Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorkkasia4
    • CommentTimeAug 9th 2014
     permalink
    Hej ja mam druga wkładkę założoną zwykła miedziana multiload ,dla mnie wkładka jest najlepsza mozna sie kochać bez dodatkowego zabezpieczenia ,z wyjęciem pierwszej wkładki nie miałam żadnego problemu trwało to jakoś minute ,lekarz powiedział ze bywa ze wkładka może wypaść z powodu źle dopasowanej do wielkości macicy .Oprócz dłuższego okresu nie zauważyłam żadnych minusów.
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeNov 1st 2014 zmieniony
     permalink
    Dziewczyny wskoczę w odrębny temat.
    Jakie jest Wasze zdanie na temat wkładek do macicznych (spirali)?
    --
    •  
      CommentAuthor_Asiula
    • CommentTimeNov 1st 2014 zmieniony
     permalink
    Dii ja tam się spirali bałam, słyszałam o przypadkach ciąży, czy powikłań mimo spirali,a ja jeszcze chce mieć dzieci .moja mama miała i bardzo obficie krwawila i usunęła bo miała straszną anemię.
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorQuelle
    • CommentTimeNov 1st 2014 zmieniony
     permalink
    Di ja mam spirale juz dwa lata ,miedziana bez hormonow.Krwawienia mam normalne a @ bezbolesne.Za rok zakladam zlota na 5 lat.
    Mysle ze komplikacje wystepuja przy zle zalozonej spirali ,male doswiadczenie lekarza zakladajacego.
    Moja ginka to super delikatna babka ,przy zakladaniu nic nie czulam i tylko w tym dniu lekko plamilam.Zero bolu itp.
    W ciaze mozna zajsc stosujac prezerwatywy wiec nie ma reguly a ze szieci rodza sie ze spirala w glowie to tez bzdura.Spirale mozna wyciagnac w ciazy ,jednak jest ryzyko poronienia.Mysle ze mniejszym zlem nawet dla ciazy sa te bez hormonow niz hormonalne.
    -- http://wwwsuwaczki.com/tickers/p655ybbha8ok1b4a.png[/img][/url]
    •  
      CommentAuthor#Tosia
    • CommentTimeNov 1st 2014 zmieniony
     permalink
    Dii, rozważałam założenie spirali, gdy dowiedziałam się, że pojawiły się takie specjalne, przeznaczone dla nieródek. Od pani ginekolog dowiedziałam się, że powikłania są rzadkie, ale zdarzają się i mogą prowadzić do trwałej niepłodności. Nie chciałam ryzykować i nie zdecydowałam się na wkładkę. Ostatecznie, po nitce do kłębka, metodą eliminacji, zdecydowałam się na metody naturalne i bardzo je sobie chwalę. W międzyczasie doszłam do wniosku, że chcę odkładać starania krócej, niż to wstępnie planowałam, więc tym bardziej cieszę się z tej decyzji. No ale wiadomo, że nie każdemu odpowiadają akurat metody naturalne. Co do spirali moje zdanie jest takie, że dziewczynom, które jeszcze nie rodziły, zdecydowanie bym ją odradzała. Kobiety, które mają już dzieci i więcej nie planują lub nie są do końca pewne, nie ryzykują aż tak dużo, a metoda ma tę przewagę nad innymi metodami sztucznymi, że jest skuteczna, a jednocześnie nie ingeruje w gospodarkę hormonalną (jeśli mówimy o tych wkładkach bez hormonów).

    No a ciąża może się zdarzyć przy każdej metodzie antykoncepcji - nie ma takiej, która miałaby stuprocentową skuteczność.
    •  
      CommentAuthorkachaw
    • CommentTimeNov 1st 2014
     permalink
    Quelle a jak działa ta spirala bez hormonów, zagęszcza śluz ?? czy jak, bo ja się trochę boję ale pod innym kątem, wiadomo to ingerencja w organizm, my stosujemy prezerwatywy a w momencie śluzu płodnego (nie mierzę tempki) można dodatkowo pojechać na wstecznym, czyli dodatkowa rzecz, a tak gdy nie ma śluzu płodnego to prezerwatywa wystarczy, piszę o sobie bym czuła się komfortowo. Tabletki u mnie odpadają, miałam krótki epizod z nimi, ciągle jadłam byłam nerwowa i płaczliwa.
    Czy spirala też daje takie objawy uboczne czy nie ??
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeNov 1st 2014
     permalink
    Dii, przeczytałaś już cały wątek?
    --
    •  
      CommentAuthorQuelle
    • CommentTimeNov 1st 2014 zmieniony
     permalink
    Kachaw tutaj masz zasade dzialania miedzi
    Antykoncepcyjne działanie miedzi

    Drut miedziany, dołączony do nieaktywnej wkładki wewnątrzmacicznej, wykonanej głównie z polichlorku winylu, powoduje zwiększenie jej działania antykoncepcyjnego, a także pozwala na zmniejszenie jej rozmiarów i ilości powikłań. Jony metalu mają właściwości miejscowo drażniące, poza tym gromadzą się one w śluzie szyjki macicy i w endometrium. Nagromadzenie miedzi powoduje zaburzenia w przemianach glikogenu w komórce plemnika (efekt plemnikobójczy) lub utrudnia jego ruch oraz ma działanie antyimplantacyjne (atrofia błony śluzowej macicy).

    Dodatkowo Wkładki z miedzią uwalniają niewielkie ilości miedzi w równych odstępach czasu. Powoduje to zwiększenie stanu zapalnego i dodatkowo osłabia działanie plemników (ich ruchliwość i czas przeżycia w drogach rodnych kobiety). Jony miedzi zmieniają także właściwości śluzu szyjkowego kobiety, zmieniając jego środowisko na nieprzyjazne dla plemników i niesprzyjające ich poruszaniu się jak i przeżyciu.

    Wkladka miedziana lub zlota oprocz mocniejszych krwawien i silniejszych boli okresowych nie powoduje takich skutkow jak inne srodki hormonalne.
    Nalezy tylko pamietac zeby lekarz zakladajacy mial spora w tym praktyke.
    Zdarza sie (choc nie zostalo to przebadane ) ze wkladka moze byc wczesnoporonna tzn ,nie dopuszcza do zagniezdzenia zaplodnionej komorki.
    -- http://wwwsuwaczki.com/tickers/p655ybbha8ok1b4a.png[/img][/url]
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeNov 2nd 2014
     permalink
    Wkładkę mam już 4 miedziana - co pięć lat wymieniam. Ostatnio wymieniam po terminie bo prawie rok przeciagnieta... Ogólnie nic się nie dzieje, krwawienia miesiączkowe raz obfite innym razem mniej. Osobiście nie widziała bym dla siebie innej metody zabezpieczenia biorąc pod uwagę fakt, że dzieci nie planuje....
    •  
      CommentAuthorQuelle
    • CommentTimeNov 2nd 2014
     permalink
    Ladybirynd a jaka masz wkladke bo ja Novum T380 i nie wiem czemu ginka mowila ze za trzy lata do wyciagniecia jak ona jest na piec lat. Troche sie ucieszylam ze nie musze sie spieszyc bo koszt jest nie maly ponad 300euro.
    -- http://wwwsuwaczki.com/tickers/p655ybbha8ok1b4a.png[/img][/url]
    •  
      CommentAuthorkachaw
    • CommentTimeNov 2nd 2014
     permalink
    Quelle: Zdarza sie (choc nie zostalo to przebadane ) ze wkladka moze byc wczesnoporonna tzn ,nie dopuszcza do zagniezdzenia zaplodnionej komorki.
    --


    A to u mnie odpada w takim razie na 100%
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeNov 7th 2014
     permalink
    Jak przekonać niezdecydowane klientki do nabycia spirali w Polsce? Bayer zlecił odpowiedniej firmie rozpoznanie rynku
    --
    • CommentAuthorcestmoi89
    • CommentTimeNov 7th 2014
     permalink
    273 kobiety brały udział w badaniu. Sporo :tongue::tongue::tongue:
    --
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeNov 10th 2014
     permalink
    Quelle szczerze powiem to nie pamiętam. .. wcześnie miałam Cooper T 380 a teraz na 3 lata tak jak i Ty z tym, że cenowo zupełnie inaczej to wygląda u mnie.... Kurcze nie wiem czy nie novum hmmm.Będę na kontroli, która mnie czeka to się dowiem...

    W zeszłym roku znajoma zachorowała BEZOBJAWOWO na zapalenie obustronne płuc z zatorowoscią. Na całe szczęście wyszła z tego i teraz ciągle podlega kontrolować lekarskim. Lekarze jednoznacznie stwierdzają, że przyczyna zatorowosci i głównym winowajca są tabletki antykoncepcyjne... Jestem kolejny raz umocniła w przekonaniu, że dla mnie spirala to dobry wybór.
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeNov 10th 2014
     permalink
    To jak to się stało, że jej je przepisali? Nie miała przeciwskazań?
    --
    •  
      CommentAuthorQuelle
    • CommentTimeNov 10th 2014
     permalink
    Jedyne co mnie zatanawia bo na opakowaniu ktore dostalam od ginki pisze jak wol 5 lat ,musze sie jej podpytac.
    -- http://wwwsuwaczki.com/tickers/p655ybbha8ok1b4a.png[/img][/url]
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeNov 10th 2014
     permalink
    Quelle lekarze wola na zimne dmuchać. ...

    Amazonki tabletki?
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeNov 10th 2014
     permalink
    Tak, czemu jej przepisali, skoro skończyło się tak groźnie?
    --
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeNov 10th 2014 zmieniony
     permalink
    Amazonko a po co lizesz lizaka skoro prawdopodobieństwo, że ci się zęby zepsują jest spore?

    Nie wiem co masz na myśli zadając takie pytanie.
    Napisałam wyraźnie, że tabletki były przyczyną zatorowosci. Tak stwierdzili lekarze po przeprowadzeniu licznych badan.
    Wiele kobiet jest w ryzyku zagrożenia tak jak ona ale to nie musi oznaczać, że tak będzie...
    Lekarz przepisuje bo pacjentka chce się zabezpieczyć i wybrała taka metodę. Lekarz uświadamia o skutkach ubocznych o czym tez można wyczytać w ulotce... i tyle....

    Spirala tez niesie za sobą skutki uboczne ale Ja się na to godzę skoro ja zakładam.
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeNov 11th 2014
     permalink
    Zatem nie miała przeciwskazań? Należy do grupy o niskim ryzyku?
    --
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeNov 12th 2014
     permalink
    Amazonko znasz mnie i wiesz, że jestem antytabletkowa a więc moja wiedza w tym temacie jest znikoma. Nie dopytuje, nie wnikam bo mnie to szczerze nie interesuje... Moja przyjaciolka przekazala mi informacje jakie ona sie dowiedziala po tym co ja spotkało a Ja ciesze sie, ze zyje i jedynie interesuje mnie stan jej zdrowia na dzien dzisiejszy,,,,

    Żyję do przodu z wkładka miedziana i jest mi dobrze póki nic się nie dzieje....
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeNov 13th 2014
     permalink
    Nie aż tak bardzo antytabletkowa, skoro polecasz metodę najbliższej rodzinie.
    Przyjaciółka miała robione badania przed wypisaniem recepty? Należała do grupy o niskim poziomie ryzyka, w której nie ma prawa się coś stać?
    --
    •  
      CommentAuthorQuelle
    • CommentTimeNov 13th 2014
     permalink
    amazonko a czy lekarze przed wypisaniem recepty kieruja na badania ?
    -- http://wwwsuwaczki.com/tickers/p655ybbha8ok1b4a.png[/img][/url]
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeNov 13th 2014
     permalink
    Czy tak nie powinno być? Dzięki temu pacjentki uniknęłyby ciężkich chorób.
    --
    •  
      CommentAuthor#Tosia
    • CommentTimeNov 13th 2014
     permalink
    Quelle, w przypadku hormonów - koniecznie!
  1.  permalink
    Dziewczyny, myślę bardzo poważnie nad założeniem spirali.
    Obecnie karmie piersią, czy w takim razie mogę mieć założoną wkładkę z hormonami ?
    I czy można ją założyć cchociaż nie dostałam jeszcze pierwszej miesiączki po porodzie? ( dodam że rodziłam 4 miesiące temu )
    -- ,
    •  
      CommentAuthor#Tosia
    • CommentTimeApr 23rd 2016 zmieniony
     permalink
    Wydaje mi się, że hormony, które wydziela spirala, nie przedostają się do pokarmu, więc z tej perspektywy możesz, ale oczywiście zawsze to jest do zweryfikowania i skonsultowania z kompetentnym lekarzem.
    Natomiast przed powrotem płodności/cykli po porodzie raczej nie polecałabym rozpoczynania antykoncepcji hormonalnej i nawet nie wiem, czy można taką spiralę założyć tak szybko.
    Weź jeszcze pod uwagę, że wkładka ma sporo działań niepożądanych (boleśniejsze krwawienia) i może spowodować powikłania.
    • CommentAuthormamakasi
    • CommentTimeApr 23rd 2016
     permalink
    Biedronka, wkładka przy kp jak najbardziej. Konsultowałam z doradcą laktacyjnym i powiedziała ze jest bezpieczna i jak najbardziej mogę.
    Mam już 1,5 roku i jestem bardzo zadowolona.
    Wkładkę najlepiej zakładać podczas miesiączki wiec lepiej poczekać do powrotu krwawień.
    Ale ja się nie doczekałam :tongue: Córka jadła za często i cykle wróciły dopiero kiłka m- cy po założeniu.
    Osobiście jestem bardzo zadowolona.
    --
  2.  permalink
    No właśnie ja chyba tez szybko nie dostane miesiączki po porodzie bo mój mały wiecznie głodny. Chociaż przy pierwszym porodzie @ dostałam juz 3 miesiące po nim, wiec szybko.
    Tak więc chyba spirala byłaby chyba dobrym rozwiązaniem, przyznam że nie chce mi się obserwować cyklu a nie chciałabym żadnej wpadki.
    Dla mnie to duży plus przy kp bo nie musze łykać tabletek. Choć przyznam ze boje się trochę skutków ubocznych.
    -- ,
    •  
      CommentAuthorashtar855
    • CommentTimeMay 3rd 2016
     permalink
    Wkładka z hormonami polecana jest dla kobiet które maja bardzo obfite -bolesne miesiączki , natomiast przy zwykłych miesiączkach starczy spirala bez hormonów jest równie skuteczna. Byłam ostatnio u gina dowiedzieć sie własnie czegos na temat antykoncepcji po porodzie i mi wszystko pieknie wytłumaczył. Zakłada się ją kiedy miesiączka trwa, ale zanim się ją załozy trzeba zrobić najpierw cytologie wiec w sumie 1 cykl cytologia, a 2 cykl założenie.A i jeszcze jeden warunek to nie moze być żadnego stanu zapalnego i przy wkładce nie można uzywac tamponów-dla mnie to problem dlatego się waham...
  3.  permalink
    Tamponow nie można używać tylko do czasu przecięcia nitek
    •  
      CommentAuthor#Tosia
    • CommentTimeMay 5th 2016
     permalink
    Odradzałabym ze względu na możliwe powikłania.
    A ogólnie wkładka na sens tylko pod warunkiem, że definitywnie zakończyłaś prokreację.
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeMay 12th 2016
     permalink
    uzywalam wkladki tuz po 1 porodzie, a przed druga ciaza po 13 latach wyciagnelam. Uzywam tamponow, mam obfite miesiaczki i mam wkladke miedziana. Wkladkie zaraz po 2 porodzie zalozylam jak tylko moglam...

    <span style="font-size:11px;color#333;">Treść doklejona: 12.05.16 22:39</span>
    Teosia nie wiem skad takie stwierdzenie i jak dla mnie j0bezsensowne. W moim srodowisku laski mialy wkladki, wyciagaly, zachodzily bez problemow....
    •  
      CommentAuthor#Tosia
    • CommentTimeMay 12th 2016
     permalink
    Chodzi mi o to, że w przypadku powikłań mogą wystąpić poważniejsze problemy z płodnością.
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeMay 12th 2016
     permalink
    Tosia, a nie uwazasz, ze kazdy srodek antykoncepcyjny to powiklania? Nie odradzaj tylko wkladki, odradzaj kazdy srodek anty...
    •  
      CommentAuthorPeppermill
    • CommentTimeMay 12th 2016
     permalink
    Mi lekarka powiedziała, żeby tamponów nie używać jedynie przez pierwszym okresie po założeniu wkładki- sznureczki są jeszcze sztywne i istnieje ryzyko ze zaczepia się o tampon. Potem miękną, przylegają do ścianek szyjki i tampon nie ma szans "pociągnąć" wkładki za soba
    --
    •  
      CommentAuthor#Tosia
    • CommentTimeMay 13th 2016
     permalink
    Lady, no nie.
    Prezerwatywa krzywdy Ci nie zrobi. Środek plemnikobójczy też raczej nie.
    Pigułka - może, ale to nie ten sam level, co wkładka. Jednak z punktu widzenia płodności najwięcej może "zepsuć" wkładka - zapalenie przydatków -> niedrożność jajowodów -> problemy z płodnością, poważniejsze.
    •  
      CommentAuthormooniia
    • CommentTimeMay 13th 2016
     permalink
    Tosia24: Prezerwatywa krzywdy Ci nie zrobi.

    ja mam po każdej ogien w pipce ;) no nie mogę i już czy to z lateksem czy bez czy antyalergiczna czy jakas inna - przynajmniej meza bokiem nie puszcze :rolling:
    -- mama piątki :)
  4.  permalink
    Mi lekarz mowil o wkladce, ktora moze zalozyc nawet jak kp i nie mam okresu. Nie pamietam nazwy firmy, bo dopiero zaczelam sie informowac w tym temacie. Dzieci nie planuje wiecej.
    --
    •  
      CommentAuthorPeppermill
    • CommentTimeMay 13th 2016
     permalink
    Mooniia, znam ten ból...
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeMay 13th 2016
     permalink
    Madziik, co ma kp i okres do spirali? Ani jedno, ani drugie o tym nie decyduje.
    --
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeMay 17th 2016 zmieniony
     permalink
    Prezerwatywa krzywdy Ci nie zrobi. Środek plemnikobójczy też raczej nie.


    Krzywde tez zrobi jesli ktos ma uczulenie na lateks i inne zawarte w niej czy na niej "srodki"...

    Znajomą wlasnie zawiodla prezerwatywa hmm 40 lat i ciaza nieplanowan; rzecz jasna...


    żeby tamponów nie używać jedynie przez pierwszym okresie po założeniu wkładki


    zaden lekarz mnje do tej pory nie informowal o tym...


    Mi lekarz mowil o wkladce, ktora moze zalozyc nawet jak kp i nie mam okresu


    dziwne rzeczy mowi ten twoj lekarz...
    •  
      CommentAuthor_azja_
    • CommentTimeMay 17th 2016 zmieniony
     permalink
    Ja mam wkładkę od paru miesięcy, ale niehormonalną, bo ingerencji w hormony unikam w miarę możliwości. Była to trudna decyzja, bo pierwsza ginekolog z którą rozmawiałam na ten temat podeszla do tematu bardzo naukowo i nakreśliła mi bardzo jasno plusy i minusy. Generalnie zakładała wiele wkładek, stosunkowo więcej tych hormonalnych oczywiście, ale także miedzianych. Miała pacjentki, które zachodziły w ciążę zarówno przy wkładce hormonalnej jak i miedzianej, chociaż hormonalna podobno była skuteczniejsza z jej doswiadczenia (mniejszy odsetek ciąż). I druga sprawa - ciąże, w które zachodziły pacejntki z wkładką hormonalną kończyły się zdrową ciążą, a te kobiety które zaszły przy wkładce miedzianej w momencie gdy już oswajały się z myślą o kolejnym dziecku ciąże traciły przez poronienie, wszystkie. Mimo to się zdecydowalam.

    A w ogóle muszę się przyznać, że dwa miesiące temu miałam stłuczkę, dostałam w bok auta i tak się zastanawiam czy z wkładką mogło się coś stać, czy się nie przesunęła? Wkladkę zalozylam bodajże jesienią, nie mając jeszcze miesiączki, mija juz 14-ty miesiąc od porodu (kp jest, dosc intensywne) i nic, nie mam miesiączki, śluz mi leci po nogach

    No i przy okazji powiedzcie mi co myślicie o tej klauzuli sumienia dla fizjogerapeutow, to za idiotyzmy z jakims zagrozeniem dla życia przy masażu wykonywanym przez fizjoterapeutę, bo zdębiałam jak to usłyszałam i chyba nie tylko ja
    --
    •  
      CommentAuthor#Tosia
    • CommentTimeMay 17th 2016
     permalink
    Azja, napiszesz coś więcej? Pierwsze słyszę o tej klauzuli.
    •  
      CommentAuthor_azja_
    • CommentTimeMay 17th 2016 zmieniony
     permalink
    Odpal filmik
    Ta posłanka jest z zawodu pielęgniarką, klauzula sumienia dla fizjoterapeutów bo np. ktoś ma wkładkę domaciczną wtf?!!!
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeMay 18th 2016
     permalink
    To prawda, że spirale zwiększają ryzyko poronień. Producenci to przyznają.
    Śluz czy nieprawidłowa wydzielina? Miałaś już kontrolę po założeniu?
    --
    •  
      CommentAuthorbananowiec
    • CommentTimeMay 18th 2016
     permalink
    Też słyszałam wynurzenia tej pani. Niedługo nawet stomatolog będzie mógł odmówić zrobienia plomby jak tak dalej pójdzie. Idzie to w jakąś paranoję!
    --
    •  
      CommentAuthor_azja_
    • CommentTimeMay 18th 2016 zmieniony
     permalink
    Amazonko, powiedziałabym, że to śluz, ale w sumie ja przy stanach zapalnych nigdy nie czułam objawów, więc może to infekcja. Zaniedbałam się, zapiszę się na kontrolę
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeMay 18th 2016
     permalink
    Jeśli cykl nie wrócił, to może nadal jesteś niepłodna i spirala robi niepotrzebny zamęt?
    --
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeMay 18th 2016 zmieniony
     permalink
    _azja_: No i przy okazji powiedzcie mi co myślicie o tej klauzuli sumienia dla fizjogerapeutow, to za idiotyzmy z jakims zagrozeniem dla życia przy masażu wykonywanym przez fizjoterapeutę, bo zdębiałam jak to usłyszałam i chyba nie tylko ja

    w pewnych zabiegach może być przeciwwskazaniem. durny wymysł baby wyglądającej jakby wyszła spod budki z piwem
    mam dwoje znajomych fizjo, takich z górnej póki, jestem też mocno zaangażowana w akcję protestacyjną, bo to co oni nam proponują dopiero stanowi dla nas zagrożenie życia.
    w zeszłym roku PTF przygotowało projekt ustawy, który pad przyklepał i miał podpisać, ale pisuary się do niego dobrały i zaczęły wprowadzać zmiany. jeśli to przejdzie to będzie jeszcze gorzej niż jest obecnie.
    -- [/url]
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.