Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorBellaM
    • CommentTimeMay 30th 2012
     permalink
    gingerka, witaj i powodzenia :) Z PCOS tez można zaciążyć, a samoobseracja to już połowa sukcesu. Mi się dzięki temu udało raz. Trzymam kciuki!!
    • CommentAuthordagam
    • CommentTimeMay 31st 2012
     permalink
    Witajcie. mam na imię Dagmara. staramy się z partnerem o baby od 3 cykli. i właśnie 3 cykle temu odstawiłam antykoncepcję, którą stosowałam nie więcej niż 2 lata. mam 31 lat. w wieku 26 lat urodziłam pierwsze dziecko, córkę. nie mierzę temperatury ( mierzyłam tylko ten pierwszy cykl ) ale bacznie się obserwuję. dopiero ten czwarty cykl była taki mój, te poprzednie zwichrowane. jestem po ovu i po monitoringu. czekam na 2 kreski..... pozdrawiam i powodzenia:bigsmile:
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeMay 31st 2012
     permalink
    Stosujesz metodę Billingsa?
    --
  1.  permalink
    nie i szczerze mówiąc musiałabym się najpierw doedukować co to jest i jak się ją stosuje...
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeMay 31st 2012
     permalink
    W rzeczy samej to jest PIERWSZY krok.
    Bez tego nawet najdokładniejsza obserwacje nic Ci nie powiedzą.
    --
  2.  permalink
    Witajcie :bigsmile: Trafiłam tutaj szukając fajnego forum gdzie mogłabym z kimś porozmawiać. Fajnie tutaj u Was. Można się dowiedzieć dużo mądrych rzeczy. Może zacznę od początku. Mam na imię Ewelina, mam 25 lat. Od pół roku staramy się z mężem o dzidziusia. Niestety jeszcze się nie udało. Powoli zaczynam się nakręcać , że jest ze mną coś nie tak. Moim problemem jest brak umiejętności rozpoznania zbliżającej się owulacji:sad: Obecnie jestem w 11 dniu cyklu. Dziś zaczyna mnie pobolewać jajnik, może to znak nadchodzącej owulacji , jednak śluzu płodnego nie widze.
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeMay 31st 2012
     permalink
    To o 7 cykli za wcześnie na nakręcanie, że coś jest nie tak.
    Im szybciej wybierzesz metodę rozpoznawania płodności, której będziesz się uczyć, tym lepiej.
    --
  3.  permalink
    Czy np. pomiar temp i obserwacja śluzu będzie wystarczająca aby określić dni płodne ??
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeMay 31st 2012 zmieniony
     permalink
    2 objawy płodności całkowicie wystarczą, aby poznać okresy płodne i niepłodne. Oba sa ważne i potrzebne.
    Spraw sobie odpowiedni termometr do tego celu.
    Wybierz metodę, której będziesz się uczyć. Same obserwacje bez umiejętności ich interpretacji nie zdadzą się na nic.
    --
  4.  permalink
    Od samego rana buszuje po necie. Na pierwszy rzut oka wszystko wydaje mi się takie troszkę skomplikowane i zakręcone. Na początek muszę się wiele nauczyć bo tak jak piszesz same obserwacje na nic się zdadzą. Zacznę obserwację od następnego cyklu, bo chyba tak będzie najlepiej ?? Nawiąże jeszcze do śluzu płodnego. Wcześniej miałam taki typowy, przypominający białko jaja kurzego. Byłam zdziwiona, że tak potrafi się rozciągać. Wtedy jednak jeszcze nie myślałam o dzidziusiu. Później zaczęłam brać tabl.anty (przez pół roku) i po ich odstawieniu a minęły już dwa lata,śluz zmienił swoją jakby to ująć konsystencję. Czy to może przez te tabl?? Boje się , że niepotrzebnie faszerowałam swój organizm tabletkami, że teraz to będzie mieć konsekwencję.
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeJun 1st 2012 zmieniony
     permalink
    Już dziś wpisz dzisiejsze obserwacje śluzu. Zacznij dziś i nie marnuj swojej nauki i cyklu. Tak będzie najlepiej.
    Przeczytałaś juz blog?
    Pamietasz, jakie są podstawowe mechanizmy działania anty hormonalnej? Odpowiedź na Twoje pytanie znajduje się na ulotce.
    To oczywiste, że faszerowanie zdrowej osoby silnym lekami jest niepotrzebne i ma swoje konsekwencje.
    --
    • CommentAuthordagam
    • CommentTimeJun 1st 2012
     permalink
    witam. już wiem co to jest metoda Billingsów. tak, obserwuję się pod tym kątem.
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeJun 2nd 2012
     permalink
    Wpisz swoje obserwacje na wykres.
    --
    •  
      CommentAuthorReliable
    • CommentTimeJun 4th 2012
     permalink
    Witam wszystkich bardzo serdecznie! :)
    Być może właśnie z Wami udadzą się starania o chłopca :)

    pozdr
    A.R.
    --
    • CommentAuthorlidianna
    • CommentTimeJun 11th 2012
     permalink
    Witam Was, od dziś do Was dołączyłam.
    Mam na imie Lidka, 27 lat i w zeszłym miesiącu zaczęliśmy z mężem starania o dzidziusia:-) wcześniej ponad 5 lat brałam środki antykncepcyjne, od lutego je odstawiłam - pierwsza @ była wywoływana farmakologicznie i była 22 maja, później od 5 do 9 dnia cyklu brałam CLO, 5 czerwca miałam kolejną @... to było po zaledwie 3 tygodniach od ostatniej, więc dziwnie szybko... teraz mam drugi cykl z CLO... zobaczymy jak to dalej będzie, ale mam nadzieję, że w Waszym towarzystwie i z Waszymi radami uda mi się wreszcie zajść w ciążę:-)
    od jutra zacznę mierzyć termperaturę.

    Mam do Was na początek takie pytanie - czy któraś z Was przy stosowaniu CLO też miała taki krótki cykl? U mnie wcześniejsze (jeszcze przed braniem tabletek) trwały ok 28-30 dni...
    Z góry dziękuję za Wasze odpowiedzi :bigsmile:
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeJun 11th 2012
     permalink
    Problemy z cyklami pojawiły się u Ciebie dopiero PO odstawieniu tabletek? Wcześniej było wszystko ok?
    --
    • CommentAuthorlidianna
    • CommentTimeJun 11th 2012
     permalink
    tak, wcześniej wszystko było ok.. no może poza jednym przypadkiem ale wtedy miałam 16 lat i się w głupi sposób odchudzałam, to przez kilka miesięcy wogóle nie miałam okresu, ale poza tym to cały czas wszysko bylo ok
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeJun 11th 2012
     permalink
    Cykl sam z siebie już nie wrócił do poprzedniej częstotliwości po odstawieniu?
    --
    • CommentAuthorlidianna
    • CommentTimeJun 11th 2012 zmieniony
     permalink
    no niestety już nie, czyli na koniec stycznia było krwawienie z ostawienia, później 15 maja wywołana miesiączka, CLO od 5 do 9 dnia i 5 czerwca znowu miesiączka
  5.  permalink
    Witam wszystkie Forumowiczki,

    ja to fajnie że istnieją takie miejsca:bigsmile:
    Jeśli chodzi o temat ciąży to mnie jeszcze nie dotyczy, jednak po 9 miesiącach małżeństwa przystąpiliśmy z mężem do działania. Jak na razie starania nie są owocne ale nie załamuję się bo dopiero je zaczęliśmy. Dzięki tej stronie mam nadieję że poznam swój cykl owulacyjny i spełni się moje marzenie w postaci Dzidziusia:)
    • CommentAuthormufinka01
    • CommentTimeJun 22nd 2012
     permalink
    Witacie Dziewczyny :bigsmile: nazywam się Monia i mam 27 lat. Obecnie używam Cyclotest 2 plus i w sumie to on za mnie myśli jak narazie :wink: ale postanowiłam że sama też chcę się poduczyc metody objawowo- termicznej. Narazie naniosłam same temperaturki a od przyszłego cyklu będę sprawdzac również śluz. W tym miesiącu zaszaleliśmy sobie i zapomniałam o tym że komputerek pokazał mi już płodne hihi stąd mam pewne obawy co do tego cyklu. Może uda wam się spojżec i coś podpowiecie bo jak narazie to jestem noga w tym temacie :shamed: pozdrawiam Was Serdecznie.
    • CommentAuthorkaasiia
    • CommentTimeJun 25th 2012
     permalink
    Witam,
    mam na imię Kasia, w lipcu minie rok od ślubu. Nie zabezpieczamy się z Mężem już ponad 2 lata, wcześniej jakoś nie zwracaliśmy uwagi na płodne/ niepłodne. Od grudnia staramy się wykorzystać na maxa dni płodne, niestety bez efektów. Gin po USG stwierdził, że mam małe jajniki, ale uważa, że to może być przyczyna braku ciąży. Mam nadzieję, że na portalu dowiem się czegoś nowego no i w końcu zobaczę upragnione 2 kreski!! Zamówiłam już termometr, testy owu i liczę na Wasze wsparcie i oczywiście porady.
    • CommentAuthorrozmarzona
    • CommentTimeJun 29th 2012
     permalink
    Witajcie jestem nowa na razie w cyklu zanotowałam od paru dni tylko jaki am śluz od kiedy okres się zaczął jakie mam objawy każdego dnia w przyszłym miesiącu zacznę temperaturę mierzyć nie stosuję antykoncepcji i kocham się z moim -3 razy dziennie jutro koniec miesiąca zobaczymy do 8 lipca jakie były efekty czy przyjdzie okres czy nie? pozdrawiam
  6.  permalink
    Witam,

    Mam na imie marta, mam 23 lata.. PCO to mój przyjaciel, ale udało mi się zajść w ciążę :)

    Pozdrawiam!
  7.  permalink
    cześć wszystkim :) Mam na imię Ola, mam 28 lat. Od 16.06 jestem szczęśliwą mężatką i od teo też dnia staramy się o kochanego bobaska :) mam nadzieję że z Wami, Waszą pomocą dowiem się dużo więcej na ten temat :)) Pozdrawiam wszystkie forumowiczki :))):smile:
    • CommentAuthorbufka
    • CommentTimeJul 8th 2012
     permalink
    witam :)

    w poszukiwaniu i przeszukiwaniu głębin internetowych zajrzałam i tutaj.
    postanowiłam się przywitać z Forumowiczkami - powodzenia w realizacji planów i osiągnięcia celów, które Nas tutaj przywiodły :)

    pozdrawiam z prowincji
    bufka
  8.  permalink
    Cześć Dziewczyny :)

    Mam na imię Ola i pochodze z Wrocławia. Wraz z moim Księciem chcilibyśmy mieć dziecko, ale okazło się, że to chyba nie będzie takie proste- mój lekarz podejrzewa u mnie PCO :(
    W związku z tym, że lekarz podpowiedział mierzenie tempki, znalazłam Was i mam nadzieję, że mi pomożecie :)

    Treść doklejona: 11.07.12 13:09
    Cześć Dziewczyny :)

    Mam na imię Ola i pochodze z Wrocławia. Wraz z moim Księciem chcilibyśmy mieć dziecko, ale okazło się, że to chyba nie będzie takie proste- mój lekarz podejrzewa u mnie PCO :(
    W związku z tym, że lekarz podpowiedział mierzenie tempki, znalazłam Was i mam nadzieję, że mi pomożecie :)
    -- Kobieta jest jak Media Markt- Nie dla Idiotów
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeJul 11th 2012
     permalink
    Gin wskazał Ci, skąd uczyć się rozpoznawania płodności? Powiedział Ci, jakie są zasady?
    --
  9.  permalink
    niestety nic mi nie powiedział, dlatego zawitałam tutaj. Mam nadzieję, że szybko uda mi się wszystko pojąć.
    -- Kobieta jest jak Media Markt- Nie dla Idiotów
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeJul 12th 2012
     permalink
    Na pewno. Jesteś na najlepszej drodze.
    Najpierw przeczytaj blog od początku.
    --
    •  
      CommentAuthorAgg7
    • CommentTimeJul 16th 2012
     permalink
    Witam forumowiczki!
    Mam na imię Agnieszka, mieszkam pod Warszawą. Postanowiłam zapisać się na to forum dzięki cynosi, u której kiedyś zaczerpnęłam porad w zakresie NPR, ale pomiary odłożyłam na później... :-)
    Ale przyszła pora i na mnie, i od czasu kursu przedmałżeńskiego prowadzonego przez Fundację Pomoc Rodzinie w Łomiankach zaczęłam mierzyć tempkę i badać swój cykl, co przysparza mi ogromnej radości, której się nie spodziewałam. Narazie mam niepełne 2 cykle zaobserwowane :-P
    Pozdrawiam,
    Agg7
    ------------
    Daisypath - Personal pictureDaisypath Friendship tickers
    •  
      CommentAuthorem87
    • CommentTimeJul 17th 2012 zmieniony
     permalink
    Hej Dziewczyny :)
    Jestem tu już troszkę, tak sobie podglądam i podglądam,
    pomyślałam, że czas najwyższy się przywitać :)
    Zatem się witam i pozdrawiam :)
    --
    •  
      CommentAuthormaymay
    • CommentTimeJul 20th 2012
     permalink
    O to i ja się przywitam :). Wrocław i ja odkładająca na później. Z pierwszym cyklem, który obserwuję. Póki co zgłupiałam, ale uczę się i mam nadzieję, że z czasem łatwiej będzie interpretować.
    Witam wszystkich :D
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeJul 20th 2012
     permalink
    Jak Ci odpowiada 28dni?
    --
    •  
      CommentAuthormaymay
    • CommentTimeJul 20th 2012 zmieniony
     permalink
    Amazonka: Jak Ci odpowiada 28dni?

    Jeśli to do mnie pytanie to póki co jestem baaardzo zadowolona. Ładny i prosty interfejs, przyjazny dla oka, user-friendly. Jednym słowem super. No i forum, które jest prawdziwą skarbnicą wiedzy. Próbowałam też ferility friend, ale jakoś nie mogłam się przekonać: strasznie ciężko tam cokolwiek znaleźć, menu w ogóle dla mnie było zagadką, znalezienie czegokolwiek graniczyło z cudem. 28dni pod tym względem to niebo a ziemia :D. No i fajnie, że strona działa również na telefonie.

    Chociaż miło by było jakby była możliwość, żeby była automatyczna interpretacja wykresu. Ale to już takie moje marudzenie, wynikające pewnie z tego że póki co mam problemu z samodzielną interpretacją i nie jestem pewna czy dobrze to robię. Na pewno zostanę na dłużej z 28dni.
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeJul 20th 2012
     permalink
    Automatyczna analiza była omawiana na początku istnienia serwisu.
    Jak to się stało, że zdecydowałaś się na naukę rozpoznawania płodności? Ktoś Cię zainspirował?
    --
    •  
      CommentAuthormaymay
    • CommentTimeJul 20th 2012
     permalink
    Jak to się stało, że zdecydowałam się na naukę rozpoznawania płodności? Hmmm, zaczęło się od tego, że bardzo źle znoszę hormony. Pigułki dla mnie to ciągły ból głowy, napięcie w piersiach, libido poniżej zera... było źle więc je całkowicie szybko odstawiłam. W ręce wpadła mi kiedyś mała książeczka o metodzie Roetzera (nie jestem pewna czy dobrze napisałam). Leżała sobie na półce to przeczytałam i doszłam do wniosku, że to całkiem fajne, nie takie trudne i że jest to pewna alternatywa do pigułek. Dodatkowo obserwacja własnego ciała nie tylko pomoże mi w określaniu w której fazie płodności jestem (a tym samym w odłożeniu poczęcia), ale również mam nadzieję że dzięki niej wcześniej zauważę jakby coś złego działo się coś nie tak w moim organizmie. Poza tym to naprawdę ciekawe jak wszystko się zmienia w zależności od cyklu. Mnie osobiście zawsze fascynowało jak działa organizm. :)
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeJul 20th 2012
     permalink
    Nadal korzystasz z tego podręcznika? Jeśli chcesz odkładać, potrzebujesz dobrze poznać swoją metodę.
    --
    •  
      CommentAuthormaymay
    • CommentTimeJul 20th 2012 zmieniony
     permalink
    Tak, nadal jeszcze kartkuję go i jak czegoś nie jestem pewna to sprawdzam co i jak powinno się dziać. Zwłaszcza, że dopiero zaczęłam obserwację i nadal się uczę. Pewnie z czasem będzie łatwiej. Wiem, że do odkładania muszę dokładnie wszystko poznać jeśli chcę odkladać. Oczywiście gdyby coś nie wyszło to nie byłaby aż taka straszna tragedia ;), ale mimo wszystko chcę się nauczyć jak interpretować poprawnie nie tylko temperaturę, ale też śluz i być może zmiany szyjki macicy.

    DOPISEK: Fajnie by było jakby można zaznaczyć kiedy było współżycie: rano czy wieczorem i jednocześnie czy z antykoncepcją czy nie. Bo teraz albo mogę wybrać z antykoncepcją albo czas. Ale to taki drobiazg :)
  10.  permalink
    Witam wszystkie forumowiczki.
    Mam na imię Ania i jestem mamą 4-miesięcznego chłopaczka, jest moją pierwszą pociechą:)
    Postanowiłam zapisać się na forum, by wymieniać się cennymi informacjami i wskazówkami na temat rozwoju dzieciątek. Ponieważ mieszkam za granicą i nie mam w zasadzie kontaktu z mamami dzieci w podobnym wieku, postanowiłam czerpać wiedzę oraz korzystać z doświadczeń mam "internetowych". Ponieważ babcie też są na odległość, a tata całymi dniami pracuje, to czasem mam uczucie, że jestem jak ta samotna matka, która sama zmaga się z trudami macierzyństwa, sama bierze sprawę w swoje ręce, gdy lekarze nie potrafią i sama szuka rozwiązań wertując internet i gazety.
    Pozdrawiam serdecznie i do napisania na forum:)
    •  
      CommentAuthorhefalumpik
    • CommentTimeJul 22nd 2012
     permalink
    Witajcie
    Na forum jestem od około 2 tygodni. To mój drugi cykl od odstawienia anty, a pierwszy w którym prowadzę obserwacje. Mam coraz większą wiedzę np badania śluzu, szyjki, gorzej z temp - mam ciągle niską, a dziś już 16 dc. Niecierpliwie czekam na owu. Niestety tabletki rozregulowały mi cykl i nie mam już wzorowych 28 dniowych cykli, choć mam nadzieję że wrócą. Pierwszy cykl po odstawieniu trwał 31 dni.

    Bardzo źle toleruję doustną antykoncepcję. Najpierw brałam Yasminelle, ale myślałam że samobójstwo popełnię, przez bite 3 miesiące płakałam, byłam rozdrażniona, sama nie mogłam ze sobą wytrzymać, coś jak depresja. Ostatnio brałam Mercilon i nawet na psychikę mi nie działał aż tak bardzo, ale bolała mnie głowa, byłam rozbita, zero ochoty na seks. W związku z tym po 4 miesiącach stosowania odstawiłam i nie mam już zamiaru wracać do tabletek.

    Cieszę się że tu jestem i mam nadzieję, że wspólne rozmowy będą rozwiewać pojawiające się wątpliwości :)

    Pozdrawiam
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeJul 23rd 2012
     permalink
    Kto Cię zainspirował do samoobserwacji? Przecież mogłaś po prostu zmienić metodę anty.
    --
    • CommentAuthorMARZrz
    • CommentTimeJul 23rd 2012
     permalink
    Witam, chciałam się przywitać :-)
    Właśnie zaczęłam dość wnikliwą i dokładną analize i obserwację mojego cyklu. Dziś jest 11dc.
    Wprawdzie ten cykl jest dość " zakręcony 'bo jestem przeziębiona i czuje się fatalnie...
    Staram się zajść w ciążę - także mierzę temp. codziennie o 8.00 rano i obserwuje śluz nanosząc na wykres. Biorę też środki wspomagające jakość i czytelność śluzu ( wiesiołek i len ).
    Jestem dobrej myśli i mam nadzieję, że wszystko będzie dobrze.
    Pozdrawiam :-)
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeJul 23rd 2012
     permalink
    Mierzysz zaraz po przebudzeniu i przed wstaniem z łózka?
    --
    •  
      CommentAuthorhefalumpik
    • CommentTimeJul 23rd 2012 zmieniony
     permalink
    Amazonka mam dość chemii, co naturalne to naturalne i na pewno najlepsze!
    Poza tym warto siebie poznać i kiedyś w tę ciążę zajść... ;)

    MARZrz fajnie że jesteś na podobnym etapie jak ja, może razem będzie łatwiej :)
    Mnie dziś całe popołudnie boli podbrzusze, jestem w 17 dniu cyklu, nie wiem czy to owulacja, czy co, temp ciągle niska.

    Pozdrawiam
    --
    • CommentAuthorMARZrz
    • CommentTimeJul 23rd 2012
     permalink
    Tak mierzę po przebudzeniu :-) Wyciągam tylko łapkę aby sięgnąć termometr.
    Moja temperatura póki co skacze na maxa! Dziś 36,4 przed wczoraj 36,1 a w sobotę 36,5 i jak to rozumieć. Myślę, że to przez stan przeziębienia mam takie dziwoląg na termometrze. Początki są trudne ale z czasem... ogarnę.
    agatha_as - damy radę!!!
    •  
      CommentAuthorIfetayo
    • CommentTimeJul 24th 2012
     permalink
    Witajcie,

    mam na imię Paulina i mam 26 lat. Trafiłam tutaj ponieważ rozpoczeliśmy z TŻetem starania o dziecko i chciałabym jak najszybciej zobaczyć upragnione dwie kreski. Oczywiście łykam kwas foliowy a od kilku dni również olej z wiesiołka, mój TŻ łyka selen.

    Moje obawy dotyczą głównie faktu, że przez długie lata byłam na tabletkach (bez nich dostając miesiączki trafiłam do szpitala przez ból). To mój pierwszy cykl po odstawieniu. Wcześniej odstawiając tabletki występowało zatrzymanie miesiączki na kilka miesięcy i było sztucznie wywoływane.

    Mam duże obawy ale jeszcze większą nadzieję, że wszystko dobrze pójdzie :)

    Trzymam kciuki za wszystkie dziewczyny tu które również się starają :)
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeJul 24th 2012
     permalink
    Na tabletkach nie masz miesiączki wcale.
    Przed rozpoczęciem brania dowiedziałaś się, co jest przyczyną tych bólów? Wczesniej miałas normalny cykl, bez wywoływania?
    --
    •  
      CommentAuthorIfetayo
    • CommentTimeJul 24th 2012
     permalink
    Amazonko byłam trzymana na tabletkach ok. 10 lat z krótkimi przerwami. Wcześniej miałam normalne miesiączki choć długie ok. 40 dniowe cykle. Ostatni raz próbowałam odstawić tabletki w zeszłym roku - nie miałam miesiączki kilka miesięcy (dwa lata temu też tak było) i skończyło się na duphastonie na wywołanie. Gin powiedział albo tabsy albo ciąża. Teraz starania ruszyły. Mam nadzieję, że się uda, że owulacja będzie się pojawiać...

    Przyczyną bólów podobno jest krótka i mało elastyczna szyjka macicy - nie wiem ile w tym prawdy. Ale bóle miesiączkowe miałam tragiczne. Ostatnio na tabletkach udało mi się te bóle powstrzymać, oby teraz udało się rozkręcić owulacje o regularne miesiączki.
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeJul 24th 2012
     permalink
    Środki przeciwbólowe nie pomagały Ci?
    --