Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeNov 19th 2006
     permalink
    Paula, Zuza, w fasolce boczek należy podsmażyć OSOBNO czy razem z kiełbasą?
    --
    •  
      CommentAuthorzuza
    • CommentTimeNov 19th 2006
     permalink
    ja smażę razem
    --
    •  
      CommentAuthorbabyphat
    • CommentTimeNov 20th 2006
     permalink
    ja też
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeNov 21st 2006
     permalink
    Paula, zrobiłam wczoraj Twoją fasolkę. Wybranek był zachwycony, stwierdził, że tak dobrej jeszcze nie jadł, he he.

    Na łyżce smalcu usmażyłam średnią cebulę. Potem dodałam 0,5 kg pokrojonej kiełbasy i 0,2 kg boczku. Nie usmażyły się do chrupkości, ale puściły tłuszcz. Potem fasole, 100g koncentratu + kilka łyżek wody. Po zagotowaniu się - przyprawy.
    Wyszło mi lekko pikantne danie mięsne z pewnym dodatkiem fasoli i aromatem boczku.

    BTW: co sugerujecie jako dodatek w wersji urozmaiconej oprócz papryki? COś do zagęszczenia.
    --
    •  
      CommentAuthorzuza
    • CommentTimeNov 21st 2006
     permalink
    możesz dodać odrobinę mąki ziemniaczanej rozrobionej w małej ilości wody, dzieki czemu zagęścisz potrawę a ona nie straci swojego koloru
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeNov 21st 2006
     permalink
    Od siekania cebuli do wyłączenia gazu pod gotową potrawą minęło 1,5 godz. roboty. Sporo czasu jak na ekspres-fasolkę.
    --
    •  
      CommentAuthorLily
    • CommentTimeNov 21st 2006
     permalink
    ja też to danie wczoraj zrobiłam :bigsmile: ale u ciebie amazonko to chyba na 4 3 dni starczy tej fasolki - u mnie z pomocą Krisa poszło bardzo szybko :wink:
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeNov 21st 2006
     permalink
    Tak, mam cały gar.
    --
    •  
      CommentAuthorLily
    • CommentTimeNov 21st 2006
     permalink
    no to stąd to 1,5 h :bigsmile: wszystko jasne
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeNov 21st 2006 zmieniony
     permalink
    Noo, objaśniłam wszystko szczegółowo, wraz z etapami i ilościami. Najwięcej czasu zeszło na obieraniu kiełbasy.
    --
    •  
      CommentAuthorIWA
    • CommentTimeNov 21st 2006
     permalink
    Nie możliwe, ale nas wszystkie naszło na fasolkę! Ja wczoraj wieczorem też zrobiłam! SUPER!!!
    --
    •  
      CommentAuthorLily
    • CommentTimeNov 21st 2006
     permalink
    Jesteśmy zafasolkowane :wink::crazy:
    •  
      CommentAuthorIWA
    • CommentTimeNov 21st 2006
     permalink
    noooo - niektóre tak!:bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorLily
    • CommentTimeNov 21st 2006
     permalink
    niektóre tak niektóre inaczej - ważne że coś połączyło staraczki z odkładającymi :wink:
    •  
      CommentAuthorIWA
    • CommentTimeNov 21st 2006
     permalink
    no i przyszłe mamusie, takie jak ja! :bigsmile::wink:
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeNov 21st 2006
     permalink
    Lily, Iwa, tak, tak. :-)
    Może coś jeszcze wymyślicie? Kolejne zadanie znajduje się w "Mniam, mniam".
    --
    •  
      CommentAuthorPaula
    • CommentTimeNov 21st 2006
     permalink
    A ja w niedzielę miałam ciąg do gotowania. Zaczęłam już w sobotę, ugotowałam wielgachny gar rosołu. W niedzielę mieliśmy rosołek i pieczone pstrągi. Piekąc pstrągi i ziemniaczki na obiad upiekłam także mięsko do chleba. Z warzywek z rosołu zrobiłam sałatkę jarzynową. Z kurczaka i reszty rosołu zrobiłam galaretki, a do wieprzowinki z rosołu zrobiłam sosik i była na obiad w poniedziałek. A zapomniałabym, ponieważ rosół gotowałam na dwóch ćwiartkach i kilku skrzydełkach z kurczaka mięska było sporo, więc nie z wszystkiego zrobiłam galaretki, z części drobno pokrojonego mięsa zrobiłam flaczki z kurczaka, resztkę ze smakiem zjadłam przed chwilką po powrocie z delegacji. Tyle żarełka z jednego rosołu ;).
    •  
      CommentAuthorbabyphat
    • CommentTimeNov 22nd 2006
     permalink
    obieracie kiełbasę?
    •  
      CommentAuthorAnia
    • CommentTimeNov 22nd 2006
     permalink
    Nie możliwe, ale nas wszystkie naszło na fasolkę!

    Hahaha... no i kogo naszło na bąki :tooth: (mnie nie naszło, dla jasności)

    babyphat, ja nie obieram kiełbasy, jeśli flak jest naturalny.
    •  
      CommentAuthorbabyphat
    • CommentTimeNov 22nd 2006
     permalink
    ja też nie, dlatego zdziwiło mnie to, że Amazonka obierała kiełbasę. Przecież na kiełbasach tego rodzaju nie ma sztucznych osłonek.
    Ta fasolka była pyyyyszna:bigsmile:
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeMar 4th 2008 zmieniony
     permalink
    Dystrybutorka Tupperware powiedziała mi, że od marca do maja trwa promocja serków Hochland: za 6-8 promocyjnych opakowań można dostać naczynia Tupperware. Serkomaniacy mogą skorzystać. :-)
    --
    •  
      CommentAuthorIrjanka
    • CommentTimeMar 5th 2008
     permalink
    Co do odżywiania. odżywiam się raczej zdrowo, moją jedyną zgubą jest nadmiar piwa i czerwonego wina. Taki "imprezowy" nadmiar. Na co dzień jestem strasznym smakoszem i francuskim pieskiem. Nie jem niczego z torebek, gotowych produktów itp. Nie lubię słodyczy, owoców, jogurtów. Uwielbiam za to boczek ;P no i mięso w różnych postaciach. Gotuję "dobrze", ale mój chłop gotuje wyybitnie, więc rzadko gotuję.

    Ostatnio, po raz 100000001. się odchudzam. Po raz pierwszy za to na diecie "kalorycznej", ustalanej przez dietetyka. Mam pięć małych posiłków dziennie, korzystam z wagi - to chciałabym przenieść do swojego życia codziennego.

    Ama, a można toto wsadzać do mikrofali? (używam jej b. rzadko, ale czasem są podbramkowe sytuacja)
    -- Irja
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeMar 5th 2008
     permalink
    Są specjalne naczynia przeznaczone do mikrofali. Dostałam katalog i tam jest oznaczone, co do czego służy.
    --
    •  
      CommentAuthorvicky80
    • CommentTimeMar 5th 2008
     permalink
    ZUPA KREM Z DYNI, wg przepisu mamy lubego:)

    2-3 cebule obrać podsmażyć na patelni. zarumienić
    dodać :
    *puszka pomidorow obranych ze skorki
    *porcja dyni, tak na oko dostałam od mamy W. porcję może z 300-400g kawałków miąższu dyni. myślę że to orientacyjna ilość.
    *doprawić solą do smaku.
    *1-2średnie jabłka starte.
    wszystko jak się trochę poddusi na patelni zmiksować, potem gotować już w garnuszku:)

    wystarczy na ok.4pełne talerze zupy:) akurat na 2osoby.

    acha!
    dodać do gotowej zupy już na talerzu prażonych pestek dyni i/lub słonecznika:)
    Smacznego:)
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeJun 13th 2008
     permalink
    • CommentAuthorWikusia007
    • CommentTimeApr 28th 2013 zmieniony
     permalink
    Ja ostatnio polubiłam owoce morza :) Jedzonko stosunkowo drogie ale czasem warto zakosztować luksusów :) Oczywiście muszą one być dobrej jakości


    <em>[wymoderowano reklamę]</em>
    • CommentAuthorMaja222
    • CommentTimeJun 1st 2013 zmieniony
     permalink
    Ostatnio delektuję się owocami typu marakuja, melon miodowy oraz owocami morza. Mój chłopak mi zrobił taką niespodziankę i zamówił sporą ilość takiego jedzenia. <em>[wymoderowano reklamę]</em>
    •  
      CommentAuthorAggie_W
    • CommentTimeJun 19th 2013
     permalink
    Owoce morza mega opcja :) Ale muszą być świeże i odpowiednio przyrządzone. Bo jak się weźmie z zamrażarki i w dodatku niechlujnie przygotuje, to można się łatwo zrazić.
  1.  permalink
    Ja nie mam jakiejś konkretnej diety, staram się jeść 5 posiłków dziennie, nie za wielkich i dzięki temu nie czuję głodu w ciągu dnie. Jedyny kłopot to słodkości ... uwielbiam :tongue: Po ciąży przeszłam na kopenhaską bo chciałam szybko zrzucić i się udało
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.