Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthoroggi
    • CommentTimeJan 31st 2010
     permalink
    my mieszkamy w anglii a tutaj sie za bardzo nie przejeli tym lenistwem plemniorow. od razu wypalili o IVF.
    M jest wlasnie po drugim badaniu, czekamy na wyniki.
    za 2 miesiace leci do polski, zrobi wtedy jeszcze raz badanie. tym razem moczu, nasienia i krwi. sprawdzimy czy nie ma bakterii, ktore by sie zlosliwie do zolnierzy przylepily i je spowalnialy.
    •  
      CommentAuthorAniaBB
    • CommentTimeFeb 1st 2010
     permalink
    Pati - zróbcie dodatkowe badania, bo przyczyn może być wiele. U nas na pierwszy rzut poszła prolaktyna i hormony, wyszła trochę za wysoko prolaktyna i trochę za nisko testosteron. Podjęliśmy odpowiednie środki. Ale może to dotyczyć innych problemów - anatomia, tarczyca itd.
    Bez badań strzela się na ślepo i działania mogą mieć odwrotny efekt od zamierzonego.
    -- serce przestało bić.
    •  
      CommentAuthorpatipati28
    • CommentTimeFeb 1st 2010
     permalink
    no własnie tak myslałam zeby zrobic badanie krwi.. bo tez miał dosc dawno a hormony to nigdy..
    dobry pomysł - dzieki

    ale tak czy siak kupilismy juz witaminy
    •  
      CommentAuthordanap
    • CommentTimeFeb 9th 2010
     permalink
    dzisiaj moje Ajlowiu zrobiło badania (podobno kiepskie filmy mieli ;) Katowice Zięba Clinic badanie z posiewem 250 PLN.
    badanie było o 17:00 wyniki przed 20 trafiły na maila, reszta do 3 tygodni.

    Wszystko fajnie... tylko 93% form nieprawidłowych- teratozoospermia. Ktoś tak miał??
    •  
      CommentAuthorMartucha84
    • CommentTimeFeb 10th 2010
     permalink
    tak...mój mąż ma nawet oligoasthenoteratozoospermie...i tylko jeden procent prawidłowo zbudowanych więc chyba nie macie najgorzej...mówią żeby salfazin albo androwit łykać plus zmienić nawyki żywieniowe i trochę ruchu i powinno się polepszyć...niektóre dziewczyny robią magiczny mix dla swoich wybranków ale to już jak kto woli...
    Chociaż tak naprawdę nie wiem czy w naszym przypadku witaminki i zdrowa dieta coś dadzą:cry:
    •  
      CommentAuthordanap
    • CommentTimeFeb 11th 2010
     permalink
    martita naczytałam się trochę i szczerze wątpię że coś da, trudno mi sobie wyobrazić jaki trzeba prowadzić tryb życia i co jeść żeby zmiana tych nawyków przyniosła oczekiwane efekty (ale to chyba na inny watek)

    Co do samego badania to okazuje się że wielu facetów ma z tym problem, tak w ogóle to jak poczytałam trochę na necie to w szoku jestem, że tak niewiele par zaczyna od badania nasienia. Kobiety przechodzą te wszystkie badania, niedogodności, trudności etc. a potem dowiadują się że na daremno... a wystarczyłoby żeby facet poszedł sobie "zrobić dobrze"
    Mało tego jak już się zdecyduje to trzeba mu wyszukać, termin umówić, a najlepiej własną ręka zrobić, a potem krucgalopkiem do laboratorium zawieść.
    Myślę że świadome rodzicielstwo zaczyna się już na tym etapie i uważam że wiele kobiet powinno wymagać więcej od swoich partnerów i to już na początku drogi do rodzicielstwa.
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeFeb 11th 2010
     permalink
    Zaczyna się raczej jeszcze wcześniej niż na etapie starań.
    --
    •  
      CommentAuthorpatipati28
    • CommentTimeFeb 11th 2010
     permalink
    danap swiete słowa :)
    swiadome rodzicielstwo.. jak to ładnie brzmi :)
    •  
      CommentAuthorMartucha84
    • CommentTimeFeb 11th 2010
     permalink
    dokładnie...bardzo dobrze mówisz...ja jakoś też pojąć nie mogę, że po tych wszystkich naszych "niedogodnościach" ONI jeszcze mają tupet się od tego wykręcać...kiedy tak naprawdę to dla NICH sama przyjemność:confused:czego nie można powiedzieć o żadnym ze sposobów badania w przypadku naszej płci pięknej
    apropo piękna...danap masz zarąbisty opis:clap:
    • CommentAuthorizaro
    • CommentTimeFeb 25th 2010
     permalink
    A wicie może gdzie zrobić badanie nasienia w łodzi? Najlepiej, żeby można było przywieźć je z domu, a nie oddawać w pokoiku...
    •  
      CommentAuthorAtam
    • CommentTimeFeb 25th 2010
     permalink
    Nie polecam wożenia nasienia z domu. Wynik nigdy nie będzie równie dobry jak próbka oddana na miejscu. Za długi czas dojazdu i zmienna temperatura spowodują, że część plemników wymrze w trakcie transportu i badanie będzie niemiarodajne.
    -- Za mężczyzn, którzy nas zdobyli. Za dupków, którzy nas stracili. Za farciarzy, którzy nas poznają!
    • CommentAuthorizaro
    • CommentTimeFeb 27th 2010
     permalink
    Ok, dzięki. A jeśli chodzi o abstynencję, to faktycznie nie może być za duża przerwa? Ja myślałam, że nie mniej niż 4-5 dni, bo tak mi powiedzieli w klinice.
    •  
      CommentAuthorAtam
    • CommentTimeFeb 27th 2010
     permalink
    4-5 dni to optymalny czas.
    -- Za mężczyzn, którzy nas zdobyli. Za dupków, którzy nas stracili. Za farciarzy, którzy nas poznają!
    • CommentAuthorizaro
    • CommentTimeMar 2nd 2010
     permalink
    Mam do was pytanie odnośnie wyników badań:
    Ruchliwość 48%
    Typu A 42%
    Typu B 6%
    Typu C 46%
    Typu D 5%
    Liczba plemników typu A 61,2 mln/ml

    Pomożecie mi zinterpretować?
    •  
      CommentAuthorKonwalijka
    • CommentTimeMar 2nd 2010 zmieniony
     permalink
    Bardzo dziwny wynik. Wyglada na to, ze jest super (skoro plemnikow o ruchu A jest ponad 60 mln/ml). A jak z morfologia?
    •  
      CommentAuthortuli_pani
    • CommentTimeMar 2nd 2010 zmieniony
     permalink
    Norma jest A>=25% lub A+B >= 50%, ale myślę, że 48% to też dobry wynik :bigsmile:, tym bardziej, że pierwsza norma jest ok.
    ilość jak najbardziej prawidłowa, bo norma jest od 20mln/ml
    --
    •  
      CommentAuthorpatipati28
    • CommentTimeMar 8th 2010
     permalink
    no piekne wyniki
    •  
      CommentAuthorAniaBB
    • CommentTimeMar 10th 2010
     permalink
    Moim zdaniem miodzio, ale bez morfologii trudno powiedzieć na pewno. No i bez informacji o liczbie plemników na ml ilości ejakulatu.

    Sama ruchliwość jest bardzo dobra, nieco A+B za niskie, ale za to nadrabia bardzo wysoka A. To są te najszybsze i najważniejsze.
    -- serce przestało bić.
    •  
      CommentAuthorasia_b84
    • CommentTimeMar 16th 2010
     permalink
    Dziewczyny czy spotkałyście się z diagnozą: aspermia?
    Czy są jakieś szansę na poprawę czy to już koniec nadziei?:cry:
    •  
      CommentAuthorKonwalijka
    • CommentTimeMar 16th 2010
     permalink
    Aspermia to bardzo mala objetosc ejakulatu (0 - 0.5 ml). A jakie byly wyniki badania nasienia (liczba w ml, % ruchwliwych, zywych, prawidlowych)? Robiliscie tylko jedno? To moze sie Twoj ukochany zestresowal?
    •  
      CommentAuthorKonwalijka
    • CommentTimeMar 16th 2010
     permalink
    Czekaj, czekaj... Bylam u Ciebie pod wykresem. Aspermia czy azoospermia?
  1.  permalink
    Teraz ja proszę o pomoc. Na wyniki badania na pewno miała wpływ 10-dniowa abstynencja. Chłopaków jest trochę mało i troszkę za mało się z nich porusza, do tego troszkę krzywi są :) Czy jest czym się przejmować?
    Czas trwania abstynencji: 10 dni!
    Czas upłynnienia: 60 min (norma do 60)
    Objętość ejakulatu 2.00 ml (norma 2.00-6.00)
    Odczyn pH: 7.4 (norma 7.2-8.6)
    Liczba plemników w 1 ml: 11.70 mln/ml (norma > 20)
    Liczba plemników w ejakulacie: 23.40 mln/ml (norma > 40.00)
    Liczba komórek okrągłych 0.80 mln/ml (norma < 5.00)
    Plemniki żywe: 79% (norma > 50)
    Plemniki martwe: 21% (norma <25)
    Plemniki o szybkim ruchu postępowym: 46% (norma >25)
    Plemniki o wolnym ruchu postępowym: 1%
    Suma plemników o ruchu postępowym: 47% (norma >50)
    Plemniki o ruchu niepostępowym: 3%
    Plemniki nieruchome: 50%
    Średnia prędkość przeciętnego toru (VAP) 64.1 um/s (norma > 34)
    Średnia prędkość ruchu postępowego (VSL) 46.7 um/s (norma > 27)
    Średnia prędkość względem zarejestrowanego toru (VCL): 103.0 um/s (norma>46)
    Średnia amplituda bocznych odchyleń główki plemnika (ALH): 4.8 um (norma 3.1-4.5)
    Średnia częstotliwość bocznych odchyleń główki plemnika (BCF): 21.4 Hz (norma > 10.5)
    Prostoliniowość (STR): 72.0% (norma > 74)
    Liniowość ruchu (LIN): 47.0% (norma >54)
    Średni współczynnik kształtu główki (Elongation): 74% (norma 67-79)
    Test hypoosmotyczny (HOS) 76% - wartości prawidłowe > 60
    Plemniki o szybki ruchu postępowym (po 4 godz.): 43%
    Plemniki o wolnym ruchu postępowym (po 4 godz.): 2%
    Plemniki o ruchu niepostępowym (po 4 godz.): 5%
    Plemniki nieruchome (po 4 godz.): 50%
    --
    •  
      CommentAuthorKonwalijka
    • CommentTimeMar 17th 2010
     permalink
    Madziarynko, jedyne co mozna powiedziec to, ze liczba w ml obnizona. Samo badanie nasienia (a w szczegolnosci jednorazowe) nie mowi praktycznie nic. Liczy sie caly obraz kliniczny (Wasz wiek, staz staran, Twoje zdrowie reprodukcyjne, etc.).
    Chyba jestem slepa, ale nie widze w tym badaniu morfologii.
    10 dniowa abstynencja moze miec negatywny wplyw na wynik, ale czy miala to juz nigdy sie nie dowiecie raczej. Jesli kiedys bedziecie badanie powtarzac to po prostu dopilnujcie zeby czas abstynencji nie przekraczal 5-7 dni. Wtedy nie bedzie takich dywagacji.
    Moim zdaniem generalnie nie jest zle.
    •  
      CommentAuthorasia_b84
    • CommentTimeMar 17th 2010 zmieniony
     permalink
    Badanie makroskopowe:
    - objętość ejakulatu: 4,4 ml
    - pH 7,8
    - konsystencja: galaretowa
    - woń: swoista
    - homogenizacja wystąpiła po: 5'

    Badanie mikroskopowe:
    - ilość plemników w 1 ml ejakulatu: aspermia (norma pow 20 milionów)

    Nic więcej na wyniku badania nie ma.
    M. z wrażenia zapomniał powiedzieć kobicie, że od października średnio co 2 tyg chorował i brał antybiotyki…czy to mogło zaszkodzić. W duchu modlimy się aby te wyniki były tylko przypadkiem…nie wiem nawet czy kwalifikujemy się do ICSI jeśli wynik okaże się prawdą ;(
    AAA M. regularnie co drugi dzień łyka jeszcze Lantree (na chorobę wrzodową żołądka)...
    •  
      CommentAuthorKonwalijka
    • CommentTimeMar 17th 2010 zmieniony
     permalink
    No to ten wynik jest moim zdaniem bez sensu. Skoro objetosc ejakulatu jest 4,4 ml a aspermia jest przy 0.5 oraz mniej to nijak sie to kupy nie trzyma.
    Moim zdaniem predzej bedzie azoospermia czyli brak plemnikow w ejakulacie bo nie policzyli ile jest w ml ani nie podali ruchlowosci, zywotnosci, morfologii. Moze zadzwon do tego laboratorium i zapytaj.
    A kiedy macie wizyte u lekarza?

    Asiu, jesli to azoospermia to obawiam sie, ze wyniku nie mozna zwalic na atybiotykoterapie. Na Lantree sie nie znam, ale zeby zupelnie ubezplodnic faceta to lek musialby byc jakis naprawde konski i specyficzny i mysle, ze cos takiego byloby napisane w ulotce wytluszczonym drukiem.
    Moze to jednak jakas pomylka laboratorium. Jesli chodzi o sama diagnoze (aspermia) to na 99% jest.
  2.  permalink
    Konwalijko, dziękuję. Nie ma morfologii.
    Ja mam 26 lat, M 28, staramy się 9 cykl. Szanse są na pewno i chyba tego będę się trzymać :) Chyba, że przez kolejne 2-3 miesiące starań nadal nie zajdę w ciążę.
    --
    •  
      CommentAuthorKonwalijka
    • CommentTimeMar 17th 2010
     permalink
    2-3 miesiace to nie dajesz sobie za duzo czasu :bigsmile:
    Ja mysle, ze szanse sa calkiem spore :thumbup:. Tak nieksztalconym niemedycznym okiem...
  3.  permalink
    Nie no... do powtórzenia badań :D Cały czas wierzę, że się uda :)
    --
    •  
      CommentAuthorpatipati28
    • CommentTimeMay 31st 2010 zmieniony
     permalink
    wyniki mojej drugiej połówki :
    koncentracja 26 mln norma >20mln
    A ruch szybki postepowy 11%
    B wolny postepowy 23%
    C niepostepowy 26%
    nieruchome 40%
    budowa prawidlowa 6% norma >14%
    wady główki 88%
    wstawki 68
    wady witki 0%
    krople cytoplazmatyczne 6%

    i poczęte maleństwo w 10 cyklu starań w całkowicie naturalny sposób - bez wiesiołka bez clo ale i bez stresu.. :)
    cuda sie zdarzają.. albo? albo wyniki mają sie nijak do rzeczywistości

    trzeba wierzyć :D
    •  
      CommentAuthorAniaBB
    • CommentTimeMay 31st 2010
     permalink
    patipati - no, Wasze wyniki nie były takie złe :D

    Każdy wynik, gdzie jest chociaż jeden żywy i ruchliwy, prawidłowy plemnik to szansa poczęcia. Pytanie tylko jakie są te szanse. Czasem to 1:1000.000. Oczywiście, może okazać się, że to my jesteśmy tym jedynym przypadkiem, ale czy warto na to liczyć i nie działać w celu zwiększenia szans?

    Nie załamujmy się, ale i nie czekajmy biernie. Jest o co walczyć i szanse są.
    -- serce przestało bić.
    •  
      CommentAuthorMartucha84
    • CommentTimeJun 2nd 2010
     permalink
    jakie badanie hormonów zrobić przed wizytą u urologa? LH, FSH, prolaktyna i testosteron wystarczą?
    •  
      CommentAuthorAniaBB
    • CommentTimeJun 4th 2010
     permalink
    Nie wiem tak do końca bo nie byliśmy u urologa, ale na pewno jakaś podstawa. Mój M. miał tak ogólnie raz zlecony też androstendion czy jakoś tak.
    -- serce przestało bić.
    • CommentAuthorjo1984
    • CommentTimeJun 5th 2010
     permalink
    Mój mąż miał zlecony jeszcze estaradiol swego czasu.
    --
    •  
      CommentAuthorMartucha84
    • CommentTimeJun 5th 2010
     permalink
    uhm dzięki:)
    •  
      CommentAuthorAniaBB
    • CommentTimeJun 7th 2010
     permalink
    Mój chyba też...
    -- serce przestało bić.
    •  
      CommentAuthorMolly4-79
    • CommentTimeJun 15th 2010
     permalink
    Bardzo proszę o pomoc w interpretacji wyników,dzisiaj odebraliśmy i zmartwiły mnie leukocyty reszta chyba wygląda dobrze jak myślicie ? :
    ilość : 2,5 ml
    pH 7,8 barwa : mleczno-szara
    lepkość prawidłowa
    zapach swoisty
    stopień zmętnienia : duży
    czas homogenizacji : do 30 min
    PREPARAT POŚREDNI:
    leukocyty 8-10 wpw
    ertyrocyty poj wpw
    nabłonki poj wpw
    bakterie nieliczne
    aglutynjacja (-) ujemna
    RUCHLIWOŚĆ PLEMNIKÓW PO :
    30min 75% progresywny 65% szybki ruch progresywny zwolniony 10%
    2 godz 65%
    4 godz 55%
    6 godz 50%
    24 godz 40%
    LICZBA PLEMNIKÓW 234 mln/1ml norma >20mln/ml
    poziom fruktozy 3,7ug/1ml norma 1,3-4,0 ug/ml
    LEUKOCYTY 3,4 x 10 6 /1ml norma 1x 10 6 /ml

    MIKROSKOPOWY PREPARAT BARWIONY
    ilość plemników o budowie prawidłowej 54 %
    ilość ze zmianami w obrębie główki 42 %
    ilość ze zmianami w części pośredniej 3 %
    ilość ze zmianami witki 1%
    komórki spermatogenezy 2/100
    •  
      CommentAuthorAniaBB
    • CommentTimeJun 16th 2010
     permalink
    nie ma co interpretować - są boskie ;)
    -- serce przestało bić.
    •  
      CommentAuthorKonwalijka
    • CommentTimeJun 16th 2010
     permalink
    Generalnie wynik boski. Fiufiu!
    Leukocytami bym sie nie przejmowala (daj znac jak dopytacie lekarza). Wielokrotnie czytalam wypowiedzi ekspertow na bocianie, ze nieznacznie przekroczona norma nie ma sie co przejmowac. A wydaje mi sie, ze jesli nie ma objawow infekcji to zwazywszy na swietny wynik ogolny chyba nawet jakby tych leukocytow i wiecej bylo to nie ma znaczenia. Kiedys ekspert zlecal dalsza diagnostyke przy 40 mln leukocytow/ml, ale nasienie bylo kiepsciutkie.
    Jedyne co jeszcze mi sie nasunelo to badanie chyba nie bylo robione w klinice leczenia nieplodnosci bo nie wyglada na wykonane wg standardow WHO. Nie wiem co to jest "preparat barwiony" i jak on sie ma do WHOwskiej morfologii, ale 54 % prawidlowych jest raczej wynikiem nieprawdopodobnym (nieprawdopodobnie wspanialym). 65 % w ruchu A tez brzmi troche fantastycznie.
    Tak czy siak, wynik godny pozazdroszczenia.
    •  
      CommentAuthorAniaBB
    • CommentTimeJun 16th 2010
     permalink
    Na ile się orientuję, barwi się błękitem metylenowym - to jest barwnik który nie przenika przez błonę komórkową, a więc barwi tylko plemniki martwe. Tak najłatwiej rozróżnić ile jest żywych a ile martwych. No - ale to nie daje informacji o zniekształceniach. Więc może oni jakoś podbarwili plemniki, żeby lepiej ocenić kształt? Trudno powiedzieć.
    Niemniej jednak - wow, że tak powiem
    -- serce przestało bić.
    •  
      CommentAuthorMolly4-79
    • CommentTimeJun 16th 2010
     permalink
    dziękuję za wypowiedzi dziewczyny. bardzo sie martwiłam tymi leukocytami,dłuuugo się staraliśmy i w maju poroniłam w 7tc., teraz robimy badanka, widocznie chodzi o moje plamienia przed miesiączkami( krótka faza lutealna) w następnym tyg do gina już nowego i do dzieła :)
    •  
      CommentAuthordoti_p
    • CommentTimeJun 16th 2010
     permalink
    A ja się właśnie dowiedziałam, że dzieci nie będzie :(((
    W badaniu mojego męża NIE MA żadnych plemników o ruchu postępowym, 88% typu D :(((((((( I dużo leukocytów, ale nawet jakiś poważny stan zapalny nie mógłby chyba wszystkich ruchliwych wybić :((((((((
    Nie wiem co robić :(((
    •  
      CommentAuthorKonwalijka
    • CommentTimeJun 16th 2010
     permalink
    doti_p, a jak pozostale parametry? Ile plemnikow w ml? Ile tych leukocytow? Jak z morfologia? To Wasze pierwsze badanie? Dlugo sie staracie?
    Jedno pojedyncze badanie nasienia, to tylko... jedno pojedyncze badanie nasienia...
    •  
      CommentAuthordoti_p
    • CommentTimeJun 16th 2010
     permalink
    Staramy się od roku, z zerowym skutkiem. Żywych 62%, Leukocytów 8,3 (norma do 1), poza tym upłynnienie mechaniczne, czyli w ogóle :(
    •  
      CommentAuthorKonwalijka
    • CommentTimeJun 16th 2010
     permalink
    A w ml ile? Moze to rzeczywiscie sprawka infekcji.
    •  
      CommentAuthordoti_p
    • CommentTimeJun 16th 2010
     permalink
    Ale AŻ TAK? To chyba niemożliwe żeby infekcja wszystkie ruchliwe wybiła...
    35mln/ml przy normie powyżej 15. Czyli jest ich dużo, ale nieruchawe..
    •  
      CommentAuthorKonwalijka
    • CommentTimeJun 17th 2010
     permalink
    Duzo, jak duzo, ale w normie (duzo to ma maz Molly pare postow wyzej).
    O! Widze, ze juz nowe normy WHO weszly do labow :-) Moglabys je spisac z wyniku dla mnie? (objetosc 1.5 ml, 15 mln plemnikow/ml, 39 mln plemnikow w ejakulacie, 58 % zywych, 32 % w ruchu postepowym, 40 % ruchliwych, 4 % prawidlowo zbudowanych, tak? a podaja ile w ruchu A? moze po staremu 25 %?).
    Doti_p, wszystko zalezy jak wyjdzie nastepne badanie (powtorzcie za 2-3 miesiace). No i co Wam lekarz powie. Wynik nie jest tragiczny (z rodzaju kryptozoospermia albo azoospermia) wiec pewnie bedziecie podejmowac proby poprawy i szans na naturalna ciaze. Daj znac jaka strategie opracowaliscie z fachowcami. Oby sie udalo!
    •  
      CommentAuthorAniaBB
    • CommentTimeJun 18th 2010
     permalink
    Doti_p - stan zdrowia ma ogromny wpływ na nasienie. Nie załamuj się po jednym badaniu - wiem co mówię :)

    Zadbajcie o higienę jajców - nie przegrzewać, spać bez gaci, chłodniejsze prysznice - jak najrzadziej kąpiele, możesz pomyśleć o suplementacji, ale to jest na dwoje babka wróżyła, jednym pomaga, innym nie, a innym szkodzi. Nam pomogła i to bardzo - z 13 mln zrobiliśmy 76,7 (na ml) i z 10 mln na ejakulat wyszło 156 mln, ruchliwość B podskoczyła do 51%.
    Powtórzcie badanie za 2-3 miesiące.
    -- serce przestało bić.
    •  
      CommentAuthordoti_p
    • CommentTimeJun 18th 2010
     permalink
    Na razie trzeba zapalenie wyleczyć, bo leukocytów jest prawie 9 razy ponad normę... A co do wskazań "ogólnych" to mój mąż do wszystkich się stosuje, więc to nie to... Ehh na razie nastrój mi się waha od totalnej załamki, to iskierek nadziei.
    •  
      CommentAuthorAniaBB
    • CommentTimeJun 18th 2010
     permalink
    No - więc wyleczcie stan zapalny i powtórzcie badania.
    Ja wiem jak się czujesz, domyślam się :) zresztą, też mieliśmy momenty załamki. Ale jedno badanie to naprawdę za mało, aby wiedzieć na czym stoicie.
    -- serce przestało bić.
    •  
      CommentAuthorMartucha84
    • CommentTimeJun 19th 2010
     permalink
    dziewczyny a czy wszędzie badanie nasienia nazywa się seminogram? i czy to jest tylko podstawowe badanie? czy np. musimy zlecić coś dodatkowo żeby np.wykluczyć zapalenie...jakoś nie mogę się w tym wszystkim połapać:/
    AniaBB pozwoliłam sobie zaglądnąć pod Twój wykres i muszę pogratulować wyników:) bardzo się cieszę że nastąpiła taka poprawa:D
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.