Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorbabqa
    • CommentTimeApr 27th 2012 zmieniony
     permalink
    Witajcie. Siedzę w branży ubezpieczeniowej od kilku miesięcy. Pomyślałam, że stworzę wątek, w którym będziemy mogły pogadać o ubezpieczeniach w różnym kontekście, ponarzekać, zadać pytanie. Można zadawać mi pytania- - jeśli bedę w stanie, to odpowiem. Może doradzę wybór ubezpieczenia.
    Wątek głównie dla tych, co się boją, co się zastanawiają, co myślą, co nie są zupełnie przeciwni. Bo są ludzie, którym zabezpieczenie finansowe wydaje się wrzucaniem pieniędzy w błoto, a mi nie chodzi o to, żeby kogoś do czegoś na siłę przekonywać.
    W taki razie zapraszam :).
    -- www.pieluszkiwielo.blogspot.com
    •  
      CommentAuthormarakuya
    • CommentTimeApr 27th 2012
     permalink
    No to ja się zjawiam. Szukamy właśnie ubezpieczenia rodzinnego dla mnie, narzeczonego i synka. Mieszkamy w Irlandii i wiemy, ze w grę wchodzi ubezpieczenie podróżne jedynie. Ale i tak ta opcja jest bardziej opłacalna niż ubezpieczenie się na miejscu. Możesz mi napisać, jakie są warianty, ceny i jak to w ogóle działa? Z góry dzięki.

    M.
    --
    •  
      CommentAuthorbabqa
    • CommentTimeApr 28th 2012 zmieniony
     permalink
    Witaj :). Przede wszystkim - czy jesteście w Irlandii zameldowani czy zameldowanie macie w Polsce, a tam przebywacie czasowo? Od tego zależy rodzaj ubezpieczenia. Przedstwię Ci, jak to wyglada u nas.

    Treść doklejona: 28.04.12 10:14
    I czy przyjeżdżacie do Polski przynajmniej raz w roku (dotyczy sytuacji czasowego pobytu w Irlandii).
    -- www.pieluszkiwielo.blogspot.com
    •  
      CommentAuthormarakuya
    • CommentTimeApr 28th 2012
     permalink
    Nie ma czegoś takiego jak meldunek w Irlandii - tu mieszkamy i pracujemy. Do PL przyjeżdzamy raz na jakiś czas. Nie planujemy zostać na stałe chyba ani tu ani tam...
    --
    • CommentAuthorptysiaczekk
    • CommentTimeMay 6th 2012 zmieniony
     permalink
    babqa ubezpieczenia samochodowe również?
    • CommentAuthorkamillla
    • CommentTimeMay 7th 2012
     permalink
    Ja bardziej byłabym zainteresowana sytuacją III filaru
  1.  permalink
    to i ja sie dołaczam ja nie pracuje ale mam pytanie czy jest cos takiego jak OFE??
    --
    •  
      CommentAuthorbabqa
    • CommentTimeMay 9th 2012 zmieniony
     permalink
    Troche mnie nie było, ale zaraz się uzupełnię ;).
    ptysiaczek, samochodowych u nas nie polecam (jeśli chodzi o OC), bo są drogie, no chyba, ze ktos lubi akurat daną firmę albo ma jeszcze inne ubezp. gwarantujace zniżki, a co dokłądnie chcesz wiedzieć o samochodowych?
    kamilla, jeśłi chodzi o inwestowanie na emeryturę, to najbardziej się opłaca IKE (wpłacane srodki są lokowane na funduszach, sama wybierasz o jakim ryzyku), są jeszcze inne programy inwestycyjne, np. z łącznym zabezpieczeniem w razie śmierci, wypadku itd., np. z mysla o dziecku, dla wychowujacych dzieci, dla wolnych zawodów, itd., co konkretnie chcesz wiedzieć?
    słoneczko, OFE, to jest II filar, jeśli opłacasz skłądki ZUS lub pracujesz, to jesteś przypisana i do OFE, które albo wybierasz, a jeśłi nie, to Cię losują.
    "Członek funduszu, w momencie utraty dotychczasowej pracy nie przestaje być członkiem funduszu. Po rozpoczęciu nowej pracy kolejny pracodawca zacznie na nowo odprowadzać składki do ZUS, skąd należna część trafi do dotychczasowego funduszu. Do tego momentu OFE inwestuje środki dotąd wpłacone na rachunek członka funduszu.
    Do Otwartego Funduszu Emerytalnego może również przystąpić osoba bezrobotna jeśli spełni następujące warunki:
    -jest zarejestrowana w Urzędzie Pracy i pobiera zasiłek dla bezrobotnych;
    -wcześniej pracowała i co najmniej jedna składka emerytalna została już odprowadzona do ZUS."
    Jeśli zaś chcesz odkładać pieniądze, to wtedy III filar
    marakuya, Tobie też zaraz odpowiem, trochę więcej tu muszę napisać
    -- www.pieluszkiwielo.blogspot.com
    •  
      CommentAuthorOlenka79
    • CommentTimeAug 19th 2012
     permalink
    Cześć Dziewczyny!
    Jestem w 4. miesiącu ciąży i planujemy z M. wyjazd za granicę na wakacje. Czy któraś z Was ma doświadczenia z ubezbieczeniem turystycznym kobiet w ciąży? W przypadku większości ubezpieczycieli ubezpieczenie pokrywa jedynie koszty pierwszej wizyty (do 500 zł); inni (np. Allianz) pokrywają koszty leczenia (do 32 tc) w kwocie 1500 euro; jeszcze inni (np. Signal Iduna/Uniqua) nie wyłączają ciąży z zakresu pomocy i można wykupić polisę na 20/40/60 tys. euro. Najszerszy pakiet jest w iha Bupa - pokrycie wszystkich kosztów w 100%, nawet związane z prowadzeniem ciąży, do 36tc, w przypadku ciąży pojedynczej (koszt takiego ubezpieczenia to 100 euro na 2 tyg.).
    Pytanie brzmi: czy warto wykupić ubezpieczenie w iha Bupa, czy też pozostać przy Signal Iduna lub w Unice (które mają fatalne opinie w necie u osób, które były zmuszone skorzystać z ich usług)? Czy któraś z Was korzystała z takiego ubezpieczenia?
    --
    •  
      CommentAuthorKaroolka
    • CommentTimeFeb 24th 2013
     permalink
    Ja pracuję w firmie ubezpieczeniowej i zadbałam o ubezpieczenie na życie przy okazji odkładając trochę na inwestycję oraz na emeryturkę :)
    --
    • CommentAuthorrozetka56
    • CommentTimeMar 14th 2013
     permalink
    elfika, zapoznaj się z umową sposób na przyszłość w ing, może Cię zainteresuje. Można w jednej polisie ubezpieczyć całą rodzinę, jak również skorzystać z pakietów inwestycyjnych, jeśli będziesz chciała ubezpieczenie połączyć z inwestycją.
    •  
      CommentAuthorazniee
    • CommentTimeMar 22nd 2013
     permalink
    Zwrócić się do ostatniego TU, gdzie korzystał ze zniżek :wink:
    --
    •  
      CommentAuthormartitap
    • CommentTimeApr 16th 2013
     permalink
    Przy wyborze polisy na życie należy się kierować głównie OWU. Często warto zapłacić kilka złotych większą składkę, ale mieć większy zakres ubezpieczenia i mniejszą liczbę wykluczeń.
    --
    •  
      CommentAuthor_Aneta_
    • CommentTimeJul 12th 2013 zmieniony
     permalink
    dziewczyny!
    piszę na forum bo może któraś się skusi, posiadam w swojej pracy (bankowość) rewelacyjne ubezpieczenie, kosztuje 240zł za rok, ale za każde 30dni zwolnienia (ciągłość) otrzymuje się 1200zł miesięcznie, można wykupić max trzy krotność tego ubezpieczenia i wtedy otrzymuje się 3600zł miesięcznie, ubezpieczenie sprawdzone, firma na 100% wypłaca kase :)
    gdyby była któraś chętna to zapraszam na priv odpiszę na każde pytanie :)
    myślę że kasa jest super, na wyprawkę w sam raz :)
    --
    •  
      CommentAuthordoti28
    • CommentTimeJul 13th 2013
     permalink
    no za pieknie to brzmi ! wiec sie na to niepisze bo w pzu chcac dostac za urodzenie dziecka musialam miec składki odciagane max 9 mies wcześniej wiec znajac życie w polsce niema nic za darmoa pieniadze nie leżą na ulicy nie wierze w to
    --
    •  
      CommentAuthor_Aneta_
    • CommentTimeAug 25th 2013 zmieniony
     permalink
    szkoda że nie wierzycie, ale takie są fakty, nikogo namawiać nie będę :)
    dodam że nie jestem żadną naciągarą, jestem na 28dni już kilka lat i nikogo nigdy nie oszukałam, poza tym kilku osobom przesłałam cały OWU i wiem że dwie osoby kupiły i nie żałują
    *znajac życie w polsce niema nic za darmoa pieniadze nie leżą na ulicy nie wierze w to*
    oczywiście że nie leżą, tylko akurat my znalazłyśmy lukę w regulaminie który dawał możliwości takie jak opisywałam, sama również z tego ubezpieczenia korzystałam
    co do pzu to ja musiałam mieć MIN. 6 składke a nie MAX 9 więc pewnie mamy inne ubezpieczenia
    .
    kończę swoją wypowiedź, bo nie chę być o nic posądzana, a już na pewno nie o to że piszę nieprawdę :/
    --
    •  
      CommentAuthorazniee
    • CommentTimeAug 25th 2013 zmieniony
     permalink
    doti28: na to niepisze bo w pzu chcac dostac za urodzenie dziecka musialam miec składki odciagane max 9 mies wcześniej wiec znajac życie w polsce niema nic za darmoa pieniadze nie leżą na ulicy nie wierze w to

    Co w tym dziwnego? Firmy ubezpieczeniowe to nie instytucje charytatywne, a zajść w ciążę-ubezpieczyć się-odebrać świadczenie-zrezygnować z ubezpieczenia, to chyba trochę za proste.
    Kiedyś karencja wynosiła 6m-cy, teraz 9.
    W Polsce świadomość ubezpieczeniowa jest na bardzo niskim poziomie i niestety wiele osób uważa, że jeśli nie jest tak, że dostają pieniądze "za nic", to ubezpieczenie jest nic niewarte :confused: Dlatego tak wiele osób nabiera się na superoferty, w których obiecuje się im złote góry- a później płacz, bo się okazuje, że pieniądze wsadzili w błoto.
    --
    •  
      CommentAuthorkachaw
    • CommentTimeMay 29th 2014
     permalink
    odświeżam wątek
    Mam niezła zagwostkę bo muszę do 31 lipca zdecydować, czy chcę by moje składki nadal szły do OFE i ZUS czy tylko do ZUS-u i nie wiem co robić ?? mam jeszcze wykupiony III filar, mąż też tak na wszelki wyp odkładamy. Nie ma się kogo poradzić.
    Jak jest z Wami, co postanowiliście, może któraś z Was rozmawiała z jakąś mądrą głową, która jakoś rzetelnie wytłumaczyła która droga lepsza OFE+ZUS czy sam ZUS
    Najbardziej to bym rzuciła w cholerę i zus i ofe i sama odkładała składki, ale wiadomo trzeba kilka osób w tym kraju opłacić, tych co składek w zusie płacić nie muszą
    :devil:
    doradźcie
    --
    •  
      CommentAuthorKaroolka
    • CommentTimeJun 11th 2014
     permalink
    moze któraś z Was może polecić dobre ubezpieczenie mieszkania?
    --
    •  
      CommentAuthorazniee
    • CommentTimeJun 11th 2014
     permalink
    Dobre ubezpieczenie mieszkania to takie, które obejmie swoim zakresem wszystkie potencjalne szkody jakie mogą u Ciebie zaistnieć. Dostosowane do wartości mieszkania, wartości i rodzaju sprzętów, obejmujące swoim zakresem choćby przepięcia czy pęknięcia wężyka przy urządzeniach sanitarnych- wiele firm wyłącza to z zakresu swojej odpowiedzialności. Uwzględniające czy mieszkanie wynajmujesz, czy prowadzisz w nim działalność itd. Wysokość sumy OC powinna być dostosowana do sytuacji- jeśli mieszkasz na parterze i w wypadku zalania możesz wyrządzić szkodę w piwnicy, gdzie stoją stare narzędzia i ogórki w słoikach :wink: nie musi być bardzo wysoka, ale jeśli masz pod sobą mieszkanie sąsiadów, albo kilka mieszkań, na dodatek o wysokim standardzie- to powinnaś już mieć taką konkretną, żebyś nie musiała płacić z własnej kieszeni /to przykład oczywiście, bo nie wiem na ile się znasz na ubezpieczeniach ;) /.
    Ja ci polecam PZU DOM plus, dobry agent dobierze Ci właściwy zakres ubezpieczenia- a możliwości w nim jest bardzo dużo, można nawet na jednej polisie ubezpieczyć nagrobki, którymi się opiekujesz.
    --
    •  
      CommentAuthorKaroolka
    • CommentTimeJun 11th 2014
     permalink
    azniee dziękuję Ci bardzo. Ja jestem z branży, ale firma, w której pracuje zajmuję się ubezpieczeniem życia i zdrowia. W majątku jest tak duży wybór, że chodziło mi o kilka firm, na które warto zwrócić uwagę. Zerknę na PZU :)
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJan 21st 2015
     permalink
    czy ktoras z was moze orientuje sie jak to jest z ubezpieczeniami grupowymi w przypadku likwidacji miejsca pracy? wiem ze moge potem kontynuowac ubezpieczenie inywidualnie ale juz na mniej korzystnych warunkach a co jesli bym wtedy przystapila do grupowego w firmie meza? czy bedzie kontyuacja ubezpieczenia czy bedzie 9miesiecy karencji?
    zastanawiam sie czy ewentualnie przejsc teraz i te 9miesiecy miec czy moze warto czekac zeby przeniesc sie po wygasnieciu ubezp. Czy z tym okresem karencji cokolwiek zmienia fakt ze w tej chwili mam ubezp.grupowe w PZU i u meza tez jest PZU ?
    •  
      CommentAuthorKarolyn
    • CommentTimeJan 21st 2015 zmieniony
     permalink
    Hyde ja Ci nie pomogę ale korzystając z tego, że odkopałaś wątek, który też nas jakoś teraz dotyczy napiszę coś.
    Byłam dziś prywatnie u ortopedy i zrobił USG złamanego obojczyka Dominika (była to wizyta w innym celu, sprawdzenie bioder i stóp), jutro mam zaś wizytę w przychodni kontrolną. Lekarz dziś mi zasugerował żeby skorzystać z ubezpieczenia. Na początku machnęłam ręką, najważniejsze, że młodemu się to zrosło ale potem pomyslalam, że dlaczego mam odpuścić, dziecko cierpiało to za to może coś mu fajnego się należy w sensie, że za pieniążki mogę mu coś przynajmniej kupić. Tylko nie wiem jaka to może być kwota i czy warte to wszystko zachodu, ponoć to niezła papierologia jest....
    -- Syn 1 ~ 2012 & Syn 2 ~ 2017
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJan 21st 2015
     permalink
    pewnie wszystko zalezy od polisy, wartosci ubezpieczenia i wszelkich zapisow; u mnie dzieciaki ubezpieczone sa w szkole
    no i nie wiem jak jest z papierologia ale u nas w przypadku pobytu w szpitalu to byla kwestia wypelnienia jednego formularza i zawiezienia go do firmy ubezpieczeniowej razem z wypisem ze szpitala; kasy wielkiej z tego nei ma ale po co przepuscic nawet niewielka kase, u nas mlody dolozyl sobie do gry na xboxa
    W szkole w polisie bylo ze placa 1% od sumy 3tys za kazdy dzien w szpitalu przy czym pobyt nie moze byc krotszy niz 3dni. Nie bylo informacji ze nie placa za 2 pierwsze dni a uwaga pierwszy i ostatni dzien w szpitalu licza jako 1 dzien. w ten sposob zamiast 8dni zaplacili za 5. wszedzie kombinuja, na wszystkim „przytna” na swoja korzysc. Musze w kadrach powiedziec bo oni pewnie tez sa tego nieswiadomi (wiem ze np w PZU i ING placa dopiero przy 4dniach hospitalizacji ale jak jestes 4dni to placa za kazdy z tych dni, jak jestes 3 to nic nie placa)
    •  
      CommentAuthorbladykot
    • CommentTimeJan 21st 2015
     permalink
    MrsHyde: czy ktoras z was moze orientuje sie jak to jest z ubezpieczeniami grupowymi w przypadku likwidacji miejsca pracy? wiem ze moge potem kontynuowac ubezpieczenie inywidualnie ale juz na mniej korzystnych warunkach a co jesli bym wtedy przystapila do grupowego w firmie meza? czy bedzie kontyuacja ubezpieczenia czy bedzie 9miesiecy karencji?

    Mój mąż kontynuował w Generali przez 1 rok na starych warunkach, później niższa składka oraz niższa wartość ubezp. Mógł przejść u mnie na grupowkę bez żadnej karencji, czekaliśmy do końca trwania ubezp. Niestety wcześniej zaszłam w ciążę i musimy kontynuować to niekorzystne ubezp. aby cokolwiek dostać za urodzenie dziecka, bo w mojej grupówce bardzo pilnują aby ubezp. zaczęło się 9 mieś. przed porodem.

    p.s. planujesz kolejną ciążę? :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJan 21st 2015
     permalink
    zabezpieczam sie na wypadek choroby, ewentualnego wypadku czy swiadczen z powodu smierci bliskich
    ubezpieczenie zarowno u mnie jak i u meza 50zl miesiecznie kosztuje wiec wolalabym placic tm gdzie korzystniej no i moje ubezp. sie skonczy w sierpniu wiec tak czy siak cos bede musiala znalezc
    •  
      CommentAuthorczerwinka
    • CommentTimeJan 26th 2015
     permalink
    Mamy tu jakiegoś agenta ubezpieczeniowego ;)
    Potrzebuje - wycena pakietu dla pracownika i dla mnie :]
    --
    •  
      CommentAuthorazniee
    • CommentTimeJan 26th 2015
     permalink
    Ja jestem agentem, a o jaki pakiet Ci chodzi? :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorczerwinka
    • CommentTimeJan 26th 2015
     permalink
    Azniee jutro sie odezwę na priv ;) tak cos kojarzyłam że Ty jestes :)
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJan 26th 2015
     permalink
    Azniee a czytalas moze moj wpis sprzed kilku dni odnosnie przeniesienia polisy w PZU miedzy 2 roznymi rpacodawcami?
    •  
      CommentAuthorazniee
    • CommentTimeJan 27th 2015
     permalink
    Tak, czytałam, ale się nie wcinam, bo jestem agentem majątkowym, a nie życiowym (stąd pytanie o jaki pakiet chodzi :wink: ). Pracowałam przy świadczeniach życiowych przed ciążą, ale na sprawach sprzedażowo- obsługowych się nie znam.
    Na pewno szerszy zakres mają ubezpieczenia pracownicze niż kontynuowane, a karencja 9m-cy na pewno dotyczy ciąży, masz potwierdzone info, że innych świadczeń też?

    <span style="font-size:11px;color#333;">Treść doklejona: 28.01.15 10:00</span>
    Czerwinko, tak jak pisałam nie zajmuję się życiówką (nie mogę odpisać na priv). Najlepiej zadzwonić na infolinię, albo dostaniesz odpowiedź, albo skontaktuje się z Tobą agent :)
    Jakby ktoś potrzebował ubezpieczyć dom, samochód, firmę, to zapraszam :tongue:
    --
    • CommentAuthorKarpatkaST
    • CommentTimeSep 15th 2022 zmieniony
     permalink
    Warto zwrócić uwagę, że za prowadzenie subkonta bank zazwyczaj sobie trochę liczy i tak w moim przypadku miesięcznie pieniądze "zarabiały" na swoje leżenie dopiero od kwoty 3 tysięcy.

    Jesli chodzi o konta bankowe to najlepsze promocje mają konta studenckie. Zwylke takie konta są darmowe, poza tym jest na nich bardzo wiele dobrych zniżek oraz promocji do sklepów. Tylko dobrze jest zorientować się w porównaniach takich kont.
    https://www.tanie-konto.pl/promocje/

    Na stronie jest aktualne zestawienie promocji w bankach.
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.