Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorsucharek83
    • CommentTimeFeb 5th 2014
     permalink
    możecie zajrzeć na mój wykres udostępniłam.
    chodzi o to że w tym cyklu zaraz po @ strasznie i strasznie bolały mnie jajniki i podbrzusze,więc myślałam że mam owulke,chyba będzie lepiej jak znów zapiszę się na monitoring
    •  
      CommentAuthorMónikha
    • CommentTimeFeb 5th 2014
     permalink
    sucharek83: chodzi o to że w tym cyklu zaraz po @ strasznie i strasznie bolały mnie jajniki i podbrzusze,więc myślałam że mam owulke

    Ja widzę, że na wykres naniosłaś te bóle w 10 i 13 dc.
    Poza tym, wszelkie odczucia podbrzusza traktujemy jako objawy drugo - albo nawet trzeciorzędne. Skup się na śluzie i temperaturze.
    Ze śluzem masz jakiś problem?
    -- Mama M & N & W
    •  
      CommentAuthorsucharek83
    • CommentTimeFeb 5th 2014
     permalink
    Nie zaznaczałam wszystkich objawów :shamed:
    Tak ze śluzem mam problem,po operacji raz jest raz go nie ma i ciężko mi go zaznaczać
    • CommentAuthordinka24
    • CommentTimeMar 18th 2014
     permalink
    Cześć dziewczyny,
    Czy intensywny wysiłek fizyczny na wpływ owulacje i ewentualne zagnieżdżenie się zapłodnionego zarodka? Trenuje spinning 4-5 razy w tygodniu, a wczoraj otrzymałam zastrzyk Ovitrelle i zastanawiam się czy nie powinnam się wstrzymać z jakimikolwiek treningami.
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeApr 12th 2014
     permalink
    Przerwałaś trening?
    -- [/url]
    • CommentAuthordinka24
    • CommentTimeApr 12th 2014
     permalink
    Tak, wolałam się nie forsować. I udało się :)
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeApr 16th 2014
     permalink
    czy ktoras z was zaobserwowala krew okresie przypadajacym okoloowulacynnie? najpierw na papierze plamki a juz w czasie badania szyjki byla taka krwistoczerwona (przy sluzie bialym lepkim)
    •  
      CommentAuthorStokotka
    • CommentTimeApr 22nd 2014
     permalink
    Tak ja dokładnie we wcześniejszym tak jak opisujesz, ale tak było w pierwszy dzień, na następny był brunatny śluz i to wszystko a co :)?
    --
    • CommentAuthorKasiaDudek
    • CommentTimeMay 29th 2014 zmieniony
     permalink
    witajcie, Obecnie staramy się o kolejnego dzidziusia i w momencie decyzji o tym jakby na złość całemu losu po prostu zatrzymał mi sie okres, wcześniej owszem miałam dlugie cykle ale max 45 dni nie więcej a teraz uwaga to moj 86 dzien cyklu !!!!!!!!!!!! jakaś masakra po prostu. wyglada to teraz tak, że temp mam w zasadzie od 1,5 miesiąca bez zmian na niskim poziomie. Jednodniowe skoki wystepowaly ale nic poza tym, zero bólu, zero powiekszenia piersi, czegokolwiek. Wzięłam luteine na wywołanie - miałam jeszcze w zapasie, brałam 5 dni po 2 tab pod jezyk. Ale nawet temperatury nie ruszyła. Jedyne co to w 3 dniu zaczął mnie bolec wrecz rwać prawy jajnik. Trwało to dwa dni, ból był bardzo silny. Wczoraj pojawił się śluz płodny. I powiem szczerze że troszke tego nie rozumiem, bo temp nadal niska i zero objawów zblizającego sie czegokolwiek. Jesteście po tylu przejściach i doświadczeniach może któraś z was mi poradzi co teraz, lekarza mam takiego, że za bardzo pomagac nie chce tylko swoim tokiem każe działać organizmowi więc nie mam za bardzo medycznego wsparcia w chwili obecnej.
    No a teraz wyszło tak, skok temp w 88 dniu cyklu, poprzedzony płodnym sluzem ok 85 dnia cyklu . Do tego bol prawego jajnika, od ok 84 dnia cyklu ale taki pulsujący promieniujący na nogę. teraz czuje go cały czas dosc mocno boli jak nacisne na prawą strone to mocno boli. w pochwie sucho, sluz biały.
    •  
      CommentAuthorjaca_randa
    • CommentTimeMay 29th 2014
     permalink
    Wygląda na jakieś zaburzenia hormonalne. A może już jesteś w ciąży? Zmień lekarza i zbadaj się.
    A owulacja jest możliwa w 88 dniu cyklu. Nawet w 200.
    -- Szczęście jest decyzją, którą podejmujemy każdego dnia.
    •  
      CommentAuthorLenka1982
    • CommentTimeMay 29th 2014
     permalink
    Zgadzam się z jaca randa - jeśli wykluczyłaś ciążę to zmień lekarza. A już napewno wtedy, jeśli starasz się o dziecko. Szkoda czasu. Zobacz ile go straciłaś! 86 dni cyklu:confused:
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeMay 29th 2014
     permalink
    Na 28dni było poczęcie w 80dc.
    -- [/url]
  1.  permalink
    Witam. Mam nieregularne cykle. NPR stosuję już jakieś kilka lat, bo dzięki temu wiem kiedy mogę spodziewać się okresu. Mam pytanie odnośnie tego, czy skok temperatury świadczy o tym, że owulacja na pewno jest? Jeszcze konkretnie nie staramy się o dziecko, ale i nie zabezpieczamy się. Często wychodziło tak, że stosunki były tuż przed, w prawdopodobnym dniu owulacji lub tuż po niej np przed skokiem temp, w 1 dzień fl, 2 dzień fl itd a mimo to w ciąży nie jestem. Wydaje mi się to trochę dziwne :/ Niedawno robiłam wynik prolaktyny i progesteronu, no i prolaktyna jest trochę podwyższona tzn wynosi jakoś 27,31, natomiast progesteron 15,79 w 7 dniu fl. Czy taki wynik progesteronu i skok temperatury świadczą o owulacji czy mimo wszystko coś może ją zaburzać? np ta podwyższona prolaktyna? Czy taką prolaktynę trzeba leczyć?
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeJan 11th 2015
     permalink
    Skoro stosujecie NPR, to nie potrzebujecie "zabezpieczeń".
    Byłaś już u gina z tymi wynikami?
    Może po prostu do poczęcia w Waszym przypadku są potrzebne dłuższe starania?
    -- [/url]
  2.  permalink
    Byłam już u ginekologa z tymi wynikami. Powiedziałam jej, że zamierzamy niedługo starać się o dziecko, a ona mimo to powiedziała, że prolaktyna jest tylko "trochę" podwyższona i nie ma potrzeby tego obniżać. Chyba, że nie będzie wychodziło to wtedy się obniży.. Co dla mnie jest bez sensu :/ Przepisała mi tylko luteinę od 16-25 dc na uregulowanie cykli.. Ale luteiny chyba nie bierze się przed owulacją, bo można ją zablokować z tego co wiem..
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeJan 13th 2015
     permalink
    Miałaś ze sobą wykresy? Podawanie leków dopasowuje się do danego cyklu, a nie kalendarzykowego wzorca.
    -- [/url]
  3.  permalink
    Wykresów nie miałam ze sobą, ale gdy nie raz mówiłam, że mierze temperaturę, żeby wiedzieć kiedy ma być okres, to z jej strony jakoś zero reakcji. Nigdy nie pytała, kiedy mam owulację itp. Nawet jak kiedyś byłam u niej i zrobiła usg, a to był 2 dfl, a według usg owulacji jeszcze nie było, zdziwiłam się i powiedziałam jej o tym, a ona na to nic, więc stwierdziłam, że o npr nie mam co z nią rozmawiać.
    Wie oczywiście jakiej długości są moje cykle, więc wie że branie luteiny od 16dc to sporo przed owulacją.. Mi się wydaje, że najpierw powinna prolaktynę obniżyć.
    •  
      CommentAuthortamara6
    • CommentTimeJan 21st 2015
     permalink
    nie wiem, w którym wątku zapytać, więc zapytam tu :)
    Co oznacza ciałko żółte krwotoczne w opisie usg po owulacji? W sensie dlaczego krwotoczne?
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.