Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorjakaka
    • CommentTimeNov 18th 2018
     permalink
    no ja nie odpowiem, bo niestety nie widziałam jak się takie za 500 zł zachowują w trakcie jazdy, ale wydaję mi się, że akurat prawa fizyki zawsze beda przemawiac na korzysc rwf. Dziecko jadac tyłem z automatu jest mniej obciazone niz jadac przodem, w sensie jego kregoslup. Ja to widzę, jak muszę jechać autem ze zwykłym fotelikiem i jak widzę jak mu ta głowa leci do przodu w trakcie hamowania, to aż mi żal, że muszę go tak wozić. W rwf go zwyczajnie wtedy mocniej wciska w fotel, ale głowa nie lata i nie jest tak obciążona i dla mnie to najważniejszy argument bo przecież kręgosłup dziecka jest nieporównywalnie bardziej narażony na uszkodzenia niż osoby dorosłej.
    Argumentów w necie jest mnóstwo, w tym na domowa.tv https://domowa.tv/rwf-tylem/
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeNov 19th 2018 zmieniony
     permalink
    Tak chwalicie 8*, że zerknęłam do nich...
    Znalazłam fotelik AVIONAUT GLIDER ROYAL - 9-25kg - z ciekawości: co to za marka? Nie widzę tego fotelika w żadnych rankingach.
    • CommentAuthorJustyna+
    • CommentTimeNov 19th 2018
     permalink
    Tylkonadziś
    Nie jeździlam do odległego miasta po najdroższy fotelik, gdyż wszystkie pieniądze wydałam na odgrzybianie i ogrzanie mieszkania. Uznałam, że w domu dziecko spędza więcej czasu, niż w samochodzie i postaralam się mu stworzyć jak najlepsze warunki.
    Amazonko Droga! Córkę do 4 roku życia wozilam w RWF. Zmieniłam jej fotelik, gdyż przekroczyła dopuszczalne 115 cm. W Rwf jeździ syn. Ten, w którym corka jeździ obecnie jest dobry - stabilny, głowa jej nie opada, niemniej nie ma już 5 pkt pasów bezpieczenstwa, w zwiaku z czym ma ona możliwość wiercenia się, co wyszlo dopiero w użytkowaniu. W porównaniu do RWF, w którym miałam możliwość porządnego dociagniecia pasów, obecny fotelik jest do dupy., bo córka jest drobna i w nim lata. Może masz jakiś patent na unieruchomienie dziecka w czasie jazdy?
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeNov 20th 2018 zmieniony
     permalink
    Czemu miałabyś jeździć po najdroższy? Bezpieczny wystarczy, dopasowany do auta i do dziecka.
    Nie mam patentów na unieruchomienie, ew. jak najdłuższe przewożenie w RWF. Dziecko może być też psychicznie niegotowe na pasy samochodowe i np. wyciągać ręce spod pasów.
    Przestrogą jest historia Nikodema.

    Akcja pomocy
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeDec 19th 2018
     permalink
    dziewczyny czy któraś z was zrezygnowała z łupiny i od razu wzięła rwf 0-18?
    znajomi zachwalają takie rozwiązanie, jedni mają Cybex Sirona drudzy concord reverso
    ale kurczę jakoś sobie niekoniecznie wyobrażam takie rozwiązanie z noworodkiem czy nawet maluszkiem 3 miesięcznym
    •  
      CommentAuthorobe
    • CommentTimeDec 19th 2018
     permalink
    Ale, że niby polecają taki montowany na stałe? I co, przekładać dziecko non stop? Zwłaszcza zimą niewykonalne :( Łupinę zabierasz do domu i jest ciepła :)
    -- Swoje trzy grosze każdy uważa za najlepszą mo
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeDec 19th 2018
     permalink
    no właśnie na stałe, dlatego ja się zastanawiam jak to w ogóle ogarnąć z takim maleństwem (chociaż mój to już bardziej pod wiosnę będzie bo termin koniec lutego)
    zasadniczo pewnie mi łupina na przyszłą zimę nie styknie bo prawie roczniak w kombinezonie to jakoś mi się czy w cybexie czy maxicosi nie widzi
    chociaż zależy jak będzie rósł, moje osobiste dzieci na rok nawet 9kg nie ważyły i jakieś długie szczególnie nie były ale córka partnera roczna była większa niż niektóre dwulatki także trudno przewidzieć jak to będzie
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeDec 19th 2018
     permalink
    Jest jeszcze klippan kiss2, który ma wyciągamy fotelik z bazy i ciągnie się go jak walizkę ;)
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeDec 19th 2018
     permalink
    elfika: Jest jeszcze klippan kiss2

    o fuuuuuj, paskudny jest
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeDec 19th 2018
     permalink
    Wiem, mi tez się po stokroć nie podoba ;)
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorobe
    • CommentTimeDec 19th 2018
     permalink
    Hyde, można łupinę 0-13 kg. My mieliśmy taką i dopiero ją zmieniliśmy przy 18 m-cach. Ale mój Młody to kurczak - teraz 81 cm i 11 kg :)
    -- Swoje trzy grosze każdy uważa za najlepszą mo
    • CommentAuthorkarolciat
    • CommentTimeDec 19th 2018
     permalink
    My też mieliśmy łupinkę 0-13, dość długą i obszerną. Krysię wyciągnęliśmy z niej jak miała 16 mcy, bo jej się dolny pas w nóżki wpijał (wtedy durna nie wymyśliłam, że można inaczej dziecko wsadzić), Wojtek chyba do 18-mca jeździł, zanim go w 9-18 przerzuciliśmy.
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeDec 19th 2018
     permalink
    Cybex aton każdy jest do 13kg i właśnie w taki celujemy
    Utwierdzilyscie mnie w przekonaniu, że jednak 0-18rwf to kiepski wybór
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeDec 19th 2018
     permalink
    Hyde, bo one te 0 z przodu to takie umowne mają i ratują tyłek w sytuacji w jakiej my byliśmy kiedy Klara ledwo 9kg przekroczyła mając pół roku a ja musiałam ją przesadzić z łupiny no mi się w barkach blokowała. i np jak jechaliśmy po foteliki to z myślą o besafe bo oficjalnie axkid minikid odpadał. na nasze szczęście zmienili homologację na od 0 i dorzucili wkładkę spłycającą ;)
    Co do cybexa atona to, jeśli dobrze pamietam z grupy, to ma niewyjmowalną wkładkę i narzekają na to strasznie, że dziecko się nie mieści. Ale upewnij się bo nie dam sobie ręki uciąć, że nie pomyliłam modeli ;)

    Obe, Marcin wcale nie taki kurczak ;) moja Klara ma jakieś 83/13 a ma 2 lata prawie ;)
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthor_Asiula
    • CommentTimeDec 19th 2018
     permalink
    My mamy cybex aton q i u nas wkładka noworodkowa jest wyjmowalna :)
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorobe
    • CommentTimeDec 19th 2018
     permalink
    elfika: Obe, Marcin wcale nie taki kurczak ;) moja Klara ma jakieś 83/13 a ma 2 lata prawie ;)

    Wiesz, porównywałam z 9 miesięczną kruszynką znajomych - urodzona o czasie z wagą 1900 z groszami a teraz waży 13 kg ;) I ma 9 miesięcy :)
    -- Swoje trzy grosze każdy uważa za najlepszą mo
    •  
      CommentAuthor°Agata°
    • CommentTimeDec 19th 2018
     permalink
    No to moja starsza ma 85 cm i 10.5 kg, jesli patrzeć na wagę to nadal nadaje się do łupiny. Za to młodsza pakuje do fotelika (cybex aton 5) i mam wrażenie że jest w nim strasznie sciśnieta. I teraz nie wiem czy to tak ma byc.
    -- [url=https://www.suwaczki.com/][
    •  
      CommentAuthorobe
    • CommentTimeDec 19th 2018
     permalink
    No moje dziecko i wagowo i wzrostowo pasowało do tej łupiny ale w ramionach było mu ciasno, oraz wkurzał się, że na leżąco jeździ ;) Teraz ma obracany i pochylany tron i jest bardzo zadowolony :)
    Martwi mnie tylko to, że go codziennie wkładamy do zimnego fotelika :( Może takie wkłady żelowe jak do butów narciarskich by się sprawdziły?
    -- Swoje trzy grosze każdy uważa za najlepszą mo
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeDec 19th 2018 zmieniony
     permalink
    Agata no ja właśnie oglądałam aton 5 i M ale różnicy wielkościowo nie widziałąm a cenowa różnica duża bo isofix biorąc to ok 500zł drożej wychodzi M
    tej wersji Q nigdzie nie widzieliśmy
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJan 2nd 2019
     permalink
    dziewczyny jak wygląda kwestia przymierzania fotelików w sklepie do auta? zostawiasz kasę i sam mierzysz czy ktoś idzie razem z tobą i dopasowuje?
    czy poza 8* np w takim świecie dziecka nam na to pozwolą?
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeJan 2nd 2019 zmieniony
     permalink
    Ze mną wyszedł pracownik sklepu na parking i przymierzaliśmy. Żadnej kasy nie zostawiałam. Zapłaciłam, jeśli zapadła decyzja, że kupuję.
    •  
      CommentAuthor_Isia_
    • CommentTimeJan 2nd 2019
     permalink
    Pracownik przymierza fotelik a Ty patrzysz. W świecie dziecka przymiarki jest za darmo jeśli kupisz fotelik. Za darmo bez obowiązku zakupu można jeszcze przymierzyć w Tosi. Tez bardzo fajny sklep
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeJan 2nd 2019
     permalink
    A fotelik.info omijaj szerokim łukiem.
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJan 2nd 2019
     permalink
    w Tosi są tylko wózki i foteliki czy i cały inny dzieciowy asortyment?

    Treść doklejona: 02.01.19 15:28
    elfika: fotelik.info

    a co jest nie tak z tą stroną???
    •  
      CommentAuthor°Agata°
    • CommentTimeJan 2nd 2019
     permalink
    Właśnie Elfika, ja też się chętnie dowiem :)
    -- [url=https://www.suwaczki.com/][
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeJan 2nd 2019
     permalink
    u nich mierzenie płatne no chyba, że zddecydujesz się na to co zaproponują to nie, trzeba się umawiać na konkretne godziny, nie daj bosze do nich się nie dodzwonisz to będą oddzwaniać nawet o 21... a ostatnio zaczęli wciskać wszystkim amerykańskie foteliki, które u nas nie mają homologacji...
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthor°Agata°
    • CommentTimeJan 2nd 2019
     permalink
    Szkoda szkoda.
    -- [url=https://www.suwaczki.com/][
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeJan 2nd 2019
     permalink
    właśnie mi się przypomniało, że jeszcze jest tyłem.pl. w wawie są na prymasa tysiąclecia. u nich równie dobrze jest jak w 8*
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJan 2nd 2019
     permalink
    Jeśli kupimy używane jedo to zakupy końcowe prawdopodobnie zrobimy w Białymstoku - a tam z Tych polecanych jest 8* a ze chce staniki do karmienia w outlecie kupić i bliżej jest
    • CommentAuthorAnecia84
    • CommentTimeJan 2nd 2019
     permalink
    Ja się zastanawiam nad dwoma fotelikami cybex aton 5 a besafe izi go bez isofixa bo nie mam w aucie. Macie jakies sugestie co do tych dwóch fotelików??
    -- ;;;;
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJan 2nd 2019
     permalink
    Znajomi mieli aton5 bez bazy bo auto starsze ale bardzo sobie chwalili
    Dla dwójki starszej mieli maxi cosi, to oni zwrócili nam uwagę na „potliwość” materiału
    • CommentAuthorAnecia84
    • CommentTimeJan 2nd 2019
     permalink
    Maxi cosi city miałam do tej pory ale fotrlik ma juz 8 lat wiec wypadałoby go zmienić.
    -- ;;;;
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJan 2nd 2019
     permalink
    Gdzies czytałam, że termin „używalności” łupiny to 4 lata bo potem plastik juz nie zdaje egzaminu tak jak trzeba



    Swoją drogą, czy któraś z baz isofix poza maxi cosi nadaje sie do łupiny a potem do fotelika tego do 18kg??
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeJan 3rd 2019
     permalink
    Bez przymiarki to zakup w ciemno.
    --
    •  
      CommentAuthor°Agata°
    • CommentTimeJan 3rd 2019
     permalink
    Widziałyście takie cudo?
    -- [url=https://www.suwaczki.com/][
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeJan 3rd 2019
     permalink
    Reklamują to ostatnio w tv...
    •  
      CommentAuthor°Agata°
    • CommentTimeJan 3rd 2019
     permalink
    A ludzie znów łykną i będą tak dzieci wozic..
    -- [url=https://www.suwaczki.com/][
    •  
      CommentAuthorobe
    • CommentTimeJan 3rd 2019
     permalink
    Kurde, rekomendują to dla 5-latków!!!!
    -- Swoje trzy grosze każdy uważa za najlepszą mo
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJan 3rd 2019
     permalink
    na którymś z blogów internetowych były te "zaczepki" do pasów mocno krytykowane a na Blog Ojciec pojawił się na ten temat wpis
    swoją drogą jak dziecko wagowo i wzrostowo wyrasta z wszelkich urządzeń to może by się i to sprawdziło, u znajomych z tyłu pasy są takie dziwne, że nawet mi przeszkadzają a dzieciom przy uchu są :/
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeJan 3rd 2019
     permalink
    Na 8* jest zajebista ocena tego cuda w kontekście homologacji :devil:
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJan 3rd 2019
     permalink
    my do najbliższych 8* mamy jednak 80km, niedawno mi znajoma uświadomiła że od paru miesięcy jest otwarty - jednak to już co innego niż 150km do wawy bo to i po pracy idzie już podjechać
    • CommentAuthorkarolciat
    • CommentTimeJan 4th 2019 zmieniony
     permalink
    I jaka zachęcająca reklama: "ze smart... nie dostaniesz mandatu!"
    Jakby tu o mandat chodziło...
    Ale ludzie łykną na potęgę, bo reklamowane i tanie...
    Szkoda że z takim zapałem nie reklamują "zaczepek" do pasów dla ciężarnych. To akurat jest zdecydowanie bardziej przydatne i może uratować 2 życia, skoro większość ciężarnych bez pasów jeździ...
    --
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeJan 4th 2019 zmieniony
     permalink
    karolciat: Szkoda że z takim zapałem nie reklamują "zaczepek" do pasów dla ciężarnych.

    Dwóch kolegów z pracy "było ostatnio w ciąży" - żona jednego urodziła końcem listopada, drugiego 1 stycznia (co za data!). Mówiłam im o tych pasach - obaj nawet nie wiedzieli, że coś takiego jest. Polecałam, żeby kupili żonom, ale raczej tego nie zrobili, bo od razu padało pytanie "a po co?" :confused:
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJan 4th 2019 zmieniony
     permalink
    odpisali mi z 8* że nie mają na stanie cybexów żadnych (maxi cosi też nie)
    plus że nie posiadają w sprzedaży adapterów i nie zajmują się dopasowywaniem fotelika do stelaża
    wygląda na to, że zostanie nam Tosia bo na łupinę takiej kasy jak to co oni proponują to zwyczajnie mnie nie stać
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJan 5th 2019 zmieniony
     permalink
    Cybex aton M jest nasz; z bazą pasująca potem do sirona M
    Braliśmy w Tosi w Warszawie; zestaw 1200zl OUch no ale potem baza zostaje i tylko fotelik 0-18 będzie trzeba już dokupić (kosztuje ok 1tys)
    obsługa w Tosi super, babka wszyzstko przymierzyła, opowiedziała co i jak a na koniec parę zł rabatu dała, wyszło więc ciut taniej niż kupić na allegro
    wzięliśmy taki

    sda
    • CommentAuthorluminka
    • CommentTimeJan 11th 2019 zmieniony
     permalink
    3 najważniejsze zasady przy wyborze odpowiedniego fotelika dla malucha:
    Fotelik dostosowujemy do wagi, wzrostu i wieku dziecka.
    Wozimy dzieci w fotelikach montowanych tyłem do kierunku jazdy najdłużej jak jest to możliwe.
    Zmieniamy fotelik na większy, gdy dziecko osiągnie maksymalną wagę przewidzianą dla danego modelu fotelika.

    No i nie ma co oszczędzać na foteliku i kupować najtańszego fotelika od przykładowo chińskiego producenta. LIczy się tutaj bezpieczeństwo naszego malucha a to jest najważniejsze! Sama zamawiałam tutaj <a href="https://bobaskowo.sklep.pl">https://bobaskowo.sklep.pl</a>
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeJan 11th 2019
     permalink
    U mnie ostatnio coś się dzieje z Maxi Cosi Tobi. Strasznie ciężko wyciągają się i ściągają szelki. No szału dostaję, bo się szarpię za każdym razem. Patrzyliśmy z mężem, czy coś jest nie tak, ale niby wszystko OK.
    Nie wiem - jechać z tym do sklepu, gdzie go kupiłam? Tylko że nie mogę znaleźć dowodu zakupu, że u nich kupowałam...
    • CommentAuthorkarolciat
    • CommentTimeJan 11th 2019
     permalink
    A demontowałaś go? U nas tak było i się okazało, że pas regulujący się skręcił pod siedziskiem...
    --
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeJan 11th 2019 zmieniony
     permalink
    Tak, demontowałam - sprawdzałam całe pasy i wszystko niby OK.
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJan 11th 2019
     permalink
    jeśli płaciłaś kartą to już to jest potwierdzeniem zakupu

    my teraz kupując cybexa wzięliśmy podwójnie potwierdzenie zakupu, tak żeby sprzedając dać paragon jako gwarancję kupującemu (cybex ma 3lata); my zostawiamy bazę sobie na potem więc też warto mieć dowód zakupu dalej
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.