Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeApr 17th 2007
     permalink
    Eee, mnie tam do napadów głodu niepotrzebna pigułka.
    --
    •  
      CommentAuthorngL
    • CommentTimeApr 17th 2007
     permalink
    Dokładnie dokładnie, to często hormony odpowiadają za apetyt. Stąd tycie pośrednio związane z przyjmowanymi tabletkami. Ja też na Logeście tyłam jak wściekła, bo jadłam x 3 :)
    • CommentAuthoragapita1
    • CommentTimeApr 17th 2007
     permalink
    ja nie nazywam tego napadem głodu ale napadem objadania się:wink:
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeApr 17th 2007
     permalink
    Widocznie dzieje się u Ciebie coś innego.
    --
    •  
      CommentAuthorMary
    • CommentTimeApr 17th 2007
     permalink
    Ja na pigułkach miałam ładne większe piersi ;) Rozmiar C ;) przy wzroście 165 ;)
    a teraz ledwie B :( tęskno mi do tych większych ;)

    Waga na pigułkach była stabilna.
    Moja koleżanka na pigułkach strasznie chudła - a i tak szczupła była.
    •  
      CommentAuthorvicky80
    • CommentTimeApr 17th 2007
     permalink
    o wieksze piersi Mary juz niedlugo moze zadbac Twoj luby jesli bedziecie sie kochac codziennie, a piersi bedą pieszczone wyjątkowo zarliwie,coś o tym wiem, i nie tylko ja:bigsmile:
    •  
      CommentAuthorMary
    • CommentTimeApr 17th 2007
     permalink
    Naprawdę? Chyba żartujesz Vicky! ;) Jeśli to metoda to jestem ZA!
    •  
      CommentAuthorvicky80
    • CommentTimeApr 17th 2007 zmieniony
     permalink
    tylko mało osób tak często się kocha:wink: albo może żarliwości im brak, na pewno działa u mnie i mojej przyjaciółki. intensywna pieszczota zwłaszcza gruczołów sutkowych:wink: jak małe dziecko:bigsmile:
    ja myslalam ze to tylko tak u mnie jest,albo to wynik specyficznych pieszczot, bo to fakt zaokrąglilam sie na zime, ale takiego rozmiaru biustu w zyciu nie mialam nawet jak utylam na tabletkach;) 2kolezanki powiedzialy mi tez ze ich facetom zaczely rosnac wlosy na klacie. mojemu na szczescie nie;) takze mysle ze to kwestia stymulacji hormonów plciowych u obojga płci:) i duzej dawki milosci takze fizycznej i pieszczot, pieszczot i jeszcze raz pieszczot:)
    •  
      CommentAuthorLily
    • CommentTimeApr 17th 2007
     permalink
    hmmm po pływalni dwa razy w tygodniu i po aikido też mi piersi urosły...więc wzrost mięśni też ma znaczenie :wink:
    •  
      CommentAuthorMary
    • CommentTimeApr 17th 2007
     permalink
    Ha ha ha! To ja jestem za takimi pieszczotami ;)
    • CommentAuthoragapita1
    • CommentTimeApr 17th 2007
     permalink
    Ja też jestem za:bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorvicky80
    • CommentTimeApr 17th 2007
     permalink
    Lily ma racje odpowiednie cwiczenia modeluja pieknie piersi i unosza i wydaja sie pelniejsze:bigsmile:
    a pewna pani z warszawskiego modeluje piersi staniczkami specjalnymi i to wcale nie pushupami..
    takze glowa do gory:cool:
    trzeba wierzyc i w myslach przepychac ewentualny tluszczyk ze zjedzonego ciasteczka nie ze tylek mi urosnie,albo brzuch ale ale mi BIUSCIK UROSNIE:bigsmile:
    KWESTIA PUNKTU WIDZENIA I POZYTYWNEGO MYSLENIA:cool:
    •  
      CommentAuthorMary
    • CommentTimeApr 17th 2007
     permalink
    Vicky, a znasz namiar na te panią? Słyszałam o niej w TV dawno temu i chętnie przy okazji wybrałabym się do niej ;)
    •  
      CommentAuthorvicky80
    • CommentTimeApr 17th 2007 zmieniony
     permalink
    poszukaj atykułów na kobieta.gazeta.pl jest pełno:) o stanikach to ja znajdziesZ:) tylko slyszalam ze jest bardzo apodyktyczna co nei wszystkim odpowiada:wink:
    •  
      CommentAuthorhimeko
    • CommentTimeApr 17th 2007
     permalink
    potwierdzam powiększenie biustu przy łykaniu tabletek, mnie wskoczyło z B na C+ :-) po odstawieniu mam małe C - coś mi się ostało, albo wpływ męża :-)
    •  
      CommentAuthorpani_wonka
    • CommentTimeApr 18th 2007
     permalink
    U mnie żadnych zmian w tym względzie. Jakby pszczoły pogryzły:cry:.
    -- "bez pretensji do mądrości, której nie mam, bez odbijania jej na ksero i wpadania w schemat"
    •  
      CommentAuthorMary
    • CommentTimeApr 18th 2007 zmieniony
     permalink
    No to znalazłam co chciałam ;)
    Sklep z bielizną nazywa się ATUT
    Ul. Grochowska 93
    Warszawa
    tel. 022 612 33 45
    Jest tam kilka ekspedientek, w kolejce do przymierzalni czasem trzeba postać godzinę lub dwie - uczy pokory ;)

    Obecnie sklep jest w remoncie - otwarcie 7 maja.
    Wybiorę się tam po bieliznę ślubną i może nie tylko ;)
    •  
      CommentAuthorvicky80
    • CommentTimeApr 18th 2007 zmieniony
     permalink
    a Ty Mary jestes z Wawy?
    btw: dopisz w adresie ze sklep jest w Wawie:)
    •  
      CommentAuthorMary
    • CommentTimeApr 18th 2007
     permalink
    Nie Vicky ;) z Białegostoku ;)
    W Wawie mam przyjaciółkę, do której powinnam była się wybrać dawnooo temu.
    Szkoda, że sklep dopiero w maju będzie otwarty, bo akurat będzie to u mnie egzaminowo - obronny okres, ale chciałabym tam zdążyć przed ślubem ;)
    •  
      CommentAuthorrooda
    • CommentTimeApr 18th 2007
     permalink
    ja tez u siebie najmniejszych zmian nie zauwazylam :sad: widze, ze nie tylko ja jedna...
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeApr 24th 2007
     permalink
    •  
      CommentAuthorMolinezja
    • CommentTimeMay 20th 2007
     permalink
    "Cycle disturbances after discontinuing OCs were reversible but the time of regeneration took up to 9 months"

    9 miesięcy to i tak nie brzmi tak strasznie (w moim kontekście, bo odkładam jeszcze przez około 12 miesięcy lub więcej), ale oczywiście wolałabym żeby już od tego (pierwszego po odstawieniu) cyklu wszystko wróciło do normy, bo i odkładankowy NPR byłoby łatwiej stosować. Jednak wydaje mi się, ze w moim przypadku nie ma tak dobrze :cry:
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeMay 20th 2007
     permalink
    Molinezja, co miałaś napisane na ulotce? Kiedy cykle powinny wrócić do normy?
    --
    •  
      CommentAuthorMolinezja
    • CommentTimeMay 21st 2007
     permalink
    Nie pamiętam szczerze mówiąc. Nie wiem czy w ogóle była na ulotce taka informacja, nie wydaje mi się, ale nie sprawdzę, bo już powyrzucałam ulotki.
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeMay 21st 2007
     permalink
    Szkoda, miałabyś na nie pewien rynek zbytu. :-)
    Czytałaś w ogóle ulotki?
    --
    •  
      CommentAuthorMolinezja
    • CommentTimeMay 21st 2007
     permalink
    Czytałam, zawsze czytam. Nawet jak krople do nosa kupię :bigsmile: Właśnie dlatego wydaje mi sie, że nie było tam takiej informacji.
    •  
      CommentAuthorpani_wonka
    • CommentTimeMay 21st 2007
     permalink
    Na ulotkach chyba w ogóle nie pisze, że po odstawieniu mogą być problemy z powrotem do normy i co się przez tą normę rozumie (objawy śluzu, szyjki itp.). Kojarzę tylko zastrzeżenia, co do zajścia w ciążę, które powinno być odłożone, chyba na 3 m-ce od odstawienia.
    -- "bez pretensji do mądrości, której nie mam, bez odbijania jej na ksero i wpadania w schemat"
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeMay 21st 2007
     permalink
    Właśnie, któż po odstawieniu zwraca uwagę na takie szczegóły, jak objawy płodności? Ciąża zazwyczaj ma być natychmiast.
    --
    •  
      CommentAuthorBett_
    • CommentTimeMay 21st 2007
     permalink
    Nie ma na ulotkach opisu o "powrocie do normy", a nawet o możliwościach zajścia w ciążę. A to dlatego, że wielu ginekologów uważa, że po odstawieniu pigułek można w ciążę zachodzić od razu. Kwestia płodności jest sprawą drugorzędną w tym przypadku;) Ale często jest tak, że kobieta jest bardziej płodna zaraz po odstawieniu - jajniki budzą się z długiego snu i często w pierwszych 3-6m-cach po odstawieniu zdarzają się ciąże mnogie. Niekiedy z kolei cykle bardzo się wydłużają i ciężko trafić w moment owulacji, który większość kobiet wymyśla sobie w okolicach 14-16dc. Nie wiem czy zajście w ciążę od razu po odstawieniu zawiera jakieś ryzyka dla płodu - nie było chyba na ten temat żadnych publikacji o których byłoby głośno w świecie.
    Moja koleżanka odstawiła pigułki, a po 3m-cach zaszła w ciążę zupełnie przypadkowo - w 28dniu cyklu poserduszkowała z Mężem bez zabezpieczenia i okazuje się, że w okolicach tego dnia była owu. Ciąża na razie rozwija się prawidłowo i mam nadzieję, że tak będzie do końca.
    Wydaje mi się, że po odstawieniu dobry jest właśnie NPR - dużo można się dowiedzieć i być spokojniejszym.
    Ja brałam przez 4 lata Cilest i chyba dopiero obecny mój cykl (7 p odstawieniu) wygląda całkiem normalnie...
    --
    •  
      CommentAuthorMolinezja
    • CommentTimeMay 21st 2007
     permalink
    Lekarze różnie mówią. Jedni by odczekać trzy cykle, inni mówią aby odczekać tylko jeden ("cykl po pierwszym NORMALNYM krwawieniu - nie takim z odstawienia). Znam kilka dziewczyn, które świadomie lub nieświadomie zaszły w ciążę tuz po odstawieniu i mają zdrowe dzieci, żadna z takich nie miała poronienia.
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeMay 21st 2007
     permalink
    Molinezja, na 28dni mieliśmy już poronienia w takiej sytuacji.
    Bett, należysz do średniej wg nowych badań niemieckich wyżej przytoczonych (prawidłowy cykl po ok. 7 miesiącach od odstawienia).
    --
    •  
      CommentAuthorpani_wonka
    • CommentTimeMay 21st 2007
     permalink
    To jest nawet kwestia stanu endometrium, Molinezjo. Tabletki w istotny sposób na nie wpływają, bo jednym ze sposobów w jaki działają, jest niedopuszczenie do zagnieżdżenia, jeśli już nawet dojdzie do owulacji i zapłodnienia w czasie brania tabletek. Endometrium staje się niezdolne do przyjęcia zarodka, i dopóki się nie odbuduje, na co trzeba mniej lub więcej czasu, w zależności od czasu brania tabletek, powinno się poczekać z zajściem w ciążę.
    -- "bez pretensji do mądrości, której nie mam, bez odbijania jej na ksero i wpadania w schemat"
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeMay 21st 2007 zmieniony
     permalink
    A co gruczołami szyjki macicy wydzielającymi śluz? Tabletki przyspieszają ich zanik - naturalny w procesie starzenia - udowodnił to szwedzki biofizyk, prof. Erik Odeblad. Z wiekiem jest coraz mniej gruczołów wytwarzających śluz najlepszej jakości - potrzebny do zapłodnienia. Wieloletnie branie tabletek jest inwestycją w przyspieszenie starzenia układu rozrodczego.

    Heh, widzę, że moja wypowiedź na ten temat na Pontonie jest indeksowana przez Google (tak samo jak całe ich forum): ostatni wynik wyszukiwania po słowach kluczowych "szwedzki odeblad".
    --
    •  
      CommentAuthorMolinezja
    • CommentTimeMay 22nd 2007
     permalink
    A jednak wbrew moim czarnym myślom chyba nie jest u mnie tak źle. Temperatura rośnie i w tym cyklu (pierwszym po odstawieniu) pojawił się Bj !!

    Pani Wonko - właśnie z tych względów, które opisałaś odstawiłam tabletki na rok przed planowanym poczęciem, a nie tak jak do tego namawiają lekarze na 3 m-ce przed lub na 1 cykl przed. Mam świadomość, że nie były obojętne dla układu rozrodczego.

    A poronienia - no niestety, ale zdarzają się tym co brały tabletki, tym co nie brały, z konkretnego medycznego powodu lub zupełnie bez powodu...
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeMay 23rd 2007
     permalink
    Autorzy metody niemieckiej w okresie po odstawieniu radzą używać reguły "minus 8" dopiero po 15 obserwowanych cyklach (normalnie po 12 obserwowanych). Uzasadniają to koniecznością uregulowania gospodarki hormonalnej po odstawieniu.

    Reguła "minus 8":
    Niepłodność względna kończy się: najwcześniejszy zaobserwowany skok temperatury-8, np. 15-8=7.
    --
    •  
      CommentAuthorBett_
    • CommentTimeMay 23rd 2007
     permalink
    Ja na razie przyjmuję, że niepłodność jest do 5dc, później wolę nie sprawdzać ;) I mimo wszystko cieszę się, że u mnie się normuje - zauważyłam, że powróciły pewne charakterystyczne dla mnie oznaki nadchodzącego @, zbliżającej się owulacji... Także same plusy odstawienia, minusem ew. może być mniejsza spotnaniczność stosunków, ale idzie z tym jakoś wytrzymać ;)
    --
    •  
      CommentAuthorMolinezja
    • CommentTimeMay 23rd 2007
     permalink
    Ja z fazy niepłodności względnej nie korzystam wcale. Głównie dlatego, ze mam długo plamienia i nie czuję się wtedy komfortowo.
    •  
      CommentAuthordanap
    • CommentTimeMay 23rd 2007
     permalink
    musze się przyznac że czasem myślę o powrocie do anty...
    •  
      CommentAuthorLily
    • CommentTimeMay 23rd 2007
     permalink
    z jakiego powodu?
    •  
      CommentAuthorvicky80
    • CommentTimeMay 24th 2007
     permalink
    Lily jak przypuszczam - wygody i braku celibatu.:cool: pod tym względem to i ja też myślę. ale na tym się kończy.
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeMay 24th 2007
     permalink
    A może odkładania?
    --
    •  
      CommentAuthorvicky80
    • CommentTimeMay 24th 2007
     permalink
    odkładaniae podczas anty to chyba oczywistośc??
    •  
      CommentAuthorrooda
    • CommentTimeMay 24th 2007
     permalink
    ale to chyba bardzo indywidualna sprawa jak szybko organizm po tabletkach wraca do normy...
    ja jestem w trakcie 5 cyklu po odstawieniu i juz pierwszy byl w miare ok:)
    co prawda ze sluzem byl problem i szyjka szalala po tylu latach obciazania jej estrogenami, ale nie jest zle:)
    a co do nieplodnosci wzglednej to przy krotkich cyklach nie ma czasu o nich myslec :wink:
    --
    •  
      CommentAuthordanap
    • CommentTimeJun 28th 2007
     permalink
    to mój 7-8 m-c po odstawieniu anty i chyba początku mój organizm "jechał" na rezerwach hormonów z anty. 2 pierwsze cykle miałam 28 i 30 dni, a obecny już 59 DNI!!! Dramat. Syfki trochę już mi schodzą, ale mocno wspieram się kosmetykami. Śluz nadal w ilości śladowej
    •  
      CommentAuthorH-o-n-i-a
    • CommentTimeJul 2nd 2007
     permalink
    hej, ja odstawiłam tabsy w lutym, od tej pory moje cykle to 27, 27, 26, 22 dni. Poza tym robię testy owulacyjne, które niestety nie wykazują mi owulacji, testy są dobre i poprawnie wykonywane. Jednak od paru dni (zobacz wykres) robię testy, wczoraj był (mniej wiecej) 13 dc, dzis 14 dc, a u mnie nadal wynik negatywny! Czy możliwe jest, ze nie mam owulacji? Jeśli tak, to kiedy się ona w koncu pojawi? Tydzien temu byłam u ginekologa, która łagodnie mówiąc ochrzaniła mnie za tekst:" Czy możliwe, że to cykle bezowulacyjne?" Powiedziała, ze nie ma czegoś takiego, że każdy cykl składa się również z owulacji. Dziewczyny, jak to właściwie w koncu jest???? :confused::shamed::crazy: Z góry dziekuję za odp.
    •  
      CommentAuthorvicky80
    • CommentTimeJul 2nd 2007
     permalink
    być może miała na myśli że powszechnie uważa sie ze miesiaczka oznacza nowy cykl. to prawda ale trzeba jeszcze umiec rozróżnić pojęcie miesiączki od krwawienia śródcyklicznego.
    •  
      CommentAuthorLily
    • CommentTimeJul 2nd 2007
     permalink
    Honia - nie wiem jak długo brałaś tabletki ale wszystko w naszych organizmach rozgrywa się indywidualnie. Twoje jajniki nie pracowały przez jakiś czas także ich powrót do normalnego funkcjonowania może potrwać. To bardzo prawdopodobne że nie masz jeszcze owulacji.
    •  
      CommentAuthordanap
    • CommentTimeAug 4th 2007
     permalink
    ciągle sie miotam, miota się także mój organizm. Mój cykl ma juz podad 90 dni, a skóra dramat:cry:
    wczoraj u dermatologa dowiedziałam się że wypryski w okolicy żuchwy, kości szczękowej to często standardowa reakcja organizmu po odstawieniu hormonów. Kurację zaczynam antybiotykową i ze staraczek trafię do odkładajacych.
    Ach z hormonami zycie jest takie łatwe:shamed::shamed:
    •  
      CommentAuthorFiufiu
    • CommentTimeAug 4th 2007
     permalink
    Och danap, taki los. Jestem pewna, że się wszystko wyreguluje. Trzymam kciuki!
    --
    •  
      CommentAuthordanap
    • CommentTimeAug 4th 2007 zmieniony
     permalink
    Fiufiu dzięki,
    wpadam do Ciebie czasem napatrzeć się pozytywnymi widoczkami:tongue:
    też wierze że sie wyreguluje, ale myślałam że będzie łatwiej, albo inaczej nie myślałam że bedzie tak trudno...
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.