Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • CommentAuthorEkspert
    • CommentTimeJun 17th 2011
     permalink
    monis87 - a czy prowadziłaś może obserwacje śluzu i temperatury poprzebudzeniowej? Bez takich danych naniesionych na wykres ciężko będzie komukolwiek tutaj odpowiedzieć na Twoje pytanie. Możliwe, że te plamienia/skąpe krwawienia to były okołoowylacyjne, a nie były prawdziwą menstruacją. Tego nie stwierdzimy, nie wiedząc, czy wystąpił wcześniej wzrost temperatury.
    Zachęcam do rozpoczęcia obserwacji i wprowadzania ich tutaj na wykres. Przy staraniach o dziecko taka wiedza o swoim organizmie zdecydowanie Ci się przyda a my będziemy mogły Ci pomóc w interpretacji cykli.
    Pozdrawiam!
    Joanna
    • CommentAuthormonis87
    • CommentTimeJun 17th 2011
     permalink
    Dziękuję bardzo za odpowiedź. mam tylko pytanie, może trochę nie na miejscu... od kiedy powinnam zacząć mierzyć temperaturę? zaraz od pierwszego dnia miesiączki? az wstyd sie przyznać, ale nawet nie bardzo wiem jak zabrać się do tych obserwacji. do tej pory myslałam, że nie jest to konieczne i w końcu nam się uda...
    •  
      CommentAuthorbari_87
    • CommentTimeJun 17th 2011
     permalink
    Najpóźniej od 5-6 dnia cyklu :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorkarolajnas
    • CommentTimeJun 17th 2011 zmieniony
     permalink
    monis87 radzę Ci zacząć mierzyć temperaturę już od dziś, im więcej zaobserwowanych dni, tym lepiej :) I uwierz, że bardzo wiele można się dowiedzieć o tym co się dzieje z Twoim organizmem, ja miałam plamienia w połowie cyklu i dziś u ginekologa potwierdziłam, że są to plamienia okołoowulacyjne. A to wszystko dlatego, że dzięki obserwacjom coraz lepiej poznaję swój organizm. Na razie się martw, tylko wsłuchaj się w siebie :) Byle nie za mocno, żeby nie zbzikować. Temperatura, śluz i szyjka dadzą Ci naprawdę wiele wskazówek, w jakim momencie cyklu właśnie się znajdujesz. Pozdrawiam i trzymam za Ciebie kciuki :)
    --
    • CommentAuthormonis87
    • CommentTimeJun 17th 2011
     permalink
    w takim razie zaczynam mierzyć temperaturkę już od jutra... zobaczymy jak z tylko z tą moją systematycznością... :) a czy stosowałyście jakieś środki wspomagające? typu witaminy albo coś ziołowego? może jakaś inna dieta?
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeJun 17th 2011
     permalink
    Zacznij stąd, będzie Ci łatwiej. W ABC podręczników wybierz coś dla siebie.
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorkarolajnas
    • CommentTimeJun 17th 2011 zmieniony
     permalink
    Ja pod wpływem wypowiedzi dziewczyn zaczęłak łykać wiesiołek, piję siemię lniane, łykałam też przez 90 dni Castagnus. Zajrzyj sobie pod moje wykresy tam w notatkach mam wszystko wypisane. Poza tym byłam dziś u nowej pani ginekolog, która była zachwycona faktem, że prowadzę obserwację :)
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeJun 17th 2011
     permalink
    Co gin mówiła? Miałaś ze sobą wykresy?
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorkarolajnas
    • CommentTimeJun 17th 2011
     permalink
    Miała wykresy. Pani doktor była bardzo mile zaskoczona tym, że tak bacznie obserwuję. Powiedziała, że to bardzo odpowiedzialne i na pewno dostarczy mi wiele ważnych informacji, szczególnie, że planuję zajść w ciążę. Dodatkowo uznała, że taka obserwacja w połączeniu z regularnymi wizytami u ginekologa pozwoli mi uniknąć wielu niepotrzebnych stresów i w porę reagować na wszelkie nieprawidłowości. Powiedziała, że mimo wszystko w dzisiejszych czasach to rzadkość i bardzo się cieszyła, że mogę z nią porozmawiać dokładnie jak przebiegają moje cykle.
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeJun 19th 2011
     permalink
    Wykresy bardziej się przydają do odkładania.
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthoragapeel
    • CommentTimeJun 21st 2011
     permalink
    Dlaczego bardziej? Do zajścia w ciążę są jak najbardziej użyteczne ;)
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeJun 21st 2011
     permalink
    Najbardziej przydatne w celu wyznaczenia terminu porodu i tyle.
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthoragapeel
    • CommentTimeJun 23rd 2011
     permalink
    Ale można przecież też wyznaczyć dzięki nim okres płodności, obserwować przebieg cyklu i zauważyć pewne nieprawidłowości, które mogą powodować problemy z zajściem w ciążę, czy choćby prozaicznie, wiedzieć który to dzień lutealnej i czy można już zrobić test ;)
    •  
      CommentAuthorBlanka81
    • CommentTimeAug 14th 2011
     permalink
    Moje fl są po porodzie dość długie, zwykle ok 14 dni. Pod koniec cyklu mam lekkie plamienia. Czy pomimo długich fl plamienia mogą oznaczać jakąś niedomogę progesteronu?
    -- [*]
    •  
      CommentAuthoragapeel
    • CommentTimeAug 16th 2011
     permalink
    Ostatnio dowiedziałam się, że przyczyną takich plamień może być też nadżerka.
    •  
      CommentAuthorBlanka81
    • CommentTimeAug 16th 2011
     permalink
    Moja mama mówiła mi też, że po porodzie zaczęła mieć plamienia przedmiesiączkowe i tak już zostało.
    -- [*]
    • CommentAuthorSkiti
    • CommentTimeSep 1st 2011
     permalink
    Hej, w zeszlym cyklu 2 dni przed @ mialam plamienia. Brazowe, bardzo male i tylko w sumie rano jak wstalam po nocy. Czytalam gdzies ze to za niski progesteron moze byc. Ktoras miala podobnie? jak to sie leczy?
  1.  permalink
    Od dwóch cykli mam to samo. zapytam o to mojego ginekologa i napiszę czego się dowiedziałam.
    •  
      CommentAuthorjako
    • CommentTimeSep 1st 2011
     permalink
    U mnie to samo i jak na złość pierwszy raz akurat w momencie jak miałam brać w tym cyklu clo. Pierwszego dnia minimalne plamienie - wliczyłam je więc jako 29 dzień poprzedniego cyklu. Na drugi dzień znowu plamienie ale bardziej obfite i wieczorem typowa @ (bardzo skąpa w tym cyklu) - ten dzień policzyłam jako 1dc ale zaznaczyłam plamienie i clo brałam na wieczór od 5dc wg zaleceń.
    Do tej pory nie wiem czy nie powinnam odczekać dnia więcej :/
    • CommentAuthorMloda098
    • CommentTimeSep 8th 2011
     permalink
    Hej.. na dniach kiegy mailam dostac miesiaczke dostalam ja ale nie dosc ze bardzo slaba to jeszce trwala 2 dni.. Jaka to oznaka ? czy jestem chora?
    :cry:
  2.  permalink
    ja na twoim miejscu zrobiłabym test ciążowy, plamienie przypominajace miesiaczke czasem zdarza sie u kobiet w ciąży
  3.  permalink
    Najlepszym wyjsciem jest wizyta u lakarza a poza tym tu, na 28dni tez jest juz sporo na ten temat...
    --
    •  
      CommentAuthorKasiaMW
    • CommentTimeSep 19th 2011
     permalink
    dla dziewczyn z plamieniem:) ja odkąd sięgam pamięcią zawsze 1,2,3dni przed @ miałam brązowe plamienie nawet było przydatne bo małpa nigdy mnie nie zaskoczyła ale jak się zaczęłam starać o dzidziusia to już zaczęłam się tym martwić progesteron mam w normie ale niski bo 13,88 ale i z ta przypadłością udało się zajść w ciąże:) oczywiście z tego powodu miałam plamienie na początku ciąży ale dostałam duphaston i jest wszystko tak jak powinno! życzę powodzenia:):bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorJudytka861
    • CommentTimeSep 27th 2011
     permalink
    Witam, mój problem wygląda następująco. Zgłosiłam się do gin ponieważ zdecydowaliśmy się z mężem na dzidziusia. Lekarz po badaniach stwierdził niski progresteron. Przepisał dupka od 15-24 dc. Brałam do przez 4 cykle po czym odstawiłam bo źle się czułam. Plamienie miałam zasze 3 dni przed @. Od 2 miesięcy mam jej juz 5-6 dni przez. Gina mam w listopadzie dopiero. Co to może oznaczac powinnam się martwić ?? Staramy się juz pół roku i nic ;( Wykresy sa udostępnione.
    --
    •  
      CommentAuthorblubis
    • CommentTimeOct 23rd 2011
     permalink
    Mam pytanie - od dawna przed okresem miałam plamienia - wydaje mi się, że krew była wtedy tylko w środku, ale poprzez obserwację wiedziałam, że ona tam jest i okres się zbliża. Miesiąc temu miałam już takie większe krwawienie na tydzień przed, bezbolesne a potem normalnie dostałam okres. Pomiędzy tymi plamieniami/krawieniami a okresem byłam u ginekologa - powiedział, że okres się nie rozpoczął jeszcze. Teraz miałam znów tak samo - krwawiłam ale na podpasce w ciagu dnia jest bardzo mało. Okres rozpoczał się normalnie w piątek - bardzo silnym bólem i dużą ilością krwi wraz z widocznymi kawałkami nabłonka.. Proszę o pomoc
    --
    •  
      CommentAuthoragapeel
    • CommentTimeOct 24th 2011
     permalink
    To może być wiele czynników: za niski progesteron, niedomoga ciałka żółtego, nadżerka, wysoka prolaktyna, problemy z hormonami tarczycy itd. Mówiłaś o tym problemie lekarzowi?
    • CommentAuthoradziula
    • CommentTimeNov 6th 2011
     permalink
    Witam. Na wstepie dodam, ze staram sie od 1.5 roku, i wlasnie od tego mometu zaczely sie problemy z plamieniem przed @.
    Na poczatku, nie wystepowaly w kazdym cyklu. Po pol roku poszlam do lekarza, bo mialam krotkie cykle 25-36, a owulacje 15-16dc. Lekarz stwierdzil niedomoge lutealna, cala reszta po usg ok, pecherzyk pekal itp. Przepisal progesteron, bez robienia wynikow. Brac po owulacji przez 15dni, przez 3 mc, i w tym czasie nie plamilam, dodam jeszcze, ze plamienie to brazowa maz, bez krwi. Po drugim miesiacu kuracji zbadalam progesteron i prolaktyne. Progesteronu bylo duzo ponad norme, za to prolaktyna podwyzszona. Mialam odstawic progesteron, dostalam lek do zbicia prolaktyny na 3mc. Po 1.5 mc sprawdzilam prolaktyne, i jest bardzo dobra, nadal biore, ale nie wiem czy brac kolejny mc, skoro mam dobry wynik. Mimo tego od dwoch cykli brudze juz od 20dc, a w 28dc dostaje normalnie @. Mam 33lata, przed 1.5 roku robilam wszystkie badani, tarczycy, estadriol itp, prolaktyne rowniez, wszystkie byly bardzo dobre, tylko dzieci rodzic, tak powiedzial lekarz. O co w tym wszystkim chodzi?
    •  
      CommentAuthorwiolettala
    • CommentTimeNov 16th 2011
     permalink
    Witam,
    Od 3 dni mam brunatne plamienie zamiast normalnego krwawienia, czy ktoras z was miala cos podobnego?
    •  
      CommentAuthoreveke
    • CommentTimeDec 3rd 2011
     permalink
    adziula leku na prolaktynę nie odstawiaj do zajścia w ciążę, po prostu jak odstawisz lek to ona najprawdopodobniej skoczy, a prl bardzo utrudnia zajście w ciążę, chyba, że odstawisz lek a bardzo czesto bedziesz badac poziom prl
    ja tez juz zbiłam prl a lek nadal biorę, w środe bede to jeszcze dokładnie konsultować z endokrynologiem

    wioletta to mogą byc zaburzenia hormonalne, w którym dniu cyklu jestes?
    --
    •  
      CommentAuthorPeppermill
    • CommentTimeDec 9th 2011
     permalink
    Dziewczyny mam pytanie. Dostałam @ cztery dni przed terminem. Krwawienie było lekkie, bezbolesne i trwało trzy dni. Potem nastąpił dzień przerwy i wczoraj wieczorem zaczęły się typowe bóle menstrualne, a dziś rano @ powróciła, obfita i bolesna( w zasadzie właśnie dziś powinna się pojawić). Teraz nie wiem, czy te trzy dni zaliczyć do tego cyklu, czy potraktować jak plamienie i zaliczyć do poprzedniego? Co myślicie? Dodam, że zwykle cykle mam regularne, 27dniowe.
    --
    •  
      CommentAuthorPeppermill
    • CommentTimeDec 9th 2011
     permalink
    A temperatura dopiero dziś poleciała na łeb, na szyję...
    --
    •  
      CommentAuthoreveke
    • CommentTimeDec 9th 2011
     permalink
    Chyba jeśli było delikatne a tempka wysoko to do poprzedniego cyklu.
    --
    •  
      CommentAuthorPeppermill
    • CommentTimeDec 9th 2011
     permalink
    Dzięki eveke, i ja tak zaczynam myśleć- szczególnie jak teraz porównuję te trzy dni z obecną @, to tamto krwawienie było faktycznie lekkie.
    --
    •  
      CommentAuthormorkub
    • CommentTimeDec 9th 2011
     permalink
    Temperatura nie zawsze spada od razu na początku cyklu. Początek cyklu to pierwszy dzień krwawienia, plamienia wliczasz do poprzedniego. Tylko Ty, Izulko, wiesz, czy to było plamienie, czy krwawienie. Więcej może tu pomóc długość fazy lutealnej(która zazwyczaj jest stała) niż długość cyklu.
    •  
      CommentAuthorPeppermill
    • CommentTimeDec 9th 2011
     permalink
    Taa...tylko, że ja obserwuję się dopiero od połowy poprzedniego cyklu i nie wiem ile lutealna u mnie trwa. A poza tym ja chyba jestem jakaś głupia, ale naprawdę nie potrafię ocenić czy to było plamienie, czy krwawienie. Tzn. zawsze myślałam, że plamienie to parę kropel, plamek dosłownie. Ale jak tu poczytałam, że dziewczyny mają po kilka dni brązowy śluz w większych ilościach i zaliczają to do plamienia i to zupełnie zbiło mnie z tropu.
    --
    •  
      CommentAuthoreveke
    • CommentTimeDec 10th 2011
     permalink
    właśnie jak sama widzisz w tym momencie, bez obserwacji, ciężko coś określić...
    wpisz sobie tak jak czujesz i po prostu sie obserwuj, koniecznie poczytaj o jakiejś konkretnej metodzie i stosując sie do jej zasad obserwuj cykle, nie bedziesz miała wiecej niespodzianek
    --
    •  
      CommentAuthormorkub
    • CommentTimeDec 10th 2011
     permalink
    Rzeczywiście krwawienie od plamienia różni się przede wszystkim intensywnością, a mi osobiście odróżnić lekkie krwawienie od plamienia pomaga też po prostu kolor tej wydzieliny na podpasce - czy jest to bardziej "żywa krew" czy brąz.
    Zgadzam się z eveke - określ sama początek cyklu. Nawet jeśli się pomylisz, to nie ma większego znaczenia przy obserwacjach. Bywa to ważne, gdy np. musisz zrobić jakieś badania w określonym dniu na początku cyklu (np. badania niektórych hormonów czy usg) albo rozpocząć branie leków w którymś określonym dniu cyklu. Obserwacje dadzą Ci wiedzę o Twoim organizmie i mniej takich pytań.
    •  
      CommentAuthorPeppermill
    • CommentTimeDec 10th 2011
     permalink
    Poczytałam troszkę o metodach i gdzieś znalazłam wskazówkę, że jeśli wystarcza wkładka, a kolor nie jest krwistoczerwony, to można to zaliczyć do plamienia. Tak właśnie zrobiłam, przez co mój cykl jest znowu śliczny- 27 dniowy, jak zwykle. Choć z tym plamieniem pod koniec cyklu to wcale już chyba tak ślicznie nie jest. Z tego, co tu poczytałam, to może być objaw zaburzeń progesteronu albo prolaktyny. Mam jednak nadzieję, że to wciąż jakieś popigułkowe sensacje.
    --
    •  
      CommentAuthoreveke
    • CommentTimeDec 10th 2011
     permalink
    wystarczy zbadac prl i progesteron 7dpo i juz wiesz więcej ;)
    --
    •  
      CommentAuthorBlanka81
    • CommentTimeDec 25th 2011
     permalink
    Napiszę Wam jak skończyły się moje problemy z plamieniami przed miesiączką.
    Od czasu problemów zdrowotnych w listopadzie 2010 miałam plamienia,zaczynały się ok 4-5 dni przed miesiączką. Martwiłam się, że maja jakieś poważniejsze podłoże. Przyznam się, że bałam się iść do lekarza, że wyjdą jakieś większe problemy... Odważyłam się pójść do specjalisty dopiero po roku.
    Byłam u dr Preeti Agrawal. Wiedziałam od przyjaciół, że to nie tylko dobra lekarka ale i zajmie się psychiką, nastawieniem psychicznym do swojego ciała po trudnych doświadczeniach, żebym znów mogła zaufać sobie.
    Po badaniu ginekologicznym i dokładnym USG okazało się, że stan samej macicy jest bardzo dobry. Zostały mi wiec zapisane liczne badania hormonalne, które są w trakcie realizacji.
    Jednak pani doktor zaleciła mi szeroko zakrojoną dietę.
    Wykluczyła z mojej diety takie produkty:
    -biała mąka
    -kawa
    -czarna herbata
    -mleko
    -żółty ser
    -cukier
    Zaleciła:
    -rumianek
    -mięta
    -herbata z liści malin
    -olej lniany
    Badania oczywiście wykonam, ale już drugi miesiąc trzymam się tych zaleceń. Na początku nie było to proste, od lat piłam dużo kawy, dużo mleka i wszelkiego nabiału, jadłam tez dużo produktów z białej mąki. Odstawienie tego wszystkiego i wprowadzenie zalecanych zamienników było trudne i wymagało dużej motywacji. Jednak już w pierwszym tygodniu stosowania tych zaleceń odczułam dużą różnicę. Zniknęły wszelkie wypryski, czułam się fizycznie i psychicznie znacznie lepiej. No i najważniejsze, już w pierwszym miesiącu zniknęły plamienia przed miesiączką. Teraz jestem tuż przed kolejnym okresem i plamienia nie ma.Mam wrażenie, że zalecona dieta, także picie ziół i oleju lnianego wyrównało gospodarkę hormonalną zachwianą stresami i wyniszczającą chorobą.
    Może te informacji komuś pomogą, może pomogą bez lekarstw wyrównać cykl i pozbyć się plamień. Ja polecam, to na pewno nie zaszkodzi a może pomóc.
    -- [*]
  4.  permalink
    a ja sobie planuję co zjem jak skończę z tą cukrzycową dietą i karmieniem.... a tu widzę lipa... do końca życia bez pączusiów :D
    --
  5.  permalink
    wczoraj byl 12 dzien po iui , 25 d.c i sie bardzo przestraszylam poniewaz wczoraj wieczorem po stosunku z moim M. zaczełam krawawić, myślałam że okres przyszedł wcześniej i ze nie jestem w ciąży, ale rano się obudzilam i zero krwi. Ta krew nie przypominała krwi takiej jak przy okresie, była bardzo czysta i przejrzysta ta krew taka czerwioniutka. nie wiem co o tym myśleć zmartwiło mnie to :( czy ktoras tez tak miala albo wie oco chodzi???
    •  
      CommentAuthorPeppermill
    • CommentTimeJan 14th 2012
     permalink
    nie chcę cie nakręcać patrycjator, ale może to implantacja? Ja miałam trzy dni plamienia w 7, 8 i 9dfl.
    --
  6.  permalink
    tyle ze u mnie to nie wygladalo na plamienie tylko jakby duza ilosc krwi nagle sie pojawila krwisto czerwona ale zaraz po tym jak sie umylam krew juz nie leciala nie wiem czy takie krawienie moze oznaczac implantacje
    •  
      CommentAuthorPeppermill
    • CommentTimeJan 15th 2012
     permalink
    Ale tylko jednorazowo ta krew? A kiedy powinnaś mieć @?
    --
  7.  permalink
    W piątek wieczorem krwawilam jednorazowo a w pn powinnam mieć okres
    •  
      CommentAuthorwiolettala
    • CommentTimeJan 19th 2012
     permalink
    Taka krew po stosunku to tez oznaka nadzerki, jak tak mialam, lepij idz na badanie i powiedz o co biega.
    • CommentAuthormagdula872
    • CommentTimeMar 24th 2012
     permalink
    Witam, mam kłopot,..może ktos tutaj udzieli mi fachowe rady...
    Od bliska 1,5 roku mam kłopty z miesiaczkami...Sa w miare reguralne ale pojwiaja sie plamienia, trwające do 7-10 dni.. dodam ,że moje miesiączki trwają przeciętnie również 6-9 dni...i są obfite.Czesto sie badam u lekarza.Po ciązy miałam usuwana nadżerkę. Obecnie niepokoja mnie ciągle plamienia ,od koloru brązowego,aż po czary,..nawet w trakcie przyjmowania pigułek(a biorę je od 4 mies.) .Lekarz miesiąc temu zrobil mi usg dopochwowe, i wykrył mała torbiel.Przepisał tabletki na wyrownanie zaburzeń hormonalnych, niestety, to cały czas sie powtarza. Mma na myśli plamienia.Powiedział,że nie powinno ich być w trakcie zazywania tabl. Dodam, że po każdym stosunku i po badaniu ginekologicznym takowe plamienia się pojawiają. Jak wiec widać, przez praktycznie cały miesiąc jestem niedysponowana... Tydzien temu zrobilam kolejna cytologię(wczesniej-jakies 7 mies. temu była grupa II/III),więc czekam na wynik..A ciężko było mi sie dostać na badanie z powodu ciągłej niedyspozycji... Dlatego piszę,...czy któraś z Was miała podobny problem???Martwię się,żę to może mieć znaczny wpływ na moją pładność..A przyznam,żę hciałabym mieć wkrótce drugie dziecko...
    Jesli ktos może udzielic mi rady, to bardzo proszę... Marwię się całą tą sytuacją..;(

    pozdrawiam
    • CommentAuthormaritb
    • CommentTimeJun 18th 2012
     permalink
    Witam,

    jestem nowa na 28dni i przepraszam z góry jeśli pytanie jest niedorzeczne. Mam problem ponieważ chciałabym zacząć prowadzić obserwacje ale nei jestem pewna kiedy zaczyna się miesiączka! Chodzi o to, że najpierw 1-2 dni pojawia się brązowe plamienie i potem nagle pojawia się obfita miesiączka już w "normalnym" kolorze. W ten sam dzień zazwyczaj zaczynają się mocne skurcze w podbrzuszu. Zawsze traktowałam to plamienie jako początek miesiączki ale nie chcę popełnić błędu i nanosić złe dane na wykres. Czy możecie mi pomóc? Czy mam liczyć początek cyklu od tego "właściwego krwawienia" czy do początku? Bylam juz z tym u ginekologa ale gin powiedziala, ze "Pani po prostu tak ma i to nie jest nic nieprawidłowego, tak się u Paniz aczyna menstruacja". Sama juz nie wiem.....

    Pozdrawiam
    Marta
    •  
      CommentAuthorAgatella
    • CommentTimeJun 18th 2012
     permalink
    Nowy cykl zaczyna się w dniu, w którym pojawia się "żywa" krew.
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.