Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorFiufiu
    • CommentTimeAug 29th 2012
     permalink
    Pamiętaj tylko, że sam Dukan radzi nie robić jego diety częściej niż 2 razy w życiu.
    --
    •  
      CommentAuthormooniia
    • CommentTimeAug 29th 2012
     permalink
    tak wiem :) mam nadzieje, ze po karmieniu wróce do antyków na ktorych utrzymuje wage bez problemu schudne i poniewaz juz wiecej dzieci miec nie zamierzam to nie przytyje :)
    -- mama piątki :)
    •  
      CommentAuthorFiufiu
    • CommentTimeAug 29th 2012
     permalink
    Bardziej niż hormony ma na to wpływ to, jak i co jesz, ale o tym to sama wiesz, skoro wcześniej "dukałaś".
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeAug 29th 2012
     permalink
    jesli mi sie nie uda z dietetyczka (wszystko zalezy od ceny) to nie wiem czy tez nie wroce do dukania
    •  
      CommentAuthormooniia
    • CommentTimeAug 30th 2012
     permalink
    Fiufiu: Bardziej niż hormony ma na to wpływ to, jak i co jesz, ale o tym to sama wiesz, skoro wcześniej "dukałaś".

    u mnie niestety tez bardzo duza role pełnia hormony(mam silne PCOS) i bez problemu utrzymuje wage jedzac w miare normalnie (tzn moge zjesc chleb czy owoce i nie tyje) biorac antyki, jak tylko je odstawie zaraz waga leci w gore mimo metformaxu, Chudne albo stosujac diete max 1000 kcal (ale to powoli), albo własnie bardzo ładnie schudłam na dukanie i potem bez problemu wage utrzymywałam.
    -- mama piątki :)
    •  
      CommentAuthorbladykot
    • CommentTimeAug 30th 2012 zmieniony
     permalink
    Przed ciążą schudłam an Dukanie 15kg. Niestety teraz mam wagę sprzed odchudzania :cry: i zastanawiam się nad dukaniem. Wizja ciągłego przygotowywania posiłków mnie odstrasza.
    Też mam PCOS i zobaczę jak to z ta moją płodnością po zakończeniu karmienia. Ostatnio najlepsze lekarstwo na powrót owulacji to było własnie zrzucenie wagi.
    --
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeSep 5th 2012
     permalink
    Ja na Dukanie schudłam ale obecnie już wróciłam do swojej starej wagi... od paru dni jestem na diecie... zastanawiałam się nad Dukanem ale zostawiłam go sobie na inne czasy - może gorsze - nie wiem.
    Zawzięłam się w sobie bo źle się zaczęłam czuć w swoim ciele no i w tym zawzięciu pakuję w siebie tabletki 3xdziennie przed każdym posiłkiem aplefit popijając dużą szkalnką wody na pół godzinki przed jedzeniem a w trakcie jedzenia dokładam 2 tabletki Bio Cla z zieloną herbatą - małe kapsułki. Czy to przyniesie nie wiem i pewnie dowiem się za miesiąc. Moim celem jest 5 kg i niby mało ale jak ciężko się ich pozbyć.
    Rozważałam też tabletki Acai Bery 900 ale cena mnie odstrasza i wielka niewiadoma czy się powiedzie :(

    Treść doklejona: 07.09.12 20:36
    Piątek a Ja od poniedziałku walczę... na wadze stoję jak zwykle pomimo braku podjadania pomiędzy posiłkami, pomimo systematycznego jedzenia i to praktycznie warzywa, owoce i białko ( łączę troszkę Dukana, troszkę Turbo i ONZ ). Dodatkowo od trzech dni biegam. Mój organizm jest dziwny ale postaram się wytrwać jak najdłużej - miesiąc albo kto wie!
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeSep 8th 2012
     permalink
    kolejnego protala nie chcialam jednak probowac wiec postawilam na jedzenie duzej ilosci bialka i warzyw, odstawilam zupelnie weglowodany typu pieczywo ziemniaki makarony, zrezygnowalam z owocow, powiedzialam nie slodyczom i wszelkim drineczkom a do tego dorzucilam cwiczenie z kinectem; waga ruszyla i oby tak dalej
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeSep 9th 2012
     permalink
    Ania dużo masz do zgubienia ? u mnie tylko 5 kilo się kłania i aż 5... chleb jem sporadycznie jak i makaron bo nie chcę wszystkiego wywalać... Na moje szczęście alkohol mi nie grozi :) Owoce jem w szczególności teraz śliwki - nie odmawiam sobie ( właśnie dzisiaj kurczak w piekarniku otoczony śliwkami siedzi ) . Chcę chudnąć ale nie chcę aby potem aby było tak, że jak zjem kromkę to od razu pójdzie mi na biodra.
    Jeśli chodzi o ćwiczenia postawiłam na bieganie i może niebawem na jazdy konne. Czas pokaże. Mam praktycznie tydzień za sobą naprawdę wielu wyrzeczeń i mocnej motywacji w gubieniu wagi...

    Jeśli chodzi o tabletki to z nich nie zrezygnuję teraz... Bio Cla zawsze dobrze wpływało na moją skórę - cellulit :)
    •  
      CommentAuthorFiufiu
    • CommentTimeSep 9th 2012
     permalink
    A ja mam pytanie do dziewczyn, którym kilogramy wróciły: czy stosowałyście się przez cały czas do zaleceń z książki? Przeszłyście stabilizację i przestrzegałyście proteinowego czwartku?
    --
    •  
      CommentAuthorLily
    • CommentTimeSep 9th 2012 zmieniony
     permalink
    wystarczyło, że zaszłam w ciążę;)
    Nie zdążyłam ustabilizować wagi - w tym dopatruję roztycia się w ciąży i po
    •  
      CommentAuthorFiufiu
    • CommentTimeSep 9th 2012
     permalink
    To co innego, ciąża. Pytam o inne przyczyny. Tak mi pięknie spadło, że bym sie chyba zapłakała, gdyby wróciło.
    --
    •  
      CommentAuthorbladykot
    • CommentTimeSep 9th 2012
     permalink
    U mnie też ciąża spowodowała powrót do wagi z przed odchudzania.
    --
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeSep 10th 2012 zmieniony
     permalink
    a u mnie to, że nie doszłam do końca i to, że zaryzykowałam słodyczami a dokładnie powrotem do normalnego jedzenia zapominając o Dukanie no i wróciła mi waga może nawet z nawiązką :(


    Teraz też chudnę, jem normalne obiady i fakt: na jakieś 30 minut przed jedzeniem faszeruję się tabletkami zapijając dużą szklanką wody a do tego biegam i nie podjadam słodyczy oraz nie podjadam pomiędzy posiłkami.

    Nie wiem jak długo tak dam rade tak jak teraz ambitnie tracić zbędne dla mnie kilogramy a w tym nie podjadając i biegając... czasami zapał szybko "umiera" :(

    Od czwartku do dzisiaj 1,1kg mniej :)

    Treść doklejona: 10.09.12 21:28
    to mam za sobą 5 dzień biegu :) przez 30minut a w czwartek kolejne ważenie się :)
    •  
      CommentAuthorFiufiu
    • CommentTimeSep 11th 2012
     permalink
    Czyli jak na razie nie ma ani jednego przykładu stosowania się do zaleceń i przytycia po?

    Tymczasem mam dla zainteresowanych sernik Dukanowski, zmodyfikowany przeze mnie. Smakuje nawet niedukającym.

    4 jajka
    500 g chudego twarogu mielonego, najlepiej wielokrotnie
    2 łyżki stołowe mazeiny
    słodzik do pieczenia w ilości odpowiadającej 0,5 szkl. cukru (ja mam słodzik w płynie i wychodzi mi ok. 5 ml)
    aromat waniliowy
    ew. 1 łyżeczkę proszku do pieczenia
    szczypta soli

    Białka oddzielić od żółtek. Żółtka utrzeć mikserem do białości ze słodzikiem, dodać mazeinę, aromat i ew. proszek. Zmiksować. Dodać ser, zmiksować. Jeśli masa wydaje Ci się zbyt gęsta, możesz dolać odrobinę mleka chudego.
    Białka ubić ze szczyptą soli na pianę. Pianę delikatnie wymieszać z masą. Ciasto przelać do formy i piec w piekarniku nagrzanym do 160°C przy ustawieniu góra-dół, ok. 45-60 minut (do suchego patyczka).
    Po przestudzeniu wyjąć z formy i dostudzić spód. na kratce.

    Smacznego!
    --
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeSep 11th 2012
     permalink
    co to mazeina ?
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeSep 11th 2012
     permalink
    Ladybird76: co to mazeina ?


    maka kukurydziana

    Fiufiu: czy stosowałyście się przez cały czas do zaleceń z książki? Przeszłyście stabilizację i przestrzegałyście proteinowego czwartku?

    stabilizacje przerwalam bo za bardzo mi na niej leciala waga, na poczatku przestrzegalam czwartku ale potem okazalo sie ze nawet jak nie przestrzegam to i tak waga stoi wiec odpuscilam; mooja kolezanka nie przytyla mimo ze od poczatku czwartkow nie przestrzegala
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeSep 11th 2012
     permalink
    Dziewczyny a czy któraś z Was może przy diecie i ćwiczeniach używa PULSOMETRU i jeśli tak to co możecie polecić ?

    Treść doklejona: 13.09.12 10:45
    a moja WAGA podskoczyła w górę hmmm i zupełnie nie wiem dlaczego :( ale dalej walczę z dietką ale zmieniam swój jadłospis....
    •  
      CommentAuthorFiufiu
    • CommentTimeSep 24th 2012
     permalink
    Uch, jestem na końcówce i powiem szczerze, że powoli zaczynam mieć dosyć. Marzy mi się kromka normalnego chleba.
    --
    •  
      CommentAuthorjowita
    • CommentTimeSep 24th 2012
     permalink
    to moze warto juz przejsc na stabilizację? Tez mozna chudnąć nadal..

    Treść doklejona: 24.09.12 14:40
    a poza tym szybciutko Ci poszło, gratuluję ;)
    --
    •  
      CommentAuthorFiufiu
    • CommentTimeSep 26th 2012
     permalink
    Ok, od jutra stabilizuję. Dziś -9,9kg, zaczynam jutro proteinowym czwartkiem.
    --
    •  
      CommentAuthorinesa75
    • CommentTimeOct 29th 2012
     permalink
    hej dziewczyny :)
    jest tu jeszcze ktoś ?
    •  
      CommentAuthorFiufiu
    • CommentTimeNov 10th 2012 zmieniony
     permalink
    Ja zaglądam. Jakiś konkretny problem?

    Treść doklejona: 16.11.12 11:03
    No to ja podbiję. Jestem od półtora miesiąca na stabilizacji. Stabilizuję 59 kg. Dziś waga pokazała 55,5 kg. Jestem co prawda chora (przeziębienie), ale czy Wam też tak leciało? Okrutnie mi się i tak długie cykle wydłużyły. :cry:
    --
    •  
      CommentAuthorMyAngel
    • CommentTimeMay 9th 2013
     permalink
    Hej hej, jest tu jeszcze ktoś, kto jest na Dukanie?
    Chciałam się pochwalić, że od 25 lutego straciłam równe 20kg ;D Oczywiście brnę dalej, bo jeszcze z 10 by się przydało zgubić ;)
    --
    •  
      CommentAuthorLexia
    • CommentTimeMay 9th 2013
     permalink
    Super schudłaś!! Czego jadasz najwięcej? ;) Masz jakieś ciekawe przepisy?
    Ja na dukanie może już nie, ale po :) dieta w dniach 06.01-31.03, stracone 11,7 kg :bigsmile: Przez jakieś 3-4 tygodnie ciągnęłam stabilizację, ale dalej chudłam, czego nie chciałam, więc stopniowo przeszłam na zwykłe jedzenie i waga została na pułapie, który chciałam osiągnąć.
    --
    •  
      CommentAuthorMyAngel
    • CommentTimeMay 9th 2013
     permalink
    Super! Widać nie musiałaś dużo zgubić ;) Nie to co ja ;) Przepisów nie mam jakichś nadzwyczaj ciekawych. Inspiracje czerpię z tego co mam w lodówce ;) lub z netu. Oczywiście najwięcej jem piersi z kurczaka ;) bo cóż by innego. Wędzona makrela, serki wiejskie, jogurty, serki homo naturalne, twarożki 0% itp. Kiedy mogę dochodzą oczywiście warzywa ;)
    Ja się boję, że po diecie wrócą mi kilogramy, dlatego jestem pełna podziwu, że Tobie wciąż spadała i trzyma się teraz na takim poziomie jakim chcesz ;)
    --
    •  
      CommentAuthorLexia
    • CommentTimeMay 9th 2013
     permalink
    MyAngel, zaczynałam Dukana z zamiarem -10kg, samoistnie poleciało troszkę więcej. Oczywiście idealnie nie jest i aż kusi mnie, żeby "jeszcze troszkę", ale myślę, że tylko się takimi myślami oszukuję, bo bardziej teraz potrzebuję ruszenia tyłka do ćwiczeń niż diety :wink:
    Ale bardzo szybko Ci te 20 kilo zeszło :shocked: Przecież to tylko nieco ponad 2 miesiące, ja w tyle zgubiłam te 10, a było już pod koniec cięęężko.
    Co do przepisów, to mi po jakimś czasie już wszystko wychodziło bokiem i wymyślałam co tylko się dało- naleśniki, tortille, babeczki, jakieś ciasta, chleb nawet piekłyśmy z mamą :smile: A po uderzeniówce to stwierdziłam, że każdemu niejadkowi nielubiącemu warzyw powinno się takie coś zaserwować, bo pamiętam, że nigdy aż tak ich nie kochałam, jak 11.01, kiedy w końcu mogłam znów je zjeść :tongue:

    MyAngel: Ja się boję, że po diecie wrócą mi kilogramy, dlatego jestem pełna podziwu, że Tobie wciąż spadała i trzyma się teraz na takim poziomie jakim chcesz ;)


    Trzymam kciuki, żeby i u Ciebie stała w miejscu :)
    --
    •  
      CommentAuthorMyAngel
    • CommentTimeMay 10th 2013
     permalink
    Dokładnie. Dopóki jadłam wszystko normalnie, to nie doceniałam tych smaków, a teraz zwykły chleb z masłem i dżemem wydaje się być rarytasem ;)))) Ale trzeba sobie odmówić niestety, kiedyś sobie go zjem ;)
    Szybko zeszło te 20kg, a to dlatego, że ważyłam ponad 100, a u bardziej otyłych waga szybciej spada. zauważyłam, że babkom, które ważą 75, a chcą 65, te kg dużo wolniej spadają. Mi już teraz gdy ważę 85 waga nie leci już tak jak miesiąc temu, a szkoda ;))) Teraz się waha, raz lekko w górę, raz spadek, czasem przez tydzień stoi w podobnym miejscu, jak dziś np. :)
    Dzięki za kciuki, przydadzą się ;)
    Ja trzymam za Twoją maturę, bo czytałam na sercach ;)
    --
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeJun 12th 2013
     permalink
    My Angel to piękną wagę zbiłaś... u mnie 5 kg to zgubienia to jakiś koszmar :(
    •  
      CommentAuthorMyAngel
    • CommentTimeJun 12th 2013 zmieniony
     permalink
    Dzięki :bigsmile: Dziś to już jest 24kg :wink:
    Na Dukanie tak ciężko Ci stracić 5kg, czy tak po prostu na którejkolwiek diecie?
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.