Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • CommentAuthorasia04108
    • CommentTimeOct 20th 2017
     permalink
    I jak te afty wyglądały? Pewnie ból był tez straszny? Wydaje mi się ze i przy opryszczce i przy aktach boli, a moja je normalnie i tylko przy myciu zębów ból. Za miesiąc kończy 3 latka. I tez był taki czas, ze miała 4 białe plamki jednocześnie. Wokół krwisto czerwone. Kurde, dzisiaj chyba znowu pójdę so lekarza, niech zobaczy...
    •  
      CommentAuthorIwonkaLA
    • CommentTimeOct 20th 2017
     permalink
    Ale mojego Alana nic nie boli teraz. Tylko Go swedziala warga. Po Vratizolinie przestało.
    Jak miał afty to bolało. Ja ostatnio od kolczyka (mam w brodzie) tez miałam afte na styku wargi i dziąsła i strasznie bolało.
    Idź do lekarza. Niech zobaczy co to jest skoro znow wyszło. Albo podejść do dentysty, moze zerknie na szybko.
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeOct 20th 2017
     permalink
    Moga tez byc niedobory witamin skoro to tak nawraca. Gdy mi tak nawracało, to dostałam od lekarza witaminy z grupy B. Teraz mam problem z uchem. Trzy miesiące się leczę i tez obecnie lekarz stawia na niedobór witamin z grupy B. Łykam ponad tydzień preparat i odczuwam poprawę. Więc może te nawracające zmiany to też z niedoborów jakiś?
    --
    • CommentAuthorasia04108
    • CommentTimeOct 20th 2017
     permalink
    Pójdę dzisiaj... Tak się boje strasznie tej oprychy :( Moja mama często ma...
  1.  permalink
    Wracajac do ruchliwych i uciekajacych... moi tacy oboje, wszak Maks juz wyrosl ale dalej czasem mu go wolac bo odstaje gdzies z tylu czyms zainteresowany. Mlodszy ucieka z usmiechem na ustach wiec nigdy ni wychodze bez wozka, na placu zabaw nie posiedze bo chodzi na okolo ciagle, w domu przy bajkach oboje w ciaglym ruchy, Maks ostatnio spadl z krzesla przy kolacji takze teges :P
    I tez juz myslalam ze wyrosl a tu nagle majac 4 lata uciekl mi bez powodu na srodek richliwej ulicy - na szczescie nic nie jechalo, ale zawalu prawie dostalam...
    --
  2.  permalink
    My właśnie wyszliśmy ze szpitala. Anula wylądowała we wtorek. Afty w całej buzi,nic nie je,nic nie pije, płacz. W kąciku ust,na języku wielkie korzuchy białej pleśni.
    Odwodniła się.

    Koszmar. Najpierw Filip miał, chwilę później Anula. Do tego gorączka.
    -- [/url[/url]
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeOct 20th 2017
     permalink
    Dziewczyny, pomocy. Moj syn dzis rano obudzil sie i zwymiotowal. Zostal w domu. Teraz doszedl szczekajacy kaszel. Non stop w sumie.
    Zaraz jedziemy na lotnisko. Jak moge mu pomoc? To chyba krtan?
    Masakra. Kazda rada cenna. Jak bedziemy w Polsce to wybierzemy sie do lekarza. :(
    --
    • CommentAuthorkarolciat
    • CommentTimeOct 20th 2017
     permalink
    A co masz w domu? Przydałyby się leki rozkurczające oskrzela. Inhalacja z 3% soli, wapno.
    Ale nie wiem czym dysponujesz? Na krtań to nebbud albo pulmicort w pierwszej kolejności, ale pewnie nie masz czasu na inhalacje.
    --
    •  
      CommentAuthorIwonkaLA
    • CommentTimeOct 20th 2017
     permalink
    Na krtań to Nebbud bez rozcieńczania. Leki przeciwzapalne czyli ibuprofen. Hmmm...
    Zimne powietrze.
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeOct 20th 2017
     permalink
    Karolcia - no za bardzo nic. Mam tylko zwykla sol fizjologiczna. Juz dwa razy nebulizacje robilismy. Mam ibuprofen - i chyba mu podam, moze to zapalenie i pomoze troche.
    Apetyt ma, ale kaszel go meczy. Teraz sie chlodzimy. Najbardziej boje sie lotu, choc moze zasnie, bo mamy po 20tej wylot dopiero.
    Mam jeszcze Berodual - ale sprzed roku to raz, a dwa, to pamietam, ze bral to z czyms razem do nebulizacji. tego drugiego nie mam.
    No i obawiam sie sama podac.

    Dzieki za odzew.
    --
    •  
      CommentAuthorIwonkaLA
    • CommentTimeOct 20th 2017
     permalink
    Berodual na krtań nie pomoże, bo jest na rozszerzenie oskrzeli.
    A Berodual podaje się w parze z Nebbudem/Pilmicortem.
    Sam też oczywiście, ale przy oskrzelach.

    Treść doklejona: 20.10.17 15:16
    Musisz uważać żeby Go nie przegrzać. Krtań ma tendencję do duszności, a to niweluje się zimnym powietrzem.
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeOct 20th 2017
     permalink
    Iwonka - dzieki.

    Widze, ze jak zjadl obiad. Wypil duzo wody i okna mam + balkon pootwierane to jest lepiej.
    Podam mu ibuprofen i jutro w Polsce bede szukac pediatry prywatnie. Moze ktos nas przyjmie. Jak nie to na karte europejska bedziemy do przychodni jechac.
    --
    •  
      CommentAuthorMalisiek
    • CommentTimeOct 20th 2017
     permalink
    Madziu może skocz z Karolem do gp, żeby przepisał inhalator? Moim dziewczynom na kaszle psikam, to jest chyba ventolin, i o wiele lepiej im się oddycha, a kaszel tak nie męczy.
    --
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeOct 20th 2017
     permalink
    Iwonka - dzieki. A ja glupia dzis wlaczylam ogrzewanie w naszym mieszkaniu, mamy podlogowke. Pewnie dlatego tak kaszlal. Teraz powylaczalam wszystko i wietrze. Jest lepiej.

    Treść doklejona: 20.10.17 15:19
    A takie cos do psikania gardla? W Polsce to tantum verde chyba sie nazywa. Mamy brytyjski odpowiednik i psikam mu do gardla.

    Treść doklejona: 20.10.17 15:23
    Malisek - nie zdaze juz :( Zaraz jedziemy na lotnisko.
    A ten ventolin to na oskrzela, tak jak ten Berodual. Tak? Gdybam, bo u nas choroba raz na ruski rok, i akurat teraz sie przytrafilo.
    --
    •  
      CommentAuthorMalisiek
    • CommentTimeOct 20th 2017
     permalink
    Ah, to szkoda. Tak, to rozszerza oskrzela.
    --
    •  
      CommentAuthorIwonkaLA
    • CommentTimeOct 20th 2017
     permalink
    Raczej Ventolin to dla astmatyków, aby lepiej sie oddychało.
    Mój syn ma tendencje do zapaleń krtani.
    Już dwa razy mieliśmy akcję pod tytułem - dziecko nie oddycha!
    Wówczas dziecko w koc/kołdrę i na balkon lub jeśli to jest dzień to do głowa do lodówki. W międzyczasie szykowanie nebulizacji z Nebbudu i gdy oddech wraca, robimy nebulizacje.
    Myślę, że psikanie też coś pomoże.
    Tak myślę, bo ja też mam problemy z krtanią i często mam chrypę...może coś nawilżającego, ale na pewno trzeba działać przeciwzapalnie.
    Jak wyjdziecie z samolotu to będzie zimno, dobrze mu to zrobi.
    A rano na NiŚOP lub do pediatry prywatnie i np ten Nebbud włączyć.
    • CommentAuthorkarolciat
    • CommentTimeOct 20th 2017
     permalink
    Przy krtani też się przyda, jeśli są duszności
    ale jak nie ma to jest ok
    Jakby coś sie w samolocie zadzialo to poproś o lód.
    Znajomym lekarz kazał dzieciaka trzymać przy otwartym zamrażalniku gdyby dostał kaszlu, a na dworze za ciepło. zimne powietrze pomaga.
    Ale oby nie było żadnych sensacji. A w sobotę w Polsce to albo prywatnie albo świateczna pomoc- w normalnej placówce w soboty raczej pediatrów nie ma...
    --
    •  
      CommentAuthorIwonkaLA
    • CommentTimeOct 20th 2017
     permalink
    Aaaaa i jeśli masz, to coś przeciwalergicznego. Pomoże zmniejszyć obrzęk śluzówki i też pomoze.
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeOct 20th 2017
     permalink
    Kurcze, boje sie. Moj Maz mowi, ze spokojnie. Ale ja sie stresuje :(
    Karol dusznosci nie ma, przynajmiej nic mi o tym nie wiadomo.
    Humor ma, tylko meczy go kaszel. Choc teraz mniej.

    Dzieki raz jeszcze za rady Dziewczyny.

    Treść doklejona: 20.10.17 15:33
    Iwonka - mam Clarityne. To pomoze?

    Treść doklejona: 20.10.17 15:34
    Tylko w tabletkach.
    --
    •  
      CommentAuthorIwonkaLA
    • CommentTimeOct 20th 2017
     permalink
    Jeśli można podawać dzieciom, to chyba można.
    Moi mają Contrahist.
    Ale coś mi się majaczy, że TEO dawała Clemastinum Nince przy problemach z chrypą.

    Treść doklejona: 20.10.17 15:38
    Spokojnie, będzie dobrze. Jak wiesz, przy dzieciach i z wszystkimi chorobami wszystko kumuluje się na noc.
    Ale moim zdaniem dla Was lepiej, że lecicie na noc bo nie będzie się grzał w cieple.
    A gdy wyjdziecie, będzie chłodno. Noce już są zimne.
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeOct 20th 2017
     permalink
    Sinecod mam jeszcze w kloplach. Tez sprzed roku.

    Treść doklejona: 20.10.17 15:41
    Iwonka dzieki za rady. Ja tu juz panikuje, lecimy 20:40 a za 1h wyjezdzamy na lotnisko. Mam nadzieje, ze w samolocie bedzie chlodno.
    Pozniej z Tesciami autem, takze moze pospi i tu.
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeOct 20th 2017 zmieniony
     permalink
    IwonkaLA: Ale coś mi się majaczy, że TEO dawała Clemastinum Nince przy problemach z chrypą.


    Chyba jednak to był Contrahist, ten co u Was.
    Bo w szafce mam jeszcze jedną wielką butlę z 2015 roku.
    A ona wtedy miała ze 3 albo 4 incydenty krtaniowe.


    Madzia ja myślę, że dolecicie spokojnie.
    Nic się nie denerwuj.
    A w Pl od razu gdzieś do lekarza czy przychodni bo pewnie się bez inhalacji nie obejdzie, jeśli to krtan.
    A skoro szczeka to bankowo to.
    --
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeOct 20th 2017
     permalink
    Teorka - postaram sie nie martwic. Podam mu ten sinecod - data waznosci ok, a ponoc pomaga na kaszel. Wyczytalam na necie.
    Popatrze czy w Luxmedzie u nas jutro jest pediatra.

    Dzieki raz jeszcze!
    --
    •  
      CommentAuthorIwonkaLA
    • CommentTimeOct 20th 2017
     permalink
    TEO a dałabym sobie oczy uciąć, że o Clemastinum czytałam u Was :P
    Mój Alan wiecznie z krtanią się buja, tak jak ja.
    Albo mamy krtań krtań, albo krtań cierpi po infekcji gardłowej i nawilżanie, nawadnianie żeby chrypa minęła.
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeOct 20th 2017
     permalink
    Iwonka - z tego co nam pediatra ostatnio mowila, to moj Karol tez moze miec taie problemy.
    Zastanawiam sie czy z tym do laryngologa sie idzie, czy tylko pediatra?
    --
    •  
      CommentAuthorIwonkaLA
    • CommentTimeOct 20th 2017
     permalink
    Myślę, że musisz zaopatrzyć się w Nebbud/Pulmicort [My zawsze mamy Nebbud i to już 0,5 gdzie rozcieńczam 1 do 1 czyli jedna ampułka starcza na dwa razy]. To taki must have przy krtaniowcach. Przynajmniej tak mi się wydaje.
    Ale czy to da się gdzieś wyleczyć?
    Chyba tylko objawowo. Trzeba po prostu przepracować z pediatrą czy laryngologiem lub foniatrą plan działania, gdy się zaczyna.
    •  
      CommentAuthor_Isia_
    • CommentTimeOct 20th 2017
     permalink
    Sinecod mój Adaś kiedyś dostał na zapalenie krtani. Miał to brać raz, na noc.
    Ventolin z kolei ja brałam kiedyś ale właśnie na oskrzela przy schorzeniach przewlekłych oskrzeli i płuc.
    • CommentAuthorasia04108
    • CommentTimeOct 20th 2017
     permalink
    Absurdalna, a opryszczkę u Was wykluczyli? Jak to cholerstwo odróżnić?
    My byłyśmy u lekarza i dzisiaj już dr powiedziała, ze na opryszczkę to nie wyglada... Dała skierowanie na badania, cep i takie tam
    A powiedzcie mi jeszcze, ten fiolet do smarowania buzi, to iluprocentowy ma być? Bo kupiłam 2% ale są tez i 1 i nie wiem teraz...
    •  
      CommentAuthorIwonkaLA
    • CommentTimeOct 20th 2017
     permalink
    Ja smarowałam 1% wodnym roztworem fioletu gencjanowego.

    Treść doklejona: 20.10.17 17:22
    I wydaje mi się, że opryszczka to pęcherze z wodnym płynem (coś na kształt ospy). A nie białe płaskie plamki z czerwoną otoczka bo to wg mnie w opisie wyglada jak pleśniawka/afta...
    • CommentAuthorasia04108
    • CommentTimeOct 20th 2017
     permalink
    ja tez byłam przekonana ze to afty.... Wczoraj to faktycznie pęcherzyk się pokazał po myciu ząbków przezroczysty, idealnie okrągły, a dzisiaj w jego moejscu biały nalot. No ale dzis dr powiedziała ze to na opryszczkę nie wyglada, bardziej jakby się Mała ugryzła np. A tem 2% mogę jakoś rozcieńczyć czy lepiej kupić 1?
    •  
      CommentAuthorIwonkaLA
    • CommentTimeOct 20th 2017
     permalink
    Nie mam pojecia. Ja zapytałam w aptece i taki dostałam.
    • CommentAuthorGabcia_I
    • CommentTimeOct 20th 2017
     permalink
    Możesz zapytać np stomatologa albo ortodonte o żel dla dziecka na afty. Mi jak wylazily przy aparacie na zębach to goily się czasami długo. A może coś w stylu floconazol dla dziecka? To leczy drożdzakowe stany zapalne hmm..
    --
    •  
      CommentAuthorhopefully
    • CommentTimeOct 20th 2017
     permalink
    Asiu, zauwazylam Wasza rozmowe przypadkiem, podpowiem, ze u nas tak sie bostonka zaczela...
    --
    • CommentAuthorasia04108
    • CommentTimeOct 20th 2017
     permalink
    Dzięki Gabcia. Spróbuje ten Floconazol.
    Hopefully, ale tak od miesiąca? :/ Małej nie poza tym nie dolega...
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeOct 21st 2017
     permalink
    Dziewczyny podrzucam link. Może komuś się przydadzą bajki terapeutyczne. Znajomej psycholog polecił.
    --
    •  
      CommentAuthorMalisiek
    • CommentTimeOct 21st 2017
     permalink
    Dziewczyny, możecie podpowiedzieć, jakie badania warto zrobić Majce, w związku z tym, że ma częste infekcje. Teraz ma 4 infekcje w miesiącu, jest tydzień chora, tydzień zdrowa. Lekarz na ostatniej wizycie zlecił nam te badania:
    b12
    wapń
    kwas foliowy
    d3
    crp
    ob
    morfologia
    ferrytyna
    profil wątrobowy
    profil nerkowy
    tsh
    hemoglobina glikowana

    Jak już je będę robiła, to może warto coś jeszcze dodać? Mama podpowiada, że niedobór cynku może być sprawcą częstych infekcji. Chyba poproszę też o immunoglobuliny IgM igG i IgA. Coś jeszcze podowiecie? Jestem przerażona tymi chorobami :( A jeszcze na dokładkę ja łapię wszystko z nią przez to, że biorę immunosupresanty. No kolorowo nie jest, momentami wysiadam:cry:
    --
    • CommentAuthorGabcia_I
    • CommentTimeOct 21st 2017
     permalink
    Malisiek, a ona chodzi do przedszkola czy tego typu placówki? Bo coś mi się wydawało, że Ty z dziewczynami w domu?
    --
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeOct 21st 2017
     permalink
    wydaje mi się, że styka bo najważniejsze są.
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorMalisiek
    • CommentTimeOct 21st 2017
     permalink
    Chodzi do szkoły. Dwa lata chodziła do przedszkola, w tym roku zaczęła zerówkę. W przedszkolu aż tak często nie chorowała, teraz to jest masakra, no co pójdzie do szkoły, to zaraz jest chora.
    --
    • CommentAuthorGabcia_I
    • CommentTimeOct 21st 2017
     permalink
    I znowu będę wspominać o tym, żeby przy przewlekłych infekcjach sprawdzać też chlamydia I mycoplasma pneumonia. Jako chodzący przykład bujania sie kilka tygodni z "przeziebieniem" powracającym co tydzień- zmiana lekarza, badanie i wszystko było jasne.

    Treść doklejona: 21.10.17 15:11
    Może być też nowe środowisko i ciężka adaptacja pod względem bakterii. Są dzieci, które chorują ok 3 roku życia w przedszkolu a są takie co później zaliczaja taki stan. Reszta badań z Twojej listy wydaje się być sensowna więc ja już bym chyba nic nie dodawała. Jeszcze powiedz jakie ma objawy choroby. Czy wraca katar, czy kaszel np ciągle, czy boli głowa itp?
    --
    •  
      CommentAuthorMalisiek
    • CommentTimeOct 21st 2017
     permalink
    Chlamydia i mycoplasma to są immuniglobuliny igg igm iga?
    Teraz sobie spisałam, żeby jeszcze poprosić o te badania, już sobie liste zrobiłam:

    Immunoglobulins IgA igG IgM
    C3 and C4, CH50
    Albumin
    Urea and creatinine
    Zinc
    Witamin C

    Urine test
    Stool test

    Nose swab

    Tylko, czy oni mi dadzą tyle badań.. jak coś to pójdziemy prywatnie

    Treść doklejona: 21.10.17 15:29
    Zawsze jest to gorączka i jak dawniej mijała po 2-3 dniach tak teraz ciągnie się czasem tydzień. Do tego kaszel i zatkany nos lub katar. No i często wtedy mówi ze ja brzuch boli.
    --
    •  
      CommentAuthorIwonkaLA
    • CommentTimeOct 21st 2017 zmieniony
     permalink
    A badałaś pasożyty? Lamblie?
    Mojej koleżanki córka co prawda nie miała częstych infekcji ano gorączkę, ale bolał ja często brzuszek.
    Robiła przeciwciała z krwi bo w kale po 10 badaniach nic nie wyszło a z krwi za pierwszym razem.
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeOct 21st 2017
     permalink
    morfologie z rozmazem recznym tez zrob, niech ktos obejrzy krew pod mikroskopem, a nie tylko komputer
    -- ;
    • CommentAuthorGabcia_I
    • CommentTimeOct 21st 2017
     permalink
    Tylko czy u Angoli ktoś jeszcze robi rozmaz ręczny hmm...
    Proponuję jeszcze wymaz z gardła/nosa. Może ma np bakterie w nosie i ciągle wraca choroba. Konieczne może się okazać np przeleczenie nosa maścia lub kroplami z antybiotykiem
    --
    •  
      CommentAuthorMalisiek
    • CommentTimeOct 22nd 2017
     permalink
    Dzięki dziewczyny za rady.

    Na robale jej nie badałam, ale mamy zaplanowane odrobaczanie i co rusz muszę przekładać, bo ktoś choruje :\

    Zapytam o morfologię z rozmazem, moze zrobią.

    O wymaz będę prosić, już mam zanotowane wyzej.

    Jutro pójdę na emergency do lekarza i zobaczymy, na kogo trafię.. za każdym razem jest to inny lekarz...
    --
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeOct 22nd 2017
     permalink
    Z odrobaczaniem wcale nie musisz czekać.
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorMalisiek
    • CommentTimeOct 22nd 2017
     permalink
    Mozna jam organizm taki osłabiony z goraczka? Wczoraj Lene jeszcze dopadło :|
    --
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeOct 22nd 2017
     permalink
    można, a nawet trzeba bo jak jest inwazja to choróbska będą co chwila nawracać. ja już Biankę w chorobie odrobaczałam. szybciej się wykaraskała.
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorMalisiek
    • CommentTimeOct 22nd 2017
     permalink
    Szkoda, że wcześniej o to nie zapytałam, bo byśmy się juz odrobaczali, a tak to poczekamy na weekend, bo mezu woli, żeby w pracy nie mieć żadnych rewelacji :P
    --
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeOct 22nd 2017
     permalink
    zapomniałabym. kup enterosgel. on wiąże i skutecznie usuwa toksyny z jelit.
    -- [/url]
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.