Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

  1.  permalink
    Witajcie Dziewczyny,
    od tygodnia równiez zmagam sie z cukrzycą ciązowa (27 tc) jak wiekszość z Was;-) Najgorsze efekty mam rano po śniadaniu. Na czczo cukier niski ale w normie ok 72, obiad,kolacja w normie ok 90. Śniadanie różnie- 1h po od 100 do 143 (ale testuje z pieczywem) Mam jednak inny problem, za kazdym razem po zjedzenu posilku ok 1/2h mam okropne kołatania serca i jest mi słabo. Po godzinie jakby wszystko wracało do normy. Czy też tak miałyscie na początku? Dodatkowo mam hashimoto i biore na czczco euthyrox75g- moze to on powoduje takie dziwne zachowania. Bede wdzieczna za jakies info, poniewaz starsznie sie martwie...dzis w nocy sprawdzilam cukier 85 i problemy z oddychaniem...pozdrawiam serdecznie Kasia
    •  
      CommentAuthorPuzzle
    • CommentTimeFeb 19th 2012
     permalink
    Kasia a pamiętasz by zjeść śniadanie 30-60 minut po zażyciu Euthyroxu 75 mcg ? no i najwazniejsze od kiedy zażywasz taką dawkę ? Kiedy ostatnio badałaś hormony tarczycy i jaki masz ich poziom ?
    • CommentAuthorgrolsh1
    • CommentTimeFeb 19th 2012
     permalink
    KasiaC,

    Te cukry to normalne, chyba każda z nas musiała po prostu dojść do wprawy w tym co może jeść. Ja też jeszcze początkująca u mnie cukry po kolacji też zawsze super około 100 natomiast śniadanie i obiad nawet ponad 160 ale od 2 dni już są w normie. Zaczęłam ważyć chleb bo każdy mi szkodził, nawet taki wypieczony w domu. Dopiero Julita podpowiedziała mi, że kromka kromce nie równa i w ten sposób zjadam około 65 g chleba na śniadanie (do tego oczywiście warzywka, twarożek czy jakaś wędlina a czasem owoc i cukier piękny. Na obiad szkodzi mi ryż nawet brązowy i każdy makaron za to mogę spokojnie jeść ziemniaki i kasze.
    Jeśli chodzi o objawy które opisujesz to oczywiście tylko lekarz może Cię zdiagnozować. Ja w poprzedniej ciąży (i w tej trochę też tak było) miałam objawy, które opisujesz i okazało się, że mam nadczynność tarczycy, więc może bierzesz za dużą dawkę euthyroxu? Trudno mi powiedzieć bo nigdy nie brałam euthryoxu tylko leki przeciwtarczycowe, a lekarzem nie jestem:). Ale teraz mimo wyrównanych hormonów też mi się zdarzały kołatania serca po jedzeniu zwłaszcza jak dużo zjadłam na raz. Teraz na diecie mi się to nie zdarza, no ale jeszcze parę tygodni temu takie kołatania były u mnie normą po jedzeniu i na spacerze. Rozmawiałam o tym z lekarzem prowadzącym bo miewam też wysoki puls (to samo było jak miałam za dużo hormonów) no i lekarka powiedziała, że w ciąży puls się może zwiększać i stąd samopoczucie. W każdym razie tak jak pisałam, zauważyłam, że kołatania się skończyły odkąd jestem na diecie.
  2.  permalink
    Hej, dzięki za odpowiedz, Euthyrox 75 biore od dwóch m-cy,wczesniej stopniowo zwikszałam z25,50... tarczyce kontroluję co trzy tygodnie, wyniki w normie TSH 1,064, FT4 1,09, śniadanie jem godzine po wzięciu leku. Sama nie wiem o co chodzi, moze to lek ma jakis wpływ. Po obiedzie jest lepiej. Najgorzej po sniadaniu, kołatania, puls 120, duszności, do południa jestem scieta z nog. Normy cukru udało mi się dziś zachować po chrupkim pieczywie, dieta mnie nie przeraza, trzymam sie jej i dam rade, tylko boje sie o te dziwne zachowanie organizmu. We wt ide do gina moze on cos poradzi. W zwiazku z cukrzyca byłam na Karowej ale wielkiego wsparcia tam nie dostałam, mam kontakt do prywatnego diabetologoa i jutro tam zadzwonie i umówie sie na wizyte. Troche mnie to wzytko przeraza, tym bardziej ze całe dnie siedze sama w domu.
    pozdrawiam ciepło Kasia
    •  
      CommentAuthorPuzzle
    • CommentTimeFeb 19th 2012
     permalink
    Skonsultowałabym z endokrynologiem ten puls i kołatania serca bo może ta dawka Ci nie sluży i trzeba zmienić na mniejszą np ?
  3.  permalink
    Na pewno skonsultuje, tylko ze przed wprowadzeniem diety nic mi nie było...ale kto wie moze akurat zbieg okolicznosci, dziekjue za pomoc.
    •  
      CommentAuthorPuzzle
    • CommentTimeFeb 19th 2012
     permalink
    A czy nie zjadasz więcej jodu ostatnio ?
  4.  permalink
    Szczerze mówiąc nie wiem, jem tylko to co dozwolone w naszej diecie, wydaje mi sie ze ma to zwiazek z tarczyca bo po obiedzie jest juz ok...musze pogadac z endo.
    •  
      CommentAuthorPuzzle
    • CommentTimeFeb 19th 2012
     permalink
    kołatanie z tarczycą mi się wydaje, że jest powiązane ale jeśli masz Hashimoto to znaczy, że może zażywanie jodu tak na Ciebie działa, ale tak czy siak trzeba iść do endokrynologa i z nim pogadać
  5.  permalink
    Dzieki Kochana , tez mi się tak wydaje, cos jest nie tak z tarczyca, lub z cukrami po euthryoxie...jutro ide na morfologie, zrobie tez świeże nowe TSH,FT4, moze ten wynik cos mi wyjasni.
    •  
      CommentAuthorPuzzle
    • CommentTimeFeb 19th 2012
     permalink
    Kasiu ja mam i niedoczynność i Hashimoto i cukrzycę tyle, że nie ciążową a typu 2 i u mnie euthyrox nie wpływa na cukier ale jak miałam za wysoką dawkę raz to też miałam kołatania serca więc ja bym poszła do endokrynologa z tym
    •  
      CommentAuthorPuzzle
    • CommentTimeFeb 19th 2012
     permalink
    zrób też ft3
  6.  permalink
    Ok tak zrobie, jutro po południu bede znała wyniki, dam znac jak wyszło.
    •  
      CommentAuthorPuzzle
    • CommentTimeFeb 19th 2012
     permalink
    trzymam kciuki by wyszły ok :)
  7.  permalink
    Teraz badałam kolacje ..103, to chyba nie jest zle ;-)
    •  
      CommentAuthorPuzzle
    • CommentTimeFeb 19th 2012
     permalink
    wynik nie najgorszy
  8.  permalink
    pewnie tylko do rana hihih ale zobaczymy, ok uciekam, jutro napisze co i jak.
    • CommentAuthorgrolsh1
    • CommentTimeFeb 19th 2012
     permalink
    No wyniki masz piękne, ja w ciąży mam podobne, a mimo to czułam to samo po śniadaniu. Czy to Twoja pierwsza ciąża? Bo u mnie w obu ciążach tak było: kołatania, wysoki puls, osłabienia z tym, że przy poprzedniej ciąży było gorzej. Ale i w tej "byłam ścięta do południa" zupełnie jak Ty. Słyszałam, że niektórzy tak mają w ciąży. W poprzedniej słyszałam od lekarza na każdej wizycie, że to normalne, no ale wtedy wyszedł problem z nadczynnością, dodam, że też mam Hashimoto, ale nigdy nie miałam niedoczynności tylko nadczynność i w ciąży biorę jod (w witaminach) bo mi lekarka kazała. W tej ciąży lekarka mówiła to samo, że w ciąży takie samopoczucie może być, zalecała tylko częstsze robienie badań tsh, ft3 i ft4 ale wyniki mam bardzo dobre ostatnie robiłam w sobotę. Także w tej ciąży te kołatania u mnie to na pewno nie wina hormonów. A jak Twoje usg tarczycy? kiedy robiłaś ostatnie? może coś tam się kryje?
  9.  permalink
    Hej grolsh1, ja juz po badaniach, cukier po sniadaniu 107, najwazniejsze ze w normie ale serducho juz szaleje. Rano bylam na badaniach, zrobiłam oprócz stand. TSH,FT3,Ft4, zobaczymy co tam sie kryje. USG tarczycy mialam w czerwcu 2011, przed zajsciem w ciaze, mam malego guzka, mialam biopsje i bylo ok. To maja pierwsza ciaza, niesety uzyskana przez invitro i ciagle sie z nia cos dzieje. Trzy pierwe m-ce lezalam plackiem bo mialam krwiaki w macicy i krwotoki, to minęło, zaczeły sie bole brzucha-szpital, oprócz tego niedoczynnosc i hashimoto a teraz cukrzyca. Mam nadzieje ze uda mi sie jeszcze chociaz z 1,5 m-ca donosic . termin mam na 21.05.2012. Ale jestem coraz bardziej słaba i mnie te wszystkie powikłania coraz bardziej przerazaja.

    pozdrawiam Kasia
  10.  permalink
    Mam wyniki, morfologia ogolnie srednia, anemia, w moczu sladowe ciała ketonowe, bakteri liczne, TSH - 0,703, FT3-2,30, FT4-1,23 , co sadzicie?
    pozdrawiam
    Kasia
    •  
      CommentAuthor_kasiek_
    • CommentTimeFeb 20th 2012
     permalink
    KasiaC_2007: morfologia ogolnie srednia, anemia, w moczu sladowe ciała ketonowe


    anemia to w ciąży pawie norma - pewnie ci gin karze łykać witaminy z żelazem lub przepisze dodatkowo żelazo....ciała ketonowe świadczą o tym, że mało jesz - tzn. źle stosujesz dietę i organizm jest głodny. Na reszcie się nie znam bo nie mam problemów z hormonami.
    --
  11.  permalink
    Dzis zwieksze troche kolacje -zobaczymy jak zareaguje organizm na cukier.Obiady jem duze, wg diety cukrzycowej, malo jem rano..bo za zadne skarby nie moglam sie zmiescic w normach...
    •  
      CommentAuthorPuzzle
    • CommentTimeFeb 20th 2012
     permalink
    kasia hormony mogę skomentować jak podasz normy
  12.  permalink
    Normy TSH 0,35-5,50;
    FT3 - 2,30-4,20 ;
    FT4 - 0,89 -1,76.
    •  
      CommentAuthor_kasiek_
    • CommentTimeFeb 20th 2012 zmieniony
     permalink
    KasiaC_2007

    a badasz sobie co rano mocz takimi paskami ??

    http://images.mooremedical.com/450x450/00271.jpg
    --
  13.  permalink
    Nie, to moj poczatek z dieta cukrzycowa, dopiero tydzien, o tych paskach nikt mi nic nie wspominal. Za tydzien mam pryw. wizyte u diabetologa, moze on mi cos wiecej powie. Na karowej mialam 5 min spotkania z dietetykiem, rozdali nam diete, dali recepte na glukometr i nic wiecej.Wszystko co jem przeliczam, trzymam sie w normach choc faktycznia, czasami odczuwam ...wielkiego gloda;-) Dziewczyny, a tak miedzy wyznaczonymi posilkami mozna cos przejesc, wlasnie w sytuacji jak sie czuje glodnym-oczywiscie z dozwolonej listy?
    •  
      CommentAuthorPuzzle
    • CommentTimeFeb 20th 2012 zmieniony
     permalink
    KAsiu w kwestii hormonów tarczycy to troszkę nie ten temat ale powinnaś pokazać je jak najszybciej lekarzowi bo TSH jest śliczne i na razie nim bym się nie przejmowała, ale
    FT4 39.08% [wynik 1.23, norma (0.89 - 1.76)]

    FT3 0% [wynik 2.3, norma (2.3 - 4.2)]

    ft4 nie najgorsze prawie 40 % normy natomiast ft3 0 % co oznacza, że powinnaś oprócz levotyroxyny ( Euthyroxu) mieć podawaną trójjodotyroninę
  14.  permalink
    Dziekuję za wyjasnienie, na pewno skontaktuje sie z endo. Wiem że nie ten temat al tak przy okazji milo doradzic sie kogos w podobnej sytuacji. dzieki dziewczyny za wsparice i pomoc!!! Super że takie fora istnieja;-)
    •  
      CommentAuthorPuzzle
    • CommentTimeFeb 20th 2012
     permalink
    Kasiu po to jesteśmy by sobie pomagać a w kwestii przegryzek nie wiem jak jest przy cukrzycy ciążowej więc nie pomogę :(
  15.  permalink
    KasiaC_2007: Dziewczyny, a tak miedzy wyznaczonymi posilkami mozna cos przejesc, wlasnie w sytuacji jak sie czuje glodnym-oczywiscie z dozwolonej listy?


    Nie, nie można nic jeść między ustalonymi posiłkami.
    Jak masz rozpisaną dietę? Ile WW na każdy posiłek i jakich? Napisz kiedy jesteś głodna - tzn. między którymi z zaplanowanych posiłków. Jak czujesz głód to sprawdź cukier. Jeśli faktycznie spadnie poniżej 60 wtedy można zjeść kanapkę z razowca jedną. Żadnych szybkodziałających słodyczy.
    Ja też mam kłopot z cukrem po sniadaniach, ale nie wolno zmniejszyć ilości WW na własną rękę. Dostałam po prostu insulinę do posiłku.
    --
  16.  permalink
    Sniadanie 4WW 450 kcal
    II sniadanie - 2WW180 kcal
    obiad 5WW - 600 kcal
    podwieczorek 2W 180 kcal
    kolacja - 4WW 450 kcal
    kolacja nocna 2WW 180 kcal

    Najbardziej glodna jestem rano, do obiadu cieżko dotrzumac, no i teraz po podwieczorku, licze czas do kolacji.
    •  
      CommentAuthor_kasiek_
    • CommentTimeFeb 20th 2012
     permalink
    KasiaC_2007: Nie, to moj poczatek z dieta cukrzycowa, dopiero tydzien, o tych paskach nikt mi nic nie wspominal. Za tydzien mam pryw. wizyte u diabetologa, moze on mi cos wiecej powie. Na karowej mialam 5 min spotkania z dietetykiem, rozdali nam diete, dali recepte na glukometr i nic wiecej.


    Kasiu - ale ja właśnie razem z paskami do glukometru dostałam też receptę na te paski do mierzenia cukru i acetonu w moczu. I też było z tego krótkie szkolenie tak jak z glukometru. Wg mojej poradni to jest element samokontroli tak samo ważny jak cukier we krwi, bo dziecko nie może przebywać w acetonie, a jak źle bilansujesz dietę to do tego właśnie dochodzi, czego wynikiem są ciała ketonowe w moczu.
    --
    •  
      CommentAuthormariamateria
    • CommentTimeFeb 20th 2012 zmieniony
     permalink
    KasiaC_2007: Sniadanie 4WW 450 kcal
    II sniadanie - 2WW180 kcal
    obiad 5WW - 600 kcal
    podwieczorek 2W 180 kcal
    kolacja - 4WW 450 kcal
    kolacja nocna 2WW 180 kcal

    Najbardziej glodna jestem rano, do obiadu cieżko dotrzumac, no i teraz po podwieczorku, licze czas do kolacji.


    Na moje to sporo masz tego i nie powinnaś chodzić głodna. gdzieś jest jakiś błąd żywieniowy. Dla mnie 4WW na śniadanie były nie do przejedzenia. a jestem żarłokiem. może coś źle liczysz? Opisz nam dokładnie co dzisiaj jadłaś.
    może będzie łatwiej coś doradzić. Wcześniej Julita wklejała swoje diety. Ona ma tak ładnie rozpisane, bo ja mam gorzej.


    _kasiek_ sikasz na te paski na czczo? bo ja mam zawsze dylemat. mówili, że na czczo a na paskach pisze, że na czczo może zaburzać wyniki. i już sama nie wiem. :shocked:
    --
  17.  permalink
    Kasiek, ja byłam na Karowej w W-wie, szczerze mówiąc bardzo mnie rozczarowali. Spędziłam pół dnia z czego, na szybko zrobili mi posiew, pozniej oczekiwanie na doktor która zrobila klasyczny wywiad jak przy przyjeciu do szpitala (bylo nas 5 sztuk i jak w fabryce, nastepna, nastepna) pózniej 5 min z p. dietetyk-tez spotkanie grupowe, pozniej 5 min instrukcji jak posługiwac sie glukometrem, pozniej recepta na glukometr, paski, wypis ze szpitala-pobyt jednodzienny i do domu. Mamy mirzyc cukry przez 1,5 tyg i jak cos bedzie nie tak...zadzwonic. Dlatego tez postanowilam isc prywatnie. Moze czegos wiecej sie dowiem, spytam o te paski na ciała ketonowe, no i poza tym tak jak pisalam wczesniej, za bardzo zle sie czuje....A jak mozna leczyc te ciała? wystarczy podrasowac diete? czy trzeba cos podac?
    Kasia
  18.  permalink
    Tak ketony w moczu są jak jesz za mało węglowodanów. najczęściej.
    napisz nam co zjadłaś dzisiaj. żebyśmy wiedziały jak wygląda Twoja dieta.
    --
    •  
      CommentAuthor_kasiek_
    • CommentTimeFeb 20th 2012
     permalink
    KasiaC_2007: A jak mozna leczyc te ciała? wystarczy podrasowac diete? czy trzeba cos podac?


    trzeba na noc zjeść coś z poza dozwolonej listy czyli np. kromkę białego pieczywa (lub bułkę) a w ogóle żeby się ciał ketonowych pozbyć to trzeba po złym wyniku rano pić jak najwięcej wody mineralnej, żeby wypłukać ketony...i jeśli to pomoże to już do końca diety wprowadzić tą np. białą bułkę do drugiej kolacji.

    mariamateria: _kasiek_ sikasz na te paski na czczo? bo ja mam zawsze dylemat. mówili, że na czczo a na paskach pisze, że na czczo może zaburzać wyniki. i już sama nie wiem. :shocked:


    tak - na czczo - tzn. u mnie mówili że musi to być z porannego pierwszego moczu, a wiadomo, że w ciąży trudno się z rana nie wysikać to jestem zawsze na czczo.
    --
  19.  permalink
    Dziś zjadlam:
    sniadanie godz. 7,00- 2 kromki chrupkiego piczywa, jedna zytniego, maslo roslinne, wedlina drobiowA 3 plasterki , ogorek swiezy 6plasterkow, sałata trzy liscie. glukoza 107 po 1h
    II sniadanie godz. 10 - jogurt naturalny 0% + lyzka platków zbozowych - glukoza 95
    obiad godz. 13,30: zupa ogorkowa na pirsi z kurczaka, garsc wloszczyzny zabielana jogurten, miseczka:; drugie danie: 2 ziemniaki male, piers z zupy, marchewka tarta ok 1/2 szklanki - g;ukoza 105
    podwieczorek godz. 16: truskawki ok 15 szt, pomarancza ..i tu bylam tak glodna ze dodalam jedna kromke pieczywa chrupkiego Wasa 7 zboz - glukoza 95
    kolacja 18/30 : 4 malutkie kromki chleba zytniego takie 3 cm x3 cm (jakis taki malutki kupiłam) + wedlina drobiowa , 4 liscie salaty, ogorek kiszony, kawalek papryki (kolacja byla najlepsza) - zobaczymy jak cukier
    kolacja nocna - mam zamiar zjesc te mikroskopijne 2 kanapki z salata i wedlina i ogorkiem
    Ten chleb jest dziwny- kromka jest polowa tradycyjnej kromki chleba zytniego
    Przez cały dzien wypilam herbate bez cukru do sniadania i kolacji, poza tym 1,5l wody niegazowanej
  20.  permalink
    Kolacja- 1h po - 92
  21.  permalink
    Kasiu, a dostałaś rozpiskę, co ma ile wymieników?

    Bo Twoje śniadanie to na moje tylko 2WW a powinny być 4WW
    10g węglowodanów to 1WW
    Rozpiszę Ci:

    Twoje śniadanie: zjadłaś 2WW
    2 kromki chleba chrupkiego - Sonko ma 4,5g węglowodanów w 1 kromce sprawdź swoje. czyli tu masz razem 1WW
    1 kromka chleba żytniego (jeśli jest razowy, to musi ważyć 25g) - 1 WW
    maslo roslinne, wedlina drobiowA 3 plasterki , ogorek swiezy 6plasterkow, sałata trzy liscie - wg mojej diety to wszystko jest 0WW

    II śniadanie: jak dla mnie zjadłaś łącznie 1WW
    jogurt naturalny 0% - jeśli zjadłaś kubek 150g to 1WW
    1 łyżka płatków - za mało - nie wiem co to za płatki - owsianych muszą być 3 łyżki, musli bez cukru 2 łyżki

    obiad czyli wyszło Ci 4WW
    zupa - no może 1WW
    2 ziemniaki małe - 2WW (jeśli były wielkości łyżki)
    marchewka - 1 WW
    reszta się nie liczy - 0WW

    podwieczorek słabe 2WW
    ale jesli nie wystarcza Ci do kolacji zjedz coś co się będzie dłużej trawiło niż owoce. bo truskawki, to chwila moment . ja mam obowiązek 1 produktu zbożowego. czyli np. zjedz kanapkę.
    Truskawki to np. 200 gram musisz zjeść, ale pewnie liczone są te słodkie z lata a te teraz mają mniej cukru a dużo wody.

    kolacja zjadłaś maks 3WW bo ten chleb malutki

    koniecznie zważ chleb.
    20gram żytniego to 1WW 25gram; razowca żytniego to 1WW
    z tego co zjadłaś liczy się tylko chleb. reszta się nie liczy


    także nic dziwnego, że jesteś głodna. zjadłaś za mało. przysługuje ci się duuuużo więcej. 1WW to na przykład 300g chudego twarogu. zobacz ile to jedzenia, którym można się zapchać.

    kolacja
    --
  22.  permalink
    Człowiek stary i ciagle sie uczy....
    to tak
    chleb chrupki mam wasa lekkie 7 zboz -1 kromka 4,3g
    wg mojej rozpiski 1WW=1,5kromki/13g - ale wg opakowania to raczej bedzie wiecej bo skoro ma 4,3g to jedna tekturka x3 to dopiero 1WW czyli trzy kromki
    warzywa pani dietetyk kazala nam liczyc jak 1 WW (nie wazne ile jemy) ale zeby podliczyc jako 1WW
    podwieczorek wg mojej tabeli truskawki - 16 szt ok 150g= 1WW ja wzielam 20szt. + pomarancza kolejne 1WW (średnia szt. ok 100g) kolejne 1WW , zjadłam jeszcze jedna tekturke to wg moich tabel 2WW spokojnie
    Do kolacji wliczylam wszystkie warzywa tak jak nam kazała dietetyk- 1WW, no i moze moj blad wliczylam jako 1WW wedline i masło roslinne....
    Widze , ze bez wagi sie nie obedzie;-) Juz chyba widze gdzie popelniam błedy i moze stad te kolatania serducha...raz doprowadzam do spadku raz do wzrostu glukozy i tak organizm szaleje.
    dzieki jesteście Kochane, od jutra zaczynam liczyc inaczej, moze sie cos ustabilizuje.
    •  
      CommentAuthorillan
    • CommentTimeFeb 20th 2012
     permalink
    Napiszę jeszcze tutaj, może któraś z Was powie mi co o tym myśli.
    sprawa wygląda tak , że w czwartek robiłam sobie mocz i wyszedł mi cukier (6 mmol/l). W czwartek miałam wizytę i gin mi kazał powtórzyć dzisiaj z moczu i krwi (2h po śniadaniu). Powiedział, że jak będzie poniżej 8mmol/l w krwi to ok. Ja nie wytrzymałam i powtórzyłam mocz w piątek i wyszła glukoza w śladowych ilościach. Czyli:
    czwartek: glukoza w moczu 6 mmol/l
    piątek: glukoza w moczu śladowo
    poniedziałek : glukoza w moczu - 11 mmol/l, w krwi 6,15 mmol/l.
    Lekarz powiedział, że mam mu dać znać 28.02 jak u niego będe bo w tym tygodniu ma wolne:/

    krzywą miałam w normie.

    Cukrzyca czy nie? Nerki może?
    --
    •  
      CommentAuthor_kasiek_
    • CommentTimeFeb 20th 2012
     permalink
    taka moja uwaga do Kasi jeszcze-zmien pieczywo! pieczywo chrupkie typu Wasa jest duzo mniej kaloryczne bo jest dla tych co się odchudzaja! a nie dosc że w ciazy odchudzac się NIE WOLNO to już w ogole przy cukrzycy Wasa jest nie bardzo wskazana. i moze tez stad tea ketony u ciebie w moczu.
    --
    • CommentAuthorgrolsh1
    • CommentTimeFeb 20th 2012
     permalink
    illan to raczej nerki, ale oczywiście zapytaj lekarza. Moja koleżanka tak ma; krzywa cukrowa ok a cukier w moczu no i bolą ją nerki i była na początku ciąży z tego powodu w szpitalu. Oczywiście lekarzem nie jestem, więc na pewno nie powiem co Ci dolega.

    Kasia,
    No tak teraz widzę jaki u Ciebie problem, jesz malutko i nie dziwne, że jesteś głodna i stąd pewnie kołatania serca. Bo ja kołatania miałam właśnie przed dietą (sądzę, że pewnie z wysokiego cukru bo jadłam duuużo na raz). A hormony tarczycy według mnie masz bardzo dobre FT3 I FT4 mam podobne do Twoich, i endo mówi, że jest ok. Poza tym ja nie zgadzam się, że FT3 I FT4 muszą być po 50% (wypowiadałam się zresztą na ten temat na forum tarczycowym) zwłaszcza w ciąży kiedy dziecko ciągnie od nas. Gdyby musiało być po 50% to ja też powinnam brać euthyrox, a dla mnie branie tych leków jest niebezpieczne ze względu na nadczynność.
    Kasia, w ogóle ja mogę sobie więcej pozwolić jeśli chodzi o WW, dostałam trochę inną dietę niż Ty. Nie chodzę głodna, czasem nawet przejedzona i cukry mam już w normie.

    Ja na śniadanie zjadłam 90g chleba mieszanego (domowego, więc mam pewność, że bez dodatków) + 100 g pasztetu (również domowy) + 2 ogórki kwaszone i cukier po śniadaniu, 98 :)
    ale "kupcy" chleb mi bardziej szkodził, więc taki kupcy zjadam ok 60-65 g, ale do tego np. jajecznica z 2 jajek z szynką i cały pomidor ze szczypiorkiem i jestem najedzona i cukier w normie

    Na podwieczorek robię np. kisiel domowy z owoców z mrożonki, duża porcja, bardzo wypełniający:) do tego pieczywo chrupkie ja liczę kromkę jako 0,5 WW (według producenta) i też jestem najedzona, no ale u mnie podwieczorek może być 3 WW.
    Mam nadzieję, że się lepiej poczujesz, bo wiem jak jest z tymi kołataniami..
    • CommentAuthorgrolsh1
    • CommentTimeFeb 20th 2012
     permalink
    aha u mnie na diecie nie mam ketonów w moczu, przed dietą miałam zawsze- od początku ciąży i nie wiedziałam dlaczego. Raczej nie dlatego, że się głodziłam- jadłam dużo i późno również. Mnie powiedzieli, że może dlatego, że jadłam na wieczór owoce. I chyba taka była przyczyna tych ketonów, bo owoców jadłam dużo wieczorem, a teraz mogę tylko do godz. 17 i ketonów nie mam.
    • CommentAuthorgrolsh1
    • CommentTimeFeb 20th 2012
     permalink
    ale kasiek ma rację, nie możesz zastępować normalnego pieczywa wasą bo się głodzisz a głodzenie jest w ciąży niebezpieczne. ja jem chrupkie tylko jako dodatek do czegoś jako taki wafelek a nie "podstawę" kanapki.
    •  
      CommentAuthor_kasiek_
    • CommentTimeFeb 20th 2012
     permalink
    dokladnie, Wase mozna zjesc np. jako dodatek do podwieczorku a nie jako podstawe sniadania i kolacji...

    a co do jedzenia owocow po 17 to jest chyba sprawa indywidualna bo mi nigdy ketony nie wyszly a zdarzalo mi się zjesc coś wieczor...zreszta jutro spojrze w tabelki bo nie pamietam czy mam po 17 coś owocowego...
    --
    •  
      CommentAuthorJULITA1610
    • CommentTimeFeb 21st 2012 zmieniony
     permalink
    Kasia ja też się nie dziwię, ze głodna jesteś z rana, jak jesz głównie chrupkie pieczywo. Ja od lat traktuję śniadania jako najważniejszy posiłek, na który trzeba się najeść bo inaczej cały dzień człowiek głód czuje i coś by tylko pojadał. Mi ostatnio bardzo zwiększył się apetyt ale to już czas najwyższy. Ja chrupkim pieczywem tylko się dopycham, jak np. zjem normalną porcję chleba razowego a jakoś czuję, że nie dojadłam to na dopchnięcie 1-2 kanapki z pieczywa chrupkiego razowego do tego uczciwie kładę wędlinę (chudą), ser żółty, pomidora i ogórka itp że tworzy się niezła grubość takiej kanapki. :wink:
    --
  23.  permalink
    Dzieki kochane,
    dzis zmieniłam pieczywo, zjadłam razowca przeliczyłam wg wskazówek mariamateria,serducho juz zaczyna wariowac ale zobaczymy jak cukier, jeszcze pol h i bede wiedziec. Ciesze sie, że jestescie, wiecej sie od Was dowiedzialam niz od specjalistow.
    Miłego dnia;-)
    •  
      CommentAuthor_kasiek_
    • CommentTimeFeb 21st 2012
     permalink
    KasiaC_2007: wiecej sie od Was dowiedzialam niz od specjalistow.


    no niestety nie zawsze się trafia na "specjalistów"....ale i tak człowiek się całe życie uczy - ja drugi raz na tej diecie a dalej popełniam błędy i zdarza mi się coś źle zjeść....ale ma to raczej związek z tym, że nie zawsze mam czas na odpowiednie przygotowanie posiłku.

    a ja mam pytanie - jak potraktowałybyście taką sytuację - wstajecie rano, mierzycie cukier (było 75), jecie śniadanie i 10-15 minut od zjedzenia śniadania całe jedzenie zwracacie.....ni zjadłam już drugi raz śniadania bo musiałam iść do pracy. W pracy zmierzyłam cukier - było 82....czyli tak jakbym nic dalej nie zjadła. Zjadłam więc jogurt i małą paczkę herbatników, bo to miałam na drugie śniadanie....no ale kurcze boję się, że taka sytuacja może się powtórzyć, bo zdarza się że jest mi rano niedobrze....
    --
  24.  permalink
    Kasiek, sama nie wiem jak co bym zrobiła, z jednej strony nie ma co nadrabiac, z drugiej lepij troche zwiekszyc II sniadanie zeby sie nie glodzic....i badz tu czlowieku madry. Dzis po sniadaniu tym zwiekszonym miałam 113. Tylko to serducho...ja jutro mi sie to powtorzy to dzwonie do poradni, moze tam ktos mi podpowie, moze to nagly wzrost glukozy a pozniej szybki spadek...bo po godzinie jestem w normie i wszystko sie uspokaja,:confused:
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.