Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

•  
      CommentAuthorobe
    • CommentTimeOct 24th 2019
     permalink
    Sutricon to to samo co silaurum, tylko droższe :)
    Można jeszcze cepanem smarować.
    -- Swoje trzy grosze każdy uważa za najlepszą mo
    •  
      CommentAuthorBett
     permalink
    Jeszcze chyba contractubex.
    -- [/url]
    • CommentAuthorGabcia_I
     permalink
    Mi zabroniła Cepanem ale nie pamiętam dlaczego
    --
    •  
      CommentAuthorelfika
     permalink
    Ja po contratubexie skończyłam z rozejściem blizn.
    -- [/url]
  1.  permalink
    Powiedzcie mi jakie produkty moge podawac Wiktorowi, bo ma diete wysokokaloryczna, bogatoresztkowa? Dietetyk niby wytlumaczyla ale nic konkretnego nie mowila
    --
    •  
      CommentAuthorpoziomkaUK
    • CommentTimeOct 25th 2019 zmieniony
     permalink
    Dziewczyny mam zapalenie ucha. Dziś 4 dzień antybiotyku, ucho nie boli ale ciagle mam je zatkane Ledwo slysze. Kiedy to powinno przejść? Antybiotyk mam na 5 dni. A może zły antybiotyk skoro już 4 dzień a ja wciąż mam problemy ze słuchem. Do tego piszczy/szumi mi ciagle. Mam wizytę kontrolna w poniedziałek i się zastanawiam czy już dziś się nie umówić i pójść?
    -- moje najwieksze zyciowe osiagniecia: WIKTORIA 06.02.2014 DOMINIK 01.04.2016
    •  
      CommentAuthorobe
    • CommentTimeOct 25th 2019
     permalink
    poziomkaUK: Dziewczyny mam zapalenie ucha. Dziś 4 dzień antybiotyku, ucho nie boli ale ciagle mam je zatkane Ledwo slysze. Kiedy to powinno przejść? Antybiotyk mam na 5 dni. A może zły antybiotyk skoro już 4 dzień a ja wciąż mam problemy ze słuchem. Do tego piszczy/szumi mi ciagle. Mam wizytę kontrolna w poniedziałek i się zastanawiam czy już dziś się nie umówić i pójść?

Nie wiem jak to jest u dorosłych ale u mojego dziecka po 48 godzinach błona bębenkowa była już szara, bez cech zapalenia. Może u Ciebie nietrafiony antybiotyk? Jak masz szansę na wizytę dzisiaj to się wybierz, chyba :)
    -- Swoje trzy grosze każdy uważa za najlepszą mo
    •  
      CommentAuthorpoziomkaUK
     permalink
    Rozmawiałam z lekarzem to powiedział żebym kupiła sobie spray do nosa na zatoki, bo to może być od tego...hmmm
    -- moje najwieksze zyciowe osiagniecia: WIKTORIA 06.02.2014 DOMINIK 01.04.2016
    • CommentAuthorGabcia_I
     permalink
    Kup sobie Apselan i bierz kilka dni. Musisz opróźnić zatoki żeby uszy puściły.

<span style="font-size:11px;color#333;">Treść doklejona: 25.10.19 16:38</span>
    Elfika, z jakim rozejsciem blizn?
    --
    •  
      CommentAuthorask28
     permalink
    Bo używając contratubex trzeba mieć *zagojone* już rany.
    -- ,
    • CommentAuthorGabcia_I
     permalink
    Dokładnie jak pisze ask. Wcześniej można preparaty z alantoina, nam bodajże przez 2-3 tyg wystarczył Bepanhen Derm Krem. Później, jak zagoila się rana wprowadziłam te z perła oraz na bazie silikonu
    --
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeOct 26th 2019
     permalink
    Gabcia_I: Elfika, z jakim rozejsciem blizn?

no normalnie, z wąskich zrobiły się szerokie. niestety stwierdzenie zagojone blizny jest dość umowne. ja miałam stosowane jakieś pół roku po operacjach a powinno się podobno po roku...
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeOct 27th 2019
     permalink
    marion, taka dziura bedzie sie zacierac, nic jej za jakis czas nie bedzie widac. Piotrek ma tendencje do rozdrapywania strupow. Mial na czole taka dziure az, jakies 5 na 5 mm. Nic a nic juz nie widac. Musialo minac jakies pol roku od zagojenia. Niczym nie smarowalam.
    poziomka - do zapalenia ucha stosuje sie preparaty rozrzedzajace sluz. bez tego ani rusz. Nie wiem co masz za antybiotyk, ale ucho czesto leczy sie antybiotykiem ok 10 do 14 dni. Ale moze masz taki, ktory dziala jeszcze po zaprzestaniu brania. Sa takowe. Po zakonczeniu leczenia lekarz powienen sprawdzic ucho takim dingsem, czy dobrze odbija fale (nie znam sie, ale marta tak miala robione).
    -- ;
    • CommentAuthorskapula
    • CommentTimeNov 2nd 2019
     permalink
    Marion, ja polecam plastry sutricon, kup 1 na sztuki, potnij na małe kwadraciki i przyklejaj, są niewidoczne, jeden można nosić kilka dni. Ja po cc mam jasną, niwidoczną kreskę, ale plastry stosowałam ponad 3 mc.
    -- [/url][/url]
    •  
      CommentAuthorHania89
    • CommentTimeNov 18th 2019
     permalink
    Dziewczyny, mam dylemat.
    Byłam w klinice dermatologicznej na usuwaniu znamion (m.in. włókniaki).
    Na wcześniejszej wizycie u tej samej lekarki pokazałam znamiona, przyłożyła coś do jednego i stwierdziła, że to bez badań histopatologicznych się obejdzie i zapłaciłam za to 3 minutowe stwierdzenie 200 zł.
    Było to dokładnie 5 szt znamion. Na stronie w cenniku mają informację:

"ELEKTROKOAGULACJA
    Zabieg Cena za 1 zabieg
    Usunięcie pojedynczych zmian 100 zł
    Usunięcie grupy prosaków, włókniaków (do 30 minut) 150 – 250 zł
    Usunięcie większej ilości zmian wycena indywidualna zł"

Przy pierwszej wizycie pamiętając, że cennik przewiduje czas do 30 min zapytałam ile będzie trwał taki zabieg, lekarka odpowiedziała że około 20min, więc zrobiłam sobie w głowie rachunek że 250 zł przekroczyć nie powinno.
    Kiedy już lekarka skończyła zabieg (wizyta trwała dokładnie 22 min, więc sam zabieg jakieś 15min) zapytała "czy my się umawiałyśmy na jakąś kwotę wcześniej?" odpowiadam, że nie... ona mi mówi, że usunięcie jednej zmiany to 300 zł, no ale nie będzie liczyła 300 za każdego, tylko za pierwszego a każde następne to 100 zł. Więc zapłaciłam łącznie 700 zł. Wychodząc stwierdziłam, że może ja na coś nie zwróciłam uwagi w cenniku i nie drążyłam.

Następnego dnia weszłam w ich cennik i nie znalazłam innej kwoty niż to co powyżej wkleiłam. Napisałam więc do kliniki maila z prośbą o informację skąd wzięła się taka cena. Odpisała mi sama lekarka
    "Z przyjemnością wyjaśnię pani wątpliwości. Zabieg usunięcia włokniaków u pani wykonywany był laserem CO2 a nie elektrokoagulacją. Cennik który pani załączyła dotyczy elektrokoagulacji."
    Tyle, że w cenniku nie ma czegoś takiego jak usuwanie włókniaków laserem, ani nawet żadna kwota nie pasuje do takiego zabiegu. Poprosiłam ją o wskazanie w cenniku tegoż zabiegu, póki co odpowiedzi jeszcze nie dostałam.

I teraz pytanie - co ja mogę z tym zrobić? Nie mam pojęcia, czy to był rzeczywiście laser, a nawet jeśli był to nie poinformowała mnie o tym, że robi coś poza cennikiem i wcześniej nie podała ceny. Nawet jeśli był to laser CO2, o którym pisze w mailu w innych klinikach usunięcie 5szt włókniaków to koszt około 400-500 zł :/ mam wrażenie, że tą cenę wzięła sobie za przeproszeniem "z dupy".
    --
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
     permalink
    Nie wiem, czy teraz cos sie da z tym zrobic. To troche nauczka na przyszlosc, zeby brac kosztorys w formie pisemnej. Sama podobnie sie wrabalam z dentysta, do ktorego chodze. Robilam kanalowke i tak chodzilam i chodzilam, kwota w efekcie wyszla koszmarna. Okazuje sie, ze leczenie kanalowe to tylko leczenie, osobno jeszcze jest zatrucie i osobno plomba. Ale to tak wlasnie jest jak sie nie dopyta i nic nie ma na pismie.
    -- ;
    •  
      CommentAuthorelfika
     permalink
    jedyne co możesz zrobić to nasłać na nią US, sanepid, złożyć skargę do IL i udać się do rzecznika praw konsumenta. oraz ofc wszystko opisać w internetach.
    -- [/url]
    • CommentAuthorkarolciat
    • CommentTimeNov 19th 2019
     permalink
    Na pewno rzecznik praw konsumenta.
    Za zabieg masz pokwitowanie?
    Ja takie zamiany usuwałam metodą koagulacji na NFZ...
    --
    •  
      CommentAuthorHania89
    • CommentTimeNov 28th 2019
     permalink
    Podsumowując. Może kogoś zmotywuję w przyszłości :)

Rozmawiałam telefonicznie z dermatolog, która zabieg mi robiła. Przyznała, że ceny mi nie podała, ale to podobno moja wina, bo o nią nie zapytałam. Rozmowa była bardzo nieprzyjemna, Pani była opryskliwa i wywyższająca się. Absolutnie nie miała ochoty przyznać się do jakiegokolwiek błędu, albo przynajmniej mnie zrozumieć. Zapytałam również o wspomniany laser. Poprosiłam o podanie nazwy lasera i firmy, która urządzenie stworzyła w celu chęci zweryfikowania co rzeczywiście zostało mi zrobione. Otrzymałam odpowiedź, że nie jest żadnym mechanikiem (czy kimś podobnym, użyła bardzo dziwnego sformułowania) i nie będzie mnie o takich rzeczach informować -jeżeli chcę mam napisać do rejestracji to może mi powiedzą. Co ciekawe, usłyszałam również, że nie miała obowiązku informowania mnie o cenie. Wkurzyła mnie strasznie i od tej pory działałam już zdeterminowana przeciwko niej.

Skontaktowałam się z Powiatowym Rzecznikiem Konsumenta. Opisałam sytuację, rzecznik potwierdził, że moje roszczenia są całkowicie słuszne i zachowanie lekarki jest niezgodne z prawem. Dodatkowo zgodnie z art. 8 pkt 3 ustawy o prawach konsumenta (DzU z 2014, poz. 927) cennik "wewnętrzny" niedostępny dla klienta jest również niezgodny z prawem. Niepodawanie ceny, manipulowanie nią lub określanie jej w sposób mogący wprowadzić konsumenta w błąd jest uznawane za nieuczciwą praktykę rynkową. W związku z powyższym wnioskowałam o zwrot kwoty 450 zł (różnica pomiędzy 700 zł a maksymalną ceną za zabieg elektrokoagulacji do 30 min).

Wniosek napisałam do współwłaściciela, o podobnej treści jak wyżej, tylko bardziej rozwinęłam sytuację. Dostałam odpowiedź, że mój wniosek jest zasadny i to obowiązkiem lekarza jest szczegółowe opisanie zabiegu wraz z jej ceną, przeprosił również za zaistniałą sytuację, zwrot we wnioskowej kwocie dostałam na konto.
    --
    •  
      CommentAuthorask28
     permalink
    No i dobrze.
    Dziwi mnie, że w dobie internetu za cenę reputacji, dobrego imienia gabinetu i swojego kobieta tak postąpiła!
    Może nawet nie byłaś pierwszą, "naciągnięta" przez tą lekarkę. Jednym słowem bezczelna.
    Dobrze, że udało się odzyskać zawyżone koszty.
    -- ,
    •  
      CommentAuthorelfika
     permalink
    brawo! :)
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorIwonkaLA
    • CommentTime4 dni temu zmieniony
     permalink
    Cześć dziewczyny.
    Zapewne nie raz padało to pytanie, ale przepisy czasem zmieniają się jak w kalejdoskopie.
    Moja przyjaciółka jest właśnie na L4 z powodu infekcji, miała notoryczne wymioty i zrobiła sobie test, wyszedł pozytywnie.
    Poszła do lekarza i okazało się, ze to 7 tygodniowa ciąża.
    Ma prace jaką ma a do tego wykańczające wymioty i mdłości.
    Czy dobrze pamietam, że pomiędzy jednym L4 a drugim (w tym wypadku L4 od internisty a L4 ciążowym) musi hyc ten jeden dzień przerwy (nie weekend lub święto)? Czy w przypadku L4 ciążowego nie ma tego wymogu?
    • CommentAuthorkarolciat
    • CommentTime4 dni temu
     permalink
    Mnie się wydaje, że może być to dzień wolny, bo L4rozpisuje się na wszystkie dni, także niedziele i święta. Dlatego ja np. zwykle biorę do piątku a w razie konieczności wznawiam od pn 9po co mi maja potrącać z pensji za dni wolne?).
    za to zaraz się zmienia przepisy na beznadziejne, jeśli PiS przepchnie swój projekt...
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.