Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • CommentAuthorbas28
    • CommentTimeAug 3rd 2015
     permalink
    Hej
    1.czy doszly zdjecia? Pytam bo nie mam zadnego odzewu :)
    2. Juz jestem po 2 podejsciu do blokady. Bardziej sie balam niz przy pierwszej. Dluzrj trwala bo lekarz nie mogl sie przebic przez struktury-liczylam 15 zrobionych zdjec. Ochydne uczucie jak czujesz ze jezdzi ci igla w rodku az wreszcie slyszysz lekkie chrupniecie I I "uff" lekarza "w koncu". 45min. Juz zaczynalam sie bac.
    Lek zaczol juz dzialac-szybko.w lewej nodze nie czuje bolu, w prawej tylko lekko w stopie, dretwienie boczne nogi I stopy pozostalo. Leki przeciwbolowe odstawilam (tramal, diclofenac), jedynie cocodamol doraznie.
    Mam pytanie-od piatku (zabieg byl w czwartek rano) mam uderzenia goraca, w nocy tak sie poce ze musze miec pod soba recznik aa koszulki sa mokre, po prostu plywam. Podejrzewam ze jest to efekt uboczny blokady. Co moge zrobic?

    Treść doklejona: 03.08.15 22:54
    Przy 1 blokadzie nie mialam takich objawow.

    Treść doklejona: 05.08.15 22:34
    I jeszcze doszlo od dwoch nocy-kilka razy w ciagu nocy bardzo bolesny skurcz nogi (lewej), ponaga tylko silne naciagniecie, az do bolu. Zaczelam brac Ca z Mg.

    Treść doklejona: 20.08.15 23:00
    Skurcze coraz silniejsze-nie ustepuja. Gp zlecil badania, K-bbbbb blisko dolnej granicy normy, reszta oierwiatkow ok, krew ogolna ok.wyszedl za duzy cholesterol-jestem na diecie. Reszta badan-gp prosi o szybji kontak ale teraz jest na urlopie. Super co?
    Wcinam banany, tonami pomarancze, morele, oije sok pomidorowy, biore Mg, Ca, wit D3 z K2 a te chol...skurcze nie ustepuja. Co ja jeszcze moge zrobic?
    Halo halo Basia do dziewczyn?

    Treść doklejona: 25.08.15 22:53
    Co tutaj taj glucho?
    •  
      CommentAuthorniasia76
    • CommentTimeAug 26th 2015
     permalink
    Cicho bo nie wiem co można powiedzieć na ten temat.Nie mam rad dla Ciebie.Współczuje tych skurczy.Pamiętam,że po operacji przez jakiś czas też miałam skurcze tylko tak dziwnie bo w stopie.Na szczęście po pewnym czasie ustąpiły.Wydaje mi się,że jak wszystko się lepiej zagoiło i zregenerowało po operacji to wtedy właśnie było już lepiej.

    Biedna jesteś z tymi bólami i skurczami.Współczuje :-(
    Mam nadzieję,że w końcu doczekasz się tego momentu w którym będziesz czuła się lepiej.
    • CommentAuthorbas28
    • CommentTimeAug 26th 2015
     permalink
    Niasia-dzieki ze sie odezwals, bo juz myslalam ze sama tutaj zostalam
    Na skurcze gp kazal mi pic tonic-zawiera chinine ktora dziala rozluzniajaco (nic innego nie dziala).Jezeli juz to nie zadziala to za 3 tyg mam sie zglosic I da mi czysta chinine, jednak mam nadzieje ze zadziala. :) Czlowiek uczy sie cale zycie
    Tonik pije juz 2 dzien.
    •  
      CommentAuthorniasia76
    • CommentTimeAug 26th 2015
     permalink
    No popatrz,człowiek się ciągle czegoś nowego dowiaduje:-)O tonicu nie słyszałam a może warto spróbować.
    •  
      CommentAuthorsucharek83
    • CommentTimeAug 31st 2015
     permalink
    Bas28 ja nie mogłam ci wsyłac adresu gdyż nie mam wykupionego abonamentu:)
    U mnie jest sprawa wyjasniona przyczyna moich problemów jest Anomalia Kimmerlego,żaden lekarz nie brał tego pod uwagę ,choć wiedzieli o tym,dopiero mój rehabilitant zająl sie tym,ma rozmawiać z lekarzami,gdyż jestem dla nich "rodzynkiem".Mam tylko masaże a le po nich boli mnie głowa i nie najlepiej sie czuję.Dziś miałam tylko delikatny suchy masaż i jak na razie głowa nie boli.Czekam na informacje od rehabilitanta co udało mu się ustalić.Jeśli wyjde z tego bede najszczesliwszą osoba na swiecie.
    • CommentAuthorbas28
    • CommentTimeSep 5th 2015
     permalink
    Sucharku-super ze udalo sie ustalic co Ci dolega, wiesz z czym sie mierzysz. Trzymam kciuki za powrot do zdrowia.
    U mnie - steryd wszystko pogmatwal, ciagle mam krwawienia z 3-4 dniami przerwy (wg gpbefekt uboczny, nobale ile mozna krwawic), skurcze nog nie ustepuja mimo pitego toniku I na dodatek przyplataly sie zajady I pekajaca skora (kolejny efekt uboczny wg gp). Chyba musze przeczekac.

    Treść doklejona: 24.10.15 10:47
    Oj jak tutaj cichutko :)
    Blokada zadzialala tylko na jedna strone-bol lewej nogi znikl calkowicie, prawa dalej boli, plus pojawil sie po blokadzie (ok 2 tyg temu) znow bol posladka. Koszmar.
    Co do @-po szalenstwie chyba sie wyregulowalo, od osyatniej @ minely 3 tygodnie, czrkam na rozwoj wydarzen :)
    Dziewczyny-czy wiecie moze czy w uk jest legalna marijuana?
    •  
      CommentAuthorsucharek83
    • CommentTimeFeb 23rd 2016
     permalink


    potrzebuje pomocy czy któraś z was miała taką przypadłość? Dzis ide na konsultacje z lekarzem,prawdopodobnie czekać mnie bedzie operacja.
    •  
      CommentAuthoralfaromeo
    • CommentTimeFeb 23rd 2016
     permalink
    sucharek wg mnie nie jest zle. Moj orto mowi, ze jak cos jest niewielkie, to mozna fajnie zapobiegać postępowaniu choroby.
    Cos tam masz anatomiczne, wiec chyba od urodzenia?
    Kifoza to nadmierne wygięcie kręgosłupa, pracujesz przy kompie? Na to tez sa ćwiczenia.
    •  
      CommentAuthorsucharek83
    • CommentTimeFeb 23rd 2016
     permalink
    alfaromeo166: sucharek wg mnie nie jest zle. Moj orto mowi, ze jak cos jest niewielkie, to mozna fajnie zapobiegać postępowaniu choroby.
    Cos tam masz anatomiczne, wiec chyba od urodzenia?
    Kifoza to nadmierne wygięcie kręgosłupa, pracujesz przy kompie? Na to tez sa ćwiczenia.


    Z tym że trzy lata mam wyjete z zycia,to zwapnienie to rzadka choroba uciska mi na gówną tetnicę,trace przytomność,jesli to było od urodzenia to dlaczego nie miałam nigdy problemów? pojawiły sie trzy lata temu,to co przeszłam to koszmar,maż musiał mnie nawet do toalety prowadzić i pomoć mi sie nawet przy myciu.
    •  
      CommentAuthoralfaromeo
    • CommentTimeFeb 23rd 2016
     permalink
    A teraz jest lepiej czy caly czas tak samo?
    Wiesz, lekarz powie Ci cos bliżej. Ja mam anatomicznie poszerzony obszar w głowie i lekarze mówią, ze mam tak od urodzenia.
    Tylko, ze Ty masz zwapnienia, tak jakby jakis proces postępował, ale moze to jest naturalne? To zwapnienie w takim miejscu.
    Tego niestety nie wiem.
    2 pozostałe zmiany sa raczej niezaawansowane i powinny dac sie korygować.
    •  
      CommentAuthorsucharek83
    • CommentTimeFeb 23rd 2016
     permalink
    Foramen arcuale
    jest to otwor w tylnym łuku kręgowym pierwszego kręgu szyjnego (atlas)
    przez który przechodzi tętnica kręgowa (nie myl z szyjna:).
    Normalnie tętnica ta przechodzi po łuku kręgowym po bruzdzie tętnicy kręgowej.
    Otwór ten jest kompletny lub nie kompletny (nie calkim zamkniety)
    i powoduje ucisk na tętnice co w konsekwencji moze byc powodem
    wystepowania syndromu Barre-Lieou (to stara nazwa nie wiem jak sie to okrela teraz ale polega na
    chronicznym bólu czesci szyjnej kregoslupa) i zawrotów głowy.
    Leczenie polega na uwolnieniu tętnicy z tego otworu oraz wykonaniu sympatektomi tętnicy (odciecie od
    nerwow wegetatywnych)


    Tyle co znalazłam o co chodzi co jest napisane w łacinie,niestety poprawy nie a jest gorzej bo wszystko idzie mi też na nogi jak leżę.
    •  
      CommentAuthoralfaromeo
    • CommentTimeFeb 23rd 2016
     permalink
    To tylko lekarz. Nie mam aż takiej wiedzy.

    Treść doklejona: 24.02.16 10:49
    sucharek, co powiedział specjalista?
    •  
      CommentAuthorsucharek83
    • CommentTimeFeb 24th 2016
     permalink
    Dał mi namiary na najlepszego neurochirurga,jest to bardzo skomplikowana sytuacja,jeszcze mam wykonać rezonans by zobaczyc ja ma dojść,wiem ze na pewno stracę 50% zwrotnosci szyi

    Treść doklejona: 30.03.16 10:28
    W koncu trafiłam na wspaniałego lekarza,jest to docet neurochirurgii,mam bardzo to bardzo rzadki przypadek jeśli chodzi o mój kregosłup,mam cos takiego ze nie powinno tego w ogóle być i to po obydwóch stronach,chodzi o kręg i jest on zamkniety i uciska mi na główną tętnicę,wiec bede mieć w maju operację,choć jak lekarz powiedział nie dają gwarancji ze zawroty znikną,ale wierzy że to to.Była bardzo zafacynowany moim przypadkiem gdyż nigdy sie nie spotkał by ta przypadłość była po obu stronach.W maju bede mieć operację mam czekac na telefon bo mój lekarz przejmuje najlepszy szpital w Polsce (Szpital Wojskowy) zostaje ordynatorem i osobiście bedzie mnie operował.
    W ogóle zostałam żle zdiagnozowana nie mam żadnej anomalii,tylko ten rzadki przypadek
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeFeb 27th 2019
     permalink
    odswiezam watek.
    od konca grudnia duzo cwiczylam, bylam nawet na silowni i sie tam troche skatowalam, biegalam, rower, squash. Koniec grudnia i wlasciwie caly styczen, po ok 5-7 h w tygodniu sportu. No i od poczatku lutego zaczely bolec mnie podudzia. jakby mi ktos srubokretem wbijal sie w kosc, krecil, wiercil. Do tego czulam dretwienia nog, takie mrowienia jakby, idace az do duzego palucha. Kosci bolaly tak po czesci jakby to byly bole wzrostowe kosci, nijak nie pasowalo, czy po wysilku, czy bez wysilku.
    Wiec pognalam do lekarza, wyniki na wszystko, bo juz sie naczytalam o rakach i roznych takich. No i wyszlo z badan, ze jestem zdrowa jak kon, nie mam nawet jednego H ani L, wszystkie badania w normie, idealne wrecz. Mimo chorob autoiimologicznych celiakii i hashi - ANA brak (a kiedys mialam obecne), teraz ujemne w kazdym mianie. No okaz zdrowia.
    Poszlam do ortopedy, mowiac, ze chyba kolejnym krokiem bedzie psychiatra, no ale bol jest realny. On obejrzal rtg kregoslupa i zlecil MRI. Czekam teraz na termin. Podejrzewa przepukline l4-l5 albo l5 s1 czy jakos tak.
    Nogi czasem bola, czasem wcale, kregoslup w ledzwiach tez czasem zaboli.
    czy ktoras tez miala takie bole podudzi z przodu? Czy taka przepukline sie nastawi u fizjo czy pozniej operacja czy co sie z tym robi, jesli mi cos takiego wyjdzie?
    -- ;
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeFeb 27th 2019
     permalink
    Ewasmerf: Czy taka przepukline sie nastawi u fizjo czy pozniej operacja czy co sie z tym robi, jesli mi cos takiego wyjdzie?

    w zależności od zaawansowania. generalnie zaczyna się od fizjo. gdy to nie pomoże to stół operacyjny. może też być ucisk na nerwy. przez dysk, niekoniecznie przepuklina.
    a bolą Cię mięśnia, ścięgna czy kości?
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeFeb 27th 2019
     permalink
    miesnie nie, sciegno tylko przykolanowe zewnetrzne, no i kosci, ale otropeda mowil, ze kosci nie bola, tylko okostna, ale okostna przy toryku nie boli, to tylko jakby taki gleboki bol kosci (takie wrazenie)
    -- ;
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeFeb 27th 2019
     permalink
    Ja mam dyskopatię w odcinku szyjnym - dysk leciutko wysunięty uciska na nerw biegnący po prawej stronie szyi aż do głowy. Mam z tego powodu bóle głowy z prawej strony (plus boli ucho, oko, prawa strona twarzy) - bóle szczególnie w tygodniu, gdy mniej się ruszam siedząc w pracy przy kompie. Chodzę raz na kilak miesięcy do osteopaty - kilka dni po wizycie jest gorzej, ale potem znów na jakiś czas mam "spokój" (głowa ćmi, ale nie boli).
    Dyskopatię stwierdzono po badaniu MRI.
    •  
      CommentAuthorMyAngel
    • CommentTimeFeb 27th 2019
     permalink
    Ewasmerf ja mam takie bóle, ale tylko w lewej nodze. Boli mnie po środku uda, tak na wylot do tyłu. Jak leżę czy siedzę, to mam wrażenie, że od kości w tyłku aż do kolana. Często drętwieje aż do stopy. Mam to ze 2 lata. Najlepsze, że jak chodzę to jest ok, dopiero jak siedzę, stoję czy leżę, to czuję ból i dyskomfort. Pomaga ciepły termofor.
    Też najpierw RTG, wyszła jakaś narośl na kości. Spanikowana do ortopedy poleciałam. Powiedział, że to nowotwór niezłośliwy. Zmęczenie materiału, u mnie waga też. Czasem tak bywa. Zlecił jeszcze scyntygrafię kości. Też potwierdziła niezłośliwość tego. Po roku miałam też TK nogi, to samo. Ale inny ortopeda kazał kontrolować co roku TK. Dał też skierowanie na MRI kręgosłupa lędźwiowego, bo uważa, że to co mam na kości nie daje takich objawów bólowych. Podejrzewa, że od kręgosłupa. 4 marca mam to MRI. Zobaczymy. Bo krzyż często boli.
    --
    •  
      CommentAuthoralfaromeo
    • CommentTimeFeb 27th 2019
     permalink
    Generalnie to z kręgosłupami jest przewalone.
    MRI trzeba zrobić. Pewnie coś wyjdzie - jak u większości społeczeństwa. Pytanie jak duże i jak niebezpieczne.
    Ja bym uderzyła w rehabilitantów - wielu dosyć precyzyjnie testami potrafi ocenić czy ból jest od kręgosłupa czy nie.
    Sprawdzi powięzi, punkty spustowe.
    Czasem jedna wizyta pomaga.

    Z MRI to też jest tak, że mogą wyjść minimalne zmiany, a odczucia bólowe czy dyskomfort jest duży. A mogą wyjść bardzo duże - przy stosunkowo niewielkich dolegliwościach.
    Co by nie było - to dobry rehabilitant powinien pomóc.
    Objawy nie są charakterystyczne - lędźwie często dają ból do nogi, ale przez pośladki. Natomiast drętwienie jest już charakterystyczne dla jakiegoś problemu dyskowego.
    • CommentAuthorkarolciat
    • CommentTimeFeb 27th 2019
     permalink
    U mojego ojca zmiany w MRI dość duże, i w szyjnym i w niższym odcinku kręgosłupa. Ale fizjoterapeuta mówi, ze leczymy objawy a nie wynik, a ojciec jak na to c wyszło calkiem sprawnie się porusza.
    Tata ma zmiany neurologiczne spowodowane pilineuropatią cukrzycową. Najpierw długo nie umieli zdiagnozować samej neuropatii, potem nie potrafili dobrać właściwej terapii.
    W międzyczasie poddał się alternatywnej kuracji za grube tysiące...
    W końcu trafił do kolejnego neurologa, mojego znajomego jak się okazało, który skierował go do neurochirurga. Bo jemu te wszystkie objawy wyglądały na coś więcej niż "tylko" neuropatię.
    Neurochirurg poprosił o sam MRI a nie opis, który wszyscy czytali. I się okazało, że ten co opisywał, nie opisał/ nie zobaczył jednej istotnej rzeczy! Większośc problemów ojca to nie powikłania po cukrzycy tylko uscisk na rdzeń na odcinku c3-c5. I jeśli pilnie nie odbarczą rdzenia może być bardzo źle... Wpisał go na listę pilna do operacji, czeka na pierwszy wolny termin (zwykle oczekiwanie na ten zabieg to około roku...).
    Także poza badaniami trzeba jeszcze znaleźć kogoś kto je poprawnie odczyta...
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.