Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthororanda
    • CommentTimeAug 14th 2013
     permalink
    Monika ja tam nie namawiam, ale ostatnio przerabiałam ten temat bo też zmieniamy fotelik i szukałam info odnośnie tego filmiku itd. więc piszę co znalazłam. Z tego co wyszukałam to filmik wcale nie jest stary tylko z marca, wtedy też zrobił się wokół sprawy szum. Szukając info znalazłam takiego bloga prowadzonego przez faceta z wiedza na temat. Poniżej linki do trzech depesz ale poczytać można więcej (przepraszam że nie podlinkuję linkiem ale zawsze jak to robię to mi się cały tekst psuje)

    http://foteliki-pod-lupa.pl/testy-fotelikow-2/foteliki-z-oslona-tulowia-przegraly-pod-lupa-ece/

    http://foteliki-pod-lupa.pl/testy-fotelikow-2/foteliki-z-oslona-tulowia-co-dalej-przecieki-z-genewy/

    http://foteliki-pod-lupa.pl/testy-fotelikow-2/testy-utac-zmiany-w-ece-r44-pobierz-dokumenty/
    -- <a href="http://suwaczki.maluchy.pl/li-70390.png">mój suwaczek</a>
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeAug 14th 2013
     permalink
    Ja myślałam o dwóch modelach: Maxi Cosi Priori i Chicco X-Pace a przynajmniej ten przedział cenowy. Kacperek je przymierzał i mu pasowały obydwa:tongue:

    I teraz nie wiem co wybrać. Chodzi mi głównie o różnice w zagłówku. Czy to się sprawdza te dodatkowe zabezpieczenie na podtrzymanie główki? Podobno niektóre dzieci z biegiem czasu się na to wkurzają, przeszkadza im to... A może jakieś inne pomysły? Romer i Recaro, które były tu podawane są droższe i tak naprawdę nie wiem jaka jest różnica w nich...
    --
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeAug 14th 2013
     permalink
    Dii,odpisalam Ci na rozpakowanych :wink:
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeAug 14th 2013
     permalink
    Wiem :tongue:
    --
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeAug 14th 2013
     permalink
    Dii, a popatrz na allegro.Czesto ludzie sprzadaja romery w dobrej cenie. Ja bym chicco nie kupila,kiedys była afera z nimi.
    •  
      CommentAuthorakirka
    • CommentTimeAug 14th 2013
     permalink
    akirka: A ja mam pytanie kiedy jest odpowiedni moment do wyjecia z fotelika wkładki dla noworodka? Mamy Recaro Young Sport.



    kiedy sie nie miesci :wink: ale w przedziale 9-36 to dluuugo pobedzie :devil::wink:
    --


    pomyłka - mamy Recaro young profi plus - więc już chyba powoli się nie mieści i trzeba wyjąć.
    --
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeAug 14th 2013
     permalink
    Dii,tutaj jest fajny.
    http://allegro.pl/fotelik-romer-king-plus-model-w-krowke-i3463175962.html

    Treść doklejona: 14.08.13 23:02
    I tutaj jest licytacja nowego.
    http://allegro.pl/romer-king-plus-2013-highline-3x-gratis-krakow-i3463270739.html
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeAug 14th 2013
     permalink
    dzięki:kissing:
    --
    •  
      CommentAuthormooniia
    • CommentTimeAug 15th 2013
     permalink
    monika ja ostatnio szukałam fotelika bo potrzebowałam drugi i tez się zastanawiałam nad cybexem bo chciałam już mieć fotelika na długo. Ale te testy jednak mnie przeraziły. I to nie jest stara sprawa tylko nowa niestety:/
    w rezultacie zdecydowałam się jednak najpierw na fotelik do 18 kg potem przesiade Marysie na większy

    ja kupiłam concorda bo na razie marysia może jeździć w nim tyłem i samo przekładanie fotelika przodem tyłem jest bajecznie proste

    Treść doklejona: 15.08.13 08:16
    jedyny minus tego fotelika to pozycja dziecka tyłem - on niby jest od 0 ale gdy fotelik jest zamontowany tyłem to maluch ma pozycje bardziej siedzaca i kłóci mi się to z noworodkiem jednak :devil: Marysia zaczęła w nim jeździć jak miała 7 m-cy wiec już siedzi i nie ma problemu :)
    -- mama piątki :)
    •  
      CommentAuthormonika1046
    • CommentTimeAug 15th 2013
     permalink
    No ja nie mogę... a już tak dobrze byłam nastawiona na ten fotelik... 5/5 pkt w skali bezpieczenstwa, a tu taka masakra... :confused:
    Jakie jeszcze polecacie???
    •  
      CommentAuthororanda
    • CommentTimeAug 15th 2013
     permalink
    No masakra, zwłaszcza ze wychodzi na to ze te testy nie do konca są wiarygodne. I teraz problem czym sie podeprzec. Mi osobiście najbardziej podoba sie romer trifix ale jest drogi bardzo i nie wiem czy gra jest warta świeczki zwlaszcza ze ocena w testach taka sama jak fotelika w nizszej cenie... Slyszalam ze ludzie chwala sobie romer king plus.
    -- <a href="http://suwaczki.maluchy.pl/li-70390.png">mój suwaczek</a>
    •  
      CommentAuthormonika1046
    • CommentTimeAug 15th 2013 zmieniony
     permalink
    A co sądzicie o maxi cosi pearl?
    masakra...
    a człowiek chcę jak najlepiej dla swojego dziecka...
    a ten romer king plus jest z bazą ?
    •  
      CommentAuthororanda
    • CommentTimeAug 15th 2013
     permalink
    King jest bez bazy isofix a ten drugi trifix jest z baza pewnie stad różnica w cenie.
    -- <a href="http://suwaczki.maluchy.pl/li-70390.png">mój suwaczek</a>
    •  
      CommentAuthorKarolyn
    • CommentTimeAug 15th 2013 zmieniony
     permalink
    monika1046: a człowiek chcę jak najlepiej dla swojego dziecka...


    No właśnie...a tu ostatnio mąłż oglądał program "Polska jazda" i mówili o tym, że producenci do testów robią foteliki lepszej jakości itp a potem wiadomo do produkcji........same sobie dokończcie :neutral: jeśli to prawda to szkoda gadać:(

    Dii ja nie kupiłabym używanego fotelika (chyba, że od znajomego). Skąd miałabyś mieć pewność, że nie jest bezwypadkowy?
    -- Syn 1 ~ 2012 & Syn 2 ~ 2017
    •  
      CommentAuthormonika1046
    • CommentTimeAug 15th 2013
     permalink
    A co jest najlepsze, że znalazłam tabele z fotelikami i najlepiej wypadł ten fotelik z tego filmiku...
    Kiddy Phoenixfix Pro 2 (ISOFIX)
    tj jakaś masakra... :/

    Treść doklejona: 15.08.13 11:45
    No ja szukam fotelika z bazą no, bo ponoć są bezpieczniejsze...
    •  
      CommentAuthorczerwinka
    • CommentTimeAug 15th 2013 zmieniony
     permalink
    Ja również nie kupiła bym używanego chyba że od znajomego. ..my kupiliśmy MAX cosi Tobi.
    Pamietajcie tylko o jednym że nie tylko trzeba dziecko zmierzyć di fotelik ale i fotelik do samochodu. My musieliśmy zmienić plany po przymierzeniu fotelika do samochodu.
    --
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeAug 15th 2013
     permalink
    Fakt, używany odpada:tongue: Ja to się tylko zastanawiam... Bo obecnie nosidełko wpinam w koła i zasuwamy dalej pieszo. Spacerówki nie mamy tylko tą od wózka 3w1 która dużo zajmuje miejsca, więc wszystkiego z moim małym Seicento nie mieszczę i jak jeżdżę do lekarza lub na rehabilitacje to koła wrzucam na tylne siedzenie choć jest z tym spory problem więc czasem bez kół jeździmy i go niosę w tym nosidełku. A przy tym foteliku normalnym to już nie wiem jak miałabym tą sprawę rozwiązać.... Spacerówki się nie opłaca teraz, dopiero w przyszłym roku kupimy... A no i to, że my mamy dwa samochody i te przerzucanie fotelika.... Porażka! Aż mi się odechciewa...
    --
    •  
      CommentAuthordoti_p
    • CommentTimeAug 15th 2013
     permalink
    My razem z fotelikami kupiliśmy używaną parasolkę, która mieszka w samochodzie.
    •  
      CommentAuthoracia20
    • CommentTimeAug 16th 2013 zmieniony
     permalink
    •  
      CommentAuthorczerwinka
    • CommentTimeAug 16th 2013
     permalink
    Acia a mierzyłaś Toskę do obydwu ?
    --
    •  
      CommentAuthoracia20
    • CommentTimeAug 16th 2013
     permalink
    Jeszcze nie
    --
    •  
      CommentAuthorczerwinka
    • CommentTimeAug 16th 2013
     permalink
    To lepiej podjedz do miejskiej macalni i przymierz i Tośkę i do samochodu fotelik. Romer jak dla mnie ma za płytkie zagłówki. Franek bardzo źle w nim siedział. Do tego wychylenie kiepskie lepsze jest w maxi cosi.
    --
    • CommentAuthorWiola91
    • CommentTimeAug 16th 2013
     permalink
    Pierwszy fotelik 0-13 to był cybex aton na bazie i bardzo zadowoleni byliśmy. Teraz używamy MAXI COSI PRIORI i też jesteśmy zadowoleni, Witek również. Wygodnie mu bo nie marudzi, jak zaśnie to można go pochylić tak bardzo, że kąt nachylenia jest taki jak w fotelikach 0-13.
    --
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeAug 16th 2013
     permalink
    Wiola91: Teraz używamy MAXI COSI PRIORI

    Też o nim myślałam, ale potem przeczytałam tu o Roemerze i zgłupiałam. Co jest z tymi zagłówkami? Na co zwracać szczególną uwagę? Ja już sama nie wiem...Boję się teraz też odwrócić Kacpra przodem do kierunku jazdy bo wydaje mi się, że to za wcześnie.... Sama nie wiem..
    --
    •  
      CommentAuthormonika1046
    • CommentTimeAug 16th 2013 zmieniony
     permalink
    Ja tez juz nie wiem... :/ chyba pojade zob te romer king plus ....
    •  
      CommentAuthorlampka2
    • CommentTimeAug 16th 2013
     permalink
    U nas pierwszym fotelikiembył fotelik z zestawu z wozkiem atlantic espiro, potem kupiliśmy Romera king 9-18(kupiony w komisie- obejrzalam go calego pod katem uszkodzen ,wlacznie ze zdjeciem tapicerki i obejrzeniem steropianow i plastiku) -tego starszego bez tych bocznych zabezpieczen przy glowce ,ktore w tym modelu akurat są i tak dość płytkie, ale Adriankowi absolutnie nie latała głowka ,gdy zasypial w foteliku ,podkladalam mu jedynie zrolowana pieluszke tetrowa ,aby bylo mu wygodniej spac, z boku glowki. Posłużył nam bardzo dlugo ,bo doslownie miesiac temu dopiero kupilismy mu kolejny fotelik tez Romera tym razem KID od 15-36 kg, ja skorzystalam z tej oferty kupującego http://allegro.pl/romer-roemer-britax-fotelik-15-36-kid-2013-wys-24h-i3374137153.html. Jako ze nie mamy Isofixa w samochodze,wiec musialam kupic te wersję standardową, Synek ma obecnie 4 lata skonczone ,wiec mam nadzieje ze posluzy nam bardzo dlugo , bo nie wyobrazam sobie go wozic na samej podkladce. Jesli chodzi o komfort, to od razu zaczely sie lekkie protesty ,ze za gorąco w głowkę i w plecy, poniewaz w KID jest ten zaglowek na prawde spory i tak jak w KINGU nie bylo nic, to po prostu w te upaly byla slabsza wentylacja miedzy szyjką czy glowka lub pleckami a fotelikiem ,ale i do tego synek sie przyzwyczail.
    --
    •  
      CommentAuthorsardynka85
    • CommentTimeAug 16th 2013
     permalink
    Ja myślę o MC Tobi albo Romer King Plus, chociaż poważnie zastanawiam się nad Romer Versafix, bo wydaje mi się, że mocowanie na isofix jest jednak bezpieczniejsze...no ale jeszcze trochę czasu mamy na podjęcie decyzji, tylko boję się, że Misiek dość szybko wyrośnie z MC Cabriofix, bo obecnie nad głową ma jakieś 5cm wolnego miejsca...
    --
    •  
      CommentAuthorlampka2
    • CommentTimeAug 16th 2013
     permalink
    Sardynko masz rację i bardzo ubolewam ze nie mam isofixu w samochodzie ,bo bez zastanowienia bralabym wtedy romer kidfix

    Treść doklejona: 16.08.13 14:45
    tu wstawiam strone z fotelikami britaxa- romera tak dla podgladu i rozeznania http://www.britax-roemer.pl/foteliki-samochodowe/foteliki-samochodowe
    --
    •  
      CommentAuthormonika1046
    • CommentTimeAug 16th 2013
     permalink
    Coraz bardziej zaczyna mi się podobać ta zeberka... :bigsmile:
    No i pod względem bezpieczeństwa też jest dobrze :smile:
    http://allegro.pl/romer-king-smart-zebra-ochraniacz-wysylka-0-zl-i3476596235.html
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeAug 17th 2013
     permalink
    Dobra. Ostatecznie się zastanawiam między Maxi Cosi Tobi a Romer King Plus
    I tak. Romer ma odchylane siedziska dla łatwej instalacji i kanaliki wentylacyjne w oparciu fotela wspomagające cyrkulacje powietrza ale MC ma usztywniane szelki przy barkach i jakoś tak przyjemniej chyba wygląda... Jak myślicie?
    --
  1.  permalink
    Dii: Dobra. Ostatecznie się zastanawiam między Maxi Cosi Tobi a Romer King Plus
    I tak. Romer ma odchylane siedziska dla łatwej instalacji i kanaliki wentylacyjne w oparciu fotela wspomagające cyrkulacje powietrza ale MC ma usztywniane szelki przy barkach i jakoś tak przyjemniej chyba wygląda... Jak myślicie?


    Dii - w takim razie to obydwie zastanawiamy się nad tymi dwoma fotelikami:smile:
    wg mnie MC Tobi wygląda przyjemniej i jak mierzyłam Jasia do Niego był jakoś tak lepiej dopasowany niż do Romera(Jaś jest raczej drobnej budowy jak Twój Kacperek):smile:
    --
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeAug 17th 2013
     permalink
    No dokładnie tez tak mi się wydaje. Ten zagłówek jest chyba wygodniejszy ale ten Romer ma te kanaliki wentylacyjne a wiem jak Kacper potrafi się pocić...
    --
    •  
      CommentAuthorsardynka85
    • CommentTimeAug 17th 2013 zmieniony
     permalink
    Heh ze mnie chyba jednak typowa baba, bo gdyby Romer wyglądał tak jak MaxiCosi to brałabym bez wahania :p
    Ale chyba jednak zdecyduje się na Versafix, bo w końcu nie o wygląd tu chodzi (a niby Versafix odrobinę lepszy od Tobi)

    Aaaa i czytałam gdzieś, że Romer potrafi nie pasować do samochodu (tzn. Nie da się go stabilnie zamontować), dlatego przed zakupem lepiej go do swojego auta przymierzyć :)
    --
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeAug 17th 2013
     permalink
    Romer king plus nie da się stabilnie zamontować? Ja mam i nawet nie drgnie. Pas przekłada się po otwarciu siedziska ,zapina i specjalna blokada dociąga pas po zamknieciu. U nas nie rusza się na milimetr, a poprzednie foteliki lataly. Zreszta w sklepie pokaza. Przymierzalam kilka fotelików i ten wygral. W porównaniu z tym maxi cosi to Romer king plus (bo może Wy o innym piszecie?) ma zaglowki bardzo głębokie, ladnie okalające glowe. Przy podnoszeniu zaglowka,aotomatycznie regulują się szelki, ktore maja powietrzne komory, ktore przy nagłym hamowaniu zmniejszają nacisk pasow(nie wiem jak to opisac).
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeAug 17th 2013
     permalink
    montenia: Przy podnoszeniu zaglowka,aotomatycznie regulują się szelki, ktore maja powietrzne komory, ktore przy nagłym hamowaniu zmniejszają nacisk pasow(nie wiem jak to opisac).

    A MC Tobi tego nie ma?
    --
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeAug 17th 2013
     permalink
    Chyba nie,bo nie widze tego w opisie. Ma regulowane szelki lacznie z zagłówkiem,tych komor nie widze. Zrobie zdjecie tego fotelika mojego i zobaczysz jak te komory wygladaja(bo one sa od strony ciala-na zewnątrz nie widać.)
    •  
      CommentAuthorsardynka85
    • CommentTimeAug 17th 2013
     permalink
    Montenia ponoć są samochody do których nie pasuje, przynajmniej tak pisze koleś, który pracował jako sprzedawca fotelików na forum łodzkich mam :) generalnie to bardzo dobry i polecany fotelik ale treba przymierzyć do kanapy w swoim.aucie...
    --
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeAug 17th 2013
     permalink
    Nie rozumiem jak może nie pasować? Bo jeśli nie pasuje do fotelika,to nie obejmie tez osoby,ktora chciałaby się przypiac pasem,tak normalnie. Wrzuce Wam zdjęcia,jak to wygląda na zywo. Bo az mi się nie chce wierzyc,ze nie pasuje (chyba,ze inny Romer,to być może).
    •  
      CommentAuthorLivia
    • CommentTimeAug 17th 2013
     permalink
    Ja też mam Romer King Plus i też nie słyszałam, żeby miał nie pasować do jakiegoś auta... U nas również się nie rusza (Ford Focus), ale niestety Miki mi już z niego wyrasta, mimo, że 18 kg to on pewnie osiągnie za dobrych kilka lat :wink:
    I potwierdzam - poducha okalająca głowę jest świetna i dobrze dopasowana - jak dziecko zaśnie, to nie lata jak szmaciana laleczka.
    --
    •  
      CommentAuthorsardynka85
    • CommentTimeAug 17th 2013 zmieniony
     permalink
    No ten facet napisał że po postawieniu go na kanapie powinien opierać się tyłem o oparcie a po przypięciu nie powinien bujać się na boki - przekleiłabym link ale piszę z tel
    Może chodzi o profil siedzeń w aucie?
    --
    •  
      CommentAuthorLivia
    • CommentTimeAug 17th 2013
     permalink
    Sardynko, tyle, że pasami tzw. bezwładnościowymi nie przypniesz fotelika na mur beton - to one w czasie (tfu tfu) wypadku napinają się i trzymają fotelik.
    No ale fakt, jeździć po samochodzie żaden fotelik nie powinien :wink:
    --
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeAug 17th 2013
     permalink
    Sardynka, on nawet nie drgnie po przypięciu, a już nie mowi o lataniu na boki. Nadal sobie tego nie wyobrażam,jakby nie mogl się opierać o kanape samochodu? Tam zdjęcia były pokazane,czy tylko napisał o tym? My używamy na stale w toyocie corolli,ale czasm jedzie z rodzina punto.
    •  
      CommentAuthorsardynka85
    • CommentTimeAug 17th 2013
     permalink
    Tylko o tym pisał, ale jak jutro będę przy kompie postaram się wkleićvlink do jego bloga o fotelikach to zawsze można go zapytać o co dokładnie chodzi...w każdyn razie pisał, żeby to sprawdzić przed zakupem....
    --
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeAug 17th 2013
     permalink
    Livia my też mamy Focusa :tongue: tak więc już wiem, że będzie pasował.
    Montenia czekam na Twoje zdjęcia:bigsmile:
    --
  2.  permalink
    Też mam King Plusa (z tapicerką bellybutton - super materiał polecam, mały się nie poci) i u nas nawet na skórzanych siedzeniach nie drgnie nawet na milimetr. Podstawą jest też dokładny montaż fotelika, a w tym modelu pas jest mocno dociągnięty i jeszcze zablokowany takim bocznym zabezpieczeniem. Co do niedopasowania do siedzeń to nie chce mi się wierzyć. Jeśli w samochodzie są dziwnie wygięte siedzenia, to nie wiem czy jakikolwiek fotelik będzie do nich przylegał.
    U nas o wyborze zadecydował właśnie ten bardzo stabilny montaż, inne foteliki na np. isofix-ach to dopiero latały, dlatego nie dziwię się, że roemer w najnowszych modelach z isofix stosuje dodatkowe tylne pasy stabilizujące.
    Ja king plusa bardzo polecam :wink:
    --
    •  
      CommentAuthormonika1046
    • CommentTimeAug 17th 2013
     permalink
    coraz bardziej jestem na niego zdecydowana :smile:
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeAug 17th 2013
     permalink
    Ja chyba też:bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthormarylove
    • CommentTimeAug 17th 2013
     permalink
    Hej dziewczyny, czy któraś z Was ma dla starszego dziecka fotelik 9-18 rwf? Mąż nie wierzy że czterolatek w takim foteliku ma wygodnie ułożone nóżki i tak chciałam podpytać jak to dokładnie wygląda.
    --
    •  
      CommentAuthorCaris
    • CommentTimeAug 17th 2013 zmieniony
     permalink
    To może ja wypowiem się nt. Romera King Plus- wierzę, że może nie pasować- do citroena jumpy nie pasuje ni choinki. W fordzie galaxy trzyma się bez zarzutu :wink:
    W citroenie wystarczy ruszyć fotelikiem i ten tak jakby ślizga się po pasie, buja się - siedzenia w jumpy są szersze i mniej wyprofilowane niż w galaxy- może dlatego?.
    --
    •  
      CommentAuthororanda
    • CommentTimeAug 17th 2013 zmieniony
     permalink
    Hej, my z mężem byliśmy dziś w świecie dziecka na oględzinach fotelików. Przy okazji gadalismy z Panem sprzedawca i piszę co się wywiedzialam. Więc romer trifix z tym pasem zaczepianym z tyłu siedzenia (v teter czy jakos tak to się nazywa) nie nadaje się do naszego auta (peugeot 407) i ponoć mało jest samochodów w których znajdzie zastosowanie. Podobno w autach europejskich nie stosuje sie takich rozwiazan (chodzi o zaczepy na siedzieniu na ten pas) stosuje sie w amerykańskich i japońskich...:confused:

    Na pytanie po co ten isofix skoro w testach foteliki na pasy wypadają tak samo, Pan podal argument do mnie przemawiający ze nie da sie ich zle zamontować a te na pasy sie da. Ponadto pasy moga byc uszkodzone i slabsze/ nieskuteczne.
    Fotelik powinien byc przylegajacy i nie za duży, ha ale jak to pogodzić z tym ze dziecko.rosnie i musi miec miejsce to nie wiem, trzeba wywazyc :wink:
    W zime należy zająć ubranie i nie wozic w kombinezonie ( czytałam ostatnio o tym).

    Ogólnie teraz mam 2 typy. Romer safefix ( z isofix) i besafe izi comfort x3 ( isofix). Pierwszy to romer wiec wiadomo odz co chodz, tro he mniejszy niz king z baza i noga podpierajaca. Drugi podoba mi sie głównie dlatego ze ma fajna regulacje odchylenia i odchyla sie jakby bardziej niz inne. Dodatkowo jest na bardzo wysokim "podeście" przez co dziecko dobrze widzi okno itd. Ale jest pewne ale fotel jest mniejszy niz romer choc wiekszy niz mc tobi i sie zastanawiam na ile starczy mojemu klockowi i czy mi przed czasem nie wyrosnie z niego. Nie wiem czy podejmowac ryzyko bo fotel fajny. Firma norweska ocena w tescie 4.

    A i Pan sie odniosl do filmiku a propo tych foteli z ochroną tlowia, podsumowując uznal film za malo wiarygodny i podwazal poprawnosc wykonania testu i kompetencje wykonujacych.

    Jak ktos wie cos o tym izi to prosze o info.

    (pew nieskladnie.pisze ale z telefonu o północy nie może byc inaczej
    :bigsmile:
    -- <a href="http://suwaczki.maluchy.pl/li-70390.png">mój suwaczek</a>
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.