsliwców na których podziałało i od tego czasu mam spokoj o ile nie biegam czy skacze. Teraz już w 16tc jestem i spokoj mam. Nawet jak cięzarne piszą jak je plecy nawalaja, to ja nic a nic. Pamiętaj, że organizm ciężarnej kobiety jest silniejszy niz kiedykolwiek i broni się przed bolem. Często dochodzi do zatrzymań chorob )np napady padaczkowe) ale i tak pewnie każdy organizm reaguje inaczej. Mi lekarz powiedział, że własnie podczas ciąży mogę nic nie czuć, a krotko po ból może powrocić i będę musiała powtorzyć blokady.
    -- []
    • CommentAuthorbas28
    • CommentTimeOct 5th 2014
     permalink
    Dziewczyny, ja to chyba lapie wszystko-jak Wam pisalam po blokadzie @ sie spozniala, pojawila sir po 2 tyg, a teraz... juz 2 tygodnie mijaI nie chce odejsc tzn 7 dni byl nornalny okres a teraz ciagle dalej plamie, kolor jasny czerwony.czytalam ze taki moze byc efekt uboczny blokady-zaburzenia miesiaxzkowania. Hormony niezle mi sie rozregulowaly. Zastanawiam sie czy isc do gp I z nim o tym porozmawiac zeby mi to wyregulowal czy lepiej poczekac az organizm sam sobie poradzi. Oby tylko anemii sie nie nabaeic.ehhh zawsze cos. A noga dalej boli I to jak. :(
    •  
      CommentAuthorOlenka01
    • CommentTimeOct 6th 2014
     permalink
    Bas pamiętaj że czas w którym blokady zaczną dzialac może się wydłużyć i do 3 miesięcy!! Nie wiem co Ci Twoj lekarz powiedział. Ale mój mnie ostrzegal żeby nie klnac na niego po tygodniu czy dwóch:)
    A co do krwawień, ja nic takiego nie miałam. Ciężko stwierdzić. Ale myślę, że warto się udać do endokrynologa lub endo-gina. Badania podstawowe cos na pewno pokażą:)
    -- []
    •  
      CommentAuthorjolene33
    • CommentTimeOct 10th 2014
     permalink
    kaja_k: Dziewczęta mam pytanie w temacie. Czy któraś z Was ma jakieś doświadczenie w ciąży z dyskopatią? Pytam, ponieważ doskwiera mi od 2 lat dyskopatia, którą leczyłam, ale aktualnie staramy się o dziecko i boję się, że pod ciężarem brzucha mogą wrócić dolegliwości kręgosłupa, a nie mogę sobie pozwolić na to, żeby całą ciążę leżeć… Poza tym brałam silne leki przeciwbólowe, których raczej nie będę mogła brać w ciąży. Czy któraś z Was ma doświadczenia z dyskopatią w trakcie ciąży?


    Hej, ja mam dyskopatię i wyleczyła mnie rehabilitacja. Lekarz zalecił mi ćwiczenia rehabilitacyjne na wzmocnienie kręgosłupa i w trakcie ciąży musiałam być również pod opieką rehabilitanta, na wypadek gdyby coś działo się w kręgosłupem. Poza tym w swoim ośrodku Rehmedis trafiłam na bardzo miłą rehabilitantkę, która pokazała mi specjalne ćwiczenia do wykonywania w domu i generalnie mogłam liczyć na wsparcie i dużo rad.
    • CommentAuthorbas28
    • CommentTimeDec 31st 2014
     permalink
    Zdrowka dziewczyny, bez bolu I problemow zdrowotnych zycze Wam w nastepnym roki I nasteonym, nastepnym... :)
    •  
      CommentAuthorniasia76
    • CommentTimeJan 1st 2015
     permalink
    Dziękujemy i wzajemnie:-)
    A jak twój kręgosłup?Lepiej jest po tej blokadzie?
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.