Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorFrances
    • CommentTimeFeb 25th 2011
     permalink
    Cześć Kora1975 Ja Ci co prawda w wykresie nie pomogę, bo podobnie do Ciebie dopiero się uczę swojego ciała, podobnie do Ciebie:) Też brałam długo tabletki i próbuję organizm do porządku doprowadzić:) Czasem mam wrażenie, że to on mnie ustawia;P Powodzenia w odkładaniu. Spokojnie i my się nauczymy tego wszystkiego:)
    --
    •  
      CommentAuthormotylica0
    • CommentTimeFeb 28th 2011
     permalink
    Witam, własnie odstawiłam tabletki po prawie 12 latach (z przerwami). Obserwuję mój pierwszy cykl i temperatura skacze mi w trzy światy. Nigdy nie obserwowałam swojej płodności i czuję, że po takim czasie brania hormonów czeka mnie niezła przeprawa z samą sobą. Póki co boli mnie prawy jajnik (prawie nigdy mi się to nie zdarzało). Mam nadzieję, że szybko dojdę do wprawy w obserwacji siebie, i że mój organizm powróci na naturalne tory.
    --
    •  
      CommentAuthorluczynka
    • CommentTimeFeb 28th 2011
     permalink
    Jest duża szansa, że powróci.
    Rozumiem, że mierzysz temperaturę zgodnie z zasadami, tj. o w miarę stałej godzinie, przed wstaniem z łóżka i w jednym z trzech "dozwolonych" miejsc?
    --
  1.  permalink
    Proszę o interpretację wykresu. Jest to pierwszy cykl po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych, które brałam 1,5 roku. Krwawienie z odstawienia wystąpiło 01.02 trwało 2 dni.
    08.02-36.5
    09.02-36.5
    10.02-36.5
    11.02-36.6
    12.02-36.5
    13.02-36.4
    14.02-36.3
    15.02-36.4
    16.02-36.5
    17.02-36.5
    18.02-36.5
    19.02-36.5
    20.02-brak pomiaru
    21.02-36.6
    22.02-36.7
    23.02-36.7
    24.02-36.6
    25.02-36.8
    26.02-36.7
    27.02-36.7
    28.02-36.9
    01.03-36.8
    02.03-36.8
    03.03-36.9
    temperature mierze codziennie rano o tej samej godzinie,przed wstaniem z łóżka w pochwie. 22 i 23.02 wystąpił ból jajników i podbrzusza.
    •  
      CommentAuthorKARKO
    • CommentTimeMar 3rd 2011
     permalink
    wg mnie 21-22.02 skok temperatury. Ale brakuje nam obserwacji śluzu... Jeśli 21 już nie było śluzu płodnego, to skok i do @ powinno być około 12-14 dni (faza lutealna).
    --
  2.  permalink
    Dziękuję bardzo za odpowiedź. Z obserwacją śluzu i szyjki mam jeszcze trochę problemów ale od 17.02 do 23.02 miał chyba wygląd białka jajka.
    •  
      CommentAuthorbettymed
    • CommentTimeMar 7th 2011
     permalink
    Cześć dziewczyny
    We wrześniu (po 4 miesiącach starania) okazało się, żę jestem w ciąży - nie cieszyłam się długo bo 4 listopada w szpitalu roniłam w wyniku Cytotecu a 7 listopada doczyścili mnie na stole. 4 tygodnie po tym wydarzeniu na badaniu okazało się, że mam 7,5cm torbiel więc dostałam na 3 miesiące antyki. W ostatni czwartek dowiedziałam się, że toribiel się wchłonęła a w lewym jajniku jest ponad 6 komórek jajowych - efekt odbicia. Chciałam powrócić do npr - mierzę tempkę od paru dni -ale ona jak na mnie w I fazie jest za wysoka!!!
    Czy jest możliwe, że to takich "przygodach" może zmienić się poziom temeperatury w poszczególnych fazach tzn. miałam przed owu ok 36,5 a po ok. 36,9 a teraz przed 36,7 a po ok. 37. Zaznaczam, że raczej nie miałam czym tych temperk zakłócić.
    Dzięki za odpowiedź.
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeMar 7th 2011
     permalink
    Jesteś w sytuacji szczególnej, a więc zaczynasz od początku: długość cyklu, faz, jakość objawów - wszystko może się zmienić.
    Obserwuj się normalnie i stosuj reguły przeznaczone dla Twojej sytuacji szczególnej.
    --
    •  
      CommentAuthorbettymed
    • CommentTimeMar 7th 2011
     permalink
    Dzięki Amazonko
    Te reguły dla szczególnej sytuacji to jakie są? Czy chodzi Tobie o to, że regułą jest to, że wszystko się pozmieniało. Pozdrawiam
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeMar 8th 2011
     permalink
    Zajrzyj do podręcznika swojej metody - tam są wszystkie szczegóły. Nie napisałaś, jaką stosujesz. Chodzi o zasady interpretacji, a nie że wszystko się pozmieniało.
    --
    •  
      CommentAuthorGaggataB
    • CommentTimeMar 8th 2011
     permalink
    Hej, Dziewczyny mam pytanie odnoście temperatury.
    Czy jak mierzymy ją to 36,68 zaokrąglamy do 36,7? Będę wdzięczna za odpowiedź.
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeMar 8th 2011 zmieniony
     permalink
    Jak zaokrąglać? porady Toma str. 5.
    --
    •  
      CommentAuthorGaggataB
    • CommentTimeMar 8th 2011
     permalink
    Amazonko cos sie nie otwiera link mozesz podeslac jeszcze raz?
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeMar 8th 2011
     permalink
    A teraz?
    --
    •  
      CommentAuthorGaggataB
    • CommentTimeMar 13th 2011
     permalink
    Tak tak otworzyłam i juz mam, sorki ze tak późno pisze :)
    --
    •  
      CommentAuthorGaggataB
    • CommentTimeMar 16th 2011
     permalink
    Dziewczyny możecie zerknąć na mój wykres czy ok go analizuję?
    --
    •  
      CommentAuthorluczynka
    • CommentTimeMar 17th 2011
     permalink
    Nie udostępniłaś.
    --
    •  
      CommentAuthorGaggataB
    • CommentTimeMar 17th 2011
     permalink
    Ok udostępniam.
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeMar 19th 2011
     permalink
    • CommentAuthorgizmiatko
    • CommentTimeApr 23rd 2011
     permalink
    witam

    Jestem tu nowa , niestety na 28 dni nie prowadze wykresu , prowadze na innej stronie ale o tym pisac chyba tu nie mozna ? w kazdym badz razie, starmay sie z mezem o drugie dziecko , drugi cykl, jest to takze drugi po odstawieniu tabletek CYPREST, ja cierpie na PCO i bralam je po to by móc zajsc w ciaze (paranoja) . Niesttey moj wykres jest dziwny i to bardzo nie umiem nad nim zapanowac ani okreslic co i jak , szykla tez sie zachuje dziwnie jeden dzien a wlasciwie pol dnia jest miekka by wieczorem stwardniec ..ja sie gubie i cos cuzje ze batalia o drugie dziecko bedzie dosc dluga jelsi nie bardzo dluga;(
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeApr 23rd 2011
     permalink
    Nie wklepiesz swojego wykresu?
    --
    •  
      CommentAuthorGaggataB
    • CommentTimeMay 2nd 2011
     permalink
    Dziewczyny poszukuję książki "Ja i mój cykl" Rotzera - czy którejs juz niepotrzebna i moze dosprzedać??
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeMay 2nd 2011
     permalink
    To jest bezcenne. Czasami można upolować na Allegro. W ciągu wielu miesięcy widziałam może 2 egzemplarze.
    --
    •  
      CommentAuthorluczynka
    • CommentTimeMay 2nd 2011
     permalink
    To jest książka, do której się wraca, nierozsądne byłoby się jej pozbywać.
    --
    • CommentAuthorElena_Sky
    • CommentTimeMay 3rd 2011
     permalink
    Witajcie dziewczyny. Jestem w trakcie trzeciego cyklu po odstawieniu tabletek, chciałabym abyście przyjrzały się mojemu wykresowi
    6.04 - 36.6 krwawienie
    7.04 - bardzo słabe plamienie
    8.04 - 36.5 bardzo słabe plamienie
    9.04 - 36.4 krwawienie rano, pozniej sucho
    10.04- 36.5 plamienie
    11.04- 36.4 plamienie
    12.04- 36.6
    13.04- 36.6
    14.04- 36.6
    15.04- 36.8
    16.04- 37.3 owulacja stwierdzona przez usg dopochwowe
    17.04- 36.2
    18.04- 36.5
    19.04- 36.5
    20.04- 36.6
    21.04- 36.7
    22.04- 36.8
    23.04- brak
    24.04- brak
    25.04- brak
    26.04- 36.8
    27.04 brak
    28.04- 36.6
    29.04- 36.7
    30.04- 36.9
    1.05 - 36.7
    2.05 - 36.7
    3.05 - 36.7
    w poprzednich dwóch cyklach owulacja występowała 19 i 18 dnia cyklu(stwierdzam po skoku temperatury), a faza lutealna trwała 12 i 13 dni. Czy wydłużająca sie w tym cyklu faza lutealna może być spowodowana wcześniejszą owulacją? Od dwóch dni boli mnie podbrzusze jak podczas okresu, dziś czułam dość silne kłucie w lewym jajniku, sutki zaczynają coraz bardziej boleć. Dodam jeszcze że temperaturę mierzę w pochwie zawsze o tej samej godzinie rano.
    • CommentAuthorgizmiatko
    • CommentTimeMay 3rd 2011 zmieniony
     permalink
    [wymoderowano] to jest moj cykl alenie wiem czy wklejajac swoj cykl nie łamie regulaminu. U mnie jest dosc dziwnie ze tak powiem bo nie umiem zauwazyc kiedy byla owulacja- w sumie zastanwiam sie czy ona byl ;.
    •  
      CommentAuthorPeaberry
    • CommentTimeMay 3rd 2011
     permalink
    Faza lutealna ma zwykle podobną długość 10-18dni. Jeśli wydłuża się powyżej 16dni to może świadczyć o ciązy. Czy możesz klepac dane na wykres, bo tak niewiele widać. Wole formę graficzną :)
    -- Wszystko o kawie - najnowsze forum o kawie. Miejsce dla ludzi z pasją!
    •  
      CommentAuthorPeaberry
    • CommentTimeMay 3rd 2011
     permalink
    Taka uwaga ogólna - nie szukajcie owulacji na wykresie. Wzrost temperatury może być dowodem pośrednim wystąpienia owulacji. Owulację potwierdza lekarz na usg lub jej 100% dowodem jest stwierdzona ciąża.
    @ Elena_sky przyglądam się Twoim danym i po pierwsze - nasuwa mi się, że nawet jeśli USG wykazało owulację (jak rozumiem pęknięty pęcherzyk) to ja wzrost temperatury widzę dopiero około 21 22 kwietnia. Po drugie - przydałyby się informacje: gdzie mierzysz, info o zakłóceniach, czy pomiar jest o stałej porze no i jakim termometrem. Poza tym jakiej metody używasz do interpretacji. No jednak może lepiej wpisz dane na wykres i go udostępnij - lepiej się komentuje pod wykresem.
    -- Wszystko o kawie - najnowsze forum o kawie. Miejsce dla ludzi z pasją!
    •  
      CommentAuthorFiufiu
    • CommentTimeMay 3rd 2011 zmieniony
     permalink
    Gizmiatko, wolę co prawda z lenistwa oglądać tutejsze wykresy, ale i ten da się zinterpretować. Szkoda co prawda, że nie ma pełnych obserwacji szyjki ani objawów dotyczących śluzu, ale skok moim zdaniem nastąpił 27.04, linia podstawowa przebiega przez 36,67.

    Z wykresu nie dowiesz się, kiedy była owulacja.
    --
    • CommentAuthorElena_Sky
    • CommentTimeMay 4th 2011 zmieniony
     permalink
    [wymoderowano] link do cyklu. Temperaturę mierzę przed wstaniem z łóżka o godz. 6.15 w pochwie, termometrem elektronicznym. Zakłóceń nie było raczej żadnych. Obserwacji szyjki ani śluzu nie prowadziłam w tym cyklu. Dodam, że temperatura z 11 dc 37.3 wtedy kiedy wystąpiła owulacja trochę mnie zaskoczyła bo w poprzednich cyklach max temp wynosiła 36.9.
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeMay 4th 2011
     permalink
    Jeśli masz tylko temperaturę, to taki wykres można zinterpretować wg metody termicznej, a ona jest inna niż objawowo-termiczne, mało już znana.
    Jest opisana w podręczniku Kramarek.
    --
    • CommentAuthorElena_Sky
    • CommentTimeMay 4th 2011
     permalink
    Czyli fazę lutealną mam liczyć od owulacji czy od skoku temperatury? Jakiś zagmatwany mam ten cykl.
    • CommentAuthorgizmiatko
    • CommentTimeMay 4th 2011
     permalink
    kurde tez tak przupuszczalam ze owulacje mialam wtedy kiedy sienie kochalismy z mezem...ah ;/
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeMay 4th 2011
     permalink
    Nie interpretowałaś cyklu na bieżąco?
    --
    •  
      CommentAuthorPeaberry
    • CommentTimeMay 4th 2011
     permalink
    @ Elena_sky "Liczenie" FL to bardzo umowna sprawa. Bez USG powiedziałabym, że liczymy od skoku i takie jest stanowiski m.in. INERu w tej kwestii. Jesli USG wskazało na odbytą owulację lub lekarz prognozował owulację w ciągu najbliższych 24h (co potwierdził późniejszy skok a taki "poślizg" to norma) to liczyłabym od owu. Nie wiem, jaką masz kategorię - odkładasz czy się starasz, wykresu zobaczyć nie mogę, jest zablokowany. Jeszcze nie wiem, czy owu była stwierdzona (obecność ciałka żółtego) czy prognozowana. Może podejście do owulacji się nie udało i będzie drugie? Bo nijak nie widzę mozliwości interpretacji - jakoś szóstkę da się sklecić, ale faza wyższych mi nie wychodzi...
    Elena spróbuj przenieść dane na tutejszy wykres, pooglądamy, może ekspert się też wypowie, będzie Ci łatwiej sobie to poukładać jakoś.
    -- Wszystko o kawie - najnowsze forum o kawie. Miejsce dla ludzi z pasją!
    •  
      CommentAuthorluczynka
    • CommentTimeMay 4th 2011
     permalink
    Irlandia: takie jest stanowiski m.in. INERu w tej kwestii

    Warto chyba napomnkąć, że INER jest instytutem propagującym metodę prof. Rotzera, w której występuje tzw. przedwczesny skok, który nie jest początkiem fazy lutealnej. Początkiem FL jest dopiero właściwy skok, taki, który wystąpił po szczycie śluzu.
    --
    •  
      CommentAuthorPeaberry
    • CommentTimeMay 4th 2011
     permalink
    oj tam, oj tam... :wink:
    -- Wszystko o kawie - najnowsze forum o kawie. Miejsce dla ludzi z pasją!
    • CommentAuthorgizmiatko
    • CommentTimeMay 4th 2011
     permalink
    Amazonka: [/quote][quote=Amazonka]
    Amazonka: [/quote][quote=Amazonka]
    tak interpretowalam ale ja nie zauwazylam zeby szyjka misie do owulacji szykowala, a mam miec niby w piatek @ wiec owulacja chyba tak pozno byc nie moze ?
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeMay 4th 2011
     permalink
    Czemu nie może? Owulacja może być i 40-80dc.
    --
    • CommentAuthorgizmiatko
    • CommentTimeMay 4th 2011
     permalink
    Amazonko -ale mi chodzi o to czy owulacja moze byc w nie wiem w 24 dc gdzie cykl ma "niby"miec 28 dni ? to chybanie bardzo
    •  
      CommentAuthorFiufiu
    • CommentTimeMay 4th 2011 zmieniony
     permalink
    Może, długość fazy lutealnej też jest zmienna. Ale stanowczo częściej zdarza się przesunięcie owulacji przy mniej więcej stałej długości fazy lutealnej. Nie jesteś robotem, owu ma prawo się przesunąć, wpływa na to mnóstwo czynników, od diety przez stres po zmiany klimatu czy choroby. Bardzo krótkie fazy lutealne są charakterystyczne dla wykresów poporodowych tudzież wskazują na jakąś niedomogę hormonalną.
    --
    •  
      CommentAuthorPeaberry
    • CommentTimeMay 4th 2011 zmieniony
     permalink
    Fiufiu o ilemi wiadomo lutealna jest w miarę stała 10-16dni a folikularna może się zmieniać, stąd zmiana w długościach cyklu. Lutealna zbyt krótka nie daje szans na zagnieżdżenie zarodka a długa... to w 99% przypadków jakie widziałam to ciąca a ten 1% to błędna interpretacja, ale mogę się mylić.:confused:
    EDIT: Ups... nie doczytałam. Przepraszam... Jestem już zmęczona. Chyba czas spać.:shamed:
    -- Wszystko o kawie - najnowsze forum o kawie. Miejsce dla ludzi z pasją!
    • CommentAuthorgizmiatko
    • CommentTimeMay 14th 2011
     permalink
    dziewczyny ja mma pytanie, czy to mozliwe ze wlasnie mam owulacje ??http://enpr.pl/873
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeMay 14th 2011
     permalink
    To zależy od tego, jak wyznaczasz względną. Jeśli była poprawa śluzu, to możliwe.
    --
    • CommentAuthorgizmiatko
    • CommentTimeMay 15th 2011
     permalink
    no wlasnie nie wyznaczam bo niue wiem do konca jak, poczytuje fora i to dopiero moj p0ierwszy cykl z tyloma zmiennymi ze tak powiem ;] ja sie zastanwiam nad jednym ile ma sie dni plodnych jesli jest juz ta owulacja
    •  
      CommentAuthormala_zonka
    • CommentTimeMay 15th 2011
     permalink
    Pytanie do dziewczyn które brały anty, może wiedzą? co się stanie jeśli weźmie się 1 tabl. anty jeśli nie wystąpiła @?? Wzięłam 1 tabl, jak dostałam krwawienie, a ono po 2 h się skończyło?? Do tej pory nie miałam nawet plamienia przed @, więc uznałam że to @ zwłaszcza że tydzień temu odstawiałam duphaston (2x1przez 10 dni) Nie wiem co mam robić... jutro zadzwonię do lekarza, ale do tego czasu na logikę się domyślam, że jak będę kontynuować anty to nie przyjdzie @? Kurcze nie wzięłam póki co drugiej tabl. Muszę dostać @ mam dziś 31 dc, bo tego krwawienia 2 godzinnego nie liczę. @ trwa u mnie zawsze 6-7 dni i jest obfita.
    --
    •  
      CommentAuthorFrances
    • CommentTimeMay 15th 2011
     permalink
    mala_zonka rozumiem, że dostałaś @ i wzięłaś potem pierwszą tabletkę? Bo tak zaczyna się stosowanie anty. To zupełnie normalne, że @ zmniejsza się lub zupełnie zanika. Ja tak miałam za każdym razem jak zaczynałam tabletki. Najlepiej jakbyś kontynuowała ich stosowanie i czekała na krwawienie z odstawienia, które będziesz miała w trakcie tego tygodnia przerwy. Potem, jeśli będziesz jeszcze krwawić, a ptzyjdzie już czas na tabletkę, prawdopodobnie znowu po wzięciu zmniejszy się lub "zniknie". Już takie ich działanie;)
    --
    •  
      CommentAuthormala_zonka
    • CommentTimeMay 15th 2011
     permalink
    Hanny ale ja mam zawsze @6-7 dni i to obficie pierwsze 3 dni nawet na antykach. biorę je w celu wyciszenia przed ivf. Nie spotkało mnie aby po tabletkach poleciało trochę krwi przez 2 h i koniec, nawet plamki czy śluzu zabarwionego? Jak macica ma się oczyścić? To moje pierwsze opakowanie od roku, a krwawienie nie mogło się skończyć godzinę po połknięciu tabletki z jej powodu, bo pewnie do krwi nawet nie doszło. Wyszło na to że wziełam tabletkę nie dostając okresu (wychodzi, że to nie okres był)
    --
    •  
      CommentAuthorFrances
    • CommentTimeMay 15th 2011
     permalink
    mala_zonka widzę, że prowadzisz obserwację to będziesz wiedzieć czy był to okres czynie;)Zawsze stosowałaś te właśnie tabletki? I czy przy pierwszym opakowaniu nigdy Ci się nie zmniejszał? Bo mi się czasem zmniejszał, a czasem jak u Ciebie - zanikał zupełnie nawet pół godziny po wzięciu tabletki. Wydaje mi się, że jeżeli jesteś pewna, że była to @ (nawet jeśli tylko plamienie przed nią), a nie jakieś inne krwawienie (nie wiem, może po stosunku, albo coś w tym stylu) to powinnaś kontynuować aż do tej 7dniowej przerwy i krwawienia z odstawienia, później nie będzie już takich "cyrków;) Jeśli dostałaś @, wziełaś jedną tabletkę, a reszty nie to teraz też pewnie kilka dni na @ poczekasz i jak weźmiesz tabletkę to sytuacja prawdopodobnie się powtórzy. Niestety (albo stety;) takie jest działanie pigułek, że "wyciszają" właśnie nasz organizm (nasze hormonki, jajniki, a nawet na swój sposób przysadkę mózgową - FSH) i pod ich wpływem tak się właśnie dzieje.
    --
    •  
      CommentAuthormala_zonka
    • CommentTimeMay 15th 2011
     permalink
    a co z endometrium? mam mieć histeroskopię po @ i macica musi być oczyszczona, a jak na razie to endo ma ponad 13mm. Nigdy po tabletce anty nie zanikał mi okres, wzięłam w życiu kilka opakowań (kilka na torbiel) i jedno op. rok temu na wyciszenie przed ivf i zawsze okres był normalny
    boję się że to nie był okres... może lepiej zaniechać brania i poczekać te kilka dni, nadal mam temp podwyższoną?
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.