Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorBellabella
    • CommentTimeFeb 5th 2010
     permalink
    Witam,
    Chcialam się poradzić i usłyszeć opinie tych, którzy słyszeli o czymś takim, czego się wczoraj dowiedziałam.
    Niedawno dowiedziałam się na podstawie testów z moczu, że jestem w ciazy - radosc niesamowita!:)
    Wczoraj pierwszy raz byłam u ginekologa i zaniepokoilam sie informacja o mojej macicy. Dr powiedział, że faktycznie widzi pecherzyk 2,8mm, ale zaniepokoila go wielkosc i ksztalt mojej macicy. Czy ktoś słyszał o macicy 2x wiekszej, o ksztalcie sercowym? W jednej czesci zamiejscowil sie zarodek, a w drugiej dosc spora plama krwi. Dostalam lek na kolejne 10dni Duphaston. Czy ktoś wie jakie konsekwencje niesie taki rodzaj macicy?
    Lekarz spytal mnie tylko, czy mialam obfite miesiaczki, bolesne i długie - potwierdzilam - powiedzial, ze to przyczyna wiekszej macicy, ktora kurczy sie 2x bardziej i zluszcza 2x wiecej, ale nie powiedzial mi co to oznacza w ciazy.
    Jesli ktos ma pojecie - prosze o komentarz.
    Pozdrawiam
    -- w życiu doświadczam cudu za cudem, a błogosławieństwa nie mają końca
    •  
      CommentAuthormarqotka
    • CommentTimeFeb 9th 2010
     permalink
    Przede wszystkim gratuluję! Dbaj o siebie, a wszystko będzie ok ;)

    Macica o kształcie serca to macica dwurożna, czyli tak jakby w dwóch częściach, mniej lub bardziej oddzielonych od siebie. Też mam najprawdopodobniej coś takiego. Oznacza to tyle, że powinnaś być pod fachową opieką lekarską w ciąży, bo nadejdzie moment, że dziecko może mieć za mało miejsca - taka macica jest mniej elastyczna - czyli możesz urodzić wcześniej. Duphaston powinien pomóc na krwiaka, czyli "gościa" drugiej części u Ciebie. Powodzenia!
    •  
      CommentAuthorwiherek
    • CommentTimeMar 19th 2010
     permalink
    Mhhh. Marqo - pewnie masz rację.... Ale może to jest tak że macica o sercowatym kształcie to macica łódkowata jak u mnie. To chyba troszkę lepiej niż przy dwurożnej. Przy dwurożnej warto bardziej wczuć się w obserwację ruchów dzidziusia....
    •  
      CommentAuthorLivia
    • CommentTimeMar 31st 2010
     permalink
    Ja też jestem "szczęśliwą" posiadaczką macicy dwurożnej, w dodatku z endometriozą w wywiadzie. Nie miałam problemów z zajściem w ciążę (5 cykl, bez wspomagania), z donoszeniem takoż. Młody umiejscowił się w jednym z rogów macicy, ale później zaanektował całą :smile: Jedynym "problemem" związanym być może z kształtem macicy było to, że synek nie odwrócił się główką do wyjścia i konieczne było cc. Nie zawsze musi być źle :smile:
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.