Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • CommentAuthormaritb
    • CommentTimeJun 18th 2012
     permalink
    Dziękuję ślicznie:) w takim razie czekam na @ i jak tylko się pojawi zaczynam prowadzić obserwacje i pomiary :)
    •  
      CommentAuthorluczynka
    • CommentTimeJun 18th 2012
     permalink
    Gdybyś równolegle z rozpoczęciem obserwacji, zaczęła czytać jakikolwiek podręcznik do jakiejś metody NPR, nie zadawałabyś pytań dotyczących tak elementarnych spraw.
    --
    •  
      CommentAuthor_MIA_
    • CommentTimeJun 18th 2012
     permalink
    Luczynka, portal nazywa sie 28dni POZNAJ swoja plodnosc.... Nie uwazam, aby w pytaniu maritb bylo cos niedorzecznego. Nie wiedziala to spytala.
    --
    •  
      CommentAuthorLexia
    • CommentTimeJun 18th 2012
     permalink
    luczynka, brawa za skuteczne odstraszanie od NPRu. Na każdy wątek musisz odpowiadać jadowicie? Bo co powstaje nowy, to nie brakuje tam Twojej wypowiedzi pełnej ironii i jadu, która generalnie w kwestii merytorycznej nie wnosi nic.
    --
    •  
      CommentAuthor_MIA_
    • CommentTimeJun 18th 2012 zmieniony
     permalink
    no i pomijam kwestie , ze odpowiedz na zadane pytanie zajelaby Ci mniej czasu niz pisanie zlosliwosci.....
    --
    • CommentAuthormaritb
    • CommentTimeJun 18th 2012
     permalink
    nie szkodzi - spodziewałam się że kogoś moje pytanie zirytuje :)
    moya212 i Lexia - dziekuje za wyrozumiałość.
    Dzieki forum dowiedziałam się o czym mogą świadczyć plamienia przed i po miesiączce (też mam). Według mojej gin nei świadczą o niczym ale po tym co tutaj przeczytałam zaczynam się martwić, bo chcemy zacząć się z mężem starać o dzidziusia. Odkryłam też, że, bardzo rzadko ale zdarza się że w niektórych cyklach mam plamienie 2-3 dni, potem jest spokój czyli zero plamienia na 3-4 dni i dopiero wtedy zaczyna się @. Obawiam się, że mam jakieś zaburzenia hormonalne. chyba zmienię lekarza albo zrobię badani ana własną rękę.
    •  
      CommentAuthorLexia
    • CommentTimeJun 18th 2012
     permalink
    Zmiana lekarza i badania to dobra myśl. Myślę, że progesteron powinien pójść na sam początek, ale na pewno są tu dziewczyny, które mają o wiele większą wiedzę (a przede wszystkim doświadczenie) w badaniu hormonów. Trzeba pamiętać, że muszą być one badane w odpowiednim dniu cyklu.
    --
    •  
      CommentAuthorJaheira
    • CommentTimeJun 18th 2012
     permalink
    Lexia: brawa za skuteczne odstraszanie od NPRu. Na każdy wątek musisz odpowiadać jadowicie?


    Widać u niektórych osób w domu jest tak dużo podręczników do NPR,że na półce zabrakło miejsca na podręczniki Savoir Vivre:devil:
    --
    •  
      CommentAuthorEfiaa
    • CommentTimeJun 18th 2012
     permalink
    Ja też mam problem z plamieniami. Nie dość, że mam je przed (przynajmniej ostatnio), to i po @ parę ładnych dni. Wiem na pewno, że pomaga picie maliny i czerwonej koniczyny (jak piłam, nie było plamień), ale to wymaga konsekwencji...
    •  
      CommentAuthorAgatella
    • CommentTimeJun 18th 2012
     permalink
    Efiaa, a piłaś te zioła cały cykl, czy tylko w drugiej połowie? I ile czekałaś na efekt? A w ogóle wiesz dlaczego miałaś te plamienia?

    Treść doklejona: 18.06.12 23:38
    A tak w ogóle Luczynko, to ja nie zdążyłam żadnego podręcznika nawet kupić, bo wszystko od a do z zostało mi krok po kroku tu wytłumaczone, albo odnalazłam w historii wątków..
    •  
      CommentAuthorPeaberry
    • CommentTimeJun 18th 2012
     permalink
    Właśnie Efiaa, napisz jeszcze, skąd wytrzasnęłaś tę wiedzę? Sama zabieram się za zrobienie porządku ze swoim problemem, chcę zacząć od serii badań od nowego cyklu. Zamierzam własnie iść w kierunku ziołolecznictwa, więc jestem żywo zainteresowana każdą informacją na ten temat.
    -- Wszystko o kawie - najnowsze forum o kawie. Miejsce dla ludzi z pasją!
    •  
      CommentAuthorAgatella
    • CommentTimeJun 18th 2012
     permalink
    Mnie też ostatnio ciekawią zioła, ale tego jest tyle, że nie wiadomo nic.. różne mieszanki, różne opinie. O tych liściach malin na przykład jedni piszą, że są dobre w drugiej fazie, dla zagnieżdżenia, a drudzy, że mogą wywoływać skurcze macicy i są dobre do wywołania porodu....
    •  
      CommentAuthorPeaberry
    • CommentTimeJun 19th 2012
     permalink
    O ile wiem czerwona koniczyna ma zastosowanie w objawach menopauzy, bo zawiera sporo fitoestrogenów i jeśli to faktycznie pomaga, to potwierdzałoby moją teorię o niedoborze estrogenów a nie progesteronu, co powszechnie uważa się za przyczynę plamień w III fazie. Pamiętam nawet, że istnieje preparat na rynku z wyciągiem z czerwonej koniczyny, ale niestety nie pamiętam nazwy handlowej. Sprowadzałam go kiedyś dla jednej z pacjentek.
    Liście malin są za to źródłem flawonoidów uszczelniających i uelastyczniających naczynia krwionośne. Poprawiają pracę mięśniówki gładkiej a garbniki doskonale sprawdzają się w biegunkach. Liście malin nie zawierają składników wywołujących skurcze to raczej wiesiołek uwrażliwia mięśniówkę na skurcze bo dostarcza substratów do przemiany w prostaglandyny. Tyle wiem o liściach malin.
    Mam zamiar z wynikami badań i z wykresami udać się do poradni Zakonu Ojców Bonifratrów. Tam lekarze komponują indywidualnie mieszanki po zapoznaniu się z wynikami. Zobaczymy co mi z tych planów wyjdzie.
    -- Wszystko o kawie - najnowsze forum o kawie. Miejsce dla ludzi z pasją!
    •  
      CommentAuthorAgatella
    • CommentTimeJun 19th 2012
     permalink
    Ta czerwona koniczyna jest też preparacie Fertil Aid dla staraczek.
    Myślę, że to super pomysł udać się do zaufanych znawców ziół, bo na własną rękę, to ja bym się jednak bała coś kombinować..
    •  
      CommentAuthorEfiaa
    • CommentTimeJun 19th 2012 zmieniony
     permalink
    Dziewczynki, ziółka poleciła mi znajoma z 28, właśnie malinę i czerwoną koniczynę do owulacji. Piłam tak wcześniej jeden cykl, za to 2 miałam ładne, bez plamień. Potem zaprzestałam, to były aż 2 plamienia (początek i koniec cyklu).
    Ziółka powinno się pić parę razy dziennie, ale ja piłam tylko raz na dzień (ograniczenia czasowe). Poza tym w tym cyklu dołączyłam mieszankę nr 1 o. Klimuszki zamiast Clo (ta co się odstawia na 3 godziny). Liczę, że to też się przyczyni do poprawy.
    Możliwe, że to właśnie coś z estrogenem. Ale progesteron też mam nie najlepszy, skoro plamię przed @. W czwartek go zbadam (peak+8, może dodam estradiol).

    Agatella, ja się nie boję. Ja już tylu sposobów próbowałam, że każdy nowy to nowa szansa. Ale specjaliści od fitoterapii jak najbardziej.
  1.  permalink
    Ja też miałam plamienia. Poźniej brałam Duphaston, który miał pomóc ale nie pomógł... Ostatnio, od 2 cykli jadę na Luteinie i odpukać plamień nie ma. Ciekawe to co piszecie o herbatkach z malin, rumianku - będę piła więcej, tym bardziej, że lubię :)
    --
    •  
      CommentAuthorkarolajnas
    • CommentTimeJun 24th 2012 zmieniony
     permalink
    I ja się przyłączę, gdyż sama przez długi czas miałam plamienia przed @. Badania progesteronu wykazały, że to jego wina. Lekarz przepisał Duphaston, brałam go przez 3 miesiące, niestety nic to nie dało. W kolejnym cyklu lekarz postawił na luteinę pod język, odpukać plamień nie było. Być może to pomogło. Nie wiem, przekonam się, jak będzie w kolejnych cyklach. Sama jestem ciekawa, jak to jest z tymi ziołami. Bardzo chętnie się czegoś więcej dowiem, jeżeli macie jakieś doświadczenia w tym temacie.
    --
  2.  permalink
    Ja tylko jestem zła bo plamienia miałam przez ponad rok i lekarka mówiła, że tak czasem jest. Zła też na siebie, ze nie byłam bardziej uparta i dociekliwa wcześniej.
    Ale póki co "dobrze nam" z Luteina.
    --
    •  
      CommentAuthorAgatella
    • CommentTimeJun 24th 2012
     permalink
    mia_mendoza: o herbatkach z malin


    Tylko zauważ, że jest różnica między herbatką z malin (z owoców) a herbatka z liści malin - którą na co dzień rzadko pewnie kto pije, więc piszę na wypadek jakbyś nie dostrzegła tego niuansu.
    No chyba, że wcześniej była mowa o właściwościach herbaty z malin, to wtedy ja też chętnie ;)
  3.  permalink
    Tak, tak :) Myślałam o liściach a wyszedł skrót myślowy i maliny... choć te też pyszne!
    --
  4.  permalink
    Czy ktoras z was zaszla w ciaze pomimo plamien wystepujacych przed okresem? Mam takie plamienia brazowawe na kilka dni do tygodnia przed okresem. Pojde z tym oczywiscie do lekarza ale chcialabym wiedziec czy jest w takim razie szansa na dzieko czy bez jakichs lekow sie nie obedzie?
    Bralam przez 3 miesiace Castagnus. Pomogl mi ale kiedy go odstawilam to plamienia wrocily.
    •  
      CommentAuthorAnula85
    • CommentTimeSep 13th 2012 zmieniony
     permalink
    Zapraszam na forum Starające się o dzidzie .Myślę ,że tam uzyskasz sporo informacji na ten temat.
    --
    •  
      CommentAuthorrozwazna
    • CommentTimeSep 13th 2012
     permalink
    a badałaś progesteron, ja tez miałam brązowe plamienia w udanym cyklu brałam luteinę
    -- „kto nie dąży do rzeczy niemożliwych, nigdy ich nie osiągnie” Heraklit
    •  
      CommentAuthorEfiaa
    • CommentTimeSep 13th 2012
     permalink
    A z plamieniami przed i po, bo ja takie mam też jest szansa??
    • CommentAuthorolaf82
    • CommentTimeSep 28th 2012
     permalink
    Witam,
    Staramy sie z mezem o potomka juz od 9 miesiecy i jak na razie bez sukcesu.
    Problem jaki mnie frustruje to regularne, co miesieczne plamienia na rowny tydzien przed okresem.
    Czytalam juz wiele na ten temat, robilam badania hormonalne. Wszystko wyszlo ok i mowiono mi ze taka juz moja uroda...
    Nie wiem czy do konca zgadzac sie z ta opinia, bo nie bardzo pamietam juz jak to bylo w moim przypadku przed staraniem...

    Pytanie jakie mnie nurtuje to czy jest mozliwe aby doszlo do zaplodnienia i zagniezdzenia sie komorki jajowej a mimo wszystko wystapily przedtygodniowe plamienia? Rozumiem ze moze dojsc do wystepowania plamienia implantacyjnego tydzien po owulacji, ale nie o nie pytam.
    Chcialabym dowiedziec sie czy ktoras z pan miala taki problem jak ja, zaszla w ciaze, miala plamienia na tydzien przed spodziewanym okresem, ktore ja zmylily i pozbawily nadziei a mimo to do okresu nie doszlo i ciaza okazala sie faktem?

    A moze jednak jest tak, ze takie plamienia nie powinny sie juz w ogole pojawic (w przypadku osob ktore mialy takie regularne przedtygodniowe planiemia) kiedy jednak do ciazy dojdzie (juz w pierwszym miesiacu)?

    Plamienia ktore mam sa o roznej intensywnosci, raz takie ktore nie przeszkadzaja, a raz takie ktore przypominaja koncowke okresu.
    Dodam, ze nie towarzysza tym plamienion zadne bole piersi, brzucha itp. Generalnie brak u mnie stanu napiecia przedmiesiaczkowego.

    Z gory dziekuje za odpowiedzi.

    Pozdrawiam
    Ola
    •  
      CommentAuthorOlenka01
    • CommentTimeSep 29th 2012
     permalink
    tu znajdziesz coś o plamieniach w czasie ciąży: KLIK
    -- []
    • CommentAuthorolaf82
    • CommentTimeSep 29th 2012
     permalink
    Dziekuje za wskazanie linku ale moj problem nie dotyczy plamien w czasie ciazy.

    Chcialabym dowiedziec sie czy ktoras z pan miala taki problem jak ja , zaszla w ciaze, miala plamienia na tydzien przed spodziewanym okresem, ktore ja zmylily i pozbawily nadziei a mimo to do okresu nie doszlo i ciaza okazala sie faktem?
    •  
      CommentAuthorEmmalyn
    • CommentTimeOct 25th 2012
     permalink
    Witajcie! Miałam plamienia 2-4 dni przed okresem od około 4 lat i udało mi się zajść w ciążę dość szybko. W szczęśliwym cyklu plamienia już się nie pojawiły, ale oczywiście u każdej kobiety może być inaczej. Nie miałam też plamienia implantacyjnego.
    --
    • CommentAuthorAguniaGR
    • CommentTimeDec 25th 2012
     permalink
    Witajcie! Ja również regularnie mam plamienia na 3-5 dni przed okresem, którym towarzyszą bóle jajników. Pomimo tych plamień w ciążę udało mi się zajść, ale niestety nie udało mi się jej utrzymać. Dopóki okres mi się nie zaczął spóźniać w ogóle się nie domyślałam, że jestem w ciąży, ponieważ plamienia, akurat w tamtym cyklu co prawda nie wystąpiły, ale za to miałam wszystkie objawy jak przed @.

    Treść doklejona: 25.12.12 18:48
    Aha, zapomniałąm dodać, że zaraz po tym jak dowiedziałąm się o ciąży (1 dzień po spodziewanym okresie) miałam lekkie krwawienia (w sumie to był raczej różówy śluz). Od razu poszłam z tym do lekarza i dostałam duphaston, który przyjmowałam, aż do poronienia ( 1 tydzień). Jak zatem pokazuje mój przykład plamienia należy wyleczyć przed ciążą, bo później może już być za późno.
    •  
      CommentAuthorpoziomkaUK
    • CommentTimeDec 25th 2012 zmieniony
     permalink
    A ja w 8 dniu przyjmowania luteiny dostalam plamien i to w 21 dniu cyklu, plamienie trwalo 5 dni i dzis jest szosty dzien i jest delikatne plamienie i nie wiem co to moze byc....gin mi powiedzial, ze to nie byla @ ale tempka wskazuje jakby bylo ju po @....a to byl moj ostatni cykl z torbielami i mialam zaczac brac clo od 2 dnia cyklu ale nie wiem jak to liczyc:/ niby to bylo tylko plamienie ( na czarno) ale brzuch mnie rano bolal jak na @
    -- moje najwieksze zyciowe osiagniecia: WIKTORIA 06.02.2014 DOMINIK 01.04.2016
    • CommentAuthorasia123321
    • CommentTimeDec 14th 2013 zmieniony
     permalink
    Czesc dziewczyny.zapewne temat juz istnieje ale mysle ze kazdy przypadek jest nieco inny i pisze z drobna nadzieja,ze byc moze ktoras z Was przechpdzila przez to co ja teraz i zakonczulo to sie happy endem ;)
    Otoz jestem od okolo 2 miesiecy mezatka :) i staramy sie z mezem o bobaska ;)
    Z tego wzgledu zaniepokojilo mnie badz bardziej dalo nadzieje,ze 29.11 dostalam kilkidniowego brazowego plamienia.z tego co pamietam bez jakichkolwiek oznak zblizajacego sie okresu jak np.bole piersi ,podbrzusza..okresu spodziewac powinnam sie 03.12.lecz do tej pory soe nie pojawil..slyszalam ze plamienie moze oznaczac ciaze ale i rowniez mase innych rzeczy..czy ktoras z Was miala podobna sytuacje?o i jeszcze dodam ze robilam 2 testy.obydwa wyszly negatywnie..przyzmam ze zaniedbywalam wczesniejonitprowanie przychodzacych okresow lecz pd 2-3 miesiacow zaczelam to robic dokladnie i przyznam ze nieam okresow zbyt regolarnych..do tego pobolewa mnie prawa piers jak przed okresem czego nie mialam podczas plamienia..plamienie zdazylo juz mi sie kilka miesiecy temu ale zakonczylo sie okresem..nie wiem co myslec o tym wybrac sie do lekarza czy poczekac ma byc moze nadchodzacy okres..to juz 11 dzien od oczekiwanej miesiaczki..
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeDec 16th 2013
     permalink
    Od dawna się obserwujesz? to pomaga.
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.