Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorvicky80
    • CommentTimeApr 4th 2007
     permalink
    kama83: One zachowują się jak kotki w marcu. wogóle nie maja zielonego pojecia co to "wstyd" a jak zobaczyłam nagranie pary 16- latków jak sobie nawzajem krecili to mowe mi odebrało. teraz jest podzial na te ktore " nie robia nic" i te które robią "wszystko".


    nadal nie wyjasnilas co to znaczy zachowywac sie jak kotki w marcu? nosic szpilki malowac sie miec dekolt mini? obcisle spodnie odkryty brzuch? flirtowac z facetami? maja 16-17 lat, hormony im buzują a Ty taka swieta bylas w tym czasie??:wink: co do tabsow,osobiscie uwazam ze to za wczesnie, ale to ich wybor i niestety brak zajec z wych.seksualnego albo dobrych rozmow z rodzicami. czasami zakaz dziala odwrotnie do zamierzenia. ja moglam wszystko dosc wczesnie. ale jednak zaczelam pozno -z wyboru. nie bylo zakazanego owocu wiec poczekalam na tego wlasciwego wg mnie. i tak nie byl wlasciwy ale coz bywa.
    •  
      CommentAuthorLily
    • CommentTimeApr 4th 2007
     permalink
    hmm może jestem jakaś inna ale w wieku 16-17 lat bardziej mnie interesowały przyjacielsko-koleżeńskie układy z kolegami niż flirt i podrywanie :confused: zresztą młodzi chłopacy w tym wieku są bardzo niedojrzali pod każdym względem...skoro czasem facet nie jest dojrzały i odpowiedzialny po 30 roku życia to co dopiero jako nastolatek...
    • CommentAuthorKama83
    • CommentTimeApr 4th 2007
     permalink
    Wiesz Vicky nie wiem co dla Ciebie znaczy wstyd ale pozwalanie na wkladanie reki w spodnie na przerwie przy stojacym obok nauczycielu chyba nie zbytnio przyzwoite (?) i to wcale nie sa szpilki i odktyty brzuch bo czasami zdarza sie tak, ze cicha woda brzegi rwie a filmik z para nastolatkow uprawiajacych seks francuski z prawie wszystkimi szczegolami mozna bylo znalesc w internecie i byli to moi ucziowie i nie jest to raczej powod do dumy. i nie mowie tylko o dziewczynach ale chlopcy tez .

    nie mowie ze bylam swieta ,ale jesli juz bylo cos mocniejszego ;) to sam na sam a nie przy wszystkich w szkole. ja tu mowie nie o zwyklych buziaczkach i takich tam. sama mam 23 lata ( jeszcze przez miesiac ;) ) , nie jesten starą zgorzkniała babą i pamietam jak to bylo :) ale trzeba troszke umiaru miec i wiedziec co wypada a co nie. tak jak z zachowaiem przy stole - raczej na kolacji w restauracji nie siadziesz z nogami na stole i nie bedziesz bekac na pol lokalu. flirt i okazywanie sobie milosci jest w porzadku ale niektorych rzeczy po prostu nie wyapada robic przy ludziach w miejscach publicznych.
    --
    • CommentAuthorKama83
    • CommentTimeApr 4th 2007
     permalink
    a z reszta Vicky- fajnie jest podyskutowac na jakis temat z kims kto ma inne zdanie, bo jakbysmy wszyscy mieli takie samo to byloby nudno :) tylko trzeba pamietac o zasadach uczciwej dyskusji :)
    --
    •  
      CommentAuthorvicky80
    • CommentTimeApr 4th 2007
     permalink
    nojak podalas przyklady to powiem szczerze tez mnie z deczka zbulwersowalo to:wink:
    ale bylam ciekawa bo moze napiszesz- bo one mini miały i jak one sie usmiechaly do nich !!:wink:
    bo są i takie osoby:confused:
    •  
      CommentAuthorpani_wonka
    • CommentTimeApr 4th 2007
     permalink
    Off topic, ladies!
    -- "bez pretensji do mądrości, której nie mam, bez odbijania jej na ksero i wpadania w schemat"
    • CommentAuthorKama83
    • CommentTimeApr 5th 2007
     permalink
    Hejka!

    Dziewczyny jak to jest z czasem pomiaru ( waginalnie)? jedno zrodlo podaje 5 minut, inne 2. ja mierze okolo 6 i nie wiem czy dobrze robie.
    --
    •  
      CommentAuthorpani_wonka
    • CommentTimeApr 5th 2007
     permalink
    Zależy jaki termometr. Poszukaj w wątku o mierzeniu temp.
    -- "bez pretensji do mądrości, której nie mam, bez odbijania jej na ksero i wpadania w schemat"
    • CommentAuthorKama83
    • CommentTimeApr 5th 2007
     permalink
    uzywam zwykłego rtęciowego owulacyjnego.
    --
    •  
      CommentAuthorvicky80
    • CommentTimeApr 5th 2007
     permalink
    • CommentAuthorskarbie
    • CommentTimeApr 6th 2007
     permalink
    Zazywalam tabsy 10 lat z przerwami. Zmiany po odstawieniu - pogorszyla mi sie cera (czarna rozpacz!), bole w krzyzu, bole brzucha i nastroje nie do opanowania. Cykl regularny, ze zegarek mozna nastawiac. I tak juz od ponad roku. Nie czuje sie ani lepiej, ani gorzej.
    Mysle, ze dobrze dobrane tabletki nie powinny spowodowac szoku w organizmie, gdy ich zabraknie. Zwlaszcza te, w ktorych hormonow jest minimum potrzebne organizmowi.
    --
    • CommentAuthorKama83
    • CommentTimeApr 6th 2007
     permalink
    Mi tez sie cera pogorszyla- czasami sie czuje jakbym znow byla w okresie dojrzewania. straszne! a za 2 miesiace slub.
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeApr 6th 2007
     permalink
    Skarbie, zauważyłaś jakieś zmiany w libido na tabletkach i bez?
    --
    • CommentAuthorskarbie
    • CommentTimeApr 6th 2007
     permalink
    Nie, zmiany w libido nie zaobserwowalam.
    Natomiast borykam(y) sie z brakiem 'smarowania'. Moze to skutek tabletek, a moze taka moja natura? Nie wiem. Ale poprosze kogos w Polsce o wiesiolek, o ktorym sie dowiedzialam z 28dni. :smile:
    Ale jest jeszcze cos ciekawego! Poniewaz tak dlugo zazywalam anty - dopiero teraz odkrywam swoj organizm i jest to wspaniale i fascynujace. Faktem jest, ze jak mialam 20 lat - w ogole mnie to nie interesowalo, a tabletki byly (i sa) wygodnym i bezpiecznym (jesli madrze stosowane!) sposobem na spokojny sen :wink:. Takie troche 'pojscie na latwizne'. Absolutnie nie zaluje, ale bardzo sie ciesze, ze juz ich nie zajadam i swiadomie obserwuje swoj organizm. Takie proste obserwacje, a ile wiedzy potrafia przekazac! Tyle, ze do tego trzeba 'dorosnac' :bigsmile:
    --
    • CommentAuthorskarbie
    • CommentTimeApr 6th 2007
     permalink
    Kama! Nic sie nie martw! Podobno po pierwszym dziecku przechodzi :tooth: Na kogos innego :rolling:
    Slub i tak bedzie wspanialy, a Ty najpiekniejsza. Bo najszczesliwsza z wszystkich obecnych :heartsabove:
    --
    • CommentAuthorKama83
    • CommentTimeApr 6th 2007 zmieniony
     permalink
    Dzieki Skarbie, za pocieszenie :wink:
    apropo libido to juz kiedysgdzie pisalam na forum ze podczas brania tabletek moj M. mowil czasami na mnie zakonnica a teraz sie opedzic nie moze ( ale nie narzeka i sie laskawie poddaje:) ). szczerze- teraz czuje ze zyje, pomimo pewnych czasowych ograniczen ;)
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeApr 6th 2007 zmieniony
     permalink
    He he, zakonnica na tabletkach, ciekawe skojarzenie. :-)

    O trudnym życiu kobiety (w domyśle poszkodowanej użytkowniczki antykoncepcji) w Polsce - z biuletynu Federacji na rzecz Kobiet i Planowania Rodziny:
    http://www.federa.org.pl/mamprawo.php?page=bulletin&catid2=319&lang=1&catid=180

    Fajny wstęp:
    Ten tekst jest przeznaczony dla osób potrzebujących pomocy medycznej w kontrolowaniu swojej płodności. Pomijam zwolenników prezerwatyw i najszerzej rozumianych metod naturalnych, ponieważ odpowiedni sprzęt i instrukcje są łatwo dostępne.

    Owa łatwa dostępność instrukcji metod naturalnych przejawia się np. w księgarniach, w których półki uginają się pod ciężarem przeróżnych podręczników do metody angielskiej, niemieckiej i jakiej dusza zapragnie... he he
    --
    •  
      CommentAuthorpani_wonka
    • CommentTimeApr 9th 2007
     permalink
    Mnie też pogorszyła się cera po odstawieniu tabletek. I, oczywiście, również przed ślubem, a jakże. Teraz jednak mam równie ładną, a nawet lepszą cerę, jak po tabletkach - i nie musiałam czekać do pierwszego dziecka:smile:
    -- "bez pretensji do mądrości, której nie mam, bez odbijania jej na ksero i wpadania w schemat"
    • CommentAuthorskarbie
    • CommentTimeApr 10th 2007
     permalink
    Czyli jest nadzieja na ladna buzke, bez mieszania do tego osob trzecich (i to zupelnie nieswiadomych) :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthordanap
    • CommentTimeApr 10th 2007
     permalink
    oj w zyciu nie miałam tylu syfków- dramat
    reasumując wszystkie moje "dolegliwości"- nie widzę pozytywów nie brania anty
    jak uda mi sie zajść w ciążę to zobaczę ten jeden jedyny najważniejszy...
    •  
      CommentAuthorvicky80
    • CommentTimeApr 10th 2007
     permalink
    a jak dlugo bralas, i jak dlugo juz nie bierzesz?
    •  
      CommentAuthordanap
    • CommentTimeApr 10th 2007
     permalink
    vicky80: a jak dlugo bralas, i jak dlugo juz nie bierzesz?

    10 lat brałam, a 6 m-c jestem bez anty
    •  
      CommentAuthorvicky80
    • CommentTimeApr 11th 2007
     permalink
    to jak bralas 10lat to sporo jeszcze czasu minie zanim organizm wroci do normy. w dodatku ta nową normę musi wypracowac sobie sam od nowa..poza tym kobiety po ciazy mowią mi ze po ciazy gospodarka hormonalna od nowa sie wyregulowuje:)
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeApr 11th 2007
     permalink
    Zaczynasz nowe życie. :-)
    --
    • CommentAuthorskarbie
    • CommentTimeApr 11th 2007
     permalink
    Bez zartow. Anty daja mniej hormonow niz ciaza. Czy twierdzicie, ze po ciazy organizm sie musi 'oczyszczac' jeszcze dluzej? Oczywiscie - sa chemiczne i sztuczne - podobnie jak folik w tabletkach :bigsmile:
    Moj organizm po 10 latach anty wrocil do 'normy' po jednym cyklu (co wykazaly badania hormonalne). Bez zabobonow prosze!
    --
    •  
      CommentAuthorLily
    • CommentTimeApr 11th 2007
     permalink
    skarbie - na każdego anty działają inaczej
    • CommentAuthorskarbie
    • CommentTimeApr 11th 2007
     permalink
    W tym sek! Wiec po co te 'ogolniki' ? :shocked:
    Dziala to na mnie rownie :devil:, jak lekarz, ktory mowi, ze z wykresu temki nic nie wynika. Wrrrrrr.....
    --
    • CommentAuthorsylvii
    • CommentTimeApr 11th 2007
     permalink
    Hej dziewczyny!!!
    Jak sobie czytam Wasze posty- muszę powiedzieć, że włos mi się jeży na głowie- z PRZERAŻENIA!!!!! strasznie się boję, co się będzie ze mną działo- właśnie odstawiłam tabletki i przechodzę na NPR:)pocieszające jest to, że w większości piszecie, że po kilku cyklach wszystko wraca do normy, ufffff (może jakoś to przetrzymam). Postanowiłam odstawić tabletki po siedmiu latach, ale teraz jestem jeszcze bardziej przestraszona- nie dlatego, że nie będę miała (mimo wszystkich "przeciw") "spokojnej głowy", ale dlatego, że nie wiem, czy poradzę sobie z tymi pomiarami, obserwacjami, zmianami nastroju, pogorszenie cery, itp, idt.
    Parafrazując stare czasy: POMOŻECIE???
    • CommentAuthorskarbie
    • CommentTimeApr 11th 2007
     permalink
    Pomozemy!:bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeApr 11th 2007
     permalink
    SKarbie, takich jest jednak większość obecnie.
    --
    • CommentAuthorsylvii
    • CommentTimeApr 11th 2007
     permalink
    Dzięki, próbuję obecnie zlokalizować na stronce e-booka z poradami, o którym wycczytałam, ale bez skutku:(chyba nie jestem taka dobra w obsłudze kompa, jak myślałam......) macie może link do ściągnięcia?
    Aha, jeszcze jedno pytanie- mam dziś pierwszy dzień okresu, a zapomniałam zmierzyć temp:(mogę bez problemu zacząć od jutra? (pytanie pewnie głupie, ale dla mnie ważne)
    •  
      CommentAuthorLily
    • CommentTimeApr 11th 2007
     permalink
    pewnie że możesz - ja mierzę waginalnie więc w czasie @ wogóle nie mam tempki na wykresach :wink:
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeApr 11th 2007 zmieniony
     permalink
    Pytanie niegłupie! Sylvii, mnie to pytanie spędzało sen z powiek przez jakiś czas, a tu znikąd pomocy..
    O ebooku zobacz tu: http://forum.28dni.pl/discussion/222/ebook-w-prezencie/
    --
    • CommentAuthorsylvii
    • CommentTimeApr 11th 2007
     permalink
    Amazonka, dzięki bardzo:) znalazłam e-booka- zabieram się za czytanie:)
    • CommentAuthorskarbie
    • CommentTimeApr 11th 2007
     permalink
    Pewnie masz racje Amazonko. Brak odpowiedzialnosci i beztroska zarowno wsrod kobiet, jak i lekarzy (zgroza) sa niepojete!Moja kolezanka w wieku 15 lat od mamy ginekologa dostala anty, zeby jej sie cera poprawila. Czarna rozpacz :sad:
    --
    •  
      CommentAuthorMary
    • CommentTimeApr 11th 2007
     permalink
    Mojej koleżanki mama jest ginekologiem i powiedziała, że swoim córkom NIGDY nie przepisze tabsów.
    •  
      CommentAuthordanap
    • CommentTimeApr 11th 2007
     permalink
    vicky80: to jak bralas 10lat to sporo jeszcze czasu minie zanim organizm wroci do normy. w dodatku ta nową normę musi wypracowac sobie sam od nowa.

    Boję się że huśtawki nastrojów, obsyfiona twarz (i nie tylko), bolesne miesiączki to właśnie ta moja nowa norma :cry: i tak to będzie wyglądać już zawsze

    Ps. Wyniki badań mam w porządku
    •  
      CommentAuthorpani_wonka
    • CommentTimeApr 12th 2007
     permalink
    Dana, nie wiem, czy to Ci coś pomoże, ale ja od razu po odstawieniu zaczęłam zażywać magnez w dużych dawkach i falvit.
    -- "bez pretensji do mądrości, której nie mam, bez odbijania jej na ksero i wpadania w schemat"
    • CommentAuthoramcm
    • CommentTimeApr 12th 2007
     permalink
    Wypryski są nie tylko oznaką zmian hormonalnych, ale ogólną reakcją organizmu na jego oczyszczanie. Np. gdy stosuje się diety oczyszczające wiele toksyn wydalanych jest przez skórę i na chwilę traci ona przez to swoją atrakcyjność. Myślę, że podobna reakcja może wystąpić na nagłe zmiany hormonalne w organizmie po odstawieniu tabletek i po kilku cyklach wszysko powinno wrócić do normy.
    •  
      CommentAuthorpani_wonka
    • CommentTimeApr 16th 2007
     permalink
    To ciekawe. Stosowałam różne diety, ale nie zauważyłam tej zależności. Chodzi wyłącznie o diety oczyszczające?
    -- "bez pretensji do mądrości, której nie mam, bez odbijania jej na ksero i wpadania w schemat"
    •  
      CommentAuthorvicky80
    • CommentTimeApr 16th 2007 zmieniony
     permalink
    pani_wonka niekoniecznie. poza tym wypryski mogą sie pojawiać i często pojawiają, ale nie muszą.
    •  
      CommentAuthorMary
    • CommentTimeApr 16th 2007
     permalink
    U mnie wcześniej nie pojawiały się - a nie biorę pigułek od sierpnia 2005. A ostatnio - masakra. Przez cały cykl!
    I weź tu idź kobieto do ślubu...
    •  
      CommentAuthorvicky80
    • CommentTimeApr 16th 2007
     permalink
    Mary mnie cala obsypuje jak mam nerwowy b.stresujacy tryb zycia, krotko, spie, zle jem, albo w ogole przepracowana jestem i zyje w stresie.
    • CommentAuthorskarbie
    • CommentTimeApr 17th 2007
     permalink
    Ja na tydzien przed @ wygladam jak biedronka. Tzn nie, ze taka mala, czerwona jestem i z czolkami :bigsmile:
    --
    • CommentAuthorsylvii
    • CommentTimeApr 17th 2007
     permalink
    Hej dziewczyny, mam pytanko: czy któraś z Was zauważyła po odstawieniu tabletek spadek wagi? O ile mówi się, że biorąc pigułki waga wzrasta, analogicznie po odstawieniu powinna maleć. Ciekawi mnie, czy macie związane z tym doświadczenia, czy to tylko teoria?pzdr:)
    • CommentAuthorskarbie
    • CommentTimeApr 17th 2007
     permalink
    Zazywanie i odstawienie tabletek nie mialo w ogole wplywu na moja wage.
    --
    •  
      CommentAuthorpani_wonka
    • CommentTimeApr 17th 2007
     permalink
    Ja przytyłam po Diane35. Co równie dobrze można było powiązać z tym, że jak zaczęłam ją brać, to miałam ciężką sesję i jadłam co się dało. Potem zmieniałam na Logest i Yasmin, bez zmiany wagi. Po odstawieniu też się nie zmieniła, ani in plus ani in minus.
    -- "bez pretensji do mądrości, której nie mam, bez odbijania jej na ksero i wpadania w schemat"
    •  
      CommentAuthorpani_wonka
    • CommentTimeApr 17th 2007
     permalink
    Poza tym teraz raczej już po pigułkach się nie tyje.
    -- "bez pretensji do mądrości, której nie mam, bez odbijania jej na ksero i wpadania w schemat"
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeApr 17th 2007
     permalink
    Chyba że są źle dobrane. :-)
    --
    •  
      CommentAuthorvicky80
    • CommentTimeApr 17th 2007
     permalink
    niekoniecznie. ja tyłam na pigulkach niby mini dawka Logest. ana Evra plastrach nie. mialam napady glodu wieczorami po zazyciu pigulki. zwiekszone stezenie hormonow we krwi.
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.