Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorInez
    • CommentTimeMay 10th 2009 zmieniony
     permalink
    Czy któraś z Was miała taką sytuację? Jeśli tak to ile trwało takie plamienie i w jakich dniach cyklu się pojawiło?
    --
    •  
      CommentAuthormisiaq
    • CommentTimeJul 23rd 2009 zmieniony
     permalink
    Witam, u mnie takie plamienie występowało w każdej ciąży. W pierwszej i drugiej na przełomie 7-8 tygodnia, nie prowadziłam wtedy obserwacji, ale w tej ciąży czyli trzeciej miałam takie plamienie w 50, 56 i 61 dniu cyklu, czyli w 34, 40, 45 dniu po owulacji.
    •  
      CommentAuthormadziq
    • CommentTimeJul 23rd 2009
     permalink
    zagnieżdżenie zarodka występuje nieco szybciej niż 30-40 dni po owulacji :confused: teoretycznie 7-11 dni po owu się to dzieje - a wiec i plamienie implantacyjne w tej okolicy może wystąpić
    --
    •  
      CommentAuthorAniaBB
    • CommentTimeJul 23rd 2009
     permalink
    Misiaq - przypuszczam, że to było plamienie już w czasie ciąży, Madziq ma rację co do krwawienia implantacyjnego. A plamienie bywa, że występuje w czasie w którym wystąpiła by bez ciąży miesiączka, więc mniej więcej ten 30 dzień po zapłodnieniu pasuje.
    -- serce przestało bić.
    •  
      CommentAuthorInez
    • CommentTimeJul 24th 2009
     permalink
    madziq: teoretycznie 7-11 dni po owu się to dzieje - a wiec i plamienie implantacyjne w tej okolicy może wystąpić

    Właśnie gdzieś przeczytałam coś takiego. Dzięki za odp., ale temat ciąży (z powodów osobistych) odkładam na później, chyba nawet dużo później :sad:
    --
    •  
      CommentAuthormisiaq
    • CommentTimeJul 28th 2009 zmieniony
     permalink
    Konsultowałam za każdym razem to plamienie i moja ginekolog mówiła że to jest plamienie implantacyjne.

    info na stronie:
    "7 tydzień ciąży

    Rozwój twojego dziecka
    Twoje dziecko ma już od 5 do 13 milimetrów długości i waży 0.8 gramów. W tym tygodniu w miejscu połączenia blastocysty ze ścianą macicy powstaje pępowina, która zapewnia dziecku odżywienie i usuwa substancje szkodliwe. Postępuje rozwój układu pokarmowego i płuc.

    Nie możesz się doczekać, by zobaczyć twarz twojego dziecka w dniu jego urodzenia? Musisz jeszcze uzbroić się w cierpliwość, ale już teraz twarz dziecka zaczyna nabierać kształtów. W tym tygodniu powstaje otwór jamy ustnej, miniaturowe nozdrza, zaczątki uszu oraz gromadzi się barwnik w tęczówkach oczu.

    Marzysz o synku lub córeczce, z którymi będziesz grała w piłkę? Pączki kończyn górnych, które powstały w zeszłym tygodniu, są już podzielone na ramiona i rączki i wyglądają jak malutkie wiosła.

    Twoja ciąża
    Ciąża powoduje zmiany w szyjce macicy. W tym tygodniu w otworze zewnętrznym kanału szyjki macicy powstanie czop śluzowy, który zamknie macicę aby ją zabezpieczyć. Czop ten wypłynie przed porodem, gdy szyjka zacznie się rozwierać.

    W tym tygodniu możesz odczuwać lekkie skurcze w dole brzucha oraz mieć plamienie, ponieważ zarodek implantuje się mocno w ścianie macicy. Niektóre kobiety mylą nawet to podkrwawianie z normalną miesiączką. Porozmawiaj ze swoim lekarzem o ilości utraconej krwi oraz jeśli skurcze będą dość silne."
    •  
      CommentAuthorspontanka
    • CommentTimeApr 16th 2010 zmieniony
     permalink
    zarodek implantuje sie dosc dlugo. Zaczyna faktycznie ok. siodmego dnia od zaplodnienia. W zaleznosci od tego , jak dlugo zarodek znajdowal sie w jajowodach, implantacja moze sie rozpoczac miedzy 4 a 12 dniem po owulacji.
    Formujace sie kosmki -ktorymi pecherzyk ciazowy ( a w zasadzie juz blastocysta) przytwierdza sie do doczesnej, by czerpac niezbedne substanje niezbedne do dalszego rozwoju - wnikaja coraz glbiej w sluzowke macicy.W tym czasie nadal moga pojawiac sie plamienia. MOga one pochodzic z pekniecia krwiaczka ,ktory sie moze podczas tego procesu zorbic, albo z innych przyczyn.
    --
    •  
      CommentAuthormarakuya
    • CommentTimeApr 27th 2010 zmieniony
     permalink
    Witam serdecznie,
    staramy sie z moim misiem o dzidziusia. Jestem wlasnie w 25. dniu cyklu (cykl trwa 28 dni), 12. dzien po owulacji. Od wczoraj mam melenkie dziwne plamienie, jest tego niewiele. Tyle, ze wczoraj mialo kolor bezowo zielonkawy, a dzisiaj - bardziej bezowo brunatny. Nigdy nie plamilam wczesniej, @ powinna przyjsc 1 maja, cykle mam regularne. Czy to moze byc plamienie implantacyjne? Chyba nie powinnam sie niczym martwic? Prosze, zajrzyjcie na moj wykres, moze cos podpowiecie?

    http://28dni.pl/cycles/current

    M.
    --
    •  
      CommentAuthormarakuya
    • CommentTimeApr 28th 2010
     permalink
    w gore
    --
    •  
      CommentAuthorMagdalena
    • CommentTimeMay 9th 2010
     permalink
    No dobrze, a czy ktoś jednak mógłby pociagnąć temat i napisać, czym sie różni krwawienie implantacyjne od @? oczywiście pytam nie bez kozery, w terminie miesiączki zamiast dostać po kilku godzinach plamienie zalewu @, mam lekkie brunatne plamienie i odczucie suchości. I zero objawów PMSu. Z góry dziękuję za odpowiedź.
    •  
      CommentAuthorbettymed
    • CommentTimeAug 16th 2010
     permalink
    Jak mam traktować to plamienie, które mnie teraz spotyka :). Nadmienię, że pojawia się ono jedynie na poziomie śluzu szyjkowego.
    Oto mój cykl:
    http://28dni.pl/cycles/current
    Z góry dziękuję za podpowiedź.
    •  
      CommentAuthorasiunia899
    • CommentTimeMay 21st 2013
     permalink
    ja dzisiaj zauważyłam takie plamienie, dosłownie kilka kropel krwi na papierze toaletowym, za kilka dni będzie jasne czy to plamienie implantacyjne
    --
    •  
      CommentAuthorcecylka25
    • CommentTimeMay 21st 2013
     permalink
    a mam pytanie czy to plamienie musi sie pojawić czy nie koniecznie pojawia sie u każdej kobiety?
    -- [url=http://www.suwaczki.com/][/url
    •  
      CommentAuthorMónikha
    • CommentTimeMay 22nd 2013
     permalink
    Nie, nie musi :bigsmile:
    -- Mama M & N & W
  1.  permalink
    Miałam przy każdej ciąży, kilka dni po owu, na kilka dni przed planowaną @. Zwykle było to jednorazowe plamienie podbarwione krwią. Później się nie pojawiało. Był to najwcześniejszy objaw ciąży. W ubiegły czwartek również takie plamienie było, od tamtej pory cisza, czysto. Termin @ przypada na jutro. Zobaczymy czy po raz trzeci było to plamienie implantacyjne :)
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.