Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthormaja28
    • CommentTimeSep 3rd 2006
     permalink
    Damazy na moim wykresie w dniu 02.09 zaznaczona została tempertura oraz inne objawy ale niestety nie zaznaczyło to się na wykresie w niu 02.09 lecz w dniu 03.09...a te z 03.09 na 04.09....POMOCY !!!
    -- Prosimy o glosy na Hipp nr 7809
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeSep 3rd 2006
     permalink
    Może to wynika z błędu związanego z 31 sierpnia?
    --
    •  
      CommentAuthorInez
    • CommentTimeSep 3rd 2006 zmieniony
     permalink
    To wynika z faktu, że na wykresie nie ma 31 sierpnia. I niestety wszystkie mamy na wykresie jednodniowy poślizg :cry: Mam nadzieję, że to ulegnie szybkiej poprawie :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorDamazy
    • CommentTimeSep 3rd 2006
     permalink
    Wersja oficjalna to zmieni. Poślizgu nie ma, ponieważ tylko wykres źle wyświetla. Dane wprowadzacie poprawnie. :bigsmile::bigsmile:
    •  
      CommentAuthorewelcia
    • CommentTimeSep 6th 2006
     permalink
    a ja mam inny problem, ostatnie dwa pomiary tempki mialam 34,00 i 34,50, nie wiem jak to mozliwe ze takie niskie, moze sie termometr zepsol?! nie wiem w kazdym razie chcialam to zaznaczyc a na wykresie jest od 35 w zwyz :) no i co teraz?
    --
    •  
      CommentAuthorIWA
    • CommentTimeSep 6th 2006 zmieniony
     permalink
    dlaczego tak niska tempka. a może jakieś zakłócenia! Ja ogólnie mam niską tępkę , ale żeby aż tak...
    --
    •  
      CommentAuthorewelcia
    • CommentTimeSep 6th 2006
     permalink
    no ja zazwyczaj mam na poczatku 35 z czyms, teraz sama sie zdziwilam, myslam ze wczoraj to jakis psikus byla, ale dzisiaj znowu... wiec sama juz nie wiem
    --
    •  
      CommentAuthorkwiatuszek
    • CommentTimeSep 7th 2006
     permalink
    ewelcia- Spróbuj zmierzyć sobie tempkę innym terometrem- dla porównania... może rzeczywiście termometr się zepsuł. Bo to bardzo niska tempka, ale może się zdarzyć...:hugging:
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeSep 7th 2006 zmieniony
     permalink
    Ja cały czas sprawdzam dwoma. Używam metody podwójnego sprawdzenia z podwójnym sprawdzeniem temperatury.
    --
    •  
      CommentAuthorIWA
    • CommentTimeSep 7th 2006
     permalink
    ale mierzysz tempkę jednocześnie dwoma termometrami, czy jedną po drugiej?
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeSep 7th 2006 zmieniony
     permalink
    Iwa, tak się składa, że mierzę jedną po drugiej, a jak widać na moim wykresie, oba pomiary pokrywają się do 0,05 st.
    Jak sobie wyobrażasz jednoczesne mierzenie?
    --
    •  
      CommentAuthorngL
    • CommentTimeSep 7th 2006 zmieniony
     permalink
    Problemu nie widzę. Jeden pomiar w ustach, drugi waginalnie. Różnice powinny być stale takie same.
    Jeśli mierzysz najpierw rtęciowym to tracisz minimum 8 minut a to już dużo jeśli chodzi o mierzenie drugim termometrem. Tempka po przebudzeniu dość szybko wzrasta, dlatego należy mierzyć TUŻ po przebudzeniu.
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeSep 7th 2006
     permalink
    :-) Zatem można i 3 naraz. Jeszcze lepiej.
    Porównuję nie miejsca mierzenia, lecz termometry.
    --
    •  
      CommentAuthorngL
    • CommentTimeSep 7th 2006
     permalink
    Czyli mierzysz w 2 różnych miejscach czy w 1 (termometr po termometrze)? Bo niewiele zrozumiałam z drugiego zdania.
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeSep 7th 2006
     permalink
    Mierzę termometr po termometrze.
    --
    •  
      CommentAuthorngL
    • CommentTimeSep 8th 2006 zmieniony
     permalink
    No i właśnie o to mi chodzi.
    Różnica pomiędzy pomiarem oralnym, vaginalnynm i analnym jest zawsze taka sama. Dlatego spokojnie można w tym wypadku dodawać i odejmować stopnie (pod warunkiejm, że jeśli wybierasz usta jako miejsce dla jednego termometru to stale w tym samym miejscu)).
    Jeśli mierzysz termometrem po termometrze (w jednym miejscu po sobie) to do odczytów powinaś uwzględnić również czas jaki upływa od jednego pomiaru do drugiego, inaczej wynik nie jest prawdziwy.
    To tak jakby sp[rawdzać temperaturę wody wlanej do wanny - mierzysz jednym termometrem a po 8 minutach drugim i jasne jest, że drugim termometrem wyjdzie inaczej, bo woda zmieniła swoją temperaturę przy kontakcie z chłodniejszym otoczeniem (powietrze, wanna, która zabiera sporociepła).
    Tak samo zachowuje się nasz organizm tuż po przebudzeniu, tylko w drugą stronę. Zaraz po otwarciu oczu jest właściwa temperatura - 10 minut później temperatura jest już inna (zazwyczaj o kilka kresek wyższa!).

    Dlaczego to piszę? Ano właśnie dlatego, ze nawet jeśli Tobie ten test się sprawdza a komuś się nie sprawdzi - nie będziesz mogła się powołać na robiony przez siebie test bo szybkość wzrostu temperatury po przebudzeniu u różnych ludzi jest różna i wcale nie jest stała. Jeśli drugi termometr będzie wskazywał temperaturę wyższą w skali 0,05 do 0,4 w zależności od dnia inna ilość kresek- to nadal nie będzie można powiedzieć, że termometr jest zły.
    Mało tego, nie będzie można nawet powiedzieć który z nich jest zły, jeśli jest. Takie badanie niczego nie dowodzi.
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeSep 8th 2006
     permalink
    To badanie niczego nie dowodzi z powodu małej liczby osób włączonych do badań. Wszystko zależy od dokładności, jakiej w danej sytuacji potrzebujesz. Do NPR potrzebujesz jedno-dwa miejsca po przecinku, nie 5.
    Zatem jak sprawdzić nowy termometr i wyskalować go względem starego na wypadek stłuczenia?
    --
    •  
      CommentAuthorngL
    • CommentTimeSep 8th 2006 zmieniony
     permalink
    Poprawię - nie pisałam nic o 5 miejscach po przecinku a wyłącznie o przedziale - między 36,05 a 36,4 różnica jest spora a taka może być różnica w pomiarach o różnym czasie (zaraz po przebudzeniu i 10 minut po przebudzeniu) przy termometrach, które o jednym czasie wskazałyby tę samą temperaturę (np. 36,05 właśnie).

    Mierzyć w 2 miejscach w tym samym czasie. (np analnie i waginalnie). Jeśli różnica między termometrami będzie stale taka sama to oba są dobre. Główną zasadą NPRu jest to, by cały cykl mierzyć jednym termometrem więc założenie "gdy mi się zbije" jest niestety z jedną odpowiedzią.
    Możesz porównać termometry mierząc ciepło cieczy (oba termometry możesz związać gumką, żeby przylegały i żeby były na równej wysokości) zanurzasz na jedną głębokość. Żaden z termometrów nie moze przylegać do ścianek a ciecz musi być jednej temperatury - czyli jeśli dolewasz zimnej wody do wrzątku albo na odwrót to musisz dokładnie wymieszać. Porównujesz różnice w skali termometrów. Eksperyment powtarzasz dla pewności, że różnica będzie taka sama.
    Nie jest ważne, że odczyty będą się od siebie różnić a wyłącznie to o ile kresek się różnią i czy cały czas o tyle samo. Na tej podstawie będziesz mogła później dodawać lub odejmować.
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.