Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorAnia
    • CommentTimeJan 17th 2011
     permalink
    Witam!
    Chcę kupić termometr elektroniczny dla dziecka, bo nie lubi mierzyć pod pachą zwykłym elektronicznym, choć to przecież kilkadziesiąt sekund trwa, nie to co kiedys rtęciowym!
    Przeglądam od paru dni allegro z termometrami dousznymi, do czoła, bezdotykowymi, dotykowymi i mam totalny mętlik! Jedni polecają, inni odradzają, te douszne niby lepsze, ale przy zapaleniu ucha gmerać dziecku? W nocy też bez budzenia dziecka nie zmierzysz dousznym.
    Z kolei takie do czoła czy do skroni ponoć niedokładne są.
    Macie jakieś doświadczenia z takimi termometrami?? Jeśli taki temat już był, to przepraszam, poproszę tylko o linka do stosownej dyskusji.
    •  
      CommentAuthorTrisha
    • CommentTimeJan 17th 2011
     permalink
    moja pediatra kazala mi odpuscic douszny poniewaz jesli niedokladnie wyceluje w blone bebenkowa to poda zla temperature. Jak powiedzialam, ze mierza nim w szpitalach, to powiedziala, ze tak, bo nie maja czasu czekac kliku minut na temp u kazdego pacjeta. No i w ten sposob moj douszny lezy w kacie. Uzywam termometru pod pache, ale tego szybkiego elektronicznego.
    --
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeJan 17th 2011
     permalink
    Przerobiłam kilka termometrów - paskowe, rtęciowe, elektroniczne, pistoletowe. Nie używałam dousznego tylko. 1wszy niedokładny i "orientacyjny", 2gi najdokładniejszy ale długo, 3cie - zależy od modelu i rodzaju. te co mierzą minutę i się wyłączają (pikaja) są mało dokładne. Ostatnio pomiar moim microlife trwał ponad 3min bo temp rosła podczas gdy 2gi (babyOno) pokazał temp o stopień niższą :shocked:. 4ty mierzy temp skóry - jak celujesz na rozgrzane ciało wychodzą "cyrki" bardzo mało dokładny. Mam też "rtęciowy" dla dzieci gdzie pomiar trwa 1min - czasami dłużej. Najbardziej jednak jestem zadowolona z Microlife
    --
    •  
      CommentAuthorMelodie
    • CommentTimeJan 17th 2011
     permalink
    ZAproponuj mu mierzenie w pupie, skoro pod pachą mu się nie podoba ;-)
    •  
      CommentAuthormecenaska
    • CommentTimeJan 17th 2011
     permalink
    ja kupiłam 2 w 1 firmy TOPCOM ( w tesco jest teraz przeceniony z ponad 100 zł na ok 80 zł) - douszny i do czoła ale szczerze to nie wyobrażam sobie pchać tego do uszka niemowlaka; mierząc na czole trzeba się nauczyć przykładać chyba w jedno miejsce bo tak jak na początku pokazywał różne tempki tak teraz raczej niezgodności nie ma; wynik jest chyba po 2 sekundach, więc spokojnie można kilka razy przyłożyć i sprawdzić czy się zmierzyło prawidłowo, polecam
    •  
      CommentAuthorAnia
    • CommentTimeJan 17th 2011
     permalink
    To już druga osoba mówi mi o TOPCOMie. Mam nianię tej firmy i jestem zadowolona, ale jednak termometr to czulszy instrument.

    aggnieszka - to dziewczynka, jak była malutka, to owszem, mierzyłam w pupie, ale 2,5 latki nie będę tak "gwałcić", bo dość dawno dała mi znać, że tego nie znosi.
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeJan 17th 2011
     permalink
    Moja Weronika wyła krzyczała płakała przy mierzeniu temp pod pachą i robiłam to na siłę niestety. Potem kilka razy widziała jak ja czy ktoś z domowników mierzył i ona też chciała na co ja że "nie, jesteś maluch bo krzyczysz a dzidziusie tak nie mierzą" - raz drugi i w końcu zgodziłam się - od tamtej pory cisza przy mierzeniu i chce chętnie
    --
    •  
      CommentAuthorkaty222
    • CommentTimeJan 17th 2011
     permalink
    my też mamy topcom
    do ucha i do czoła. Od samego początku mierzę w uchu. Jeśli coś mi się nie zgadza mierzę ponownie.
    Jestem zadowolona.
    Mam też pistoletowy, ale po tym jak pokazał mi ponad 42, podczas gdy synek miał 41 odłożyłam go w najdalszy kont szuflady.
    -- mama dwóch łobuziaków :)
    •  
      CommentAuthorLimonka
    • CommentTimeJan 17th 2011
     permalink
    Mam Microlife'a dousznego. Sprawdza się, pomiar ekspresowy i miarodajny, ale trzeba umiejętnie nacelować końcówkę.
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeJan 18th 2011
     permalink
    Dzisiaj w DDTVN pokazywali termometr, który mierzy bez dotykania dziecka.
    Myślę, że to fajne rozwiązanie. Chociaż z drugiej strony jest drogi.
    --
    •  
      CommentAuthorKARKO
    • CommentTimeJan 18th 2011
     permalink
    i jak to działa?
    --
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeJan 18th 2011 zmieniony
     permalink
    Przysuwa się do główki dziecka i on mierzy temp.
    aukcja
    dobre jest to, że on nadaje się też do mierzenia temp pokarmów czy otoczenia
    --
    •  
      CommentAuthormartitap
    • CommentTimeJan 18th 2011
     permalink
    Pytanie, na ile jest dokładny.
    --
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeJan 18th 2011 zmieniony
     permalink
    Tego niestety nie wiem.
    Ale za taką cenę to chyba już jest lepszy sprzęt :wink:
    --
    •  
      CommentAuthormartitap
    • CommentTimeJan 18th 2011
     permalink
    Talinko, i tu można się pomylić ;/ czasem najtańsza i najprostsza rzecz sprawdza się najlepiej...
    --
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeJan 18th 2011
     permalink
    Wg mnie nie będzie dokładny. U mnie w szpitalu na ginekologii/położnictwie nim mierzą. Fajne bo nie budzą Cie o 5rano ale jeśli jesteś rozgrzana spod kołdry wychodzi że masz temp - pielęgniarka do mnie ooo 38st - dopiero kolejny pomiar na innej części ciała pokazał normalną. Innym razem mierzyła mi na ręce która była rozgrzana od słońca wyszło 42st :D A ja po sobie czuję już temp 37st wiec wiedziałam że to bzdury
    --
    •  
      CommentAuthorTrisha
    • CommentTimeJan 24th 2011
     permalink
    to fakt, to ze cos kosztuje sporo nie oznacza, ze jest fachowe
    --
    •  
      CommentAuthorwielgosz
    • CommentTimeJan 30th 2011 zmieniony
     permalink
    Dla mnie termometr do ucha to cel w dziesiatke. Ja uzywam BRAUNA http://www.ceneo.pl/647229s i jestem bardzo zadowolona, podobnie jak inne matki ktore znam i go uzywaja. W USA w przychodniach lekarze tylko takimi mierza dzieciom temp. Nie wyobrazam sobie swojej corki goraczkujacej i zle sie czujace, i mnie mierzacej jej temp. przez 3 min...Termometr jest super. Cena moze zniecheca, ale warto czasem wydac kase na jedna pozadna rzecz, niz kupowac kilka tanszych a kiepskiej jakosci.
    --
    •  
      CommentAuthorwielgosz
    • CommentTimeJan 30th 2011 zmieniony
     permalink
    Trisha
    "moja pediatra kazala mi odpuscic douszny poniewaz jesli niedokladnie wyceluje w blone bebenkowa to poda zla temperature"
    Nie jest to nic skomplikowanego. Termometr wystarczy wlozyc do ucha (wcale nie trzeba wpychac ile sie da), a temp. podaje za kazdym razem taka sama. Moze zmylic to, ze temp. w lewym uchu nie musi byc taka sama jak w prawym (u mojej corki zawsze rozni sie kilkoma setnymi).
    --
    •  
      CommentAuthormartitap
    • CommentTimeJan 30th 2011
     permalink
    wielgosz: Termometr wystarczy wlozyc do ucha

    u mojego dziecka graniczy to z cudem bo nie znosi, kiedy dotyka mu się uszka. Poza tym jest tak ruchliwy, że nie wysiedzi pół minuty w spokoju.
    --
    •  
      CommentAuthorwielgosz
    • CommentTimeJan 30th 2011 zmieniony
     permalink
    A u mojego graniczy z cudem mierzenie temp. pod pacha przez 3 min., zwlaszcza ze zazwyczaj jak sie mierzy temp., to dziecku cos dolega i jest placzliwe lub rozdraznione. Wiadomo, kazde dziecko jest inne i trzeba brac rowniez pod uwage jego preferencje...U nas do ucha sie sprawdza.
    --
    • CommentAuthorKatness
    • CommentTimeMar 12th 2011
     permalink
    Ja najbardziej jestem zadowolona z bezdotykowego na podczerwień. Próbowałam już elektronicznych pod pachę, rtęciowe i do ucha. Ten pierwszy szybko zuzywa baterie i podaje błedne wyniki, rtęciowy bardzo dokładny ale długi i niewygodny pomiar, termometr douczny w ogóle się nie sprawdził bo córka się go bała. Teraz stosujemy bezdotykowy Pro Check, pomiar trwa tylko 3 sek, pomiar jest również dokładny, porównywalny z termometrem rtęciowym. Teraz już nie są drogie takie termometry. ja kupiłam za 85 zł.
    •  
      CommentAuthorTrisha
    • CommentTimeMar 25th 2011
     permalink
    wielgosz

    nie napisalam nigdzie, ze jest to cos skomplikowanego. Robie testy nie raz i w tym samym uchu zdarza sie, ze temperatury sie znacznie roznia. Mozna tez pod innym katem wlozyc i juz inaczej zmierzy. Moj Filip zawsze sie krecil przy mierzeniu, dopieero teraz siedzi spokojnie i mi pozwala wlozyc dobrze termometr, ale i tak jak chce wiekszej dokladnosci to mierze pod pacha. A co do szpitali to wyobrazasz sobie, ze pielegniarka spedza dluzsza chwile przy kazdym pacjencie po to by zmierzyc temperature? Raczej jest to temp orientacyjna. Wlasnie spedzilam z synem 2 tygodnie w szpitalu i 2 razy dziennie bylo mierzenie temperatury. Caly oddzial to jednak sporo a czas sie liczy. Z reszta same pielegniarki przyznaly ze jest tak jak mowi moja pediatra.


    Gdybym miala pewnosc, ze w 100% dobrze mierzy temperature to tez bylabym zadowolona bo jest wygodny i szybki.
    --
    •  
      CommentAuthorLily26
    • CommentTimeMar 26th 2011
     permalink
    Dziewczyny a co sądzicie o termometrze w smoczku? Nie jest drogi, jednak nie wiadomo jak z jego dokładnością. Wiadomo tez że raczej będzie nadawał się do mniejszych dzieci - nie wiem do 2 lat? Sprawdzała może któraś? Warto w ogóle temu ufać?
    •  
      CommentAuthorChloé
    • CommentTimeApr 7th 2011
     permalink
    ja mam ten Braun ThermoScan 4520 i jestem bardzo zadowolona. mierzy temp w kilka sekund,bardzo dokladnie.Pozdrawiam
    --
    •  
      CommentAuthorjaca_randa
    • CommentTimeApr 18th 2011
     permalink
    Mam douszny (i do czoła), ale odradzam. Nie ma powtarzalnych pomiarów - mierząc dwa razy wychodzi czasem wielka różnica. Niedokładny, niepraktyczny i drogi.
    Polecam termometr elektroniczny z miękką końcówką do pupy. Dobrze mierzy i temperatura jest stabilna. Trzeba pamiętać, żeby odjąć 0.5 stopnia.
    -- Szczęście jest decyzją, którą podejmujemy każdego dnia.
    •  
      CommentAuthorrooda
    • CommentTimeMay 4th 2011
     permalink
    No wlasnie Pandy:) My tez mamy dousznego Brauna i to najlepszy i najdokladniejszy termometr, jaki mialam. Przed tym testowalam nołnejmy douszne lub douszno-doczolne i nie zdawaly egazminu.
    Drogi, ale wart swojej ceny. Polecam kierowac sie w tym przypadku marka, a nie sposobem mierzenia czy cena.
    --
    •  
      CommentAuthorFiufiu
    • CommentTimeMay 4th 2011
     permalink
    My mamy douszny Brauna plus elektroniczny szybki do pupy. Jeśli czuję, że któreś z dzieci może mieć gorączkę, najpierw mierzę w uchu, a jeśli ją ma, sprawdzam w pupie, jaką naprawdę i wtedy decyduję: owijanie łydek/paracetamol/szpital. Jeszcze mi się nie zdarzyło, żeby dziecko, które naprawdę ma wysoką gorączkę, zaprotestowało przeciwko pomiarowi w pupie. Rzecz jasna, zawsze końcówkę termometru delikatnie pokrywam oliwką.
    --
    •  
      CommentAuthorbetina78
    • CommentTimeJul 9th 2011
     permalink
    moje dziecko na szczescie jeszcze nie mialo goraczki a ma juz rok i 3 trzym mies...
    kupując wyprawke kupilam termometr w smoczku i szczerze pwoiedziawszy nie jestem z niego zadowolona...długi pomiar no i moje dziecko nie znosi od urodzenia smoczka...
    dlatego teraz rozglądam sie za jakims innym termometrem....
  1.  permalink
    Dziewczyny mam pytanko na temat termometrów.
    Mamy taki pod pachę ale dla maleństwa to się nie nadaje, zresztą chyba jakis zepsuty jest.. bo mierzyłam sobie tempke, wyszło 35.. a przy normlanym rteciowym wyszło 37.. i tez na taka własnie temperaturę sie czułam..
    Ale mniejsza o to :wink:
    Zastanawiam się nad bezdotykowym MICROLIFE, taki wlasnie http://allegro.pl/microlife-nc100-termometr-bezdotykowy-promocja-i1884921610.html
    Testowała któraś z was?
    -- // //
    •  
      CommentAuthoraneta01
    • CommentTimeNov 1st 2011 zmieniony
     permalink
    Night, mam ten własnie termometr i chyba drugi raz bym go nie kupiła. Niby działa szybko ale jak mierzę temp. na czole, to zawsze wyskakuje mi dziwnie dużo - tyle samo, co normalnym termometrem w odbycie, a wiadomo, że od tamtego pomiaru trzeba odjąć 5 kresek. Większe zaufanie mam do mojego poczciwego micfolife'a owulacyjnego, teraz służy Jankowi. Nie ma miękkiej końcówki ale dajemy radę.
    --
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeNov 1st 2011
     permalink
    Termometru w smoczku nie polecam. Moja corka mimo,ze smoczkowa byla to w zyciu nie chciala tego smoczka w buzi trzymac.
    U starszej corki uzywawam douszny canpol i nie ma problemu, a dla mlodszej chyba musze dokupic taki bezdotykowy, bo nienawidzi mierzenia tempki w uchu i trzeba ja przytrzymywac.
  2.  permalink
    ten Microlife bezdotykowy jest fajny, ale dla dorosłych, ale przy wysokiej tempce fiksuje (mamy taki na oddziale i takim mierzymy tempkę, bo jest higieniczny, a jak tempka fiksuje to dajemy zykły), a ja chyba też będę korzystać z mojego owulacyjnego, chyba, że nie będzie wygodny:)
    •  
      CommentAuthorkate1
    • CommentTimeNov 1st 2011
     permalink
    Te termometry bezdotykowe (do czoła) to są u mnie w aptekach wręcz odradzane, w szpitalu też na nie klną - przekłamują temperaturę. Albo inaczej - trzeba mieć chyba niezłą wprawę i dobrą rękę do mierzenia, żeby wynik wyszedł prawidłowy.
    Ja dla Milenki używam Omron, zwykły elektroniczny z miękką końcówką. Mierzę jej w pupie.
    --
  3.  permalink
    moja ma termometr do ucha i jednoczesnie nim mozna do czola, jestem zadowolona choc miarodajny wynik tylko w prawym uchu
    •  
      CommentAuthorjaca_randa
    • CommentTimeNov 1st 2011
     permalink
    ATAEB78: moje dziecko na szczescie jeszcze nie mialo goraczki a ma juz rok i 3 trzym mies...
    Oby tak dalej. Moje dziecko nie miało jeszcze gorączki, a ma 13,5 miesiąca.
    -- Szczęście jest decyzją, którą podejmujemy każdego dnia.
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeNov 18th 2011
     permalink
    a my mamy własnie ten co Night pokazała i ja nie narzekam :smile:
    kupiliśmy go bo w szpitalu jak leżałam po CC to tylko takim mierzyli..

    w domu testowaliśmy i np 15 razy pod rząd na moim czole pokazywał CAŁY CZAS TYLE SAMO..
    nie wahała się temp, nie skakała ani nic...

    mamy jeszcze taki do tyłeczka ale ten jest wg mnie ok i ja polecam :smile:
    --
    • CommentAuthormamuśka2
    • CommentTimeJan 19th 2012 zmieniony
     permalink
    Jestem mamą dwójki dzieci i wiem, że nie jest łatwo mierzyć temperaturę dzieciom. U nas osobiście nie sprawdziło się mierzenie temperatury w uchu- dziecko było nie zadowolone z tego, że wkładałam mu coś do ucha, pomiar też był bardzo nie dokładny. Według mnie dobre są termometry, którymi można mierzyć temperaturę nie przeszkadzając dziecku. Kiedy dzieciaczek jest chory i zasypia, to szkoda go budzić tylko po to, żeby zmierzyć temperaturę.
    Takie bezdotykowe termometry trochę kosztują, ale też nie warto kupować tych najtańszych, ze względu na dokładność pomiaru.
    A mierzenie temperatury w pupie jest oczywiście najdokładniejsze, tylko też najtrudniej to przewalczyć i najłatwiej dziecku zafundować traumę…
    • CommentAuthorAlicja333
    • CommentTimeMar 6th 2012 zmieniony
     permalink
    Ja sama mam cyfrowy, z wyginaną końcówką - jest świetny. Dokładny, ma funkcję zapisywania ostatniego pomiaru temperatury, wygląda jak zabawka, więc dziecko łatwo da sobie zmierzyć gorączkę - a z rtęciowym zawsze był problem i moja Majka się buntowała.
  4.  permalink
    Moim zdaniem - wszystkie byle nie bezdotykowy. Takie bezdotykowe do czola daja przypadkowe liczby. Kupilam jeden, wymienilam na drugi i taki sam byl problem - raz przy mierzeniu wychodzilo 35st, po kilku minutach 37. A coreczka rozpalona z goraczka 40st miala wg tego termometru 37.
    Podobne info widzialam na blogu:
    http://www.problemymam.com/goraczka/post/1856821

    Dla mnie sprawdzil sie termometr douszny, polecam!
  5.  permalink
    Ja mam bezodtykowy i sprawdza sie swietnie:wink:
    Polecam!!!

    --
    •  
      CommentAuthoralar
    • CommentTimeNov 14th 2012
     permalink
    Hej Dziewczyny, jakieś nowości z zakresu termometrów? Właśnie dumam jaki zakupić dla niemowlaka.
    dziękuje i pozdrawiam
    --
    •  
      CommentAuthor_kasiek_
    • CommentTimeNov 14th 2012
     permalink
    ja mam douszny Brown - mało nie kosztuje ale to termometr polecany przez moją koleżankę - pediatrę. Ufam jej i jeszcze sie nie zawiodłam na jej pomocy i opiniach, a doradza mi już 3 lata. Jakoś nie ufam termometrom bezdotykowym....
    --
    •  
      CommentAuthormagda_a
    • CommentTimeNov 14th 2012
     permalink
    The_Fragile: a jak do ucha to zawyża...


    Frag, nawet po odjęciu 0.5 stopnia? Bo z ucha odejmuje się właśnie tyle...
    -- , [url=https://lilypie.com][/url
    •  
      CommentAuthor_kasiek_
    • CommentTimeNov 14th 2012
     permalink
    The_Fragile: Ale temperaturę właściwą pokazuje tylko jak się czoło mierzy, a jak do ucha to zawyża...


    bo temperatura w uchu jest zawsze wyższa !!!! powinnaś mieć w instrukcji napisane jakie są normy dla dziecka i dla dorosłego. W moim trzeba odjąć 0.5 stopnia bo o tyle dla dziecka jest wyższa temp. w uchu.
    --
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeNov 14th 2012
     permalink
    Haha, faktycznie, ja instrukcji nigdy nie czytam... Po odjęciu 0,5 stopnia jest ok :DDDD

    To w takim razie polecam BabyOno :DDDD
    --
    • CommentAuthorkinga4
    • CommentTimeDec 17th 2012 zmieniony
     permalink
    Co do dokładności termometrów mierzących na czole, to jest różnie. Ale skoro stosuje się je w szpitalach, to mogą być dobre:
    http://termometr-bezdotykowy.pl/
    •  
      CommentAuthorUl_cia
    • CommentTimeDec 28th 2012
     permalink
    Ja na pewno nie polecam termometra TOPCOM do mierzenia na czole i w uchu.... zaniża temperaturę na maxa - mój mąż miał 39 (rtęciowym) a tym 36,8 :confused: Moja córeczka miała temp 38,5 a tym w uchu (!!!) miała 37,1.... właśnie szukam innego, ale już mi trudno zaufać tego typu wynalazkom - a nie chciałabym tylko na rtęciowym (do pupy) lecieć, bo jednak jest to upierdliwe nieco...
    --
    •  
      CommentAuthorsardynka85
    • CommentTimeDec 28th 2012
     permalink
    Ja kupiłam bezdotykowy thermoflash lx 26 polecany na innym forum :) ponoć też używany jest w szpitalach na oddziałach pediatrycznych, póki co testowaliśmy na sobie i wydaje się ok :)
    --
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeDec 28th 2012
     permalink
    Ulcia, ja mam ten topcom i nam super temperature pokazuje. Wazne jest (i na tomnie uczulali w sklepie),ze trzeba dosc czesto przemywac ten czujnik (zdjac te nakladke do czola i przemyc ten sensor spirytusem salicylowy, badz jakims alkoholem ). Ja zawsze mierze posrodku czola(na skroni jest temperatura wyzsza).
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.