Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • CommentAuthors_biela
    • CommentTimeDec 20th 2008
     permalink
    Chciałabym żebyście podzielili się Waszymi doświadczeniami w związku z porodem w wodzie. Najbardziej zależy mi na relacjach (jeśli ktoś wybrał taką opcję, lub zna szczegóły) ile to kosztowało, jakie formalności musieliście w związku z tym spełnić i gdzie rodziliście.

    Myślicie, że łatwiej jest rodzić w domu czy w szpitalu pod względem proceduralnym i kosztowym??
    -- "kicham na to, czy mój sąsiad czyta o moich cyklach" ngl
    •  
      CommentAuthorsmieszka48
    • CommentTimeDec 21st 2008
     permalink
    s_biela rozumiem, z ety nastawiasz sie nacporod w wodzie?? jesli tak to napisz gdzie bedziesz probowala rodzic w ten sposob... ja jesli sie zakwalifikuje tez chcialabym skorzystac z takiej mozliwosci, a nastawiam sie na Puck. Tam koszt takiego porodu wynosi 150zł (dezynfekcja wanny). Nie mam pojecia czy mi sie uda, bo troche mecza mnei infekcje, ale probuje sie z nimi uporac i moze kiedy przyjdzie wlasciwy czas dostane zielone swiatlo ;) i wtedy na pewno wszystko opisze :)
    -- smieszka
    • CommentAuthors_biela
    • CommentTimeDec 24th 2008
     permalink
    Wiesz co, ja nie jetem nawet w ciąży, i nawet jeszcze się nie staram, ale tak, nastawiam się potencjalnie na poród w wodzie, i widząc ile z tym zachodu, i jak wiele rzeczy de facto może okazać się niezależnych ode mnie zastanawiam się czy nie łatwiej jednak w domu.

    Tak więc wszystki osoby, które mogą się podzielić jakimiś doświadczeniami zapraszam, piszcie!
    -- "kicham na to, czy mój sąsiad czyta o moich cyklach" ngl
    •  
      CommentAuthorBlanka81
    • CommentTimeDec 24th 2008
     permalink
    my myślimy o porodzie w wodzie, rodzimy w Wałobrzychu. Wodny poród kosztuje tu 250 zł. Zastanawiam się tylko czy faktycznie mozna urodzić w woadzie czy tylko w niej siedzieć a do samego parcia muszę wychodzić na łóżko porodowe. Tak naprwdze to o wodzie mówi mój mąż(chyba dlatego że to news ;) ) a mi tam wszytko jedno...wogóle nie boję sie porodu.
    -- [*]
    •  
      CommentAuthorsmieszka48
    • CommentTimeFeb 18th 2009
     permalink
    Hej, udalo mi sie - rodzilam do wody w Pucku. Zeby sie nie powtarzac odsylam na watek 'nasze historie porodowe', a w razie dodatkowych pytan zapraszam do mnie pod wykres.
    -- smieszka
    •  
      CommentAuthorFrances
    • CommentTimeFeb 22nd 2012
     permalink
    Dziewczyny, tak z ciekawości "podbiję temat" ;) Zmieniło się coś ostatnio? Rodziła któraś w wodzie? :devil:
    --
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeApr 26th 2012
     permalink
    Ja rowniez podbijam :) Sama jestem ciekawa. Bardzo interesuje mnie ten temat. Czytalam o tym porodzie na stronie rodzic po ludzku. Mam taka opcje w szpitalu. Dzis polozna mi powiedziala, ze jak narazie nie widzi przeciwskazan :)
    --
  1.  permalink
    oto link do poloznej ktora asystuje przy porodzie w wodzie i wlasnie taki mi sie marzy, w szpitalnym pokoju oczywiscie, nie w domu. http://buffalomidwiferyservices.com/media/video.html Ale mam duze szanse aby przezyc cos takiego. Zobaczymy, jak sie wssystko rozwinie, ale dla mnie to najlepszy sposob by ukoic bol i nerwy to woda, i bol ciazowy to bedzie dla mnie cos nowego ale mam takie przekonanie ze w wodzie jakos bedzie mi latwiej to wszystko zniesc bez podawania niepotrzebnych znieczulaczy itd. zobaczymy.

    Treść doklejona: 05.10.12 22:45
    madziuk- ja wlasnie namierzylam jeden jedyny szpital w okolicy gdzie mieszkam , ktory wykonuje takie porody. Ponoc sporo szpitali w US odchodza od tego bo jest zagrozenie infekcja. Ale w US boja sie wszystkiego a najbarzdziej pacjentek ktore nie chca byc ciete. Wiec juz nic mnie tu nie zaskoczy. A jakie sa przeciwskazania do takiego porodu?
    --
    •  
      CommentAuthorsalinos
    • CommentTimeJul 23rd 2013
     permalink
    Czy są na 28 kobiety które mają za sobą poród w wodzie? Rozważam taką opcje w szpitalu i chętnie poczytam wady i zalety takiego porodu oraz wszelkiego rodzaju sugestie :wink:
    -- [url=https://www.suwaczki.com/][/u
    •  
      CommentAuthorborzooo
    • CommentTimeDec 30th 2015
     permalink
    Cześć Dziewczyny:)
    Zastanawiam się nad porodem w wodzie. Widziałam, że taki wątek był na formu, ale niewiele się w nim działo. Może od tego czasu coś się zmieniło. Zastanawiam się ile z Was miało szanse przeżyć taki poród. Szczególnie interesują mnie Katowice i okolice, bo tutaj mieszkam i poszukuję dobrego szpitala, w którym takie porody są możliwe.
    Dziękuję za zainteresowanie tematem i odpowiedzi.
    •  
      CommentAuthorLexia
    • CommentTimeDec 30th 2015
     permalink
    Wiem, że na pewno poród w wodzie możliwy jest w szpitalu klinicznym na Ligocie (Medyków 14), byłam tam na porodówce nawet i jest cała kronika z podziękowaniami za możliwość porodu w ten sposób.
    --
    •  
      CommentAuthor_hydro_
    • CommentTimeDec 30th 2015
     permalink
    O ile nic się nie zmieniło, to w Gliwicach jest taka możliwość - a tamtejszy szpital jest naprawdę godny polecenia.
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.